Agenda KOUDER ïBituteitland Werf (j nof/ niets voor Fff VüH (lei' HOrSt, Foto- ct Kunsthandel. JlechLszaken JUovuwiaai Tlieuws lüeecbeticPit £uchtvaact JiecA S. School Stad en Omgeving' A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer In 't gouden anker (dram.). Toegang boven 18 jaar. Kijkt morgen eens Uw negatieven na. Zeker is er één bij om te laten vergrooten. Wij staan voor U klaar. BEGRAFENIS VAN EEN ZEEHELD, Hij redde 238 menschen, BERGEN. LANGENDIJK. BROEK OP LANGENDIJK. «ÜL? Kaas w«rden met alge- WINKEL. Pluimveeteelt. Over verlichting en een schoon* ren. Weeroverzicht. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Bioscopen. Harmonie, Zondag van 2 uur af doorloo peide voorstelling tn Maandag, Dinsdag en woensdag des avonds half 8, hoofdnummer Die Herren vom Maxim (operette), hoofd rollen Lee Parry, Joh. Riemann, Leo Slezak Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinée. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Kermisavonturen (rom.), hoofdrollen Jannet Gaynor, Sally Eilers en Will Rogers Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theate1-, 7.30 uur, hoofdnummer Zooals ge mij begeert (rom.), hoofdrollen Greta Garbo, Erirh von Stroheim, Melvyn Douglas. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zondag 26 November. f Uitvoering Turnlust te Oterleek. Uitvoering Chr. de Wet bij Van Truijen te Grootschermer. Maandag 27 November. 8 uur, De Unie, Volkszangavond. Dinsdag 28 November. Uitvoering Turnlust te Oterleek. door bemiddeling van zijn vrouw, mevrouw Sobetzki, moeten verzoeken aanteekeningen van Popoff, welke in haar huis waren, te ver nietigen. Hij had aan dit verzoek niet kunnen vol doen. Popoff verklaart dat al hetgeen wat getuige Weinberger gezegd heeft, door hem is ver zonnen; hij heeft zich tegen hem nooit in dien zin uitgelaten. Getuige Weinberger handhaaft zijn verklaringen. Als Dimitroff herhaaldelijk zelf luid op merkingen maakt, dreigt de voorzitter hem met strenge maatregelen. Als laatste getuige wordt gehoord mevr Küssner, die op den 27sten Februari 's avonds een vergadering heeft bijgewoond van een club tegenover den rijksdag. Zij was ongeveer om 9 uur in het club gebouw aange komen. „Ik was," zeide zij, „ongeveer 50 M. van Ingang II verwijderd, toen ik zag dat de deur geopend werd en een wit bord naar bin nen werd gehaald. „Ik zag dat een man den rijksdag haastig verliet in de richting der Kroll Opera. Hij liep snel; ik kan mij zijn gestalte niet precies herinneren. Toen ik later v d. Lubbe zag weggevoerd worden, geloofde ik, dat hij die man was. Dit berustte echter alleen op een combinatie van gedachten niet op een nauw keurig waarnemen." Popoff wordt vervolgens met getuige ge confronteerd.'die verklaart, niet onder eede te kunnen bevestigen dat hij het was, die uit den rijksdag kwam. De zitting wordt daarna tot heden ver daagd. ZEVEN DEVIEZENSMOKKELA ARS. 1 AANGEHOUDEN. Ondanks de verschillende arrestaties van deviezensmokkelaars, welke den l&atsten tijd weer aan de Limburgsch- Duitsche grens hebben plaats gehad tien tot vijftien Venlonaren zitten mo menteel voor deze overtreding nog in Duitschland in arrest gaan nog bijna dagelijks Venlonaren met een reis- cheque naar Duitschland, om deze chèque te gelde te maken en het bedrag frauduleus ons land weer binnen te brengen. Dezer dagen gingen drie heeren en vier dames, allen uit Venlo, naar Düs- 8eldorf. Op den terugweg, toen ieder ongeveer 100 M bij zich droeg, werd de auto nabij de Nederlandsciie grens siaande gehouden. Toen de fraude bleek, werd het gezelschap in de gevangenis te Looberich opgesloten, om d-m vol genden dag naar de gevangenis te Cre- feld te worden overgebracht. De vader van een der arrestanten werd bij een bezoek aan hen eveneens in arrest gesteld, omdat gebleken was, dat deze zich vroeger eens aan deviezen- smokkelarij