Alkmaarsciie Courant. Pijnenburg-Wals winnen. Jladiomeuuxs 5euilletcut ttBnaerfl tip en dertigste Jaargang. VRIJDAG 24 NOVEMBER De Zesdaagsche Een spannend, maar niet emotioneel, laatste uur. De Zesdaagsche No 278 1933 Zaterdag 25 November. Hilversum, 296 M. (VARA-uitzending). 8.Gramofoonplaten. 10.VPRO-morgen- wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en F. Nien- huys, declamatie. 12.Gramofoonpl. 12.15 Trio Favoriet. 2.Zend-erverz. 2.15 Gramo foonplaten. 3.Orgelspel Joh. Jong. 3.30 R'damsch Philh. Orkest o.l.v. Flipse, m. m. v. Coba Rijneke, piano. 4.30 „Wakker Tropenduit". 4.50 Vervolg orkestconcert. 6.40 Literaire causerie, A. M. de Jong. 6 20 „De Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers en cause rie door N. Bloemendaal. 6.30 „The Ram- blers" o.l.v. Theo Uden Masman. 7.20 Dub- belmannenkwartet „Orpheus", o.l.v. Lees Visser. 7.35 Gramofoonplaten. 7.40 Vervolg icwartetconcert. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.Uit bet gebouw voor K. W. te R'dam: VARA- orkest o.l.v. H. de Groot, m. m. v. Marie Vos, sopraan en M. Flipse, piano. 9.15 Causerie A. de Vries. 9.25 Gramofoonplaten. 9.30 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.45 Uit R'dam: De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst m. m. v. E. Busch en P. Collin, zang. 11.Gramo foonplaten. Huizen, 1875 M. (KRO-uitzending, 8.30 —10.30 Vrijz. Dem. Bond). 8.—9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.3012.Gods dienstig halfuur). 12.15 Sextetconcert en gramofoonplaten. 2.Voor de jeugd. 2.30 Kinderuur. 4.— Orkestconcert en lezingen. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Vaz Dias. 8.30 Vrijz. Democr. Bond. 10.30 Vaz Dias. 10.35—12.— Schlagermuziek en gra mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Le zing. 12 20 Western Studio Orkest o.l.v. F. Thomas. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Com modore Grand Orkest o.l.v. J. Muscant 2.— Gramofoonplaten. 3.20 Orgelspel H. Ram- say. 3.50 F. Walker's Octet m. m. v. I. Vass, sopraan. 4.50 Vaudeville-programma. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 „In town tonight", reportage. 8.20 Variété-pro gramma. 9.20 Berichten en sportnieuws. 9.55 Radio Mil. Orkest o.l.v. B. W. O'Donnell, m. m. v. S. Pope, bariton. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Ambrosen en zijn band. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 9.50 Orkesctoncert o.l.v. Gau- bert, m. m. v. M. Singher, zang en G. Hek- king, cello. 12.20 en 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Programma m. m. v. chansonniers o.l.v. Bon- naud. Kalundborg, 1153 M. 12.05—1.20 Con cert uit hotel d'Angleterre. 1.50—2.20 Gra mofoonpl. 2.504.50 M. Hansen's orkest, 8.05—11.20 Dansmuziek voor de oudere ge neratie door het Omroeporkest o.l.v. Grön- dahl. Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.45 en 11.20 Gramofoon. laten. 12.55 Orkest- en koorconcert. 3.20 Middagconcert. 5.55 Ci- thermuziek. 6.20 Handelconcert uit Leipzig. 7.30 Gevar. programma. 8.30 Populair con cert o.l.v. Görlich. 10.05 Gramofoonplaten. 10 401.20 Populair concert. Rome, 441 M. 8 05 Opera-uitzending. In de pauze: Causerie. Na afloop: Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Om- roepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1 30 Dansmu ziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroep orkest o.l.v. F. André, m. m. v. Sterkens, tenor. 