DF AVONTUREN VAN WO-WANG CN SIMMV Vf'ii wis'en "on nog niet zoo "oed a's een maand leer, (fat wij een zware taak. en de partij een z*are verantwoordelijkheid zonden j>'n«""rdeti. De verleiding was sterk, om er 'e b'iiven en aan onze parfii de vrijheid te 'aten. Spr. zette uiteen, dat door buiten het kabi net te b'ijven. men minder «fi- »ou zijn dan door gebondenhe;d in het kabinet. Zeker, een vrijzinni»-democratisch ka^met werd het niet. m«ar vrijzinnig de*T1or,",4',rbe Invloed zou er wel zijn en d;e is er. al onder gaat men. bii eiken nieuwen pnn'>n'*enamen maatregel, den lust om zich te verbeelden dat wij dien, in vrijheid levende, zouden heb ben kunnen tegenstaan. Al deze overwegingen hebben geleid tot het aanvaarden van de beide geboden porte feuilles. En tot dusver heb ik nog geen oogenblik gemeend, dat wij daarmede een fout hebben begaan. Wat er tot dusver is ge- beurd. past geheel in de voorstelling, die wij ons bii de constitutie van het kabinet hebben gemaakt en die wij naar beste weten aan den Partijraad hebben voorgehouden. Indien er mochten ziin. voor wie het anders is. moeten zij zich destijds een onvolledige voorstelling hebben gemaakt. Het is uitsluitend een gevolg van het feir, dat sedert de toestand nog veel bedenkelijker is gebleken dan wij toen hebben vermoed. Het eenige wat mij onverklaarbaar is tot op db oogenblik is dit, dat er ook in onzen kring schijnen te zijn, die het ernstige karakter van dien toestand nog altijd niet geheel schijnen te doorzien. Met praatjes over het einde van de crisis vult men de enorme gaten niet. Ten slotte wendde spr. zich tot degenen in zijn partij, die oppositie voeren tegen de deelneming aan de regeering. De verhouding tusschen ons en de partij aldus spr. is dezelfde als die tusschen de regeering en de Kamer. Samenwerking moet er zijn. De partij heeft niet uitsluitend eischen te stellen aan ons, maar wij hebben, omgekeerd, onze eischen te stellen aan de partij. Die eischen zijn niet: blinde volg zaamheid; die eischen zijn integendeel: klaar inzicht, zelfbeheersching, vaste samenhang, discipline; moed tegenover onze bestrijders, zekerheid van gang, afwezigheid van weife; ling, vertrouwen, want zóó alleen kunnen wij langs den afgrond onzen weg vervolgen. Onlangs werd ons, regeerders, gezegd door den heer De Geer hij kan het weten dat wij op onze schouders hebben genomen een biina bovenmenschelijke taak. Denkt daaraan, wanneer gij bezwaren voelt rijzen tegen ons beleid. Als gij daaraan denkt, zult gij ons weer herkennen: dan zult gij u één gevoelen met ons, zooals gij u zooveel jaren met ons één hebt gevoeld. Bant uwen twijfel uit, of wij wel de uwen zijn gebleven; of wij niet zijn gaan heulen met wie onze vijanden behoorden te zijn; of wij wel trouw zijn aan de beginselen, waar voor wü zooveel jaren met u tezamen hebben gestreden! Alle dTie de sprekers werden zoowel bij het begin van de redevoeringen als aan het slot donderend toegejuicht. De voorzitter sloot daarna, met een woord van dank aan de sprekers, de vergadering. Vergadering van Zondag. De heer Ebels over landschen landbouw. den Neder- In de Zondag voortgezette vergadering heeft de heer F. E. H. Ebels een inleiding gehouden over de positie van den Nederlancf schen landbouw. Het zijn hoofdzakelijk twee factoren, welke den tegenwoordigen toestand beheerschen en tot verandering van koers hebben geleid, n.1. lo. de buitengewoon scherpe prijsdaling van vrijwel alle agrarische producten; 2o. de ernstige belemmeringen in het inter nationale ruilverkeer, waardoor onze uit voer dikwijls op onoverkomelijke