tjïfclens VrtfaaMe (j>anflavin~PASTilJ 'f.cooinciaai Hieuwt Binnenland EGMONDBINNEN. overleg gepieegd en de school wordt op gfond van staats financiën.opgeheven en het besluit is onherroepelijk. Het personeel kreeg reeds ontslag en werd voor een deel elders benoemd. De voorzitter verzekerde den heer Eiiks nog dat H. N. K. bereid is een even tueel apel tegen het besluit te steunen. De heer Dz. Go vers concludeerde, dat hier een plattelar.dsschool wordt ver moord ten bate van het stedelijk huishoud- onderwijs. Spr. wilde als vereeniging daar met kracht tegen protesteeren. i.-mdat de land bouwbevolking om Hoorn daardoor onrecht wordt aangedaan. Z. i had deze groep meer recht op een landbotiwhuishoudschool dan de burgerij van Hoorn op een nijverheids school. De heer P. Stapel zeide rog, dat het hoofdbeshiu! van de H M. v. L. bereid :s om tegen het gtoote onrecht Ho< rn en omge ving aangedaan, op te komen. Hij uitte de wensch dat ook H N. K. zal trachten te red den waf te tedden is. De voorzitier had daartegen geen bezwaar, doch hierin moet leiding gegeven worden. De secretaris: Wij zijn niet geraad pleegd en 0C'k niet het gemeentebestuur van Hoorn. Deze school is weg. De leerlingen zijn verwezen naar het Nijverheidsonderwijs in Hoorn. H. N K. kan de H. M. v. L. steunen. De heer E r i k s deelde mede. dat het request k'aa' ligt De vorige week zijn nog 2 inspecteurs in Hoorn geweest en mede gedeeld werd. dat 9 November een defini tieve beslissing genomen zal worden. De se c r e t a r i s sprak di* tegen. De minister heef' de school opgeheven. De voorzitter sloot hierop de dis cussie met de toezegging, dat H. N. K. een \ctie zal steunen. Bereiding van alcohol uit bieten een uitkomst voor land en volk De heer J. S Visser Santpoort, besprak frog dt bereiding van alcohol uit suiker bieten en aardappelen, waarover hij bij het bestuur een 12-tal vrager, had ingediend. Spr. was vaL oordeel, dat de commissie vaii het Ned Landbouwcomité zich ten on rechte alleen tor de aardappelen had bepaald De werking van de commissie is niet voor 100 pet. goed. De Ned Gist en Spiritusfabriek is om een rapport gevraagd doch kan daarvoor niet objectief geoordeeld worcen. Spr. citeerde uit de Economische Statistische berichten dat er in Bergen op Zoom een hoeveelheid spiri tus uit bieden gemaakt wordt, grooter dan de geheele bietenoogst in ons land kan op- brenger.. Het meerdere moet uit het buitenland ko men en de invoer van melasse uit het buiten land is dan ook met millioenen gestegen. Het voordeel wordt verkregen door de Engelsche landoouwei Spr. oordeelde deze bevoordeeling aan het buitenland wel wat al te Chineesch. Van groot belang is het dat de Neder- landsche landbouw en arbeiders deze voor- deeien krijgen. Op grond van de tegen werking begint spr. te veronderstellen, dat er een gaslucht aan zit. In het belang van de Ned. Landbouw oordeelde spr. dat H. N. K. gezien de lange werkwijze van de voor een jaar ingestelde commissie, een eigen commissie moet in stellen. Van het bestuur had spr. vernomen, dat van het Kon. Ned. Landbouwcomité bericht was ingekomen dat de commissie voor een jaar ingesteld, nog geen onttetzoek had in gesteld. Laat H. N. K. het nu doen. Het is een middel om uit de crisis te komen. Met succes kan spiritus gemaakt worden uit het Nederlandsche product. Wij hebben daarvoor geen bngelsche bieten noodig. De v o o z i 11 e r zegde toe. dat het be stuur met waardeering kennis van het betoog heeft genomen en de insteiling van een com missie ral overwegen en daarop spoedi bericht zal geven. De hetr Kiste in aker steunden het voorstel van den heer Visser. Voor de bieten bouweis is het een uitkomst. Hij laakte het, dat het Kon Ned. Landbouwcomité den heer Visser niet in dt commissie had benoemd en vond het treurig, dai de ingestelde