Auto te water gereden; een doo deliik slachtoffer. AKERSLOOT. LANGENDIJK. BROEK OP LANGENDIJK. HFII OO. WIERINGERWAARD. KOEDIJK. SPANBROEK. zoodat, naar men vermoedt, allen gered werden. Om zekerheid te krijgen. dat zich nie mand meer in het water bevond, heeft de Havendienst ongeveer een uur ge dregd. N'ets werd echter meer oogehaald. zoodat met groote zekerheid aangeno men kan worden dat dit ongeval geen slachtoffers heeft geëischt DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Hooger beroep. Do fiscaal bij den zeekrijgsraad te Soerabaja teekende, volgens een Aneta- bo-icht van het Hbl hooger beroep aan tegen de vonnissen van den Zeekrijgs raad inzake de eerste groep veroordeel den van de muiters der „De Zeven Pro vinciën". DE KONINKLIJKE E MILIE NAAR DEN HAAG. De koningin en prinses Juliana zijn voornemens in den loop van deze week Het Loo te vrlaten en zich voor haar winterverblijf te Den Haag in het Paleis aan het Noordeinde te vestigen. GEEN UITKEERING VOOR KIPPENEIEREN. Namens den minMer van economi sche zaken maakt de regeerings-com- missaris voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoeve v, n de kippen- en eendenhouderij bekend, dat de uitkering volgens de garan !- regeling 1933 fs vastgesteld op 40 cent per 100 stuks uit te voeren versche eendeneieren. Voor kippeneieren zal geen uitkeebing plaats hebben. KONINKLIJK GESCHENK VOOR HET ACADEMISCH HISTORISCH MUSEUM TE LEIDEN. De koningin en prinses Juliana heb ben in hun hoedanigheid van eere doctor der rijksuniversiteit te Leiden hun portretten geschonken ter plaatsing in het Aca Nmisch Historisch Museum De fraaie foto's van zeer groot formaat zijn voorzien van een eigenhandige op- iracht der koninkliike schenksters. 'fz&vuicLaat Hieuw* CONFLICT BIJ DE CTTAX TE AMSTERDAM. Gister l/een scherp conflict gerezen bij het Citaxbedriif te Amsterdam Ver reweg het grootste gedeelte der chauf feurs heeft onmiddellijk ontslag aange vraagd bij de directie, terwijl zij hun waarborggeld ten bedrage van 50 te rugvorderden. Te acht uur -isteravond h^d de d'rectie reeds aan 40 chauffeurs de waarborgsom teruggegeven. De di rectie heeft voorts de chauffeursbouden van het gebeurde in kennis gesteld en hun bemiddeling verzocht. Voorts is zij reeds op het oogenbi'k bezig andere chauffeurs in dienst te nemen Het b°drijf ligt voqr een gedeelte stil en wordt slechts met een gering aantal wagens onderhouden. VERKEFRSONGEVAT LEN. Zaterdagmiddag is **astoor B. J. Brouwer, pastoor van de parochie Loenersloot. te Nieu- wersluis nabij de Vechtbrug, met zijn aufo in de Vecht gereden, 't Gelukte niet den pastoor uit zijn wagen te bevrijden. Een kwartier na het ongeval is de pastoor leven- ioos opgehaa'd Drie fietsers gevallen en toen reed een motor er nog bovenop Gistermiddag omstreeks één uur had een vrij ernstig verkeersongeval plaats op den weg Brielle—Hellevoetsluis. Drie wielrijders, die naast elkaar re den, raakten met het stuur van hun rij wielen in elkaar verward en kwamen op het linker weggedeelte te vallen. Een uit tegenovergestelde richting ko mende motorrijder, die zijn vaart niet kon temperen, reed op het drietal in: met het gevolg dat één van hen een beenbrcu'; en een hoofdwonde bekwam en naar het ziekenhuis te Rotterdam moest woéden overgebracht. De twee overige wielrijders bpnevens de motorrijder zijn licht gewond. KORTE BERICHTEN. In Zwolle bestaan plannen tot aanleg van een zwembad in werkverschaffing. De Tucht Unie heeft Zaterdag haar 25e vergadering te Amsterdam gehouden onder voorzitterschap van ds U. Janssen. Generaa Snijders heeft een herdenkingsrede gehouden In den