QeMeentecadeu, JUditsiaken Siaatslotedi noordscharwoude. I DUIZEND JULDFN WEGGEHAALD. Men hulp wel met zoeken, maar verzuimde aan te geven. Een vijftienjarige loopjongen, die duizend gu.den aan bankpapier moest wegbrengen, had op het Koningsplein te Amsterdam de misère, dat de kos.Vre biljetten uit zijn jas zak gleden en door den wind werden ver spreid. Grabbelaars warer spoevlig in over vloed aanwezig, echter de eer en het fatsoen schenen in den wilden Novemberwind wel op den loop te zijn geraak en de onfortuinlijke knaap, wiens goede trouw boven verdenking verheven is, kon slecnts aar het politiebureau 'ingel aangifte gaan doen van zijn verlies een KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ. Namens den minister van Economische ZiAen maak+ de regeermgscommissaiis voor de uitvoering van de Garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen en eendenhouderij bekend, dat de uitkeering volgens de garantie regeling voor de week van 20 t m 25 Novem ber 1933 is vastgesteld op 40 cent per 100 stuks uit te voeren versche eendeneieren. Voor kippeneieren zal geen uitkeering plaats vinden. in BUITENLANDSCHE ARBEIDS KRACHTEN. 70.000 d 80.000 Duitschers ons land werkzaam. De Nederlandsche r.k. bond van hotel-café- en restaurantgeëmployeerden St. Antonlus heeft een adres gericht aan den minister van sociale zaken, waarin verzocht wordt aanstonds maatregelen te nemen tot wering van buitenlandsche arbeidskrachten Er wordt op gewezen, dat ongeveer 25 bui tenlandsche arbeidskrachten in dit bedrijf worden aangetroffen en zelfs wanneer alle buitenlandsche arbeidskrachten buiten onze landgrenzen worden gezet, zullen er nog vele landgenooten werkloos blijven. Er zijn onge veer 20.000 Nederlanders in Duitschland, waarvan meer dan de helft werkloos is. Daar staat tegenover, dat 70.000 80 000 Duit schers bijna allen hier werkzaam zijn Ten slotte wordt er aan herinnerd dat de huidige regeering de gevraagde maatregelen bij haar optreden beloofd heeft. EEN GOUDEN BOND. De Nederlandsche bond van koffiehuis-, restauranthouders en slijters bestaat vijftig jaren en heeft bij die gelegenheid door den secretaris, den heer Abr. Staalman, een keu rig verzorgd en zeer uitvoerig herdenkings boek doen samenstellen. De wederwaardigheden van dezen bond en de wijzigingen van de drankwet verhaalt de heer Staalman in al hun finesses in dit voor geïnteresseerden leerrijke boekje. Ir. MUSSERT BLIJF8 LEIDER VAN DE N. S. B. In verband met de jongste debatten in de Tweede Kamer over de N. S. B. is van ver schillende kanten de vraag gerezen, wat de heer Mussert zal doen wanneer men het lid maatschap van zijn organisatie voor ambte naren zou verbieden. Deze vraag is te meer opportuun, nu Ged. Staten van Utrecht heb ben verklaard zich in dit opzicht volkomen achter de rijksregeering te zullen scharen. Toen het Hbld. ir. Mussert vroeg, welk standpunt hij in genoemd geval zal inne men, antwoordde hij, dat hij dan zijn ambt van hoofdingenieur bij den provincialen wa terstaat zou neerleggen, want dat hij het lei derschap van de Nationaal Socialistische Beweging primair acht. Uit een andere uitlating van den heer Mussert is het blad nog gebleken, dat een eventueel ontslag niet door Ged Staten kan worden verleend, maar uitsluitend door de Provinciale Staten van Utrecht; dit ter ver duidelijking van talrijke misvattingen, die en deze nog bestaan. VERZORGING