wijze wordt bemoeilijkt. Beide verschijnselen hebben een ontredde ring in den landbouw teweeg gebracht. De vraa<7 waarvoor onze regeering stond, was deze: of het algemeen landsbelang ge doogde, dat dit bedrijf grootendeels ten gronde zou gaan. Wanneer men bedenkt, dat blijkens de jongste bedrijfstelling in Nederland steeds nog 20 der bevolking direct in den land bouw zijn bestaan vindt en een aanzienlijk deel van onze handel en industrie mede van den landbouw afhankelijk is, dan kan het antwoord op die vraag niet anders dan ont kennend zijn. In dit licht moet het regeeringsbeleid t.a.v. dit bedrijf worden gezien. De uit dat beleid voortgevloeide steun aan den landbouw is dus niet een steun aan de landbouwers indi vidueel, maar een steun aan het bedrijf en berust op de overweging, dat het algemeen belang de instandhouding van dat bedrijf eischt. Komende tot een bespreking van de getrof fen steunmaatregelen, betoogde spr., dat deze noodzakelijkerwijs moeten gaan in de richting van autarkie, de voorziening van de eigen markt. Overgaande tot een bespreking van de resultaten van de overheidsbemoeiingen, wees spr. allereerst op de gevolgen, welke deze hebben gehad voor degenen, die de kos ten hebben te dragen, dat zijn voor het over- heerschend deel: de consumenten der land bouwproducten. De omvang van het offer, dat van hen is gevraagd, wordt duidelijk aangegeven in de bekende radiorede van minister Verschuur. Meermalen is ook de vraag opgekomen, of de steun tenslotte niet grootendeels terecht zou komen bij de grondeigenaren. Wat dit betreft kan er op worden gewezen, dat de pachtprijzen in Friesland zijn teruggeloopen van 149 per H A. in 1928 tot 76 in 1932" in Groningen van 165 in 1928 tot 67 in 1931, welk laatste cijfer ook thans nog kan gelden. In aanmerking genomen de dikwijls hooge grond- en waterschapslasten, als mede de kosten van buitengewoon onderhoud en assurantie der gebouwen, welke alle door den eigenaar moeten worden opgebracht, kunnen de tegenwoordige pachtprijzen zeker niet meer als onredelijk worden aangemerkt. Hoe zijn nu de resultaten voor de landbou wers zelf? Uit de cijfers, die spr. aanhaalde, bleek afdoende, dat de steun binnen beperkte grenzen is gehoudendat van een te ver gaan in die richting allerminst sprake kan zijn. Als algemeen resultaat kan gtzegd wor den, dat eenerzijds reeds veel ten behoeve van het landbouwbedrijf is tot stand ge bracht, maar dat anderzijds, met name in de veehouderij en den tuinbouw, nog \~ei zal moeten gebeuren om het doelde instandhou ding van het bedrijf binnen de grenzen van het economisch mogelijke, te bereiken. Wat den tuinbouw betreft, deze vormt tot nog toe wel dp zwakke p ek in de steunverlee ning. Een bedrag, als voor 1932 en 1933 be schikbaar is gesteld, is ten eenenmale onvol doende. Spr. meende, dat het mogelijk moet zijn hij denkt hier aan gebruikmaking van het landbouwcrisisfonds een meer afdoen de hu'p te verkrijgen Spr. ging dan over tot een bespreking van enkele punten, welke bij het te volgen crisis- beleid van bijzonder belang zijn te ach'en, ook vanwege de beteekenis. welke zij voor de toekomst van het landbouwbedrijf kunnen hebben. In de eerste plaats treedt hier h-*t vraag stuk van den export op den voorgrond. In de richting van de autarkie moet echter naar spr.'s meening, niet verder worden gegaan, dan door de tegenwoordige omstandigheden wordt geëischt. De .regeering dient thans, meer dan tot nog toe geschiedde, o m. door bevordering van den afzet onzer exportproducten, ook in ver der afgelegen landen, krachtig mede te