IJSBOND HOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. IJs en weder dienende No. 294 WOENSDAG 13 DECEMBER 1933 Schenk wint den Kennemer wisselbeker 1. Sien Ligthart en A. Ligthart, 2» DE KAMPIOEN VAN NOORD HOLLAND. Keetman gehuldigd. ALGEMEENE JAARVERGADERING TE AMSTERDAM. ijierna werd gepauzeerd tot 2 uur. Voetbal. Laten wij vandaag beginnen met de weer- Verwachting, zooals die vanmorgen vroeg luidde: nevelig tot half bewolkt; weinig oi geen neerslag; matige tot lichte vorst; ver dere vooruitzichten: langzamerhand matigt tot streng toenemende vorst Dat weerbericht luidt voor de schaatsen- liefhebbers niet ongunstig. En als wij op het oogenblik, dat wij dit schrijven, naar de ther mometer en de lucht kijken, dan zien wij al lereerst 4 graden vorst en een helderblauwe hemel. En verder waait er een vinnig koude wind, zoodat er op het oogenblik geen sprake is van dooi. Opnieuw kunnen de ijsclubbestuurderen plannen maken en voor de derde keer kun nen zij wedstrijden uitschrijven. Ze zullen dit zeker doen, want wat is ijssport zonder wed strijden Ook de K.N.S.B. zal opnieuw wedstrijden moeten uitschrijven, omdat deze bond giste ren alle aangekondigde wedstrijden aflaste. En van hem zullen wij ongetwijfeld weer heel gauw nieuwe wedstrijden vernemen. Er moeten nog altijd verschillende provinciale kampioenschappen verreden worden, er zijn nog de nationale kampioenschappen. Dat be treft allemaal het hardrijden. En dan zijn er onze schoonrijders nog, die met smart zitten te wachten op hun wedstrijden, op hun kam pioenschappen. Er is dus wel werk aan den winkel. De wedstrijden in Bergen N.H. Er zijn gisteren toch nog enkele wedstrij den gehouden in onze omgeving. Van de wedstrijden om den Kennemer wisselbeker hebben wij gisteren nog de 500 en en 1500 M. we^trijaen kunnen publiceeren. Wij zul len de 5000 M. hieronder plaatsen, doch wil len eerst nog even stil staan bij het wedstrijd reglement, dat Bergen volgde. Wij hebben gisteren reeds opgemerkt, dat Schenk eerste was geworden op de 500 en 1500 M. en daarmee den eersten prijs won Inderdaad, men kan op deze manier den eind uitslag bepalen, doch zuiver kan dat nooit zijn. Zooals men in Bergen reed, was de 5000 M. van geen enkele beteekenis meer, want Schenk had met het winnen van twee onderdeden van den wedstrijd al beslag ge legd op den beker. Maar een dergelijke wed strijd bestaat uit drie afstanden: 500, 1500 en 5000 M. en niet uit drie onder-wedstrij den. De 5000 M. telt wel zeker mee en wil men weten, wie eerste is in den geheelen wedstrijd, dan mag men deze 5000 M. niet uitschakelen. Een van beide: óf men organiseert drie aparte wedstrijden en stelle voor elk daarvan prijzen beschikbaar, óf men organiseert één wedstrijd over drie afstanden. Doet men het eerste, dan moet men ook voor de 1500 M. opnieuw loten en ook voor de 5000 M. Doet men het laatste, dan kunnen op de 1500 M. de snelsten der 500 M. steeds tegen elkaar geplaatst worden. De uitslagen van Bergen bewijzen toeval lig wel heel duidelijk, dat het gevolgde regle ment niet het juiste is. De officieele uitslag toch luidt: 1. Schenk, 2. Keetman, 3. Lange dijk. En had men het puntenstelsel gevolgd, had men dus het gemiddelde van eiken rijder over alle afstanden berekend, dan was de uitslag aldus geweest: 1. Keetman met 159.9 pf.; 2. Langedijk met 160.13 pt.3. Dijkstra met 16169 pt.4. Schenk met 163.1 pt.; 5. Renaud met 164.89 pt. Men ziet, het verschil is frappant groot en wel zoo belangrijk, dat men verstandig zou doen, om uitsluitend op alle wedstrijden het puntenstelsel toe te passen. Dan blijft de 5000 M. ook