GRATIS DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Bekers in acht schitterende kleuren! De heer S n o e k s had ook liever een ge trouwd man willen zien aanbevolen, waarop de voorzitter antwoordde, dat B en w den heer Wijker als een geschikt persoon ken nen en dus niet een gehuwde kunnen aanbe velen dien zij niet als zoodanig kennen. Met algemeene stemmen werd de heer Wij ker benoemd. Suppletoire begroot in 2 1932. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting 1932 en een overschrijving op die be grooting, een en ander na een opmerking daaromtrent door Ged. Staten. Rekening 1932. De heer Hartman rapporteerde namens de commissie voor het nazien, dat de gemeen terekening 1932 voor den gewonen dienst aanwees aan inkomsten totaal 65585.63 en aan uitgaven 74.072.82, het nadeelig saldo was dus 8487.19; kapitaaldienst in komsten 129.412.42, uitgaven 124.622.42, batig saldo 4790; gasbedrijf baten 41257.64, lasten 41056.88, winst 200.76; electriciteitsbedrijf baten 23.979.65, las ten 23.082.70, winst 896.95; waterlei ding baten 14.611.73)4, lasten 14.518.15, winst 93.58V2; burgerlijk armbestuur inkomsten l(Li02.55, uitgaven 13.677.87, nadeelig saldo 3565.32; gasthuisfonds inkomsten 2284.45, uitgaven 2351 06, na deelig saldo 66.61. De commissie merkte op, dat het gasverlies ad 19.195 M3., alsmede het waterverbruik aan de fabriek haar zeer hoog was voorge komen. maar na toelichting door den direc teur bleek het normaal te zijn. Ten aanzien van de rekening van het bur gerlijk armbestuur merkte de commissie op, dat er wel eenige verhooging van uitkeerin- gen aan armlastigen werden toegekend, maar dat deze toch nog blijven beneden het be paalde in art. 29 der armenwet. Overigens meende de commissie, dat de ramingen wel wat meer in overeenstemming met de werke lijkheid konden zijn (voor geneeskundig", hulp en medicijnen en voor bedeeling in geld was veel meer uitgegeven dan begroot was.) Het steeds grooter wordend nadeelig saldo op dezen dienst zou de commissie graag zien op gelost. Aan het einde van het rapport stelde de heer Hartman voor de rekening goed te keuren onder dankbetuiging aan de ambtena ren voor de nette en goede wijze van admi nistratie. Alzoo werd besloten. Begrootinjf 1933. Devoorzitter herinnerde, dat in Nov. de heeren Hartman en de Graaff met de beide wethouders naar den Haag zijn ge weest in verband met de begrootingskwestie. Spr. las een schrijven van Ged. Staten voor, waarin werd medegedeeld, dat de ge meente Egmond aan Zee door hen wordt ge acht in aanmerking te komen voor rijkssteun, mits de begrooting en alles wat daarmee in verband staat met hun advies aan de regee ring worde bekend gemaakt. Verder werden daarbij medegedeeld de overige voorwaarden voor het verkrijgen van steun, waarbij in het algemeen dat elke handeling van het ge meentebestuur vooraf goedkeuring behoeft en e' ke uitgave te voren door den minister moet zijn goedgekeurd. Op deze voorwaarden zal de regeering een steun over 1933 willen ver- leenen van 33.500. Verschillende voor schriften ten aanzien van belastingheffing werden gegeven; 100 opcenten inkomstenbe lasting, 200 opcenten personeele belasting; voorts moet salarisverlaging voor de ambte naren worden toegepast en pensioenverhaal; verhooging der hondenbelasting en van het vergunningsrecht moet eveneens plaats heb ben. B. en W. hadden groot bezwaar om alle voorgeschreven lasten op de burgerij te leg gen, maar, aangezien met den besten wil geen ander uitzicht kon worden geopend, meende het college te moeten adviseeren