Agenda OPNIEUW WINTERVERMAAK! £uchtvaact Rechtszaken JECOVITOL Stad en Omgeving. Koopt een goede Jas. Koopt er een hij Spaander. JiIheepstiidinge föucQzcl'ike Stand. lüeecêecicAt £and- en JmnèouM WEERSTANDSVERMOGEN Na een dag van dooi is de vorst teruggekeerd en heeft alle banen plotseling in een schitte renden staat gebracht! WEDSTRIJDEN, DIE DOORGAAN! 10 tot en met 26 Dec., 15 uur en op Zon- en feestdagen 10—12 en 2—5 uur, tentoonstelling schilderijen, Emmastraat 41. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 1*2 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Zoutwaterliefde (kom.), hoofdrollen Slim Summerville en Zasu Pitts; tweede hoofd nummer De drijvende zwembroek (kom.), hoofdrollen Joe Brown. Toegang alle leeftij den. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer dr. Jekyll en mr. Hyde (dram.), hoofdrollen Fredric March, Miriam Hopkins en Rose Hobart. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag eiken avond half 8 hoofdnummer Het meisje met de vier verloofden (hum.), hoofdrollen Liane Haid, Szöke Szakall en Oeorge Alex- ander. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. doorloopende voorstelling. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De groote kleine man (hum.), hoofd rollen Mary Astor en Helen Vinson. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Zaterdag 9 December. Wedstrijd hardrijden op de Quint, 2 uur. 7 uur, ijsbaan Bergen, gecostumeerd ijs- feest. 8 uur, De Unie, piano-avond leerlingen Corn. Jonker, met medewerking van Boris Lensky, violist Zondag 10 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue Cocktail. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, De Pelikaan (thuisreis) is gister te Rome aangekomen; de Oehoe (uitreis) landde te Marseille; de Kwartel (thuis reis) te Bangkok en de Rijstvogel (heen reis) is te Akyab geland. DE AANSTAANDE REIS VAN DE POSTJAGER. Het Studiecomité Snelpost Nederland fndië deeit mede, dat de Postjager van Bang kok via Singapore naar Batavia zou vliegen. De Medanpost zal te Singapore direct na aankomst van het vliegtuig worden doorge zonden met het toestel van de K.N I.L.V. De mail voor den Postjager moet uiterlijk hedenmiddag om 4 uur te Amsterdam, Post kantoor Centraal Station zijn. Het vertrek van de P.H.O.S.T. te Schiphol zal Zaterdagmorgen plaats vinden na 4 uur. Het juiste tijdstip zal pas dien morgen kun nen worden bepaald in verband met de weersomstandigheden. KERSTVLUCHTPOSTPAPIER. Voor de versnelde Kerstvlucht der K.L.M. met de „Zilvermeeuw" op 18 Dec. a.s. wordt, zooals reeds is bekend gemaakt, speciaal luchtpostpapier gratis verspreid. Dit papier, zoowel als de bijpassende enveloppe, is met een afbeelding van de Zilvermeeuw en in rood en groen uitgevoerde hulsttakjes ver sierd. Het is gratis verkrijgbaar vanaf heden bij de passagekantoren der K.L.M. te Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. Op deze kantonren kan men tevens de speciale drie kante luchtpostzegels koopen. Verder zijn papier en enveloppen gratis verkrijgbaar aan alle reisbureaux. DIEFSTAL OF VERDUISTERING VAN COCAÏNE UIT DE LADING. Door den kapitein van het schip. De 38-jarige P. R., kapitein aan boord van de raderboot Teutonia, thans gedetineerd, heeft voor de Rotterdamsche rechtbank te recht gestaan, terzake dat hij in Augustus j.1. in Duitschland op den Rijn aan boord van het Nederlandsche stoomschip Teutonia, met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening had weggenomen ongeveer 3 kilo gram cocaïne, toebehoorende aan de firma t. Herch te Darmstadt; subsidiair was verdach te ten laste gelegd, dat hij de cocaïne had verduisterd, door het goedje uit een bescha digde kist te nemen en achter de betimmering van een kist te plaatsen. Het O M. geloofde niet aan verduistering. Spr. was van