AKKER-CACHETS ("AKKERTJES") Weer onprettig? £cmd= w JuiaBouw £uchUuiact fëUuteulaitd EN PASS HEFMSKERK. BROEK OP LANGENDIJK. WIERINGEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. LUCHTHAVEN IN OCEAAN. Op 500 mijlen van de kust. DOOR KANNIBALEN OPGEGETEN? Twee Fransche vliegers zoele LINDBERGH OVER ZIJN PLANNEN. twijfel, die bij eenige leden bestaat of de nieu we bemaing voldoet, voorstellen het honora rium van prof. Thierens nog niet uit te kee- ren. Want, aldus spr., als er hier van schuld gesproken kan worden, berust deze alleen bij prof. Thierens, niet bij ..Werkspoor''. Niemand van de leden van het bestuur was voor dit voorstel. Hierna sluiting. Heemskerksche Zwemclub. De leden dezer duo kwamen Dinsdag avond in t hotel Oud-Meresteyn in vergade ring bijeen. Bij de opening memoreerde de voor zitter het succesvolle zwemjaar, dat weder om achter den rug is. Spr memoreerde het nieuwe zwembad, dat in Juni in Rebruik genomen is. wat echter niet zoo gemakkelijk verkregen is. Voortgaande betreurde spr. dat er gedu- rend het zwemseizoen een kleine kink in den kabel geVomen was. daar gedurende het drukste seizoen tritiek is uitgeoefend op het zwemwater, dat tot gevolg had, dat vele leden geen gebruik meer wenschten te maken van het zwemwater. daa; 'it min of meer besmet was geworden. Spr. nremde het een vei b lijdend verschijn- ael, dat de vrees voor deze besmetting door ijverige bemoeiingen van enkele bestuurs leden zoo goed als weggenomen is. en sprak de hoop uit dat ons zwembad weer zijn oude leputabe mag handhaven. Tot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van den Nederl. Zwembond. in houdende dat vrie zwemvereenigingen wH wat al te lichtvaardig omspringen met het uitreiken van zwemdiploma's. Voorgesteld werd deze diploma's voortaan te doen uitrei ken door een bondsinstructeur,,onder wiens toezicht deze zwemoefeningen dan zullen plaats vinden. Werd goedgevonden. Verslag zwem se zoen 1933. Dit verslag was van het begin tot het einde opgewekt Gememoreerd werd o.a. nog de krachtige hulp die ondervonden is van onzen burgemeester, die kosten noch moeite gespaard heeft om te geraken tot de nieuwe zwem gelegenheid. Bij gevoerde besprekingen kwam nog eens ter sprake het zwembad, dat dezen zomer in een slechte reuk gestaan had door de zoo genaamde besmetting. Van de bestuurstafel werd de ver' zekering gegeven dat de naam besmet ting zeer overdreven was, daar het water op gezette tijden door de gezondheidscom missie in Beverwijk gekeurd is geworden en harerzijds nimmer klachten daaromtrent zijn gerapporteerd Volgens d< ze gezondneidscommissie zat de hapering in een kleine fout. we'ke zeer ge makkelijk oo te lossen was en om daartoe te geraken enkele wenken gegeven werden welke dadelijk door het bestuur opgevolgd zijn. Bij de bestuursverkiezing, vacature J. Tromp werd bij acclamatie benoemd mevr. Jonkman te Beverwijk. Gekomen tot punt bespreking financiën zegde de voorzitter dat ten behoeve van het nieuwe zwembad voor bijkomende kosten nog een leening zal gesloter moeten worden Volgens spr zou dit bedrag ruim f 1500 bedragen, terwijl onveveer 70 personen zich bereid verklaard lebben een aandeel van 10 te nemen Na langdurige besoreking werd goedee vonden het ontbrekende door de leden te laten aanzuiveren in den vorm van aan deeltjes waarbij een bedrag van f 2.50 als minimum geoteld werd. Hierna volgde bespreking eventueel te houden feestavond Ter dekking van eventueele kosten zal een geringe entree geheven worden. 