Agenda DE KOSTEN Qftze Jiol JUauinciaal Tlieuws ^Bümmland ia. YPMA, Weec&etkht Jietk ÓL Sxhool £aatsle betichten Stad en O Rustig en kalm, Voor 1 145.- bergen. NOORDSCH A R WOUDE. SINT PANCRAS. heerhtjgöwaard. ZIJPE. hoogkarspel. bovenkarspel. behoeven tegenwoordig geen be zwaar meer te zijn, om zich het genot van radio te verschaffen. koopt men reeds een z.g. Super apparaat en wel een Telefunken 330 W. L Als U er meer van wilt weten, komt U dan eens zien en hooren bij of vraagt prospectus aan. GEWELDIGE HOOIBRAND. DE ZESDAAGSCHE. III Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum ner Paniek in den dierentuin (rom.), hoofd rollen Loretta Young en Gene Raymond. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Op het oorlogspad (wild-westfilm). Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De weg naar het hart (hum.), hoofdrollen hermann Thimig en Fritz Kampers. Toe gang elke leeftijd. Harmonie, half 8, hoofdnummer Liebe muss verstanden sein (rom.), hoofdrollen Rose Barsony, Georg Alexander en Wolf Albach—Retty. Toegang boven 18 jaar. Maandag 20 November. 8 uur, De Unie, vergadering Ijsbaan Hei- l°° Dinsdag 21 November. 2.30—5 en 7—10 uur in Waakt en Bidt zendingsbazar Vanwege den Christen jonge vrouwenbond. 8 uur, Harmonie, optreden van de Fliere fluiters, refreinzang Albert de Booij. deling van een suppletoire begrooting een prae-advies van het college hebben en B. en W. hebben in overmaat van goedertierenheid beloofd, dat zij dat alles eens ernstig zouden bekijken. De heer Westerhof was zelfs bereid ook de verlaging van het electriciteitstarief te la ten wachten maar hij had daarbij niet op de noodige verrassingen gerekend, waarvan de eerste was, dat zijn fractiegenooten of liever zijn partijgenooten in den Raad het daarmee heelemaal niet eens waren en de tweede, dat de heer Vogelaar ten slotte zóó door het op timisme van den wethouder bleek aangesto ken, dat hij tegen deze prijsverlaging, zij het dan ook bij wijze van proef, geen bezwaar meer wilde maken. De eindstand was dus 10 in het voordeel van den heer Westerhof, maar er zijn buiten de financieele ook nog heel wat andere vraagstukken besproken, waarover wij in een of meer volgende artikelen nog een beschou wing zullen geven. beheerscht in Uw denken, handelen en spreken ruit ook gij rijn en blijven na het gebruik van Mlijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 cent Bij Apothekers en Drogisten. TEXTIEL IN INDIE. Bezoek van textielfabrikant uit T wente. Met de Johan vgn Oldenbarnevelt is op 2 dezer op Java gearriveerd de heer J. Gel derman, textielfabrikant uit Oldenzaal. De heer Gelderman, aldus het „Bat Nbl.", maakt met zijn concern deel uit van de groep van industrieelen, welke zich inte resseert voor de mogelijke vestiging van een textiel-bedrijf in Ned. Indië. Met de heeren prof. dr. Wisseling en Menko vormt hij o m. de studie-commissie voor de vestiging van een textielindustrie in Indië. Evengenoemd blad mocht met den heer Gelderman in het Hotel dés Indes een kort onderhoud hebben en vroeg dan ook aan stonds naar den stand van zaken met betrek king tot deze plannen. De heer Gelderman deelde mede, dat hij niet in verband met tex tielbedrijfsaangelegenheden is gekomen, doch uitsluitend voor eigen zaken, als firmant van Harmsen en Verwey Co. Wat betreft de voorbereiding van de eventueele stichting van een proefbedrijf, kon de heer Gelderman niets naders medeaeelen, na de terzake door den minister van koloniën afgelegde verkla ring. Er zal een commissie van deskundigen naar Indië scheep gaan, wellicht vroeg in het voorjaar, maar uit welke personen deze zou bestaan, was nog niet bekend Eerst wanneer deze commissie haar werkzaamhe den heeft beëindigd, kan in Holland door de belanghebbenden nader worden beslist. Hoe de heer Gelderman zelf over het mo gelijke welslagen van het streven tot vesti ging van een Nederlandsche textiel-industrie in fndië dacht, kon hij niet zeggen Begin December