meening, dat het hier een ge wonen diefstal betreft, en, waar het gaat om een buitengewone groote hoeveelheid verdoo- vende middelen, het feit zeer ernstig achtend, heeft het O M. twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. VIERDUIZEND VALSCHE RIJWIEL BELASTING MERKEN. Mier jaar gevangenisstraf ge'iischt. De 24-jarige Ehiitscher A. F. S., slager te Rotterdam, thans gedetineerd, heeft voor de rechtbank aldaar terechtgestaan wegens den invoer in Nederland en net ten verkoop in voorraad hebben van valsche rijwielbelas- tingmerken. Subsidiair was verdachte heling van de vervalschte rijwielplaatjes ten laste gelegd. Verdachte bekende alles. Met deskundige hulp van zijn vader, een goudsmid in Pfarzheim, had hij steeds de plaatjes doen vervaardigen. De inspecteur van politie G. W. Valken had in Hamburg een partij van 4 tot 5000 valsche plaatjes in beslag genomen, die uit de fabriek van Pfarzheim afkomstig waren. Meenende, dat verdachte een geduchte straf verdient, heeft het O.M. vier jaar gevangenis straf geëischt. G. van de P„ 50 jaar, rijwielhandelaar te Rotterdam, gedetineerd, was overtreding van artikel 220, het in voorraad hebben van val sche rijwielbelastingmerken, subsidiair he ling ten laste gelegd. Verdachte bekende in Augustus j.1. een groote hoeveelheid rijwielplaatjes voor 1933 en 1934, die hem door S. geleverd waren, in voorraad te hebben gehad. De eveneens gedetineerde 34-jarige 1ste stuurman S. H. T. uit Rotterdam, heeft toen terecht gestaan terzake van hetzelfde feit a.s de vorige verdachte. Verdachte gaf toe een partij plaatjes van het huis van van der Poel naar café Betsy gebracht te hebben, maar hij wist toen niet dat ze valsch waren. Nadat eenige getuigen waren gehoord eischte het O.M. tegen hem een gevangenis straf van acht maanden Tegen v. d. P. werd 2 jaar geëischt. Dat is wat ieder noodig heeft. Niet alleen vermin dert JECOVITÖL het rhachitis-gevaar. doch zjj geeft meer weerstand tegen griep en andere in fectie-ziekten door het vitaminegehalte A (min stens 50 eenheden). Het vitamine-gehalte D (min stens 250 prophyL 125 internat, een heden) is werk zaam tegen rhachitis (Eng. ziekte). Onder ijkcon- tróle van een Neder- landsch Professor. GEIJKTE LEVERTRAAN 81/Apotheker, en Drog iteh.ó F- 75 p Fl BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA OFFERBLOKKEN GELEDIGD. Dezer dagen werd uit de offerblokken der R.K kerk te Egmond aan den Hoef geld ont vreemd. Het bedrag is niet juist vast te stel len, vermoed wordt een bedrag van pl.m. 50. De politie stelt een onderzoek in. BEEN GEBROKEN, Mej. P. Hoedjes te Bu.gerbrug u gister zoodanig met haai fiets gevallen, dat zij met een ernstige beenbieuk moest worden opge nomen in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar. DOOR EEN FIETSER OMVER GEREDEN. Gisteravond te ruim 6 uur stond bij het villapark in het Heilooërbosch een bejaarde vrouw, Hardenberg geheeten, op de autobus te wachten. Toen de bus stopte, kwam plotseling in snelle vaart een fietsend jongmensch van achter den au'o te voorschijn en reed de oude vrouw tegen den grond Hoewel de vrouw zich oogenschijnlijk niet ernstig bezeerd had, bleek haar toestand later van dien aard, dat zij op advies van den ge neesheer naar het ziekenhuis te Alkmaar ge bracht werd. TE WATER GERAAKT. Hedenmiddag te ongeveer 1 uur is op de Boezemsingel de 5-jarige Leo Timmer in een bijt aldaar ge'oopen. Gelukkig werd hel knaapje spoedig door een 13-jarige menschen- redder, genaamd Fijtse Toeter, op het droge gehaald. Met een nat pak werd de jeugdige waaghals naar huis gestuurd. NIET RIJDEN OP DE SINGELS! De politie hier ter stede, maakt ons erop opmerkzaam, dat er voor vandaag althans geen sprake van is, dat de Singels voor het publiek zullen worden opengesteld. De dikte van het ijs laat het nog niet toe, om de toe gang tot het ijs vrij te geven. Zoo ook wat betreft net ijs in de Oude gracht en het Verdronkenoord. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING In perceel Emmastraat 41 alhier wordt vanaf Zondag IC December tot 26 December een schilderijenexpositie gehouden door de heeren Lugthart en Ko Stikvoort, alhier. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking; Johanna Alida Herfst, echtgenoote van Pieter Denne- man, geboren te Amsterdam, 20 Juni 1882. NAAR HET HUIS VAN BEWARING De 29-jarige reiziger K. B. uit Den Hel der, die door de politie was gearresteerd als verdacht van poging tot doodslag, is ter be schikking van den officier van justitie te Alk maar gesteld en ingesloten in het Huis vau Bewaring. EEN FILM IN WAAKT EN BIDT. Voor een flink bezette zaal draaide gister avond in Waakt en Bidt de N.J.V. film „Van Bondsdag tot Bondsdag". Na de gebruikelijke opening sprak de heer Knaap, als oud-voorzitter, een openings- woord, waarin hij wees op de groote taak, die het Ned. Jong. Verbond juist nu heeft. Het wil de jongemannen in aanraking brengen met Jezus Christus. Ds. van Noort, de oud bondsvoorzitter sprak „Eenmaal N.J.V Nooit Jezus Vergeten". Centraal is en blijft Hei Woord. Een ding kan de film niet geven, dat is het geestelijke werk en haar vrucht. Wat het Verbond doet, hebben we volop kunnen zien. De film, verdeeld in 4 aden, begon met den bondsdag van 1932 in Nijmegen. Dui zenden jongemannen verlieten het station en spoedden zich naar de groote zaal van „De Vereeniging", Imponeerend was het gezicht van die massa, luisterend naar het slotwoord van haar voorzitter ds. P. Veen. Het Centraal Bureau met de veel omvat tende arbeid in Amsterdam had de levendige belangstelling. Het slot van deel I eindigde met een stukje bondswerk op Celebes, naar namens het N.J.V. Paul Tiendas werkt. Het tweede gedeelte bracht ons in de druk kerij der firma Callenbach in Nijkerk, waar de bondsorganen gedrukt worden. De bonds- arbeid op het platteland konden we zien In Scherpenzeel. Het groote stadswerk in Rot terdam en Dordrecht toonde, dat het N.J.V. een oog heeft voor de belangen der heden- daagsche jeugd in onze centra. Schitterend waren de opnamen in het Mijngebied, waar het hoofdbestuur zich het lot der mijnwer kers heeft aangetrokken en hun een schitte rende huisvesting geeft in het Loma-huis. De derde acte deed ons meeleven met de jongens in hun kamp te Oud-Leusden. We zagen ze onder de douche; aardappeljassen; op het sportveld, enz. Tot slot het werkkamp met „Vader Tabak". Ons mooie Zomerhuis de Ernst-Sillem hoeve te midden van een schitterende omgeving, deed de toeschouwers verlangen daar een week zomervacantie te mogen doorbrengen Het slot van den avond vormde de Bonds dag te Midelburg, met buitengewoon mooie opnamen der Zeeuwsche kust. Het geheel was een uitnemende avond, waartoe het muzikale gedeelte, verzorgd door de heeren Pieket Weeserik en Nainggolan niet weinig bijdroeg. De thuisblijvers misten zeer veel. OPVOERING „COCKTAIL". Men schrijft ons Zondagavond a.s. geeft de zangvereeni- ging „De Vereenigde Zangers" haar eerste opvoering in ,,'t Gulden Vlies" van „Cock tail", revue in 12 tafereelen. De naam zegt het reeds: cocktail, dat is „van alles wat". En inderdaad, in deze revue zult U vai alles wat zien, uit het hedendaagsche leven. En ook veel wat speciaal het Alkmaarsche leven betreft, wordt in deze revue ten tooneele gebracht Het is voor 't grootste deel vroolijke en lichte kost, doch de ernst van dezen tijd is er niet in vergeten wij denken slechts aan het tafe reel „De onbekende soldaat" enz. Om alle 12 tafereelen te bespreken is niet doenlijk, wij volstaan slechts met te zeggen, dat alles voor het overgroote deel gebaseerd is op 't ge wone leven. Zeker, het zou geen revue zijn