v Agenda Jijdschcilten Stad en Qmgeomg. Geen bizonderheden. REGELINGEN VOOR DE ST.-NICOLAASPERIODE. Winkelsluiting. Arbeids- en rusttijden. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Bioscopen. Harmonie, Maandag, Dinsdag en Woensdag des avonds half 8, hoofdnummtr Die Herren vom Maxim (operette), hoofd rollen Lee Parry, Joh. Riemann, Leo Slezak Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinée. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Kermisavonturen (rom.), hoofdrollen "annet Gaynor, Sally Eilers en Will Rogers oegang elke leeftijd. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer In 't gouden anker (dram.) Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7 30 uur, hoofdnummer Zooals ge mij begeert (rom.), hoofdrollen Greta Garbo, Erich von Stroheim, Melvyn Douglas. Toegang boven 18 jaar. Maandag 27 November. 8 uur, De Unie, Volkszangavond. Dinsdag 28 November. Uitvoering Turnlust te Oterleek. Woensdag 29 November. 8 uur, De Unie, Bond van jonge libera len; spreker de heer H. D. Louwes. 8 uur, dancing Harmonie, Nutsavond; de dames P. en C. Arntzenius. 8 uur, café Helder te Heiloo, vergadering Witte Kruis. Donderdag 30 November. 8 uur, bioscoop Harmonie, filmavond voor de Volksuniversiteit: Het museum te Mün- chen. ITALIË BETAALT AMERIKA. 'Uit Washington wordt gemeld, dat Italië op 15 December evenals Engeland een ge deelte zal betalen van den vervallenden ter mijn der oor'ogsschulden. TOEKOMSTIG BEZOEK VAN LITWINOFF AAN MUSSOLINI. Litwinoff, die zich aan boord van het s.s. „Conté di Savoia" naar Europa heeft inge scheept, zal op 2 December te Napels aan komen en zich daarna naar Rome begeven, daar Mussolini hem heeft uitgenoodigd voor een offiiceel bezoek. DE RUSSISCH-AMERIKAANSCHE ONDERHANDEIINOEN. Niet ten nadeele van Japan. Hirota, de Japansche minister van bui- tenlandsche zaken heeft een langdurig on derhoud gehad met den Amerikaanschen ambassadeur, die in opdracht van staatsse cretaris Huil verklaarde, daar alle geruch ten, volgens welke tusschen Rusland en de Vereenigde Staten overeenkomsten ten na deele van Japan zouden zijn gesloten, on juist ziin. De Amerikaansche buitenlandsche poli tiek met betrekking tot het Verre Oosten is niet veranderd. Amerika zal ook in de toe komst zijn neutraliteit streng bewaren. De ambassadeur dankte in opdracht der Ame rikaansche regeering voor het zenden van een Japansche diplomatieke missie, die ten doel heeft, de handhaving der vriendschap pelijke betrekkingen tusschen Japan en de 7ereenigde Staten te bevorderen. AMERIKAANSCHE MARINIERS OP CUBA. Het Amerikaansche oorlogsschip Yominc heeft mariniers te Cuba aan land gezet. On der de bevolking heerscht wat onrust. Uit Santiago wordt gemeid. dat daar plunderin gen hebben plaats gehad. TREINAANSLAG IN "ET VERRE OOSTEN. Bandieten hebben den Charbin-Mantsjoeli- expresse doen derailleeren, waarbij een groot aantal wagens werd vernield. Zeven wagons sloegen om. Vierhonderd passagiers bevon den zich in den trein. Nadere bizonderheden ontbreken. Slechts is bekend, dat zich een he vig vuurgevecht ontwikkelde tusschen de ban dieten en de treinbewaking. Onder de Euro- peesche passagiers bevond zich een Duitsch missionnaris, dr. Rechter, en een Spaansche professor, Spizarro genaamd. DUITSCH SCHIP IN NOOD. Op het nippertie gered- Het Duitsche s.s. „Consul Hintz" uit Rostock geraakte gisteren tengevolge van den ijsdruk op de rivier de Angermanssalv in Noord-Zweden in een critieke positie. Het schip voer stroomawaarts en was op weg naar Amsterdam, toen het plotseling begon te zinken. Het was reeds vrij diep weggezon ken, toen men erin slaagde het schip aan den grond te zetten. De bemanning bevindt