10.30 Dansmuziek. 508 M.: 12.20 Dansmuziek. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. F André. 6 35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepklein orkest o.l.v. Leemans. 8.20 Svmphonieconcert o.l.v. H. Rabaud. 9.05 Raliotooneel. 9.20 Vervolg concert. 10.05 Gramofoonpl. 10.30 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1635 M. 6.20 Handel concert uit Leipzig. 7.25 Dansmuziek door Bruno Aulich en zijn orkest. Hierna gramo- foonmuziek. 8 50 Concert. E. Seiler, viola en H. Wegener, piano. 9.20 Berichten, sport praatje en weerbericht. 10.20 „Graber war- ten auf Kranze". GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Zaterdag 25 November. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50 Daventry 10.50—15.20, Lond. Reg. 15.20—16.35 Da ventry 16.3524. Lijn 4: Langenberg 10.3517.20, Brussel I 17.20—24.—. (Van onzen eigen verslaggever). DE FRANSCHEN TWEEDEN. Zooals verwacht werd, hebben de Hollandsche favorieten Jan Pijnenburg en Cor Wals, voor een zeer talrijk publiek, den Zesdaagsche gewonnen. BroccardoGuimbretière en Rausch Hiirtgen eindigden met minder punten in dezelfde ronde. Braspenninx en van Kempen hadden 1 ronde achterstand. Het laatste uur was spannend door de felheid, waarmee de sprints verreden werden, maar zware jachten werden niet ontketend. Hier is het verhaal van den laatsten dag: Donderdagmiddag. En zoo is de laatste middag van de tweede Amsterdamsche aangebroken, een middag die zich, als de voorteekenen niet bedriegen, erg kalm laat aanzien. Er is vrij veel publiek, dat heel erg kalm is. Enkele schuchtere kreten als „Hup Pijntje" of „vooruit Adan" vermo gen natuurlijk niets tegen het treinloopen dat de heeren ten tooneele brengen. Ze zijn trouwens nog in „neutralisatie-kieedij", wol len dassen, dikke truien en beenpijpen maken nu niet direct dat de „streamline" van de rondtollende eekhoorns, geprononceerd te zien komt. Pijn is gesierd met een enorme pleister op z'n voorhoofd, het gat in z'n bol, dat hij vannacht opliep, is er netjes mee ge camoufleerd. De sprints van half drie. De sprints van half drie brengen een k'^in beetje leven in den ketel. De sprints zijn voor: le serie: 1. Wals, 2. Hürtgen, 3. Muller, 4. de Wolf; 2e serie: 1. Pijnenburg, 2. Rausch, 3. Guer- ra, 4. Guimbretière; 3e serie: 1. Wals, 2. Bresciani, 3. Hürtgen, 4 Broccardo; 4e serie: 1. Guerra, 2. Pijnenburg, 3. Rausch, 4. Guimbretière; 5e serie: 1. Wals, 2. Broccardo, 3. Brescia ni, 4. Hürtgen; 6e serie: 1. Guerra, 2. Pijnenburg, 3. Rausch, 4. Broccardo. Na de sprints keert de rust meteen weer. De heeren maken zich voorloopig niet druk. De vier leidende koppels bewaken elkaar zorgvuldig, en onbewaakte oogenblikken om te ontsnappen zijn er dan ook niet. Het pu bliek vindt het heelemaal niet mooi en joelt en fluit om strijd, en er komen dan ook 10 temporonden. Daar is strijd ook, Pijn loopt enorm snel weg, maar de 3 volgploegen laten hem vast niet gaan. Gevieren zijn ze een kwart baan voor, maar ze zien de nutteloosheid aldra in, en laten het peleton weer bij-komen. Totaal zijn nu afgelegd 2895.926 K.M. Het eenige interessante is, dat de directeur van de Parijsche baan Desmarets in de zaal is, en zich veel bij de cabine van Broccardo