de voorwaarden aan te nemen. De heer Hartman vertelde van de groote teleurstelling, ondervonden na het be zoek aan het ministerie, waar de heer Snoeks de nooden der gemeente zeer juist had uiteen gezet. Spr. had gehoopt op mildere bepalin fen, gezien de belangstelling die de minister ad getoond Spr. vond het een onrecht van den nu nister om te bepalen wat nu door hem is voorgeschreven. In dit verband noemde spr. het verhaal van de pensioenbijdragen, waar- Van de burgemeester en de secretaris en ont vanger met hun hooge salarissen zijn vrijge steld. Wij hebben niets meer te zeggen in net bestuur der gemeente en daarom zou eigen lijk het salaris van de beide wethouders weg gegooid geld zijn. De heele raad is overbodig geworden. Wij zullen hebben te berusten, maar zullen het niet anders kunnen doen dan onder protest. Devoorzitter was ervan overtuigd dat de burgemeester, de secretaris en de ont vanger hun beurt voor korting ook wel zullen krijgen. De heer Hartman vond het onbillijk, dat de drie genoemde ambtenaren nog van de korting zijn vrijgesteld. Devoorzitter zei, dat het slechts gaat over de salarissen, die door den raad worden bepaald, voor de drie genoemden worden de salarissen door Ged. Staten vast gesteld. De heer Snoek s vond het vreemd, dat de minister de financiën van Egmond aan Zee beter zou kennen dan de gemeenteraad Spr. was ervan overtuigd, dat de bevolking reeds zoo zwaar mogelijk is belast en geen meerdere lasten kan dragen. Daarom zou het voor den raad moeilijk zijn de voorwaarden te accepteeren. Doet de raad dit niet, dan zal de regeering zelf doen wat zij nu den raad voorschrijft. Het zal dan dus niets beter worden. Daarom zal de raad de voorwaar den moeten aanvaarden, maar het zal gaan onder scherp protest. De heer van der Pol noemde ook de thans reeds op de burgerij gelegde lasten on dragelijk Spr. wees erop. dat Ged. Stater, verleden jaar niet wilden ingaan op het door den raad gewenschte eervol ontslag van den ontvanger, wiens werk gehonoreerd wordt met 1800 een bedra? dat zeker heel weinig hooger is dan hetgeen hij ontvangt (vrijwe' uitsluitend schoolgeld). Spr. zou zijn stem niet geven aan de voorwaarden der regee ring, er mocht dan van komen wat er wou Devoorzitter merkte op. dat de ont vanger volgens de wet niet had kunnen wor den ontslagen, omdat hij zijn werk goed doet De heer H a r t m a n zei tegen den heer van der Pol, dat den raad niets ande over blijft dan te accepteeren. Wij zijn marionet ten geworden, hebben slechts te knikken en ja te zeggen. Al nemen wij de voorwaarden niet aan, dan zal den burgemeester worden opgelega ze toch uit te voeren. Berusten of heengaan is het eenige wat wij kunnen doen De heer Snoeks vroeg of de goedkeu ring van de rekening 1932 ook valt onder het schrijven van den minister. Zoo ja, dan is d:e vaststelling toch ook voorbarig geweest. Devoorzitter antwoordde, dat het „wel in orde komt Aanvaarding van de voorwaarden onder protest zal niets geven. Het zal in het be lang van de bevolking zijn de voorwaarden te slikken Noodgedwongen ste'len B. en W. voor de voorwaarden te accepteeren. De raad vereenigde zich met het voorstel, de heer Hartman voegde er nog aan toe „onder protest"; de heer van der Pol stemde tegen. Begrooting 1934. Door B. en W. werd aangeboden de be grooting 1934. Zij zal worden nagezien door den heelen raad (behalve de wethouders). Er zal rog hee! wat in het ontwerp moeten worden verar.derd ingevolge de salariskor ting, enz. Rondvraag. De heer Hartman merkte op, dat Eg mond aan den Hoef 