REGEER1NGSKOEIEN. Moeten normaal gevoed worden De Crisis-rundveecentrale maakt bekend, dat naar gebleken is enkele aan haar geleverde runderen vóór de levering op abnormale wijze waren gevoed. In verband hiermede behoudt zij zich het recht voor om, wanneer na slach ting mocht blijken, dat dit ten aanzien van een geleverd rund het geval is geweest, een extra gewichtsaftrek te doen plaats vinden en bij de uitbetaling met dezen gewichtsaftrek rekening te houden. A. ROODHUYZEN t- Na een langdurige ongesteldheid is heden op 74-jarige leeftijd te Den Haag overleden het oud-lid van de Tweede Kamer A. Rood huyzen politiek hoofdredacteur v«ui uci „va derland". Hij werd 27 Februari 1859 te Am sterdam geboren. Hij studeerde aldaar aau de Universiteit en werd daarna doctorandus in de klassieke letteren. Daarna was hij aan de H.B.S. te Enkhuizen werkzaam als leeraar in de oude talen en geschiedenis. Van 1905 iot 1918 is de heer Roodhuyzen lid der Twee de Kamer geweest. Hij stond bekend als een van de beste strijders voor de Liberale partij De heer Roodhuyzen heeft o.a. zitting gehad in de staatscommissie voor het onderwijs (bevredigingscommissie) en sedert 1914 was hij politiek hoofdredacteur van het „Vader land!" NED CENTRALE VOOR DE AKOPLEIDING In hotel Terminus te 's-Gravenhage is vergadering gehouden van de ver leden jaar opgerichte Ned. Centrale voor de vakopleiding (initiatiei van de vereeniging tot bevordering van de vakopleiding voor handwerkslieden Voorzitter was mr. H Smeenge. Er waren o.m. aanwezig de heeren de Groot, oud-inspecteur-generaal van het nijverheidsonderwijs, de heer Hofstede, thans directeur-generaal, mej. Anna Polak namens het Nat. Bureau voor rouwenarbeid en mevr. v. RielSmeen- g< namens de Ned. er. v. Huisvrouwen. Hierna werden de statuten der nieuwe centrale behandeld en vastgesteld Ook het huishoudelijk reglemert werd vastgesteld. Als voorzitter werd aangewezen de heer M. Worp, directeur der ambac* ts- school te Delft Secretaris werd ir. W v. Dorp te E:ndhoven, penningmeester de heer C v d Lende te Amsterdam. VEftKCERSONGEVALLEN Auto tegen tram gereden; twee zwaar gewonden. Omstreeki drie uur gistermiddag had onder de gemeente Maasbracht (L.) een ernstig auto ongeluk plaats, waarbij burgemeester Galiarl uit Stevensweert (tevens lid van Gedeputeerde Staten van Limburg) een ernstige bekkenbreuk, een beenbreuk en een hoofdwonde opliep en de bestuurder en eigenaar van den auto, de heer G. Steegmans, handelsagent te Roermond, ver schillende inwendige kneuzingen en een hoofd wonde bekwam. De heer Steegmans was naar Stevensweert gegaan om den burgemeester op te halen. Op de terugreis naar Roermond reed de wagen tegen de juist passeerende tram, die ter plaatse van het ongeval dwars over den weg gaat. Toen de autobestuurder de tram zag aankomen, remde hij uit alle macht, hetgeen gebleken is uit de remsporen op den weg, doch een aanrij ding was niet meer te voorkomen. Het ongeluk is volgens De Crt. vermoedelijk te wijten aan onoplettendheid, daar het uitzicht ter plaatse voldoende is. De toestand van den burgemeester is zeer ernstig. De auto is totaal vernield, terwijl de tram eenige materieele schade opliep. Op wielriidster ingereden Zaterdagmiddag is de heer Ooms, uit Haarlem, die deelnam aan den Sterrit van de K. N. A. C. naar Den Bosch, tusschen Hedel en Den Bosch onder de gemeente Empel met