MERCURIUS HAVERMOUT 25 cenf per pondspak NEDERIANDSCH FABRIKAAT VERKEERSONGEVALLEN LEEUWARDER BOTER NOTEER ING De Leeuwarder Commissienoteering voor boter werd gisteren vastgesteld op 65 cents per kilo. OPLEVING KLOMPENINDUSTRIE. In de klompenindustrie te St. Oedenrode begint opleving te komen. De machinale klompentabriek van de firma Gebr. v. d Laar, welke gedurende 3 maanden stil was gelegd, wordt thans weer op volle kracht in werking gesteld. CRITIEK OP EEN UITLATING VAN DEN HEER VLIEGEN. Het Eerste Kamerlid van der Hoeven ïseeft den minister van buitenlandsche zaken <de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het artikel in „Het Volk", waarin de heer Vliegen mededeelingen doet omtrent de wijze, waarop hij opnieuw lid is geworden van de Nederlandsche delegatie te Genève op de Ontwapeningsconferentie? 2. Is het juist, dat de minister den heer Vliegen daartoe heeft uitgenoodigd? 3. Zoo ja, is de minister dan bereid de motieven mee te deel en, die hem bewogen hebben, op een gewezen lid der delegatie, die bedankt had, omdat hij bezwaren had tegen bet gebruik van bommen bij de onderdruk' king van de muiterij op „De Zeven Provin ciën", dezen aandrang uit te oefenen? 4. Is de minister na het bewuste Volk- artikel, waarin de heer Vliegen dezen stap wan Zijn Excellentie „een glap in het gezicht wan mr. Deckers-' noemt in verband met het beleid van den minister van defensie in zake de Sociaal-Democratische Arbeiderspartij, nóg van meening, dat het landsbelang door het opnieuw zitting nemen van den heer Vliegen in de Nederlandsche delegatie is ge diend? 5. Is de minster bereid mede te deelen of de door hem op den heer Vliegen uitgeoefen- den aandrang na overleg met den minister van defensie heeft plaats gegrepen? HET ONGELUK BIJ DE ONTGROENING TE UTRECHT. Bestraffing van de schuldigen. D« rector-magnificus der Utrechtsche univer siteit heeft tegen 7 studenten, die betrokken waren bij het ongeval tijdens de ontgroening in October LI. te Utrecht, een tuchtzaak inge' ateld. Rechtdoende uit kracht van artikel 117 lid 2 der Hooger Onderwijswet heeft de rector- magnificus den 19-jarigen student F. J. J. van H. den toegang tot de universiteit ontzegd voor den tijd van één jaar en drie maanden, ingaan de 16 November 1933. Uit kracht van de artikelen 116 en 117, lid 1 der Hooger Onderwijswet is verder de straf van berisping opgelegd aan den 24-jarigen student F. J. J. van L., den 19-jarigen student Th, W v. d. B., den 21-jarigen student R. A. P. S., den 20-jarigen student A. F. C. en den 22-jarigen student P. F. van H., terwijl uit kracht van die zelfde artikelen de straf van waarschuwing is opgelegd aan den 23-jarigen student H. Th. A, M. van R. In hat universiteitsgebouw te Utrecht waren gistermiddag deze straffen aangeplakt. CLANDESTIENE HUISSLACHTING. Een huiszoeking met hindernissen. Men schrijft uit Oss aan de N. R. Crt.: Tian boeren te Nistelrode hadden het plan Opgevat in het geheim een koe te slachten, ten ainde op deze wijze de belastingpenningen te ontduiken. Zij hadden echter niet er op gere kend, dat ar rijksambtenaren zijn, die deze fei ten toch wel aan het licht brengen. Toen de slachting was geschied, vervoegde zich aan de boerderij een rijksambtenaar, die zich voordeed als een veekoopman. De mannen geraakten in vertrouwelijk gesprek, zoodat de rijksambtenaar weldra van de frauduleuze slachting op de hoogte was. Eenigen tijd lat-r kwam de pseudo-veekoopman terug met eenige marechausee's uit Uden. Er werd huiszoeking geüischt. Dit werd geweigerd en de politie mannen konden dus weinig uitrichten. Zij kwamen echter spoedig terug met