wer ken. Maar mede voor den directen export dient die medewerking in ruime mate te wor den gegeven. Export van vee b.v. is te verkie zen boven afslachting naar h|t thans gevolg de systeem en spr betwijfelde of van alle ex portmogelijkheden met name die naar Rus land, wel gebruik is gemaakt. Een tweede punt,*dat de aandacht vraagt, betreft de bedrijfsordening, t.a.v. de produc tie en den afzet onzei landbouwproducten. Ook dit is een punt, dat zoowel het heden als de toekomst raakt. De oogenblikkelijke crisistoestand eischt, dat voor tal van voort- grengselen de productie wordt ingekrompen, maar hierbij mag niet worden voorbijgezien, dat deze maatregelen ook groote waarde kunnen hebben voor de toekomst. Wanneer b.v. thans een inperking van onzen veestapel moet plaats hebben, dan is het van groot be lang, dat allereerst het zieke met name het aan t.b.c. lijdende vee en dat met een te geringe melkproductie wordt afgeslacht Dat zulks niet doelbewust en systematisch geschiedt, acht spr., een groote fout in de bestaande regeling. Leiding der regeering, onder voortdurende medewerking der landbouworganisatie, kan niet gemist worden. Een vraag van groote beteekenis bij den crisissteun is ook, of het mogelijk en wen- schelijk is, steun dienstbaar te maken aan de belangen van de landarbeiders. Het komt er nu op aan, een zoodanigen steun aan den landbouw te verzeke.-en, dat deze beide doeleinden te verwezenlijken zijn De regeering heeft daarvoor de middelen ter beschikking: bij alle regelingen geldt toch de bepaling, dat aan den steun voorwaarden kunnen worden verbonden. Zoo is het dus ook mogelijk, dat de steun alleen wordt verleend voor die bedrijven, waar de arbeidsvoorwaarden, zoomede het aantal te werk gestelde arbeiders, voldoen aan de eischen. door de regeering te stellen Het beleid van de ministers Oud en Marchant met algemeene stemmen goedgekeurd. Bijna de geheele Zondagmiddag werd ge- debateerd over het beleid der Kamerfracties en dat van de vrijzinnig-democratische minis ters, in het bijzonder over dat van minister Marchant Na. een rede van den heer Ketelaar werd onder luid applaus met algemeene stemmen de volgefide motie aangenomen: „De algemeene vergadering van den vrij zinnig democratischen bond spreekt als haar meening uit, dat de toestand van 's lands financiën tot bezuiniging zoowel op open baar als bijzonder onderwijs moet leiden en spreekt haar vertrouwen uit in het beleid van den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen. Alle andere moties ten aanzien van het beleid van minister Marchant vervielen hiermede. Verkiezing bestuursleden. Tot leden van het dagelijksch bestuur wer den gekozen: In de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van mr. W. H. M. Werker (niet her kiesbaar): prof. mr. R. Kranenburg te Lei den. In de tusschentijdsche vacature, ontstaan door het bedanken van mr. P. J. Oud: mr L. G van Dam te Haarlem. In de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van den heer S. J. v. d. Bergh (niet herkiesbaar): A. Ekering te den Haag. Bij enkele candidaatstelling werd tot lid van het hoofdbestuur in de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van den heer D Kooi man, werd gekozen de heer A. Sietsma te Alkmaar. Eveneens we-d bii enkele candidaatstelling tot lid van het hoofdbestuur in de vacature, ontstaat door het periodiek aftreden van m vr. H. van Embderi— de Ridder: mej. Ada Goudsmit te Amsterdam. Fen voorstel-Baarn in*:ake cumulatie van inkomsten en pensioenen, werd op advies van het hoofdbestuur eenigszins gewijzigd aan genomen. EEN