DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Z ESDAGEN-COCKT AIL FCSTER'S Z. ziet echter geen kans gelijk te ma ken waarbij wij moeten opmerken dat zij door het steeds op de juiste wijze in grijpen van de Alkmaarsche achterhoede hiervoor ook weinig gelegenheid kreeg VLIEQTUIG-ONGELUKKEN. Een onfortuinlijk Engelsch leger eskader. t De man uit Brabant. Gehutd in dikke winterjassen stonden we daar, het lot had ons samengedrukt tegen het ijzeren hek. Voetje voor voetje ging het Stop, wéér controleeren. Hij had warme wollen wanten aan, hand schoenen met één vinger. Striemend sloeg de wind ons in het ge zicht. Hij keek me aan en begon een gesprek. Wil u wel gelooven, dat ik me as een kind voel, dat bij den goeden Sint komt. U weet zeker ook niet, of Pijnenburg meerijdt of niet Weken en weken lang had-ie er voor ge spaard, om uit Brabant naar hier te komen, om zijn „Pijn" te zien rijden, hij voelde zich één met hem. We benne toch alle twee in Tilburg gebo te, ik ken 'm al as jongen van vier. En nou, nou het-ie zijn schouer gebroken. Waf heb ik daar nou nog an. Die andere goosers kenne me toch niks schelen. Geneert kan d r in sein schaduw staan. Maor jao. ik bin d'r eenmaol en nou ga ik maor effe kaiken Wanneer we dan eindelijk het wielergebouw binnengaan en direct in de waschtobbe kij ken, is Wals met zijn roode hemdje aan het rondtollen. Meer dan een uur krijgen we geen Pijnen burg te zien, al is het bekend, dat hij wèl van de partij zal zijn. Plotselingeen rauwe schreeuw een man raakt in extase, hij zwaait en slingert met zijn armen over de balustrade Zijn hoofd is vuurrood en wanneer het tot ons doordringt, wat er gebeurt, hooren we: Pain, Pain, jongen, bé je daor weer, rije nou, haol op. De rest gaat verloren in onontleedbare klan ken. De massa staat eveneens op, juicht den rondrijdenden Pijnenburg toe, hij kiikt om hoog en glimlacht. Zijn rug gaat zich krom men, de wielen snorren voorbij. De man uit Brabant glundert, de „Ver loren Zoon" is terecht. conde later vrij werd, was de kans verkeken. Zoodat er veel kans op is, dat deze wed strijd in een gelijk spel eindigt. Nabeschouwingen. Alcmaria heeft voor de rust een behoorlij ken wedstrijd gespeeld en had in die periode zeker twee of drie doelpunten moeten maken. Dat dit niet gebeurde, lag aan de binnenspe- lers, die onvoldoende waren. Na de thee heeft D. W. S. het beste van het spel gehad en trachtte de witte verdediging de score zoo klein mogelijk te houden. Dat lukte en deze verdediging heeft dan ook geen schuld aan den uitslag. De schuld lag ook niet aan de halflinie, waar de Grand na de rust schijn baar uitgespeeld raakte, maar de schuld lag hem aan de voorhoede. Het drietal reeds ge noemde spelers moest vrijwel geheel zelfstan dig werken. Wel probeerde men met een om zetting der rechtervleugel tot een beter resul taat te komen, doch dat lukte al evenmin Toch gelooven wij, dat een beter resultaat bereikt was, als de voorhoede maar rustiger had gespeeld. Het ging allemaal veel te on zeker en veel te zenuwachtig en daardoor vooral werden eenige kansen om zeep ge bracht. D. W. S. heeft een zeer vlotte partij speeld en zeker twee doelpunten verdiend, voorhoede bestond uit gevaarlijke vleugels en een snel binnentrio, terwijl de halflinie het spel steeds opengooide over beide vleugels De backs deden verder uitstekend werk en de doelverdediger hoewel verre van zeker hield zich kranig en had het geluk op zijn hand. Scheidsrechter Breithof leidde beslissend. Westel. 