?xovinciaa£ Tlieums JüuiM en W etenschap Spact ^Boeken Amstecdamsdie ffieucs £aatste éecicfiten Jieck ÓL Sxhaol Jiackt&ecicfiten 1}/:. 1/.8 DE STREEK. Zooals we reeds eerder berichten, heeft de plotseling ingevallen strenge vorst aan de Streekers tuinders een geweldige ramp toe gebracht. Men mag veilig aannemen, dat de velden met millioenen stuks bloemkool als verloren kunnen worden beschouwd. De kans, dat er bij intrede van zacht weer nog wat van te recht zal komen, is vrijwel nihil. De Zaterdag en Zondag nog zooveel mogelijke gesneden en thuis gehaalde par tijen worden nu thans bij huis uit de schuren verkocht; doch dan is het ook af- geloopen. Wat een verschil bij ruim een week geleden, toen er sommige dagen nog wel voor 10 mille aan de veiling werd aange voerd. De prijs voor de zoogenaamde groote maat is thans 10; voor kleinere maten besteedt men 8 tot 9; voor de tweede soort be taalt men f 6 alles per 100 stuks. Over de totaal schade, welke door den vroeg invallenden winter aan de tuinders is aange richt, loopen de meest fantastische geruch ten. Zooveel is echter wel zeker, dat bij aan houdende zachte weersgesteldheid zeker nog wel 40 h 50 mille aan bloemkool zou zijn gesneden. KENNEMERLAND. De markt gaf een beeld van den komen den winter. Meer en meer doen de winter- producten opgeld en het zal wel niet lang meer duren (vooral nu de strenge winter een ontijdige opruiming op de velden en tuinen heeft gehouden) of we zijn geheel op winter groenten aangewezen. Het aanbod van bloemkool, die in het laatste der vorige week nog al van beteekenis was, gold redelijk, al moeten we er rekening mee houden, dat fle kwaliteit beduidend minder werd en de kooltjes kleiner met als gevolg lager prijzen le soort bloemkool gold 68.50, 2e soort 2 tot 4 50 per 100 stuks. Boerekool, die in de vorstlooze dagen bitter weinig^ gold stond met de sterke vorst onmiddellijk in de belangstelling. De prijzen waren voor de vorst 0.10 tot f 0.20, met de vorst 0 25 tot 0.45 per kist. Zoo ging het ook met de groene kool, die voor de vorst 2 tot 4 gold en met de vorst 3.50f 6.50 per 100 stuks De aanvoer van spruiten houdt onvermin derd aan. Duizenden kilo's werden aange voerd en over het algemeen genomen was de handel vlug en de prijzen vrij goed De no teering was 5—13 50 p. 100 K G. Roode en gele kool was slecht te plaatsen en gold laag, n.1. 2 tot 3 per 100 stuks. De nog groote aanvoer van andijvie werd (daar de kwaliteit sterk uiteenliep) voor alle ori'zen verkocht, doch in geen hooger prijs dan 0.20 tot 0.50 per kist, terwijl afwijkende kwa'iteit waardeloos was. Bospeen. die in geen groote partijen werd aangevoerd, had goede belangstelling en hooge prijzen werden besteed, n.1. 8 tot 15 ner 100 bos. Ook wa* er goede be'ang stelling voor. breekpeen, welke in kisten wordt aangeboden en 0 50 tot f 0 80 per kist opbracht. Sla, voor zoover kaspro- duct, was niet te plaatsen, doch allerminst voor een hoogen prijs. De noteering was slechts 2 tot 4 per 100 stuks. Spinazie, voor, zooyer kasproduct, genoot goede be langstelling met prijzen van f 0.90 tot 1 40 per kist. De aanvoer van prei gaat onvermin derd voort en de kwaliteit is bevredigend. De prijzen ziin niet hoog, n.1. 