SMOKKELORGANISATIE. Een wagon boter tegelijk. De Helmondsche kommiezen hebben op verschillende plaatsen aldaar groote partijen Duitsche boter in beslag genomen. In totaal werden 6000 K.G. boter gevonden, 4000 tü waren reecls verspreid. De totale hoe veelheid boter, die een volle wagon bedroeg, is te Vlodrop als Duitsche zuurkool inge klaard. Het staat vast dat men hier een kapi taalkrachtige smokkelorganisatie op het spoor is. VIJF INBREKERS GEVAT. In verband met een in den avond van Za terdag 11 November j.1. gepleegde inbraak in den sigarenwinkel van de firma Korrelvinke aan de Kazernestraat 19 te Den Haag, zijn aangehouden de gebroeders L. v. H., A. v. H. en J. v. H., resp. 22, 20 en 17 jaar oud, benevens de 6 jarige J. D. benevens de 26- jarige L. de W. Behalve dat alle vijf bekend hebben aan deze inbraak schuldig te zijn, kwam bij het onderzoek aan het licht, dat zij de daders zijn van meerdere in den laatsten tijd gepleegde diefstallen. DE „ARNHEMSCHE COURANT". Schorsing van den directeur nietig verklaard. De president van de rechtbank te Arnhem heeft heden in kort geding het besluit van de aandeelhoudersvergadering van de N.V Drukkerij en Uitgevers Mij. de Vlijt te Arn hem, uitgeefster van de „Arnhemsche Cou rant", waarbij de directeur, de heer W. Knap werd geschorst, nietig verklaard en buiten effect gesteld. DE KONINKLIJKE MILITAIRE ACADEMIF 105 JAAR. Bescheiden viering. Vrijdag bestond de Koninklijke Militaire Academie te Breda 105 'aar. Het corps cadetten, voorafgegaan door het muziekcorps van het 6e regiment-infanterie, maakte een militaire wandeling door de stad. Na afloop hiervan defileerde het corps voor bij het stadhuis, -vaar, het in oogenschouw werd genomen doo'- den minister van defen sie en den bucrerneeste'- van Breda. In intiemen kring werd in den namiddag op de Kon. Mil. Academie dit jubileum ge vierd. WELKOM VREEMpFLTNG... Maar niet in Apeldoorn. Emma Goldman, in de anti-militaristische beweging een bekende internationale figuur, zou te Apeldoorn spreken voor de afd. Apel doorn van de anti-militaristische vereeniging Toen zij met den trein van 7 uur uit Den Haag arriveerde, werd zij opgewacht door een ambtenaar van politie, die haar verzocht mede te gaan naar het politie-bureau. Daar werd haar medegedeeld dat op last van de regeering haar het spreken verboden moest worden en zij als ongewenschte vreemdelinge over de grens moest worden gebracht. Onder geleide van een politie-ambtenaar is zij daarop naar den Haag vertrokken, van waar zij zich naar Parijs begaf. „DORPSLEUTERAARS EN OUDE WrjVEN". Burgemeeser ontstemd over een deel der dorpsbewoners, onder wie er zijn met „communistische en fas cistische neigingen." In den raad der gemeente Nieuwveen is de burgemeester, de heer J. W. Geesink, blijkens een verhaal van het Hbld., van leer getrokken tegen een deel der ingezetenen, die hij van communistische en fascistische neigingen be tichtte, omdat zij zich herhaaldelijk tegen nieuwe verordeningen en andere maatregelen van de plaatselijke overheid meenen te moe ten verzetten. Allereerst kreeg de correspondent van de (r.k.) „Leidsche Courant", die tevens onder wijzer is aan de plaatselijke r.k. school en die den laatsten tijd vrij scherpe critiek had ge oefend op het beleid van B. en W. en eenige raadsleden, waarbij hij zich bovendien niet had ontzien den gemeente-secretaris van het vervalschen der notulen te beschuldigen, een veeg uit de pan. Na de opening zei de voorzitter zich ge noodzaakt te zien er op te wijzen, dat de uit drukking „de notulen worden onder dankzeg ging aan den secretaris