2e kl. A Kinheim 06 X W.-Frisial O O a c J O 4) N </i 5* Q Z. V. v.| u," W F. C. <s X 1 e o Kinheim A - 2 0 2 0 - - 3-3 5 0 - 5 5 H. R. C. - F - - 0-2 1-0 - - 14 1 3 W.-Frisia - 7-1 D 3-1 - 1-2 6-3 - O.V.V.O. 2-1 - E m 2 3 0 1 - 2-2 - Zeeburgia 1-1 - 2 1 1-2 E - 2 1 - 0 3 D. W.S. 4-1 - 1-1 2-1 L - 5-0 - - Z. V. V. 3 2 - 1-1 3-2 1 - 6-0 2-1 A. F. C. - 6 3 3-4 1 1 - 2-2 N - 3 2 W. F. C. 2-0 - - - 10 0-3 3-2 G - Alcmaria - - 1-1 1 2 - 2 2 - - 1 2 1 ZEEMEEUWEN I—ALKMAAR I 0—1 Door deze overwinning bereikte A'k- maar de 2e ronde voor den KNVB beker. Een overwinning op het toch zeer zeker sterke Zeemeeuwen, gezien haar stand op de ranglijst, hadden wij niet verwacht. Het begin van den wedstrijd is echter voor Alkmaar en reeds direci moet de Zeemeeuwen-keeper handelend optreden voor schoten van Schoonhoven en Kranen burg Ze komt dan meer los en de Alk- maarsche achterhoede wordt op de proef gesteld- Deze is echter weer in uitste- konden vorm en geeft de Z.-voorhoede weinig schietkans, terwijl de rest in veilige haven bij Duiveman komt. Dan trekt A. weer ten aanval en bij een van deze aanvallen krijgt Schoonhoven de bal goed toegespeeld en weet, hoewel door twee tegenstanders zwaar gehin derd de Z keeper te passeeren Een uitstekend doelpunt. Wij denken kort daarna dat Schoonhoven dit zal herha len doch hij schiet dan juist tegen den uitloopenden Z keeper aan. Ook Z beeft pech wanneer Kossen een zeker schij nend doelpunt nog juist van de doellijn weet te werken. Met 10 komt dan de rust. Na de rust zet Z een geweldig offen sief in doch de Alkmaarsche achter hoede weet van geen wijken. Duiveman heeft nu weer gelegenheid zijn talenten te toonen. De halflinie weet het spel dan echter weer te verplaatsen en zet de voorhoede aan het werk. De voorhoede loopt <ch- ter nog al eens in de door Z. regelmetig opgezette buitenspelval. terwijl Kuis en Kranenburg van dichtbij hard naast schieten. De groen-witte binnenspelers trekken zich dan terug om de halflinie te versterken, waardoor Z. in de gele genheid wordt gesteld aanvallend op te treden, waarbij het spel te forsch wordt. Met een verdiende 10 overwinning voor A. komt dan het einde. ALKM. BOYS—Z. R. C, 4—3. Een emotievolle strijd, met een benauwde zege tot slot. Wacht u voor een „zwakke" tegenstander, luidt vaak het parool en zeer recht. Ook de ontmoeting van de Alkm. Boys tegen het Amsterdamsche Z.R.C. dat in de derde klasje nog geen voorname rol heeft ge speeld, heeft laten zien, tot welke dingen een z.g.n. zwakke ploeg in staat zou kunnen zijn. Het enorme harde zwoegen, gepaard gaande aan een zekere hoeveelheid forsch spel, de buitengewone snelheid, die een Amsterdamsche ploeg eigen schijnt te zijn, alsmede de vinnige aanvallen, die een zeer goed open karakter droegen, maakten het de thuisspelende Boys, die nu eenmaal een doelpunt meer op hun debet moesten hebben staan, nu niet bepaald gemakkelijk. Maar dat eene doelpunt, dat den wedstrijd zou doen beslissen, kwam juist nog op tijd aan de zijde van de thuisclub, die het niet trof dat eersten de Amsterdamsche doel wachter in buitengewone vorm bleek te zijn en tweedens, dat de rood witte verdediging door het afwezig zijn van Houtkooper, on getwijfeld was verzwakt. De invalltr-rechts- back deed soms wel 'aardige dingen, doch hij kon ons Houtkooper niet doen vergeten Over het geheel