Alkmaarsche Courant. IJSBOND HOLLANDS NOORDERKWARTIER. MOORD OP ABBOTSHALL Jladioaieums aonoero rif) en dertigsfe Jaargang. DONDERDAG 14 DECEMBER ALGEMEENE JAARVERGADERING TE AMSTERDAM. No. 295 1933 Vrijdag 15 December. Hilversum, 296 M. (8.12.*—4.8.en 11—12 VARA, de AVRO van 12.-4.- en de VPRO van 8.11.uur). 8.Gra mofoonplaten. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Declamatie Ad. Bouwmeester. 10.30 Orgelspel Joh. Jong. 11.15 Vervolg declama tie. 11.30 Gramofoonplaten. 12.Barnabas von Geezy en zijn orkst en gramofoonplaten. 2.10 Moaepraatje door mevr. I. de Leeuw- van Rees. 2.30 Gramofoonmuziek. In de pauze: Zang door het Politie-Mannenkoor „Euterpe" te Amsterdam o.l.v. J. Hamel. 4. Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinderen. 5 30 VARA-Kleinorkst o.l.v. H. de Groot. 6 20 Gramofoonplaten. 6.30 Orgelspel Cor Steyn. 7.Causerie door R. Dorema. 7.20 De Flierefluiters o.l.v. J. van der Horst. 8. Derde Oecumenische Vredesdienst uit de Westerkerk te Amstrèdam, m. m. v. F. Has selaar, orgel. Mevr. S. Ie Cosquino de Bussv, ds: J. F. van Duyne, dr. K. F. Sparnaay, prof. dr. G. C. van Riel en ds. F Dijkema 10.Vrijz. Godsd Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Declamatie Dora Wallant 10.45 Gra mofoonplaten. 11— Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door den KRO). 8.—9 15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Schlagermuziek en gramofoonplaten. 2.Gramofoonpl. 3. Zangvoordracht en gramofoonplaten. 4 15 Sextetconcert en gramofoonpl. 5.30 Lezing. 6Orgelconcert. 7.15 Causerie. 7.35 Gra mofoonplaten 7.45 Sportnieuws. 8— Orkest- concert 8.30 Vaz Dias. 8.35 Orkestconcert m m. v. pianosoliste en gramofoonpl. 10.15 Roemeensche muziek. 10.40 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplaten. 11—12.Schlagermu ziek en gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert door M. Vinden. 12.50 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 2.20 Solistenconcert, sopraan, viool en piano. 3.20 John MacArthur-kwintet. 4.10 Gramofoonpl 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinder uur. 6.20 Bericht n. 6.50 Piano-etudes door Fred. Dawson. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8 20 Granville Bantock-programma door het BBC-orkest o.l.v. den componist. 9.20 Ber. en gramofoonplaten 9.50 Uit Amerika: S. P. B. Maïs: „The Modern Columbus". 1010 „The Path of Glory", hoorspel van L. du Garde Peach. 11.15 Lezing. 112012.20 Harry Roy en zijn band. Pari/s „Radic^Paris", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 905 Vroolijk radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.05—1.20 Con cert uit hotel Angleterre. 2.204.20 Om roeporkest o.l.v. F. Mahler. 7.20 Kerkconcert door koor o.l.v. den organist Oscar Ring- berg. 8.20 Radiotooneel. 9.35—10.20 Zweed- sche en Noorsche Symphonische muziek o.l.v. L Gröndahl. Langenberg, 473 .44. 5 25, 6.35 en 10.15 Gramofoonplaten. 11.20 „Der Barbier von Bagdad m. m. v. Weragorkest o.l.v. Kühn. 12.55 Gramofoonplaten. 2.35 Viool- en pianorecital. 3.20 Omroeporkest o.l.v. K. Schröder. 6.20 Uit Hamburg: Gevar. pro gramma m. m. v. Noragkleinorkest, Norag- koor en solisten. 7.30 Süragorlest o.l.v. Drost. 10.20 Omroeporkest o.l.v. Merten Rome, 441 M. 8.Gramofoonplaten. 9. „Emiral", opera van Barilli. Orkestleiding: Tansini. Koorleiding: Vertova. 9.10 Gevar. concert. 9.35 Radotooneel. 10.05 Vervolg concert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Om roepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroep orkest o.l.v. André. 9.35 Vervolg concert. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroep orkest o.l.v. Andrt. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Syirpbonieorkest o.l.v. Kumps. 