ouderdom van 74 jaar is te 's Gravenhage overleden de heer A van Rij oud-instituteur, directeur van de Schilders bedrijfsvereeniging en wiskundig adviseur van eenige ooderafdeelingen van den Bond van Ned Schilderspatroons. Vrijdag en Zaterdag heeft de Partij raad van de r.k. staatspartij vergaderd te Rotterdam onder voorzitterschap van mr. C. Goseling. De minister van economische zaken heeft thans bepaald, dat de crisis-zuivel-cen trale aan door haar erkende veehouders, ,,!t het landbouw-crisisfonds een bedrag van per koe uitkeert VERZETSACTIE OP ATJEH. Aneta seint aan het Hbid.: Een tiental Atjehers, afkomstig uit de kampong Lhong, geregen op een afstand van 65 KM van Koetaradja, trok het bergt ar rein in met bet doel verzet tegen het gouvernement te plegen Zij willen ver moedeüjk een daar patrouilleeren de brigade overvallen Ter waarschuwing zijn enkele brigades dcrwaari3 ver,rok ken, alsmede de gewestelijk militair commandant van Atjeb en de beide assisten residenten De bevolkingshocfden verzochten den militairen om de actie u<et in te zetten vóór hedenmiddag 12 uur, opdat zij zelve gelegenheid zouden hebben de opstan digen te vatten In de streek van Lhong in de Dja landschappen doen zich periodiek ac ties voor tegen hei gouvernement laat stelijk nog in 1926. Men verzoekt ons mede te deelen, dat alle winkels en zaken in deze gemeente op Zondag 26 Nov. en 3 Dec. den geheelen dag geopend zulien zijn en vanaf Dinsdag 28 Nov. t m. 5 Dec. tot 's avonds 10 uur. Het bekende provinciaal demonstratie- of voorbeeldbedrijf voor de tuinbouwstreek Lan- gendijk en omstreken, dat gevestigd is in de onmiddellijke nabijheid van Broek op Lan gendijk in den Heerhugowaardpo'.aer, zal met ingang van 1934 worden opgeheven Het is in 1928 opgericht, toen men de nood zakelijkheid begon te voelen van een andere ultuur, afwijkende van de bestaande, die in gesteld was op den groven tuinbouw. Het doel zat daarbij voor, den tuinbouwers in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de kascultuur, m het bijzonder van de teelt van druiven en tomaten. Of dit bedrijf aan het gestelde doel heeft beantwoord, zal niet iedereen volmondig erkennen: de belangstel ling voor een en ander had ongetwijfeld grooter kunnen zijn. Doch erkend moet wor den, dat de omstandigheden niet gunstig zijn geweest. Al spoedig na de stichting trad de crisis in, zoodat de tuinders zich toen meer bezig hielden met de vraag, hoe zij zich in hun bestaande bedrijf konden handhaven dan zich op een nieuwe cultuur toe te leggen. Het bedrijf zal nu voor eigen rekening worden voortgezet door den tegenwoordigen bedrijfs leider. Door een samenloop van omstandighe den werd Donderdagmiddag een luxe-auto van achteren aangereden door een benzine tankauto van de Shell. De chauffeur van de zen wagen kon door krachtig remmen niet voorkomen dat de voor hem rijdende luxe auto daardoor tegen een langs den weg staande boom werd gedrukt en ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De r.k. Volksbond hield Donderdag avond een druk bezochte ledenvergadering in het Brunogebouw. De voorzitter, de heer P J. Kraakman, opende en verheugde zich, dat ruim 60 personen aanwezig zijn. Spr. releveerde het raadsbesluit, wat ons niet kan voldoen, doch we moeten afwachten wat de raad Vrijdagmiddag besluit. De gedachtenwisseling gaf aanleiding tot critiek. De heer Staats zeide, dat de s.d.a.p. veel meer doet dan de r.k. raadsfractie. Contact tusschen organisatie en raadsfractie schijnt onmogelijk. Ook over de contact-commissie (de commissie tot voorziening werk en steun waren meerdere leden slecht te spreken. Men