5 tot 7 per 100 bos. Knolselderie was niet erg .in trek. de prijs slechts f 2 tot 4 per 100 stuks De partijtjes vruchten, in hoofdzaak keuketi- vruchten* werden voor prijzen van 8 50 to 12.50 per 100 K G. verhandeld. Uien mooie kwaliteit, waren meer in trek. doch de geringe aanvoer zal hieraan niet geheel vreemd zijn. De priiz°n waren 4.50 tot f 6.50 per 100 K G. De overge aanvoer on veranderde prijzen pakje bleek dat het horloge is blijven stil staan te 7 uur 25 minuten en 15 seconden. Voor degene dk de juiste tijd raadde en degenen die er het dichts bij was, waren mooie prijzen beschikbaar gesteld. WESTWOUD. Tot uitvoering van de regeeringsmaat regelen, welke moeten worden genomen ten aanzien van de beperking van rundvee, is de gemeente Westwoud met de gemeenten Blok ker, Zwaag, Schellinkhout en Wijdenes inge deeld als één district. Met de uitvoering zijn belast de heeren S. Slot te Westwoud; J. Schouten en A. Groot te Blokker; S. Clay te Zwaag en W. Kollis te Wijdenes. ANDIJK. De onderlinge brandverzekeringsmaat schappij, welke is aangesloten bij de Brand verzekering Mij. „De Hoop" te Heerenveen. heeft haar algemeene vergadering gehouden De ontvangsten hebben bedragen 9197.67; de uitgaven f 9297, zoodat er een verlies is van 99.33. Dit bedrag werd afgeschreven op de reserve, die thans is aangegroeid tot 35.500,29. Het verzekerd kapitaal bedroeg op 1 Juni van dit jaar 3.675 600; het aantal deel hebbers 698. Het aantal verzekeringen be- looDt 1192. Besloten werd het eigen risico, zoowel als het groepsrisico te bepalen op 20 procent. Vervolgens werd in behandeling genomen een door de O. B. H. in het leven geroepen algemeen schadereglement, geldende voor alle bij de O. B. H. aangesloten verzekerings maatschappijen. Bedoeld reglement is gemaakt om duide lijk vast te leggen, dat de verzekerde alleen recht kan doen gelden op vergoeding van door hem geleden schade. De tijdsomstandigheden zijn van dien aard, dat er meer zorgeloosheid is ten op zichte van het brandgevaar en dat er zelfs wel eens sprake is van kwade trouw. Het nieuwe schadereglement werd met algemeene stemmen aangenomen. BEVERWIJK. De attractie van de alhier gehouden win kelweken bestond in het raden naar den tijd, waarop een door den burgemeester opge wonden en ten raadhuize in verzegelde be waring genomen horloge, was blijven stil staan. Door de winkeliers werd voor elk 50 cents aankoop een bon verstrekt, terwijl 20 bonnen recht gaven op inwisseling voor een tijdraadbon. Bij opening yaa het verzegelde HEEMSKERK. De N.V. Bloembollenhuis te Lisse is Don derdag tijdens een ten overstaan van den te Velsen gevestigde notaris G. D. Boerlage gehouden publieke verkooping van gebouwen en bloembollcngrond een en ander ter grootte van pl.m. 3 H.A. en behoorende tot de fail liete boedel van den heer J. A. v. Zanten te Heemskerkerduin, voor de som van 22.410, eigenaresse van gemelde goederen geworden ITALIAANSCHE OPERA. De Italiaansche Opera trekt in Alkmaar altijd een aandachtige schare bewonderaars. Dinsdagavond zal het gezelschap in 't Gul den Vlies een uitvoering van Lucia di Lam- mermoor geven. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver hooging van den tabaksaccijns De heer van der Poll wees op de nieuwe zware lasten, op de bedrijven gelegd Spr. wilde machinale fabricage van sigaren en de huisindustrie doen tegengaan. De heer Boon achtte de verhooging van den accijns voor sigaretten te hoog. De heer Westerman zei, dat deze accijns verhooging niet te dragen is, als excessen als verkoop beneden banderolleprijs en het cadeaustelsel niet worden onderdrukt. De heer van den Tempel achtte het ont werp