9.20 Vervolg concert. Deutschlandsender1635 .44. 7.35 Leip- ziger Symphonieorkest o.l.v. Blumer, m. m. v. solisten, sopraan, tenor en bas. 8 20 „Der Hörr hat das Wort". 8 50 „Das Blaue vom Himtnel van W. E. Hintz. Leiding: W. Bronostav. 9.20 Berichten, sportpraatje en weerbericht. 10.2011.20 Populair concert uit Frankfurt o.l.v dr. R. Merten. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Vrijdag 15 December. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven try 10.50-11.20, North. Reg. 12.20—13.20, Lond. Reg. 13.20-15.20, Daventry 15.20- 24.—. Lijn 4: Langenberg 10.3519.20, Luxem- borg 19.20-24.—. Krachtig pleidooi voor het amateurisme. Middagvergadering. In de middagvergadering sprak de Voorzitter er zijn vreugde over uit dat de secretaris van den Zuid-Hollandschen Ijsbond de vergadering bijwoord.. Hij zag daarin een bewijs van goede samen werking. De heer D i c k e bracht den voorzitter dank en verzekerde, dat de samenwer king er reeds is Dank zij den steun van autoriteiten is Z.-H in staat het ijstoe- risme te bevorderen. De Z. H. Bond be leeft weer een opleving. De voorzitter sprak hierop woor den van voldoening over de aanwezig heid van den voorzitter van den N. S. B. den heer van Laer, dien hij uitnoodigde aan de bestuurstafel plaats te nemen, aan welk verzoek werd voldaan. Hierna werd mededeeling gedaan van den uits ag der verkiezing van leden van het hoofdestuur. Tot 2den secretaris wed gekozen de heer M. G. A. G. Regoor met 48 van de 51 stemmen. Tot voorzitter in het district Hoorn werd de heer K. Bregman te Oudendijk gekozen in de plaats van wijlen den heer 01 ij. Tot districtsvoorzitter voor het district Purmerend werd de heer Jb Boot I er- kozen. De heer H. Vrouwe te Uitgeest werd als districtsvoorzitter voor de Zaan streek herkozen. De heer IJ. B Vorst werd als distncts- Toor'itter voor het Zuiderdistrict h*>r- ten Detective verbaal door PHILIP MAC DONA1 D Geautoriseerde vertaling door H A C, S 84 moet weten," zeide zij, „ongeveer een jaar geleden ontdekte ik, dat John dat hij betrekkingen onderhie d met die met die vrouw. Ik zal u niet vertellen, hoe ik 't ont dekte dat is een te lange geschiedenis maar ik ontdekte het toevallig. Ik berispte mijn broer om zijn zondigheid, maar hij was driftig zoodat ik hem zijn gang moest la ten gaan, nadat ik mijn afkeuring nauwe lijks had geuit. Daarna probeerde ik nog eens om hem de dwaasheid, het afschuwelij ke van zijn zonde te doen inzien maar hij wou nooit luisteren. Hij wou niet luisteren naar mij. naar mij, die voor hem gezorgd had sinds hij de school verliet! En ik was zwak zondig-zwak en ik gaf het op om te trachten invloed op hem uit te oefe nen, en trachtte te vergeten, wat ik te we ten gekomen was. Maar die brieven bleven komen en toen wilde John weg gaan, o! wat geeft het Zij brak af, terwijl zij haar gezicht met haar handen bedekte Antnony voelde zijn mece'ijden toenemen: een medelijden, dat eigen'ijk dwaas was, d„ar hij sympathie gevoelde voor den dood de in wat moest geweest zijn een tamelijk kozei, terwijl als districtsvoorzitter voor de Vechtstreek de heer J. Trouw herko zen werd. De voorzitter wenschte den bond geluk met deze verkiezing. De Bondsdagen en het amatoerisme. De heer G. Cloeck, vice-voorzitter, hield hierna een warm pleidooi voor de bondsdagen met behoud van het ama toerisme. Hij stelde vocrop, dat het doel van den IJsbond Holl. Noorder kwartier is, zorgen voor het veilige en goede verkeer op de ijsbanen. Achter de vraag, of de Bond daarin geslaagd is, wenschte spr. een groot vraagteeken te zetten Er zijn nog te veel kleine ver- eenigingen, die om een luttele contribu tie achteraf