keert de heer Gelaerman naar Holland terug. Wanneer reeds in het begin van het volgend voorjaar de commissie van deskundigen naar Indië scheep zou gaan, acht de heer Gelderman het uitgesloten dat ook hij daartoe zou behooren. Met ontsteltenis ontving men gister in Bergen de mededeeling, dat mej J. M. Bosch van 's-Gravemoer aan boord van haar woonschip te Parijs is over leden. Mej. Bosch van 's-Gravemoer was jaren in Parijs en Bergen het centrum van de beoefenaars van de Maria Jahle- methode voor pianospel en heeft leer lingen uit tal van landen tot leeraren en leeraressen in deze methode opgeleid Als dochter van den uitgever van het Utrerhtsch Dagblad liet zij in 1904 door de Bazel aan den Nattenweg in Bergen het mooie landhuis „De Haaf" bouwen, dat tot de mooiste landhuizen in ons land gerekend mag worden. Toen het tegenover dit landhuis gelegen weiland door het R. K. Kerkbestuur voer een kerkhof bestemd werd, wist zij dit te verhinderen door het geheele terrein aan te koopen. Uit liefde voor de schoonheid van Bergen liet zij het terrein in contact, waardoor men vanaf de tramhalte in het centrum nog steeds het aardige stukje oud-Bergen kan bewonderen. In de oorlogsjaren woonde zij perma nent in Bergen, daarna verbleof zij al leen in de zomermaanden op „De Haaf" om In de wintermaanden haar arbeid voor de Maria Jahle-methode, haar le venstaak, voort te zetten. In de mobilisatiejaren had ook zij zitting in het door wijlen mevrouw van ReenenVölter opgerichte comité, dat er naar streefde om het leven van de gemobiliseerde Hollandsche soldaten te veraangenamen. Toen in Bergen het kamp van de Duitsche deserteurs gevestigd-werd en bekend werd dat deze menschen goede kans beliepen na het beëindigen van den oorlog aan Duitschland te worden u'tgeleverd, trad zij onmiddellijk toe tot het in Bergen gevormde comité, waarvan ook de in Bergen wonende dichter, wijlen Adama van Scheltema deel uitmaakte, om de menschenrechten van deze geïnterneerden te verdedigen Dit comité kreeg den steun van geheel intellectueel Nederland, met als gevolg dat mr, Marchant in de Tweede Kamer van de regeering de toezegging wist te verkrijgen, dat deze menschen bij het leeindigen van den oorlog niet zouden worden uitgeleverd en dat ook voor hen het asylrecht erkend zou worden Mej. Bosch bracht persoonlijk groote offers om het leven van deze menschen en dat van de geïnterneerden in het eveneens te Bergen gevestigue kamp voor lastige buitenlanders te verzach ten. terwijl zij ook het noodige deed om in die dagen van voedselschaarschte het leven van behoeftige gezinnen te ver lichten. Ongetwijfeld zal mej. Bosch van •s-Gravemoer. wier stoffelijk overschot Zaterdag 25 Nov. te 2 ure >p de Oude tesrraafplaats te Utrecht ter aarde zal worden besteld, bij hen die met haar in aanraking zijn geweest, als een inter- lectueele vrouw met een leven digen dadendrang in dankbare herinnering blijven voortleven. De Vrouwendag van de Soc. Dem Vrouwenclub. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer J. de Bakker een feestvergadering gehouden van de afdeeling Langendijk van de Soc. Dem Vrouwenclub. Door de presidente, mevr. Frielink, werd geopend, waarbij spr. haar voldoening uit sprak over de groote opkomst en in het bij zonder een woord van welkom richtte tot de spr. van dezen avond mej. H. Lodder van Baarn. Als tweede nummer van het programma kregen wij zang van de familie Doets. Be gonnen werd met een Fransch liedje (waar om geen Hollandsche liedje!) en daarna het bekende liedje „Het speldenwerksterslied", dat beschaafd werd gezongen. Hierna was het woord aan mej. Lodder, die de beteekenis uiteenzette van de Vrouwen dagen, waartoe op het Internationale vrou wencongres in 1910 te Kopenhagen werd be sloten. Vóór den wereldoorlog stonden deze dagen in het teeken van het algemeen kies recht, na den oorlog werd de propaganda voor den vrede op den voorgrond gesteld. Ook door het algemeen kiesrecht kreeg de arbeidersklasse