zijn auto tegen een brugleuning gereden toen hij door een defect aan het gaspedaal werd afgeleid. De wagen reed twee passee rende wielrijdsters aan en reed vervolgens in het moeras naast den weg. De inzittenden de heer en mevrouw Ooms, bleven onge dterd, maar een der wielrijdsters. de 20- jarige mej. H. Geraerdts uit Eindhoven kreeg een schedelfractuur en een dieoe hoofd wonde. Zij werd naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht, waar zij bewusteloos en in zeer ernstigen toestand werd opgenomen Wielrijdster gedood Zaterdagmiddag is de echtgenoote van den landbouwer Tjoonk uit de gemeente Haaksbergen op den Eibergschenweg aange reden door een vrachtauto, die haar pas seerde, tengevolge van het feit, dat een per sonenauto, die op hetzelfde moment, dat de vrachtauto de vrouw voorbijreed nog wilde passeeren en een botsing veroorzaakte. De vrouw werd van haar rijwiel geslingerd. En kele uren na de aanrijding is de ongelukkige overleden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE BOXTEL Vader neemt het voor den zoon op en een broer springt ook bij Gisteravond omstreeks 10 uur heeft in een café van den heer van Maren aan den Schijndelschen dijk te Boxtel een ernstige steekpartij plaats gehad. Een bezoeker, zeke re L., wera, omdat hij lastig vas, den toe gang tot het café geweigerd. Hij verliet het onder den uitroep van: „Ik heb er een scher pe in". Kort daarna kwam hij in gezelschap van zijn vader en broer terug. De vader en een der zoons trokken met epen mes op een der bezoekers af. Deze, zekere van der M werd ernstig aan het hoofd gewond Hij be kwam steken van 15 cM. diepte. De tweede zoon bewerkte een anderen bezoeker met steenen in een zakdoek geknoopt. De daders werden 's nnachts door de gemeentepolitie gearresteerd en in verzekerde bewaring ge- steld. man en een vrouw, die verdacht wor den van verschillende oplichtingen, ge pleegd te Rotterdam en in andere stden. e Op Zaterdag heeft de officieele opening plaats gehad van de Gilde- winckel, de verkoopcentrale van het Nederlandsche PadvindersgiHe. aan de Billitonstraat 18 te 's-Gravenhage. BRANDEN. Molen ongebrand Gistermorgen ontstond biand in den grooten houtzaagmolen van den heer Broers- ma te Steenwijk waarin een loonzagerij was gevestigd Het vuur greep zóó snel om zien heen, dat weidra de molen één vuurzee was De brandweer, die met veel materiaal ter piaatse was kon niets uitrichten zoodat de mo>n tot den grond toe afbrandde. De molen was verzekerd. KORTE BERICHTEN. Ten nadeele van een bewoonster van de Diamantstraat te Hilversum is uit een kast. welke in haar slaapkamer stand, een bedrag van ongeveer 700 ontvreemd. Van dezen diefstal wordt een kostganger verdacht, die sedert dien spoorloos verdwenen is. De burgemeester van Edam—Volen dam, de heer Th. C. P. M. Kolfschoten hoopt op 3 December den dag te herdenken waarop hij voor 15 jaar geleden tot burge meester van Edam—Volendam werd be noemd. Op 22 November zal met het mailschip Baloeran een detachement aanvullingstroe pen der Koloniale Reserve naar Ned. Indië vertrekken Het detachement is sterk vier on derofficieren en zestig brigadiers en solda ten. Te Delft heeft de politie een werkman gearresteerd, die op den Delfgouwschen weg bij een twist zijn zwager met een mes in den rug had gestoken. De getroffene is in het gasthuis ter verpleging opgenomen. Te Delft is een kamerverhuurder aan