den burgemeester van Nistelrode. In dien tusschen tijd hadden de boeren alle pogingen in het werk gesteld om het vleesch te verstoppen. Dit was hun slechts ten deele gelukt. De maré chaussees stelden in de boerderij een uitgebreid onderzoek in. De slagers waren echter ver dwenen. Ook de hooizolder werd nauwkeurig doorzocht Het vermoeden, dat de overtreders zich hier hadden verborgen, werd bewaarheid De maréchaussees trapten flink op het hooi om de verstekeningen uit hun schuilplaats tc voor schijn te laten komen. Dit had tot gevolg, dat een van de boeren op het gezicht werd getrapt en schreeuwend te voorschijn sprong. Een ander wilde vluch ten, maar zakte door het hooi, juist voor de voeten van den burgemeester. Daarna kwamen de anderen te voorschijn Allen zijn onder politiegeleide naar het ge meentehuis gebracht, waar zij bekenden zich aan de overtreding te hebben schuldig gemaakt Twee personen, zekere d. L. en de M. zijn Opgesloten. De frauduleus geslachte koe werd in beslag genomen en in het noodslachthuis van den Boe renbond opgeborgen. Wie schetst echter de verbazing van de rijksambtenaren, toen gister morgen bleek, dat het vleesch was verdwenen Onbekend gebleven personen, die zich door verbreking van een ruit toegang tot liet gebouw hadden verschaft, hebben het vleesch gestolen De marechaussee stelt een uitgebreid onder zoek in. Het is haar echter nog niet gelukt de dieven op te sporen. SARRASANI KRIJGT GEEN VERGUNNING VOOR DEN HAAG. Het circus Sarrasani overweegt, naar men weet. om half Januari in Nederland te komen. Men heeft reeds vergunningen van Amsterdam, Rottardam, Haarlem, Utrecht, Arnhem en Nijmegen. Naar wij vernemen, hebben B. en W. van den Haag afwijzend beschikt op zijn verzoek. De tijdsomstandigheden zijn als reden voor de wei gering opgegeven. Sarrasani is van plan om met zijn houten wintergebouw te komen. MEVROUW S. C. C BRONSVELD— VITRINGA. t In het St. Antr.niuszieVenhuis te Utrecht, waar rij een operatie hat* onderdaan, is over- leder mevrouw S. C. C. Bronsveld—Vitringa, oud-lid van de Tweede Kamer. Zij is 62 jaar oud geworden. Mevrouw Bronsveld—Vitringa deed in 1022 haar intrede in de Volksvertegenwoor diging. In 1925 stelde zij zich niet herkies baar en korten tijd daarna trad rij in de orde der Benedictinessen Zij is ook lid van den gemeenteraad van Hoorn geweest. DE DOODSLAG TE HEESCH. De marechaussee te Oeffen heeft twee zwervers, de 32-jarige arbeider J. M en de 27 jarige koopman J. M. S. voor den officier van justitie te 's Hertogenbosch geleid, als verdacht van den doodslag te Heesch op 9 Nov. op A. v. B. Na verhoor werd S. in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch op gesloten en M. in vrijheid gesteld. WEER GESMOKKELDE MARGARINE TE ROTTERDAM OPGESPOORD. De lading zat verkeerd in den wagen. Woensdagavond hebben surveilleerende agenten op de Nieuwehaven te Rotterdam een bodewagen uit Roosendaal aangehouden en onderzocht. In den wagen vond men o a. 2 kisten, waarop totaal geen merkteeken voorkwam. Dit kwam hen vrij verdacht voor en zij vroegen den bode wat er in die kisten zat. De bode antwoordde, dat hij dat niet wist, maar dat op zijn beurtvaartadres: ga lanterieén stond. De agenten onderzochten daarop den inhoud van de kist en zij vonden in elke kist 12 blokken Belgische margarine A 5 K.G. Dit leidde tot een verdere inspectie van den inhoud van den wagen en toen kw amen nog een aantal balen voor den dag, die elk 6 K.G. l/> pondspakken met Belgische marga rine bleken te bevatten. In totaal had de margarine een waarde van 450. De bode zei, dat de balen en de kisten te Oud-Gastel waren ingeladen