belangrijk, de 5000 M., die van de drie afstanden wel de zwaarste is en waarin het niet alleen aankomt op snelheid en uithoudingsvermogen, maar vooral ook op taktiek. En nu het laatste gedeelte van de wedstrij den in Bergen zelf, n.1. de 5000 M. Langedijk wint de 5000 M. Tijdens den wedstrijd over de 5000 M., die om 3 uur aanving, werd het publiek ietwat talrijker, zoodat er tenslotte ruim duizend belangstellenden aanwezig waren. In de eerste serie kampte J. Langendijk tegen L. Dijkstra; beiden reden bijzonder goed, doch al spoedig bleek Langendijk de meerdere. Hij werd eerste in 9.34, Dijkstra werd tweede in 9.59 2. De uitslagen waren: Langedijk 9 min. 34 sec. Dijkstra 9 min. 59.2 sec. Schenk 10 min. 23 sec. Keetman 9 min. 45 sec. Renaud Kos Akerboom Jongert K. de Koning Jonker Krom Peereboom 9 min. 58.2 sec. 10 min. 20.3 sec 10 min. 3 sec. 10 min. 28.4 sec. 10 min. 13.4 sec. 10 min. 23 sec. 11 min. 15 sec. 11 min. 28 sec. Het succes van J. Akerboom, den plaats genoot, bracht de Bergenaren in enthou siasme, doch ook de geroutineerde rijders roemden den slag van dezen onbekenden rijder in hooge mate en drongen er bij het bestuur van de B.IJ.V. op aan om dezen jongen man naar Davos te zenden, aange zien zij overtuigd waren, dat hij onder goede leiding groote kans maakte een van de bes ten te worden. Nadat het bestuur een korte poos overleg had gepleegd met den vice- voorzitter van den K.N.S.B., plaatste de heer Klomp zich voor de microfoon en wekte de aanwezigen op een bijdrage te geven, om het bestuur in de gelegenheid te stellen den jon gen Akerboom in overleg met den K.N.S.B naar Davos te zenden. De hierop gehouden collecte bracht 62.2314 op, zoodat er reeds een mooi begin ishet bestuur hoopt van hen, die met dit doel sympathiseeren, alsnog een bijdrage te ontvangen, die gezonden kan worden aan de penningmeesteresse, mevr v. d. BergBogtman. De heer Den Broeder, een bekend sport- enthousiast in de gemeente, deed het bestuur de toezegging, om wanneer het bestuur erin slaagt den K.N.S.B. te bewegen ook Aker boom naar Davos te zenden, dat hij een trui en broek voor den rijder beschikbaar zou stellen. Na het beëindigen van de wedstrijden had de uitreiking van de prijzen in het clublokaal plaats. De eerste prijs in den 500 M.-wedstrijd viel den heer K. Schenk ten deel, tijd 48.2 sec.; 2de pr. W. Keetman 48.4 sec.; 3de pr. L Dijkstra 48.6 sec. 1500 M.: 1ste K. Schenk 2.37.8; 2de W Keetman 2.39; 3de J. Langendijk 2 39.4. 5000 M.: 1ste J. Langendijk 9.34, 2de W. Keetman 9.45; 3de J. Renaud 9.58.2. De prijzen bestonden u't medailles, be schikbaar gesteld door den K N.S.B. In het klassement werd als no. 1 geplaatst K. Schenk, die daardoor de winnaar werd van den zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door de B.IJ.V. en van een gouden medaille van den K.N.S.B 2de werd W. Keetman en 3de J. Langen- dijk, die elk een fraai kunstvoorwerp ont vingen. In het clublokaal werden de prijzen met -vn toeoasstlijk woord uitgereikt door den voorzitter van de B IJ.V., den heer A. van Reenen, die dank bracht aan de rijders en den wensch uitte, dat zij het volgend jaar weer naar Bergen zouden komendank bracht hij voorts aan het bestuur van de ijsclub „De Volharding" uit Oudkarspel, welks bestuur voltallig den wedstrijd had bijgewoond en bij de regeling had geassisteerd. Voorts verzocht hij aan mr. Eecen den dank van de B.IJ V over te brengen aan het hoofdbestuur van den K.N.S.B. voor de verleende medewer king, waarna hij nog een bijzonder woord van dank bracht aan mr. Eecen voor de wijze, waarop hij als scheidsrechter den wed strijd had