DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Devoorzitter verzette zich daartegen de vereeniging doet veel voor hare leden. De heer Heringa was het hiermee eens, persoonlijk was hij dan ook niet voor het idee. De heer DeBoer noemde het bedrag van 22 wel de moeite waard, in buitengewone tijden passen buitengewone maatregelen. De voorgestelde belastingverhoogingen moeten betaald worden door menschen die ook al niets hebben, reden waarom al het mogelijke moet worden gedaan om tot eenige bezuini ging te komen. Het voorstel werd z.h^t. goedgekeurd. De commissie stelde voor het salaris voor de ambtenaren van den burgerlijken stand met 25 pCt. te verlagen, waarmee zij in de lijn van hare voorstellen zou blijven. De heer Dekker verzette zich hiertegen, omdat deze salarissen reeds zeer laag zijn, gezien het werk dat er voor gedaan moet worden. Een voorstel-Dekker om op dezen post niet te bezuinigen -erd verworpen met 2 tegen 5 stemmen. (Voor de heeren Dekker en Spaan, tegen de heeren Zwaan, de Boer, Heringa, van der Gracht, Baltus). Het voorstel der commissie werd dus als aangenomen be schouwd. De commissie stelde vervolgens voor den post voor het toezicht op schoorsteenen, stookplaatsen en hooibergen 150) niet te handhaven, omdat de gemeente-opzichter beide eerstgenoemde objecten heeft te con troleeren en de verzekeringmaatschappijen zelve hooistekers hebben aangesteld, terwijl verschillende particulieren geregeld hun hooi controleeren. De voorzitter verzette zich tegen dit voorstel. De hooistekers hebben vooral ver leden jaar hun noodzaak bewezen; de in de gemeente werkzame verzekeringsmaatschap pijen hebben in geen geval alle zelve hooi stekers aangesteld. De menschen, door den gemeenteraad benoemd, controleeren drie maal per jaar. De neer Dekker sloot zich aan bij het betoog van den voorzitter. De hooistekers van de verzekeringen controleeren niet zoo vaak als die van de gemeente. In een jaar als 1932, als het hooi erg broeit, zullen de kosten van brandweer allicht hooger zijn dan 150, welk bedrag men denkt te bezuinigen. Spr. achtte het instituut hooistekers zeer nuttig en hij zou het betreuren als tot opheffing werd besloten. De heer De Boer constateerde, dat ei toch nog vaak hulp van brandweer noodig was, ondanks het bestaan van het instituut hooistekers. De heer Zwaan zei, dat verschillende boeren wachten op de hooistekers; als het in stituut niet meer bestond, zouden zij zelf hun hooi peilen. De heer Dekker bepleitte nog eens het nut van het blijven bestaan van het hooiste- ken van gemeentewege. De heer van der Gracht dacht dat de verzekeringmaatschappijen en de eigenaren wel actiever zullen worden, als het hooi niet meer gecontroleerd wordt door hooistekers vanwege de gemeente. Wethouder Dekker merkte op, dat niet alleen de assurantiën, maar ook de gemeente be'anghebbende is. De heer Zwaan vroeg of er in gemeen ten, waar de hooistekers zijn afgeschaft, meer brand is dan in Oterleek. Spr. geloofde het niet. De heer Dekker zou er in kunnen mee gaan het salaris der hooistekers te verlagen, maar het instituut geheel opheffen bleef hij ontraden. De voorzitter was eveneens tegen op heffing. Het gemeentebelang verzet zich er z.i tegen. Het voorstel der commissie werd ten slotte verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Dekker, Heringa. Baltus, Spaan; vóór de heeren 7waan, van der Gracht en de Boer. De heer Baltus stelde voor het gezamen lijk salaris der hooistekers te verlagen van 150 tot 120. Werd zonder stemming goedgekeurd. De post lidmaatschap A.N.W.B. 10 werd op voorstel van de commissie geschrapt, hoe wel erkend werd dat deze bond veel goeds heeft gedaan en nog doet. De toelage aan de gezondheidscommissie vervalt, nu deze organisaties worden opge heven. Een post voor vervoer ad 20 voor een leerling der school voor b.l.o. te Alkmaar werd ingetrokken; de post zal pro memorie op de begrooting b'ijven. De voorzitter zei, dat de betrokken persoon reeds bericht van B. en