coni missie niete heeft gedaan (Applaus). De v o o l z i 11 e t zegde toe, dat het be stuur zioh zal beraden. Spr gevoelt voor een commissie desnoods naast die van het Kon. Ned. Landbouwcomité. De heer Visser nam aan. dat de H M. v. L. niet weet lat het niet goed gaat. Wel oordeelde hij dat de H M v L. meer aan drang had moeten uitoeteiien. De heer D. de Boer vond het ook noo dig te onderzoeken waar ie tegenwerking schuilt. De voorzitter zegde ook dit toe en verzekerde dat het onderzoek met spoed zal worden mgeste'd De heer P. Stapel zeide nog het moge lijke te zullen doen opdat een goede samen werking tusschen H N K en de H. M. v L za' blijven voortduren. Uit volle overtuiging bracht hij onder gelach der vergadering den voorzitter, onder instemming der aanwezi gen. een compliment voor zijn leiding Hierna sluiting OUDKARSPEL. *De afd. Oudkarspel van deu Neutra ion Bond van Boeren, Land- en Tuin bouwers vergaderde Dinsdagavond ten huize van den heer C Vis, alhier De opkomst der leden was bevre digend In zijn openingswoord wees de voor zitter de heer K Kaan op den steeds slechter wordenden economhcLen toe stand Men houdt zich nu weer vast aan de onderhandelingen met Duitschland. Zal dat iets opleveren? Spr. wekte op, dei. moed er in te houden. Naar aanleiding vai. een ingekomen schrijven van bet hoofdbestuui over de samensmelting met den in Z Holland opgerichten Tuinbouwbond werd door den heer Kaan deze zaak toegelicht. Het standpunt van het kringbestuur ii wel bekend uit eerder geplaatste verslagen. Het advies luidt, om niet tot samen voeging over te gaan De vertegenwoor diging in het H. B. naar verhouding tot de veilingsomzetten is niet de juiste V oor actie voor hypotheek en pachtwet gevoelt men daar niet. Bij de gehouden discussie werd door den heer A. Swager aangedrongen op samenwerking als bond op zichzelf, terwijl de heer C- Bor-i voorstelde, om er maar niet meer over te spreken met menschen die bang zijn voor een naam Spr was bang in een fascistenbond terecht te komen. Het advies van het kringbestuur werd aangenomen. Het H. B verzocht de medewerking voor een te houden protestmeeting te Alkmaar waarop de dingen van het oogenblik zullen worden behand-ld, n.1. actie voor uitkeering van een productie prijs en socialen steun wan het gezin. Op voorstel van den heer C Borst be sloot men tenslotte, allen heen te gaan. Zij die niet meegaan moeten zteh maar bij het bestuur opgeven. Ook de vrouwen zullen meegaan. Met de verspreiding van vlugschriften voor de ledenwerving zal spoedig een aanvang worden gemaakt en zullen daarvoor de ledenlijsten van de tuin- bouwvereeniging worden gevraagd Bij de rondvraag werd door oen heer Jb. de Boer opgemerkt, dat de geest van „het geeft toch niks" moest worden weggevaagd. De steun is te gering en men wordt aan het lijntje gehouden. De vakorganisatie moet steeds aandringen op verbetering der omstandigheden Wat zal er in 1934 gebeuren, vroeg spr zich af. Spr. stelde voor, dat het H B. een steunaanvrage opmaakt en daarop adhaesiebetuigingen vraagt, aan ge meenten, polderbesturen en boerenleen banken De voorzitter antwoordde, da het H B wel eens een dergelijke weg heeft bewandeld, maar niet met succes, b v. bij de commissie uit de 50 Westfriesche gemeentebesturen. De boerenleenbanken zijn wel van goeden wil, maar ze wach ten op regeeringsbemoeiingen. Doch voor ons wagentje te spannen, zal niet meevallen Spr. zou wel willen, '.at de menschen „uit de gemeente", die ook van den tuinbouw afhankelijk zijn eens meer van den slechten toestand der tuinders doordrongen werden. Ook de menschen uit de stad. In verband met het eerder genomen besluit, om aan de demonstratie te Alkmaar deel te nemen, werd door den heer G IJff voorgesteld, om de kosten van de autobus voor hen, die niet per fiets kunnen