maakten de Boys niet dien indruk, zooals we dat van hen gewend zijn. Wel werden er heel goede dingen gedaan, doch het geheel sloot niet zoo goed. De han dige linksbuiten de Grand, viel ongetwijfeld het meest op en was zijn tegenstanders vaak te vlug af. Bij de Amsterdammers vielen geen uit blinkers te noteeren, of het zou de doelver dediger moeten zijn, die ongetwijfeld zijn club voor een grooten nederlaag heeft behoed Over het algemeen gaven de gasten een goed open spel te zien, met gevaarlijke aanvallen Indien men een dergelijke club als „zwakke" derde klasser zou durven kwalificeeren, van hoeveel kracht zou dan een sterke derde klasser wel moeten zijn? Misschien heeft Z R. C. getoond, een goede bekerstrijder te zijn, die het he.aas dan niet verder heeft gebracht dan de eerste ronde. De wedstrijd zelf gaf een zeer sensationeel verloop te zien De eerste aanvallen lieten een wederzijds verkennen zien, waarbij beide doelen in ge vaar kwamen, doch doelpunten uitbleven Na tien minuten krijgen de Amsterdammers een zeer goed kans, doch v. d. Hilst is juist op tijd om erger te voorkomen. Een paar corners op het Boys-doel volgen, doch even eens niets opleveren. De gasten zitten er ge ducht op en geven goed open spel te zien Ook de Boys komen wat meer in den aanval en bijna had Kwadijk geluk, doch de op tijd uitloooende doelwachter is hem te vlug af Na een duel voor het Z. R. C. doel, volgt een goede voorzet van de Grand, die door Kwa dijk juist wordt overgekopt. De Amsterdam sche doelwachter blijkt in prima conditie te zijn. Een goed schot van Brouwer wordt door hem gekeerd. Vaak weet hij goed uit- loopende moeilijke situaties voor zijn heilig dom te redden, hij onderschept een lagen voorzet van de Grand en kan een moo:en kopbal van Kwadijk verwerken. Ook de aan vallen op het Boys-doel leveren niets op, totdat ten slotte Smeets wordt gepasseerd en met een onhoudbaar schot is de stand na een ruim half uur 01. Dan volgt een een doel puntrijke periode. Na twee miniuten wordt de invaller-back opnieuw gepasseerd, een schot volgt, v. d. Horst slaat het leder het veld in, dat echter opnieuw wordt ingescho ten 02. Geen minuut later breekt Indri goed door, een snelle ren, een gloeiende kogel verdwijnt via keepers hand in het Amster damsche doel, zoodat de achterstand ver kleind wordt 12. Opnieuw is een minuut verstreken, als de bezokers wederom kunnen scoren 13. Nog volgen enkele anstige mo menten voor het Amsterdamsche doel, doch zonder verandering breekt de rust aan. De tweede helft De eerste aanvallen zijn voor de gasthee- ren en reeds na enkele minuten breekt van der Hilst goed door, een hard schot volgt, dat via den paal doel treft 23. Dat geeft de burgers moed, doch het duurt nog geruimen tijd alvorens de gelijkmaker komt. Nogmaals brak v. d. Hilst door, doch zijn voorzet wordt door Brouwer naast geschoten. Een paar corners op het Z.R.C.-doel leveren niets op, evenals een keihard schot van de Grand, dat door den doelman keurig wordt verwerkt tot corner. Het is echter uitstel van excecutie, want de goed genomen corner op rechts, wordt ten slotte na eenig gewirwar, door de Grand ingeschoten, zoodat na 27 minuten de stand gelijk is, 3—3. Een nieuwe, goed door Indri genomen corner volgt, een kritiek moment voor het Amsterdamsche doel, doch de winnende goal blijft uit. Eenmaal schiet Boots naast en kopt hij een voorzet van Indri juist over, een vrije trap, door Kwadijk geno men, weet de doelman goed te verwerken, een corner van de Grand door Indri naast ge schoten, terwijl ook van der Hilst weer juist naast schiet, doch de tijd verstrijkt zonder het gewenschte succes. Nog zeven minuten zijn er te spelen, dan volgt een algemeene aanval, geleidt door v. d. Hilst, de Z.