en dat hij den afzender niet kende. Op het beurtvaartadres stond als afzender en geadresseerde één en dezelfde naam vermeld. De afzender had hem, zoo zei de bode verder, gezegd, dat op den Coolsingel te Rotterdam iemand die zich wel zou legitimeeren, de vracht zou komen afhalen. Aangezien Oud-Gastel ligt tusschen Roo sendaal en Rotterdam en de bode vertelde te Roosendaal ook al veel lading te hebben ingekregen, hadden de balen en de kisten dus achter in den wagen moeten liggen. (De lading wordt bij dezen wagen aan de achter zijde ingebracht.) Dit was echter niet het ge val. Zij zaten heelemaal voor in. Blijkbaar waren zij dus niet te Oud-Gastel ingeladen, maar reeds te Roosendaal, toen de wagen nog leeg was, óf men had de lading opzette lijk voorin gelegd om haar te verstoppen. In beide gevallen moest de bode echter mee in het complot betrekken zijn. Daarom is tegen hem, den 39-jarigen H. J. v. d. L uit Roo sendaal, proces-verbaal opgemaakt. De margarine is, gelijk gemeld, in beslag genomen. DE MOEILIJKE TAAK DER VROUW. In het algemeen is de taak der vrouw reeds uiteraard zeer zwaar. De moeilijk heden aan haar sekse eigen: vorming, erioden, zwangerschap, opvoeding der kinderen, haar huiselijke werkzaam heden. keeren der jaren, enz., zijn oor zaak dat menige vrouw vóór haar tijd zich oud voelt. Geen wonder dan ook, dat zooveel vrouwen lijden aan rugpijn, hoofdpijn, slapeloosheid, slechte bloeds omloop, duizeligheid, rheumatische pij nen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt en zij gunde zich geen tijd om in te grijpen, toen zich de eerste ver schijnselen daarvan vertoonden. Men'ge vrouw denkt bovendien, dat zulka ken- teekenen niets anders dan na.uurlijk zijn, niets is minder waar. Gij kunt uw gezondheid herkrijgen, ..anneer gij gebruik maakt van het daartoe speciaal vervaardigde middel: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze voeren de onzuiverheden af, welke zich in uw gestel hebben opgehoopt door t. ge werking der organen, die het bloed rein, zuiver en gezond houden, en wek ken deze organen op tot gezonde werking. Begin nog heden met het gebruik en gij zult ondervinden welk een ommekeer zij ook bij u zullen teweegbrengen. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten h f 1.- f 1.75 en f3.-p. doo». Let vooral op den juisten naam. WERKLOOZENZORG EN GEMEENTEN. Vereeniging van Ned. gemeenten wendt zich tot de T weede Kamer. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft wederom aan de Tweede Ka mer een adres gezonden in zake de financi- eele gevolgen der regeeringsmaatregelen ten aanzien van de gemeenten. Hoe ingrijpend de financieele gevolgen van het kortingsontwerp reeds mogen zijn voor vele gemeenten aldus het adres het ontwerp is bereids gevolgd en in beteeke- nis overtroffen door den maatregel van de regeering, welke de bijdrage van het Rijk in de gemeentelijke uitgaven voor werkloozen zorg over het jaar 1934 in het algemeen op 46 75 gedeelte bepaalt van de bijdrage. Deze circulaire bereikt de gemeenten op een tijdstip, waarop zij als regel het in 1934 te voeren financieel beleid in de begrootidg voor dat jaar hadden neergelegd. Dez: circulaire heeft in de gemeenten een schok teweeggebracht. In de eerste plaats in de talrijke gemeenten, welke ten gevolge van de crisis noodlijdend zijn geworden. Maar ook in die gemeenten, welke met de grootste zorg, met ontzegging van veel en met een maximale belastingheffing het evenwicht hadden weten te vinden. Het is niet mogelijk zich reeds thans nauw keurig voor oogen te stellen de gevolgen èn van het kortingsontwerp èn van de circulaire van 4 November