meende, dat de r.k. Volksbond zich veel meer moet laten gelden. De voorzitter zeide, dat wij wel contact hebben met de r.k. raadsfractie, d w.z. als bestuur. Wij, aldus voorzitter, doen wat we kunnen, doch ook in de contact-commissie heeft weth. Opdam de eindbeslissing. Spr. kon niet toegevenij dat de r.k. werkloozen achtergesteld worden. Besloten werd zich tot B. en W. te wenden om verstrekking van goedkoop vleesch. Ook werd aangevoerd een voorstel om goedkoope cokes te verkrijgen Kapelaan Ettinger, geestelijk adviseur, hielc een mooie rede over het gildewezen. Na ge dachtenwisseling volgde sluiting. De eerste Nutsavond in dit seizoen is voor het departement een succes geweest. Ongeveer 150 menschen hadden aan de uit noodiging van het bestuur gevolg gegeven De zaa. was tot achter toe bezet en dc- bloempjes op de met aardige kleedjes en doe ken belegde tafeltjes werden door het publiek wel gewaardeerd. Nadat de voorzitter spreekster en audito rium welkom had geheeten kregen we voor de pauze enkele ernstige en luimige stukjes te hooren, nu nog in Hoog-Nederlandsch. Maar na de pauze, als Maartje van West friesland optrad, kwam er alleen ons oude dialect over de lippen. En hoe! De zaal heeft geschaterd, maar soms was 't ernstig stil. De spreekster had haar gehoor. Met kap en dek op stond ze op het tooneel, een hard licht groene jurk aan, de dubbele roode kralenket ting om. En als soms de bovenrok wat om hoog gehaald werd om een rood gestipte zak doek voor den dag te halen dan kwam de echte ouderwetsche gestreepte baaien onder rok te voorschijn. Aan het slot bracht de zaal haar een dankbaar welverdiend applaus en de voorzitter kon zeer zeker namens allen mevr. Bierman hartelijk danken en haar ver zekeren dat we haar gaarne nog eens hier zullen zien. Hij wenschte haar verder veel succes met haar optreden als Maartje van Vv estfriesland. Ten slotte werd medegedeeld dat de volgende Nutsavond gehouden za worden op 5 Jan. Dan zal dr. van der Sleen een lezing houden met lichtbeelden of een film over een van zijn vele wereldreizen. Donderdagavond werd door de afdee ling van den Neutralen Bond van Boeren Land- en Tuinbouw een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jn Nieuwland te Koedijk onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom. De reden der vergadering is een scnjij ven van het hoofdbestuur ter bespreking van de samenvoeging met andere provin ciën. Door B. en W. was bericht gezonden, dat zij nog niet tot fondsvorming kunnen over gaan doch er zal overleg gepleegd worden met 't waterleidingbedrijf. Door het Banbe- stuur was bericht gezonden, dat dengene die voor 27 November zijn belasting be taalt, de vervolgingskosten terug zal ont vangen. Dit bericht werd met waardeering ontvangen. Het bestuur had overleg ge pleegd met het hoogheemraadschap om tij delijke opschorting van aanmaning van de belasting tot dat de steun ontvangen is, men zal medewerken om zooveel mogelijk de betalingen te doen. De voorzitter leidde nu in de samenwer king met de verschillende provinciën. De se cretaris, de heer Butter, gaf een uitgebreid verslag van de kringvergadering waar uit naar voren kwam dat de kring er nog niet veel voor gevoelde. Ook de voorzitter kan als hoofdbestuurslid er nog niet veel voor gevoelen. De heer Jn. Ploeger hield een warm be toog voor samenwerking, daar me.i massaal optredende meer kan bereiken. Er is ook nood in de bedrijven, en dan moeten wij niet op kleinigheden letten. De heer M. Mulder kon er zich niet mede vereenigen en wees hierbij op het werken van den heer Valstar als regeeringsgemach- tigde. De voorzitter