-doel man loopt uit om in te grijpen, een korte voorzet én Brouwer zorgt voor de rest, 43 Nog volgen eenige wederzijdsche aanvallen, doch zonder verandering breekt het einde aan, zoodat de rood-witte Alkmaarders aan den bekerdood ontsnapten en zich in de twee de ronde plaatsten. De leiding was bij scheidsrechter Geurts In buitengewone handen, die enkele moeilijke situaties goed wist op te lossen. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. Het eerste elftal speelde voor den K N.V B -beker op eigen terrein tegen de derde klas ser het Amsterdamsche Z.R.C en wist ten slotte een benauwde zege te behalen, v aarvan elders een verslag. Het gaat met de tweede elftallers niet ge- ïeel naar wensch. Thans brachten de Boys reserves een bezoek aan Uitgeest II en kon den ^het niet verder brengen dan een drawn, Het vijfde team schoot weer ees met grof geschut, waartoe Bergen II in eigen huis met 09 het slachtoffer werd. De c-adspiranten deden eindelijk eens zeer verdienstelijk werk. Zij wisselden hun neder lagenreeks op eigen veld door een goede 5—1 overwinning op het bezoekende Alcma ria d af, waarbij tevens revanche was geno men. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. De wielerclub Alcmaria hield gisteren een rit over 50 K M. met de volgenden uitslag: I. P. Joon; 2. A. Zuidam; 3. F. de Haan; 4. J. A. Serpenti. De juniores reden een sprintwedstrijd: 1. Piersma; 2. Martin; 3. Stroef. Turnen. EEN DUALMEET IN ALKMAAR. Alkmaar en West-Friesland deelen de eer. Het was Zaterdag wel een bijzondere dag voor de turners in Nooidiholland. De turn kringen Alkmaar en Omstreken en West- Friesland zouden elkaar voor de eerste keer in een serieuzen wedstrijd ontmoeten en voor deze dual-meet bestond zeer veel be langstelling. Het publiek was over 't alge meen „anders" dan bij gewone turnavonden immers, zien wij dan in hoofdzaak donateurs van een uitvoering gevende vereeniging, nu zagen wij hoofdzakelijk turnen in de zaal, die het gebodene veel beter wisten te waar- deeren, die echter ook veel vlugger de fouten ontdekten. De wedstrijd stond onder leiding van den turnkring Alkmaar en Omstreken, die op tijd liet beginnen en er van den beginne af voor zorgde, dat elk nummer vlot verliep. Er zat dadelijk al spanning in den strijd der tur ners, want wel toonden de Alkmaarsche heeren zich sterker, maar het verschil was niet zoo bijzonder groot. Tenminste het ver schil, dat de jury opgaf. Daarentegen waren de West-Friesche dames verre in de meerder heid en liepen bij het ee ste nummer reeds zoo ver uit dat ze toen reeds zeker waren van den eersten prijs. Typeerend was, dat wij bij de turners het- zelfae waarnamen als wij bij de voetballers zien: terwijl de Alkmaarsche dames en hee ren het in hun oefeninger naar keuze hoofd zakelijk zochten in soepelheid, bestond er bij de West-Friezen veel animo voor kracht demonstraties. Beide opvattingen hebben haar bekoring, doch ze maakten de taak der jury er niet gemakkelijker op. Zooals verwacht werd, zegevierden de heeren van Alkmaar en Omstreken over hun West-Friesche collega's. De Alkmaarders be- heerschten