j.1. Maar vooral ook hier om niet, omdat daarvoor berekeningen wor den vereischt, welke in zoo kort tijdsbestek niet kunnen worden verricht. Gebleken is, dat men van de 605 gemeen ten, waarvan ons tot heden gegevens konden bekend worden, 61 gemeenten, met een tot dusverre sluitende begrooting, ten gevolge van de maatregelen der regeering tot ver mindering van de fondsuitkeering en van de rijksbijdrage in de werkloosheidsuitgaven voor 1934, in een noodlijdende positie zullen geraken. De in een bij het adres overgelegden staat opgenomen tekorten zullen volgens de op gave van het gemeentebestuur ontstaan, na oat in de begrooting voor 1934 de verlaging van uitgaven met uitzondering van de werkloosheidsuitgaven en verhooging van inkomsten overeenkomstig de bij bovenge melde circulaire van den minister van Bin nenlandsche Zaken gegeven aanwijzingen zijn verwerkt. Daarnaast is een meer volledig overzicht samengesteld van de financieele posKje van een klein aantal gemeenten. Wij moeten het betreuren aldus ne adres dat de beslissing over een zoo De- langrijken maatregel als de korting op ae u - keering uit het gemeentefonds naaJ" zich laat aanzien zal wor-^en,ge n„n_ onder omstandigheden, welke het te - vege naar behooren te peilen. HET DRAMA TE HAARLEM. Te Haarlem heeft, gelijk wij reeds meld den. een vrouw haar 2-jarig kind zoodanig mishandeld en geschopt, dat hef is overleden. 'S Nachts om twaalf uur was de man thuisgekomen, nadat hij den geheelen dag voor een klein bedrag had gewerkt, ten einde de inkomsten van het gezin, hetwelk 7.10 per week aan steun trok, eenigszins te ver- grooten. Zijn vrouw was reeds gaan slapen, doch zij werd bij zijn thuiskomst wakker en vertelde hem, dat het jongste zoontje was gestorven. Zij had hem dien middag laten vallen,- vertelde zij. Het kind bevond zich in een ledikantje in een aangrczend vertrek. Daar de man dacht, dat de koude mede de oorzaak van den dood kon zijn er werd n.1. niet gestookt in het huis snelde hij eerst naar dr. K., die niet thuis was en ver volgens naar dr. M., die aanraadde warme kruiken te maken. De man beduidde hem echter, dat dit waarschijnlijk niet meer zou baten. Toen hij w^s teruggekeerd in de wo ning, kreeg hij argwaan, omdat zijn echtge- noote de kinderen wel meer mishandelt. Den volgenden dag deed iemand, niet de echtgenoot, aangifte bij de politie, waarop een uitgebreid onderzoek in het huis werd in gesteld. Men kwam al spoedig tot de ontdek king, dat het kind niet op natuurlijke wijze kon zijn gestorven. De man en vrouw wer den daarop beiden naar het politiebureau overgebracht en aan een streng verhoor on derworpen. Na een uur te hebben volgehou den, dat de dood ten gevolge van den val was veroorzaakt, bekende de vrouw ten slotte, dat zij het kind 's middags had geslagen en toen het op den grond lag had zij buiten zichzelf van woede, de kleine een trap gege ven, met het noodlottig gevolg. Zij had het kind op het bedje gelegd De vrouw is na deze bekentenis naar het Huis van Bewaring overgebracht, terwijl het lijk in beslag is genomen. Haar man kon weer worden vrijgelaten, omdat na het uitvoerig onderzoek is komen vast te staan, dat hij pari noch deel heeft aan deze vreeselijke daad van zijn vrouw. Achteraf is men weinig verwonderd, dat zoo iets ten slotte is gebeurd. De vader zou bekend staan als iemand, die hart voor zün kinderen heeft. Gedurende een lange periode, dat zijn vrouw hem had verlaten, heeft hij de drie kinderen, van een tot drie jaar oud, ver zorgd. Thans zal hij zijn intrek nemen bij zijn moeder, waar het oudste kind reeds is. Het tweede kind wordt tijdelijk door