na het overleg met de commissie van voorbereiding zeer verbeterd. De bepa'ingen betreffende bedrijfsvergunningen gaan ech ter in tegen de belangen der marktkoop lieden. CRISIS-WERKLOOSHEIDSFONDS. De werkzaamheden der commissie van prae-advies uit den hoogen raad van arbeid inzake het voorontwerp van wet houdende wettelijke regelen met betrekking tot het er kennen en subsidieeren van vereenigingen met werkloozenkassen de instelling van een crisis-werkloosheidsfonds onder presidium van den heer H. de Bordes zijn dezer dagen geëindigd. Het concept-advies zal binnenkort aan den hoogen raad van arbeid worden toegezonden. PRIJS CRISIS BOTERMERK. De crisis-zuivelcentrale maakt bekend, dat behoudens tusschentijdsche wijziging -voor de week van 10 tot en met 16 December de prijs van het crisis botermerk op 1 per K.G. en van de vervoervergunning voor bui- teniandsche boter op 1.10 per K G is vastgesteld. DE KONINGIN OP DE SCHAATS De Koningin reed heden schaats op de banen van het huis ten Bosch. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank albier zijn de uitdeelings'ijsten gedeponeerd van J J. Kuys zn landbouwer te* Aker sloot. Curator mr. v. Lookelen Cam pagne De uitkeering bedraagt 2.2 En D Wijnker, veehouder le Zijpe sloot Curator mr. van Lookeren Cam- uiikeering is hier nihil. EEN GROET VAN DEN ZOMER. De felle vrieswind van de eerste Decem berdagen heeft het laatste blad, dat nog aan de boomen en struiken hing, doen val len. De laatste resten van zomerbloei en herfstschoonheid zijn nu vergaan en over de tuinen en de parken, de veiden en de bos- schen in winterdorheid jagen de scherpe oostenwinden met snerpende koude. De meeste menschen, die niet buiten moeten zijn, zoeken de kachel en de veilig omsloten sfeer van eigen huis en haard. Zoo heeft binnen en buiten ook de winter zijn schoonheid en zijn bekoring. Binnen nu, nu de ijzige winden over de vlakten gieren, buiten straks weer als op zachter, zonnige dagen een wandeling in bosch en veld vol vreugden wezen kan. En wie niet bang is voor een kouden neus, zal zich ook op den kouden vorstdag niet binnen de muren van huis of stad opsluiten, maar ook dan de aanraking zoeken met de zon en den wind, de sterreglans en het maanlichtspel over de wintersche wereld. Midden in die wintersche dagen komt dan in onze woning een boek uit de reeks van be kende prachtige Verkade's albums als een groet van den zomer. En ineens, als we dat boek, „De bloemen en haar vrienden", opne men en doorbladeren, is het ons of er weer blad komt aan de kale boomen, of er weer bloei ontluikt in den dorren tuin, of de roep van den lentewind weer gegaan is over de verlaten velden, of de geluiden weer terug zijn van vervlogen weken en maanden, het gonzen van een bij, de donkere hommeltoon, of vlinders weer zweven over bloeiende hel de en katjes stuiven in den zoelen voorjaars wind. Heel een getijde van zon en zomer, lach en lied, bloei en kleur en fleur stijgt voor u op uit deze bladzijden, bloeit voor u open in woord en' beeld. En voortmijmerend over wat uit dit boek, dit door dr. Jac. P. Thijsse als altijd zoo boeiend geschreven en door de schilders Rol en Voerman als immer zoo schitterend ge- illustreerde boek, tot ons komt, komt heel de zonnige zomer, die achter ons ligt, weer in onze herinnering terug en wordt het ver langen wakker naar nieuwen zonnigen tijd. Daar ligt weer het duin in blonden luis ter en uit de vochtige valleien