had schuldig gemaakt. NOODLOTTIGE RUZIE. Donderdagavond kregen twee jongelui uit het dorp Makkum ruzie over een kleinigheid. De 18-jarige G. Lutgendorff wond zich zoo op, dat hij zijn tegenstander, den 16-jarigen P. v. d. Kooi, eenige slagen toediende. Ten gevolge hiervan zakte de jongen ineen. Een dokter, die direct ter plaatse was, constateer de den dood. EEN FOKSTIER PER K L M. De Nederlandsche fokstier Gerard Nico no. 17 zal Dinsdag met een vrachtvliegtuig van de K.L.M. van Rotterdam naar Parijs worden vervoerd. DE TRAWLVISSCHERIJ TE IJMUIDEN. De heer Drop, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van economische zaken gevraagd: I. Wil de minister mededeelen, of het resultaat van het onderzoek omtrent de beteekenis van verschillende factoren o. a. van het loon drukkende op de ex ploitatie van stoom-trawlers ingesteld door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, van welk onderzoek melding wordt gemaakt op bladzijde 8 en 28 van ha. verslag van de Commissie van On- derzoek naar de oorzaken van den ongunstigen toestand waarin het trawl- visscheri'bedrijf te IJmuiden verkeert. Ziin Excellentie reeds heeft bereikt? II. Indien vorenstaande vraag beves tigend kan worden beantwoord, wil de minister dan de uitkomsten van dat onderzoek doen publiceeren in den vorm van een supplement op het bedoelde rap port of op andere wijze? WERKVERSCHAFFINGEN. Vermindering van de premie ziekteverzekering. VOOr In het Staatsblad is opgenomen een Kon. besluit, waarbij de premiën voor de ziekteverzekering bij de werkverschaf fingen worden teruggebracht van 8 op 5 pet Deze vermindering wordt voor de eerste maal toegepast bij de vaststelling van de premie, verschuldigd over loon, uitbetaald na 31 December. BRAND ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN? Huurder in arrest gesteld. De correspondent van het Hbld. te Haar lem meldt: In den nacht van Woensdag op E>onder- dag omstreeks kwart voor twaalf ontdekte een voorbijganger, dat brand ontstaan was in het perceel Spaarndamsche weg 60, hoek Rozenhageweg te Haarlem. De onmiddellijk gewaarschuwde brandweer bluschte den brand met drie stralen op de waterleiding- Het huis zelf was nog niet bewoond, maar de huurder, een heer uit Zandvoort, was bezig zich er te installeeren. Al het huisraad stond nog ingepakt en opgestapeld in de achter kamer. Bij den brand is liet huisraad nage noeg geheel verbrand en de voor- en achter kamer uitgebrand. Het overige gedeelte van het perceel bekwam brand- en waterschade. Verzekering dekt de schade. De huurder verklaarde later tegenover de politie, dat hij des avonds om zes uur de woning had ver laten. In een achterkamer had hij zich met een lucifer .omdat de lichtlijn nog niet in orde was, bijgelicht en naar een pakje ge zocht. Den lucifer had hij toen achteloos weggeworpen, waardoor de brand ontstaan zou kunnen zijn. Daar de recherche het niet onmogelijk acht, dat de brand onder verdachte omstan digheden heeft plaats gehad, heeft zij den nieuwen huurder, als verdachte van brand stichting, in verzekerde bewaring gesteld Deze heeft nog niet bekend. Het onderzoek wordt voortgezet. Simon Diendenoven uit Den Helder, die het weinig winstgevend beroep van visscber, vletterman en menschenred- der uitoefende, is na een lang werk zaam leven heengegaan. Het Hbl. zegt van zijn begrafenis: Bescheiden hield hij zich altijd op den achtergrond, maar wanneer de Noord wester over de zee stormde en Dorus Rijkers of Coen Bot zijn mannetjes roodig had, dan was Diedenoven altijd bereid zijn leven te geven, dan hij on verschrokken daarheen, waar het gevaar het grootst was. 238 menschen heeft hij gered, 238 menschen heeft hij terugge geven aan hun gezin. Nu is Diedenoven heengegaan. Uit het Marinehospitaal werd de kist, gedekt met de vlag van „Moed Volharding Zelfopoffering" gedragen. Hoo* voor