blijven staan. Zij begrijpen niet, dat ze dan individueel het risico loopen, dat de Bond onderling draagt. Wanneer een baanveger van een aan gesloten afdeeling een ongeval krijgt of een ziektegeval, dan wordt niet net be stuur van de afdeeling aangesproken, omdat de Bond daarvoor de baanvegers heeft verzekerd. Koedijk besloot deze week, geen lid te zijn van den Bond en spr durft te zeggen, dat dit komt, om dat men daar geen oogenblik stil heeft gestaan bij de daaraan verbonden ge volgen De bestuursleden in Koedijk loopen nu kans, persoonlijk aangespro ken te worden voor een ziekte of onge val van een baanveger en moeten dan uit eigen zak betaien. De Bond heeft ge werkt om de banen in orde te krijgen en het noodige gedaan voor de menschen in zijn dienst. vuile strijd tegen kleurlooze Puriteinsche op vattingen. Zij wreef haar rood gerande oogen mpt een zakdoek, en worstelde verder. „Er is niet veel meer aan u te vertellen, behalve behalve dat ik die brieven stal, om denzelfden reden dien u hadt om mij te dwingen u er van te vertellen, t Is ver keerd van mij, maar, ofschoon John zondig de, in een leven van zonde leefde, had ik be sloten hem rein te houden voor de oogen der wereld; om het slechte, dat hij deed, buiten de vuile kranten te houden, die er plezier in zouden hebben om de zonden publiek te ma ken van den man, over wien ze nu jamme ren dat zijn dood een verlies is voor hei land. En hij is een verlies voor het land. Mijn arme broer mijn arme broer Zij leunde met haar hoofd tegen den rug van den stoel en schreide, schreioe hopeloos, bitter. De tranen vielen langzaam, zichtbaar, langs de magere wangen Anthony voelde zichzelf verachtelijk Een groote golf van medelijden bijna van te derheid kwam over hem. Maar de ge dachte aan deri man, die groot van lichaam en groot van hart was, en zuiver en gezond en die waarschijnlijk zou worden opge hangen, dwong hem tot werken. „Kent u," vroeg hij. terwijl hij zich voor over booo den naam van deze vrouw?" „Ja. Haar stem was kleurloos, hope loos; zij scheen gebroken. „Tenminste, ik ken den naam, waaronder ze bekend is." Anthony wachtte met eenige onrust. „Zij is een danseres", zei de vrouw, „en schaamteloos. Ze noemen haar Vanda" Daarnaast heeft het bestuur ingezien, dat er nog iets anders gedaan moest worden om de leden bijeen te houden Het heeft daarom drie wisselbekers aangeschaft en de afdeelingen de kans gegeven, een buitengewoon mooien wedstrijd te krijgen. De K. N. S. B. stelt naast de bekers medailles beschikbaar De wedstrijden zijn in de afdeelingen in goede aarde gevallen. Als man van initiatief heeft de voor zitter de Bondsdagen uitgedacht. De afdeelingen kunnen naar deze Bonds dagen hun dames of heeren, die het mooist rijden, afvaardigen of hun snel- sten rijder. De snelle rijders moeten jon gelui zijn, die nog niet in het buiten land hebben gereden en als zij winnen, krijgen zij medailles en hun afdeeling een prijs van 190, 50 of 10 Deze kunnen dit benutten voor het afdee- lingswerk. Op den Bondsdag in Alkmaar verschenen verleden jaar 42 jongelui; Krom uit Limmen maakte de beste tij den en het H. B. trok daarop dadelijk de gelden uit om hem naar Zwitserland te zenden. Met het oog op zijn gestel, oordeelde de dokter hem daarvoor niet geschikt, doch al is dit nu niet gelukt, het kan in de toekomst gelukken. En dan zal niet meer de minderwaar dige uitdrukking gebruikt worden, dat onze jongens rijden om een blikje Zij zullen dan rijden om de eer en om niets anders. Niets is aardiger dan de sfeer van het amateurisme Vandaag den dag, aldus spr., is het streven waarneambaar om het beroeps rijden in de hand te werken. Door den nood der tijden zou het kunnen