'Vergadering van het bestm.r der Langendijker Groentenveiling op Dins dag 14 Nov. 1933, 's middags 2 uur in het betaalkantoor, onder presidium van burgemeester Slot. Uit het verslag van het kantoor b eek dat over de maand September wa3^ vt'ild voor een bedrag van 73 502 73. Over de maand October was gevei.d voor een bedrag van 55 578.34. Medegedeeld werd dat over de maand October van het vorige jaar werd geveild voor een bedrag van 80 236 38. ingekomen was een circulaire van ie regeeringsco'nmissaris dat de bewaar- kool niet aan een bepaald gewicht on derhevig is betreffende de minimum prijs- Idem dat de minimumprijs van andij vie welke doordraait vastgesteld Is op 25 cent per 100 krop en voor degene wel- k verkocht worden 50 cent. Idem dat de boerenkool niet voor een minimumprijs in aanmvking komt. Idem dat de minimumprijs voor groe ne kooi bedraagt 40 cent. Idem dat het te bepaler bedrag voor bijbetaling van Deensche witte kool le3ere week wordt vastgesteld hetweik voor het binnen!and««trekt tot een basis ven 160 per wagon. Idem aanvoerregeling van gewone witte kool. welke wanneer niet afgeno men voor zuurkool of bti nenland voor den va-tgestelden prijs overgeslagen worden voor export. idem tot de minimumprijs van bieten boven IK pond bedraagt 0 40 per 100 KG De heer Kramer vroeg of de andijvie weike er doorloopen ook va'len onder d» steunregeling Hierop kan geen defi nitief antwoord worden gegeven. Medegedeeld werd dat een cheque was binnengekomen groot 137 817.55, die nende als voorschotuitkeering voor vroge aardappelen 50 cent per 100 K G. Vroege roode kool 25 cent. roode be- waarkool 50 cent, gele bewaarkool 50 cent en Deensche witte 50 cent. Verder werd medegedeeld dat het in de bedoeling ligt om in verband met de heerschende nood, de minimumprijzen van doorgedraaide producten, welke na "AKKERTJES" verdrijven: Hoofdpijn Migraine Ki as pijn Spierpijn Influenza I Nedêrlandtth Product Vele vrouwen zijn op gezette tijden het slachtoffer van pijnen. Denlt niet, dal tegen dit lijden weinig le doen is, want de vele vrouwen die geleerd heb ben "AKKERTJES" le gebruiken, weten wel beter. AKKER-CACHETS bestrijden vrouwenpijnen en zijn een uitkomst in de donkere dagen der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rustig voelen. AKKER-CACHETS sijn een nieuwe zeer werkzame vinding van Apotheker Dumont. Ze hebben geen enkele nadeelige werking. De cachet-vorm is de meest ideale manier van innemen. AKKERTJES" hebben in korten tijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemend* heid te tijn. Haal nog heden een doosje. Ook U zult tevreden tijnl Volgens recept van Apotheker Dumont. Slechts 50 cent per 12 stulcs. 2 of 3 weken in den regel komen, dade lijk te doen uit te betalen. De rente hiervoor welke ten hoogste 80 kon be dragen, wordt dan genomen voor reke ning der L. G. C. Ingekomen was verder een stuk van den heer Boot, tulnbouw-onderwijzer, aanaande kruising en selectie van aard appelen. Van de vereeniging de Koophandel om de navolgende sorteering toe te passen voor bieten: van 0—1 ons, van 1 ons tot een K pond, van K pond tot IK pond en daarboven. Van de Prov. Commissie om voorstel len In te dienen voor 15 Nov. a s. De heer Visser (Koedijk) vroeg of het ook wenschelijk was dat namens de Prov. commissie de regeering onder het oog gebracht worde de moeilijke toe standen waarin de hypotheekboeren ver- keeren en zou het billijk achten van de regeering dat die menschen geholpen worden Verschillende afgevaardigden onder steunen de gedachte, zoodat aldus werd besloten. Van „de West" Koedijk, was een voor stel om de trapsgewijze verkiezing van bestuursleden voor de Prov. commissie, zooaN deze thans geldend is af te schaf fen en daarvoor in de plaats te stellen dat iedere aangesloten vereeniging een lid kan doen plaats nemen in het be- s' iur, welke daaruit kunnen kiezen het daelijks bestuur. Hieruit ontspon zich een breedvoerige liscussie waaruit bleek dat verschil.en- de afgevaardigden het nut er niet van inzagen, terwijl daarentegen anderen van meening waren dat het noodzake lijk was in verhand met het nauwere contact wat iedere vereeniging dan verkreeg door zijn afgevaardigde met d Prov commissie. Aldus werd besloten. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Gootjes om de maximum prijs in evenredigheid te brengen met den kostprijs, bleek uit de discussie dat zulks niet zoo gemakkelijk was in ver- fa. nd met de concurrentie, daar de minimumprijzen welke toch als af- braakprijzen beschouwd kunnen wor den, reeds hoog genoeg zijn. Wel zou er iets voor te zeggen zijn wanneer het landelijk geregeld werd. De voorzitter deelde ten dien opzichte mede dat dit punt reeds de aandacht der -eeeerings-commissaris heeft. De heer Kramer (Zuidscharwoude) vroeg of het geen noodzaak verdiende met een voorstel te komen tot afschaf fing der sociale lasten voor den tuin bouw De voorzitter geloofde dat het geen rut heeft ook al in verband met de ver schillende stands-organisaties welke dit pont op hun program hebben. De secretaris deelde verder mede dat a s Vrijdag veiling is van bloembollen uitsluitend plantgoed, welke vallen bui ten het raam der saneering. enz Even-"ens werd medegedeeld dat de L G C is aangewezen voor de lever bare welke binnen het raam vallen voor d reveerinv te veilen. De heer Kramer vroee hoe het staat met de teeltregeling 19^4 Daar het toch wenscheiilk is dat de betrokkenen we ten hoe het moet De voorzftter kon in deze niets ■lef'ni- Mefs mededeelen maar zou zijn be«t doen zoo spoedig doenliik hierop een antwoord te verkrijgen van den betrok ken minister. De heer Visser (Koedijk) vond de re geling der te veilen gele kool niet goed en was van meening dat er veel te kort kemt naar de hoeveelheid welke er ls. Spr. zou gaarne zien dat hierin niet remmend gewerkt werd. De voorzitter zeide dat wel degelijk rekening gehouden moet worden met de aanvoer, daar. wanneer maa.r ten volle aangevoerd kon worden en dat in het begin der campagne de mogelijkheid open staat dat de regeerings-commissa- ris de minimumprijzen stop zet. De heer Madderom (Schermeer) wcn.schte wel dat in verband met de teeltbeperking er gelegenheid gegeven werd tot het telen van suikerbieten. Daar verschillende tuinbouwers anders in de knel geraken. De heer Gootjes legde de gedachte in het midden der vergadering om in ver band met de veranderde omstandig heden en het meer waardevol maken van het Geestmer-ambacht een weg te leggen van Huiswaard naar Kalverdijk, dwars door het ambacht. De heer Wagenaar (Koophandel) vroeg of de hoeveelheid witte kool ten naaste bij klopt met de opgaaf, waarop beves tigend wordt geantwoord. De heer Glas (Broek) vroeg of het de bedoeling was wanneer de witte kool geruimd was dat de belasting er dan ook af was. Geantwoord werd van niet. Deze blijft er op daar toch maar een klein kwan tum Deensche witte gebruikt wordt voor het binnenland. De heer Wagenaar merkte nog op dat deze maatregelen gehandhaafd moeten blijven in verband met de getroffen re geling met de witte koolbouwers. De heer Glas achtte aan de verbin dende prijs een gevaar verbonden in verband ook met de concurrentie. Niets meer van belang aan de orde zijnde, volgde sluiting. WARMENHUIZEN. Centrale Veilingsvereeniging „War menhuizen en Omstreken". In de vergadering van het Centraal Be stuur waren afwezig de heeren L. Doekes, C. Stoop, A: Tesselaar, J. Wildeboer, J. G. nikker en O. J. Jonker. Na ooening der vergadering werden de vele ingekomen stukken gelezen en bespro- "eDe voorzitter besprak verder de beperking van den aanvoer, welke thans in de veiling ^NaaraanPeiding van een ingekomen schrij ven van de Vereeniging „Koophandel" werd beslote de navolgende sorteering voor bieten in te voeren: 1. tot 1 os; 2. 