geleid. Tenslotte bracht hij nog een woord van dank aan het gemeentebestuur, dat de ver- eeniging de beschikking had gegeven over deze mooie baan. Mr. Eecen wenschte namens den K.N.S B. de B.IJ.V. van harte geluk met het bezit van de zoo schitterend gelegen ijsbaan. Zel den heeft spr. een ijsbaan gezien, die wat inrichting en ligging betreft, zoo mooi is als dè baan in Bergen. Door het instel len van den Kennemer bekerwedstrijd is Bergen in de gelegenheid althans eens per jaar een wedstrijd in het hardrijden te organiseerea. Bergen mag zich gelukkig achten, dat zooveel goede rijders naar Ber gen zijn gekomen en met genoegen heeft spr. uit Bergen een rijder naar voren zien komen, die zeker veel voor de toekomst belooft en ongetwijfeld den naam van Bergen op de andere ijsbanen hoog zal houden. Het bestuur van de B.IJ.V. heeft begrepen, dat het organiseeren van een wedstrijd niet zoo gemakkelijk is en daarom zijn taak serieus voorbereid. Spr. is er zeker van, dat de kleine foutjes, die gemaakt zijn door de rijders, zijn toe te schrijven aan planken koorts; spr. weet, dat de rijders aankbaar zijn voor het hartelijk onthaal in Bergen en zeker van plan, zijn om hier een volgend maal weer te starten. Als voorzitter van de ijsclub De Volharding uit Oudkarspel stelde spreker het zeer op prijs, dat Bergen een bus naar Qudkarspel had gezonden, om ca ^e7e'sc^aD vandaar naar Bergen te rijden. Deze daad snoert de vriendschaps banden hechter aan en maakt, dat er in de toekomst geen moeilijkheden ontstaan bij het vaststellen van wedstrijden op gelijke dagen Spr. eindigde met den wensch, dat Bergen neg vele goede wedstrijden op de prachtige baan zal kunnen houden De heer Dijkstra sprak nog een woord van dank namens de rijders en verzekerde, dat deze het volgend jaat zeer zeker met enthou siasme naar Bergen zullen komen. Hieroo volgde een driewerf hoera, waar mede deze geslaagde ijssportdag was beslo ten. Ringrijderij te Langereis Veenhuizen, De Dinsdagmiddag te Langereis-Veen- huizen gehouden ringrijderij had het volgende resultaat: 1. Mej. T Keiier en J. Sander;; 2 mevr. Witsmeer—Bosser en J. Burger 3. de heer en mevr. A. Kuiper; 4. mej. j. Gaarjaard en J. Rentenaar. Er waren 20 paren. Wedstrijden te Schagerbrug. De uitslagen van de te Schagerbrug gehouden wedstrijden van schoolkinde ren zijn: Meisjes, hardrijden met hindernissen: 1. J Wagenaar, 2 B. Kuit, 3 L Lobregt Jongens, hardrijden: 1. N. Ligthart, 2 L. van Bruggen, 3. P. Kuit. Voor de spelste rijde, of rijdster van de school was door den heer N. Ligthart bovendien een schaatsenmontuur als prijs beschikbaar gesteld, welke prijs werd gewonnen door N. Ligthart Jr. Een wedstrijd hardrijden voor paren, eveneens te Schagerbrug gehouden, had het volgende resultaat: Neeltje Kuit en Adr. Ligthart, 3. Ko Wa genaar en Arie van der Werff Kinderwedstrijden te Stolper- vlotbrug. De uitslag van den wedstrijd in het hardrijden voor kinderen is: Meisjes van 10 jaar en ouder: 1. D. Boontjes; 2. B Kuit; 3. A. Bosman. Meisjes tot 9 jaur: 1. a. Brugman; 2. a. de Wit; 3. T. Groot. Jongens van 10 jaar en ouder: 1. D. Ligthart; 2. D. Kuit; 3. H. Dignum. Jongens tot 9 jaar: L- Dignum; 2. A. Bijl; 3. P- J Brugman. Maandagavond had te Nieuwe Niedorp de huldiging plaats van den schaatsenrijder Wim Keetman in verband met zijn behaald kampioenschap van Noordholland. Talrijke personen waren aanwezig. Namens Ijs- en Volksvermaak te Nieuwe Niedorp sprak de heer Wilkem Wim Keet man toe. Spr. memoreerde hoe een lid van deze ijsclub het kampioenschap van Noord- holland heeft weten te veroveren. Als blij vend aandenken voor zijn