Alkmaarsche Courant. MOORD OP ABBOTSHALL Jladionieuws 3)xigeüi&sch Overzicht Torgler's verdediger in Holland. Jeuittetou ^Buitenland Stad en Omgeving. DINSDAG 21 NOVEMBER In een interview aan Nederlandsche journalisten heelt Dr. Sach eenige interessante vraefen beantwoord, onder meer over de tactische fouten van Dimitro f. Vonnis omstreeks 12 December. T. No 275 1933 aonoert! rtfi en derllgstt Jaargang. Woensdag 22 November. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend VARA). 8 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken", door P. J. Kers. 10.VPRO-morgenwij- ding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr Marie Polak, viool. L. Contran, piano en J. Lemaire, voordracht. 11.— RVU. Causerie door Zuster F. Meyboom. 11.30 M. Godels, zang en L. Contran, piano. 12.VARA- Kleinorkest o.l.v H. de Groot. 2.Zender- verzorging 2.15 VARA-Knipcursus. 3. Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonpl. 6. Orgelspel Joh. Jong. 6.30 RVU. H. Rutters: Handei's opera „Julius Caesar", (met muzik. medewerking). 7.VARA-orkest o.lv. H. de Groot, m. m. v. Harold Franken, viola 7.20 Causerie J. W. Matthijsen. 7.35 Ver- vo'g concert. 8 Vaz Dias, VARA-Varia en herh. SOS-berichten. 8.15 Vervolg orkest concert 9 Causerie C. v d. Lende. 9 20 Gramofoonplaten. 10.15 St. Louis Boys o.l.v. J. Carlquist. 11.Orgelspel Cor Stevn. 11 30 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend NCRV). 8Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. H v. d. Elskamp. 11Concert. Mej. C de Jager, sopraan. Mevr. R. Mijnhout— Bakkenist, alt en M. F Jur:aanz, harmo nium. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Trio Aal berse, viool, cello en piano 2.Gramofoon platen 3.— Concert G de Knegtter Haar, zang H. Berhout, cello en Rie Beute, piano 5Kinderuur. 6.Landbouwhalfuurtje. 6.30 Afgestaan. 7.1,5 Ned Chr Persbureau 7 30 Gramofoonplaten. 8.Sprekers na mens het Nederl Jongelingsverbond, afge wisseld door gramofoonplaten. 10.Vaz Dias. 10.10—11.3C Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein, berichten 11.0511.20 Le zing. 12Voorde scholen 12.20 Orgel spel Q. MacLean. 1.05 Western Studio Or kest o.l.v. F. Thomas. 1.50 Gramofoonplaten. 2 20 Voor de scholen. 3.20 Piarorecital E. Kush. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m. m. v. E. lies, piano. 5 05 Het John McArthur kwintet. 5.35 Kin deruur. 6.20 Ber. 6.50 Mozart's pianosona tes door E Isaacs. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezin gen. 8.20 Concert-inleiding. 8.35 BBC-Syra- phonie-orkesf o.l.v. Sir Th. Beecham m m. v Gregor Piatigorski, cello. 10.40 Lezing 10.55 Voordracht. 11.—12.20 Roy Fox eti zijn Band. Parijs Jiadio-Paris1724 M. 8 05 en 12.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert G. T. Desserre. 1.25 en 7.05 Gramofoonpl. 9.05 Orkestconcert o.l.v. P. Paray. Kalundborg, 1153 M. 12.05—1.20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.20 Gra mofoonplaten 2.50—4.50 Concert o.l.v. Ree- sen. 7.2010.35 Luisteraarsvergadering. 10.3511.50 Dansmuziek uit rest. Lod- berg". Langenberg, 473 M. 5.55 Gramofoonpl. 10.35 Kamermuziek. 1120 Liszt-concert o.l.v. Merten. 12.35 Gramofoonpl. 3 20 Or kest- en solistenconcert. 5.20 „Requiem", van Mozart, o.l.v Breuer. 6.20 „Missa solemnis, van Liszt. 7.20 Orkest- en solistenconcert o.l.v. H. Rosbaud. 10.05 en 10.20—11.05 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. 8 05 Orkestconcert o.l.v. Di Donato. 9.20 Dansmuziek o.l.v. Bonavo- lonta. Brussel. 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Omroepklein- orkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonpl 5.50 Omroeporkest o.l.v. André. 7.35 Gra mofoonplaten. 