20 werkloozen kon te werk stellen te Schoorl en sprak er zijn be vreemding over uit, dat «en dergelijk aanbod niet door Egmond aan Zee js ontvangen. Spr. vroeg of de burgemeester daarover niet eens zou willen schrijven aan den "rijks inspecteur. De v o o r z i t t e r zei, dat dit niet gaat via den rijksinspecteur, omdat het een werk is van de Domeüen. Spr. had reeds een schrijven over de zaak gericht aan den m nister. De heer Snoeks vroeg of na zijn be spreking dienaangaande reeds een verorde ning inzake sehoorsteenen is aangevraagd bij de gemeente Oudorp. 'Devoorzitter antwoordde, dat die gemeente niet zoo'n verordening heeft, alleen eenige beperkende bepalingen voorschrijf* /iet zal goed zijn nog even te wachten, om dat de schoorsteen der stichting allicht zal vervallen. De heer Snoeks vroeg voorts nog een en ander in verband met den weg naar Alk maar, waarop de voorzitter antwoord de, dat hij reeds een bespreking had gehad met het hoogheemraadschap. De zaak gaat niet erg vlot. I De heer van der Pol roerde de kwestie aan van het intrekken van de gratificatie aan den ouden gemeentewerkman na zijn op name in de Prins Hendrikstichting. Devoorzitter zou deze kwestie, die n de vorige vergadering reeds is afgewezen, niet weer ter sprake willen brengen. De heer Hartman drong er op aan, den man weer zijn f 1.25 uit te keeren. Spr. geloofde, dat de stichting het hem zal laten behouden en niet voor tweederde voor zich zal opeischen. Devoorzitter betwijfelde of een der gelijk besluit wel door den minister zal wor den goedgekeurd De heer Hartman noemde dit gezegde een mooien dooddoener, een stok om alles af te slaan, waarop de voorzitter ant woordde, dat die stok, indien niet gebruikt, op het hoofd van den burgemeester terecht komt. Hierna sluiting der openbare vergadering. Rechtszaken Een zeldzame gelegenheid voor U j om een van deze prachtige Odol- bekers te verkrij gen. TT kant kiezen nit aoht kleuren! Om in het bezit te komen van zoo'n mooien beker, behoeft U slechts 1 tube Odol-tandpasta ik 60 ot. te koopen, OF 2 tuben 85 ct., OF 1 flac. Odol - mondwater vanaf f 1.25 Begin nog heden met de volmaakte mond- en tand verzorging! Met Odol - tandpaeta houdt gij Uw tanden glanzend wit en gezond. De antiseptieohe eigenschappen van Odol be- ohermen Uw mond tegen ziektekiemen en be hoeden Uw tanden voor bederf. Vraagt steeds gratis een Odol-beker, wanneer IJ Odol-mondwater en Odol-tandpasta koopt. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 12 December. EEN JEUGDIGE DIEF, De 18-jarige visscherskn^ap Leendert V., momenteel gesteld onder direct toezicht der justitie op grond van zijn A-sociale neigin gen, uitgedrukt door diefstal van een nikke len polshorloge en een rijksdaalder, gekaapr uit een damesportemonnaie, die hij onder zijn bereik had gebracht door openschuiving van een raam, had aanvankelijk weinig me dewerking getoond en de leidende hand der reclasseering afgewezen, doch op de zitting van 21 November scheen er een kentering te zijn gekomen in zijn minder tegemoetkomen de houding. Hij bleek toen niet meer afwij zend te staan tegenover het plan hem door opneming in een landarbeiderskolonie te metamorphoseeren in een ordentelijk staats burger. Alstoen was dan ook de verdere be handeling dezer zaak geschorst tot nader onderzoek door den grootmeester der reclas- seering in dit arrondissement, den heer J. H. Wiggers. Deze heer verklaarde dat de jongen absoluut niets van een gesticht wilde weten. Geen wonder, dat de officier bij de zen ongunstigen stand van zaken, persisteer