W. kreeg, dat de vergoeding is ingetrokken na de ver hooging van de mobilisatievergoeding voor den vader. Als laatste bezuiniging stelde de commis sie voor in te trekken den post van 70 sub sidie voor schoolreisjes. De heer Heringa, de rapporteur der commissie, voerde aan, dat een deel van het geld besteed wordt voor doe'einden waar voor het eigenlijk niet bestemd is. Overigens had spr. gehoord, dat er ouders zijn, die niets geven voor schoolreis:es, omdat zij re kenen op de gemeentelijke bijdrage. Spr. ging accoord met de gedachte om het sparen op de beide scholen in de gemeente in te voeren, ten behoeve van schoo'reisjes, waarvoor dan de gemeente zoo noodig een bijslag zou kunnen geven. De commissie wenschte daarom het bedrag ad 70 te schrappen en een memoriepost op de begroo ting te zetten. De heer S*p a a n wilde liever b.v. 25 vaststellen, omdat het moei'ijk za! zijn een bijdrage te geven, als er slechts een memorie- post op de begrooting voorkomt. De v o o r z i 11 e r kon zich met het afvoe ren van den post vereenigen. Weth. Dekker zei. dat B en W. wel met een voorstel tot afschaffing zouden zijn ge komen, als de bijdrage niet indertijd door den raad was ver'eend. Spr. kon zich wel ver eenigen met het stellen van de uitgave als een memoriepost. Tot schrapping van den post en het opne men als memorie-post werd besloten. De voorzitter stelde voor de werk verschaffing nog te verhoogen met 400 tot 2200, waarna de post voor onvoorzien (na alle aangenomen bezuinigingen) nog circa 1100 zal bedragen Inmiddels zal getracht worden voor de werkverschaffing een rijks bijdrage te verkrijgen. Goedgevonden werd het loon in werkverschaffing te verhoogen met zeventig cent 'pcr week. De begrooting werd hierop z h.st. vrorloo- pig vastgesteld. De heer Heringa vroeg tegen de vol gende vergadering mededeeling van B en W. van de te verkrijgen bezuiniging, als de amb tenaren het weduwen- en weezenpensioen zelf betalen. Begrooting Armbestuur. De heer Heringa zei, als rapporteur, dat bij de begrooting geen enkele toelichting was ontvangen; alleen de heer Baltus had nog enkele inlichtingen kunnen geven. De begrooting sloot met 3450 in ontvangsten en uitgaven. Zij werd voorloopig vastgesteld zonder hoofdelijke stemming. De wensch werd uit gesproken, dat in het vervolg het B. A. een schriftelijke toelichting zal geven. Na rondvraag volgde sluiting der open bare vergadering. J^zxwUiclaai 7lieuws PROVINCIALE STATEN. Hoe de provincie bezuinigt. In de memorie van antwoord op het alge meen verslag der afdeeling< n van de Prov. Staten van Noordholland omtrent de begroo ting voor 1934, merken Ged. Staten op, dat, zoolang de opcenten niet boven 20 behoeven te worden opgevoerd, er van een noodtoe stand der provinciale financiën geen sprake is. Maar op het intreden daarvan te wach ten alvorens in te grijpen, zou allerminst te verdedigen zijn. Bezuiniging op de subsidiën is onder de tegenwoordige omstandigheden geboden. De salariskortingen. Het door verschillende leden geopperde denkbeeld om de thans bestaande salariskor ting te verhoogen tot 7 a 8 met vast stelling van het kortingvrij bedrag op 500 en gedeeltelijke handhaving der vacantie- toelage, kunnen Ged. Staten niet ondersteu nen. Hun hoofdbezwaar daartegen is, dat deze maatregel bij lange na niet een zoo be langrijke besparing doet verkrijgen als het geval is bij heffing van maximum verhaal van pensioenpremie en bij algeheele stopzet- tng der vacantietoelage. De belastingen. De raming van de opbrengst van één op- cent is niet dan na zorgvuldige overweging van het verzamelde cijfermateriaal op het zelfde bedrag als verleden jaar bepaald. Het argument, daartegen aan de middelenwet ontleend, berust op een misverstand. De bedrijven. De verlenging der tijdelijke tariefsverla ging beteekent voor het P. E. N. een bedrag aan mindere inkomsten van 191.000. Met beslistheid wordt positie genomen tegen de voorstelling van zaken, als zouden de bedrijven „moeite hebben hunne reserves