gaan, gezamenlijk te ver goeden, als deze menschen daar ten minste prijs op stellen. Dit voorstel werd aanvaard en ook de afdeelingskas zal bijspringen. De heer C Borst merkte op. dat er al tijd nog een verkeerde gedachte heerscht ovei de oppositie in den Neutr Bond Spr ried aan daarom he- congres van het Boerencomité te Amsterdam eens te bezoeken Spr. meende, dat het wel begon te dagen in het Oosten, maar niet in Duitschland Spr. meende van in Rusland Het zou wel op den weg van den Bond liggen, om aan te drirgen bij d regeering. om de handelsbetrekkin gen met Rusland aan te knoopen Wat betreft de acte met de Boerenleenbanken was spr van oordeel, dat er vee' meer propaganda van zou uitgaan, als de tu'ribouwvereenieing de boerenleenbank aanstonds eens niets meer kon betalen In Amerika hebben de stakingen van boeren wel succes gehad. De heer A Swager vroeg eenigefnlich- tineren over de saneering. De heer G. IJff zeide, dat vele tuin Iers nosr dezelfde meeningen hebben over de arbeiders, als de voorzitter straks aan gaf van verschillende ingezetenen over ons. Dat moet ook veranderen E werd gevraaed of politieke partijen op het concres mochten spreken Dit zal in het H B worden besproken. DE STREEK. Bij kleinen aanvoer kunnen de bieten alhier nog tegen den minimumprijs van 0.60 aan den man gebracht worden, Kleine bieten brengen 0.80 op. Bij grootere partijen gaan de partijen voor veevoeder weg. VJ n.am u zich voor, in de toekomst voorzichtiger te /zijn. U bent Uw belofte ontrouw geworden, wanneer U niet van tijd tot tijd eenige Panflavin-pastilles in den mond laat smelten. Alleen zoo worden mond en keelholte grondig gedesinfecteerd en U blijft ©vow nieuwe besmetting gevrijwaard. VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 27 November. DE UNIVERSEELE BELASTING- KAART. Volgens den rijksveldwachter Tilstra te Uitgeest had de garagehouder Adriaan de f. uit Wormerveer zekeren heer T. Tesselaar n aan de J. toebehoorende auto hebben doen besturen met een op naam van J. Blokland staande wegenbelastingkaart. Deze zaak was op 13 November al aan den politie rechter gepresenteerd, doch getuige Tesse laar had het geheele proces in de war ge schopt. door niet te verschijnen. Thans moest dit bedrijf weer opnieuw worden ge repeteerd en behalve Tesselaar ook nog Blok land worden gehoord. Het heele stel was thans compteet en als happv end kan worden bericht, dat de garagehouder werd vrijge sproken. ONPARLEMENTAIR OPTREDEN. De 36-jarige Klaas L., 'n tuinder uit Hoog woud, met het figuur van een worstelaar, had op 21 Juli de vrijheid genomen in tegenwoor digheid van diens ega den burgemeester te beleedigen, door hem toe te voegen: verdom de vent, wat gaat jou dat aan? Wat heb ik met jou te maken? De tuinder kwam op be zoek bij den burgervader teneinde hem re spreken over bloembollenaangelegenheden, waarbij hij een hem niet welgevallig bescheid kreeg. De robuste heer L., eer'iike schu'd be kennende, kreeg thans een les in de burger lijke be'eefdheid en gezagswaardeering dooi een veroordeeling tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. OOM AFGEDROOOD- De 21-jarige gemotorjaste landbouwer Corn. Petr. de W. te Callantsoog had ver antwoording af te leggen van het niet bij zonder fraaie feit, dat hij zijn bloedeigen oom Machiel P. de Wit op 23 Juli zou heb ben mishandeld. De verstandhouding der diverse familieleden was niet prima en 'n mallootige koe kwam op gezegden datum den toestand nog verergeren. Natuurlijk was de meer bejaarde man niet tegen zijn opschep- perigen neef opgewassen en hij kreeg van dik hout zaagt men planken, zoo dat de hulp van den dorpsgeneesheer nog noodig was. De lichamelijke schade weid be groot op 10 gulden. Neef Cor ontkende ech ter met stemverheffing alle schuld, maar het rapport van den dokter, waarin