bloeit op nieuw een schoone wereld van bloemen, vlin ders en vogels op. Daar ligt het meer en wij vergeten voor een oogenolik wat het meer ontluistert zoo vaak en liggen stil met ons bootje bij zwanebloemen en libellen, bij wa terlelies en drieblad en stappen uit aan den moerassigen oever, waar orchideeën lokken en roomige spiraea geurt. Daar bloeit weer in onze herinnering de heide van Elspeet en het veenland rond Nijverdal, de kamperfoe lie geurt in de berkenboschjes en bonte vlin ders vliegen over de bloemen. De kale hees ters van park en tuin omkleeden zich weer met blad en bloeisel en gonzende insecten vliegen over lokkende kelken. Bij de wintersche kachel, terwijl de vries wind door de leege boomkruinen blaast, de vreugde van een zomerdroom. Hoe dicht bij ligt nog dit alles van enkele maanden te rug, hoe dichtbij ligt het alweer voor den vooruitzienden blik en het verlangende hart. Maar wie het boek dichtslaat met het voornemen het nog heel vaak weer door te bladeren en het straks te gebruiken als een welkome gids door de wonderen van het zo merland, die doet hét niet met blijde herinne ringen aan wat was en warme verlangens naar wat komen zal alleen, die denkt ook aan de oude leus van Horatius: Carpe diem, aan Pallieter den dagenmelker en hij plukt met hem den dag, ook den winterdag, die er is vandaag en waarvan er nog zoo velen zullen komen. Die weet hoe ook dor schijnen de boomen het hemellicht vangen in hun takkenspel, hoe wijde wintervelden schatten van schoonheid dragen, hoe een roode wes- terhemel na een vorstigen dag vol stralen- den luister kan zijn en een sneeuwland of een besneeuwde stad vol blanke schoonheid in 't licht van het wintergoud van de zon. Hij is blij met een groet van den zomer, maar weet hoe de tooi der getijden ook in deze maand niet, want nooit immers, ont breekt. A. L. B. Jlucgedifée Siatid KOEDIJK. - (Nov.) Ge boren: Nico, z. van Klaas Koedij ker en Antje Aaij. Simon Jacobus, z. van Franciscus Kunst en Klazina Hes. Getrouwd: Cornelis Laurens de Klerk en Naatje Kossen. Adrianus Johannes Stam en Maria Gerarda Slijkerman. Jacob Broersen en Johanna de Geus. Overleden: Cornelis Ver weel, uod 70 jaar. SINT PANCRAS (November). Geboren: Isaöella, d. v. Albert Hop man en Josephina Jacoba Treels. Akke Griet, d. v. Willem Hoekstra en Dieuwke van Dijk. Jan, z v. Hark Kloosterboer en Geetje Mijts. Gehuwd: Jacob Duif en Femmigje Middelbos. Overleden: Willem Haveman, 72 jaar, echtg. v. Arendlna Talens. BROEK OP LANGENDIJK (Nov.) Geboren: Trijntje, dochter van J Piuister en E Kreijger. Jan, zoon van J. Kouwen er E Wiering. Getrouwd: C. de Ruiter en D. M. Prrreij. A. de Bree en A. Engel. Overleden: Aafke Otto, oud twee maanden, dochter van K. Otto en van R de Does. OUDKARSPEL (November). Overleden: Grietje Koppen (echtgen. van J. Vlug), 62 jaar Fran- c scus Nicolaas Schouten (ech'gen van T. de Haan), 76 jaar EVANGF.LISATILVERFENIOING VOOR DEN LANGENDIIK EN OMLIGGENDE PLAATSEN. Donderdagavond werd in een vergade ring in „Cor.cordia" een evangeliesatiever eeniging opgericht. Zij telt momenteel 31 leden. Tot voorzitter werd met algemeene stem men gekozen dt heer A. van ham Doel der vereeniging is de evangelisatie in en ten bate van de herv kerk er. zij stelt zich daarbij op orthodoxen grondslag. Arbeidsveld der ver eeniging is de Langendijk, Hterhugowaard, Nieuwe Niedorp en omliggende plaatsen. VOETBALWEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle voetbalwedstrijden van den R K. V. B. in het aartsbisdom Utrecht zijn in ver band met de vorstperiode afgelast. Dammen. WEDSTRIJD TE Z.