weg te stoppen". Na de goedkeuring der financieele rege ling van het aan Ged. Staten verleende ere diet van 5000 tot het verkenen van steun aan gemeenten voor door deze te treffen maatregelen ten behoeve van de ontwikkeling en ontspanning van werkloozen, werd een schrijven ontvangen van den toenmaligen minister van binnenlandsche zaken, waarin deze mededeelde dat het Rijk zich. in samen werking met de gemeentebesturen, bezig houdt met het ontwikkelingswerk van werk loozen Onder deze oms'andigheden verdien de het naar 's ministers meening, geen aan beve'mg dat ook de provincie in deze partij wordt. Op 30 October werd van den minister van Sociale Zaken ten brief ontvangen, waarin o.a. wordt gezegd: „Ik zou het op hoopen prijs stel'en indien uwerzijds kon worden be vorderd. dat het Statenbesluit niet behoefde te worden uitgevoerd" De ontvangst van dit schrijven heeft Ged Staten na ampele over weging doen besluiten van het verleende ere diet geen gebruik te maken, omdat daardoor het beoogde deel voikomen zou worden ge mist. Wat de opmerkingen aangaat over de par ticuliere uitingen en gedragingen van een drietal leden, meent het college als zoodanig zich van een antwoord te moeten onthouden, omdat deze opmerkingen noch betrekking hebben op zijn bestuursbeleid in het a'ge- meen, noch ook de gedragingen betreffen van de leden van dit college in de uitoefe ning van hun ambt. Slot Etrmond aan den Hoef. De kosten van opgrr ing van de funda menten van het'slot op den Hoef te Egmond aan den Hoef zijn, naar Ged. Staten van N.- Holland mededeelen, betaa'd uit het crediet voor werkverschaffirg, dat jaarlijks op de provinciale begrooting wordt gebracht. Hoe wel inderdaad in het be'ang van het behoud der overblijfselen, door den directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg 't denkbeeld is geopoerd de fundamenten van het slot tot even boven den beganen grond weder op te trekken, is daaromtrent nog geen beslissing genomen. ZUTOSCHARWOUDF Woensdag werd in Let lokaal van den heer H. Stoffers, alhier, een gecombineerde vergadering gehouden van de tuinbouwv t- eeniging „De '1 oekomst" en de L. T. B welke vereenigingen gezamenlijk de vaart openhouden in deze gemeente De voorzitter, de heer S. de Boer, opende de vergadering met een woord van welkom, er op wijzen ie dat het besluit van September van den Vierbond, wat betreft den aanvoer aan de veilingen, in werking ie getreden, met goede resuitaien. Er wordt goed geregeld aangevoerd. Dit komt misschien ook wel door de bittere noodzaak. Spr. hoopte echter, dat er uit geieerd werd, dat een betere aanvocr- regedng noodig is, en er ook komt. Daariia gaf spr. een uiteenzetting van de regeling van het openhouden der vaart naar de veiling. De vraag is moet het zoo door gaan, als het tot nu toe geregeld was, of moeten we het in het vervolg zelf doen? Als we het zelf niet zullen doen moet er morgen de dag al weer om een kleine omslag worden geloopen. Het bestuur stelde voor, de vaart zelf open te houden, om de kosten van arbei ders te besparen. De kosten van or.deihoud en materiaal welke pl m. 50 bedragen kun nen nog wel worden omgeslagen. Spr. vroeg ALLE GOEDE DINGEN BESTAAN UIT 3 zegt het spreekwoord en dat is waar. Neem nu b.v. 2._3. Hollandsch zelf werkend was ^middel, lo. Is het 5 cent per pak goedkooper dan de buitentsndsche merkt n. 2o. Verschaft het geregeld werk aan vele Hollandsthe arbeiders. 3o. Zijn de resultaten, die andere huis vrouwen ermee bereiken, uitste kend, zoowel bij de gezinswasch als voor het fijne goed. Begin toch ook met 1. 2. 