820—10.20 Symphoniecon- cert o.l.v. Meulemans. 508 M.: 12.20 Om- roepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Concert uit Antwerpen 5 20 Dansmuziek. 6.35 Gra mofoonplaten. 650 Sonateneoncert 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 Dito. 8.40 Radio- tooneel. 9.50—10.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1635 M. 6.20 Rijks zending: Missa solemis van Liszt. 7.20 „Deutsche Passion 1933". hoorspel van R. Euringer Muziek van H. Windt. 8 30 Con cert uit Munchen. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Kamermuziek uit Munchen. GEMEENTELIJKE RADIO- I DISTRIBUTIE. Woensdag 22 November. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.3524. Lijn 4: Langenberg 10.35—18.55, Weenen 18.55—24.—. Nu er in het v. d. Lubbe-proces een kleine rustpooze is ingetreden, hebben de kopstuk ken daar een dankbaar gebruik van gemaakt om zich eens te ontspannen. Zoo is, we meld den het gisteren reeds, de verdediger van den communistischen verdachte Torgler, dr. Sack naar Amsterdam gekomen en hij heeft daar o.m. onze tweede Zesdaagsche bezocht Hij was zoo bereidwillig, om den Neder landschen journalisten een interview toe te staan, waaraan we het volgende ontleenen: Alvorens- in te gaan op de eerste vraag, stelde dr. Sack voorop, dat hij hier sprak ais verdediger van Torgler als mensch en als communist. Voor een veroordeeling van mijn cliënt, zeide hij, zal bewezen moeten worden, a) dat hij in het algemeen verantwoordelijk is voor de politiek der communistische partij; b) dat hij bepaalde daden van terreur heeft gewild; c) dat hij den Rijksdagbrand heeft fewild. Reeds in den aanvang van het proces eb ik gezegd, dat ik Torgler voor onschul dig houd; mijn pleidooi zal ik beginnen dat zeide ik gisteren reedsmet zijn vrij spraak te eischen en onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis. Nooit heb ik eenige moeilijkheden van den kant der autoriteiten ondervonden, noch vóór, noch tijdens de openbare zittingen. Ik ben geheel vrij ge laten. Het rechtscollege heeft alles gedaan om mij en mijn drie assistenten in onze taak te heiden. Het is mijn vaste overtuiging, vervolgde Torglers verdediger, dat het Staatsgerechtshof niet onder den invloed staat van politieke opvattingen, en dat het zich slechts door juridische overwegingen Iaat leiden en volgens zuivere rechtsgedach- ten zal rechtspreken in dit proces dat geen zuiver politiek proces is, al heeft het een sterken politieken inslag. Op onze eerste vraag dan, of er niet kans zou bestaan, dat bij een vrijspraak door het Staatsgerechtshof van Torgler en de Bul gaarsche verdachten, deze toch nog niet hun vrijheid zouden terugkrijgen, omdat zij com munisten zijn, antwoordde dr. Sack dat het heel goed mogelijk is, dat Torgler naar een concentratiekamp zal worden overgebracht Wat de Bulgaren aangaat, dezen zou het zelfde lot kunnen treffen; waarschijnlijker was echter, dat zij als ongewenschte vreem delingen over de grens zouden worden ge zet. De instructie. Is deze naar uw meening objectief en juist gevoerd? was de tweede vraag. Hierop ant woordde dr. Sack. dat de rechter van instruc tie, dr. Vogt, gedaan heeft, dat hij van zijn standpunt gemeend heeft te moeten doen. Een instructie kan binnen de voorschriften van de wet op verschillende wijze gevoerd worden. Er is dr. Vogt verweten dat hij Dimitroff niet met Torgler geconfronteerd heeft. Een dergelijke confrontatie van beschuldigden ben Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD. Oeautoriseerde vertaling door H A C. S. 14 Anthony was de rivier over gestoken. Ach ter hem lag Marling's houten brug, vóór hem het huis, waar de zwemmende dame onder dak was. In