fllcm. Viclrix I Z. V. V. I DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY (jemeeatemdeti JS'uutenlcmd ZONDAG a.s. 2 UUR Voorverkoop bij HAR TL AND en PORSSIUS. weer bij het peloton, en Pijnenburg begint dan aan de slang te rukken, onder 'uide aan- moedigingskreten neemt hij een kwart baan, maar hij wordt te goed bewaakt. 25 pop van Lotisico. Deze premie wordt regelmatig gewonnen door Pijnenburg, die tot in de laatste bocht het wieltje van Muller houdt en nog net op tijd voorbij schiet. Edoch, de kuiprijders laten zich niet ver leiden, ondanks een meer dan enthousiast pu bliek Hun strategie acht het nu nog niet noodzakelijk al te gaan racen, en ze laten dezen opzet voor geen 8000 man publiek varen. Tot 9 uur, dus in 142 uur, waren 3027.938 K M. afgelegd. Vorig jaar waren het er 3281, die de winnaars Piet van KempenPijnen burg aflegden. Het aantal kilometers zal dus niet zoo heel veel verschillen, want in hei laatste uur, als er permanent klassementen verreden moeten worden, komen er nog wel enkele duizenden metertjes bij. Al deze praatjes zullen u wel bewij zen, dat er op de baan tot nu toe, kwart over negen, niet zoo heel veel te doen is, er wor den enkele premies verreden, maar verder is het lauw. De tribunes zijn vrijwel uitverkocht, alleen het middenterrein is nog niet dicht bezet. De menigte is kalm, op een enkeling na, die aan 't slotfestijn der Zesdaagsche een „daggie in Mokum" vastgeknoopt heeft en dus erg losse praat- en brulspieren heeft. Enkele premies komen los, maar als die verreden zijn is de troep weer kalm. 100 pop voor Wals. Wals pikt dan en passant 100 gulden van het Stadion in, en trekt er alleen tusschen uit. De Pijn, die hem aflost, heeft echter geen kans z'n bewakers te ontsnappen. Een korte felle jacht loopt op niets uit. Als klitten lig gen Broccardo en Rausch aan z'n wiel en ze volgen de leiders als schaduwen. Daar vliegt Aerts, onderlangs. Bresciani volgt. Guerra lost schitterend af en de Ita lianen loopen een halve rpnde weg. Ze krij gen hun ronde te pakken ook! De bom barst weer. Toch probeeren de hoofdlieden het nu in ernst. Het tempo wordt zeer snel, maar steeds zit de bekende kleurencombinatie: rood, blauw-wit, oranje en zwart' pal achter elkaar. Toch hebben deze jachten resultaat en om 10 uur hebben de volgende koppels enkele ronden genomen: Adande Wolf (2), Vlug genMuller (1), van Houtvan Nek (2), Aerts—Loncke (2) en Guerra—Bresciani Men ziet dat voor de leiders de zware race geen resultaten heeft, ze bewaken elkaar te goed. Om 10 uur zijn afgelegd 3062771 K M. Stand van 10 uur. De stand is dan: Aan den kop: Pijnenburg—WalsBroccar doGuimbretièreRauschHürtgen Op 1 ronde: Braspenninxvan Kempen; Op 2 ronden: GuerraBresciani; Op 3 ronden: AertsLoncke; Op 5 ronden: VluggenMuller; Op 6 ronden: van Houtvan Nek; Op 7 ronden: Adan—de Wolf. Dan winnen de Pijn en Wals definitief de V. Houten—K.L.M.-premies, door in de afge- loopen week voor deze prijs 28 punten te ver zamelen. Toch zijn er in dezen Zesdaagsche wel in teressanter avonden geweest dan deze laat ste. De positie van de leiders is safe en ze wagen geen onnoodige dingen. Wel zijn de heeren aan den kop in doorloopende gevech ten gewikkeld, want de Duitsche duivels heb ben zich nog heusch niet met de derde plaats tevreden gesteld. Ze rijden zeer mooi daar gaat Rausch alweer, gevolgd door den Bras. Maar voor de zooveelste maal lukt het niet. Verder dan een kwart-baan loopen ze oiet weg. Vechtende Dnitschers. Nogmaals gaat het zwarte paar weg, fel wordt de jacht ingezet, maar de snelheid van het veld wordt zoo groot, dat er van een ronde-nemen geen sprake is. Anderen proüteeren. Als aller aandacht op de Duitschers ge vestigd is, zetten èn de Belgen èn de Italia nen er een plotselinge demarrage in en ze verrassen