prestatie werd Keetman namens Ijs- en Volksvermaak een fraaie schemerlamp aangeboden. De heer Eecen sprak namens een K.N.S.B. en feliciteerde Wim met het behaalde succes maar spr. feliciteerde hem nog veel meer met het besluit om amateur te blijven. De K.N.S.B. doet alles voor het amateuris me. Men heeft een ranglijst opgemaakt en kiest de 6 of 7 beste rijders. Onder die 6 of 7 was Keetman niet wat komt, omdat de Keet man, die thans in Noordholland rijdt, klas sen beter is dan de Keetman, die in Davos heeft gereden. Namens den Ijsbond Holl. Noorderkwar tier sprak de heer Cloeck van Alkmaar. Ook deze sprak er zijn genoegen over uit, dat Keetman amateur bleef en zeide, dat het amateurisme de volle sympathie heeft van den Ijsbond. Het hoofdbestuur zal trachten het mogelijk te maken dat de heer Keetman alsnog een week a 14 dagen kan worden uit gezonden naar Zwitserland. Ook burgemeester Pluister sprak zijn ge noegen uit over de behaalde successen van Keetman. De heer Brugman complimenteerde den heer Keetman namens het gemeente bestuur van Winkel, terwijl de heer Honingh namens de ijsclub te Winkel een bloemen mand aanbood. Grootvader Keetman sprak nog een woordje en vader „Wullem" liet nog eens hooren hoe zijn zoon feitelijk in hart en nieren amateur is. Hierna dankte Willem Keetman. De amateurskwestie had hij ter sprake gebracht omdat het reizen en trekken naar de verschil lende wedstrijden zoodanige financieele offers vraagt, dat het bezwaarlijk wordt. Het amateurisme heeft zijn volle sympathie, maar de reis- en verblijfkosten naar wedstrijden buiten de provincie maken het voor den amateur zeer moeilijk. Hij zal echter amateur blijven. Het fanfarecorps liet zich ter afwisseling zoo nu en dan hooren en met een pittige marsch tot slot was deze huldiging ten einde IJSCLUBS VERGADEREN. „Eendracht" van Schagerbrug vergadert. Maandagavond werd te Schagerbrug de algemeene vergadering gehouden van de ijs club „De Eendracht". Medegedeeld werd, dat het gemeentebe stuur van Zijpe voor de tewerkstelling van werklooze arbeiders (kostwinners) bij het klaar maken van ijsbanen een subsidie zal geen van 50 van de bij dat werk uitbe taalde arbeidsloonen. Vervolgens werden de rekeningen over het jaar 1932—1933 vastgesteld als volgt: Rekening ijsclub: ontvangsten 316.52, uit gaven 302.11, batig saldo 113 40. Re kening ijsfeestcommissie: ontvangsten 71.03, uitgaven f 62.10, batig saldo 8.93. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren H. de Graaf, H. Rezelman en J. Rampen. Beide eerstgenoem de heeren werden herkozen, terwijl in plaats van den heer Rampen (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer G. van der Werff. Daarna werd besloten de contributie voor 19331934 te handhaven op 0.55. Op voorstel van het bestuur werd het uur loon van de baanvegers vastgesteld op 0.30. De ijsclub „Stompetoren" bijeen. De IJsclub „Stompetoren" vergader le Maandagavond onder voorzitterschap van den heer D. Huyser van Reenen. Na de bespreking der beschrijving- brief der algemeene vergadering van den Ijsbond Holl. Noorderkwartier werd de heer S. Heringa benoemd als afgevaardigde. "Uit het verslag der penningmeester bleek, dat over het boekjaar '32'33 de reserve in kas en de ontvangsten 159.66 waren geweest, de uitgaven be droegen 102.55, het nadeelig saldo dus 2.89. Het bezit op spaarbankboekje was nog 26.88, zoodat er nog een voordeeiig saldo van 23 99 is. In het bestuur werd herkozen den heer D. Huyser van Reenen en gekozen de heer J. Schuuring. Hierna richtte de voorzitter het woord tot de nafgetreden penningmeester, den heer C .Kramer Glijnis. Hij