goedgekeurd" geen ij dele klank is. De voorzitter acht zich dan aldus spr., de tolk van den raad en hij be oogt daarmee den secretaris in de gebruike lijke bewoordingen zijn erkentelijkheid te be tuigen voor de correcte wijze, waarop het verhandelde in de vorige raadsvergadering genotuleerd werd. Den laatsten tijd, aldus vervolgde spr., schijnen echter eenige dorpsleuteraars en oude wijven er op uit te zijn het praatje rond te strooien, dat met de notulen wordt ge knoeid. Spr. meende er daarom nadrukkeliik op te moeten wijzen, dat het slechts aan B en W. ter beoordeeling is of de notulen al of niet correct worden bijgehouden. Wanneer deze leuterende oude wijven, aldus besloot spr., zich voortaan uitsluitend met hun werk en met hun kinderen bemoeien, zouden zij daaraan meer dan goed doen! De correspondent-onderwijzer had een schriftelijke berisping thuis gekregen, waar van in den raad voorlezing werd geaaan en daar nader door den voorzitter werd toege licht. B. en W. hadden zich op het standpunt ge steld, dat het den correspondent-onderwijzer als ambtenaar, overeenkomstig het desbetref fende besluit van den raad van ministers, ver boden was actie te voeren tegen het wettig gezag, zoodat het college hem had aange maand zijn geschrijf te staken, daar men zich anders genoodzaakt zou zien andere maatregelen te treffen. Tenslotte keerde de voorzitter zich nog te gen de 64 onderteekenaars van een adres te gen een nieuwe straatbelasting. Deze reques- tranten hadden een protestvergadering be legd en de voorzitter meende, dat dat getuig de van „fascistische en communistische nei gingen, waarvan men thans in Nederland al meer dan genoeg heeft" Wij hebben, zoo be sloot spr., tot taak in deze tijden het gezse te handhaven en wij zulen dat c'oen met alle, ons ter beschikking staande middelen. Het request werd daarop voor kennisge ving aangenomen. INBREKERS IN DE VAL GELOOPEN Zij waren geteekendna de inbraak. Te Zaandam zijn twee Amsterdammers aangehouden, verdacht van inbraak in het magaziin van koloniale waren der firma Dek ker Verscheyen, in de Peperstraat aldaar Toen de politie hen op straat ontmoette en naar de herkomst informeerde van de wi'te vlekken op hun kleeren, gaven zij voor meel te hebben gelost. Zij konden echter niet zeg gen bij wien, omdat zij in Zaandam ntet zoo goed bekend zijn. Bij hun aanhoudin? bleken zij in het bezit te zijn van een volledig stel inbrekerswerktuigen. Toen later bekend werd. dat in de Peperstraat ingebroken was, viel natuurlijk de verdenking op de beide aange houdenen. Het onderzoek wees uit dat zij ge tracht hadden de brandkast te openen, waar. in twee gaten waren geboord en waaruit de witte vlekken op de kleuren konden verklaard worden. De brandkast te openen is niet ge lukt. PcZUlNIGINO BIJ HET LEGER. Hospitaal van de koloniale reserve wordt buiten gebruik gesteld. De minister van koloniën heeft aan de Tweede Kamer doen weten, dat als gevolg van een nader onderzoek naar de mogelijk heid tot opheffing van het hospitaal van de Koloniale Reserve te Nijmegen, dit hospitaal thans buiten gebruik wordt gesteld De ver pleging van zieke militairen, welk" 'ot dusver in dat hospitaal geschiedde, zal voortaan plaats hebben in pen der militair ospitalen van de Nederlandsche landmacht of in een der burgerlijke ziekeninrichtingen. HENRI TER HALL TEGEN DE NOTENKRAKFR. Bij de behandeling van de gemeente be grooting voor 1934 in den Riiswijkschen ge meenteraad heeft de heer Ter Ha!' fvrijz.) er bezwaar tegen remaakt, dat in de leeszaal boeken en periodieken aanwezig ziin die een