het heele veld. De ronde is binnen Bovenmenschelijk is het jachten nu, de Pijn komt in een formidabele spurt een kwartbaan vooreen knal, een plof, en de Pijn valt voor de zooveelste maal. Het is dan even half elf. Even blijft hij liggen, dan, onder daverend applaus, wan delt hij pijnlijk naar z'n box. Het val-noodlot achtervolgt onzen Hol- landschen crack wel deze week!!! Even later zit hij echter al weer vroolijk en frisch op z'n karretje om deel te nemen aan de laatste premie van dezen Zesdaagsche, 100 van de A.V. R.O. Het is Wals, die ze vlak op de streep voor Guimbretière's neus weghaalt, nadat hij den Pijn afloste. Met al die grappen nadert al heel snel het laatste uur, en daarvoor zijn nog altijd de verwachtingen zeer hoog gespannen. Bij de finish beginnen al de filmmenschen en foto grafen hun apparaten op te stellen, de bloe men en kransen zijn al lang binnengedra gen. Een orkestje is gereed om de volksliede ren te blazen. Han Hollander zit al een half uurtje in z'n glazen kooi de luistervinken in de huiska mers enthousiast te maken, en zoo is er sfeer en stemming overalWat er ook nog ge beurt, de 2e Amsterdamsche Zesdaagsche is prachtig geslaagd. Regelmatig worden de sprints verreden. Men vergeve ons dat we niet alle gedetail leerde uitslagen geven, genoeg zij dat de be kende sprint-spanning, voorai bij het ingaan van de laatste ronde zwaar heerscht en da' er inderdaad fel gestreden wordt. Nog drie kwartier. Nog 45 minuten van de monsterrace zijn te verrijden, om precies middernacht zullen drie schoten het einde aankondigen. Buitengewoon fraai weet Pijn enkele sprints van de vierde plaats, over alles heen, te winnen. Hij is ondanks z'n vele vallen en blessures, wel zeldzaam in vorm. Het schitterend rijden van de cracks is het eenige wat op ons nog indruk maak* Spanning om de leiding is er nog niet, en ztj die twee en drie liggen, kunnen, ook al win nen ze alle klassementen, toch de benoodig- de punten niet meer bij elkaar trappen. Het einde zal wel zeer regelmatig verreden wor- Toch nog probeeren! Om half twaalf gaan plotseling Broccardo en Hürtgen er van door, en het duurt een oogenblikje voor het veld tot bezinning komt. Wals moet zich tot het uiterste inspan nen om de vluchtelingen te achterhalen en het drietal maakt meteen van de gelegenheid gebruik om, met Jan van Kempen, het juist verreden klassement te Winnen. Wat ze aan premies wonnen. Terwijl er regelmatig gesprint wordt ver tellen we even wat de heeren voor premies ingepikt hebben deze week: Braspenninxvan Kempen 830 en 1000 sigaren GuimbretièreBroccardo 283; Adande Wolf 66; RauschHürtgen 81 Pijnenburg—Wals 1016, 2 gouden horlo ges, 2 platina dasspelden en 25Ö0 sigaretten. VluggenMuller 30; Van HoutVan Nek 170; AertsLoncke 122; GuerraBresciani 380; RichliBuehler 391; Van Egmond 100; Slaats 45. De premieregen is dus lang zoo hevig niet geweest als verleden jaar. Nog 20 minuten. Het publiek staat nu boven op de banken, spreekkoren „Hup Pijn, hup Wals" worden in rythmischen maat aangeheven en planten zich rondom de heksenketel voort. De ren ners laten zich niet verleiden, alleen om de sprints wordt een titanenstrijd gestreden en het is alweer Pijnenburg die het leeuwen aandeel heeft. Dat heer is aan 't einde nog beter op dreef dan in 't begin. Ook Walske laat keurig werk zien en Jantje van Kempen draait geweldig soepel, ook hij pikt menig puntje in. Het moet al heel raar loopen als er nog verandering in den stand zal komen. Ook deze Zesdaagsche zal z'n hoogste spanning niet in het laatste uur beleven. Enfin, er is in deze race sensatie te over geweest, het gaat toch nog hard genoeg. Nog eens doen Rausch en Guimbretière een vergeefsche poging, weer is het de Pijn die de wegloopers in hun nekvel grijpt. Nog 10 minuten. Over de trap