zijn zuster verzorgd. Ook hij zelf had meermalen van de driftbuien van zijn vrouw te lijden ge had De buurt, waarin het gezin woont, us een der armste van Haarlem, onder den rook van de gasfabriek en gelegen in de onmiddel lijke nabijheid van de gevangenis. DE STAKING TE MAASTRICHT OPGEHEVEN. De directie van de aardewerkfabriek te Maastricht heeft thans eveneens het voorstel van den rijksbemiddelaar dr. Josephus Jitta aanvaard, zoodat het conflict bij die fabriek als opgelost kan worden beschouwd. Maandag a.s. wordt de arbeid hervat. Er waren bij het con flict 1200 arbeiders betrokken. ONVERSCHULDIGD BETAALDE PREMIE ONGEVALLENWET. Moet worden terug betaald verhoogd met rente. De burgerlijke kamer der arrondissements rechtbank te Maastricht heeft den raad van arbeid heden veroordeeld tot terugbetaling van een bedrag van 22000 met rente 4 4 pet. S laars vanaf 1 September 1927, zijnde onver schuldigd betaalde premies in^volge de onge vallenwet. Eenige maanden geleden pleitte mr. Forstman uit Amsterdam voor de Louise-groeve en mr. van Gelderan voor den raad van arbeid. De rechtbank heeft heden bovengenoemde be slissing genomen. HET GEBEURDE TE LOPHC J. J. de G., die in verband met bet plotseling overlijden van mei. C. v. V. was aangehouden, is op vrije voeten gesteld. Het onderzoek naar de doodsoorzaak duurt voort. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is bij de Werhorstbrug te Meppel het 11-iarige zoontje van de wed. van Brink, uit de Parklaan, door een vee auto van de firma Pasman te Steenwijk ge- gerepen en op slag gedood. Door een vee-auto' overreden. De 35-jarige G. J. Otterman uit Wijthem i gemeente Zwollerkerspel) begaf zich heden morgen per fiets naar de Zwolsche markt 4ij wilde eenige koeien passeeren, die langs den weg werden geleid juist op het oogen- blik, dat een vee-auto, eveneens op weg naaT Zwolle, naderde Een der koeien maakte plotseling een zijdelingsche beweging en duwde den wielrijder vlak voor den auto. De man werd overreden. In zorgwekkenden toestand is hij naar het R.K. ziekenhuis over gebracht. Hij is gehuwd en vader van 8 kin deren. De marechaussee stelt een onderzoek li. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Twee dooden, drie gewonden. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is onder do gemeente Tietjerksteradeel Fr.) in de nabijheid van het zwe.nhad Grootewielen niet ver van Le«uwarden een luxe-auto, waarin vijf jongelui ge zeten waren, die op weg waren naar de meeting van het Gereformeerd Jonge lingsverbond, te Leeuwarden, in snelle vaart in een der bochten tegen een boom gereden. De auto werd vrijwel ge heel vernield. Drie van de inzittenden bleken zwaar gewond te zijn. Het waren de 22-jarige mej. Sapje van Dijk uit Houtigehage, de 21-jarige mej. E Jon ker, eveneens uit Houtigehage en de 23-jarige J. Dijkstra uit Suameer. Licht gewond werden de beide anderen, de heeren F. Jonker, die den wagen had bestuurd en W. Jonker, beiden afkom stig uit Houtigehage. Mej. van Dijk is kr.rt na aankomst ln het diaconessen- huis te Leeuwarden, waarheen alle «rewonden werden vervoerd, overleden In den loop van den avond stierf ook de heer Dijkstra. Ook het tweede slachtoffer overleden. Naar wij vernemen is ook de 22-jarige Jel- le Dijkstra van Suameer, die gistermiddag bij het auto-ongeval bij de Groote Wielen on der Leeuwarden een zware hersenschudding bekwam, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, overleden, zoodat het ongeval thans twee slachtoffers heeft geëischt. SMOKKELARIJ. Naar men aan de N. R. Crt. meldt, hebben de Duittche commiezen te Kaldenkirchen Venlo een belangrijke