alle bles suren van oom met zorg waren gespecifi ceerd, braken hem den hals. Ook maakte zijn onbehouwen houding een ver van goeden in druk en hij werd heden tot de orde geroepen door 2 maanden gevangenisstraf en schade vergoeding van 10 aan oom Machiel. URK IN FEESTSTEMMING. De geheel gemoderniseerde fabrieksarbei der te Urk Meindert Abeltje de B. was in connectie gekomen met den politierechter naar aanleiding van het feit, dat hij ter ge legenheid van een sportfeest zijn wijdge- broekte medebroeder de Vries een geduchten slag op het oog zou hebben toebedeeld. De verdachte beriep zich op zelfverdediging, maar zonder succes. Hij verliet de zaal met een schuld van 15 boete of 10 dagen. EEN UITZONDERING OP DEN REGEL. De niet verschenen woonwagenbewoonster Gerarda van E. te Den Helder had op 23 Juli haar paard zoodanig afgeranseld met een knuppel, dat de rijksveldwachter Brig- Til. C. J. Vroom het schandelijk vond en niet verzuimde onmiddellijk proces-verbaal op te maken tegen deze paardenbeulen. Gevorderd werd 2 maanden gev. Vonnis conform. Hul- dt voor dit krachtige vonnis! Zóó moeten dierenmishandelaars getrakteerd worden! ONBEHOORLIJKE UITLATING. Een kermishouder te Oudijk, met name Jan F., had op 2 Juli de onbeschaamdheid een jonge dame, mej. Geertruida Oud, en haar ouders op de meest onhebbelijke wijze te beleedigen. De tekst dezer beleediging zullen we uit een oogpunt van goeden smaak maar in de pen houden. De keurig opge voede heer F. was heden niet verschenen. Hij is lang geen nieuweling en staat hier in geen best blaadje. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen. FRUITDIEVEN. De heeren Jan N. en A. O. uit Anna- Paulowna hadden op de Kermis te Oudesluis zich 18 Juli aan een lang niet onschuldige feit bezondigd en wel diefstal van verschil lende soorten fruit, toebehoorende aan den koopman S. Walvis, die over deze brutali teit lang niet gesticht was. Het vegetarisch aangelegde artistenpaar stond heden terecht. Vermoedelijk gold het hier een ergerlijke dronkemansstreek tot schade van den koop man. De politierechter nam het gebeurde niet op als een mop en veroordeelde no. 1 tot 10 boete of 10 dagen en de tweede tot 20 boete of 20 dagen, alsmede 5 schadeloosstelling aan Walvis. 'N OUDE DRIFTKOP. De 70-jarige rentenier Luitje Sm. te Beets gaf op 3 Augustus nog blijk van ongebroken vitaliteit door den 56-jarigen arbeider Pieter Prins, met wien hij verschil van meening kreeg over een hek, waarbij Prins hem een oude smeerlap zou hebben genoemd, een trap te geven. Nader bekeken, was er nog heel wat eten aan die ei, doch we willen onzen lezers deze delicatesse, waarvan de politierechter naar behooren genoot, niet opdringen, maar ons bepalen tot de mededeeling, dat de oude heeren op de zitting nog de hoogste ruzie kregen, die door den president met een fei len hamerslag werd bedwongen en voorts Luitje S. werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen, zulks met een waarschuwing aan veroordeelde zoowel als aan getuige Prins om den vrede te bewaren. NIEMAND PRESENT. In sneltreinvaart berecht. Zekere niet verschenen heer P. D. P. te Opperdoes had aan den eveneens afwezigen heer W. Klaver een stomp toegediend. Deze zaak was in een vloek of een zucht bekeken: 10 boete of 10 dagen. DE BELEEDIGDE KWAM LATER OPDAGEN. De metselaar G. R te Bergen zou den ge tuige G. Roosloot, winkelbediende, thans te Venlo, hebben beleedigd door hem van dief stal te betichten. De metselaar was al goed en wel vrijgesproken, omdat Briefjes niet aanwezig was, maar deze heer kwam toen eensklaps te voorschijn van uit een plaate waar hrj heelemaal geen boodschap had. Der halve werd de film opnieuw afgedraaid en de metselaar, maar nu op andere gronden weer eens vrijgesproken! Hieroo verscheen Dirk Rook een metse laar te Bergen, die