bracht hem namens leden en bestuur, zijn grooten dank voor het werk, dat hij in de zeer vele jaren voor de vereeniging deed. De heer C. Kramer Glijnis bedanK e voor de waardeerende woorden en voor de prettige samenwerking, die hij had ondervonden. In Krasnapolsky te Amsterdam werd he denmorgen te half twaalf de algemeene ver gadering gehouden van den Ijsbond Hol lands Noorderkwartier. De vergadering stond in het teeken van het ijs en was daar door druk bezocht. De voorzitter, de heer A. J. Stikkel uit Alk maar, verzekerde, dat het hem genoegen deed te hebben vernomen, dat de Friesche Bond met Hollands Noorderkwartier aansluiting wenscht. «Het hoofdbestuur heeft het plan ook aansluiting te zoeken met den Zuid-Hol- landschen Bond. Spreker verwachtte veel van de samenwerking tusschen de Friesche, Noord-Hollandsche en Zuid-Hollandsche ijs bonden. Het deed spr. leed, dat de A.N.W.B. thans ook ijsberichten doorzendt omdat hij daarin ziet, dat deze van oordeel is, dat Hol lands Noorderkwartier het niet goed doet. Hij hoopte, dat de afgevaardigden er voor zorgen zullen de berichten zoo vlug moge lijk aan het persbureau Vaz Dias te doen toe komen en wees daarbij ook op het groote nut van een ziekteverzekering voor de baanvegers' waardoor de afdeelingen van een groote ver antwoordelijkheid ontheven worden. Het hoofdbestuur overweegt zelfs een verzekering voor alle leden op het ijs en zal daarover later mededeelingen doen. Hij hoopte, dat deze winter er een zal zijn waarin het werk van den Bond tot zijn recht zal komen. Vervolgens werd een woord van waardee ring en nagedachtenis geuit ten aanzien van den oud-voorzitter en oprichter van den bond, den heer Minnema en van de districts voorzitters de heeren Olij en Pool. Deze woorden werden door de vergadering staan de aangehoord. De voorzitter deelde mede, dat op 25 Dec. de heer Visser te Burgerbrug den dag her denkt, dat hij voor 25 jaar secretaris aer af- deeling aldaar werd en wekte op hem niet te vergeten. Na lezing der notulen deelde de secretaris, de heer Sarlet, mede, dat de 2e secretaris be dankte en dat door verwarring bij de samen stelling der notulen der vergadering in Am sterdam plaats had inplaats van in Alk maar. Medegedeeld werd, dat het persbureau uitsluitend berichten van correspondenten van den Bond zal publiceeren. Mr. Baart de la Faille zeide, dat de V.V.V. te Haarlem goede berichten geeft, die zeer gewaardeerd worden. De voorzitter zegde toe overleg te zullen plegen, ook met den A.N.W.B. en oordeelde concentratie in de berichtgeving noodzakelijk. Vervolgens bracht de heer G. Cloeck het jaarverslag uit. Het jaarverslag. Ofschoon de winter van korte duur was, konden de bekerwedstrijden het vorige sei- zien doorgang vinden. Ook de bondsdag, de feestdag van alle aangesloten afdeelingen, mocht zich in een groote belangstelling ver heugen. Niet minder dan 40 afdeelingen wa len op dien Bondsdag vertegenwoordigd Eenige afdeelingen hebben in den loop van het jaar als lid van den Ijsbond bedankt. Met den Zuidhollandschen schaatsenrij- dersbond was de verhouding steeds zeer aan genaam geweest. Verschillende aanwezige districtvoorzitters getuigden van een actief leven. De bekerwedstrijden. Aan de orde was daarna het voorstel tot verlaging van het bedrag van het overnemen van de bekerwedstrijden schoonrijden heeren en dames. G. Cloeck (Alkmaar) herinnerde eraan, dat er drie wisselbekers beschikbaar zijn: een voor het schoonrijden heeren, een voor het schoonrijden dames en een voor het hard rijden. Spr. was met het bestuur van mee ning, dat het bedrag van 50 gulden voor overname