SPORT EN WEDSTRIJDEN. IJs en weder dienende De muiterij op de Zeven Provinciën. Oh ze Jiotonim RUWE HU/D De keerzijde van de medaille. De scheepvaart in de vorst periode. De geheele binnenvaart on mogelijk. Texel geïsoleerd. Zware ijsgang op het IJselmeer. Ook hier dus: de keerzijde van de medaille! WEDSTRIJDEN OP HET IJS. Gemaskerd bal te Schermerhorn. Kortebaanwedstrijd tc Nieuwe Niedorp. Hardrijden te St. Pancras. AANGEKONDIGDE WEDSTRIJDEN. IJSCLUBS VERGADEREN. Vergadering te Broek op Lan gendijk. De ijsclub te Oterleek vergadert. ZWALUWEN—KRAKAU. Het Zwaluwenteam samenge steld. BELGISCH ELFTAL—KRAKAU. Mutters leidt. IERLAND—BELGIE. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. WEDSTRIJD TE WIERINGERWAARD. SPORT IN BEELD. ALCMARIA-NIEUWS. Vonnissen van den Zeekrijgs raad voor de eerste groep Europeesche muiters. De overwegingen van het vonnis. AANGEKONDIGE WEDSTRIJDENT" £uchtiMOtt HET VERTREK VAN DE „ZILVERMEEUW". DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. HET VLIEGVELD. ENGELSCH VLIEGTUIG VERMIST. Mackt&ecicfUen Schrale Lippen Gesprongen Handen Getuige had Z. hooren zeggen, dat G 10 pet. van den buit voor de „tip" moest heb ben. Verdachte beweerde nooit iets tegen de ge tuigen te hebben gezegd. Requisitoir. Mr. baron Speyart van Woerden, hierna requisitoir nemend in beide zaken, reconstru eerde aan de hand van de verklaringen dooi de verdachten in eerste instantie afgelegd de feiten, zooals die ook door de rechtbank als bewezen werden geacht. Ten aanzien van den gepleegden diefstal zeide spr. de bedreiging tot geweldpleging te laten vallen. Spr. zag in het misdrijf één diefstal, voor afgegaan door een reeks van handelingen, tezamen een feit uitmakend zooals spr uit de jurisprudentie aantoonde en hij achtte uit dien hoofde de kwalificatie van het vonnis niet juist. Spr. concludeerde tot vernietiging van het vonnis. Gezien de persoon van Z., die tezelfder tijd voor andere m'sdrijven terecht B'oest staan, en ter bescherming van de plattelandsfcevokling tegen stads-bandieten achtte spr. de aan Z. opgelegde straf juist Daarna komend tot de zaak G. betoogde spr. eveneens uitvoerig,.aan de hand van de jurisprudentie, dat diens handelingen als uitlokking tot misdrijf moet worden gekwa lificeerd en vroeg ook in deze zaak bevesti ging van het vonnis. CIVIEL GEDING TUSSCHEN UITGEVER VAN BUURTBLADEN EN „DE ARBEIDERSPERS". Vijftien duizend gulden schade ver goeding geëischt. Voor de civiele Kamer van de recht bank te Amsterdam werden de plei dooien gehouden in het proces tusschen den heer K. Wiering als eischer, uitgever van Wiering's Weekbladen contra directie van de Arbeiderspers. In het ochtendblad van Het Volk van 15 Maart was een artikel verschenen naar aanleiding van een bericht over hygiëne op de scholen in het buurtblad „Amsterdam-Oost". In het artikel in „Het Volk" werd scherp stelling geno men tegen den schrijver van het bericht in „Amsterdam-Oost". Abusievelijk ver meldde „Het Volk" daarbij, dat het hier gold een der buurtblaadjes van de N. V Wiering In het avondblad van denzelf den dag werd dit echter reeds gerectifi ceerd Twee dagen later dagvaardde mr J. J. de Vrieze in opdracht van den heer Wiering de „Arbeiderspers" In de dag vaarding werd gesteld, dat het „Volk artikel laster zou opleveren, subs belee- diging, nog meer subs. onrechtmatige daad en bovendien oneerlijke concurren tie Op grond hiervan werd door W. vijf tien duizend gulden schadevergoedin geëischt. Voor „De Arbeiderspers" trad op mr M Mendels, voor Wiering, mr. J. J de Vrieze De uitspraak werd na re- en dupliek bepaald op VI