gebeu ren, dat een jongeman, die een mooien tijd gemaakt heeft, zich genoodzaakt ge voelt om in te schrijven voor een wed strijd, waarin om geld gereden wordt. Spr. roept de bestuursleden van de af deelingen toe: „Speculeer niet op den nood der tijden en wees niet de oorzaak, dat daardoor een jongeman later niet meer onze kleuren kan verdedigen.'' In den laatsten tijd zijn er in de A'k- maarsche Courant artikelen verschenen, waarvan de bronnen aan spr bekend zijn en waarin er op wordt aangedron gen, dat de IJsbond wedstrijden op de korte baan moet organiseeren en het liefst om geld. Denk eens aan, dat de jonge Akerboom, die gisteren in Bergen zulke schitterende tijden maakte en door de Berger IJssportvereeniging naar Davos wordt gezonden, daar onder lei ding van den K N. S. B. inderdaad één van de eerste rijders wordt. Wanneer dan deze jongeman gevolg zou geven aan het gelfuit van den vogelaar en voor geld zou gaan rijden, dan zou dit een klap in het gezicht zijn van de ver- eeniging, die heer heeft laten trainen. Eu dat alles om wat geld, waarvan hij misschien een aardigen avond zou heb ben. (Applaus!) Hetgeen de Alkm. Cour. in het num mer van 12 Dec. schreef, noemde spr. een steek in den rug van onze jongens, die onze kleuren in het buitenland heb ben verdedigd. Zij hebben voor de eer en de sport gereden en het past niet, hen na te geven, dat een beroepssportman eerlijkenis dan een amateur. In dat ver band zou spr. willen verwijzen naar Friesland, waar rijders van wedstrijden zijn thuis gebleven omdat zij daarvoor geld hadden gekregen. Dat een Van der Scheer, een Heiden, een Keetman, een Renaud niet eerlijk zouden rijden, is,absurd. Wie eenmaal naam heeft gekregen als amateur-rijder en eenmaal onze Nederlandsche kleur 'n heeft hoog gehouden, voor die zou het de grootste straf zijn, wanneer men hem voor het oog van de troep de kleu ren moest afscheuren, omdat hij den naam van beroepsrijder heeft gekregen. Spr. wekte daarom dan ook de afdee lingen op, de Bondsdagen en hei ama teurisme te bevorderen. Ook voo- het schoonrijden geldt hetzelfde. Voor een Bondsdag in het hardrijden moet 50 van de ontvangst met een minimum van 200 aan den Bon 1 worden afgedragen. Wij hebben zoo zeide spr., verleden jaar te Alkmaar een Bondsdag gehouden bij ongunstig weer, maar de 200 kwamen er uit. Allereerst heeft men een inleggeld van 1.50 en voorts een entree van 25 cent voor bonds leden en van 50 cent voor niet-leden. De financiën kunnen voor een Bondsdag geen moeilijkheden opleveren Spr. was van oordeel, dat het H B een woord van dank verdient, dat het op Ml „Goede God!" Anthony schrok en was ver baasd. Hij was een vurig bewonderaar aan deze zijde van het voetlicht, van de mooie Russische. Hij overwoog, dat staatslieden niet altijd ongelukkig zijn. Hij ging staan De vrouw kwam tot het leven terug. „De brieven," schreeuwde zij. „Geef mij de brieven!" Hij overhandigde ze haar. „Mijn eenige voorwaarde," zei hij, „is dat ze niet vernie tigd worden totdat ik toestemming geef.'' Hij keek haar vragend aan. „Ik weet, dat u voor dien tijd niet zult probeeren u er van te ontdoen. En geloof als 't u blieft, miss Hoode, dat u mijn oprechte sympathie hebt en dat er geen ijdel gepraat zal zijn ovet wat wij beiden weien." „O, ik geloof u," zei ze vermoeid. „En nu bent u, vermoed ik, gelukkig. Maar wat voor goed u gedaan hebt, weet alleen de hemel!" G Anthony keek op haar neer. „Het goede, dat ik gedaan heb, is dit: ik heb mijn kennis vermeerderd. Ik weet nu, dat u niets te ma ken hadt met den dood van uw broer. En ik weet, dat er een vrouw in de zaak voorkomt en wie zij is. Zij mag er niet, direct of indi rect, in betrokken zijn, maar