meer rechten, zoo zelfs dat menig arbeider reeds dacht er te wezen. Men verslapte en veroorzaakte hierdoor een inzin king in de beweging wat spr. de arbeiders beweging als een fout aanrekende. Vervolgens liet spr. een waarschuwend woord hooren tegen het fascisme. De toe stand in Duitschland is niet schitterend en als Henderson de Ontwapeningsconferentie gaat verlaten, kunnen wij donkere tijden tege moet zien. De werkloosheiduitkeeringen worden minder de loonen verminderen en aan den anderen kant zien wii een stijging van de dagelijksche levensbehoeften, zoodat van het evenwicht moeilijk gesproken kan worden. Door de S.D.A.P. is reeds vóór de crisis bij de regeering aangedrongen op het vor men van een crisisfonds voor de kwade da gen, doch men wilde niet naar ons luisteren. Spr. wekte de talrijk aanwezige vrouwen op om met hun mannen pal te blijven staan, opdat eens het socialisme zal overwinnen. (Aoplaus) Na de pauze werd onder leiding van mevr Doets een spreekkoor opgevoerd getiteld „Weest Bereid", door een aantal vrouwen en meisjes. Door de vrouwen werd de jeugd tot berusting aangemaand en deze wekten hun moeders op om mee te strijden, immers de jeugd kent geen berusting, maar wil strijden voor een betere maatschappij. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat dit spreekkoot uitstekend werd voorgedragen. Op het programma stond nóg vermeld een schimmenspel, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. De reis van Jurriaan die verer reizen maakte en tenslotte toch maar weer naar huis ging, werd in dit schimmen spel uitgebeeld. Als verrassing kregen wij nog het optre den van een snelteekenaar. die vaardig met het houtskoolstift wist om te gaan en de aan wezigen eenigen tijd op aangename wijze wh* ifrooozen. Gezien de opkomst en het veelzijdige pro gramma gelooven wij wel, dat de vrouwen club .-Mn den l angendijk op een goed ge slaagden avond kan terug zien. T* De gymnastiekvereeniging S. S. S. hield Woensdag, Donderdag en Vrijdag een bazar in de lokalen van den heer Bouwstra. De ufficieele opening geschiedde door bur gemeester Kioonenburg. Op lange tafels lagen vele voorwerpen tentoon gespreid, een keurcollectie van voor werpen, die noop on tot koopen. Voorts waren er velschillende attracties. Medewerking werd Woensdag verleend door de vereemging „Zanglu6t", die eenige nummers zang ten beste gaf, alsmede het kin derkoor (dpor Zanglust werd een bloemstuk aangeboden). Donderdag zong de zangvereniging „Looft den Heer'' eenige nummers, wat be wijst van goede verstandhouding tusschen de plaatselijke vereenig ing en. De bazar heeft zich verheugd in een enorm bezoek, door verschillende sprekers werd het woord gevoerd bij de sluiting. De hoofdprijs van de verloting, een stof zuiger, werd gewonnen door den heer J Jonker alhier. Het gewicht der feestcommissie bedroeg 1291 pond, geraden door mevr. Jcmgejan, prijs een laaft. De naam der pop werd geraden door Com. Groen Tz., naam „Annie". Het stilstaan der klok was 2.21, gewonnen door mej. N. Madderom, op 2.10 bij loting. De kampioensraoe sjoelbak werd na span- nenden strijd gewonnen door den heer C. Hoogland. Bij ministerieel besluit werd aan den landarbeiders G. J. Klaver alhier toegekend een bedrag van 2500 voor een landarbei derplaatsje. De bouw van de woning zal ge schieden door den heer C. Poland, alhier. Alhier werd doodelijk gewond aangetrof fen een torenvalk, dragende een aluminium ring van het Nat. Hist. Museum te Leiden N: 58783. De minister van defensie heeft bij be schikking van ,15 Nov. 1933 aan Hillebrand Konijn, dienstplichtige van de lichting 1934 uit deze gemeente, vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens persoonlijke onmis baarheid. Aan de aanvoerders van de veiling „De Eendracht" zal binnen eenige dagen volgens den tuinbouwtoeslag 32.000 worden uitge keerd. Voor de aangekondigde narcissenveiling was hoegenaamd geen belangstelling. Inge volge de vereischte voorschriften werden de