zich beter en gaven als 't ware veel meer één doorloopende en in eikaar vloeiende oefening, terwijl de West-Friezen wat houterig deden, zoodat hier elke oefe ning uit kleine, zelfstandige onderdeeltjes bestond. Ook het beenenwerk der Alkmaar ders wat beter, doch hier bleek vooral het voordeel van een lange turnbroek, die leelijk gevormde beenen bedekt, zulks in tegenstel ling met de West-Friezen, die in hun korte pantalon turnden. Het grootste verschil zat hem in het paardnummer. Het paard is een zeer moeilijk tcestel en hoewel de jury geen der West- Friezen onvoldoende gaf, kon geen der zeven deelnemen ook maar even boven het middel matige uitkomen. Dan waren de Alkmaar ders Nol en vooral Schuring in dit nummer stukken beter en de oefeningen van hun ver liepen bijzonder vlot. Ook het rekwerk der Alkmaarders was slechts beter dan dat der West-Friezen en het puntenverschil toont dit wel duidelijk. Over 't algemeen nam men bij de oefenin gen naar keuze te veel hooi op zijn vork; men wilde te veel doen en dat kostte punten entijd! Bij de dames zagen wij precies het tegen gestelde. Daar waren de West-Friezen bijna allemaal slechts sterker. Alleen aan de ringen konden de Alkmaarders concurreeren met haar West-Friesche tegenstandster, doch èn paard èn brug waren absoluut voor de West- Friezen, die met grooten voorsprong deze nummers beëindigen. De Alkmaarsche dames hebben van de West-Friezen heel wat kunnen leeren en ze zullen er wel van overtuigd zijn, dat ze er nog lang niet zijn. De uitslagen zijn: Dameswedstrijd: West-Friesland: Paard 181 p.; Ringen 177 p.; Brug 196 p. Totaal 554 p. Alkmaar en Omstreken: Paard 148 p.; Ringen 17834 p.; Brug 168 p. Totaal 49434 p. Heerenwedstrijd: Alkmaar en Om streken: Brug 178 p.; Ringen 179 p.; Paard 18034 p.; Rek 189 p. Totaal 72634 p. West-Friesland: Brug 17234 p.; Ringen 177 al tc vaak oorzaak vaa slechte spijsvertering en verstopping. Neen neet beweging en ge- gebruik Poster'» Maag- pillen. bet afdoend* laxeermiddel. VL 0.65 ps> PlecM. pPaard 158 p.; Rek 16334 p- Totaal 67134 p. Bij de dames was mej. Renupt (W Fr.) de beste. Zij behaalde de volgende resultaten: paard 3% pnt.; ringen 32 ptn.brug 3354 ptn.totaal 97 ptn. Op haar volgenden mej. Wertrate (W. Fr.) met totaal 9534 ptn. en mej. Singer (W.Fr.) met 92 ptn De hoogst geplaatste Alkmaarsche da me behaalde 86 ptn. Het was mej. Koning, die op paard, brug en ringen resp. 25, 2634 en 3434 ptn. behaalde. Op haar volgden mej. van Weeldercn en mej. Boulenois met resp. 85 en 82 ptn. Bij de heeren was J. Schuring nummer één. Hij behaalde aan de brug 3134 ptnaan de ringen 2934 ptn., aan het paard 34 34 ptn. en aan het rek 3134 ptn. Totaal 127 ptn. Leeuwangh (Alkm. en O.) kreeg 121 pnt. en J. Jonker met 12034 ptn. Deze laatste had pech bij het vrije nummer paard, welke oefe ning mislukte, zoodat hij slechts 1034 ptn. kreeg. De hoogst geplaatste West-Fries was Bo- beldijk, die 120 ptn verzamelde. Op hem volgden J. Ooster en Cordez met resp. 11834 en 1 1634 ptn. Bij den aanvang sprak de heer Reurslag, voorzitter van den turnkring Alkmaar en Omstreken, een welkomswoord tot allen, wees op de beteekenis van den wedstrijd, die het peil zou kunnen omhoog voeren, hetgeen èn lichaam èn geest zou verrijken. Verder deelde hij mede, hoe deze strijd is tot stand geko men. Na afloop dankte hij iedereen voor de medewerking en bracht hulde aan de werkers en de juryleden, de