1 ons - U, pond; 3 m pond; 4. boven ly2 pond. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van de Provinciale Commissie waarbij werd verzocht voorstellen voor de algemeene vergadering vóór 15 November in te dienen vroeg de voorzitter, of men een voorstel wenscht te doen. Niemand wenschte een voorstel te doen Bij de rondvraag werden diverse huishou delijke zaken besproken en werd besloten in de tuibouwvereenigingen de aadacht er op te vestigen, dat zij die niet in staat zijn grond- of personeele lasten te betalen, daar van ontheffing kunnen vragen. Hierna sluiting. De raad vergaderde Dinsdagmiddag 2 uur. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter deelde mede, dat de winst van de zeegrasoogst 1932 haeft bedragen 2280,32, d. L ruim 0.35 per pak van 50 K.G., welk bedrag intusschen aan de maaiers is uitbetaald. Ingekomen waren: van den heer C. Duijnker, gemeente-deur waarder, een verzoek om voor 1932 een gra tificatie te mogen ontvangen van 100. Goedgevonden. Van de commissie voor de malariabestrij ding door de bevolking in Noordholland een verzoek om subsidie Op voorstel van B. en W. werd voor 1934 f 63 verleend, berekend naar 1 cent per inwoner. Aan de afd. Wieringen van de Holl. Mij. van Landbouw werd een subsidie toegekend van 100 voor een te geven landbouwcursus Een verzoek van den Brigadier der Rijks- veldwacht om verlaging van de huur van zijn woning Beltstraat 2, in verband met de vermindering van zijn salaris, werd afge wezen. Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Alkmaar was ingekomen een schrijven, waarin zij aandringt op verlaging van het tarief der personeele belasting, voor de ten behoeve van het bedrijf gebezigde lokalen van houders van koffiehuizen e.d. Daar op een soortgelijk verzoek van de afd Schagen en omstreken van den Ned Bond van Kof- fiehouders. Restauranthouders en Slijters reeds in een vorige vergadering afwijzend werd beschikt, stelden B en W. voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Goedgevonden. Aan de afd. Wieringen van den Jeugd bond voor Onthouding werd ontheffing van lokaalhuur verleend. De vereeniging zal zelf slechts 10 hebben te betalen. Van een aantal groenten- en fruithande laren was het verzoek ingekomen om de bui ten Wieringen wonende venters met groen ten enz te weren. B. en W. adviseerden hierop niet in te gaan, ook al met het oog op de consequenties ten opzichte van andere zakenmenschen. De heer Oden wilde een hooger bedrag aan leges heffen voor de te verleenen vergun ning. Na eenige bespreking werd het adres ech ter voor kennisgeving aangenomen. Aan de afd. Wieringen van het Instituut voor arbeidersontwikkeling werd een subsi die verleend tot een maximum van 600 voor een dezen winter weer te houden ontwikke lingscursus voor de z.g. rijpere jeugd. Ais vertegenwoordiger van de gemeente in de commissie van toezicht werd de burgemeester aang- wezen. Van de plaatselijke vereeniging voor vreemdelingenverkeer was een verzoek inge komen om voor 1933 een subsidie te ver- 'eenen van 300. B. en W. wezen er op, dat het in dezen tijd de grootste moeite kost de begroetingen sluitend te maken, zoodat met de uitbreiding van de gevallen van subsidieverleening on mogelijk kan worden voortgegaan. Zij stel den echter voor, als blijk van sympathie en ter aanmoediging van het werk der