smokkelarij ontdekt. De smokkelaars zouden aanzienlijke partijen Ne derlandsch graan op frauduleuze wijze hebben ingevoerd. In verband met de smokkelarij ziji zeven inwoners gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het onderzoek duurt nog voort. KORTE BERICHTEN. De loonvoorstellen van B. en W. van Amsterdam inzake de salarissen van ge- meentepersoneel zijn door de politie in het georganiseerd overleg verworpen. Bij de landbouw-crisis-commissie zal het vraagstuk der beperking van de cultuur van tuinbouwgewassen in behandeling ko men. De Eerste Kamer heeft het wetsont, werp, houdende opheffing van twee rechtban ken en 39 kantongerechten, z. h. st. aangeno- men. Het wetsontwerp tot wijziging en aan vulling van de artikelen 125 en 126 der ambtenarenwet, rakende het loon- en salaris- vraagstuk, heeft de Eerste Kamer met 26 tegen 11 stemmen aangenomen. Ingediend i- een wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van de bepalingen betref fende de invordering van accijnzen. Rijksambtenaren te Roosteren (Limb hebben aan de Maasbrug te Venlo een zeke ren L. uit Sittard aangeho-'den, die poogde 300 pakjes sigarettenpapier frauduleus net land binnen te voeren. Gisteravond is op den nieuwe! ver keersweg te Overschie prores-vertaal opge maakt tegen iemand uit Rotterdam, die in staat van dronkenschap achter het stuur van zijn auto zat en reeds verscheidene verkeers- paaltjes omver gereden had, is te voet naar huis gegaan, de auto is in beslag genomen. JiecA S. School In de gehouden vergadering der Ned Herv. kerk der Noord-Schermer, werden de heer M. C. van der Laan en J Posch, res pectievelijk herkozen als ouderling en diaken Herkozen werden in het kiescollege de heeren S. de Jong, D. Huyser van Reenen, P Jimmink en C. de Goede Sr. Gekozen werd in de vacature van wijlen den heer J. Koster de heer P. Dekker. DE DUITSCHE GEEST 1933. Over bovenstaand onderwerp houdt ds. T Kuiper, doopsgezind predikant alhier, een cursus van twee avonden voor de doopsgezin de kring „Hans de Ries". De cursus wordt ge houden op Maandag 20 en 27 November a.s. telkens te acht uur in het kerkgebouw. Behal ve voor de leden der doopsgezinde gemeente is deze cursus ook voor andere belangstellen den toegankelijk. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 November. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Baar. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners, 6 uur, ds IJzerman van Heemskerk. Rem. Oeref. Gemeente, 10.30 uur, ds Houtgast v. Dordrecht. Ev. Luth. Kerk, 7 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk10.30 uur, ds. Kui per. Geref. Kerk, 10 uur in de Harmonie, 3.30 uur in de Kapelkerk, telkens ds. v. Meijen leidt Herst. Apost. Oem., Toussainlstraat, 10 uur en 4.30 en Woensdagavond 8 uur, dienst Consistoriekamer Oroote Kerk, Vrijz. Chr Jeugdgroep, Jeugddienst 7 uur. Dinsdagavond 7.30 uur. ds. J. Fockema, y. Amstelveen, UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. ds. C. P. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboora. Oeref. Kerk a. d. dr. v. Peltlaan, 10 uur leesdienst, 5.30 uur, ds. v. Meijenfeldt, van Alkmaar. Evangelisatie M ara nat ha, 10.30 uur, de heer Mol van Schoorl. EOMOND AAN ZEE, 7 uur, ds. War ners. Zondagsschool „De blijde boodschap", 11.45 en 2 uur Zondagsschool Oud kath. kerk, 8 uur vroegdienst, 10 uur laatdienst, 7 uur vesper. Oer. kerk, 10 uur en 4.30 jur, preeklezen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Rooker. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhoff: Tekst Watth. 22 42 „Wat dunkt u van den Chris tus?" Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer A. v. Ginkel, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HENSBROEK, 9.30 uur, ds. Rijkx. LI MM EN, 10.30 uur, ds. Bloemhoff. NIEUWE NIF.DORP, 7 uur, ds Seulijn NOORDSCHARWOUDE, ds. v. Baa ien. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. v. Dijk. SCHERMERHORN, ds. Boerendonk. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur de heer H. Peeters, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. v. Peursem, 11.30 uur kinderkerk. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Donker v. Koog aan de Zaan. 11.4C uur Zondagsschool. URSEM, avond 7 uur, ds. Buiskool, VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur. ds. Seulijn. £uchtuaact VOOR DEN START VAN KAPITEIN SETTLE, Volgens een bericht van bet vliegveld Akrot» in Ohio heeft kapitein Settfe medegedeeld, dat hij vandaag zou starten naar de stratosfeer. Gisteren is men begonnen met het vullen van den ballon. Settle heeft zijn startplaats van Chicago naar Akron verplaatst in verband met betere technische mogelijkheden en gunstiger weersomstandigheden. DE VLUCHT VAN HET ESKADER VAN VUILLEMTN. Het luchteskader Vullemin is gistermiddag om 1 uur uit Mepti vertrokken naar Bamako, waar het om 5 uur aankwam. JiacktèecicfUeu DE KAASMARKT. ALKMAAR, 17 Nov. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 82 sta pels wegende 93000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabrieltskaas: 43 stapels Kleine 23, 3 stapels Commissie 20, 2 stapels Middelbare 20.50. Boeren kaas: 10 stapels Kleine 22; 24 stapels Commissie 22. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANPRIJZEN. ALKMAAR, 17 Nov. 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 863 H.L.'s aangevoerd, als: 41 H.L. voertarwe 3.50—4 50; 142 H.L. gerst 4.40— 4.70; 357 H.L. haver 5.706.40; 70 H.L. boonen, w.o.: bruine 1014.50, citroen 13.50— 15, duiven 9—9.50 en witte boonen f 20—22; 50 H.L. mosterd zaad: rood 21 en geel 11—/ 12 50 30 H.L. karwijzaad 28—30; 12 H.L, blauwmaanzaad 19.50; tuinboonen 6.50 7.50 en 161 H.L. erwten, w.o.: groene: kleine 9.3514 50 en groote 17.50— 19, grauwe 1627 50 en vale erwten 13.50—24. Alles per 100 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Nov. '33. I.angendijker Groentenveiling. 2000 stuks Bloemkool les./ 3.505.20, 2e 8. 0 75 per 100 stuks; 81000 K.O. Roode kool le s. 1 1.50; 50000 K.G Gele kool le s. 1 34000 K.G. Witte kool le s. 1.30; 31000 K G. Deensche witte kool 70—80 cent; 7000 K.G Uien: gele uien 1.90—/ 2.40, gele drielingen f 1.10; 1500 K.G. Bieten 0.70 1.20; 500 K.G. Rapen 0.90; 4700 K.G Andijvie 2560 cent; 1000 K.O. Aard appelen: Sch. muizen 80 cent en drielingen 70 cent, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. 1933. 300 K G. Aardappelen: Friso 1.80; 4800 K.G. Uien: Uien 2—2.10, drielingen 1.10—1.20, grov* 2.30-/ 2.40, gele nep 2.50; 1600 K.O. Peen 2.30, kl. peen 0.60; 4000 K.G. Kroten 0 60—0.90; 87300 K.G. Roode kool 1 1.60; 14400 K.G. Witte kool 0.50-/ 1.25; 38400 K G. Gele kool 1 1.10; 31200 K.G. Deen sche witte kool 0.70—0.80, alles per 100 K.O.; 145 stuks bloemkool 3.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 16 Nov. '33. Roode kool le s 1—/ 1-30, 2e s. 1Gele kool le en 2e s. 1; Witte kool 40 cent; Deensche witte kool 0.70; Bloemkool le s. f 2 60— 4.10, 2e s. 1.50; Drielingen 120— 1.30; Uien 1.90; Orove uien 2.30— 2 40; Peen f 2.20, kleine Peen 0 90— 1.40; Bieten 40— 60 cent. Aanvoer! 46750 K.O. Roode kool9575 K G. Gele kool; 6675 K.G Deensche witte kool; 2900 K G. Gewone witte; 192o K.G, Uien; 1100 K G. Bieten; 560 stuks Bloem kool.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11