bollen tweemaal op de veiling aangeboden, doch geen enkel partijtje kon de minimum prijs van 100 en 120 per ton opbrengen, zoodat de geheele partij aan de regeering ver viel. NIET EENS MET DEN MINISTER. Het ambtenarengerecht heeft uitspraak ge daan in de zaak van J. A. Valbracht, ser geant-majoor-instructeur der genietroepen te Utrecht, tegen den minister van defensie. Het gerecht sprak uit, dat klager niet ongeschikt is om bij de landmacht te dienen en vernietig de het besluit van den minister van defensie waarbij hem eervol ontslag is verleend. TEOEN DEN BIERACCIJNS. Aan de leden der Tweede Kamer is het vol gende telegram verzonden: „De Bond van Nederlandsche moutfabrie- ken, gevestigd te Roermond, verzoekt u hoog- edelgestrengen niet toe te stemmen in de con tinueering der opcenten op den bieraccijns. De steeds dalende omzetten, waartegenover slechts staan verhoogde- belastingen, ver hoogd graanmonopolierecht, alsmede de in voering der omzetbelasting, kan niet anders dan den toestand nog meer verslechteren, zoowel, voor de brouwerijen als voor de mou terijen hier te lande". Hedenmorgen omstreeks 5 uur brak brand uit op het hooibergenterrein de Ouden Dijk in de gemeente Zwollerkerspel in de nabij heid van Hasselt. Verschillende bewoners van Hasselt hebben hier hun hooibergen staan. Het vuur greep snel om zich heen en binnen zeer korten tijd stonden 24 hooiber gen in brand. Spoedig was de auto-brand spuit van Zwollerkerspel ter plaatse, doch deze moest haar werkzaamheden beperken tot het nathouden van enkele hooimijten, wel ke door de windrichting gespaard waren ge bleven. Verzekering dtkt de schade. De oor zaak van den brand is onbekend. Volgens ra ming is meer dan 1.200.000 pond hooi verlo ren gegaan. NAAR VERDAGING TE OENEVE? Belangrijke besprekingen. De diplomatieke besprekingen, die van morgen opnieuw in persoonlijke gesprekken zijn gevoerd tusschen de vertegenwoordigers van Engeland, Italië en Frankrijk met Hen derson en Benesj. ontwikkelen zich steeds verder in de richting van verdaging van de zitting der hoofdcommissie en daar van het geheele apparaat der conferentie tot het begin van Januari. Het schijnt, dat een der gelijke oplossing in verband met de nog steeds bestaande meeningsverschillen tus schen de groote mogendheden het beste is. Vanmiddag zal een nieuwe bespreking plaats vinden in de particuliere woning van den secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, waar men hoopt te besluiten tot bij eenroeping van het preasidium der ontwa peningsconferentie in het midden van de week officieel vast te stellen. Het tijdstip kan worden vastgesteld van bijeenroep i ng der on wapeningsconferentie. Het schijnt, dat de niet voornemens is, de verantwoordelijkheid op zich te nemen voor EL*Mntr vi«™ogendhedencon- entie. Zij neemt een zeer critisch standpunt Ai naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te de De Bildt. Hoogste barometerstand 780.0 mM te Stensele-, Laagste barometerstand 756.6 mM. te Marseille. Verwachting, geldig tot den avond van 21 November: Meest zwakke wind uit Zuidoostelijke richtingen; nevelig tot licht of half bewolkt; weinig of geen neerslag; iets kouder des nachts; overdag iets zachter. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de depressie over de Golf van Biscaye opgevuld, over Scandina vië is het maximum slechts weinig in beteeke nis afgenomen, zoodat zich thans bijna ge heel Europa onder invloed van het hooge drukgebied bevindt. Alleen om de Fransche Rivièra is nog een lage druktoestand; Mar seille meldde 59 mM. regen. De nachtelijke afkoeling veroorzaakte over ons land, West- Duitschland en Oost-Engeland hier en daar uitgebreide mistgebieden, die echter in den loop van den dag wel zullen verdwijnen, aan gezien de warme droge bovenlucht wel zon nestralen doorlaat (te Hamburg bedroeg op 1200 M. de temperatuur hedenmorgen on geveer 15 gr. C., bij een relatieve vochtig heid van 40 Over Oost- en Zuid Duitschland