Januari 1934. Wat verwacht werd, is gebeurd: de vorst fs met al haar hevigheid weer teruggekeerd Het heeft vannacht gevroren en niet zoo'n klein beetje ook Volgens waarnemingen in onze stad is de laagste temperatuur heden nacht 12 graden geweest, terwijl het van morgen om 11 uur nog 5 graden vroor. Opnieuw zijn dus de schaatsen weer te voorschijn gehaald en voor de derde keer kan men plannen voor grootere en kleinere, toch ten maken. In Friesland is men al heel hard aan het werk en probeert men op het oogen blik. om voor Zaterdag den beroemden elf steden tocht te organiseeren! Sinds 1929 is deze niet gehouden en het zou dus wel zeer interessant zijn. om na vier jaar deze histo rische tocht weer eens te houden. Echterhet weerbericht luidt niet al te gunstig. Voor het Noorden wordt zelfs lichte tot matige dooi verwacht en in het Zuiden van ons land zal de temperatuur vermoedelijk wel om het vriespunt zweven. Ook het weeroverzicht voorspelt niet veer goeds voor de ijssport. Over Scandinavië is een depressie gekomen, die een ernstige bedreiging vormt voor de vorst in ons land. Zoodat dit derde wintertje wellicht weer spoedig tot de geschiedenis zal hehooren. Wij hebben in deze dagen verschillende keeren over de ijssport gesproken; thans meenen wij wel eens over de andere zijde der vorst-medaille te mogen schrijven Het valt niet te ontkennen dat de minder bedeelden het op het oogenblik zwaar te ver duren hebben. Ondervoeding, minder warme kleeding, beperkte brandstof en dunne de kentjes, het zijn in dezen tijd niet te onder schatten beproevingen Met verlangen zien deze menschen uit naar een verandering, naar den dooi. Wat menschen door tal van crisis-maat regelen slechts moeizaam kunnen bereiken en waarbij nog tal van belangen van an deren worden geschaad, wordt door de na tuur plotseling verricht. De saneering van den tuinbouw kan voor een gedeelte door den strengen vorst worden verricht zij het ook, dat deze steun slechts tijdelijk moet worden genoemd. De Tuinderij vestigt hierop de aandacht. Tal van schepen met aardappe len beladen kunnen niet verder. Gevolg hier van zal stagnatie in den aanvoer zijn, zoo dat bezitters van aardappelen ter plaatse der consumptie vermoedelijk betere prijzen zullen kunnen maken. Ook voor onze Noord- Hol landsche koolstreek kan de vorst van groote beteekenis zijn. De ïog te velde staan de bladgroente, met uitzondering van boe renkool, zal wel bevriezen en de boeren die in de goed beschutte schuren voorraden groente hebben opgeslagen, mogen, bij aan houden van den vorst, op gunstige prijzen rekenen. In soortgelijke gevallen, aldus zeg', de Tuinderij, bleek Noord-Holland vooi West-Euro ia de onontbeerlijke voorraad schuur van versche onbevroren groenten *e wezen. Een voorraadschuur, waaruit kan worden gedistribueerd op eiken dag, onder schier elke omstandigheid. Onbevroren uien konden al iets in. prijs verbeteren, de zuur kool werd meer gevraagd. De kool zelf on dervond nog weinig •belangstelling, doch ook hiervoor is de kans op beter beduidend ver groot. Er glundert weer een straal van hoop op het zoo vaak door zorg en druk geteekend gelaat. Aan den Langendijk de hoop, terwijl in de Streek de bloemkoolverbouwer dreigt ernstig gedupeerd te worden. Zoo is het leven. Ook het bouwbedrijf wordt door den stren gen vorst gestagneerd. De beteekenis hier van mag niet worden onderschat. Immers circa 20 pet van de totale in de industrie werkzame arbeiders vinden emplooi in het bouwbedrijf en in de daarbij annex zijnde industrieën In Januari van dit jaar bedroeg de werkloosheid in deze bedrijfstakken