als oe décors en costumes niet schitterend verzorgd zouden zijn, en dat zijn ze. Onze stadgenoot, de heer J. G. Molenaar, heeft op buitengewone wijze elk d:cor ontworpen en uitgevoerd en is daarin schitterend geslaagd. De regie is in handen van den heer A. Kesse- laar, onder wiens leiding reeds maandenlang ijverig gerepeteerd is, zoodat zeer zeker een goede opvoering verwacht mag worden. En dus. allen Zondagavond naar „Cock tail", er wacht U een avond van onvermengd plezier, wat in deze don' ere tijden ook wel eens noodig is. De entree is slechts 60 cent (belasting inbegrepen). LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 4.14 uur licht op. Stoomv. Mij. Nederland. Christiaan Huygens, uitreis, 7 Dec. te South- ampton. Johan van Oldenbarnevelt, thuisreis, 7 Dec. v. Algiers. Tarakan, thuisreis, 7 Dec. v. Londen n. Am sterdam. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax, 7 Dec. v. A'dam n. Rott. Ariadne, 7 Dec. v. A'dam n. Rott. Berenice, 7 Dec. v. A'dam n. Rott. Clio, 8 Dec. v. Valencia te A'dam. Flandria, thuisreis, 7 Dec v. Montevideo. Vulcanus, 8 Dec. v. Hamb. te A'dam. HollandAmerika Lijn. Lochmonar, Rott.-Vancouver, 6 Dec. te Ber muda. JavaNew York-Lijn. Maron, New-York n. Java, 6 Dec. v. Bela- wan. JavaChinaJapan-Lim. Machaon, 5 Dec. v. Cebu n. Soerabaja. Tjileboet, 5 Dec. v. Hongkong n. Muntok. Silver-Java Pacific Lijn. Silverguaven, N.-Westmunster-Calcutta, 5 Dec. te Soerabaja. Silvermaple, Calcutta-N.-Orleans, 5 Dec. v. Macasser. Rotterdamsche Lloyd. Demjïo, thuisreis, 7 Dec. te Suez. Tapanoelia, uitreis, 7 Dec. v. Suez. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed, Japan-Rott., 4 Dec. v. Casablanca. Polydorus, 7 Dec. v. Batavia te A'dam. Stentor, Liverp.-Batavia, 6 Dec. v. Sabang. (HollandBr.-Indië Lijn. Hoogkerk, uitreis, 5 Dec. te Colombo. HollandOost-Azië Lijn. Ouderkerk, thuisreis, pass. 6 Dec. Gibraltar. Arendskerk, uitreis, 6 Dec. v. Singapore. HollandAfrika-Lijn. Nieuwkerk, uitreis, 5 Dec. te Kaapstad. Meliskerk, 6 Dec. v. Genua n. Marseille. Rietfontein, 7 Dec. v. A'dam te Rott. Springfontein, 7 Dec v. Das-es-Salaam n. Zanzibar. ONDERTROUWD: Hendrik Buurs en Lilli Remig. Nico- laas Driesen en Maria Groot. Simon Gerardus Bruggeling en Martha Elisabeth Peereboom. Simon Goezinne en Anna Tjerk je Bais. GEBOREN: Catharina Maria Geertruida, d. van Lam- bertus Vogelzang en Catharina Maria van Scharenberg. Leonardus, z. van Leendert Jupijn en Catharina Rens. Engelina Geer truida Maria, d. van Leonard I ips en Geer truida Maria Elisabeth van Slobbe. OVERLEDEN: Adrianus Nicolaas Witloks 40 jaar. Anna Engelina van den Driesschen, wed Hendrikus Reijalt 78 jaar. Hendricus Ber- nardus Cortie 80 jaar. De dooi heeft niet lang geduurd, 't Was Woensdagavond laat misere; de straten wer den donker gekleurd, het kwik was tot boven het O-punt gestegen en de schaatsen werden opgeborgen. Doch gistermiddag veranderde het weer: te streng, doch juist genoeg, om het laagje de weer naar den vrieshoek ende vorst kwam terug. Het heeft vannacht heerlijk gevroren; niet et te streng, doch juist genoeg, om het laagje water, dat op het ijs was gekomen, in een spiegelgladden vloer om te tooveren. De ijs banen zijn daardoor buitengewoon glad en hard geworden en als men bijvoorbeeld op de Quint kijkt, ziet men daar één groote vlakte zonder een oneffenlieidje. Zoo is het ook te Bergen, ook in anderen plaatsen. Vandaag kan men overal weer rijden naar hartelust! Tal van ijsclubs hadden wedstrijden uitge schreven voor de komende dagen, doch de dooi had de plannen leelijk In de war ge stuurd. Echtervanmorgen hebben wij reeds verschillende berichten gekregen, die meldden, dat vastgestelde wedstrijden door gaan. De ijsbaan te Bergen werd hedenmorgen weer heropend. Reeds vroeg waren bestuurs leden in de weer om de banen