onzedelijke strekking zouden hebben of in strijd ziin met het wettelijk o-eza-z In dit ver band noemde spr. „Vrouwen in Nood" van Hellen Smith en het weekblad De Noten kraker". Op voorstel van mr. Wessels (ar) besloot de raad met 9 tegen 8 stemmen toi het instellen van een commissie uit den ge meenteraad, welke de klachten zal hebben te onderzoeken. VERBRUIKSCOÖPERATIES VERDEDIGD. Demonstratief congres te ,s-Oravenhage. Zaterdagmiddag heeft te 's-Gravenhage de centrale bond van Nederlandsche ver bruikscoöperaties een demonstratief congres gehouden, onder voorzitterschap van ir. Van der Horst. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd met algemeene stem men een motie aangenomen, waarin het be staansrecht der verbruikscoöperatie verd<- digd wordt, aandrang op de regeering word: geoefend niet verder te gaan met het belas ten van den verbruiker en gewezen wordt op de voorschriften inzake de verstrekking van margarine, waardoor aanneming van nieuwe lede en oprichting van nieuwe verbruiks coöperaties in sterke mate wordt bemoeilijkt Tevens vestigt de motie de aandacht der regeering op de bepalingen inzake de aard appeldistributie, die er op wijzen, dat ook hier de verbruikscoöperatie in haar streven wordt bemoeilijkt, terwijl tens'otte de regee ring verwezen wordt naar de wet op de coöperatieve vereenigincen, waarin bet be staansrecht der verbruikscoöperatie wordt erkend. DE KLEINE KAT EN DE GROOTE TRAM. Het Hbld vertelt: Op het Singel te Amsterdam bij de univer- si'eitsbiblotheek gebeurde het. Een poes. die van de regels van het ver keer weinig begrip had. was, toen zij op den drukken Zaterdagmiddag de driestheid had toch den weg over te steken, onder den voor wagen van lijn 2 geraakt. De groote tram was vriendelijk genoeg om voor de kleine kat te stoppen. De kleine zondaar had zijn kattenleventje weten te redden, maar zat nu, klagelijk miauwend, gewrongen in het onder stel van den wagen. Het trampersoneel, vol goeden wil, om den gevangene te bevrijden, had geduld genoeg, om met doorrijden nog ever. te wachten en een bengel van de straat kwam al zjjn diensten, in den vorm van een lat, aanbieden. Maar desondanks bleef de verstekeling, waar hij was. Tot findel ijk een goede inval redding bracht. Het luik in den vloer van den tram wagen werd opengemaakt en na eenige aan maningen kwam noes waarlijk te voor- schijn. Zij werd netjes op de stoep gedepo neerd en kon haar weg, gelijk het heet, ver volgen. Poes en nassagiers blij I DUITSCHE PROPAGANDATOCHT RONDOM DE WERELD. Zaterdag is het Duitsche scheepje tevergeefs te Rotterdam verwaent. Zaterdagmiddag om vier uur is het Duit sche propagandajacht „Deutschland", dat van Cuxhafen uit een reis om de wereld aangevangen, den Nieuwen Waterweg bin- nengeloopen. Tusschen zes en zeven uur werd het scheepje, een z.g. Bremerjol, die een lengte heeft van 13 M., te Rotterdam aan den aan legsteiger van de „Deutsche Turn und Ruder- verein" aan de Oude Plantage verwacht. Be stuursleden dezer vereeniging stonden in af. wachting, uren verstreken, maar het scheepje bleef weg. Ook de Rotterdamsche rivierpolitie wist niets van de bewegingen van het jacht, hoewel de politieboot, die op de rivier sur. veilleerde, opdracht had, naar het vaartuig uit te kijken De rivierpolitie had opdracht de bemanning aan te zeggen, dat in ons land een uniformverbod bestaat en dat, zoo de be- manning uniform droeg, zij zich met deze niet aan wal mocht begeven. De bemanning van het scheepje, uit zes koppen bestaande zou 's avonds ontvangen worden in de Socijl teit „Verein" in de Witte de Withstraat