achtte het niet in het be lang van den groven tuinbouw, daar de tuinbouw in Zuidholland merkbaar anders is. Na breedvoerige besprekingen werd tot stemming overgegaan met den uitslag 42 tegen samenwerking en 4 er voor. De voorzitter leiade nu in 't afsluiten van een arbeidscontract, dit moet vóór 1 Decem ber opgezegd worden. Het bestuur achtte het bijna niet moge lijk met dezen toestand een contract aan te gaan. De heer Zwetsman achtte het beter om door te gaan met de overeenkomst daar het loon niet lager kan. Dan kan men het be drijf wel opheffen. De heer W. Visser achtte 3 gulden onmo gelijk te betalen en achtte dan een overeen komst van geen waarde. De heer Zwetsman pleitte voor doorgaan met het contract. De stemming der werkgevers gaf aan 9 voor handhaving, 9 tegen handhaving van het contract. De heer W. Visser stelde voor om de op zegging van het contract met 3 maanden te verlengen. Dit zal aan de arbeidersvereni ging bericht worden. De voorzitter bracht nu naar voren het houden van een protestvergadering met een straatdemonstratie zoo mogelijk in Alkmaar. Het is noodig dat wij ons laten hooren. Wij moeten paraat zijn, zooals het hoofdbestuur het wil. Wij moeten niet berusten in het af vloeien van ons bedrijf. De heer Butter gaf een overzicht van het plan van het hoofdbestuur waaruit blijkt dat het hoofdbestuur voelt voor een protestver gadering en demonstratie. Bij de rondvraag besprak de voorzitter het opvoeden der jeugd, daar de jeugd wel eens uitdrukkingen gebruikt die wel eens on aangenaam aandoen. Hij wekte de leden op hun aandacht hieraan te schenken. De heer Mulder wees hierbij op de be langrijke taax van den onderwijzer, doch vroeg zich af hoe het in onze school zal gaan. Hij zag met bezorgdheid de toekomst tegemoet. Door den heer C. Prins werd besproken een betere baggerregeling te verkrijgen op dat een ieder op zijn eigen land kan bagge ren. De voorzitter lichtte toe dat verbetering gewenscht is, maar dan zal controle noodig zijn wil men de regeling niet in gevaar bren gen. Het bestuur zegde toe stappen te doen tot verbetering. De heer W. Butter stelde voor om aan den gemeenteraad een adres te richten, om het vastrecht van 60 kilowatt voor dagve^- bruik terug te brengen tot 20 kilowatt. Hij gaf hier van een uitgebreide rekening. Ook werd van andere zijde aangedrongen op ge- heele afschaffing van de meterhuur. De heer W. Visser, wethouder, kon zich daar niet mee vereenigen omdat de meters zoowel voor kleine als voor groote gebrui kers zijn aangekocht en geplaatst. Het be drijf is geen filantropische instelling, ook de aanwezige raadsleden Hart en Mulder gingen daar nog niet op in maar zegden een nauwgezet onderzoek toe. Er zal '"1roc gezonden worden. Hierna sluiting opwekking om gezamenlijk op naar de protestvergadering. een adres met de te trekken De gemeenteraad heeft in beginsel be sloten tot gedeeltelijke wegverbetering in de Zuidermeer, waarvan de kosten geraamd worden op 2500. Het ligt in de bedoeling dit plan zooveel mogelijk in werkverschaffing uit te voeren. Jlechts EEN DROEVIG EINDE VAN DANSPARTIJ. ffet sluitingsuur was ie vroeg Voor de rechtbank te Assen hadden zich te verantwoorden drie deelnemers aar vechtpartij, die in den nacht van 31 Aug. op 1 September j.1. heeft plaats gehad te Schoonoord, waarbij een wachtmeester der marechaussee en een marechaussee door mes steken werden verwond. Tegen elk der vier verdachten werd de zaak apart behandeld. Volgens den eersten verdachte was de toe dracht als volgt: In een café werd ter ge legenheid van het koninginnefeest gedanst Om twaalf uur kwamen de wachtmeester