zijn zij-zak zat de san daal, waar hij het water zooveel mogelijk uitgeperst had, gewikkeld in een kranten papier, dat hij bij de heg gevonden had. Hij wandelde langzaam, voorwendsels bedenkend om toegang te krijgen in het huis In zijn gedachten werd hij gestoord door dat iemand hem riep. Hij keerde zich om en zag sir Digby-Coates, die vlug aan kwam loopen uit de richting van de brug. Sir Arthur haalde hem in buiten adem „Hallo, mijn jongen, hallo", bracht hij er hijgend uit. „Wat doe je hier? Ga je Lucia bezoeken? Ik wist niet. dat je haar kende." „Mevrouw Lemesurier. Dat „daar is haar huis. Ik ga juist naar haar toe." „Ik zal met u meegaan tot het hek", zei Anthony. Hij hoopte op de mogelijkheid van een uitnoodiging. Hij begon maar te praten „Ik ging nergens bepaald naar toe. Ik slenterde zoo'n beetje. Ik had behoefde om weg te zijn van Abbotshall en te denken. Nadat ik de studeerkamer verliet, zwierf ik door den tuin en ging de rivier over, zonder dat ik wist, dat ik 't deed." Zelfs aan sir Arthur vertelde hij niets van zijn ontdekkin gen. De oudere man ging gretig op zijn opmer kingen in. „Je hebt iets ontdekt, waar je over loopt te denken, nietwaar? Dat is meer dan ik heb bereikt, hoewel ik mijn hersens gepijnigd heb sinds middernacht Die detec tive-man schijnt ook niet beter af te zijn." „O, Boyd is een beste kerel," zei Anthony „Gewoonlijk bereikt hij wel iets." „Nou, ik hoop 't" zuchtte sir Arthur. „Dit is een verschrikkelijke geschiedenis. Gerthryn Verschrikkelijk! Ik kan nog niet er veel over praten arme oude John! Kende jij hem eigenlijk?" „Neen. Heb eens hem de hand geschud bij een diner, dat is al." „Je zoudt van hem gehouden hebben, Gethryn. Hij we doen beter niet er over te praten. GodWat een tumult zal er zijn - is er eigenlijk al „Ja" zei Anthony. „Een slag voor Enge land en een buitenkansje voor Fleet Street. We zijn er, laat ik u niet ophouden. Ik dat mevrouw mevrouw Lemesurier de schoonheid van haar huis naar waarde schat." „Mooi, is 't niet? Cleason bouwde het, dat weet je." Hij zweeg en Anthony vreesde, da er niet toegehapt werd. Zij waren bij het hek van den tuin g men. Over de heg zag men een gra^ bloemen en het huis. Anthony was niet a- leen maar diplomatiek gewekt toen nij ae schoonheid er van geroemd had. He s een moderne bouw van de beste soort en zag schrijft de wet niet voor. De eene rechter van instructie zal haar noodig vinden, de andeTe niet. Tegenover de bewering, dat een z.g. be- kentenis van een der Bulgaarsche beklaag den welke echter in werkelijkheid niet was afgelegd tegen de anderen zou zijn uitge- soeeld, stelde dr. Sack de pertinente ontken ning van dr. Vogt iets dergelijks gedaan te hebben. Hetze Internationale Juridische Commissie. „Is de actie der internationale juridische commissie, die te Londen zitting heeft gehou den, van invloed geweest op den loop van het proces?" Het antwoord op deze vraag luidde aldus: „Ik ben géén politicus, doch slechts jurist Mijn taak als verdediger van Torgler is zeker door het optreden van die commissie ver zwaard; ik geloof echter niet dat deze actie van invloed zal zijn op den afloop van het oroces. „Het „Bminboekis slechts in zooverre in het geding ter sprake gebracht, voorzoover de internationale commissie er op is inge gaan." Dimitroff en minister Göring. Het is het oordeel van dr. Sack, wien de Bulgaarsche beklaagden overigens weinig belang inboezemen, dat Dimitroff in ziin op treden en vragen tactische fouten maakt. Immers hij stelt zich niet in op de psychologie yan de rechters, maar op de uitwerking die zijn houding en woorden op de buitenwereld heeft. Hij is te veel politieke propagandist." Minder