de bij zijn eisch; 1 jaar gevangenisstraf voorwaardelijk. Te *reel, critiseerde de verdachte! Mr. Smal refereerde zich. DE SCHELPENVISSCHER MET FANTASIE! De 31-jarige heer Mart. Petr. K. uit Eg mond aan Zee, die het minder riscante vak van schelpenvisscher beoefent, bleek ook over een rijke verbeeldingskracht te beschik ken. Zoo wist hij te IJrauiden zekere heer D. Glas te bewegen, hem 35 gulden af te staan, zulks na een hartroerend verhaal, oat zijn vrouw, die hij notabene niet eens bezat, in het ziekenhuis was opgenomen en er in het gezin de bitterste armoede heerschte, althans iets in dezen geest. Aai ?moedigd door het succes pompte hij in Augustus van dit laar den banketbakker Herman v. d. Wal te Alk- aani net het vernuftige smoesje, dat hij houder was van een consumptietent door de politie was bekeurd en later door den kantonrechter veroordeeld tot 15 boete welk geld hij echter niet kon aftikken en heni nu hechtenisstraf dreigde. Volgens informa ties, want de handelingen der rechtbank zijn door den verren afstand der persplaatsen bijna niet meer te volgen, had de verdachte de liefdadige heeren schade'oos gesteld Het geld was bestemd om schulden af te doen. riet oordeel van den heer Wiggers kon, ver- meenen wij. over den persoon van dezen fantast niet onverdeeld gunstig worden ge noemd. Hij staat op het dorp bekend als „de leugenaar", zooals de reclasseeringsambte- na.ar thans aan de rechtbank mededeelde, toen Martinus de zondaarsbank relief schonk De officier had tegen dezen scharrelaar in anders portemonnaie een flinke les in porte feuille en wél 6 maanden gevangenisstraf. Mr. van Doorn, belast met de verdediging, ontkende dat het bewijs van de oplichting was geleverd en concludeerde vrijspraak, waarmede de officier niet accoord ging en alzoo bij zijn vordering bleef persisteeren. HOOGER BEROEP. Door den heer Floris L. timmerman te Oude Niedorp was appèl aangeteekend te- fen een vonnis van den kantonrechter te loorn waarbij hij was veroordeeld ter zake een hem tenlaste gelegde overtreding der motor- en rijwielwet, die een aanrijding ten gevolge zou hebben gehad. Volgens de stijlvolle dagvaarding was deze verkeersfilm afgedraaid op het Keern, dat zich ter plaatse vereenigt met den Berk- houter eg en had de schilder, besturende een 4-wielig motorrijtuig, bij gelijktijdige aankomst op het punt in kwestie geen voor rang verleend aan den Volendammer in filmsterrenpantalon gecostumeerde chauf feur Jan Guyt, met gevolg dat een meer in tieme aanraking tusschen beide wagens plaats vond. Mr. Buiskool, van Schagen, had zich be last met de taak, den protesteerenden schil der juridisch ter zijde te staan in deze meer vervelende dan interessante zaak. Het ging vermoedelijk meer om het snelrecht dan om de knikkers, tenzij ook de schade een woord je zal meespreken! De officier besprak het verkeerde begrip bij chauffeurs dat de hoofdweg de voorkeur zou hebben, maar overigens had appèllant ook een fout begaan en werd gerequireerd een lichtere straf, namelijk 5 boete of 5 da gen. De verdediger kon requisitoir en con clusie niet onderschrijven en verzocht, na een en ander nog eens te hebben gestipu leerd vrijspraak van zijn cliënt. EEN WOESTELING. De niet verschenen verdachte Martinus J. had zich in den nacht van 27 op 28 Augus tus als een volslagen amokmaker aange steld, niet alleen door den 2l-jarigen tim merman J Wijt met zwaar geweld op hoofd en gelaat te timmeren, doch door boven dien nog te trachten hem tot palingmootjes te verwerken, door hem met een mes ver