van der Vijver en de marechaussee Drenth het café binnen om het sluitingsuur aan te kon digen. Dit bevel werd niet opgevolgd on danks aanmaningen. Het café werd daarop ontruimd met behulp van den gummistok Buitengekomen werd getuige van der Vijver aangevallen door verd. Deze laatste stak den marechaussee met een mes in de borst. Juist op dat moment kwam de wachtmeester naar buiten. Deze gaf verd. eenige klappen met den klewang. Verd deed toen drie messteken in de richting van den wachtmeester, die aan zijn linkerwang gewond werd. De officier van justitie achtte het ten las'e gelegde bewezen. Hij wees er op, dat ver dachte reeds eerder gevangenisstraf heeft ondergaan. Tenslotte requireerde hij een ge vangenisstraf van zeven jaren Hierna wordt de zaak behandeld tegen den broer van vorigen verdachte. Hii heeft den wachtmeester in den arm gestoken en was tevens de eigenlijke aanstichter van het ver zet. Verd. ontkende. Tegen hem was de eisch zes jaren. De derde verdachte uit Schoonloërveld i'gem. Rolde), thans gedetineerd, heeft een open mes geworpen in de richting van den wachter. Tegen dezen verd. vordert de offi cier van justitie een gevangenisstraf van vier 'aren. Tenslotte verscheen nog een broer van den vorigen verdachte, die eveneens ontkent. De eisch luidt een jaar en zes maanden gevan genisstraf. Uitspraak over 14 dagen. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 17 November. EEN COSTUMIERE IN DE VERDRUKKING. Een leverancierster voor Hirsch mo deshow, de 20-jarige mej. J. Mantel, had op 16 September een minder prettig avontuurtje, toen zij op den gevaarlijken hoek ZilverstraatOudegracht met haar rijwiel in onzachte aanraking kwam met een luxe auto, bestuurd door den aan nemer J. B. uit Medemblik, welk rijtuig de Oudegracht z.-zijde in de richting Rit sevoort bereed. Volgens mej. M. en nog eenige andere ooggetuigen, had de heer M. verzuimd tijdig srignaal te geven. Dit werd heden, toen de heer B. terecht stond, door hem ontkend en een vrouwe lijke getuige, mevr. Pol—Pool, die in de deur van slager Eeken stond en de scène had meegemaakt, gaf hem gelijk. De chauffeur de Mol stond echter aan de zijde van mej. Mantel, die 'n gezwollen knie en 'n beschadigde fiets had opge- loopen, zoodat de partijen gelijk stonden. Besloten werd de zaak aan te houden en nog eenige nieuwe figuranten te dag vaarden. VERBLINDEND LICHTGEVAAR. Verblind door het felle licht van een der bussen der ondernemers van den autobusdienst AlkmaarHaarlem, de firma B. en de B., reed de bestuurder van een vrachtauto, Jan E. uit Rotter dam, tegen een op den rijweg te Limmen onbeheerd staanden melkdisselwggen. De melkbussen rolden van de kar, het paard schrok en sloeg met den wagen op hol. De chauffeur stond heden terecht, doch kon aantoonen dat de schuld geheel was te wijten aan de verblindende lamp der autobus, waarover meer klachten zijn ingekomen. Het gelukte hem de autori teiten te overtuigden en er volgde dus vrijspraak. EEN RUSTIEKE SPRINTER IN VERZET. De oude handelaar in figuurlijke zoowel als werkelijk „gestroopte" duin konijntjes Andrie Z. had 8 pop boete ge kregen voor wielrijden op den grooten rijweg te Egmond-Binnen, terwijl een rijwielpad hem ten dienstp stond, 'n Der gelijke vel over z'n neushalen was den wildkoopman te kras en hij kwam tegen het bij versterk gewezen vonnis in verzet, teneinde wat meer menschelijk te worden behandeld. Hij wist wel dat hij bezijden het rijwielpad had gereden, maar er woei op 10 November een soort orkaan en daarom had hij op den rijweg gestart, 'n Beetje consideratie wilde de Kantonrechter, mr. de Groot, echter nog