gehouden, die een boekhandelaar aldaar voor 160 aan boeken had opgelicht Een winke lier, die de boeken voor de helft van den prijs had gekocht, werd gearresteerd, verdacht van heling Te Oosterbeek is overleden, 62 jaar oud, dehe»r Th LDfrinck, sedert 1900 direc teur van de Levensverzekeringsmij. „Am hem" Zaterdagnacht is door de politie in het plantsoen te Deventer aangetroffen een zeventienjarig meisje, dat door het overmatig gebruik van sterken drank geheel bewusteloos was. De politie heeft zich over haar ontfermd en rnediscne hulp ingeroepen. Maandag zal de heer K Schipper» te Oud-Beierland, 100 jaar worden Op verzoek van de Rotterdamsrhe politie is te Haarlem aangehouden eeu 'De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten was bericht ingeko men, dat de beslissing inzake de goed keuring van de bouwverordening en het besluit tot aankoop van schuldbrieven is aangehouden. Van het R K, schoolbestuur was een verzoek ingekomen om een subsidie te mogen ontvangen voor een de>en win ter te houden cursus voor leerplichtvrije jeugd. B. en W. stelden voor, dit verzoek aan te houden tot de .behandeling van de begrooting voor 1934. Aldus besloten. Van de Kamer van Koophandel een adres om van de gelegenheid, die de wet biedt, om voor café's en restaurants een verlaging van personeele belasting toe te passen, aan te grijpen. De voorzitter herinnerde aan het adres van de afd. Schagen van den Ned. Bond van Café-Restauranthouders en Slijters, dat is aangehouden tot de begroting en stelde namens B. en W. voor, ook dit adres tot de begrooting te laten wach ten, waartoe men besloot. Een scboolartsendienst voor Langendijk komt te duur uit. Van het gemeentebestuur van Oudkar spel was een schrijven ingekomen, hou dende mededeeling, dat in de laatstge houden raadsvergadering dier gemeente de wenschelijkheid naar voren kwam, om een scboolartsendienst in te stellen voor den Langendijk alleen. Verzocht werd, met de gevoelens van den raad op de hoogte te worden gesteld. De voorzitter wees er op, dat de kwes tie van een districts-schoolartsendienst reeds geruimen tijd in onderzoek is en vyel bij de afd. N. Holland van de Ver voor Ned. Gemeenten. Toevallig is nu eenige dagen geleden een schrijven de zer commissie ingekomen mei nadere mededeelingen over de vorderingen van de Ver. v. Ned. Gem. Dit schrijven is nog niet in B. en W- behandeld. Afgeschei den daarvan stelden B. en W. voor, af wijzend op het schrijven van Oudkar spel te beschikken, daar een schoolart- sendienst alleen voor den Langendijk grootere kosten voor een kleinere dienst niet zich zou brengen. De beer Schrijver vroeg of B. en W. een onderzoek naar deze kosten hadden ingesteld en hoe hoog die ko ten wel waren. De voorzitter antwoordde, da' een on derzoek uit den aard der zaak niet was ingesteld. Dat lag op den weg van Oud karspel. Doch B. en W. hadden zich nog eenige cijfers in herinnering kunnen brengen van de kaosten van den grooten schoolartsendienst. Daarom werd dit prae-advies uitgebracht. Het voorstel van B. en W. werd hier na aangenomen. R K Werkloozenzorg. Vaa den Raad van bestuur der St. Joseph-gezellenvereeniging was een ver zoek ingekomen om subsidie te mogen ontvangen voor de afgeloopen winter gehouden avonden voor werkloozen. De voorzitter deelde mede, dat de deel name uit deze gemeente bevredigend is geweest. De kosten hebben totaal ƒ173 78 