circa 60 pet., zoodat toen niet minder dan 12 per van de geheele industrie arbeidende bevoi king van Nederland door de ma'aise in het bouwbedrijf buiten werk werd gesteld. Hot meer zal dit spreken, wanneer de verwach tingen omtrent een zeer strengen winter waarheid zullen worden. Daarbij verzinken meerdere bedrijvigheid in den tuinbouw, iti den middenstand, grootere verdiensten van hen, die van de vorstperiode profiteeTen, in het niet. Laten, wij' hopen, dat ons land, hij den ieeds bestaanden nood, voor een derge lijke ellende zal mogen worden gespaard Men verzoekt ons te willen mededeelen: De postboot van Vlieland en Terschelling komt en vertrekt geregeld iederen dag eu vrijwel op de gewone uren, ondanks de vorst periode, uit de haven van Harlingen. De lijnbooten van Londen. Huil en Goole varen op den gewonen tijd. De verbinding Holland --Friesland wordt voorts op regelmatige wijze onderhouden door de binnenbooten. Nog heden zijn vier Stanfriesbooten en een Hunze boot van Harlingen vertrokken om over de Waddenzee via Den Helder langs het groot Noordholland Kanaal naar Amsterdam te varen. Het kanaal LeeuwardenHarlingen wordt opengehouden met een ijsploeg en is nog steeds bevaarbaar voor stoom- en motor booten. Hedenmorgen te 9 uur is de ijsbreker „Daniël Goedkoop" met een convooi van vier schepen en twee tankschepen t< Nieuwediep aangekomen De „Daniël Goedkoop' is daar na teruggekeerd. Waarschijnlijk zal het niet mogelijk zi;n. dat de heden te Nieuwediep ge- arrivee de schepen naar Harlingen overste ken De Harlinger Trekvaart is voor de scheepvaa' niet meer bevaarbaar Piact'sch is thans tengevolge van den hevi- den vorst de geheele binnenscheepvaart in het land stilgelegd. De ijsbreker „Wilhel- m.ria Goedkoop" die voor het openhouden van het Merwedtkanaal van Amsterdam t.aai Vreeswijk is vertrokken en tot Gorkum zou trachten te komen, zal het niet verdei dan tot eerstgenoemde plaats kunnen bren gen, aangezien in verband met den ijsgang hedenmorgen te 10 uur de schutbalken voor de sluis te Vreeswijk zijn aangebracht. De verbinding met Texel is door den lagen waterstand, tengevolge van den sterken Oos tenwind, weer verbroken. De Texelsche boot kon hedenmorgen de haven van Oudeschild niet binnen komen, zoodat de vaste dienst Den He derTexel opnieuw gestagneerd is. Bij hoog water zal men trachten de verbin ding tot stand te brengen. Het IJselmeer zit op het oogenblik vol met ijs. Natuurlijk zijn het geen gladde vlakken, waarop schaatsenrijden mogelijk is, maar het zijn zware ijsschotsen, die in het meer drijven en die zich bij de kusten hebben op gehoopt. Zooals men weet, ligt het motorvracht schip „Trois Frères" op een kilometer voorbij de Pampus vast in het ijs en pogingen, om het schip te bevrijden, hebben geen enkel re sultaat opgeleverd. Gebleken is dat krachtige, op het breken van ijs ingerichte vaartuigen van de Oranje sluizen uit, niet verder kunnen komen dan on geveer 1500 M.daarna boeken zij in hun strijd tegen de geweldige ijsmassa, die op enkele plaatsen anderhalve meter dik is, een besliste nederlaag. Met dat al bestaat er voor de opvarenden van de „Trois Frères" geen gevaar dat zij ge brek zullen krijgen aan levensmiddelen en brandstof. De schipper-eigenaar bindt op ge zette tijden de schaatsen onder en begeeft zich op deze wijze naar den dijk om voorra den op te doen en besprekingen te voeren met zijn lastgevers Het scheenje heeft lading in, welke door een Amsterdamsche stoom boot-reederij verder zal worden geëxpe dieerd; de onmogelijkheid om deze te lossen is in de eerste plaats een zaak voor de assu