zich in veiligheid. DE VERDEELDHEID ONDER DE DUITSCHE CHRISTENEN. In verband met de meeningsverschillen o er de verhouding tusschen kerk en de ge- loofbeweging der Duitsche Christenen heb ben de hoogleeraren in de theologie aan de universiteit van Tucbingen, Fezer, Weisser en Rueckert, hun betrekkingen tot de Duit sche Christenen verbroken. Het landelijk bestuur van de Duitsche Christenen publiceert een verklaring, waar in de vergadering te Weimar, die deze week heeft plaatsgevonden, scherp wordt veroor deeld. De eischen der Beiersche vertegen woordigers waren dt volgende: De geloofs- beweging moest veroordeelen, wat gebeurd was in het Sportpalast te Berlijn, haar leden verplichten tot inachtneming van schrift en belijdenis, terwijl ook hervorming van het rijksbestuur der beweging werd geëischt. Daar dit standpunt door den rijksleider on danks zijn vroegere verklarirg niet werd ge deeld, heeft de Beiersche leider verklaard, dat Beieren uit de Duitsche Christenen treedt. De Thueringsche staatscourant publiceert - V muaiar v 1 i k m U.+M-* 5 .VN v' een bekendmaking van de afdeeling Thue- riugen der Duitsche Christenen, inhoudende, dat Vrijdagmorgen de scheiding tusschen de beweging der Duitsche Christenen in Thue- ringen en de geloofsbeweging van bisschop Hossenfelder een feit is geworden. Het bestuur van de Duitsche Christenen in Wuerttemberg, die zich van dc rijkslei ding hebben gescheiden, heeft besloten, zich aan te sluiten bij den noodbond van predi kanten en de kerkelijk-theologische arbeids gemeenschap. Daarmede hebben 800 Wuert- tem'bergsche predikanten en de achter hem staande gemeenten met de Duitsche Christe nen gebroken. De landsbisschoppen voor Beieren, Wuert temberg, Hessen, den Palts en Baden heb ben op grond van een vergadering, die gis teren te Stuttgart is gehouden, laten weten dat zij de leden van den noodbond van pre dikanten in hun strijd voor de belijdenis niet in den steek zullen laten. ENGELAND HEEFT HET GEVAARLIJKSTE GIFGAS. De Engelsche Brigade-generaal Grozier verklaarde in een rede te Londen, dat de Engelsche regeering in het bezit was van het gevaarlijkste gifgas, dat bestond. Er was nog een tweede groote mogendheid die in het bezit van een zelfde gas was. Technici en wetenschappelijke onderzoekers hebben vergeefs gepoogd etn gasmasker tegen dit nieuwe gas te construeeren. REIZEN EN TREKKEN. Van het weekblad Reizen en Trekken is een winter»portnummer verschenen. Het is een speciaal wintersportnummer van het orgaan, dat in grooter omvang en in grooter oplage verschijnt en waaraan bijzondere zorg is be steed, zoowel wat betreft de keuze der ar tikelen, als de uitvoerige illustratie. Het is met dit wintersportnummer het doel der vereeniging om bij het Nederlandsch publiek meer belangstelling te^ wekken voor de wintersport in het algemeen. UIT EEN PAAL GEVALLEN. De heer van Dijk, lijnwerker van het P E N., wonende te Sehagerbrug, is tijdens zijn werk zoodanig gevallen, dat overbrenging naar.het Centraal Zieeknhuis te Alkmaar noodig werd geoordeeld. De heer van Dijk was, met eenige anderen, beïig ten oude paal van het electrisch net nr bij 't Zand uit te graven, teneinde deze door een nieuwe te vervangen. Om de draden los te kunnen maken, klom de heer van Dijk in de oude paal. Tijdens de werkzaamheden boven aan de paal ging deze vallen. De heer v. D. kon zich niet meer in veiligheid bren gen en stortte op den grond. Cokter Oterdiom te 't Zand, die spoedig ter plaatse was, achtte onmiddellijk transport naar een ziekenhuis noodzakelijk. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING OMTRENT DE TOELATING VAN LEERLINGEN UIT BUITEN GEMEENTEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. In bijlage nr. 144 schrijven B. en W.; De gemeente Oude Niedorp heeft den wensch te kennen gegeven een gemeenschap pelijke regeling aan te gaan omtrent de toe lating van leerlingen uit die gemeente tot de openbare lagere scholen alhier. Wij stel'en Uwe vergadering vóór de over eenkomst te sluiten op den gewonen voet en daartoe een besluit te nemen. LEVERINGEN TOEGEWEZEN. Naar wij vernemen, heeft de hier ter stede gevestigde Haytema's Kunstmesthandel N.V. thans 3 maal als laagste inschrijfster de leveringen gegund gekregen van partijen kunstmest voor den Wieringermeerpolaer, nml. 200.000 KG. Chilisalpeter, 400.000 K.G. Superfosfaat 19 en 1.000.000 K G. Superfosfaat 19 54 beide laatste artikelen van Nederlandsch fabrikaat, ofschoon ge noemde firma in staat was buitenlandsche Superfosfaat tot lager prijs aan te bieden. DE TWUIJVERWEG. Men schrijft ons uit den Langendijk; Het geheele jaar was aan den Twuijver- weg geen cent ten koste gelegd voor onder houd. Dit stond in verband met de onder handelingen, welke gedurende maanden zijn gevoerd tusschen de gemeente St. Pancras en de 4 Langendijker gemeenten over overname van den Twuijverweg door het Hoogheem raadschap Noordh. Noorderkwartier. St. Pancras had voor die overname de toestem ming der Langendijker gemeenten noodig, die echter niet eenstemmig waren over dt wijze, waarop die overname zou geschieden. Men had nu verwacht, dat Ged. Staten zou den ingrijpen, doch dit is niet gebeurd. De gemeente St. Pancras als eigenares van den weg, is nu begonnen met de noodige her stellingen. Men mag daaruit afleiden, dat het gemeentebestuur van oordeel is, dat aan overdracht voorloopig niet fooet worden ge dacht en dat de Twuijverweg in onderhoud zal blijven bij St. Pancras en de 4 Langen dijker gemeenten. GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot de heer H. P. E. H Wanna slaagde heden voor het einddiploma Koninklijk Conservatorium te Den Haag (afd. piano). TEEKENING AANGEKOCHT. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Ten bate van noodlijdende beeldende kunstenaars in Nederland worden in ver schillende plaatsen van ons land tentoonstel lingen gehouden van kunstwerken, waaraan verbonden verlotingen, mede voor dit doel. Onlangs is te Dordrecht een dergelijke expo sitie gehouden, op initiatief van het teeken genootschap „Pictura". Voor deze verloting werd door het betrekken comité een teekening aangekocht van den heer J. H. de Groot, al hier, lid van bovengenoemd genootschap. MERKWAARDIG WESPENNEST. Vóór eenige weken vond de heer L. Leijen, Geesterweg 8, in zijn tuin een wespennest. Daar er niets bizonders aan te zien was en het eveneens in den tuin staanden kippenhok leeg was, plantte de heer Leijen het wespennest in dit hok, met het merkwaardige ge volg, dat zich thans in dit hok een groote, massieve massa bevindt, wat voor een leek den indruk maakt, alsof honderden kleine schelpjes door deze wespen bijeen gebracht zijn. Mogelijk kan een expert op het wes- pengebied dit nader verklaren, aan wien de heer L. dan gaarne inlichtingen zal verschaffen. WINKELS OPEN TOT 10 UUR. Aan belanghebbenden wordt in herin nering gebracht, dat in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December de winkels voor het publiek geopend mo gen zijn tot des namiddags 10 uur. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 4.28 uur licht op. BEGRAFENIS VAN MEJUFFROUW J. M. BOSCH VAN 'S-GRAVEMOER. In het familiegraf op de oude begraaf plaats te Utrecht werd Zaterdagmiddag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van Mej. J. M. Bosch van 's-Gravemoer, die 18 December te Parijs overleed, bijgezet. De baar was met talrijke bloemstuk ken bedekt; het aantal bloemstukken was zelfs zóó groot, dat een. draagbaar met bloemen het stoffelijk overschot voorafging. Het groot aantal aanwezige belangstellenden, waaronder velen uit Bergen, volgde de toespraak van ds. F. V. J. v. d. Kieboom, die vaststelde, dat de vrienden en leerlingen van Mejuf frouw Bosch met haar heengaan een groot verlies hebben geleden. In de eerste plaats, zoo zeide spr., geldt dit voor haar, die zoo vele jaren met haar °P bizondere wijze is verbonden geweest. Wij staan hier, zoo zeide ds. van den Kieboom, op een plek, die voor haar, die is heengegaan, heilige grond genoemd mag worden. Dit is de plek, waarheen zij zoo vaak is gegaan, omdat hier haar vader en moeder rusten, die in haar le ven zoo'n bizondere plaats hebben inge- n unen. Thans wordt hier zij, die wij lief hebben gehad, zelf ter ruste gelegd. Zij was een levende, lichtende persoon lijkheid, vol warm gevoel en van trouwe zuiverheid. Warm was zij van hart, vurig van geest en krachtig van wil, maar het overheerschende is geweest de zuiverheid en de trouw van dat hart. Dat zoovelen uit Bergen en verschil lende plaatsen uit ons land, naar hier zijn gekomen, bewijst, dat van haar leven is uitgegaan een licht, dat warmte gaf en dat verbond. Het mooie is ge weest, dat zij vasthield den mensch, dat zij wist te verzoenen en te vereeuwigen in zaligheid en gaafheid, tactvol en grootsch. Zich tot mejuffrouw Troost richtende, zeide spr.: „Houdt voor oogen, dat zij is geweest een lichtende persoonlijkheid. In het Nieuwe Testament staat het woord van den mensch, die spreekt, ook nadat hij gestorven is. Spreken is, dat te voorschijn treedt de geest en dat de geest ons begrijpt en zegent. Ook zij zal spreken, nadat zij gestorven is. Moge «t zijn, dat de God der eeuwen, in Wien zij heeft geloofd, en voor Wien zij zich gevoeld heeft een klein menschenkind, u troost schenkt en kracht, want dit maakt, dat zij, die wij hebben geëerd en liefgehad, spreken moet een woord van moed tot die bedroefd zijn. Wij weten: „Het gras vergaat, de bloem valt af maar het woord Gods blijft in eeuwig heid". En dat woord heeft gesproken door haar en het heeft gelicht door haar. Moge dat Woord Gods ons en in het bizonder, die het meest getroffen is, zijn tot kracht, tot bemoediging, tot licht. Het geve licht in droeve harten." Hierna dankte een familielid voor de laatste eer, aan de overledene bewezen „AVES" JUBILEERT. „Aves" viert haar 30-jarig bestaan, onze bekende vereeniging voor Pluimvee- en^Ko- nijnensport, duiven enz. houdt op 24, 25 en 26 Dec. a s. een groote Nationale Tentoon stelling van pluimvee, konijnen, duiven, sier- vogels en cavia's in het voor dit doel zoo bij uitstek geschikte Beursgebouw. „Aves" is de hooge eer te beurt gevallen schitterende eereprijzen te ontvangen van het koninklijk huis, te weten de groote bronzen medaille van H.M. de koningin, de zilveren medaille van Z.K.H. de prins der Nederlanden, de zil veren medaille van H.M. de koningin-moeder, voorts de groote zilveren medaille van het provinciaal bestuur van Noordholland, de zilveren medaille van den beschermheer bur gemeester Wendelaar, de zilveren medaille van de Alkmaarsche Courant, van V.V.V., van de Kamer van Koophandel en Fabrieken enz., te veel om op te noemen. Er zijn reeds vele aanvragen van buiten de stad, dus be looft deze show wel schitterend te worden Zij verdient zeker allef belangstelling. SUBSIDIE AAN DE ALKMAARSCHE IJSCLUB. B. en W. schrijven in bijlage no. 143: In uw vergadering van 9 November j.1. werd om bericht en raad in onze handen ge steld een adres van het bestuur van de Alk maarsche IJsclub, waarbij een subsidie uit de gemeentekas wordt gevraagd voor het maken en