de lijkkoets was het vaandel der Blauwe Zeeridders geheven Er achter volg len de kopstukken der Nederlandsche men- schenredders de borst bezaaid met gou den en zilveren medailles. Het hoofdbe stuur van de Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij had een groote krans gestuurd in den vorm van een reddingsgordel als hulde voor een der dappere, ongekroonde koningen der zee. Aan het graf voerde eerst het woord de heer Van Dok, voorzitter van de vereeni- ging der Blauwe Zeeridders „Moed, Vol harding, Zelfopoffering", die o.a. zeide: „Eerst wanneer Diedenoven zijn taak vol bracht had, zijn evenmensch weer naar het 1- ven terug had gevoerd, dan pas ging hij voldaan terug naar vrouw en kinderen, die in doodelijken angst oor het leven van man en vader verkeerd hadden. Trotsch zijn wij op uwe groote heldendaden." Verder sprak nog de heer Van Diest na mens het hoofdbestuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij. In het archief van onze Reddingmaatschappij zijn de heldendaden opgeteekend van dezen doode. Spreker somde een lange lijst op van reddingen. Deze feiten spreken voor zich zelf. Nog spraken de schipper van de redding, boot Coen Bot en het eerelid van de vereeni- ging der zeeridders Levic Grunwald, die den overledene eerden als een dapperen zee held in den dienst voor de menschheid. KORTE BERICHTEN. De regeering heeft maatregelen geno men om een wetsontwerp aan de orde te stel len, dat een periodieke keuring van onderwij zend personeel mogelijk maakt ter voorko ming van de besmetting van schoolkinderen met tuberculose. Nu de uitvoer van consumptie-aardap pelen vrijwel stop staat, heeft minister Ver schuur besloten aan de aardappelmeelin- dustrie bekend te maken, dat zij van den oogst 1933 geen voorianrscatnoarrne zal mo gen houden. DE NIEUWE WELDADIGHEIDS- ZEOELS. Verkrijgbaar van 11 December tot en niet 10 Januari. Evenals vorige jaren zullen ook ditmaal weder weldadigheidszegels verkrijgbaar wor den gesteld, waarvan de nette-opbrengst bo ven de frankeerwaarde ten bate komt van het hulp en steun behoevende kind. De zegels worden uitgegeven met een frankeerwaarde van IK, 5, 6 en 12 K cent en een verkoopprijs van 3, 8, 10 en 16 cent De termijn van 'verkrijgbaarstelling is be paald op 11 December t/m. 10 Januari a.s., de geldigheidsduur, ook in het internationale verkeer, is onbeperkt. De zegels, welke ook in roltanding worden uitgegeven, hebben dezelfde afmeting als de gewone frankeerzegels. De voorstelling op de zegels is voor alle waarden dezelfde, nl. een kind een lichtende ster dragend. Dit herinnert aan een oud ge bruik, dat ook in ons land hier en daar nog voortleeft, o.a. in de Zaanstreek. Op 6 Jan. trekken groepjes kinderen, zingend en spe lend door de straten, de groote kartonnen ster, mooi gemaakt met bonte kleuren, ver guldsel en zilverpapier, voorop. Het ontwerp voor de zegels is vervaardigd door J Sjollema te Amsterdam. Voor de reproductie werd het rotogravure procédé gekozen, omdat dit een fijnere licht- nuanceering toelaat. De kleuren van de zegels zijn: IK cent grijs en rood; 5 cent geel en bruin; 6 cent gfoen en goud; 12K ct. blauw en zilver. INBRAAK. E. B., 62 jaar, stoelenmatter, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, heeft te Rhenen rondgezworven. Hij is toen op een avond bij een landbouwer aldaar, die naar de kerk was, binnengeklommen en heeft zich een geldkistje met inhoud toegeëigend. Later werd het kistje in een roggeveld teruggevon den. Het gerechtshof te Arnhem heeft dezen verdachte te dier zake veroordeeld tot de zelfde straf, die de rechtbank te Arnhem des wege had opgelegd, n.1. een jaar gevangenis straf. MEINEED. Het O. M. bij de rechtbank te 's Hertogen bosch eischte een jaar gevangenisstraf tegen den arbeider C. v. B. te Oss ter zake van meineed. OVERVAL MET ROOF. De betonwerker