3. Hol landsch zelfwerkend waschmiddel voor 17 X cent per pak. U zult zéér tevre den zijn. zich af, of deze winter wel voordeel zou brengen, zooals het anders altijd nog bijna is geweest. De heer J. Klingeier merkte op, dat er op de vergadering van de Neutrale Bond ook al over gesproken is. Men wilde daar probeeren, het in werkverschaffing te laten doen. door de gemeente. Zullen de weikloozen, die uifge- vroren zijn, het niet kunnen doen? De heer Jb. Kroon had een onderhoud ge had met den burgemeester, die hem mede gedeeld had. dat het heel moeilijk zou gaan, zooals de hegr Klingeier voorstelt, het zou over de Heidemaatschappij moeten. De voorzitter zeide. dat het direct als tuin- dvrssteun zou worden opgevat. Spr. ver onderstelde, dat men nul op het request zou krijgen. De heer Weel vroeg of ook de fabrikanten er nog door mochten. Die hebben wel eens alles weer kapot gemaakt. De voorzitter antwoordde, dat dit bij een gehakte doorvaart strafbaar is. Spr. ver trouwde, dat de fabrikanten mee zullen helpen. De vraag naar onze artikelen is nog niet groot, maar toch moet de gelegenheid wor den gegeven om naar de veiling te gaan. Na nog eenige besprekingen, besloot men de vaart in het vervo'g zelf open te maken. Daarna was aan de beurt de regeling van de werkzaamheden. Voorgesteld werd, dat er per 3 wagons producten een man moest wor den gegeven. Dit lokte nogal wat besprekingen uit en er kwamen uitzonderingsgevallen naar vor«m, van menschen die net 3M of 4 wagons hadden voor zich alleen. Hierop werd echter niet ingegaan, want als men het minimum op 4 wagons zou zet ten kreeg men weer het zelfde. M-ri 44 tegen 4 stemmen werd deze regeling goedgekeurd. Verder besloot men per afdeel ing te werken De gemeente is in 10 afdeelingen verdeeld. De regeling werd aan de commissarissen overgelaten. Vrijdag zal men zoo noodig be ginnen met het zelf te doen. De zuidelijkste afdeeling is het eerst aan de beurt. De heer T. B-om wilde het presentiegeld opheffen wat door den voorzitter werd ont raden. Het bevordert het vergaderingbezoek. De heer W. Muller bracht verslag uit van de vergadering van den kring van correspon denten van den Plantenziektenkundigen dienst. Wat betreft de draaihartigheid had men weinig succes gehad, terwijl de andere proeven, met wortel- en uienzaad vrij goed waren gelukt. Spr bracht den heer Mailèkote dank voor zijn groote medewerking. Daarna sluiting WINKEL, Tot molenmeester van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp is bij de op Woensdag gehouden stemming herbenoemd, de heer K. Meurs te Winkel. Woensdag werd door den Oosterpolder onder Winke' en Nieuwe Niedorp aanbesteed pl.m. 1050 M. slootwerk. Van de 15 inge komen inschrijvingsbiljetten, waren de be dragen zeer varieerend. Het hoogste bedrag bedroeg 0.47 per strekkende meter, terwijl het is gegund aan den laagste inschrijver voor 0.16 per strekkende meter. OTERLEEK, In café de Vries hield Donderdagavond de tuinbouw vereeniging „Ons Begin" een ledenvergadering. Deze vergadering was noodig door het be danken van een tweetal bestuursleden, n.1. de heeren J. v d. Gragt en C. Boeder. De heer Sloothoofd zou gaarne de mo tieven vernemen, waarom die heeren hebben bedankt. De voorzitter zette uiteen, dat er met den secretaris een verschil was ontstaan, met het gevolg, dat deze zijn functie niet meer wenschte te vervullen. De reden, waarom de heer Boeder bedankte, was niet bekend. De heer Bloothoofd zou het verschil met den secretaris maar willen bijleggen. De heer Muntjewerff besprak in den breede het hoe en waai om. Spi. zou hef ver leden willen laten rusten, doch hij heeft een onderhoud gehad met den schipper. Deze is bereid de producten der leden, die dit wen- schen, per as te vervoeren. Men kan het dus eigenlijk krijgen. Zooals men het wil en dat is voldoende. Verder deelde hij mede, dat in de gehouden bestuursvergadering besloten is. de heer van der Gragt te verzoeken zich weer beschikbaar te stellen. Op de desbetreffende vraag van den voor zitter vroeg de heer v. d. Gragt of het mede gedeelde is vastgelegd in de notulen der be treffende vergadering. Het speet hem ten zeerste dat de heer de Vries door ongesteld heid verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Spr. zou willen, dat de geheele ver gadering zich uitsprak over het bestuurs voorstel. Nog zou hij als voorwaarde willen stelien, dat bij vermeende fraude door een