wel aan den snaaksen ouden heer beste den en dus werd de straf verminderd tot 6 boete of 6 dagen. Vermoedelijk had Andries echter van het hart des Kanton rechters wat meer marsepein en minder taia taai verwacht. EEN VERDIENSTELIJKE AMATEUR HERTENKAMPBEWAKER. De gemeente Bergen mag wel haar bij zondere dank betuigen aan den bejaar den heer La Grange, 'n nabije buur van Van Reenen's hertenkamp, voor de acti viteit die hij ontwikkelt in de bescher ming van de weerlooze herten tegen kwaadaardige honden. Ook op 15 Febr. had deze heer zich weer paraat getoond en zijn pantalon en kuiten gewaagd bij de verwijdering van een paar ondeugen de foxen, die de herten belaagden. Door zijn bemoeiingen kon de eigenaar van een der honden worden opgesnoord in dei. persoon van den heer J. A. N. O. te Bergen, en deze heer werd heden veroor deeld tot 6 boete of 6 dagen hechtenis De ambtenaar bracht welverdiende hul de aan den flinken burger van Bergen voor zijn navolgenswaardig optreden. HET ONRUSTIGE OVERPAD. De oude heer N. Meijne, een veehouder uit Wimmenum, vindt in een overpad dat zijn land doorsnijdt, een bron van ellende. Ieder oogenblik heeft hij kwes tie met zijn buren, die van dit overpad gebruik maken om hun koeien te ver plaatsen. Het was vandaag ook weer mis met den ouden heer, toen hij a s getuige moest optreden tegen zijn buurman en collega-veehouder Piet K die in den morgen van 3 October ee koeien bezijden het pad in Meijne's land had laten rondloopen. Vader Klaas nog méér geboren komiek dan geheel onthouder, droeg door de vermakelijke voordracht zijner bezwaren niet weinig bij tot amusement der talrijke bezetting van de publieke tribune, 'n Reuzen schlager vooral was zijn verhaal over een koe die op zijn erf in een ierkuil was gaan baden en niet eens door zijn eige naar was gemist. De eenige onder het enthousiaste auditorium van papa Meij zich heftig beklaagde over de onhebbe lijkheid van buurman Klaas, was Piet K., en zijn stemimng werd er niet beter op, toen hij tot 3 boete of 3 dagen werd veroordeeld. EEN ONSMAKELIJK VRACHTJE. 'n Tweetal pluimveehouders, Arie G. ui'. Broek op Langendijk en Piet V. uit H. H. Waard, waren te Schermt. >rn aangehouden op hun doortocht met een vrachtauto, volgeladen met gevilde kat ten, welke delicatesse was bestemd al* „oohtendvoer" voor piepkuikens. Onder die collectie dakbazen-cadavers bevonden zich echter ook eenige over blijfselen van ontijdig gekrepeerde lam meren, waarvan het vervoer zonder de vereischte keuring is verboden. De wa gens waren beladen met talriike zakken gevilde doode katten en de ambtenaar verdisconteerde in zijn recpiisitoir schertsend het spreekwoord, dat men geen kat in den zak moet koonen, welke mop misschien door de verdachte pluim veehouders meer zou zijn geapprecieerd, als ze ieder niet tot f 6 boete of 6 dagen waren veroordeeld. Hun applaus was nu méér beleefd dan spontaan. DE STRTKKEN7ETTFRS TE WATER. Niet alleen in de duinen maai ook te water worden strikken uitgezet en zekere heer A. S. werd heden uitgenoodigd deze ver boden vischmethode eens nadei mei den kan- toniechter te bepraten. Hij loochende echter zóó stellig zijn aanwezigheid ter plaatse en ten tijde, dat verbalisant Tilstra a.s. week wordt verwacht om te verklaren of hij mis schien ook gedroomd heeft. EEN ZAAIER VAN SAUSJESDOPPEN Het zindelijke Bergen duldt geen minder waardige overblüfse'en van vegetarische smulpartijen op de helder geboende straat en dientengevolge stond heden de 20-jarige machinist zonder metier Jan P terecht we gens het we> pen van Apen noot jesafval in de Breelaan. Hem was gelegenheid geschonken