het afgezaagde Fransche gezegde is dikwijls een nuttig ele ment om mee te werken." De bleeke oogen van Laura Hoode keken hem met nieuwsgierigheid aan. Hij merkte met verwondering, hoe zij elke minuut meer menschelijk scheen te worden. „U bent een ongewoon persoon, mr Gethryn," zei ze. „U bespiedt me en u pijnigt me en toch voel ik. dat ik met u op heb55. Zij hield op en ging daarna verder. „U ver deze wijze de belangen van de afdee in- gen dient. (Applaus). De voorzitter bracht den heer Cloeck een woord van dank voor zijn inleiding en deelde mede dat van de afdeelingen Avenhorn, Zwanenburg (Halfweg) en Nieuwe Niedorp aanvragen waren ingekomen voor een Bondsdag Beets had dit nog met een vraagteeken aangevraagd. Wie moet nu de eerste hebben De heer Hoogland (St. Pancras) was van oordeel, dat er o de baanin- richting waar de Bondsdag verleden jaar werd gehouden, veel viel aan te merken. Gaarne ziet hij, dat in de toe komst daarvoor bepalingen worden ge maakt. De baan voor het hardrijden dient te worden uitgebakend en vrij ge houden voor de rijders. Toen spr. het vorige jaar met drie van de snelste rij ders uit zijn afdeeling op de Quint kwam om hen te trainen, wa er zelfs geen ronde baan te bekennen. De voorzitter antwoordde dat het vorige jaar de sneeuwval de Quint parten had gespeeld. De heer R u t s e n (N. Niedorp) zeide, dat zijn afdeeling een dergelijke baan vrij houdt, waarop uitsluitend door rij ders met Noren mag worden gereden. De heer Kaan vroeg of het niet beter was, om de Bondsdagen alleen toe te wijzen aan die afdeelingen, die nog geen wedstrijd van den K N. S B. hadden gekregen. Ndat de heer Hoogland betoogd had, dat alle afdeelingen dezelfde rech ten en plichten hebben, erkende de heer Kaan de moeilijkheid varr zijn voorstel aangezien niet alle afdeelingen van de IJ. H. N. lid zijn van den N. S B. Op voorstel van den voorzit:er werd nog besloten, dat er niet meer dan drie Bondsdagen in één jaar zuilen worden gehouden, en de plaatsen bij loting te bepa'en. en daarbij rekening te houden, dat de Bondsdagen niet op achtereen volgende dagen worden gehouden. Zwanenburg kreeg bij loting den Bondsdag voor de hardrijderij; Nieuwe Niedorp stelde geen prijs op een Bonds dag in het schoonrijden, zoodat Aven horn den Bondsdag voor het schoonrij den krijgt. Besloten werd, Alkmaar als plaats voor de volgende vergadering aan te wijzen. De rekening 19321933 werd met een nadeelig saldo van 136.02 in ontvangst en uitgaaf op 1847 55. Vastgesteld, na rapport van den heer Govers (Ursem), namens de Kas-commissie. Op verzoek van den heer K e m p e r (Omval) deed de penningmeester, de heer Preijer, nog mededeelingen over het reservepotje, groot 2000 en zegde de voorzitter toe, daarvan op de vol gende begrooting een apart uittreksel te zullen plaatsen. De heer Heringa, eveneens lid van de commissie, deelde mede, dat de pen ningmeester nog 90 moet ontvangen. Er zijn afdeelingen, als Akersloot, die 3 jaar contributie schuldig zijn en die bliiven zwijgen. Spr. drong er persoonlijk op aan, toch eindelijk die schuld eens te voldoen. Rondvraag. Van de afdeeling Limmen was schriftelijk de vraag ingekomen of in leggeld voor wedstrijden, uitgaande van den K. N. S. B. of van daarbij aangeslo ten vereenigingen, verplichtend is. De heer Cloeck antwoordde, dat het reglement van den K. N. S. B. ver plichtend voorschrijft. De heer Bakels (Ransdorp) had schriftelijk de vraag ingediend of het niet mogelijk was, dat de afdeelingen van den IJ. H. N. collectief lid worden van den K. N. S. B. De heer Cloeck zeide, dat het lid maatschap van den K. N. S B. 3 van de ontvangsten bedraagt met een mini mum van 10. De voorzitter zeide nog. dat