Guimbretière ophoudt. Contracten? Bij de hokjes van de leiders en van den Bras en Jantje zweeft hij ook al rond. De renners zeggen: „Hij is aan 't werk". Een korte felle jacht, de Belgen en Adan de Wolf krijgen hun ronde niet cadeau, maar toch nemen ze hem Weer loopen de Belgen weg, Bresciani er achteraan, ook het peloton begint nattigheid te voelen, en de vier lei ders liggen weer broederlijk aan den kop. E)e „inzetters" pakken weer een „toerke". Ook VluggenMuller en van Hout—van Nek naar zijn waren te oordeelen, scheen te zijn een vreemde combinatie van kruidenier, ta- baksverkooper, linnenkoopman, en agent van dagbladen. Anthony keek om zich heen. De unnon ftD HDDflTOIIJII I nauw€,straat. die op dezen blakenden Augus- HlUUÏiU Ui ilDDU OnULL tusmidda£ <*n dutje had moeten doen, had een atmosfeer van spanning. Troepjes men- schen stonden op de straatsteenen. Vrouwen leunden uit de vensters der grillige huizen De winkel, waarbuiten hij wachtte en twee anderen aan den overkant, pronkte met bul letins, die het nieuws a.h.w. uitschreeuwden „Vreeselijke moord van een minister!" citeer den Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door H A C. S. V ja, „krankzinnig" was het juiste woord ge weest. Er scheen in het geheel geen gezond verstand te zijn in deze geschiedenis. Zelfs zij was krankzinnig! Waarom naar Ab- botshall te zwemmen? De winst van tijd kon hoogstens een kwestie van tien minuten ge weest zijn En zij kon niet nu, goed dan, zij moest een helsche haast gehad hebben Maar de sadalen wezen op een badcostuum, en de tijd daarvoor noodig, om zich te ver- kleeden, zou gebruikt geworden kunnen zijn om den afstand over land af te leggen. En waartoe was zij daar geweest, buiten aan het raam der studeerkamer? Zij heel zeker had zij niets te maken met die vuile misdaad moest ondervraagd worden. O ja! Zijn hart sloeg sneller bij de gedachte haar weer te zien. Hij verweet het zich zelf, dat hij zoo gauw en zoo schandelijk de belangstelling voor zijn eigenlijke taak kwijt raakte en keerde terug tot het bewustzijn van zijn omgeving. Hij zag, dat hij in Marling's Highstreet was Sir Arthur verdween opeens in een kleine Winkel, laag van verdieping, welks eigenaar, de Anthony, terwijl hij een gezicht trok. „Arme duivel, arme duivel. Hij heeft meer beroering gebracht door zijn sterven dan hij ooit tiidens zijn leven deed." Sir Arthur kwam te voorschijn, een pakje tabak in zijn eene hand, een stapel kranten in de andere. Anthony merkte, even, met plezier, dat de roodzwarte omslag van een extra-editie van „De Uil" er bij was. Zij wandelden verder. De oude man keek naar de kranten in zijn hand. ,,'t Is een vreemd iets, Gethryn", zeide hij, „maar ik kan niet afblijven van den vui- len kant van deze afschuwelijke, verschrikke üjke tragedie. Als ik in 't huis ben, voel ik dat ik in de studeerkamer moet zijn die beruchte kamer! En ik ging naar het dorp, in werkelijkheid om kranten te koopen, ter wijl ik tniizelF wijs maakte dat ik tabak noo dig had. En ik kan niet nalaten te loeren, wanneer de detectives aan het werk zijn vermoed, dat ik je plagen zal." Zijn stem werd zachter. „Gethryn, denk je, dat je s a- gen zult? Hij was mijn beste vriend ik loopen een ronde in. In de lagere regionen wordt het vanmiddag dus uitgeknobbeld. Drie leiders nemen winst. Daar gaat