naar het middenterrein komt een lange rij suppoosten, beladen met kran sen en bloemen, heengewandeld. Ze deponee- ren hun hulde bij de finish. Nog enkele pogingen. En in de laatste 5 minuten worden er nog wanhopige pogingen gedaan, èn door de Franschen èn door de Duitschers. Een heftige jacht ontstaat nog en Wals en Pijn moeten voor het laatst alle zeilen bijzetten. Alsof er pas begonnen is, zoo razen de fel gekleurde shirts achter elkaar aan! Nog enkele secondendrie knallen en de strijd is ten einde. Minutenlange toejuichingen daveren door de groote hal, terwijl we wachten op de win naars. Het slot is het bekende prettige recept eererondjes, erg groote kransen, enorme bloemstukken, kieken, filmen Wals en Pijn krijgen bloemen van Cor's jongste zusje, en hij laat zich met haar kie ken, wang aan wang. Volksliederen klinken, applaus ratelt door het gebouw! Minuten lang juicht het pu bliek dan stroomt het langzaam de Ferdinand Bolstraat in, uit de warme zaal in de koude, miezerige motregen. Het is afgeloopen En voor de tweede keer legt ook ons Zes- dagen-koppel de strijdmiddelen neer. Er is door de heele Nederlandsche pers hard ge werkt om de lezers zoo vlug en goed moge lijk op de hoogte van den titanenstrijd te houden, en om het laatste nieuws „heet van de naald" te geven. De berichtgeving op de perstribune was in orde, mede dank zij de snelle manier waar op de Gestetner-Maatschappij de commu- niqué's snel en keurig ter beschikking stelde. Dat werk heelt het onze wel vergemakkelijkt! Tot slot nog de officiëele eindstand. Aan den kop: Pijnenburg—Wals 588 pt. Guimbretière—Broccardo 215 pt.; Rausch— Hürtgen 161 pt. Op 1 ronde: Braspenninx—v. Kempen271 pt.: Guerra—Bresciani 174 pt.; Óp 2 ronden: Aerts—Loncke 208 pt.; Op 5 ronden: Vluggen—Muller 178 pt.; Op 6 ronden: van Nek—van Hout 99 pt.; Op 7 ronden: Adan—de Wolf 82 pt. In totaal is afgelegd 3141.603 K.M. HEEMSKERK. Installatie nieuw lid; een weigerach tige commissie inzake het uitbren- fen van rapporten voor de diverse egrooting dienstjaar 1934. Er worden beschuldigingen aan het adres van den burgemeester geuit inzake het niet meeleven met onze arme tuindersbevolking. De raad kwam Donderdagmiddag half 3 bijeen. Voorzitter was burgemeester de Vreugde. Een vacature. Na opening volgde installatie van het nieuw benoemde lid, de heer S. v. d. Kolk. Deze leede in handen van den voorzitter de vereischte eeden af waarna hij zitting nam. Tot de ingekomen stukken behoorde een verzoekschrift van den heer A. Brands om gedeeltelijke ontheffing van pacht van ge meentelijke wegbermkanten. B. en W. stelden voor adressant de huur met 1/3 te verlagen. Dit werd goed gevonden. Nog was ingekomen een schrijven van den Adm. van het G. E. B. Woningbedrijf, den heer A. van Woesik inhoudende dat hij als zoodanig ontslag vroeg. B. en W. stelden voor het gevraagde ont slag tegen 1 Januari op de meest eervolle wijze te verleenen. Als voren. Z. h. st. werd goedgevonden een voorste! van B. en W. inzake vaststelling verordening op de heffing van rechten voor het hebben van overspanningen boven openbaren ge meentegrond. Het laatste punt der agenda luidde: Voor stel vaststelling Gemeentebegrooting, Be grooting G. E B. Woningbedrijf en Algem. Armbestuur, dienst 1934. De voorzitter verzocht de commissie aan gaande hare bevindingen rapport uit te bren- gen. Als oudste lid in jaren zeide de heer P Klaasse moeilijk een rapport te kunnen uit brengen daar hiertoe de tijd ontbroken heeft. Spr. beweerde eerst Dinsdagavond door den secretaris te zijn opgebeld om nog dien zelfden avond of anders den daaropvolgen- den avond zich met zijne medeleden ten raad- huize te vervoegen om de begrooting na te komen zien. Spr. achtte zulk een gemeente belang van te ernstigen aard om dit met een Franschen