al vaak met den heer Van Laer over een collectief lidmaatschap was gespreken en hij verzocht dezen het standpunt van den K. N. S B. uiteen te zetten Het standpunt van den K. N. S. B. De heer Van Laer voldeed bij uitzon dering aan dit verzoek. De moeilijkheid voor een collectief contract met IJ. H. N zit hem in 't wedstrijdwezen. Dit dient wel degelijk onder goede controle te staan. IJ H N telt 90 afdeelingen. De telt mij. dat de jonge man Deacon mijn broer niet doodde; u vertelt mij, dat, al heb ik mij zoo verdacht gedragen, u ook weet, dat ik niets te maken had met met de mis daad. Hoe weet u deze dingen?" Anthony glimlachte. „Ik weet het," zei hij, „omdat u beiden 't mij verte de. Ik weet, dat geen van u beiden 't deed, zooals u zoudt weten, als u met den bisschop gepraat hadt, dat hij niet het kwartje van het kleine meis je gestolen had, al zeiden ook al de kran ten, dat hij 't deed. Nu moet ik gaan. Goe den nacht.' Hij verliet Laura Hoode glimlachend, glimlachend als zij in geen maanden ge daan had. Toen hij in de hall kwam, vanuit de gang. stormde een vrouw op hem af. Zij was groot en verdacht mooi. Zij lonkte met haar oogen. Ze was schichtig en onverschrok ken en bedeesd. „O!" hijgde zij. „Is dit kolonel Gethryn? Is t zoo? O, u meet het zijn! O, kolonel, hoe buitengewoon interessant om u te ontmoe ten! Hoe bijzonder interessant!' Mevrouw Mainwaring viel heelemaal niet in Anthony's smaak. ,t Moet betreurd wor den, dat hij geen moeite deed zijn afkeer te verbergen. „Mevrouw Mainwaring?', zei hij. „Me vrouw, de aandoening is aan uw kant.', Zij stond hem in den weg. Gedwongen stond hij stil. „O, kolonel, vertel me toch, u gelooft toch niet, dat die lieve jongen o, die beestach tige politie 't is alles te, te verschrikke lijk, en afschuwelijk!" Anthpny lachte. De gedachte aan Deacon als een „lieve jongen" amuseerde hem. De K N. S. B zou met geen mogelijkheid er in al die afdeelingen wedstrijden de wedstrijden kunnen regelen, wanneer moesten worden gehouden. Dan zouden er wel vier of vijf op een dag moeten plaats hebben. Men moet de wedstrijden niet beschouwen als een brou van in komsten voor de vereenigingen. Het principe van de wedstrijden moet zijn: een selectie van de rijders te krijgen om die op te voeden en de goeden naar het buitenland te zenden. Het Bondsbestuur ontroleert en zoekt de rijders uit. De K N. S. B. wenscht niet te veel wedstrijden Het moet nipt zóó worden, dat men vandaag een wed strijd heeft in N. Niedorp, morgen in Oudkarspel en overmorgen in Bergen. Dit wordt voor de rijders te moeilijk Afgescheiden van het feit, dat een vereeniging geen 10 voor het lidmaat schap kan betalen, is het reeds om ge noemde reden onmogelijk met IJ. H. N. een collectief contract door te voeren. De heer Stikkel en spr. staar ieaer op een eigen standpunt Eerst hebben wij tegen elkander gesteigerd, doch later hebben wij getracht, in goeden zin tot een oplossing te komen Daarom zijn aan IJ. H N drie wedstrijden toegewe zen. De afdeeling, waar die wedstriji^n gehouden worden, behoeven geen lid te zijn van den K N S B Dit is wel het gevai voor de hardrijderij, omdat de hardrijders uitsluitend op banen van den KNSB. mogen uitkomen aan gezien wij anders internationaal auto matisch op onze vigers getikt zouden worden. De rijders, die wij naar het buitenland meenemen, moeten volkomen amateur zijn. Wij zijn aan het internationaal reglement gebonden. De wedstrijden in hèt schoonrijden van IJ. H. N. mogen ook plaats vinden op ba nen van afdeelingen. die geen lid zijn van den K. N. S. B., mits het reglement in con tact blijft. De K. N. S. B. heeft in Noord- Holland al 34 aangesloten vereenigingen en zou zeker het