-SCHARWOUDE. Door onderstaande dam vereenigingen te Zuidscharwoude werd gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd gehouden, met den volgenden uitslag: „Damlust„D.O.S.", Zuidscharwoude Sint Pancas. W. Kuiper Jb- Kooij 1 1 P. Schuifelen D Kloosterboer 0 2 Jac. Bekker P- Booij 0 2 J. Pluister Jb. "loepoel V Kuit M. Benschop 1 1 P. v. d. Molen K. de Ruiter 0 2 J. Pluister Jr. F. Kunst 0 2 J.v.d. Molen P. Peereboom 1 1 K. Kout J- Jongejan 0 2 G. Balder A. Meinema 0 2 Jb v d. Welle T. Koelemei 1 1 A. Langedijk C. Toi 0 2 A. Fioris K. Bakker 2 0 C. Kooij P- Nierop 2 0 Th de Haas JE C. Hoogland 1 1 Jb. v. d Welle Jr. Jb Madderom 0 2 W. v. d. Wal G. Nieuwland 0 2 jb. Grootjes A. Hoogland 0 2 B. Kuiper C. Groen 2 0 Th de Haas P. Kloosterboer 0 2 G. Engel H Groen 2 0 R. Witsen J. Kromhout 2 0 Jb. Hoofd C. Groen 0 2 D. Wel ner A. Wagenaar 0 2 N. Buiten E. Haaksma 0 2 KALENDERS. De Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren (afd. Alkmaar en Omstreken) geeft weer de fraaie kalender uit die door tekst en inhoud zoo geschikt is voor kinderkamers en vroolijke vertrekken. Op het groote kalenderblad ziet men een kleurig en fleurig tafereeltje, een grootmoe der die haar kleinkind verzorgt en een paar jongens die een gewonden hond een verband om den poot binden. Achter elk maandblad vindt men weer aardige en treffende verhaaltjes welke op bescherming van dieren betrekking hebben. Daarboven staat het vers, dat gewoonlijk op dezen kalender wordt afgedrukt: Onder de edelsten van 't land Al schat hij ook zich zelf het minst Reik ik dien man het liefst de hand Die zonder zucht naar eer of winst In 't stadsgewoel de vriend durft zijn Van 't hulploos dier in nood of pijn. Van de Verkade's uitgaven, waar men kunst, natuurliefde en reclame zoo gelukkig verbon den ziet dat deze combinatie steeds weer tot de uitgifte van een interessant en begeerens- waardig album leidt, is thans een nieuwe uit gave verschenen namelijk De bloemen en haar vrienden. Het is geschreven door dr. Jac. P. Thijsse, die zijn sporen op dit gebied verdiend heeft en op populaire wijze van de wonderen der natuur kan vertellen. Men ziet in dit album bloemen en insecten, als vlinders, bijen, homir.els enz. afgebeeld en elk plaatje is een kostbaar aquarel geworden waarvan teekening en kleurenpracht den lezer in verrukking brengen. Lezen wij daarbij den interessanten tekst van dr. Thijsse, dan raken we al spoedig onder de bekoring van diens boeiend relaas over de vele merkwaardigheden uit het leven der bloemen en insecten We leer en zien, hoe nauw het verband is trsschen beider bestaan en het zou ons niet verwonderen, als men in den zomer den lust bii zich voelde opkomen, met dit album onder den arm er op uit te trekken voor een „ontdekkingsreis" van al dit schoons in de natuur. Gebeurt het niet her haaldelijk, dat we op een wandeling denken: „hoe zou die bloem of vlinder heeten?!" of „wat doet zco'n insect daar eigenlijk?" Wel nu, op al dergelijke via^en geeft het nieuwe Verkade's a'Htm U s'doend antwoord. Vooral ook wordt me: ii deze uitgave TT-A-d^Me de 21ste reeds Betroffen door de zoo natuurgetrouwe en nappe uitbeelding van de onderwerpen. Een woord van lof voor h't werk der schilders C Rol, H. Rol en J. Voerman Jr. is dan ook wel op zijn plaats, evena's voor den samen steller van 't gehpei, Jac. J. Koeman, de drukkers van plaatjes en albe»: de firma's L van leer Je Co e Pbkma Sartorius. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 8 Dec. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 50 sta* pels, wegende 60.000 K.G. kaag aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 39 stapels Kleine 22 50 en 4 stapels Commissie 20. Boerenkaas: 3 stapels Klei ne 21.50; 4 stapels Commissie 18. Alles met rijksmerk. Handel matig DE ORAANMARKT. ALKMAAR, 8 Dec. 1933. Op de heden gehouden Graanmark! waren in totaal 384 H.L.'s aangevoerd als: 2 H.L. voertarwe 4; 115 H.L. gerst chev. 4 50—f 475: 113 H.L. haver 5.75—6.75; 80 H.L boonen, w.o.:paarde 6.50, bruine 12— 14, citroen 13.7515, duiven 8— 8.50 en witte boonen 19—20; 1 H.L. geel mosterdzaad ƒ11; 10 H.L. karwijzaad 28.50; 21 H.L. blatiwmaanzaad 16 20; Tuinboonen 8; 42 H.L. erwten, w o s groene kleine 9.2510 25 groote 22, grauwe 16—26 oude 12—10.25; vale 20—28. Alles p.r 100 K.O. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Dec. >33. Langendijker Oroent en veiling. 800 stuks Bloemkool (reuzen) 5.40—7.80 per 100 stuks; 25000 K.G. Roode kool le s. 1 2.60; 22000 K.G Gele kool le s. 1— 1.20; 1100 K.G. Witte kool le s. 1 60; 2300 K.G. Uien: gele uien 2.50—2.60. gele drielingen 1, gele nep 2.60; 2400 K.O. Peen 3, kleine Peen 1 30, alles per 100 K.G. WARMENHU1ZEN, 7 Dec. 1933. Roode kool le s. 1.30—2.30; Gele kool le s. 1; Deenscne witte kool le s 1.50, 2e s. j 0.90; Uien 2 50. Aanvoer: 550A K.G. Roode kool; 1000 K.G. Gele kool; 3500 K.G. Deensche witte kool en 600 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 7 Dec. 1933, 2200 K G. Uien: uien 2.20—f 2.60, drie- lingen 1.20, grove 2.60; 19000 K.G. Roode kool 1-2.40; 1400 K.G. Gele koo! 1 1.10; 1600 K.G Deenscht witte kool 1.20, alles per 100 K.G en 250 stuks Rlof mtool 5 50 per 100 stuks. van Vrijdag 8 December 1333 OPGAVE VAN NOORDHOM.ANDSCH LANDEOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: 16 34 ST 4 TSLEEN1NGEN. 5 Nederl. 1932 4 'A 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. C'ert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kuchenm. Acc. Nederl. Ford Aives. Philips Gloeil. Gem Unilever INDJSTR1. OND. BUITENL. Am. Smelling Anaconda Ass Gas Electr. Belhleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Hol!. Amerika lijn .1 Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Bezit Vorige koers lOU/lS 1011%# lOU/i 47 45»/. 47»/, 31 20/, 57 '6/., 7 li no»/, '43-3/4 85./s 28'/, 9 Via 9/.a 221/4 1 3»/n 301/4 3'/s 6V4 23 1719/4 95 6 rt/4 14 18.00 1243/, 132'/, 148i/s IF'Vs 9, 11 '7-6 bi/4 96/, 37V4 30 27 l'/s 9'/s 99/4 45i/4 112»/, 19 1 j8 129 331/, 153/, 71»/, 2Via pi.m 1 30 pt.m. 1 45 2.00 1013/, 10U/4 1 47 301/8 17.'/,-2 24 -521 8,-8 253»/, 2 8t*/i 7 I6/.6 1.0 87% 5% 9 V. 229/io - 17a 22| 'A 22% 30 - 3/q -9/s 61/, 16 8 93 63'/, 5 169 9i»/, C4 124 7 113 1/6 100 11 Va 175 98% U'/j 175.-6; 11% 97 5'/, 19 96 1/4 95*/, 6 27 l'/s 113 19 1117,-2 1061/a 128 73 pl.m. 2.15 199/4 252 871/4 f 9Via 22% 91 6 - Va 95*/, 6 D/s HU 2) PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb Kopenhagen Stockholm Oslo a Italië NIET OFFICIEEL ••••la 100 Vorige Koers op koert hedan 2 uur 1.59»/, 1.58% 8.14'/, 8.09»/, 59.30 973% 9.731/4 34.55 34.56 48.14 48.15 a 1 36.30 —v— 42 00 40.90 13.10 13.10

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3