Broccardo, hij flitst weg, Wals loopt zeer snel mee, samen met Rausch vech ten ze het uit en voor dat ze het weten heb ben ze het peloton weer bereikt. Bras en Jan zijn dan een ronde achter. Ook Pijn en Wals zijn de ronde meegeloopen, achter het wieltje van de „uitloopers". Ze laten dat niet op zich zitten en een wil de jacht, die rondenverandering in de lagere rangen oplevert, is het resultaat. Er vormt zich nu een kopploeg van 4 kleu ren: rood, oranje, blauw-wit en zwart: de leiders, die elkaar, geen moment ook maar loslaten. Als klitten hangen ze aan elkaar. Er staat te veel op het sp i om iets toe te ge ven, en oranje zal alles op alles moeten zetten om de ronde weer in te loopen. Richli komt dan door een lek bandje te vallen en verschijnt een half uur later met een dik verband om z'n knie weer in de baan. Dc sprints van half vijf. le serie: 1. Pijnenburg, 2. Bresciani, 3 Guimbretière, 4. Muller; 2e serie: 1. v. Kempen, 2. Wals, 3. Broc cardo,# Hürtgen; mijn zenuwen zijn op het kantje van, ben ik bang. Ik „Overspanning. Anthony was loconiek. In "conversatie had hij geen lust. Hij trachtte een plan van actie te ontwer pen, en besloot slechts tot één ding. Hij moit weer zien te praten mei de lady van de Sandaal. Voor de rest wist hij het niet Hij moest afwachten Zij wandelden zwijgend naar het huis. Aan de voordeur stond een auto. Boyd wilde juist instappen. Hij wachtte er mee, toen hij Anthony zag. Sir Arthur ging in huis. Boyd was opgewonden, eerbiedwaardig opgewonden. „Waar bent u geweest, sir? U hebt het heele gedoe gemist „Heusch?" Anthony, was sceptisch. 'ja. Ik durf u te vertellen, sir, dat het ge val' is opgelost, om zoo te zeggen." „Is 't heusch?" ,,'t Is zoo. U had gelijk, sir. 't Was iemand uit" het huis. rk kan u nu niet meer vertellen Ik moet weg, naar stad. Ik zal u later wel zien, sir." Anthony trok zijn wenkbrauwen op. De dingen gingen te snel. Had Boyd iets over haar ontdekt? „Je zult mij niet in den steek laten, Boyd" Hij hief protesteerend zijn hand op. „Je bent te geheimzinnig, wees verduiveld duidelijk." De detective keek angstig op zijn horloge Hij scheen geslingerd te worden tussehen deze twee: de stem der plicht én het ver langen open te zijn tegenover den man, die hem geholpen had. „Ik zal dan kort moeten zijn, sir", zeide hij, zijn horloge weer in zijn zak stekend. '3e serie: 1. Pijnenburg, 2. Bresciani, 3. Guimbretière, 4. Rausch; 4e serie: 1. J. v. Kempen, 2. Loncke, 3. Adan, 4. Wals; 5e serie: 1. Pijnenburg, 2. Guimbretière, 3. Rausch, 4. Muller; 6e serie: 1. J. v. Kempen, 2. Guerra, 3. Hürtgen, 4. Wals. 500 reepen chocolade. Dit zoetigheidje wordt in een sprint van 10 ronden verreden, de firma v. Houten schiet weer uit haar slof. Pijn steekt ze in z'n zak, figuurlijk natuurlijk. 2500 sigaretten. Wals kan dan z'n sigarettenkoker met 2500 vergiftlatjes vullen. Over training gespro ken En zoo wordt het zonder veel emoties half zes het oogenblik, waarop de zaal leegge- veegd wordt. Tot vanavond 8 uur. De officieele stand Aan den kop: 1. Pijnenburg—Wals 516 pt.; 2. Guimbretière—Broccardo 171 pt.; 3. RauschHürtgen 142 pt.; Op 1 ronde: 4. Braspenninx—v. Kempen 230 pt. Op 4 ronden: 5. GuerraBresciani 142 punten; Moest al tien minuten geleden vertrokken zijn. Dit is van mijn kant zeer onofficieel Ik ben bang, dat ik u vragen