bedragen. Het bezoek is gemiddeld 20 personen geweest B. en W. stelden voor een subsidie van 60 te verleenen, zijn de afgerond 1/3 deel der ko ten. Dit voorstel werd z h. st. aangenomen. Aanbieding begrootingen 19?4. Hierna boden B. en W. de gemeente- begrooting 1934, de der lichtbedrijven en van het burg. armbestuur aan Deze begrootingen zullen worden nagezien door de heeren Duijves, Kansen en Kwadijk. Bij de rondvraag merkte de heer Kwa dijk op, dat het lichtpunt in de urinoir nog niet was aangebracht. De voorzitter erkende dit. Spr. hoopte dat het voor de volgende vergadering in orde zal zijn. De v eer Schrijver zeide, te hebben ge hoopt, dat er oan het verzoek van Ged. Staten was voldaan, dat de correspon dentie betreffende het gymnastieklokaal voor de raadsleden ter inzage werd ge legd. Dit is niet gebeurd Waarom? De voorzitter antwoordde het glad te hebben vergeten. Ter verduidelijking voor de overige raadsleden deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten ver zochten de betreffende correspondentie ter inzage te leggen, daar er bij dst col lege een schrijven was ingekomen van den heer Schrijver, waarin in twijfel werd getrokken of Ged. Staten wel aan B en W. hadden geschreven, de gunning van het gymnastieklokaal niet te doen plaats vinden. De stukken zullen echter voor de volgende vergadering ter in zage worden gelegd. De heer Duijves merkte op, dat de jon gens over de leuning van de Mossselen- bru loopen, ja, dat er zelfs een overheen gefiets was. Kan er niet iets worden be dacht, om daaraan een einde te maken. Het is te gevaarlijk. De heer Kansen gevoelde daar ook wel voor. De voorzitter mede, dat het hun afge leerd moet worden. Men heeft daarvoor de medewerking der ouders noodig en vooral ook van de ouderen, die zoo'ets zien. De meesten lachen er om, als er een baldadigheidje wordt uitgevoerd, icplaats van op het verkeerde te wijzen. De heer Kansen wilde de politie er naar laten kijken. Dat maakt meer in druk. De ouderen worden toch door de jongens uitgelachen. De voorzitter verzekerde, dat er met de opmerking van den heer Duyves rekening zal worden gehouden. Wethouder Ootjers was het ook roe rend met de andere heeren eens. De doorvaart en de overgang zijn misschien zeer verbeterd Hier zullen echter onge lukken van komen. Het was wellicht beter geweest, de leuningen spits te laten toeloopen. Een paar dagen gele den, toen er geen werkvolk bij was, wer den de voorbijgangers zelfs met slijk gegooid. Dat is evenwel spoedig verbe terd door het ingrijpen van de politie De opzichter was van oordeel, dat er wel iets aan kan worden voldaan. Daarna sluiting. POGING TOT MOORD. Het liefdesdrama te Nieuwolda. Voor de rechtbank te Winschoten heeft terecht gestaan de 22-iarige arbeider E. H. te Nieuwolda, beschuldigd van poging tot moord od zijn verloofde, de 20-jarige dienst bode E. Hartman, die van plan was haar be trekkingen met den jongen te verbreken. Na een woordenwisseling daarover had H drie revolverschoten op haar gelost en daar na zich zelf voor het hoofd geschoten. De doktoren, die de slachtoffers van het drama behandelden, constateerden, dat twee van de kogels het meisje door het lichaam waren gegaan, een door de borst en een door den buik, terwijl de derde kogel in de borst was blijven zitten. Ze is er hoogst ernstig aan toe geweest, doch door onmiddellijk operatief ingrijpen heeft men haar in het