schillende steken in den rug toe te brengen. Gelukkig was het pakje van den tim merman nogal van solide kwaliteit, zoo dat de steken geen voldoend effect sorteerden Deze gelukkige omstandigheid viel echter buiten de vriendelijke bedoeling van den ver dachte en de officier had niet verzuimd den heer J. behalve mishandeling, ook nog po ging tot zwaar lichamelijk letsel ten laste te leggen. De laffe overval had plaats op den openbaren weg en de dader kwam van de kermis in de Weere, commentaar overbodig. Te voren had Wijt al eens op een ruzie gehad met den verdachte over een glas bier. Jan Wijt kreeg ter introductie zoo'n slag op zijn achterhoofd dat hij over een hek vloog en al direct kon worden uitgeteld. Gereauireerd werden 3 maanden gevange nisstraf, waar we hebben zoo'n idee, dat wij dtn heer J. nog wel eens te zien zullen krij gen, omdat die 3 maanden hem niet bijzon der zullen aanlokken! VADER STAAT VOOR HET LAPJE GEHOUDEN. Een inwoner, gepensionneerde uit de jut- terstad. genaamd H. E., had zijn inkomsten over 1931 en '32 niet opgegtven in het voor deel van den fiscus, die natuurlijk dergelijke brutaliteit niet werkeloos aanziet en den inspecteur der desbetreffende afdeeling in actie stelde. Het onderzoek had het onaan genaam resultaat, dat de heer E. zich heden ter zake belastingontduiking had te verant woorden. De inspecteur Hilbrands was wederrechte lijk niet als getuige verschenen en zal nu op zijn beurt gevaar loopen kennis met het ge recht te maken. Wel was aanwezig de heer Postma, de bankdirecteur, die de financiën van den ver dachte had beredderd. Verschillende bedra gen waren ten behoeve van den heer E. ge stort die door hem niet op het aangiftebiljet waren verantwoord. Er ligt ook nog een na vordering van pl.m. 300 op dit slachtoffef te wachten, indien veroordeeling volgt! De officier zag voldoende scnuld in den onopenhartige staatsdebiteur releveerende dat hij 400 inkomen had verzwegen, om 200 boete of 60 dagen te vorderen, waar uit men ziet dat het met groote heeren slecht kersen eten is. KERKELIJK GEHARREWAR TE CASTRICUM. Predikant op de verdachtenbank wegens schriftelijke beleediging- In de middagzitting verscheen voor de meervoudige strafkamer als verdachte de 59- jarige predikant der Ned. Herv. gemeente te Castricum, ds. A. v. P., ten einde terecht te staan ter zake een hem telaste gelegde een voudige beleediging bij geschrifte van den 54-jarigen heer Petrus Weenk, kerkelijk no tabele en penningmecstei der Diaconale Kas, welken heer hij op 3 Juli '33 een door hem opgestelden doch dcor den ouderling P- Mooij eveneens onderteekenden brief had ge zonden ongeveer van den volgenden inhoud: „Waarde heer P. Weenk! U wordt ver zocht voor 15 Juli aan te zuiv?:en het bij U bestaande tekort in de kas der Diaconie groot 480 plus rente en er voor te zorgen dat de kas der Diaconie geen schade lijdt, aange zien U anders in aanraking kan komen met den strafrechter". De ouderling Weenk, allerminst gevleid door dit z.i. aan duidelijkheid niets te wen- schen overlatende epistel was den predikant vóór met een klacht bij den officier van jus titie en het gevolg wac een onderzoek door den rechtercommissaris. Tevergeefs echter trachtte de rechtercommissaris toenade ring te brengen tusschen den predikant en den beleedigde en toen dit niet gelukte werd de zaak ter openbare zitting aangebracht. Het verhoor van den predikant. Mr. Ledeboer, president der strafkamer, onderhield zich, alvorens tot verhoor van den getuige Weenk ov"r te gaan, langdurig met den verdachte, teneinde