onderhouden van ijsbanen op de singelgrachten voor den winter 19331934 Wij stellen u voor een subsidie van 100 te verleenen voor eiken dag, dat de politie het ijs betrouwbaar heeft verklaard, tot een maximum van 14 dagen, onder bepaling: a. dat het subsidie uitsluitend wordt be stemd voor belooning aan ingezetenen tegen het plaatselijk geldend tarief voor dergelijken arbeid; b. dat alle benoodigde arbeiders worden betrokken door tusschenkomst van het ge meentelijk bureau voor Sociale Zaken in de zelfde volgorde als bij de werkverschaffing geschiedt; c. dat het subsidie uitsluitend wordt be stemd voor het in orde brengen en in orde houden van de ijsbanen op de stadsgrachten; d. dat met betrekking tot de verantwoor ding der gelden de nader door B. en W. te stellen eischen zullen moeten worden nage leefd. In verband met het naderen van St. Nko- laas wordt onder de aandacht van belang hebbenden gebracht, dat voor het winkelbe drijf dan de volgende regelingen zulien gel den: Van 25 November tot en met 5 December mogen alle winkels geopend zijn tot 1 0 uur n m behalve op Zondag 26 Novem ber en 3 December. De Winkelsluitingswet kent voor dit tijd vak namelijk geen afwijkingen van de Zon dagssluiting, behalve de gebruikelijke voor melk-, visch- en fruitwinkels (tot 12 uur 's middags) en winkels in brood, banket, sui kerwerk en chocolade) gedurende vier ach tereenvolgende uren naar keuze tusschen 9 uur v.m. en 8 uur n.m.). In afwijking van de normale regeling, kan thans gebruik gemaakt worden van de vol gende faciliteiten, welke het Werktijdenbe sluit voor winkels toelaat: Voor winkels in het algemeen: In afwijking van den normalen arbeidstijd van 914 uur per dag en 53 uren per week, mag in winkels door een persoon boven 18 jaar arbeid verricht worden gedurende 11 uren per dag en 66 uren per week op alle werkdagen in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December, onder voorwaarde, dat de betrokken arbeider in het tijdvak van drie weken, aanvangende 19 November, in totaal met langer dan 172 uren arbeid ver richt. Tevens mag in hetzelfde tijdvak voor deze arbeiders afgeweken worden van het verbod van arbeiden na 8% uur n.m., mits niet later wordt gewerkt dan een half uur na het tijd stip, waarop de winkels voor het publiek ge sloten moeten zijn (dat is dus niet later dan half 11). Jeugdige personen van 16 jaar of ouder mogen in genoemd tijdvak in alle winkels arbeid verrichten gedurende ten hoogste 10 uren per dag en 60 uren per week, onder voorwaarde, dat zij in het tijd vak van drie weken, aanvangende 19 Novem ber, in totaal niet langer dan 166 uren arbeid verrichten. Personen beneden den leeftijd van 18 jaar mogen echter geen arbeid verrichten vódr 8 uur v.m. en na 8 uur n.m. De vr ij e halve dag mag in het tijd vak van 25 November tot en met 5 Decem ber éénmaal ingehouden worden, zonder dat compensatie behoeft te worden ge geven. Voorts wordt nog eens de aandacht geves tigd op artikel 9 van het Winkelwerktijden besluit, waarin wordt bepaald, dat de rust- t ij d v a n 1 54 uur slechts gegeven behoeft te worden, indien de arbeidstijd van den be diende aanvangt voor 1 uur n.m. en tevens later dan 654 uur n.m. eindigt. Indien dit niet het geval is, kan met een half uur worden volstaan, hetgeen van belang kan zijn voor de werktijdregeling voor hulpkrachten, die gedurende de periode van groote drukte tij delijk worden aangenomen en veelal eerst des middags in dienst komen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. i Hoogste barometerstand 766,8 mM. te Sarna. Laagste barometerstand 746,8 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 28 November: Matige tijdelijke wellicht toenemende, oos