heeren J. Hop en B. Wie- land Los uit Haarlem en hoopte op een lange serie dual-meets. Aan de winnende ploegen reikte hij een aardige herinnering uit. Ook de voorzitter der West-Friezen sprak nog woorden van waardeering voor dezen prachtig geslaagden avond, feliciteerde de winnaars en hoopte op een spoedig weerzien in Enkhuizen. Alvorens te besluiten, mogen wij hier nog melding maken van de rythmische oefeningen der Halter-dames (bij den aanvang) en van de fraaie groepen van Turnlust (bij het ein de). Beide nummers sloegen geweldig in en completteerden het succes van den turn- avond. Een mislukt hal. Het was de eerste keer, dat een dergelijke wedstrijd werd gehouden en de organisa toren hadden dus alleen theoretisch kennis van den wedstrijd. Zoo bleek, dat de strijd langer zou duren, dan verwacht werd. De verplichte oefeningen verliepen vlot, doch de oefeningen naar keuze, duurden veel langer, omdat de deelnemers steeds maar weer zoo veel mogelijk stof trachtten te verwerken. Zoo kon het gebeuren, dat de wedstrijd pas om ruim half twee was beëindigd. Toen moest er nog gesproken worden en dat ge beurde al te haastig. Doch men kwam ten slotte gereed met alles en om kwart voor twee kon men pas aan dansen denken. Helaas, de voorzitter van Alkmaar en Om streken moest bekend maken, dat de commis saris van politie er niet toe te bewegen was, om nog een uurtje gelegenheid te geven tot dansen. Het bestuur had eenige keeren gepro beerd, om alsnog den commissaris tot een later sluitingsuur te bewegen, doch deze bleek onvermurwbaar. Het spijt ons, dat in deze een dergelijk standpunt is ingenomen. Het bestuur had de band van Siem Spruit geëngageefd en deze heeft eieenlijk niets te doen gehad. Zoodaf al die onkosten (en een band van zeven man kost wat!) weggegooid ireld waren. Boven dien kreeg de heer de Lange zeker een finan- cieele strop, want dc verteringen worden hoofdzakelijk tijdens het dansen gemaakt en moeten den avond „goed" maken. Terwijl ook de talrijke kellners met een kleine verdienste huiswaarts konden gaan Wanneer men bedenkt, hoe rustig het pu bliek was, hoe intiem gezellig de avond ver liep, dan is het standpunt van den commis saris niet bewonderenswaardig. En hoewel men rustig de zaal verliet, was men al bizon der slecht te spreken over de houding van den commissaris. De West-Friezen achtte zich gelukkig niet in Alkmaar te wonen en de dorpelingen verheugden zich er over, dat ze geen Alkmaarders waren. En de Alkmaarders zelf? Ze betreurden dit slot van den mooien, rustigen avond en hun geestdrift, om nog weer eens iets n lijks^te organiseeren, was aanmerkelijk^" Is het beroemde woord „soepelheid" uit de Alkmaarsche woordenboeken r?e nen? verd»e. Bridge. WEDSTRIJD TE NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdagavond had in het gebouw Co een zeer geanimeerde bridgewedstrijd waaraan 92 personen deelnamen uit vers i?u de plaatsen van Noordelijk N.-H. Het°d'k* was voorbereid door de heeren Deuteko alles keurig in orde hadden. Er werd d»m' in drie groepen: twee van acht en één 'P ven tafels. Mede door de groote spelle aan de diverse tafels mogelijk waren, doch' d het eene paar wel, het andere niet werden geboden, leverden meerdere tafels verras, "j" resultaten. Het geluk speelde dikwijls groote rol, doch rij, die op wedstrijd^/!!