der leden het dag. bestuur direct bijeen zou komen om maatregelen te beramen. De vergadering ging met vorenstaande volkomen accoord, waarna de heer v. d. Gragt met op één na algemeene stemmen werd herkozen. Deze iiet zich zijn benoeming welgevallen. In de vacature-Boeder werd gekozen de heer A. Bloothoofd. die eveneens zijn benoe ming aannam, met dank voor het in hem ge stelde vertrouwen. Na afhandeling van verschillende interne aangelegenheden, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering, met dank voor de medewe.kin-g en de aangename besprekingen. In de hierna gehouden bestuursvergade ring werden de functies als vo'gt verdee'd: S. Hoogvoret, voorzitter J. v. d. Gragt, secretaris-penningmeester; leden K. Muntje werff Jac. Moerbeek. Jac. Leegwater, O. de Vries en A. Bloothoofd. TEXEL. De jaarliiksche maskarade op 5 Decem ber is dit jaar zeer kalm verloopen. Het aantal gemaskerden, dat zich langs de straten bewoog, was zeei gering en al heel spoedig was buiten de pret afgeloopen. De felle koude maakten het dragen van dikwijls dunne maskaradepakjes zoo goed als on mogelijk, daarom verdwenen de meesten spoedig in de café's, waar gelegenheid voor dansen gegeven werd. Daar heerschte een gezellige drukte. Tengevo:ge van den onge- regelden bootdienst waren eenige balmuzi kanten niet aangekomen, doch met eiger. krachten werd hierin voorzien. Door 't omslaan van den wind is het bin nenkomen in dt Texelsche haven veel gr makkelijker geworden, zoodat vanaf Donder dag de bootdienst weer normaal is. Op 5 Decenibei is slechts éénmaal gevaren, waardoor veie Sint-Nicolaaspakjes moesten blijven liggen. SCHAGERPRUG. Op h.-t gevaanijke kiuispunt bij het hotel „Het Wapen van Zijpe" had W oensdag voor de zooveelste maal een aanrijding plaats, dit maal tus.schen Svee luxe euto's. Door sterk remmen bleef de botsing beperkt tot eenige schade aan de heide wagens. Voorzichtig rijden on het zoo gevaarlijke kruispunt kan niet genoeg worden aanbe volen. SINT PANCRAS. Door de slechte afname der bewaar- kool, doet zich hier een geval voor dat in geen 25 jaar is beleefd In normale tijden werd de ,veërt" altijd door de tuinders be vaarbaar gemaakt, thans echter wordt geen haast met dif werk gemaakt, omdat het toch werk voor niets is. Thans wordt de „veert" gebruikt om schaatsen te rijden. Alweer een gevolg der crisis. Door de herv. diaconie werd een land verhuring gehouden. De prijzen waren bijzonder laag te noemen Het beste land. het z.g. veldland, ging nog voor f 3 a f 3.50 per snees, doch iets mindere kw. 0.75 a 1 Nog heel wat perceelen bleven onverhuurd. DE RIJP. E>e chauffeur h. L. alhier, die zijn rijwiel in de garage van zijn baas den heer J. KHt, alhier had geplaatst, bemerkte, toen hij zijn rijwiel den volgenden avond wederom wilde gebruiken, dat zulks was verdwenen. Het ingestelde onderzoek had nog geen resultaat. Dezer dagen zijn door een onbekende de offerblokken der RK parochiale kerk alhier opengebroken er, de gelden daaruit ont vreemd. De politie stelt een nauwkeurig on derzoek in. OOST GRAFTDIJK. Gisteravond werd vanwege de afd. Oost- Graftdijk van den Bond voor Staaispension- neeiing ten uitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Levendeining". Er werd heel goed gespeeld. De opkomst was goed en de zaal was geheel bezet. KOEDIJK. Heden wordt door het crisiscomité aan ongeveer 160 gezinnen, die uit andere hoof den geen brandstoffen ontvangen (zooals bonnen) 10000 K.G. brandstoffen uitgereikt. WESTWOUD, De heer R Zilver alhier heeft onder veel belangstelling hef feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden als melkcontroleur in dienst trad bij de toöp. Zuivelfabriek „Eureka-" te Binnenwijzend. EEN GROOTE ORGANISATIE VOOR WIJKVERPLEGING IN DE SCHERMEER. Daartoe aangezocht door den hoofd inspecteur van de Volksgezondheid, dr, Doyer, de N. H. Vereen, tot bestrijding der T. B. C. en de Prov. Commissie voor de Wijkverpleging in Noordholland is eene Commissie gevormd ter voorberei