opnieuw uit te zetten. Het ijs is prachtig, de luidsprekers in bedrijf, zoodat er met muziek kan worden gereden. Morgenavond belooft het recht gezellig te worden. Dan heeft het gecostumeerde ijsfeest plaats, dat reeds vorige jaren in Bergen zoo schitterend slaagde. IJswedstrijden. Zoo zal Bergen ongetwijfeld Zaterdag avond zijn gecostumeerd ijsfeest houden, dat veel bezoek zal trekken. De plannen van het bestuur zijn goed, de deelname zal wel zeer groot zijn, zoodat alles er op wijst, dat het werkelijk feest zal worden op de Berger ijs baan. Verder worden Zaterdagmiddag op de Quint wedstrijden voor jongens en meisjes gehouden in twee rubrieken. Ook deze wed strijden zullen gezellig zijn en in een groote deelname zich kunnen verheugen. De gele genheid tot dansen in een aparte tent zal zeker velen lokken. Aangekondigde wedstrijden. j ale ra£.: de Quint, 2 uur, kinder- wedstrijdenrubrieken 12 tot 14 jaar en 15 tot 16 jaar. Bergen, 7 uur, gecostumeerd ijsfeest OM DEN WEST-FRIESCHEN WISSELBEKER. (Van onzen sportredacteur.) Op de ijsbaan te Nieuwe Niedorp zijn he den de wedstrijden om dé Westfriesche wis selbeker begonnen. De baan, die in een ruime omgeving ligt, had van de korte dooi niet ge leden, integendeel, de wedstrijdbaan was van uitstekende kwaliteit en alle rijders, die wij spraken, waren bizonder tevreden. De be langstelling voor deze wedstrijden was groot. Er waren 30 rijders ingeschreven w.o. de snelste van Noordholland. Iedereen ver wachtte dan ook een feilen strijd, vooral tus- schen Willem Keetman (bekerhouder), Klaas Schenk, A. Jansen, v. d. Ruit en J. Lange- dijk. De 500 Meter baan, waarmede begonnen werd, verliep vlot en al gauw bleek, dat het genoemde viertal terecht favoriet is genoemd. Keetman uit Winkel startte in de 3e serie tegen Jan Paarlberg, die geen partij voor hem was. De bekerhouder liep direct snel uit en verloor weinig in de bochten. Keetman versloeg hem gemakkelijk in den uitstekenden tijd van 49.2 sec. In de 7e serie startte Klaas Schenk uit Wie- ringerwaard tegen D. Lammers. Ook hier was geen strijd. Schenk, die opviel door prachtig bochten werk, verloor eventjes zijn snelheid bij de voorlaatste bocht en maakte ondanks dezen tegenvaller den prachtigen tijd van 49 sec. Deze rijder profiteerde uitstekend van den wind en was sterk genoeg om de laatste 100 M. nog te sprinten. Van der Ruit (Amsterdam) kwam tegen H. Peereboom (Nieuwe Niedorp) uit. Hoewel v. d. Ruit sterker was, hield Peereboom hem prachtig bij en werd pas op het laatste rechte stuk geslagen. Opvallend was, dat de zoogenaamde „bui- tenlandsche" rijders vooral in de bochten veel beter waren en daarin weinig snelheid verloren. De uitslag van dezen wedstrijd was: Molenaar 57.6 sec., De Geus 62 sec.; Klaas Kaan 55.2 sec.. Jansen 54.8 sec.; Paarlberg 62.6 sec., Keetman 49.2 sec.; v. Zijl 56 sec., Klein 61.4 sec. Cos 54 sec., Nielen 56.4 sec.; J. de Koning 52.4 sec., Waaiboer 60 2 sec.; Klaas Schenk 49 sec., Lammers 62 sec.; C. de Koning 62.8 sec., Ligthart gevallen; Saai 54.6 sec., Kostelijk 65 sec.; v. d. Ruit 51.4 sec., Peereboom 54.2 sec.; Paarlberg 56.6 sec., Langedijk 50.8 sec.: De Boer 54.6 sec, Stam 67.8 sec.; Strijbis 67.6 sec., Renauld 64 2 sec.j J. Stam 59.4 sec., Jongert 53.2 sec-i naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,8 mM. te Aberdeen. Laagste barometerstand 755.3 mM. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 9 December: Matige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind; licht tot half bewolkt; droog weer; matige tot strenge vorst des nachts; overdag matige tot lichte vorst. Weeroverzicht. In den toestand komt weinig verandering» Het gebied van hoogen druk ligt stationnair in het Westen en breidt zich telkens naar Centraal-Europa uit. De eveneens station- naire depressie voor de kust van Portugal en in het westen der Middellandsche zee onderhouden op het geheele vasteland van Europa een luchtstroom uit het oosten, die de koude uit Centraal- en Oost Europa naar het westen voert. In het noorden volgt daar entegen de eene depressie de andere op en wordt de vorst beurtelings door de warme westenwinden verjaagd, om daarna bij het wederom stijgen toe te nemen. In het wes ten van IJsland blijft de temperatuur con stant boven 5 graden Celcius. In Engeland bleef de temperatuur boven het vriespunt. De vliegtuigwaarnemingen in het oosten gel ven alle groote koude in de bovenlucht aan, die met groote snelheden naar het westen worden gevoerd. Ook bij ons is de wind In de bovenlucht zeer sterk (95 K M per uur o>p 4000 M.) Het is te voorzien dat het vorstweer nog eenige dagen aanhoudt en idelijk kouc dat het geleidelijk kouder zal worden. N. Donker 64.4 sec., J. Donker 62.6 sec. Hedenmiddag worden wedstrijden gehou den over 1500 en 3000 M., waarop we mor» gen nader zullen terugkomen. [7 HEILOO. Reorganisatie L.E.TT. 'Zooals bekend had op de jaarverga- aering der „LE T T." de heer A. Greeuw Jr, lid der kascommissie, een voorstel gedaan tot reorganisatie, De financiën de™ L E T.T. zijn niet rooskleurig en het bestuur heeft zich aansprakelijk gesteld voor een geldleening waar tegenover staat inventaris der vereeniging. Doch doordat de vereeniging koninklijk is goedgekeurd kunnen de leden niet wor den aai.gesproken voor de schuld en wanneer zij bedanken houdt elke ver plichting tegenover de vereeniging als zoodanig op Niettemin hebben de leden een moreele verplichting en als zoodanig is er een kern van leden die het bestuur niet met de schuld wil laten zitten. Zooals gezegd deed de heer G. een voorstel tot reorganisatie en verzocht het bestuur om eenige vooraanstaande personen uit de gemeente uit te noodi- gen *ot een bespreking ovei het opheffen of voortbestaan der L E T T. Het bestuur had Woensdagavond uit- genoodigd de heeren P. Bakker Pzn, J. Th van Diepen, G. Smits, G Hoetjes, P Zwart, C A. Rotteveel, A. Greeuw Jr., C. Oly. C. Koning en L. E Stuveling. Van de laatste twee was bericht van verhindering ontvangen. De heer J. Bakker Pzn hield een kor te inleiding over het onderwerp. Op een vraag van een der aanwezigen waarom de V. V. V. niet was uitgenoodigd merk te de secretaris op dat geen der persoren als bestuurslid was uitgenoodigd, doch die personen van wie men verwacht^1 kon dat zij de L E T T. zij het dan gere organiseerd, willen behouden. Allereerst werd een beroep gedaan op het thans zittend bestuur om aan te blijven en zoo noodig het bestuur uit te bregiden, ook om ir. de vacatures te voorzien. De voorzitter was onder geen voorwaarde bereid aan te blijven. D0 heeren Muijs en Schrooder gaven zich gewonnen. Een voorstel om het geheele bestuur te laten aftreden er aan de verga lering een nieuwe voordracht in te dienen had aller instemming. Candidaat werden ge steld de heeren K Muijs, A. Schrooder, P Bakker Pzn., J Th van Diepen, G. Hoetjes, P. Zwart, C. A. Rotteveel en A. Greeuw Jr. Ook werd onder de oogen gezien om de schuld tegenover het thans zittend bestuur te delgen. Staande ter vergade ring werd 115 toegezegd echter onder voorwaarde dat de L.E1.T. blijft be staan. Een punt van bespreking zal ken op welke leest de volgende L E I feesten zullen plaats hebben. Besloten werd zich te verstaan met het bestu der V. V. V. doch nadat de reorganisa tie door de vergadering van leden v de L E T T is goedgekeurd Een voorsw» om op die vergadering ook n*e ?,.n toe te laten van wie men verwachten mag dat zij de L E T T een goed n*r toedragen en aan de nieuwe OP wenschen mee te •werken had alle stemmin Met een dankwoord wera 11 uur de bijeenkomst gesloten»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2