slag te doen en verzocht den voorzitter 8 dagen uitstel om dan een gron dig rapport te kunnen uitbrengen. De voorzitter zeide dat dit onmogelijk kon. Bij de indiening der begrooting was haast, weshalve het gevraagde uitstel niet verleend kon worden. De heer Klaasse bleef bij zijn bewering om met den besten wil in zulk een kort tijdsbe stek geen grondig rapport te kunnen uitbren gen. Ook de voorzitter week geen duimbreed van zijn voornemen af en drong andermaal aan op afdoening van de diverse begrootin gen. Wethouder Henneman betichtte den voor zitter van doordrijverij en staafde dit met voorbeelden ontleend aan vroegere practijken des voorzitters met dergelijke zaken. Spr. stelde voor den raad bij stemming te laten uitmaken al of geen verdere afhandeling der begrooting. De voorzitter stemde ten slotte met het verzoek van den heer P. Klaasse in en zegde Donderdag wederom te vergaderen waarna de commissie van rapporteurs, naar hij hoop te grondig beslagen ten ijs te zullen komen. Tijdens de daarop volgende rondvraag werd den voorzitter nagenoeg door alle leden ver weten, dat hij inzake den zoo goed als eiken geldelijken steun welke aan onze tuinbou wers onthouden werd, niet met de burgerij medeleefde. De heer Nic. Henneman noemde enkele steunuitkeeringen een soort spotternij. De raad was eenrarig- over haar oordeel dat onze burgervader weinig meewerkte om het lot van onze tuirders zooveel mogelijk te verzachten. Weth. v. Duivenvoorde achtte zich als lid van het college van B. en W niet langer ver antwoord wanneer het hoofd der gemeente inzake steunverleening op dezen weg bleef doorgaan terwijl weth. Henneman den raad gelukwenschte met het behaalde succes aan gaande beteugeling van de doordrijverij van onzen voorzitter. Het was eene sombere Novemberdag, langzaam viel de grauwe schemering die het nodig maakte het kunstlicht te ontsteken. Echter zoover kwam het bij deze vergade ring niet, het was somber buiten doch ook in de raadszaal was de stemming zoo somber, dat de voorzitter tegen half 4 de bijeenkomst ophief. Daarna sluiting. GROOTE KNOEIERIJEN BIJ DE RUNDVEEAANBIEDING VOOR HET RIJK. Men meldt ons, dat de Crisis-rundvee centrale de levering van drachtig mnd- vee in de Zuidlimburgsche plaatsen Valkenburg en Sittard plotseling heeft stopgezet. Dit houdt verband met ge bleken groote knoeierijen. Het staat nl. vast, dat tallooze veehandelaren in het naburige België zeer minderwaardig drachtig vee met tientallen, zoo niet honderdtallen, hebben opgekoch* tegen bespottelijk lage prijzen. Deze beesten werden dan over de Nederlandsche grens gesmokkeld en worden in Neder land aangeboden bij de levering voor de regeering, waarbij dan veel hoogere DAME UIT DEN HAAG LEED LANGEN TIJD AAN SPIERPIJNEN. Nu van alle pijn verlost. „Sedert langen tijd leed ik r-an spier pijnen, die in hoofdzaak veroorzaakt werden door bet zenuwgestel. Van alles had ik al geprobeerd om van die pijnen af te komen, echter zonder resultaat Totdat ik nu een jaar geleden be gonnen ben met bet gebruiken van Kruschen Salts. Eigenlijk gezegd had ik er al na een half jaar zooveel baat *an: de pijnen waren nagenoeg geheel weg. Toen bad ik U reeds willen berich ten, hoeveel succes ik met het gebruik van Kruschen Salts gehad had. Ik heb echter een vol jaar gewacht om met te meer zekerheid de genezing aan boven genoemd middel toe te schrijven en het iedereen te kunnen aanbevelen, ik geef U daarom ook het recht, van mijn schrij ven gebruik te maken als aanbeveling van het voortreffelijke „Kruschen Salts". A. B. De pijnen van allerlei vormen van rheumatiek zijn meestal een aanduiding van te trage werking der inwendige or ganen, een gebrek, waarvan de lijder zich zelden bewust is. Deze toestand brengt echter een ongemerkte ophoo ping van schadelijke