eveneens Briefjes had be leedigd. maar de verdachte riep met stentor stem: Geen sprake van! De heeren waren nu geheel op de hoogte, vrijspraak! AANRANDING VAN EER EN GOEDEN NAAM. Mej. Saartje Sch. te Helder zou de eer en goeden naam van mej. W. P. v. Wijk aldaar hebben aangerand, doch aangezien de ver dachte ongesteld was en ook de aangerande dame niet kon verschijnen, volgde aanhou ding tot 8 Januari. MET DE VUIST GEDEBATTEERD. De heer Jan Zijp. directeur der abeids- beus te Abbekerk, die op 10 Augustus in conflict kwam met den arbeider Hendr. VI., ontving van dezen een stomp in het gelaat Het betrof hier een arbeidskwestie. Hein de bokser was niet verschenen en werd bij ver stek veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen Het was niet de eerste maal, dat hij zoo'n relletje bij de hand haa. EEN MOOIE KWALIFICATIE! De 57-jarige los-werkman Pieter de W. te Alkmaar had op 5 Augustus den agent van politie Hoogerwerf 'n zeer onwelriekende kwa lificatie naar het hoofd geslingerd. In plaats van nederig schuld te erkennen, dikte Piet in figuurlijken zin het scheldwoord heden nog wat aan en werd deswege door den politie rechter geducht gekapitteld. Te voren werd door verdachte een automobilist lastig geval len, vandaar de tusschenkomt van rfooger- werf. De automobilist was onder meer be dreigd met een gevulde haringflesch, die Piet de W. van een stalletje nam onder de woorden: ik zal je die haringpot tegen je test aangooien. Eisch 25 boete of 25 da gen. Uitspraak: 14 dagen gevangenisstraf EEN JARIGE VOOR DEN RECHTER. De 46-jarigen broodbezorger, Nicolaas W. te Winkel, vierde heden zijn verjaardag in de rechtzaal om zich al of niet terechtvaardigen naar aanleiding van de tegen hem inge brachte beschuldiging dat hij op 7 Augustus niet had voldaan aan het bevel van den rijksveldwachter Schellinkhout, van zijn rij wiel te stappen, ten einde de rijwielbelasting controle te ondergaan. De feestvierende ver dachte hield een langdradig betoog, dat tot resultaat had, dat hij, doof zijnde, het bevel tot afstappen niet had gehoord en evenmin de politie had gezien. De officier nam van zijn lezing zoo ongeveer niets aan en requi- reerde veroordeeling tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. VonnisDe politierechter, overwegende dat verdachte geen rijwiel plaatje had, gaf hem een verjaarcadeautje, bestaande uit 2 coete of 2 dagen hechtenis EEN VROUW GEMOLESTEERD. De 54-jarige loswerkman Corn. K. te Anna Paulowna, die een nogal houterige in druk maakte, bleek echter niet altijd zoo schutterig te zijn, doch had op 27 Juli mej. A. de Mal, echtgenoote van den winkelier C. op 't Veld, mishandeld door deze dame met een vuistslag op haar oogen tegen de muur te slaan, toen zij om betaling kwam vragen van een schuld door een dochter van verdachte gemaakt. Deze had een cadeautje gekocht, maar de betaling achterwege gela ten. Toen mej. op 't Veld eindelijk eens om voldoening verzocht, werd zij op bovenom schreven laffe en schandelijke wijze beje gend door papa K. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak conform eisch. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 29 November. DE KORTZICHTIGE HOUTBEWERKER. De 23 jarige gepermanente houtbewerker Willem V., thans in voorarrest, kwam ge noeglijk lachend de zaal binnen, ten einde aan den tand te worden gevoeld ter zake een diefstalletje van 6 uit een doosje ten na- deele van mej. Jos Wasser, een buffet juffie uit het café van den heer Brand, welk doosje zich in het buffet bevond. Willem V. was „etwas angeheitert", doch nog piender ge noeg om dit zaakje in te pikken. De officier keek dezen snaak, die al meer op zijn kerfstok heeft, niet hoog op, Achrie hem een gevaar voor de samenleving en vor derde 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins pleitte in den lijn van zijn modern systeem, de kiekeboe zooveel moge lijk uit te schakelen en verzocht alvorens te vonnissen, den toezichthouder op het ionge mensch te raadplegen. De officier toonde echter geen animo, dit verzoek te steunen en persisteerde onder aan voering van deugdelijke redenen, bij zijn requisitoir, waarop mr. Prins nog zijn laatsten duit in het zakje deed en zijn voor stel handhaafde. Onmiddellijk kwam daarop ter tafel de vordering van den officier om tenuitvoerleg ging te gelasten van het vonnis, waarbij de heer V. voorwaardelijk was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstaf; een en ander als gevolg van vroeger gepleegde diefstallen, in Hoorn welbekend. Ook hier maakte mr Prins eenige beden kingen en wenschte het toezicht te zien ver sterkt. waarop het scherm viel. CHR. BOND VAN HARM. EN FANFARE-GEZELSCHAPPEN IN NOORDHOLLAND. Bovengenoemde bond kwam in vergade ring bijeen te Weesp. onder presidium van den heer O. S. v. d. Wal te Alkmaar, welke na het openen op de gebruikelijke wijze mee deelde het resultaat der gehouden vergade ring te Zwolle met andere provinciale bon den, aangaande de ontstane moeilijkheden met ingang van 1 Januari a.s. betreffende de nieuwe wet op het auteursrecht. Een ge houden conferentie met den directeur der B. U. M. A. om tot een vergelijk te komen tot het afsluiten van een contract mocht tot geen resultaat leiden, zoodat deze wel nieuwe fl- nancieele offers zal vragen van de muziek- vereenigingen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal aangesloten afdeelingen met 1 is vermeerderd en thans 18 bedraagt De kas van den penningmeester sloot met een batig saldo van 92.66 H. Een af- deeling is om financieele redenen in gebreke gebleyen de contributie te voldoen en heeft tijdelijk bedankt als lid. Tot controle-commissie werden aangewe zen de afdeeling Hilversum en Texel. Daar geen tegen-candidaten waren inge komen, zijn de heeren F. Dekker te Wormer veer en H. Vinke te Broek op Langendijk bij acclamatie herkozen in het bestuur. In verband met de grootere deelname aan het concours, waarbij het .ondoenlijk is op één dag klaar te komen waren in dat ver band door bet bondsbestuur drie gedachten naar voren gebracht en wel le. alleen verplicht nummer te spelen met een koraal (doch koraal onbeoordeeld) óf 2e. het concours te houden Hemelvaarts dag en 2e Pinksterdag, 3e. één dag in de week. Hieruit ontspon zich een breedvoerige discussie, waaruit bleek dat rnen zich moeilijk met één der drie vragen kon vereeni gen. Ten slotte werd op advies van de tech- nischen adviseur de heer Hazebroek te Haarlem de eerste gedachte bij wijze van proef voor een jaar aangenomen met 9 stemmen voor en 7 tegen. Een voorstel van Bloemendaal om in de pauze de behaalde prijzen bekend te maken in verband met vereenigingen, welke vertrekken moeten, werd na eenige discussie met 10 st voor en f tegen aangenomen Een voorstel van Haarlem om een vaste regeling te treften in de eventueel te ver werven promotie van een vereeniging werd aangenomen, een tusschenvoorstel van Hil versum. hetwelk beoogde, dat een vereeni ging, we'ke tweemaal een lsten prijs heeft behaald met 60 en meer punten, verplicht is een afdeeiing hooger te gaan en vereenigin- gen, welke lager dan 60 punten behalen, kun nen driemaa' een eersten prijs behalen en zijn dan verplicht om terug te gaan. Een voorstel van Enkhuizen om in ver band met het lange wachten der officieele ontvangst de aubade niet meer te houden, vond geen bijval bij het bondsbestuur, Joch wenschte hierin tegemoet te komen door eerst de aubade te houder, er dan de officieele ontvangst. In dien tusschentijd kunnen de korpsen zich dan opstellen voor den marsch- wedstriid. De bondscontributie werd voor 1934 be paald op 50 cent per lid. In 1934 zal de