van bekerwedstrijden te hoog is. Het bestuur stelde voor, den minimum prijs van de overname van de wedstrijden in het schoonrijden op 10 gulden te stellen en den prijs voor de overname van den wed strijd in het hardrijden op 50 gulden te hand haven. Krommenie II stelde voor, om de over name gratis te doen geschieden. Avenhorn zou de wedstrijden alle jaren wel voor 10 gulden willen hebben! (Hilari teit!) B e e t s vroeg naar de kosten der wedstrij den. G. Cloeck gaf hierover inlichtingen. De kosten zijn niet hoog en bestaan hoofdzake lijk uit het maken van reclame, aangezien de bond de prijzen beschikbaar stelt. Omval zou het aan het bestuur willen overlaten, om den prijs vast te stellen. G. Cloeck betoogde, dat een afdeeling wel eens gediend is bij het ontvangen van een hooger bedrag dan 10 gulden. West-Graftdijk kreeg den wedstrijd schoonrijden voor dames, kon deze wedstrij den niet laten houden en kreeg toen een bod van Alkmaar van 25 gulden. St. Pancras oordeelde een vast bedrag beter en wilde de koopmanschap uitschake len. Randsdorp wilde loting onder die af deelingen, die 10 gulden hebben geboden. De heer Schouten (Alkmaar) merkte op, dat dan steeds de afdeeling, die het lot trekt, niet meer dan 10 gulden krijgt. De heer G. Cloeck (Alkmaar) betoogde, dat men niet mag uitsluiten, dat een afdee ling, die het lot trekt, het grootst mogelijke voordeel krijgt. (Applaus.) De heer Heringa (Stompetoren) was er van overtuigd, dat men de kans loopt, dat de afdeeling die wint en die geen wedstrijd kan houden, den prijs niet kan krijgen. De voorzitter merkte op, dat bij het overdragen men niet aan een district is ge bonden, doch aan den kring en er zijn slechts drie kringen in Noordholland. Het bestuursvoorstel werd daarna aange nomen. OOSTENRIJKSCHE PERS VOL LOF VOOR NEDERLAND. „Onze tegenstanders warefl echte vliegende Hollanders". De Oostenrijkers hebben tijd gehad de les van Londen te verwerken. Ditmaal is er niets te merken van den onwil om de feiten te aan vaarden, niets van het ongeloovig verzet te en irriteerend nuchtere cijfers. Zelfs over en scheidsrechter wordt niet gemopperd en de eenige Oostenrijksche sportverslaggever, die vanuit Amsterdam seinde, dat de leiding van den scheidsrechter hier en daar nog wel iets te wenschen overliet, geeft toe, dat de ang van het spel daardoor niet in het minst invloed wercf Alle ochtendbladen hebben zich uitvoerige berichten door hun speciale naar Amster* dam gezonden verslaggevers laten telefonee- ren, en allen geven toe, dat het resultaat nog flatteerend voor de Oostenrijkers is. De „be schamend magere overwinning", zooals het voornaamste sportblad het resultaat noemt, wordt op geen enkele manier vergoelijkt. De rubberknoppen, die de Oostenrijkers zich vlak voor de match, naar Hollandsch voorbeeld, onder de schoenen lieten zetten, en die na de eerste paar minuten weer loslie ten, mogen voor een deel het poovere onzui vere voetwerk in de eerste helft verklaren, maar, zoo schrijft o.a. het „Sporttagblatt", het ging ook na de pauze, toen de schoenen weer met de gewone knoppen voorzien wa ren, niet zoo heel veel beter, en zeker ging het nog altijd niet goed. Dit was geen team, zegt het blad verder, dat den twee jaar gele den toegekenden eerenaam nog verdiende, het waren elf spelers die met wat geluk een roem* looze zege konden behalen op een tegenstan* der, die geheel en al door het geluk in den steek werd gelaten". „Wij mogen blij zijn", schrijft „Der Mon- tag'', dat Bican dat eene doelpunt nog wist te maken. Als Platzer niet zoo prachtig in vorm geweest was, zou het nog erger voor ons