zooveel trogeliik den ondergrond van de kwestie te kunnen bestu- deeren. De predikant gaf toe. dat naar zijn meening het kastekort was ontslaan door aanwending voor privé-doeleinden. Was het dan. vroeg de president, uw bedoeling den getuige Weenk te beschuldigen van verduistering? Nu, dat direct niet. aarzelde de predikant, ik zou het liever noemen: malversatie Malversatie is een deftig woord, repli ceerde de praesus. dat niet het woord ver duistering uitdrukt. Het doelt meer op knoeierij of oneerlijke waarneming van een post of onregelmaiigheid in geldelijk beheer. De predikant gaf een nadere toelichting van de verhouding tusschen de kerkelijke en diaco nale kas en releveerde dat het geld uit dc diaconale kas soms wordt geleend aan de kerkelijke. In een gecombineerde vergadering van kerkvoogdij en kt-rkeiaad was de aange legenheid breedvoerig besproken. Het tekort in de kas was alleen verantwoord door een kwitantie en dit achtte de pr-Vlkant niet vol doende. Hij wenschte dat dit tekort zou wr den gecompenseerd door contanten of een obligatie. De president wees er den predikant met na druk op. dat in de instructie de rechter com- misaris al het mogelijke had gedaan om een modus videndi te vinden en de zaak te schik ken, doch tevergeefs. Na lang over en weer praten, gaf de predikant toe, dat zijn schrijven wel wat al te pertinent was geweest en hij beter had gedaan niet direct te dreigen met den strafrechter, doch op de mogelijkheid te wijzen. De predikant erkent openlijk zijn spijt. De getuige P. Weenk werd alsnu voorge roepen, doch alvorens het verhoor aan te vangen, wendde de president zich nog eens met nadruk tot den predikant, ten einde hem op te wekken, zijn leedwezen te belijden, dat hij de gewraakte zinsneden in het geïncrimi neerde schrijden had gebezigd, waarop de predikant zich tot getuige Weer.k wendende, zeide. Ja ik betuig mijn spijt de bedreiging met den strafrechter te hebben geschreven De beleedi"de neemt genoegen. De heer Weenk scheen aanvankt'ijk wat sceptisch tegenover deze huidei kenning te staan en gaf zijn ongeloof in de oprechtheid daarvan te kennen doch na een krachtige op wekking van ieu president dit wees op het gevaar voor hei prestige van getuige, wan neer dominé eventueel zou worden vrijgo- sproken, legde Weenk ziin afwijzende hou. ding af en verk'aa.de hij: Het doet mij ge noegen uit Jen mond van dominé te hooien, dat hij er spijt van heeft, dezen brief te hebben geschreven. Vervolgens werd gehoord de tuinder M. Wittebrood, eveneens een notabel der ge meente. Deze heer had de zinsnede betreffen, de den strafrechter ook beleedigend gevon den, maar het deed hem thans veei genoegen, dat Weenk niet aansprakelijk werd gesteld voor het kastekort. De officier betreurt de publiciteit van dit onaangename conflict. De officier hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij uitsluitend den moreelen kant van dit proces uaar voren bracht. Spreker kon zich best voorstellen, dat get. Weenk zich beleedigd had gevoeld. Het adres was alreeds te persoonlijk aan welke fout ook het geheele senrijven laboreerde. De ven- dachte deed het wel voorkomen, dat het meer was bedoeld als een waarschuwing, doch dit was geheel in strijd met de feiten. „Denk er om, dat het tekort wordt aangezuiverd en anders loop ik naar den rechter''n derge lijke uitdrukking gaat veel verder, dan een vriendschappeliike waarschuwing. De officier wees voorts op het weinig verheffende schouwspel, dat kerkelijke colleges elkander in 't haar zitten. Dit is geen reclame voor de