de zaak voor 50 cent te schikken, doch het tongemensch ontpopte zich heden als 'n on opgevoede praatjesmaker met het nadeelige saldo dat hij nu werd veroordeeld tot ƒ7 boete of 2 dagen. HET WERD GEEN VREUGDEVUURTJE. In strijd met de verordening had de lanA >ouwer Ifendr. P. te Castrieum akkervuil verbrand, welke brandstapel ook aantrok de gemeen te-veldwachter, die weldra zijn bon- boekie uit zijn zak goochelde, waarop de brandstichter, die heel eerbiedig op zijn sokken als een boedhist uit Tokio de zaal kwam binnenschuifelen. heden werd bedacht met 2 boete of 2 dagen. ZWARTE PIET IN DE RECHTZAAL De brandstofhandelaaisbediende Bern. S. te Bergen had weinig verandering noodig om als zwarte Piet op te treden, tooi hij heden terecht stond wegens het opzienbarende feit dat hij z'n anthracietros haa vastgebon den aan 'n boom op den Bergerweg. Hij ver ontschuldigde zich dat hij als ex-chauffeur meer verstand had van motoren dan van paarden. Om hem 'n beetie aan 't verschil te wennen, gaf de kantonrechter hem 2 boete of 2 dagen aan zijn zwarte pantalon. MANUFACTURENKOOPMAN MET TEGENSPOED. De manufacturenhandelaai Corn. H., uit Alkmaar, die vóór de deurdrempel zijn nego tie aanbiedt had te Bergen verzuimd ver staan en dacht: Hier ben ik welkom. Maar de veldwachtei was minder gastvrij en zijn manipulaties hadden het indirecte gevolg dat de koopman heden moest bloeden door f 2 boete of 2 etmalen. TWEE LEDEN VAN DE VETERANENCLUB. Twee bejaarde leden van de Egmondef seniores-stroopersc'ub Klaas Sch. en Piet K. hadden op 11 October in de Castricusmmer duinen hun fortuin beproefd en aireede 'n aardappelzak vol wildstrikken uitgeplant, toen de jachtopziener Diemeer alle illusiën op een goede vangst totaal in duigen smeet De strikken waren weg en de 2 reeds gevangen konijntjes waren ook reddelocs verloren. De oude heeren stonden heden terecht en Klaas Sch. voerde met 't vuur der jeugd zij» verdediging, niet verzuimde het felle licht te laten schijnen op een zoon die 18 verdient en hem siechts 90 ct. toeschikt, benevens op zijn gezin van 9 personen, die aan de bittere armoede worden prijsgegeven. Nadat zoo wel ambtenaar als kantonrechter Klaas en zijn maat met passende ernst hadden be preekt. werd ieder hunner opgelegd f 10 boete of 10 dagen, waarop Klaas met voor treffelijk gehuichelde" opgetogenheid zei; Dank je, eere, dank ie.. 1 ZONDER NACHTPITJE GEPEDDELD. De timmerman J. R. zweefde in den nacht van 24 October door de Berger Dorpstraat op een niet geïllumineerd rijwiel, f 3 boete of 3 dagen was de taxatie. VAN JE VRIENDEN MOET JE HET MAAR HEBBEN. De heer R. en K. V., voorzien van de tra ditionele bril en passende potbroek, be klaagde zich heden toen hii terecht stond wegens het te vondeling zetten van zijn rijwiel, ernstig over de nonchalance van een vriend, die beloofd had de fiets behoorlijk te verzorgen, toen de eigenaar zich naar de Harmonie begaf. Dit slachtoffei van vrienden- ontrouw werd veroordeeld tot 3 boete af 3 dagen. KOSTBARE VERSTROOIDHEID. Een rijwielhandelaar uit Wieringen, Joost de K- was op 13 November met zijn auto op avontuur uitgegaan, zonder te vermoeden, dat hij zijn rijbewijs vergeten had Onder Bergen stak een veldwachter zijn nieuws gierige neus in de cabine en toen werden dea chauffeur zijn proFssorale neigingen .onder het oog gebracht, f 3 boete of 3 dagen mert toepassing van een extra dosis consideratie. HET SPEELSOHE STUURKRANSJE. Bij deskundig-politioneele controle bleell ne, die geen blijk gaf van instemming en het, dat de expediteur J. M, B, uït Amsterdam

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7