afgeloopen zijn. Holland was herhaalde malen veel nader aan een overwinning dan wij. Onze aanvallers konden in 90 minuten nauwelijks een enkel schot op het Holland, sche doel afvuren, terwijl de Hollanders Plat. z£T telkens weer in het nauw brachten". Sterker dan de clubs „Deze wedstrijd heeft tot onze schade be wezen, schrijft het „Sporttagblatt" verder, dat het Hollandsche nationale elftal, dank zij de speciale zorg van de trainers, aanmerkelijk sterker is dan de beste Hollandsche club teams. De Oostenrijksche spelers, die in alle tot dusver in Holland gespeelde clubwedstrij den in de meerderheid waren geweest, ston den nu voor een sterke, gesloten eenheid, een team, dat hard, energiek en doelbewust streed en dat niettegenstaande de snelheid, waarmee zij hun acties doorvoerden, een ste vige baltechniek liet zien. Vooral door hun samenwerking bereikten de Hollanders hun resultaten, maar bovendien waren er enkele spelers in het elftal, die in de hoogste klasse thuishooren, zooals de middenvoor Lagen- daal, een werkelijke aanvoerder, en zijn buurman Vente. Geroemd worden verder het kopspel, vooral van de middenlinie, de snel heid en de energie van de verdedigers en de aanvalslust der voorhoede en den Oosten rijkers wordt aangeraden daarin een lesje bij hun Hollandsche collega's te nemen. In denzelfden zin schrijft „Der Sportmon- tag". Onze tegenstanders waren echte vlie gende Hollanders. Hun methode kent de fijne krullen niet waarmee de Weeners hun spel plegen op te sieren, maar de Hollanders be schouwen die krullen als ballast. Hun ener gieke doorbraken worden afgesloten met kernachtige aanvallen en harde schoten, die meer waard zijn dan de in den breede uitge sponnen combinaties van onze Weeners". De strijd rondom de Weensche methode, die op deze GlasgowLondenAmsterdam- tournée tot zoo groote teleurstellingen heeft geleid, is dus al begonnen. Het laatste woord is daarover voorloopig nog niet gezegd, maar nu al erkent men hier, dat er heel wat moet gebeuren, voordat het prestige van hd Weensche voetbal weer de hoogten bereik! waar het twee jaar lang gestaan heeft. (Telegraaf) Paarden. HARDDRAVERIJVEREENIGING BEVERWIJK. In Oud-Meresteijn kwam Dinsdag* avond bovengenoemde vereeniging in vergadering bijeen. Tot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van den heer Olij, inhou dende het verzoek om in 1934 ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan kam pioenschap 1934 te laten verrijden. Het jaarverslag van den penning meester wees aan, dat het batig saldo alleen over 1933 een bedrag aanwees groot 2889.68. De totale baten inclusief kassaldo over 1932 gaven een eindcijfer te zien van ruim 3400. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer S. de Vries, werd herkozen De voorzitter stelde voor dat wanneer in het volgend jaar het kampioenschap 1934 niet mocht verreden worden, bij de eerste draverijen een jubileumsdraverv te houden en daarbij als minimum hc rdprijs een som van 500 uit te loven. Besloten werd om d jubileumsdrave- r j op 6 Sept. te doen houden. Hierna sluiting. Bridge. WEDSTRIJD TE OBDAM. In de zaal van den heer D. Stadegaard te Obdam werd een bridgewedstrijd ge houden, waaraan een 40-tal bridgers deelnamen. Er werd gespeeld in twee groepen. Het is een zeer geanimeerde wedstrijd geworden. De uitslag is: Groep A. Even lijn: 1 de heer en mevr. en G Deutekom te Noordscharwoude met 11 wedstrijdpunten; 2. de heeren W. Lieshout en C. Reus te Hoogkarspel met 14 punten. Groep A. Oneven lijn: 1. de heeren Jan G-. Hop te Noordscharwoude iQ punten;

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9