vereeni ging, alleen voor 1934 een bijdrage van 100 te verleenen. De heer Kooij vroeg eenige Inlichtingen naar het aantal leden, het bedrag der con tributie enz. De voordracht werd hierna aan gehouden. De rekening der zeegras-exploitatie dienst 1932-1933 en de gemeenterekening diensr 1932 werden door den raad voorloopig vast gesteld. De gemeenterekening sloot, wat den gewo nen dienst betreft met een batig slot van f 29757,24 en wat den kapitaaldienst be treft met een nadeelig slot van 145819,63. Het was de commissie, met het nazien der rekening belast, opgevallen, dat door ver schillende aannemers en leveranciers te hooge bedragen in rekening werden gebracht. Ook werd het gewescht geacht het gemeente werk beter onder de aannemers te verdeelen Aangeboden werden de begrooting der zeegras-exnloitatie 1933/34 en der gemeente, dienst 1934. Aan G. Komen, wonend op den afsluitdijk Wie :ngenFriesland werd een tegemoet koming ingevolge art. 13 der Lager-onder- wijswet verleend in de kosten van net bezoe ken van zijn kind van de O. L. school te Den Oever. Aan J. Slikker Dr. L. Hoedemaker. M de Haan Wz., Jn. Hegeman Jz., H. Hollander W. Baijs, M. Tijsen Jbz., J. Boersen en Jb de Wit werd ontheffing verleend van de op gelegde aanslagen wegens reinigingsrech ten. Het hoofd der school te Den Oever, de heer J. Lammers, werd om gezondheidsredenen eervol ontslagen. In zijn plaats werd met algemeene stem men benoemd de heer R. Jofriet te Heerhugo- waard. Bij de rondvraag informeerde de heer Oden naar de kosten der werkverschaffing. De voorzitter antwoordde, dat die vermoe delijk zeer hoog zullen zijn. Oorspronkelijk werd gemeend, dat Wieringen had te betalen 30 van 85 doch volgens de afrekening over 1932 van den minister, blijkt het nu de volle 30 te zijn. Als dit zoo blijft dan zal de gemeente zeker noodlijdend worden. Hierna sluiting. De Oehoe (thuisr.) landde gisteren te Singapore. De Rijstvogel (thuisreis) is te Athene aangekomen, terwijl de Pelikaan (uit reis) te Calcutta is geland. Roper, de minister van Handel in de Ver. Staten, heeft meegedeeld, dat de directie van openbare werken underhalf millioen dollar heeft gevoteerd voor den aanleg van een zee-luchthaven (Seadro- me). Het gaat hier om een proefneming met een luchthaven aan te leggen in den Atlantischen Oceaan op ongeveer 500 mijlen uit de kust vliegen. Het Is nog geenszins zeker, dat het echtpaar dan naar New York zal vliegen, en Lindbergh ontkende iets dergelijks te hebben gezegd. Uit Dakar wordt gemeld, dat twee Fransche militaire vliegers, die in het eind van Juni tijdens een tornado boven Dakar afdreven en een noodlanding moesten maken boven Portugeesch Guinea, in handen vielen van in dit ge bied levende kannibalen, die hen klaar blijkelijk vermoordden en opaten. Uit een onderzoek, dat werd ingesteld in de omgeving van Susanne, zou met stel ligheid zijn gebleken, dat de vliegers nog leefden, toen zij hun noodlanding hadden uitgevoerd. De inbooi lingen, die verhoord werden, weigerden echter mededeelingen te doen, over het verblijf van de beide vliegers, zoodat men kan aannemen, dat zij in handen zijn geval len van kannibalen. HOE WEESP ZIJN BEGROOTING SLUITEND MAAKT. Uit de aangeboden begrooting voor 1934 blijkt, dat B. en W. van Weesp, vóór de cir culaire van den minister inzake verminde ring der rijksbijdrage voor werkloozenzorg verzonden was, na verschillende bezuinigin gen het ongedekt tekort van 18.000 had den gevonden o.a. door opheffing van den ophaal- en stortingsdienst, verhooging der vermakelijkheidsbelasting van 10 op 20 %t heffing van 2.50 per aangeslotene bij een radiodistributie en verhooging van 't