wedstrijdwezen niet kunnen regelen, wanneer met den IJ. H. N. voor de afdeelingen ook nog een collectief contract werd gesloten. Na een vraag van den heer Bakels, deelde de heer van Laer nog mede, dat elke rijder in Nederland, die deUreemt aan wed strijden op banen van vereenigingen, niet aangesloten bij de K. N S B. gedisqualifi- ceerd wordt. In het organiseeren van wed strijden onder eigen leden is elke vereeniging vrii. mits niet om geld gereden wordt De voorzitter bracht den heer van Laer dank voor zijn mededee'ingen De heer K e m p e r (Omval) zou, in ver band met de kanalisatieplannen gaarne zien, dat IJ. H. N. ev°na's de Z. Holl. Ijsbond, op goeden voet kwam te staan met den Commissaris der Koningin in de Provincie. De voorzitter antwoordde, dat dit reeds het geval is, terwijl de heer Hoogland opmerkte, dat het den heer Kemper bekend kan zijn, dat het kanalisatieplan voor enkele vaarten aan de ijssport ten goede zal ko men Mr. Baart de la Faille be toogde de wenschelijkheid om den heer Meyerinck in de afdeelingen lezingen met lichtbeelden te laten houden over het redden van drenkelingen, speciaal bij ijsongelukken. De financieele kosten, daaraan verbonden, zijn zeer gering. De voorzitter zegde toe, dat er naar gestreefd zal worden om in de volgen de vergadering den heer Meyerink dit on derwerp te 'aten behandelen. De heer Margadant deelde mede, dat hij op de be'angrijkheid daarvan op de districtsvergadering reeds had gewezen. Op verzoek van den voorzitter deed spr. nog mededeelingen over het te werk stellen van werkloozen op de banen. Gemeenten, die werkverschaffing met rijkssteun uitvoeren, mogen alleen werken laten doen, waarvoor het rijk steun verleent. Voor een afdeeling ts het daarom het eenvoudigste om het ge meentebestuur voor het in erde houden van de banen subsidie te vragen onder beding, dat als oaanvegers werkzoekenden, inge schreven bij de Arbeidsbeurs, te werk zul len worden gesteld tegen het plaatselijk gel dende contractloon. Mr. Baart de la Faille ves tigde nog de aandacht op het euvel van schaatsen met scherpe punten, waardoor vaak ongeluken worden veroorzaakt. Gaar ne zag hij, dat het Bondsbestuur de fabri kanten verzocht, slechts moderne schaatsen met kromme neuzen te vervaardigen. Voorts wilde hij de schaatsen met srberoe punten Tl'»1 f(\o1p*PT1 l- dame keek hem wantrouwend aan, toen hij zoo vroolijk was. Anthony werd gewichtig officieel. „Uw vragen, mevrouw, maken mij verlegen. Maar mijn opinie is mijn opinie is, en ik houd haar" hij raakte plechtig zijn voorhoofd aan „hier." Met ontzag vervulde oogen kwamen als het ware op hem af. „O, kolonel!" fluisterde ze, „o, ko'onel! Hoe wonderbaar!" Dan, be deesd: „Hoe gelukkig voor mij, dat ik een arme vrouw ben!" „Ik heb," zei Anthony ernstig, „altijd ge loofd in peliike rechten voer de vrouwen. Zij nemen een positie in, gelijk aan die van de mannen, dat is mijn meening. Hij boog en liep haar vlug voorbij, de hall door. HOOFDSTUK XI. De Pijl en Boog. Zonder nog een blik te werpen naar de mooie vrouw achter hem, ging Anthony naar de studeerkamer, er binnen, en sloot de deur achter zich. De groote kamer zag er heel anders uit dan bij zijn eerste bezoek. In het midden was de lange tafel op schragen, die dienst ge daan had bij het onderzoek van den lijk schouwer. Twee kleinere stonden langs den muur. Het verste eind van de kamer was vol met rijen stoelen. Anthony besefte, met iets van verbazing, hoe 'n groote kamer het was. Maar nu ver bande hij uit zijn geest alles, behalve zijn onmiddellijk doel, en ging naar de kleine rozenhouten tafel, die tusschen de deur en de staande klonk stond. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5