telijke tot Zuid-oostelijke wind; meest be- trokekn; wellicht eenige regen of natte sneeuw, weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Na het voorbijtrekken van vrij diepe de pressies in het noorden herstelt zich de hoo ge druk in Scandinavië. Inmiddels heeft zich een ondiepe depressie over Zuid- Duitschland gevormd, die daar sneeuw en verder in het noorden regen brengt en blijkbaar is een vrij warme strooming 0p 1000 M. hoogte uit het zuid-oosten aange voerd. Bij de groote vochtigheid der onder- ste luchtlagen is daarom voorloopig vorstkans weer afgenomen, al zullen de oostelijke winden voortduren. Ten westen van Ierland is een diepe de pressie verschenen, die zich ook over de Britsche eilanden uitbreidt. In Engeland en Schotland kwam plaatselijk lichte vorst voor bij nevelig weer, in Scandinavië nam de vorst in Zuid-Zweden toe, in het noorden valt regen of sneeuw. Frankrijk heeft wind stil weer met mist en plaatselijk sneeuw. In verband met de diepe depressie in het wes ten, is de verdere ontwikkeling van het weer onzeker. Indien na 8y9 uur n.m. arbeid wordt ver richt, moet een verplichte nachtrust van ten minste 9 uren in acht genomen worden. Voor bepaaldebranches: In win kels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt ver kocht, mag op 3, 4 en 5 December gedurende ten hoogste veertien uren per dag arbeid wor den verricht. Men bedenke echter, dat op Zondag 3 Dec. deze winkels slechts gedurende 4 achtereen volgende uren voor het publiek geopend mo gen zijn, tenzij de gemeenteraad met gebruik making van artikel 9 der Winkelsluitingswet verruiming mocht hebben toegestaan. Bijzondere administratieve voorschriften. Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, in verband met voren staande uitzonderingsregeling, kunnen inge volge artikel 25 van het Winkelwerktijdenbe sluit worden aangegeven door vermelding van de voor die dagen geldende regeling op een geschrift, dat door den patroon of den bevoegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe arbeidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden gezonden. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. AFDEELING VOOR DE JEUGD. Zijn Uw kinderen lid van de jeugdbiblio theek? Nog niet? Geeft ze dan voor St. Nico aas een abonnement. U betaalt van 1 Dec. 1933 tot I Jan. 1935, voor 13 maanden dus, slechts vijftig cent. Het beste uit de nieuwe boeken wordt aangeschaft. Onderstaand lijstje is hiervan het overtuigend bewijs. 8—11 jaar. B 73b Boone—Swartwolt, C. de. Bi- babontje. B 86.4b Brinkgreve—Entrop, J. H. Bab beltje. G 50h Oogh—Kaulbach, Anna van. Hek tor, geschiedenis van een hond G 50p Oogh—Kaulbach, Anna van. Pom- mie, geschiedenis van een poes. K 69j Kok, Truida. Jona en Sari. 11—14 jaar. B 29tz Bauer, Clemence M. H. Twee zwervelingen in Amerika. B 86.4v BrinkgreveEntrop, H. Vier meisjes in de hit. F 44.5r Frank, Th. Robbie Roland. F 44.7t Franke, S. Twee Urker jongens. K 96a Kuiper, A. C. Alleen in een kleine stad. K 96.21t Kuiper, Johanna E. Louis en Tom op reis. O 38on Osenbruggen, Cor van. De ont dekking. S 50a Schuil, J. B. De Artapappa's. V 13m Valkenstein, K- Minke, de zoon van den inbreker. 14—17 jaar. A 45r Asscher—PinkhofC. Rozijntje. G 84b Qroeneweg, Blauw bloed. K 82e Koster, Marem. Eef Hubrechts. K 96.2h Kuiper, Johanna E. Hou de zon vast. M 66i Mix, Tom. In het Wilde Westen, nieuwe avonturen. P 43 Philine. Zitchka. Q 6 Queling, H. Zes jongens tippelen naar Voor-Indië. S 39.4g Schmitz, Marie. De gril van Ma- rion de Greeff. W 85r Wörishöffer, S. Robert, de scheeps jongen. 04 B 63 Bloesem; een boek voor jong* meisjes; samengesteld door Di«l Kramer.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2