vergadering gehouden wor den te Hi'versutn. Daar geen der afdeelingen den bond wenschte te ontvangen tot het houden van het jaarlijksch concours in verband met de slechte tijdsomstandigheden en de daaraan verbonden financieele zijde werd er op aan gedrongen dat de bond zelf het ter hand zou nemen. Het bestuur was hierin wel ge negen, wanneer de afdeelingen zich achter den bond schaarden, opdat wanneer er een eventueel tekort mocht ontstaan, men dan ponds-ponds-gewijze bijbetaalde. Daar d« afdeelingen in deze geen vrij mandaat had den, zal dit op de eerstvolgende repetitie ter sprake gebracht worden, hoe gehandeld moet worden. Door Hilversum werd meegedeeld de boeken en bescheiden in orde te hebben be- vondén, weshalve wend geadviseerd tot goedkeuring. Na eenige besprekingen van huishoude lijk en aard werd door den heer Bos te Weesp op de gebruikelijke wijze gestoten. Door de gemeente-veldwachter is proces verbaal opgemaakt tegen den motorrijder H. K. ie Zuid-Scharwoude in verband met het niet in acht nemen der maximum-snelheid. INVENTARISATIE VAN BROED MACHINES. Om te komen tot regeling van den hoender- en eendenstapel. De regeeringscommissaris voor de kippen en eendenhouderij maakt bekend, dat het in ds bedoeling ligt in de naaste toekomst het uitbroeden van eieren aan regels te binden, ten einde zoodoende de grootte van den hoen der- en eendenstapel te kunnen beïnvloeden. De maatregelen zullen zoodanig zijn samen gesteld, dat ze tevens ee prikkel inhouden tot verbetering van den pluimveestapel. Het is wenschelijk, dat de overgang van den ouden op den nieuwen toestand zoo vlot mogelijk verloopt. Om dit te bevorderen zal nu reeas worden aangevangen met voorbereidende werkzaamheden. Allereerst zal er een inven tarisatie plaats vinden van de thans aan wezig zijnde broedmachines. Iedereen, die in 1934 een of meer van deze machines zou willen gebruiken wordt met het oog op een viugge afwikkeling verzocht deze voor 14 December a.s. op te geven aan het kantoor van den regeering"commissaris Spelderholt 9 te Beekbergen, gemeente Apeldoorn. De aangifte dient te geschieden op bepaalde for mulieren, die op aanvrage bij genoemden regeeringscommissaris voor iedereen worden beschikbaar gesteld. De formulieren zijn zoo ingericht, dat ze tevens dienen ter verkrijging van enkele andere noodzakelijke gegeven. In afwachting van de voorschriften in de bedoelde regeling omtrent het gebruik van broedmachines, zal het voor iedereen verstan dig zijn geen n'euwe broedmachines te plaat sen noch de broedcapaciteit uit te breiden. KONIJNENDIEVEN AANGEHOUDEN. De daders van de vele diefstallen van konijnen en kippen, die in den laatsten tijd in Oost-Schoterland gepleegd werden, twee ar beiders uit Jubega, zijn met behulp van een politiehond opgespoord en naar Heerenveen overgebracht. Zij bekenden en werden in preventieve hechtenis gesteld. DE DREIGENDE ACCIJNS VERHOOGING VOOR SIQARETTEN, Accijns van 50 zou raineus zijn voor de sigarettenindustrie. Schat kist en sigarenindustrie zijn er niet mede gebaat. „Sigarettenaccijnsverhooging brengt nie mand baat, zij is te verwerpen, daar zij slechts schaadt!" Het is onder deze leuze dat de Nedertend- sche vereeniging van sigaretten fabrikanten en de Nederlanasche Bond van groot-fabri kanten in de Sigaretteindustrie, welke orga nisaties de geheele Nederlandsche sigaret tenindustrie vertegenwoordigen, een aaneen gesloten front gevormd hebben tegen een met zeer groote waarschijnlijkheid in de Tweede kamer in behandeling komend voorstel, den accijns op sigaretten te verhoogen tot 50 instede van dezen van het huidige percentage (33 1/3 op 37K te brengen gelijk in het bij Kon. Boodschap van 18 September j.1. door de regeering ingediend ontwerp van wet wordt voorgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7