le ven kunnen houden. Ook de toestand van ver dachte is ernstig geweest. Verdachte staat bekend als een oppassend jongmensch, maar is zeer opgewonden en on verschillig, vooral als hij een borrel op heeft. Verdachte herinnerde zich van het geval niets meer en zeide, nooit den opzet tot doo- den te hebben gehad. Dr. van Mesdag uit Groningen nam ver minderde toerekeningsvatbaarheid aan bij den verdachte. Eisch 3 jaar gevangenisstraf. ONTDUIKING ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. Hooge boete. De Dordtsche rechtbank deed gister uit spraak in de zaak van een 42-jarigen café houder aldaar, die 1 Juli dertig vaten, in houdende 5714 liter bui'enlandsch gedistil leerd aethyl alcohol van 96 pet. had doen I vervoeren zonder vervoerbiljet; ten tweede dat hij 20 Juli dien voorraad in zijn pak huis voorhanden had terwijl hij wist dat er geen accijns voor betaald was. De ontdoken rechten bedroegen f 24.000. De eisch tegen verdachte, die beweerd had niet beter te weten, of er zat benzine in de I vaten, was tweemaal zes weken gevangenis straf en verbeurdverklaring der mbeslagge- nomen vaten. Het vonnis luidde f 20.000 boete subs. 1 maand gevangenisstraf, en drie weken ge-1 vangenisstraf. ken tot Gisela, terwijl Sponholz de Trouw det huizes het hof maakt. Het avontuur van Sponhola wordt onderbroken door het binnen klimmen van Kanichy, een soldatenoppasaer, die Bertha, het dienstmeisje, zocht. Den volgenden morgen vertelt Anna, die zich eenigszins bezwaard gevoelt, bet geheele avon tuur als een droom aan haar man. Deze lacht daar hartelijk om. Hij kent zijn compagnon Sponholz te goed om ook maar de minste ver denking te koesteren. Als ten slotte Stabrin in 't nauw komt, door dat Gisela man, professor Haussmann, zijn op treden als getuige noodig heeft in het echt scheidingsproces, doet hij zijn vrouw een be kentenis. Deze van haar kant, wil eerlijk blij ven en zegt, dat de droom, waarheid was, wat Stabin opnieuw een lachbui bezorgt. En zelfs als Sponholz op eerewoord ja antwoord op Anna's vragen, blijft Stabrin gelooven aan de onschuld van zijn vrouw. Dit luchtige stuk is uitstekend gespeeld. De Mei-bowl stemming in het eerste bedrijf was uitstekend getroffen en ook verder trof het goede en vlotte samenspel, waarvoor de regis seuse mevr. RanucciBeekman alle hulde. Corry SchillerItaliaander zeer aantrekkelijke wijze, charmant en geestig de rol van Anna vertolkt. Zeer goed was haar sctne met Spon holz in I en met Karl in III. Minny Erfmann als Gisela was niet minder op dreef. Haar luchthartige vroolijkheid in I werkte aanstekelijk op de anderen. De twee compagnons Stabrin en Sponholz werden eenig gespeeld door Flor la Roche en Willem van der Veer. De eerste uitmuntend in zijn goedgeloo- vigheid, de tweede kostelijk in de voor hem benauwde tafreelen. Elias van Praag maakte iets moois van de rol van professor Hauss mann. Louis van Dommelen behaalde veel succes met zijn geestige vertolking van Kanichy, den oppasser, die zoo gesteld is op het dienst meisje Bertha. Miep Gobanv. d. Berg speelda deze Bertha zoo, dat niemand er bezwaar tegen zou hebben zoo'n dienstmeisje in huis te nemen. Heel aardig. Het tooneel zag er gezellig en uitstekend ver zorgd uit en aan hun costuums hadden de dames zoowel als de heeren zeer veel zorg be steed, wat het geheel bepaald ten goede kwam. De toeschouwers hebben zich met het vroo- lijke stuk best geamuseerd. Aan 't slot klonk een luid en welverdiend applaus voor deze wakkere combinatie. (Niet officieel) lste Klasse. 