} eenige routine en ervaring hebben, weten d deze geluksfactor onmogelijk is uit te sch k len. Hierdoor is nooit van te voren te spellen, wie als nummer één in een aid zal eindigen en dit maakt juist dat de blijft bestaan. *nitBo Behalve de gewone prijzen waren er ook tweetal slemprijzen, die gewonnen werden d' het paar, dat groot slem harten bood en n»0? te, en door het paar dat driemaal klein sl bood en maakte. Van de 8 paren, die het groot-slem spel handen hebben gehad, is er slechts één n geweest, die de zeven harten hebben gebod/' Behalve de heeren Deutekom hebben ook i» hseren Mallinkotte en de Kuyper zich v00r t goede verloop zeer verdienstelijk gemaakt De uitslag luidde als volgt: Groep A. Oneven Lijn 8 paren. 1. de heeren L. Trijbetz en A. Visser te AH» maar 26 p.; 2. de heeren L. Kalverdijk en G, Sevenhuysen te Warmenhuizen 29 p. Even Lijn 8 paren: 1. de heeren Kroon en Pronk te Warnenlml. zen 18 p.; 2. de heer en mevr. J. Lind te Alk" maar 28 p. Groep B. Oneven Lijn 8 paren: 1. de heeren A. de Groot en A. Bartea fi Warmenhuizen 23 p.j 2. de heeren T. de Boer en T. Leek te Obdam 32 p. Even Lijn 8 paren: 1. de heer en mevr. P. de Boer te Obd»« 26 p.; 2. de heer en mevr. C. Smit fe Broek op Langendijk 28 p. Groep C. Oneven Lijn 7 paren: 1. de heeren J. Lagestein en W. Hoogeb o* te Warmenhuizen 11 p.; 2. de heeren P. Slot en J. Zwaan te Oterleek 23 34 P- Even Lijn 7 paren: 1. de heeren J. Kemper en J. Ligthart Warmenhuizen 21 p.; 2. de heeren C. da Boer en J. v. Twuyver te Zuid-Scharwoudf 24 p. Ie slemprijs: de heeren Kroon en Pronk, 2e slemprijs: de heeren Kalverdijk en Seven» huysen. ftecfUszvAen UITLOKKEN VAN BRAND- STICHTING. Voor de rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht een 74-jarige landbouwer te Paters- wolde verdacht an het uitiokKen van opzet telijke brandstichting. Verdachte zou iemand die op een boerderij van hem woont gezegd hebben: steek het huis maar in brand, ik heb er een jaar huur voor over. Verdachte ontkende. Er werd 6 maan den gevangenisstraf geëischt. £uchtuaact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Pelikaan (uitreis) is Zaterdag te Batavia (Bandoeng) aangekomen; de Kwartel (uitreis) arriveerde te Athene; de Oehoe (thuisreis) kwam te Jodhpoer aan. Bij Raszijn in de buurt van Warschau n Zaterdagavond een militair vliegtuig tegen een zendermast aangevlogen. De bei® tenden van het toestel konden Hechts als ver koolde lijken uit het puin van het vli¥®» worden geborgen. - Een vliegtuig, dat deel uitmaakte van een eskader van 10 legervliegtuigen, dat op was van Engeland naar Egypte en ZaW®»„ avond over Frankrijk vloog, geraakte11 Balgy in brand. De twee inzittenden k*3® in de vlammen om. tne. Het eskader verspeelde nog een tw®®,hbi- stel, daar dit wegens machinedefect mJA ville een noodlanding moest doen, w33 het vlam vatte en geheel werd vernield. 261. „U zoekt qaar het onbekende graf van Iemandsjoel de Derde, niet?" zei de kerel. „Ja. Dat weet ik te vinden". „Mooi, waar is het dan?" „In de zesde vallei links van den tweeden heuvelrug, die in de richting van het sterrenbeeld Hapasjia loopt En hij wees op aan willekeurig punt in de lucht 262. „Onzin, mijn vriend, daar ligt dat graf niet zet jteB fessor. „Gij wilt oens van den goeden weg afbrengen. jaatsje U, gij zait ein spioen van de stam der Dal®"1®116®' nakomelingen van het volk van lemandsioe! de Uera- looft hem met, hij liegt", zei de orotessor veron tot meneer Britman wendende.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8