stoffen, die lang zamerhand het bloed onzuiver maken en de ondraaglijke pijnen veroorzaken De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Sa'ts houdt Uw inwendige organen in actieve werking, zoodat alle onzuiver heden volledig en regelmatig uit het lichaam verwijderd worden. Het gevolg is een inwendige „reinheid" en een zuivere bloedsomloop, vrij van a'le schadelijke stoffen, welke verantwoor delijk zijr voor menigen onverkiaar- baren toestand van slechte gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend vcikrijg- baa bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1 60 per flacon. Stralende ge-- zondheid voor één cent per dag. Op het oogenblik kunt U Kruschen Saits probeeren zonder dat het U iets kost. Er zijn namelijk onlangs order le apothekers en drogisten een aanlal flacons Kruschen verdeeld, die alle verpakt zijn met een gratis proeffiacon U kunt dezen gratis proefflr.con gebrui ken zonder den gewonen flacon Kru schen te openen. En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bert, kunt U den grooten flacon ongeschonden terugbrengen naar den apotheker of drogist, bij wien U dezen gekocht hebt Hij zal U Uw geheele uitgave 1 60 onmiddellijk en zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proef fiacon alleen verpakt is bij de groote maat en slechts voor een beperkten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus naar Uw apotheker of dro gist, voordat hij deze „groote p-oefpak- ken" uitverkocht heeft. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rovvntree Handels-Maatschappij Amsterdam voorkomt. prijzen door het Rijk worden betaald. Wij vernemen verder, dat de organi satie van dezen grooten smokkelhandel en knoeierijen ook naar andere steden in Nederland is uitgebreid, o.a. zou het vee in groote vrachtauto's ook naar 's Hertogenbosch worden vervoe d Ook daar evenwel is men gewaar schuwd en overal worden maatrege'en genomen om de knoeierijen den kop in te drukken. DE KROONPRINS VAN ZWEDEN IN ONS LAND. Met den boottrein uit Vlissingen is gisteravond om 8 49 uur de kroonprins van Zweden met klein gevolg aan het Centraalstation aangekomen. Hij was gisterochtend met het s.s. Meckelburg van de Stoomvaartmaatschappij „Zee land' uit Engeland vertrokken. De kroonprins nam zijn intrek in het Am- stelhotel. Indien het weer gunstig is zal hij zich vandaag per K. L. M. vlieg tuig naar Stockholm begeven. VIJF GULDEN PER KOE. De crisiszuivelcentrale heeft aanvan kelijk een voorzichtige financieele poli tiek gevolgd en uit het crisiszuivelfonds aan de landbouwers een bescheiden be drag uitgekeerd. Nu door de in w irking Geding van het Landbouwcrisisfonds het Crisiszuivelfonds moest worden ge liquideerd, werd het billijk geacht de nog niet uitgekeerde gelden alsnog aan de landbouwers te doen toekomen De Minister van Economische Zaken hoeft daarom een ministerieele beschik king uitgevaardigd, waarbij zulks is ge schied in den meest aannemelijken vorm, n.1. die van 5 per koe. Ook met deze uitkeering wordt de richtprijs voor de boeren nog niet be< reikt KINDJE TN DE WIEG VERBRAND. Te Vught heeft gisterochtend een tragisch ongeluk plaats gehad. Een twee maanden oud kindje der familie van den Bogaert is jammerlijk verbrand toen de wieg die bij de kachel stond, vlam vatte. De moeder was kort voor t ongeluk even weggegaan. ZILVERVOSSEN GESTOLEN. Gisterochtend omstreeks half tien kwamen in den bontwinkel van de firma Lemaitre, aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, twee Duitsch sprekende dames. Even later stapte een eveneens Putsch sprekende heer binnen, die het echter deed voorkomen, alsof hij niet bij de dames hoorde. De dames gaven den wensch te kennen, een bontmantel te koopen. Terwijl de winkelier met deze klanten bezig was, trachtte de heer