1ste LUst Trrkking van Maandag 20 November 1933 Hooge prfjzen 2000.— 18429 1500.- 3922 1000.— 13201 400.— 4321 15754 16428 200.— 7757 9335 11431 20493 100.— 6691 7453 11498 13282 13642 13820 16307 17116 19737 Prijzen van f20. MARGARINE ZONDER R1IKSMERK Voor de Haarlemsche rechtbank stond Donderdag terecht een man, die te Velsen 1250 K.G. margarine had vervoerd, welke zetmeel bevatte en niet voorzien was van het rijksmerk. De kantonrechter had verd. veroordeeld tot 1500 boete of 10 dagen hechtenis. Het O.M. eischte bevestiging van het von nis van den kantonrechter. Een tweede verd., een man uit Aalten, had 2500 K.G. margarine zonder rijksmerk ver voerd. Het O.M. eischte ook tegen dezen verd. be vestiging van het vonnis van den kanton rechter, dat lu'dde 2500 boete. Uitspraak 30 November. ONJUISTE VOORLICHTING DOOR EEN STEUNTREKKER. Voor de rechtbank te Dordrecht is een geval van oplichting van de steunrege ling dier gemeente behandeld Den 51- jajrigen machinist C. V. werd, volgens De Crt., ten laste gelegd dat hij de ge meente voor 1007.62 had opgelicht Bij het verhoor van den controleur der steunregeling, den heer Waardenburg, b eek dat verdachte had opgegeven dat hij 8 per week huishuur moest betalen, terwijl hij in werkelijkheid in een eigen huis woonde, oorts had hij verzwegen dat zijn vrouw 16.75 per week ver diende en dat hij het aardige sommetje van 2425 op de spaarbank had staan. Verdachte was niet verschenen De officier van justitie mr. Kronen berg von dit wel een buitengewooi sterk staaltje. Hij eischte een gevangenis traf voor den tijd van acht maanden. Uitspraak over 14 dagen. 42 163 375 585 689 994 13C0 1541 1706 1955 2096 2244 2434 2690 2893 3198 3368 3565 3825 4025 4261 4468 4712 4941 5057 5259 5443 5716 5964 6400 6576 6912 7198 7328 7550 7873 8214 8437 8692 8843 9136 9418 9689 9873 10135 10321 10443 10756 10956 53 265 406 709 901 1135 1376 1576 1766 1964 2136 2279 2455 2769 3039 3254 3412 2732 3848 4058 4283 4493 4788 49(1 5069 6268 5474 5748 8054 6437 6654 6954 7211 7364 7570 7952 8282 8486 8733 8872 9216 9510 9711 9915 48 186 391 627 892 1118 1363 1544 1757 1956 2120 2245 2444 2728 3013 3243 3397 3599 3834 4030 4277 4477 4768 4960 5066 6267 5457 5732 6038 64)3 6642 6943 7204 7343 7558 7946 8229 8468 8712 8868 9200 9457 9695 9878 10167 10173 10181 10330 10334 10340 10512 10515 10530 10770 10793 10605 10968 10969 11043 64 308 433 733 925 1161 1415 1579 1775 2016 2150 2320 2517 2770 3054 3276 3*13 3739 3869 4007 4288 4517 4(97 4980 5113 5328 5484 5(84 6132 6482 0681 6986 7226 7397 7766 8003 8286 8549 8737 8886 9241 9517 9739 9982 93 330 442 777 948 1167 1460 1598 1783 2037 2173 2324 2524 2(80 3117 3291 3468 3750 3964 4102 4350 4547 48->5 4992 5116 53 32 6517 5803 6177 6495 6716 7023 7265 7409 7784 8021 8303 8573 8750 8929 9283 9544 9753 141 333 478 795 953 1172 1470 1628 1790 2079 2178 2396 2606 2834 3121 3306 3492 3753 5770 3998 4000 4129 4183 4360 4365 4552 4574 4844 4851 5005 5012 5124 5167 5368 5372 5572 5630 5834 5855 6193 6303 6503 6539 6752 6846 142 361 520 831 985 1250 1509 1656 1847 2082 2223 2416 2632 2880 3142 3314 3560 146 364 548 866 987 1299 1510 1683 1926 2094 2228 2428 2645 2887 3173 3328 3561 3804 4008 4255 43(2 4632 4857 5024 5116 6402 5684 5953 