ding van reorganisatie-plannen inzake Wijkverpleging, welke plannen voorna melijk beoogen: het oprichten van ééne groote Vereeniging voor Wijkverple ging „Schermeer e. o." en daarin op te nemen de bestaande plaatselijke ver eenigingen De Rijp e. o. en Z. en N. Schermer e. o., alsmede de aangrenzen de gebieden, waar wijkverpleging nog steeds ontbreekt, doch niettemin met groot verlangen wordt tegemoet gezien, o. m. de gemeenten Akersloot, Oterleek, het gedeelte der gemeente Jisp genaamd Spijkerboor en Kanaaldijk, zoomede het dorp Marken-Binnen (gem. Uitgeest). Deze Commissie, welke reeds eenigen tijd deze plannen in studie heeft, twijfelt aan de mogelijkheid van slagen niet, mits alle beschikbare krachten ten deze willen samenwerken. Verwacht wordt, wanneer ééne groote Wijkverplegings-organisatie als hierbo ven genoemd in het leven wordt geroe pen, dat nóg meerdere en betere resul taten verkrijgbaar zijn dan tot nu toe het geval is met de beide plaatselijke vereenigingen, terwijl voorts hulp aan de tot nu toe onverzorgde gebieden een aanwinst mag genoemd worden, welke niet genoeg kan worden aangemoedigd. Ook daar ligt voor de Wijkverpleging een arbeidsveld open, waar de wijkzus ters hare deskundige hulp en voorlich ting kunnen bieden, een voorrecht, dat eerst dan naar waarde wordt geschat, wanneer men de verzorging van zijn pa tiënten aan eigen huis aan hare lic.'Je- volle en hulpvaardige handen weet toe vertrouwd. Ook voor de T. B C.-bestrijding wordt een dagelijksch toezicht van wijkzusters, daar waar zulks nog niet gebruikelijk is, van groot belang geacht en ook op dit terrein is uitbreiding zeer aanbevelens waard. Zal het voorgenomen streekplan mo gen slagen, dan zal het aantal wijkzus ters, thans 2, met minstens 1 vermeer derd moeten worden, terwijl de beschik king over een dienstauto onvermijdelijk zal zijn. Een en ander is alleen dan mogelijk, wanneer ook van de zijde der gemeen ten, die thans nog tot het onverzorgde gebied behooren, doch zullen worden op genomen, subsidie wordt toegezegd en hare bewoners door toetreding als lid der Vereeniging willen medewerken het voorgenomen streekplan finantieel te steunen. Ten deze kan door samenwerking nog veel geschieden in het belang van de volksgezondheid in het algemeen, ter wijl in het hijzonder op het terrein der ziekenverzorging aan eigen huis nog zeer veel is te bereiken ten gerieve van hen aan wie nog steeds de heilzame werking van het Instituut der Wijkver pleging onbekend is gebleven. De commissie van voorbereiding, wel ke het onderzoek instelt, bestaat uit de heeren C. A. van Staveren, burgemeester van Graft en De Rijp, G Sieswerda, voorzitter vereen, voor Wijkverpleging en van het Witte Kruis te De Rijp, dr. Koppen en M. G v. d. Laan, vertegen woordigers der vereen, voor Wijkverple ging Z. en Noord-Schermer e. o., G. J. I- v. d. Heuvel, burgemeester van Aker sloot en dr. Heringa, gem.-arts te Oter leek. Moge haar arbeid bekroond worden met een gunstig succes, opdat binnen niet al te langen tijd dit streekplan voorziet in een reeds lang gekoesterden wensch. 293. Maar ook daar wisten ze raad op. Wo-Wang keek dan zoo scheel, dat hij z'n eigen staart kon zien en Simmy siste als een eöhte neger-met-kiespijn en dan vlogen ze verschrikt in hun wachthuisjes, terwijl de auto er vandoor ging. Ze hadden blikken vol ben zine achter in den wagen gevonden en ook een mand e enswaren De grootvizier zou namelijk een vacan- uetoent met zijn wagen maken en bracht net afscheidsbezoek bij den Sultan. een 294. Een dag later zagen ze een groote stad. Wo- Wang vroeg wat dat was. „Weenen", zei eten boer langs den weg. „Ik hou niet van huilen," antwoord- ue Wo-Wang, „vooruit Simmy, dan maar links". Z6 reden voort. De wegen stegen en daalden, en ze za- gen dat ze een hooggebergte naderden. Ze zagen sneeuwtoppen in de verte en steeds meer naoldboo- men. Prachtige hooge sparren en af en toe weiden met vee.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6