B. M. en de grondwerker W. G. te Eindhoven, tegen wie ter zake van den overval met roof in, de woning van J. v. Osch te Eindhoven resp. 4 en 2 jaar gevan- genistraf was geëischt, zijn door de recht bank te 's-Hertogenbosch veroordeeld resp. tot 1 en 1K jaar gevangenisstraf. MISHANDELING. De 24-jarige wever H. G G. te Zeelst, die zijn grootvader H. Goosens mishandelend, dezen ernstig letsel had toegebracht en tegen wien 3 jaar gevangenisstraf was geëischt, is door de rechtbank te 's-Hertogenbosch ver oordeeld tot IK jaar gevangenisstraf met aftrek van voorloopige hechtenis. De publieke telefooncel, geplaatst op den hoek van de Stationsstraat—Bree- laan, is heden in gebruik genomen. Het publiek wordt verzocht zich bij het gebruik te houden aan de gedrukte gegevens in de cel aanwezig. Door deze telefooncel is het mogelijk dag en nacht en ook des Zondags te telefoneeren. We vernamen, dat thans de uitbetaling van toeslaggelden volgens de Tuinbouw- steunwet over de veilingen aan de betrokken tuinders geschiedt. Over de twee veilingen wordt ongeveer 300.000 uitbetaald, wat echter per tuinder nog slechts 100 betee- kent, daar ongeveer 3000 tuinders bij deze veilingen zijn aangesloten. De vele verbouwers van andijvie zijn te genwoordig druk bezig met dit tuinbouwpro duct van de hand te doen. Veel wordt naar Amsterdam gezonden, terwijl ook groote hoe veelheden voor de veilingen te Beverwijk zijn bestemd. Over 't algemeen wordt op die wijze meer bedongen dan aan de veilingen hier. Sommige bouwers besteden heel Vat arbeid aan de andijvie door ze eerst te spoelen en ze te laten broeien, ten einde ze geel te laten worden. De opbrengst is dan ook grooter. Door een vraclüauto van gebr. de V. te Bverwijk werd Donderdagavond een aan den kant staand damesrijwiel in elkaar gereden van mej. P. te St Pancras. De aanrijder was genegen de schade te vergoeden. In de gehouden jaarvergadering van de afd. van de S. D. A. P. werd medegedeeld, dat boeken en bescheiden in orde waren be vonden. Het nieuwe jaar kan met een kas saldo worden begonnen. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester bleek wel. dat er het een en ander was bereikt, n.I. de oprichting van een ara. van de A. J. C., een prachtig geslaagde Kerstvergadenng, een goede vooruitgang in shunmenaantat bij de laatste verkiezingen Al? alT uW*leden' de heeren meene stemmen herkozöx Als afgevaardigden naar de gew- verg werden de heeren P. van der Molen en A. Kaas gekozen. Men ging allen accoord met de te houden Kerstvergadering, waarin het 30-jarig be- saan dr S. D. A. P. aan den Langendijk en het tienjarig bestaan van de afd. St. Pancras zal wonden herdacht. De colportage met Vrijheid. Arbeid, Brood is een succes te noemen. Er gaan zeer veel exemplaren van de hand. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor den Nederlandspolder is tot voor zitter herbenoemd de heer P. Nieman en tot molenmeester in de vacature ont staan door het overlijden van den heer P. Helder, de heer J. Nobel. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Vorige keer zeide ik reeds dat men de verlichting voor de kippen 's morgens of 's avonds kan aanbrengen, afhangen de van de omstandigheden. Verlichting in den morgen heeft het groote gemak dat men slechts één soort lampen noodig heeft, die meestal door een met eep klok geregelde automatische schakelaar ont stoken worden. Zorgt men dan 's avonds van te voren dat er graan gereed ligt dan kunnen de kippen 's morgens aan het werk gaan, ijverig zoekend en pik kend, terwijl de baas nog slaapt. Tegen dat het goed dag wordt draait men lan de lampen uit. Wil men 's avonds verlichten dan heeft men twee soorten lampen noodig, n 1. de volle belichting lampen en een stel schemerlampen. Als men plotseling de volle belichting uit zou draaien zou den de kippen hun zitstokken niet kun nen