moet „Wees niet te lang van stof, Boyd." „Goed dan, sir. Nadat ik u vanmorgen in den tuin verlaten had, heb ik hen allen de menschen in huis wat nauwkeuriger ondervraagd, en stelde vast, dat een van die onomstoote ijke alibi's zooals u ze noemde, een verzinsel was. Het zit zoo: een van de dienstmeisjes had mij verteld, dat zij mr. Dea- con dat is de secretaris van den overlede ne in zijn kamer had zie* gaan even na tienen. Dat stemde overeen met wat hij mij zelf had verteld, en ook met wat sir Arthur Digby-Coates had gezegd. Nu bracht het meisje den tijd tussehen tien uur en onge veer een minuut voordat de moord werd ont dekt, door met werken dingen op orde brengen, en zoo iets dergelijks, neem ik aan- in de linnenkamer. Blijkbaar nam het zoo veel tijd, omdat zij ten achter was, om zoo te zeggen' en het werk van twee avonden deed. De linnenkamer is vlak tegenover de kamer van mr. Deacon, en vannacht zei het meisje, dat zij wist. dat hij de kamer niet ver laten had, omdat zij hem, daar de deur van de linnenkamer den geheelen tijd open was, had moeten zien, als hij het gedaan zou heb ben. Maar vanmorgen vertelde zij een ander verhaal, sir, toen ik met haar praatte, nadat u mij verlaten hadt. Ik dacht heelemaal niet aan Deacon, om u de waarheid te vertellen, toen zij zooiets bekende van zich vergist te hebben. „Wat is dat!" zei ik, en vroeg haar niet zenuwachtig te zijn. Toen vertelde ze U gaat naar bed, u staat op, u ontbijt met een eitje van vastgehouden kippen, geeft uw vrouw een zoen, gaa* naar kantoor, leest de courant met sportuit slagen en het relaas van den Zesdaag- .-cne, luncht thuis, gaat weer naai kan toor, volgt de beursnoteeringen. Gaat naar de soos en de oude Catz, u denkt aan uw dwangbevel en de kip, die broedsch wordt, aan uw dochter, uw hond en uw kanarie, u eet, krijgt uw avondthee. uw avondblad, uw sloffen en uw pijp, denkt er om half elf serieus over maar naar bed te gaan, en onder de hand rijden daar in de kleine kuip in het Amsterdamsche R. A. I.-gebouw twee en twintig renners permanent door. Het leven gaat doorde 6 daagsche gaat door. het wereldje op zichzelf gaat door, ze trappen verder, links, rechts, één, twee, „als maar door" en feitelijk komen ze niet van hun plaats. De zijden bandjes suizen, de koppen gaan gelijk met de beenen, links, rechts, links, rechts. Een band springt, een renner valt. een ander vervangt, links, rechts, één, twee, verzorgers zwaaien met bekertjes en handdoeken, en onderwijl gaat buiten de R. A. I. het leven zijn gang, evenals u uw gang gaat. Op het Plein gaat de mixer een cock tail mixen, gaat een bedelaar een straat je om, fluiten portiers om taxi's. Erge nette menschen gaan naar bed, moeders nemen hun babies op, huisvadeis laten de hondjes uit, en deuren gaan op het nachtslot. Op de wielerbaan word* de tredmolen gereden; ronde na ronde, kilometer na kilometer, de hel gekleurde shirts flitsen voorbij, de blinkende fietsen schitteren in het licht der booglampen De strak- vertrokken gezichten van de renners schudden heen en weer en om de kuip zitten de enthousiastelingen de zaak aan te moedigen, Panem et circences, brood en spelen, dat is de tegenwoordige tijd, die geen zachtmoedigheid geen pardon kent. Zes dagen en nachten. 