een oogenblik zijn aandacht af te leiden en hij s'.aade er in, hem naar een hoek van den winkel mede te krijgen. Toen de winkelier wilde voortgaan, de dames te bedienen, bleken zij te zijn verdwenen en met hen twee zilvervosbon ten, ter gezamenlijke waarde van ongeveer 400 gulden. Het zilver van de bont loopt van de voorpooten tot en met den staart. Ook Dinsdag j.1. zijn zij in de zaafc van den heer Lemaitre geweest, maar, omdat de gelegenheid toen blijkbaar niet gunstig was, zijn zij onverrichter- zake vertrokken. DRONKEN KINDEREN. Dezer dagen moest de politie te Gro* ningen twee jongens, van 13 en 14 jaar, var, de Steenhouwerskade halen, omdat zr daar in staat van dronkenschap ver- keet den. Eén van de kinderen moest zelfs vervoerd worden Al heel gauw kwam aan het licht, dat deze jongens drie flesschen wijn hadden gestolen van een wagen die bij het Akerkhof stond, L»eze drie flesschen werden leeggedron ken, met het gevolg, dat zij hun roes op het politiebureau moe«ten uits apen. Zij zijn daarna aan hun ouders terug gegeven. Proces-v< rbaal wegens diefstal is opgemaakt. ZIJN VROEGEREN PATROON BEST OLEN. De politie te Groningen heeft aange houden den 34-jarigen G B groenten- kweeker«knecht, die bij zijn vorige pa troon, dien hij nu en dan eens opzocht, geld heeft gesto'en uit een kast, name lijk 180 aan bankpapier Het bedrag werd bij huiszoeking bij verdacht» thuis gevonden. Het was gpborgen in een paar doosjes die hij trachtte weg te moffe len Hij ontkend - aanvankelijk maar na een dag verblijf op het politiebureau heeft hij bekend NOG EEN SLACHTOFFER VAN DE KETELONTPLOFFING. Een 72-jarige vrouw, die in de Beijerland- sche laan te Rotterdam woont, en die de vorige week bij de ketelontploffing in een wasscherij aan den Hol'edijk licht aan den schouder werd gewond door künkersteenen, die door het r?om vlogen is thans overleden. Haar dood, die peen rechtstreeksch gevolg kan ziin van de hekomen verwondingen, i* vermoedelijk een gevolg van den schrik. ONVOLDOENDE GEMEENSCHAPSZIN. Met als gevolg grootere werkloos- heid. De tabaksindustrie in Tegelert beschuldigd. In de jongste vergadering van den ge meenteraad van Tegelen is de toestand in de plaatselijke tabaks- en sigarenindustrie öe- soroken naar aanleiding van een betoog van den heer Noten, dat de in te voeren nieuwe tabaksbelasting van zeer nadeeligen invloed zou zijn op de sigaren-industrie in de ge meente. Een voorstel om den minister te ver zoeken deze belasting niet te heffen, was voor den heer Cruysberg reden om zijn afkeuring uit te spreken over de houding der Tegelsche sigarenfabrikanten Sinds twaalf jaar, zoo betoogde spr. zijl in deze plaats geen jonge krachten meer op geleid in de sigaren-industrie; werken met geroutineerde arbeidskrachten was voordee- liger. Het gevolg daarvan is, dat Tegelen met zijn uitgebreide sigaren-industrie thans zonder voldoende sigarenmakers is, terwij! in de andere takken van industrie overvloed van werkkrachten is ontstaan waardoor 269- Te weinig benzine, wij graf van Iemandsjoel de Derde niet balen bromde bij. „Dan gaan we maar naar Iemandsjoel de Tweede, dat zal wel minder ver zijn", zei Wo-Wang brutaal. an zijn staart hadden ze al te blijven. „01 naar Iemesjoel de herste, dat is nog dichter bij," zei 9immy, die ook praatje» kreeg, nu zijn neus werkelijk slonk na het benzinebad. 270. Juist wilden ze weer hun verschillende wagens opzoe ken, toen de professor naar den grond wees. Daar kwamen uit eenige gaatjes vreemd gevormde kevers te voorschijn, die ev*® over den dorren grond liepen en dan weer verdwenen. „H* zei Professor Augoestoes, dat is sjeer interessant, deze bizoen- dere kefer komt slechts voor op plaatsen waar nee het i» haast niet te gelooven,.,.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6