6318 6559 68.4 '(054 7060 71u8 7278 7319 731-5 7463 7516 7549 7827 7831 7851 8065 8157 8203 8324 8337 8432 8581 8612 8640 8764 8774 8795 9006 9095 9113 9303 9313 9328 9606 9614 9633 8812 9850 9864 1)444 11446 11470 11495 11654 11656 11662 11663 11771 11794 11835 11866 12072 12083 12112 12172 12337 12338 12393 12394 12524 12579 12629 12631 12758 12768 1278 lN 12946 12965 12977 10027 10055 10083 10133 10229 10241 10262 10308 10345 10352 10396 10418 10558 10570 10701 10716 10849 10896 10897 10948 11083 11100 11273 11364 11522 11541 11559 11603 11705 11732 11758 11767 188*2 12007 12027 120JS :">206 12230 12235 12313 12411 12418 12440 12514 12647 12672 12687 12720 12836 12845 12850 12866 12868 13068 13157 13221 13222 13225 MAAR N DROOM. Gisteravond heeft in het Gulden Vlies een uitstekende opvoering plaats gehad van het be kende stuk van Lother Schmidt. Maar 'n droom. De artisten behoorden tot de combinatie Het Nederlandsch Tooneel, dat thans werkt onder leiding van Willem v. d. Veer. Voor deze op voering tegen sterk verlaagde prijzen bestond reeds aardig veel belangstelling. En wan een volgende maal weer een goed verzorgde voorstelling van een mooi stuk wordt gegeven, zal de belangstelling nog grooter zijn. Maar 'n droom is een geestig amusant stuk. Er wordt weliswaar een beetje luchtig over de huwelijkstrouw gesproken, maar dat is niet zoo kwaad gemeend. Op een heerlijken Mei-avond wordt ten huize van Karl Stabrin een intiem bowl-feestje gege ven, waarbij ook Gisela Haussman, de vriendin van Anna Stabrin en de architect Sponholz zijn uitgenoodigd. Er heerscht een dolle stemming, de bowl doet er het hare toe. Stabrin gevoelt zich steeds meer aangetrok- 16535 13256 13289 13316 13321 13356 13392 13396 13456 13463 13536 13557 13558 13575 13589 13593 13624 13636 13703 13708 13741 13759 13771 13833 13837 13846 13874 13878 13893 13925 13956 13958 13961 13976 14029 14061 14069 14072 14080 14117 14137 14178 14182 14204 14209 14210 14220 14306 14310 14333 14391 14398 14440 14444 14459 14467 14539 14698 14729 14740 14748 14848 14853 14931 14941 14950 14975 14999 15011 15146 15149 15249 15270 15290 15298 15339 15346 15380 15382 15392 15430 15503 15599 15636 15663 15673 15696 15788 15829 15883 15884 15899 15949 16204 16258 16264 16272 16290 16473 16568 16599 16630 16688 16871 U980 17003 17009 17013 17077 17113 17115 17257 17352 17353 17466 17477 17518 17522 17538 17703 17704 17749 17750 17758 17904 18031 18044 18120 18135 18347 18371 18375 18432 18469 18567 18595 18636 18672 18673 18753 18756 18780 18786 18815 18869 18673 18875 18931 18954 18967 18961 18971 18972 18989 19073 19107 19196 19298 19322 19361 18388 19425 19448 19518 19522 19540 19546 19597 19609 19630 19645 19649 19668 19674 19706 19726 1Q727 19733 19743 19764 19791 19833 19848 198o9 ^63 19879 19882 19889 19900 19921 19923 19994 2MÖ 20055 20081 20000 30141 20147 20177 30208 20239 20282 20283 20290 20322 20325 20342 203^J 20375 20421 20423 20459 20465 20483 20494 20527 ^43 20645 20749 20759 20768 20781 20786 20806 20814 20852 20856 20865 30873 20899 20901 30973 20961 20989 20991 14591 14643 14864 14910 15094 15114 15307 15336 15431 15464 15697 15741 15952 16130 16496 16531 16907 16926 16931 17080 17083 17108 17356 17400 17427 17583 17631 17679 17853 17866 17878 18232 18297 18331 18514 18528 18554 18676 18701 18706

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9