vinden, waaruit allerlei misère zou ontstaan. Vandaar dat men dus vóór het uitdraaien van het groote licht eerst de schemerlampjes aandraait. De kippen zoeken dan snel hun zitstokken op en zoodra ze daar zitten kan het licht ge heel uit. Sommigen die 's morgens of in den na middag een gelegenheid hebben tot verlichten doen dat 's avonds tegen 8 9 uur. De kippen krijgen dan snel nog even gelegenheid wat te eten en daar na weer op stok te gaan. Bij al deze kunstmatige verlenging van den dag moet men er om denk n dat men niet overdrijven moet en er voor moet zorgen dat de kippen haar lichaamsgewicht behouden. Maak den lichtdag dus niet langer dan 12 A 13 uur en controleer desnoods met een schaal om de vier a vijf weken het gemiddelde gewicht der kippen. Zoodra men be merkt dat ze achteruit gaan in gewicht moet men trachten door wat meer graan te geven en wat minder meelvoer het evenwicht te herstellen. Hetzelfd effect bereikt men door in het meelvoer wat meer maismeel te gaan mengen, doch in dat zelfmengen van meelvoer zie ik over het algemeen geen heil. Als ge middelde kan men rekenen per dag per kip ongeveer 50 A 55 gram graan voer en hetzelfde gewicht aan meelvoer. Wil men de kippen nog eens extra snel veel laten eten dan kan men een portie meelvoer zoo tegen het donker worden rul aanma ken. De kippen lusten dat veel liever en eten daarvan snel een massa op. Vergeet ook het groenvoer niet! Groen voer werkt gunstig door zijn gehalte aan mineralen, vitaminen, maar ook door zijn algemeene werking op het darmkanaal. Het bevordert de spijsver tering en als men in een kleinere ren een bosje koolbladeren of een biet zoo hoog ophangt dat de kippen moeite moeten doen om er bij te komen, dan houdt het de dieren ook nog aangenaam en nuttig bezig. Nog een belangrijke zaak voor herfst en winter. Laat de kippen met nat weer niet buiten in den modder en regen loo- pen Zorg er voor dat het strooisel in den stal flink droog en zindelijk is en laat ze binnen blijven Heeft men kippen waar men ven wil fokken dan wordt het wat anders, aan fokdieren moeten heel andere eischen gesteld worden als aan legmachines. Van eerste legs hennen fokken raad ik sterk af met het oog <,p het bestudeeren van het weerstands vermogen der hennen en als n en van tweede legs hennen gaat, die dan ge durende een en een half seizoen op den leg gecontroleerd zijn. dan moeten deze dieren vooral den laatsten winter niet al te veel verwend zijn, integendeel, zij moeten bewezen hebben tegen wat na- rieheid wat het weer betreft bestand te zijn. Een bijzonder praktische manier om de modder, die men vrijwel overal vlak bij den uitloop der kippen bij het hok vindt, tegen te, gaan is het volgende: Men bedekt ongeveer 1 a 2 Meter vóór het hok den bodem met gaas, op ramen gespijkerd zoodat het ongeveer 10 c M boven den grond ligt. Daarop kan men dan ook den voer- en drinkbak plaatsen, daar in de omgeving daarvan alfijd een modderpoel is. Loopen de kippen nu met die modderpooten direct in het hok dan ziet men al heel gauw hoe ze het strooisel in het hok ook nat en vuil ma ken. Vooral voor kuikenrenren zijn zulke gaasramen vlak voor het hok ook zeer nuttig, want U kunt er altijd vast op rekenen dat deze platgetrapte, kale modderige plekken vóór het hok de grootste besmettingshaarden zijn. Legt men daar gaasramen dan houdt men verbazend veel besmetting weg en houdt bovendien de voer- en drinkbak ken beter schoon. Ook kan men den bodem voor het hok ongeveer 15 c.M. diep uitgraven en op vullen met sintels. Deze zijn poreus en nemen veel vuil op Van tijd tot tijd kan men ze ververschen. En nu tot do naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 November. Medegedeeld door het Kor.. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 709,5 mM. te Sarna. Laagste barometerstand 744.0 mM. te Budapest. Verwachting, geldig tot den avond van 26 November: Matige tot zwakke Noordoostelijke tot Oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen sneeuw; kouder des nachts en des ochtends, later weinig verandering in tem peratuur. Het hooge drukgebied, dat zich gisteren in hoofdzaak boven de Noorsche zee bevond heeft zich zuid-oostwaarts verplaatst, zoodat zich thans zijn kern van Finland via Mid den-Zweden en Zuid-Noorwegen naar Schot" land en Ierland uitstrekt. Overal is daar <fe temperatuur gedaald, zoodat in Finland Zuid- en Midden-Scandinavië de vorst weer strenger werd. Over Noord-Scandinavië zijn tengevolge van de depressie-invloeden de temperaturen weer gestegen. Het lage druk- systeem, dat gisteren zijn as van ons land over Midden-Duitschland naar de Randsta- ten uitstrekte, is naar Centraal-Europa ge trokken. Het heeft zich vereenigd met de de pressie over de Middellandsche zee en Ita lië. In Midden-Frankrijk en vooral ook in Italië is zware regen gevallen. Voor onze omgeving zijn langzamerhand lager tempe raturen te wachten, vooral des nachts en des ochtends. volgende keer, dan gaan we gezamen lijk naar de tweede technische tentoon stelling In Gent. Dr. TE HENNEPE De Oehoe (thuisreis) is gistermiddag om kwart over drie op Schiphol aange komen; de Kwartel (uitreis) arriveerde te Bangkok; de Jsvogel (thuisreis) land de te Calcutta. De Snip (uitreis) heeft gister tenge volge N van de buitengewoon slechte weersomstandigheden het dagtraject Rome-Athene niet kunnen volbrengen, doch is op één uur vliegens afstand van Athene op het vliegveld Agrinion ge lend. De jaarlijksche ouderavond te Broek op Langendijk vond wederom plaats in de chr. school. De voorzitter, de heer Wagenaar, wees in zijn opening op het feit, dat de school in December reeds 25 jaar bestaat. Ruim 300 bezoekers hadden van de gelegen heid gebruik gemaakt dezen avond bij te wonen. Door de heeren Schoneveld en Buijze werden 2 onderwerpen behan deld betreffende het vak lichamelijk» oefeningen op de lagere school en eeni ge opvoedkundige beginselen, waarna door den heer W. de Groot werd behan deld: crisis of verwording Op deze on derwerpen volgde een aangename ge- dachtenwisseling. Tusschentijds werd gezongen en dienden vaardige handen thee en koek rond, terwijl in de pauze gelegenheid werd gegeven tot het bezich tigen van het werk der kinderen. De aideeling AlkmaarBuiten der St Augustinusvereeniging, Diocesane vereeni- ging van r.-k. onderwijzers in het bisdom Haarlem, herdenkt heden haar 40-jarig be staan. Het feest wordt gevierd in het „Gul den Vlies". Rector Vis droeg vanmorgen om 9 uur in de kapel van het St. Elisaheth Ziekenhuis een gezongen H. Mis op tot in tentie van de jubileerende afdeeling, waar onder de feestpredikatie. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 November. GROET, 10 uur, ds. Boeke. HEILOO, Nederl. Herv. Èvang. Verg. a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. w. J- yan Elden, van Haarlem; n.m. 7 uur ds. Wild- schut, van IJmuiden. VISCHKAREN VERNIELD. Van den visscher J. D. uit Bovenkarspel is een zijner in de buitenhaven te Enkhuizen liggende vischkaren vernield. Van de visch- kaar, die omgekeerd op het water dreef, bleek het deksel los gebroken te zijn. In den ba» had zich ongeveer 80 pond bot bevonden vol gens den eigenaar. De politie stelt een onder zoek in of hier diefstal heeft plaats gehad of dat aan een wraakneming moet worden g«* dacht OP VRIJE VOETEN GESTELD. De drie verdachten, die in verband met defl diefstal van een schaap ten nadeele van den heer C. Leeuw te Opperdoes waren teerd, zijn na verhoor wederom op vrije voe ten gesteld. SLUIT DE RIJWIELEN AF. Gedurende de laatste weken zijn hier i*f stede verschillende rijwielen ontvreemd, Q* onafgesloten tegen een winkel of woning plaatst waren.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2