positief was het antwoord van dr Sack inzake het optreden van minister Göring als getuige: „Men moet een minister president als getuige anders beoordeelen dan een andere getuige", meende hij, „temeer, daar tegen minister Göring zware beschuldi gingen waren geuit. Uitlatingen, als „Gau- ner" tegen een der beklaagden, en: „Wacht maar dat je buiten de macht van dit Hof bent", had dr. Sack niet gehoord. Wel had hij den minister hooren zeggen: „Ik zal niet rusten voordat ik de schuldigen gevonden heb." Deze woorden waren, meende dr. Sack, niet gericht speciaal tegen de beklaagden, maar tegen wien ook, die de dader is. Het is des ministers plicht als hoofd der politie de daders op te sporen. Op onze vraag, wat het O.M. er meer voor zou hebber, om getuigen van het allooi van Grothe te hooren, bleef dr. Sack het antwoord schuldig. Ten slotte deelde dr. Sack nog mee. dat het z. i. nie* onmo<*eliik is, dat V. d Lubfoe de bran. alleen zou hebben gesticht In Leirzi'» zullen nog een aantal politieke getuigen a charge worden gehoord. Dr. Sack en de andere advocaten hopen hun pleidooi te houden op 4. 5 en 6 December; het vonnis kan 8 dagen 'ater worden verdacht, dus om streeks 12 December. Enkele antwoorden van dr. Sack geven aanleidin gtot een korte opmerking, n.1. het geen hij gezegd heeft omtrent de instructie, en de positie van minister Göring als ge tuige. Wij kregen geen rechtstreeeksch antwoord op dtize vraag of hij van meening was, dat de instructie objectief en juist was gevoerd. „De rechter van instructie heeft ge daan, wat hij van z ij n standpunt gemeend heeft te moeten doen", was het antwoord, dat in het midden laat of dr. Sack het met dit standpunt eens is. Indertijd hebben wij naar aanleiding van hetgeen op den laatsten zittingsdag te Leip- zig aan het licht kwam er op gewezen, dat de instructie zeer onvolledig was gevoerd en er onze verwondering over uitgesproken dat het Staatsgerechtshof de zaak niet had teri^ge- wezen naar een nadere instructie. En wat betreft de houding van minister Göring, deze is toch, juist gezien van het standpunt van den jurist, waarop dr. Sack zich tijdens het onderhoud voortdurend plaatste, niet te verdedigen. Uit welk rechtsbeginsel moesten aan minister Göring als getuige andere rechten worden toegestaan, als elk ander getuige? Dit kon dr. Sack ook niet vertellen. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Verdaging tot einde Januari? Medegedeeld wordt, dat in de zitting der mogendheden vandaag principieel besloten is het presidium der conferentie de verdaging der hoofdcommissie, welke oorspronkelijk op 4 December zou bijeenkomen op langen ter mijn te verdagen. Dinsdagmiddag zal een definitief besluit worden genomen. Een kleine commissie bestaande uit Benesj, Massigli en markes Soragna heeft opdracht gekregen Maandagavond de formule uit te werken, welke het presidium zal worden voorgelegd De verdeidging zou tot na 15 Januari ge schieden De Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Simon, verlaat met den nachttrein Genève. Hij begeeft zich naar Parijs en van daar per vliegtuig naar Londen, waar hij de openingszitting van het parlement zal bijwo nen. De Engelsche regeering zal te Genève worden vertegenwoordigd door Eden. De conferentie gaat door. De diplomatieke besprekingen zijn nu prac- tisch ten einde. Simon is naar Londen ver trokken, de algemeene commissie zal 15 Jan 1934 bijeenkomen in plaats van 4 December a.s., maar de conferentie gaat door. Boncour zal waarschijnlijk tot morgen blijven. STARHEMBERG VERSUS WINKLER. Het reeds beslaande conflict tusschen Star- hemberg en oudkanselier Winkler, d.w.z. tus schen de Heimwehren en de agrariërs is