waar, zooals gewoonlijk op Zaterdagavond bijeenkomst werd gehouden voor leden der Duitsche kolonie te Rotterdam. Daar, zoowel als aan de Oude P'antage, heeft men tever geefs gewacht Onder de wachtenden aan de Oude Plantage waren eenige politiemannen die op post stonden om de aankomst van het vaartuig af te wachten. In den loop van den avond kwam de tijding dat het jacht waar schijn ijk tusschen vijf en zes uur op de rivier voor anker was gegaan, om Zondag op te stoomen naar Rotterdam. Ieder had tever- geecs gewacht. Gemeld wordt nog, dat iedere politieke propaganda te Rotterdam verboden zal wor den Het scheepje za' waarschijnlijk twee da. gen te Rotterdam b'ijven. Het lag aanvanke lijk in de bedoelintr ook Amsterdam aan te doen, m~ar wegens het ongunstige jaarge- tiide wi' men de reis fo' voorbij de Golf van B'sraje zoo vlug mogelijk af'eggen en daar om is ^msterdam overges'agen. MEDELIIDFN VAN DIEREN Men verzoekt ons het volgende staaltje van medelijden van dieren uit de Haagsche Post te wii'en overnemen. In Mnart van dit jaar verloor ik mijn •dorh'. 'e, een srhat van een kind van zeven jaar. Dien zwaren slag zijn wij nog niet te bo ven, mijn vrouw is nu vooi eenigen tijd bij haar familie in Polen, dus blijf ik alleen achter met mijn trouwen herdershond, den be-ten speelkameraad van mijn overleden schat. Enkele dogen ge'eden kreeg ik bezoek van een mijner vrienden, die, ter gedachte nis van onze kleine doode, mij een marmeren hart met den naam mijner kleine lieveling erop gegraveerd ten geschenke bracht om op het kleine graf aan het kruis te bevestigen. Dit b'ijk van te'angstellmg had mij zoo ge roerd dat ik mijn tranen n:et kon bedwin gen. Na enkele ocgfnblikken nam de vriend af'cVfê* pn ik b'eef met mijn droefheid al leen Mijn trouwe herder lag aan mijn "voe ten. Plotse'ing springt de hond op, legt zijn koo op mijn kn'e en krkt mij droevig aan en Icoot daarna de kamer uit Na enkele oogen'"'ikken kemt de hond binnen met het springtouw van de k' ine overledene en legt bet op mijn schoot. Da* springtouw had ik na den dood van mijn dochtertje niet meer gezen er dat doet mij verrndprstellen dat de hond het verborgen had. Dit staaltje van intel'igeotie van d'eren doet mij gelooven dat de d:prpn ook een gevoel van medelijden bezitten. M. d. Ra's u het waard acht om miin historie in uw b'ad op te nemen zoudt u mij een groot genoegen doen en met mij veel dierenvrienden. BRUGGEDEELTE INGEZAKT. Tien personen te water geraakt, ni* mand verdronken. Gistermiddag, omstreeks half drie, stond te Eindhoven een groote menigte te wachten aan het Eindhovensch ka naal op de komst van St. Nicolaas. Door de overbelasting brak plotseltaS een groot gedeelte van de houten nood brug, met het gevolg, dat ongeveer tien personen te water raakten, waarvan het grootste deel kinderen waren. Omstanders en personeel van den Ha vendienst boden direct de noodige hulDi j/3. Een van de kever» beet in de groote teen van Wo-Wang, die een vervaarlijke luchttprong maakte en tevergeefs trachtte het beest los te krijgen. Er kwamen steeds meer te voorschijn en zelfs de altijd kalme meneer Britman begon een ronde- ansje, want ze waren in zijn pijpen gekropen, en dat was da oe g i-Benzine!" riep de professor weer. 274, „Alweer benzine Simmy," plaagde Wo-Wang, maar S.m- my zei, „ik heb nu genoeg van dat goedje, eer ze met dia zevenduizend achthonderd drie en veertig kevers klaar zijn, zijn wij al lang bedwelmd. Nee hoor, wij gaan er van dool s En ze namen de beenen, heuvel op, heuvel af.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6