145 uur achter een, trappen ze op het 166 meter baantje en ze trappen door, snel, langzaam, hard, zacht, fel, lauw, terwijl u uw zachtgekookt eitje nuttigt of aanmerkin gen maakt op de iets te hard gebraden b! ïfstuk. Zoo is heten zoo wil men het!!! Op 5 ronden: 6. AertsLoncke 180 pt.; Op 6 ronden: 7. VluggenMuller 173 pt.; Op 8 ronden: 8. Van Nek—Van Hout 88 punten Op 9 ronden9. Adan—de Wolf 82 pt. Richli reserve. 8 uur 's avonds. Het enorme gebouw vult zich geheel met wieier- en speciaal zesdagen-enthousiasten Er is een groote belangstelling, en om 8 uur is de groote racehal al voor een goed deel bezet. Zou er strijd komen? De groote vraag is of nog zooveel strijd geleverd zal worden als algemeen verwacht wordt. Immers, de leiders Pijnenburg Wals, die een enorm aantal punten hebben verzameld, tot nu toe 516, hebben eigenlijk niet anders te doen dan terdege uit te kijken. Zij hebben alleen maar op te letten en te zorgen dat de hen bedreigende koppels, RauschHürtgen en Broccardo—Guimbre tière geen ronde weet weg te loopen. Ook voorde runners-up-Braspenninx—v. Kem pen moeten zij oppassen. Zouden zij zich nu nog tot jagen laten verleiden, nog risico wil len loopen? Blijven zij maar steeds aan de wegloopende koppels hangen, dan is de over winning voor het populairste duo van het veld. Onzen Brabander „den Pijn" en onzen Hagenaar Wals. Vast staat wel dat Jantje v. Kempen en de locomotief Bras hun uitersten best zullen doen om nog een rondje in te loo pen, immers dan zouden ze met hun groote puntenaantal als zeer goede tweeden eindi gen. De als reserve-man rijdende Zwitser Richli is vanavond uit d» baan genomen, hij reedi toch maar zoo'n beetje voor spek en boonen, en er zal wel ruimte noodig zijn op de baan vanavond Het publiek is wat men noemt „in de stemming", duizenden joelen en lawaaien en bereiken dat het tempo lichtelijk verscherpt wordt. Om even half negen komt de eerste premie, over 10 ronden K. v. Nek wint in een sneltreinvaartje en het schijnt dat hij meteen weg wil vluchten. Wals trekt henl echter mij, dat ze niet dien geheelen tijd in de lin nenkamer geweest was. Zij was ongeveer tien minuten beneden geweest. Zij was erg opgewonden en scheen te denken, dat wij zouden meenen, dat zij een misdadigster was omdat haar geheugen haar in den steek ge laten had." Boyd lachte. Anthony niet. „Hoe laat was dat uitstapje uit de linnen kamer?" vroeg hij. „Voorzoover het meisje zich kan herinne ren was het ongeveer tien minuten, nadat zij Deacon zijn kamer had zien binnengaan, sir." „En ik veronderstel, volgens jou, dat deze Deacon zijn kamer verliet, terwijl 't meisje weg was, uit het huis sloop. Wachtte, door het studeerkamerraam klom, zijn meester doodde, weer naar buiten klom, zich ergens verborg tot de drukte voorbij was, onge- mekt in zijn kamer terugkwam, en toen be weerde. dat hij haar niet verlaten had." Boyd keek verwijtend. „U wordt sarcas tisch, sir, dat merk ik, maar feitelijk i6 het wel ongeveer zoo, wat hij deed." „Is het zoo? Je begrijpt, Boyd, mij lijkt het heelemaal niet juist." „U zoudt zoo niet denken, sir, wanneer ik u vertel, dat wij weten dat Deacon onze man is." Boyd ging zachter spreken. „Kolonel Gethryn, die vingerafdrukken op het wapen de houtvijl zijn van Deacon!" „Zijn ze dat?" zei Anthony geprikkeld. „Hoe weet je dat? Hoe heb je ze verge leken?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5