in een verscherpt stadium getreden, doordat een officieele betooging van de Heimwehren Starhemberg in aanwezigheid van den Italiaanschen consul verklaarde, dat hij ge machtigd was te bevestigen, dat geen enkele politieke verbintenis bestaat tusschen Dollfuss en Winkler als leider van de democratische beweging „Het corporatieve Front". VERZEKERINGSZWENDEL TE LONDEN. Groot opzien heeft te Londen gebaard de arrestatie van den commandant van het Lon- don Salvage Corps" een officieuse door de Engelsche verzekeringsmaatschappijen gefi nancierde brandweerorganisatie. De com mandant captain Miles wordt er van be schuldigd betrokken te zijn bij de brandstich tingen vanwege het concern Harris c.s., welks leden onlangs na jarenlange zwendel op minstens even fraai uit als Abbothall. Anthony deed alsof hij wou weggaan. Maar sir Arthur hapte toe. „Hé, Gethryn zeide hij, „waarom zou je niet mee gaan? Het is nog meer de moeite waard om 't thuis van binnen te zien dan van buiten. En ik zou 't prettig vinden als je Lucie en haar zus ter leerde kennen. Zij zullen ook blij zijn met jou kennis te maken. Zij verwachten nog een tweede behalve mij op de lunch den iongen Deacon, John's secretaris. Hij wilde niet meegaan. Hij heeft het erg druk, en hij, die zoo jong is, voelt het, vermeed ik, als een zonde om op de een of andere wijze ple zier te hebben vandaag. Dwaas, maar ik vind het toch sympathiek van hem. Hii be- grijpt niet de noodzakelijkheid nu iets te on dernemen om niet gek te worden." Hij legde een hand op Anthony's arm. „Ga mee." Anthony vond het best overgehaald te worden. Zij wandelden door den tuin en dan om het huis naar de voordeur. Zij word-rn door een frisch, allerliefst dienstmeisje in een frisschen. allerliefsten salon gelaten. Door de openslaande deuren, die open gin gen naar den tuin. waar zij door heen waren gegaan, stormde een jong meisje binnen Anthony merkte op smalle enkels, een slank figuur en een zeer lief gezicht, maar hij was teleurgesteld. Het haar was diep-roodachtig- goud. Sir Arthur stelde mr. Anthony Gethryn voor hij wist van Anthony's afkeer van „kolonel" aan miss Dora Masterson. Het meisie keerde zich naar den man, dien zij kende Maar maar, waar is Achie? Komt hij niet mee?" Sir Arthur's gelaat verloor zijn conven- verzekeringsgebied, waarbij het om millioe- nen ging, zijn veroordeeld tof langdurige ge vangenisstraffen. Captain Miles werd na borgstelling van 5000 voorloopig weer op vrije voeten gesteld. UIT HET DUITSCHE RIJK. Verordening van Rudolf Hess. De plaatsvervangende leider van de N.S. D.A.P., Rudolf Hess heeft naar de Voelki- sche Beobachter meldt een verordening uit gevaardigd, waarin het aan partijgenooten, die een staatsfunctie bekleeden wordt verbo den, evenals aan partij instanties om op eigen gelegenheid verordeningen uit te geven, die een hoogste inkomen vastleggen voor de be volking of afzonderlijke bevolkingslagen, re gelingen bevatten inzake dubbele inkomens, de bevolking gedwongen bijdragen van alge- meenen aard boven de algemeene belastin gen uit opleggen. Het recht desbetreffende verordeningen uit te vaardigen hebben alleen de betrokken autoriteiten. SPANNING IN FRANKRIJK. Herriot weer befer. De aandacht in politieke en parlementaire kringen te Parijs is sedert vandaag weer ge heel gericht op den, binnenlandschen politie- ken toestand, die bij den aanvang der be- grootingsdebatten hedenmiddag in een nieuw stadium treedt. De oorspronkelijke ernstige moeilijkheden, waardoor men een oogenblik twijfelde aan het voortbestaan der regeering zijn door de tegemoetkomende houding der regeering voorloopig verdwenen. Zij kunnen echter elk oogenblik weer opduiken. De