verme- nigvuldigingscijfer van de straatbelasting van 1 op 1.4. De ministerieele aanschrijving van 23 Oct deed een nieuw gat in de begrooting ont staan van 23 644. Tot dekking van dit te kort stellen B. en W. o.a. voor: afschaffing der boventallige onderwijzers, intrekking van alle gemeentesubsidies, vaststelling van 't vermenigvuldigingscijer op 2, verhooging van de opcenten der personeele belasting met 25, verhooging van de uitkeering uit het ge meentefonds. In plaats van de geraamde 2.50 per aangeslotene bij een radiodistri butie zal 1 gevorderd worden, terwijl „on voorzien" met 1105.33 wordt verlaagd. Zoo zullen dan de 23.644 gevonden en een sluitende begrooting verkregen zijn. THOLEN PAST ZICH AAN. De gemeenteraad van Tholen heeft be sloten, den minister van Justitie te verzoeken een zoodanige regeling te treffen dat nu het kantongerecht te Tholen wordt opgehe ven aldaar toch kantongerechtzaken kun nen worden behandeld. De gemeente wil tot dit doel een lokaal beschikbaar stellen. BELGISCHE MARGARINE EN NIET AANGEGEVEN SUIKER Een politie-agent te Rotterdam ontdekte, dat een wielrijder een kistje Belgische mar garine op zijn fiets meevoerde. De man, uit Hendrik Ido Ambacht afkomstig, werd over gebracht naar het hoofdbureau van politie en te zijnen huize werd een onderzoek inge steld, waarbij slechts één doos Belgische margarine werd gevonden. Men kreeg daar echter een nieuw spoor en eenige huizen verder werden 160 Kg. Belgische margarine gevonden, benevens 11.000 Kg. suiker, waar voor geen verhoogde accijns was betaald. DE EVENREDIGE VRACHT- VERDEELING. Kaart der Bevrachtingsdistrieten, Verschenen is een kaart van de „Districten der Bevrachtingscommissies, ingesteld door de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland". De kaart is naar een bewerking van den heer S. de Hoo, secretaris van den Raad van Beroep van Bevrachtingszaken, in kleurendruk uitgevoerd door den Topogra- fischen Dienst te 's-Gravenhage. Bijge voegd is een alphabetische lijst van alle ge meenten in Nederland, met vermelding van de districten, waartoe zij behooren De uitgave geschiedt door het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, Binnenkant 22 te Amsterdam-C. INBREKERS AANGEHOUDEN. De Eindhovenschë politie heeft in een hotel aldaar twee Duitschers aangehouden, ver dacht van diefstal van fr. 130.000, gepleegd te Maeseijk. De beide aangehoudenen waren per huurauto naar Eindhoven gekomen, waar de politie hen arresteerde op verzoek van den brigade-commandant der marechaus see te Sittard. Wij vernemen nader, dat een en ander het gevolg is van een geruchtmakende diefstal te Maeseijk, waar de vorige week in een kan toorgebouw des nachts een brandkast werd meegenomen, die daarna in een sloot buiten de gemeente geopend en ledig is teruggevon den. DE DIRECTEUR VAN DE ARNHEMSCHE COURANT GESCHORST. In een vergadering van aandeelhouder» van de N V. Drukkerij en Uitgevers Mij De Vlijt te Arnhem is de directeur van de N.V. de heer W. Knap W.Gan. geschorst op grond van het feit dat hij de „Arnhemsche Cou rant", welke tot de uitgaven van „De Vlijt" behoort, onderbracht bij een los daarvan staande vennootschap. Hem werd door de vergadering den toegang tot de gebouwen aan de Koningsstraat te Arnhem ontzegd. Als gedelegeerd commissaris werd aange wezen mr. G. A. de Cocq. Lindbergh, die gisteren te Lissabon is geland, verklaarde, dat hij voorloopig voornemens is, zoodra het weer gunstig is met zijn vrouw naar de Azoren te Nu rabua. HmI gamakkall|k« OP: PASSi IN - OPPASSER Dunk» U deer aan aaktar kat tUi»r ven auta, motor ot flata?

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7