gemeente en vooral niet, wanneer deze oneenigheid de buitenwereld bereikt. Het w-are verstandiger geweest, indien een andere oplossing was gevonden en de zaak was ge bracht voor de provinciale commissie van onderzoek. Dan had de ellende van een open bare behandeling in een rechtszaal, waar velen misschien zitten te genieten van deze onsticbteliike tweedracht, niet plaats gevon den. De officier wilde rekening houden met de betuiging van spijt door den predikant thans geuit, doch dominee had een beteren weg kunnen kiezen. Echter de moreele kant was verbeterd en nu zou de officier vol staan met te requireeren een lage boete als uiting van het idee. dat verkeerd was gehan deld. Er werd per saldo gevorderd 1 boete subsidiair 1 dag hechtenis. De predikant deelde hierop nóg mede zich reeds vóór het schriiven van den brief te heb ben crewend tot den beer Six te Haarlem. Uitspraak a.s. week. OM EEN ROYEMENT. De A.v.r.o. tegen mr. van Doorn e. De Eerste Kamer der Amsterdamscha rechlank h^feft heden vonnis gewezen in het door mr. Van Doorne tegen do A. V. R. O. aanhangig gemaakte proces. Indertijd heeft het bestuur dezer Om- roepvereeniging mr. Van Docrne als Md geroyeerd, welk besluit later door een algemeene vergadering werd bekrach tigd. De geroyeerde kwam tusschen- tijds in 't bezit van papieren, waaruit do onrechtmatigheid van dit royement zou zijn af te leiden en morderde th".ns, dat het royementsbesluit zou worden ver nietigd. De rechtbank heeft eischer niet ont vankelijk verklaard, overwegende, dat eischer, na het besluit van het bestuur, zelf zijn zaak bij de hoogste instantie der regeering de Algemeene Vergade ring heeft aanhangig gemaakt en nu niet meer in zijn eisch door den gewo nen rechter kan worden ontvangen Ei .clier werd vemordee'd in de kos ten, bedragend- 300. VERDUISTERING. Een vertegenwoordiger van een petro» leun.maatschappij, is onlangs door do Haarlemsche rechtbank wegen^ verduis tering in dienstbetrekking tot tien maan den gevangenisstraf veroordeeld. Do man had een kas tekort van 3000 ont dekt en had toen op alle mogelijke ma nieren met door hem voor de zaak ont vangen gelden het eene gat met het an dere gestopt. Het eerste tekort 3000) zou buiten zijn schuld en door adminis tratieve fouten zijn ontstaan Het gerechtshof te Amsterdam heeft thans in hooger beroep den vertegen woordiger tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. KORTE BERICHTEN. Te 's Gravenhage is overleden op 85-jarigen leeftijd de gep. majoor-tit. O.-I- leger C. J. Smith. De gemeenteraad van Enkhuizen heeft besloten tot het toepassen van 15 pet. korting op de salarissen der ambte naren (behalve voor de eerste 500.) De gehuwde hulphouwer 1. Ploem is in de mijn „Julia" te Eygeft- hoven onder vallend gesteente gedood. 1. Piet Durf speelde graag voor Robinson Crusoë op een eenzaam plekje bij een moerassigen inham van de rivier. Tjonge, het was daar zoo fijn. Een groep knot wilgen vormden zijn bosch, het hooge riet was struik gewas en met pijl en boog schoot hij lekker mis op watervogels. Natuurlijk had hij ook een hut, van half vergane planken gemaakt. Niemand kwam ooit op dit verlaten hoekje. 2. Op zekeren vrijen Zaterdagmiddag ontdekte hij echter vreemde voetstappen in den modder. Klapper- doppie-nog-aan-toe, daar hadden vreemde stammen zijn grondgebied durven betreden. Waar waren da indringers? Behoedzaam sloop hij tusschen het hooga riet... Telkens bleef hij stilstaan om ta luisteren» maar geen gerucht trof zijn oor

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6