de batten zullen waarschijnlijk wel eenige da gen duren. Het hoogtepunt verwacht men pas Donderdag of Vrijdag. Voor de eerste maal sedert zijn langdurige ziekte na zijn terugkeer uit Moskou zal Herriot aan de Kamerzitting deelnemen. Men verwacht van hem een krachtigen steun. DE BEZITTINGEN VAN EINSTEIN GECONFISQUEERD. Volgens een officieele mededeeling zijn alle bezitting van prof. Einste:.i en zijn echtge- noote geconfisqueerd. (Dit bericht was reeds lang officieus be kend. Red.) tioneelen glimlach. „Neen, mijn beste. Ik ben bang, dat hij niet komt. Hij hij heeft het erg druk". Hij aarzelde. „Je zult het ge hoord hebben van mr. Hoode?" Het meisje kwam op adem. „Ja, zoo even pas. U zult 't gek van mij gevonden hebben, dat ik er niet dadelijk naar gevraagd heb, maar maar ik kon het niet gelooven. 't Stond in geen enkele krant, vanmorgen. En ik ben pas opgestaan; ik was gisteravond zoo moe Travers, het tweede meisje, vertelde het mij. Loo weet het nog niet. Ik denk, dat zij op is misschien net; zij bleef vanmorgen ook in bed." Het meisie werd geagiteerd. „Waar om kijkt u zoo? Heeft is Archie in in moeilijkheden?" Sir Arthur lachte en werd toen weer ernstig. „Hemel, neen kind! 't Is alleen, om dat hij het zoo druk heeft. Je begrijpt, er zijn detectives en en allerlei te doen Ik ben min of meer een deserteur, vermoed ik, maar ik dacht, dat het beter was om te komen en mr. Gethryn mee te brengen. Hij kwam van morgen, wat heel gelukkig is. Hij helpt de politie, als wel als een zeer nuttig mensch om er bij te hebben." Hij hield op. Anthony, om zijn ergernis over dit onschuldige be drog te verbergen, ging zich verdiepen in een tamelijk verdienstelijke watenvrfschil- derij. Sir Arthur ging voort: ,,'t Is een vreese- lijke tragedie, mijn beste „Wat! Wat is er?" kwam een kreet van de deur, achter hen. De stem zou een zachte, zilveren zijn, ware er niet een scherpe toon von schrik of zenuw achtigheid in. IJSBAAN HEILOO. Algemeene vergadering in het gebouw De Unie. Deze gisteravond gehouden vergadering mocht zich niet in een druk bezoek verheugen, de kleine vergaderzaal kon de opgetynnenea (bijna uitsluitend Heilooêrs) nog ruim schoots bevatten. De voorzitter, de heer jhr. H. v a n F o- reest, was eensdeels teleurgesteld over de geringe opkomst, anderzijds was zij z.i. het bewijs, dat de zaken der vereeniging goed marcheeren. Jaarverslag secretaris. De heer M. A. B o s m a n, waarnemend secretaris, memoreerde o.a. in zijn jaarver slag, dat er 15 ijsdagen waren geweest in de vorige winterperiode en dat er veel en hard is gewerkt aan de baan na den sneeuwval van 19 Jan. Een wedstrijd in kunstrijden, bepaald op 31 Jan., kon niet doorgaan wegens den daags te voren ingevallen dooi.' De pompinstallatie voor de baan had weder goed voldaan en over de exploitatie van de consumptietent bestond volkomen tevreden heid. Op verzoek van den heer V a n d e V a 11 werd *aan het verslag nog toegevoegd een op gave van het aantal leden dat de vereeniging heeft in Alkmaar en Heiloo. Op 1 Nov. j.f was dit resp. 655 en 484, terwijl er nog pl m. 70 waren in omliggende dorpen. Het jaarverslag werd goedgekeurd met dank £an den samensteller. Jaarverslag penningmeester. Het Jaarverslag van den penningmeester, den heer W. Voorthuijsen, noemde als totaal der ontvangsten en uitgaven 2423 92 met een kassaldo van 5.61. Ook dit verslag werd goedgekeurd. De kascommissie verklaarde bij monde van den heer Koning, dat alles in de beste orde was bevonden. De penningmeester werd hierop gedechar geerd voor zijn beheer. Kascommissie. Voor de benoeming van twee nieuwe leden van de kascommissie voor het jaar 1 Nov. '331 Nov. '34 werden vier namen