heeft zich de vorst wat uitge breid, in Midden-Scandinavië handhaafden zich de lage temperaturen. Er mag te onzent nog slechts weinig verandering in den weers- toestand verwacht worden. Waarschijnlijk zal de nacht iets kouder worden, terwijl bij de algemeene opdroging van de atmosfeer overdag iets hoogere temperaturen zullen voorkomen. EEN NIEUW STADHUIS TE LEIDEN. Verschenen is het advies van B en W. van Leiden inzake de ingediende plan nen voor den bouw van een nieuw raadhuis. Met de meerderheid van de commissie van fabrikage stelt d s grootst mogelijke meerderheid van het college van B en W. voor aan den architect C. J. Blaauw te Haarlem opdracht te geven zijn plan nader uit te werken, zulks in overleg'met B. en W. en de raadhuis-advies-commissie. B. en W. zijn van oordeel, dat het plan-Blaauw in stede-bouwkundig en architectonisch opzicht en ook wat de indeeling betreft uitsteekt boven de andere plannen. Ook aan dit plan zijn echter wel eenige bezwaren verbonden, welke ech ter bij nadere uitwerking kunnen wor den ondervangen. Een lid van het col lege van B. en W. acht het plan-Krop holler het beste en meest in het stads plan passende en zou dit daarom ter uitvoering willen zien voorgesteld. In de gegeven omstandigheden kan dit lid echter meegaan met het denkbeeld van de meerderheid van de commissie van fabricage en zoowel het plan-Blaauw als het plan-Kropholler nader te doen uitwerken. Beroepen bij de geref. kerk te Den Oever (Wieringen) de heer J. Oranje te Am sterdam-Zuid. (Ongecorrigeerd.) Slaats uitgevallen. Onze verslaggever belde ons hedenmiddag vanuit het R. A. I, gebouw, dat tengevolge van de valpartij van hedennacht (zie ons verslag) de renner Slaats op medisch advies den strijd h.eft moeten opgeven, zoodat de stoet alweer korter is geworden. Zijn partner van Hoek blijft voorloopig als reserve in den strijd, totdat een andere koppel- genoot voor hem is gevonden. AMERIKA AAN HET ONTWAPENEN? De Amerikaansche minister van marine Swanson heeft het departement van de schat kist verzocht de noodige credieten toe te 7* u'^r€'9ing van de zeemacht met 5300 matrozen en 2000 marine-soldaten ten einde het totaal effectief der Amerikaansche t€ brenSen °P 85000 matrozen en 17000 marine-soldaten. Swanson motiveert dezen maatregel met den onzekeren interna- len toestanden twijfelachtig vooruitzichten der ontwaoeningsconferentie en de noodzake lijkheid de nieuw gebouwde oorlogsschepen te bemannen. r TORGLER'S VERDEDIGER IN AMSTERDAM. Een interview op de Zesdaagsche- Eenige bezoekers van de Amsterdamsche Zesdaagsche, die hedennacht een oogenblik hun aandacht lieten afdwalen van den span- nenden strijd op het golvend ovaal, ontdek ten plotseling tot hun niet geringe verwon dering onder de toeschouwers den sprekenden kop van één der kampioenen in een niet minder spannenden strijd, die zich thans voor het forum van de geheele wereld afspeelt Dr, Sack op de Amsterdamsche Zesdaagsche! Rijksdagbrandproces verwoede sportstrijd les extréme* 7. chent. se toq. Het ligt voor de hand, dat een zoo 0mJ wachte toeschouwer onzer wielerhelóon oogenblik al onze aandacht trok en 7, gedrongen voelden hem vra: °n« stellen, die dr. Sack uiterst welwillend h e woordde. oeant< „Het doel van mijn bezoek aan Am.» dam" aldus Torgler's verdediger in geen enkel verband tot het proces v»3} ben ik hier gekomen in verband met be™ aangelegenheden, maar deze gaan voll™!?8' buiten de verdediging van Torgler om kan U trouwens wat Torgler betreft men deelen, dat ik groote bewondering voel v dezen man, wiens idealisme ik buiten twiifï acht en wiens geestkracht mij uiterst *v pathiek is. Een man die wat kan en die~L* overtuiging heeft, kan altijd op mijn wa/r deering en sympathie rekenen, ook al ben het volslagen met zijn inzichten oneens F» ik ben dermate van zijn onschuld aan' h l stichten van den brand in het Rijksdag* bouw overtuigd, dat ik mijn pleidooi zal aan* vangen met een verzoek om onmiddellijke in" vrijheidstelling. De getuigenverklaring v»n Minister-president Göring was voor de ver dediging van Torgler van ieder belang onf bloot. Torgler's positie werd er niet in hei minst door getroffen en stond er geheel bui- En hiermede was het korte onderhoud fen einde. Begrijpelijkerwijze kon dr. Sack over aspecten in het Rijksdagbrandproees die niet onmiddellijk de verdediging van Torgler raakten, geen mededeelingen doen of Mr. soonlijke opvattingen uiten. *"*"1 MOTOR-ONGELUK. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft ei op den Heldersche weg even voorbij Schoorl een motor-ongeval plaats gehad, waarbij de heer B., alhier, een rare tuimeling heeft »t. maakt. Daar ter plaatse moest hij óf een pass» rend kind overrijden óf in de vaart rijden. Het laatste koos hij en met een hersenschud ding moest de heer B. tenslotte naar het Cen. traal Ziekenhuis alhier worden overgebracit Zijn toestand is redelijk wel. LEVERING VAN REGEERINGS- KOEIEN. Op de markt ie Alkmaar. Door de crisis-rundveecentrale zal gelegen, heid worden geboden om haar te leveren drachtig rundvee in ale soorten en kwalitei- ten (uitgezonderd zullen worden dieren, van welke moet worden aangenomen, dat zij lan ger dan 7 maanden drachtig zijn), te Alk' maar 4 Dec. van 810 uur bij de Doorbraak IN ARREST GESTELD. Vrijdag is door de politie in arrest gesteld een knecht van den heer Jb. B., bakker te Noordscharwoude, onder verdenking van verduistering van gelden in dienstbetrekking ontvangen. OM IN HET LEVEN TE SLAGEN,.., Vooral tegenwoordig valt dit niet men zelfs al heeft men een zak vol diploma'». Ea daarom moet men wel eens naar andere mid delen omzien, die nu niet zoo bijster voor de hand liggen. Welke middelen? Ulvadero zal er Donder dagavond antwoord op geven, in een sati risch blijspel, dat bovengenoemden titel draagt. Wie zich he( spel herinnert, dat deze ver- eeniging gaf ia „Het Faillissement", toen het in vele opzichten het beroepstooneel naderde, weet dat hier iets goeds geboden wordt. Eén ding staat al vast: Ulvadero geeft weer een stuk waar wat „in" zit en regisseur v. d. Bogaerde zal het er dan wel „uit" ha len. Moge een volle zaal weer genieten! Ns wat wij er het vorig seizoen van gezien heb ben, verdient deze jonge vereeniging het in alle opzichten. DE WEGGERAAKTE STUKKEN. In het raadsverslag staat, waar de heel Govers het wegraken van de stukken zijner commissie bespreekt, dat hij van oordeel wa», dat hij niet voor het uitgeven van de stukken ter secretarie verantwoordelijk is. De heer Govers verzoekt ons mede te dee len, dat hij daarmede niet bedoeld heeft k zeggen, dat de stukken door onachtzaamte® ter secretarie zijn weggeraakt omdat vast staat dat ze door den secretaris der comW sie zijn verzonden. WIE ONTFERMT ZICH OVER DIT DIERTJE? Voor een lief bruin hondje was een g<*^ tehuis gevonden, maar het diertje heeft ak kele dagen geleden een pootje gebroken. „DJ** renbescherming" heeft dat pootje door een veearts laten zetten. Het zit in het gi(* het is zeker, dat geen verdere onkosten jj*" maakt behoeven te worden en ook, dat n«j diertje daarna geheel normaal zal zijn van eenig ongemak aan het pootje niet» mei» te zien is. Het gezin, waarin het hondje is men, kan door bijzondere omstandigheo het diertje niet langer houden en de p0^ moeilijkheid is nu een diertje te plaatsen, zijn pootje in een gipsverband heeft. Wie wil, na de hierboven gegeven vttVW ringen, dat diertje tot zich nemen? Men kan zich hiervoor hedenavond schen 7 en 8 uur bij den heer Verwer, teur van „Dierenbescherming", Oudegrac hoek Baanstraat, aanmelden. to» BEEEDIOD. De rechtbank te Alkmaar beëedigde makelaar in onroerende goederen d<" n Kieft, handelende onder den f'rnJanaf i(j- en Co'8 Assurantie- en Woningbureau, naalkade 11, alhier. OPBRENOST SPELDJESDAO- De speldjesdag ten bate van <ka stellingsoord-vereeniging van bp Tramwegpersoneel „Mgr. Mutsaers nru'-hracht 137.I2J-i»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2