genoemd, van wie het bestuur hoopt twee personen be reid te vinden. De heer Koning, thans lid, blijft zitting houden; de heeren T. Kostelijk en Hopman treden af. Benoeming secretaris. Bij het punt „benoeming secretaris" zei de voorzitter, dat deze functie in een stren gen winter heel wat werk meebrengt. Sinds de aftreding van den vorigen secretaris was het bestuur er niet in geslaagd een nieuwen fundionnaris te vinden. Aangezien nu de administrateur, de heer M. A. Bosman, zich bereid had verklaard, het secretariaat (door hem thans tijdelijk waargenomen) definitie! te aanvaarden, stelde spr. voor dezen te be noemen. Om te voldoen aan het reglement werd een drietal opgemaakt, waaruit de heer Bosman met meerderheid van stemmen werd gekozen (één stem was blanco en één op den heer Boersma uitgebracht). Mededeelingen. Devoorzitter deelde mede, dat de K.N.S.B. heeft bepaald, dat de eindwedstrijd van de proefwedstrijden (voor uitzending van jongelui) te Heiloo zal worden gehou den. Over het afgraven van het terrein deelde spr. mede, dat daarvoor heel veel werk zou moeten gebeuren, wat lang niet altijd even vlot zou kunen gaan en waarvoor de kas geen geld beschikbaar heeft. Het bestuur zal nu pogen tegen het volgende voorjaar een overeenkomst met het gemeentebestuur aan te gaan om het werk in werkverschaffing uit te voeren. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat het in de bedoeling ligt een wedstrijd uil te schrijven onder de leden, zoo spoedig moge lijk na het in orde komen van de baan. De heer Boersen te Wormerveer heeft zich accoord verklaard met de voorwaarden voor het opnieuw pachten van het buffet, zoodat het bestuur weder met hem „in zee" zal gaan. De heer Voorthuijsen deelde mede, dat het ledental bedraagt 1231 tegen 1154 op 1 Nov. 1932. Spr. vroeg of de prijs van 50 cent voor dagkaarten (opbrengst vorig seizoen f 816.90) eigenlijk niet te hoog Is De vergadering was het daarmede niet eens, ook al met het oog op de zeer lage con tributie. Rondvraag. De heer Harder vroeg of de verleden jaar niet doorgegane wedstrijd in kunstrij ken nog zal plaats hebben in het as. seizoen Devoorzitter antwoordde, dat het bestuur dezen wedstrijd wel had kunnen krij- Sir Arthur en het meisje Dora draaiden zich snel om. Anthony langzamer. Wat hij zag. zou hij nooit vergeten. „Een slanke, buitengewoon mooie donkere vrouw," zei hij later bij zichzelf. Slank was zij, hoewel niet zoo slank als haar houding liet schijnen Zij zag er donker uit, maar 't had den glans van een vlam: iets van het Romeinsche donkere. Gitzwart haar, eenvou dig opgemaakt, bijna streng, maar met smaak, groote oogen, die, ofschoon zij het niet waren, nog donkerder dan het haar leken; een donkerroode, hartstochtelijke mond, waarin, ondanks de strengheid van het oogenblik, Anthony ontdekken kon humor en een bekoorlijke zinnelijkheid; en een lichaam, dat beantwoordde aan de schoon heid van het gelaat. Anthony keek zijn oogen uit. Dora stond naast haar. „Loo, liefste! Lucia!" zei ze, 't't is vreeselijk, maar maar het heeft niets met ons te maken. Wat heeft je zoo overstuur gemaakt? Wat is er, liefste?" Sir Arthur kwam dichterbij. Eenvoudig, ronduit, vertelde hij Hoode's dood. ,,'t Is een verschrikkelijke slag voor mij", besloot hij, „maar ik zou je voor niets ter wereld hebben willen laten schrikken, Lucia." Van waar hij stond, bescheiden op den achtergrond blijvend, zag Anthony een halfglimlachenden trek op haar gezicht Zij was gaan zitten, terwijl haar jongere zuster zich bezorgd over haar heenboog, maar hij merkte op, hoe a! haar spieren zich spannen moesten om te glimlachen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5