rantie. Overigens is het IJselmeer voor de scheep vaart volkomen gestremd; zoo heeft de NV Koppes Scheeps-agentuur haar diensten langs deze route sinds verleden week Maan dag reeds stopgezet. Ook op onze groote rivieren is het in vele gevallen met de scheepvaart gedaan Ver schillende plaatsen aan deze rivieren melden zware ijsgang. Zoo zit de IJsel bij Zutfen geheel dicht, neemt het ijs in de Waal snel toe en is overtocht op diverse plaatsen alleen nog mogelijk voor voetgangers en wielrij ders. Het spreekt vanzelf, dat ook vandaag ver schillende berichten, meldende gehouden ijs wedstrijden e.d. ons bereikten. De „bloemie zing" volgt hier: Dinsdagavond hield de IJsvereeniging te Schermerhorn een gemaskerd ijsfeest op de verlichte baan in den Eilandspolder, waar aan mededongen 7 groepen en 9 enkelingen. Er was zeer veel publiek. De eerste prijs werd toegekend aan „de piloten van de K.L.M.", voorstellende verschillende vliegtuigen. Deze groep bestond uit de dames M. Los, A. Krul, S. Klippel, van der Oord en D. Kan. De tweede prijs behaalde de dames T. Wit- Plevier en A. Mauriks (bruid en bruidegom), de derde prijs de dames D. en G. van der Oord („Winter", de vierde prijs mevr. Schots man („Nacht"). De uitreiking der prijzen had na afloop plaats in het café van der Oord. Te Nieuwe Niedorp had Woensdagmiddag een kortebaanwedstrijd plaats voor beroeps- rijders. Het was vinnig koud op de baan, waardoor de belangstelling niet groot was. De uitslag luidt: le prijs, 60gulden, J. Jette, Medemblik; 2e prijs, 40 gulden, C. Pronk, Warmenhui- zen; 3e prijs, 15 gulden, N. Oudeman, Graft; 4e prijs, 10 gulden, P. Burger, Burgerbrug. Er waren 28 deelnemers. E>e uitslag van den wedstrijd in het hard rijden, gehouden te St. Pancras, is als volgt: 1. J. Wijn, 2. P. Koning, 3. J. v. Graft. Een wedstrijd voor kinderen had het vol gende resultaat: 1. Piet Zeegers, 2. K. Visser, 3. C. Groen Czn., 4. C. Burger, 5. C. Groen Tzn. H e i 1 o o. In Heiloo is de baan nu ook al weer eenige dagen berijdbaar en het ijs is van uitstekende kwaliteit. De vereeniging al daar heeft voor Zaterdagmiddag wedstrijden voor jongens uitgeschreven en wel in drie rubrieken. De wedstrijden beginnen om half twee. Oudkarspel De ijsclub „Volharding" te Oudkarspel heeft voor Vrijdag a.s. natio nale wedstrijden in het hardrijden voor da mes uitgeschreven over 500 en 1000 M. Verder zal dienzelfden dag een wedstrijd in het schoonrijden voor dames worden ge houden. Zondag a.s wordt op dezelfde baan een wedstrijd gehouden voor amateurs over 500, 1500 en 30Ó0 M. De eerste prijs is een zilve ren wissel beker. Onze amateurs kunnen zich dus weer ge reed houden. Alkmaar. De winkeliersvereniging „Verdronkenoord" houdt vanmiddag op de gezellige baan op het Verdronkenoord een wedstrijd voor jongens. Deze baan, die des avonds verlicht is, is voor iedereen gratis toe gankelijk. Grootschermer. De ijsclub Drie huizen houdt Zondagavond een gecostu- meerd ijsfeest. waar het heel gezellig zal toegaan! 't Feest is voor groepen, paren en enkelingen. Omval. De ijsclub „Omval" zal Zon dag een schoonrijdster uitzenden naar den bondsdag te Avenhorn. Teneinde de beste rijdster uit te zenden, houdt de club Vrijdag middag op „de Quint" een onderlingen wed strijd voor dames-leden, die verzocht worden alsdan den onderlingen strijd aan te binden! De ijsclub te Broek op Langendijk verga derde gisteravond onder leiding van den heer S. Wagenaar. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental 410 bedraagt. De ontvangsten waren 1146.30, de uitgaven f 887, zoodat het batig saldo 259.30 bedraagt. Als nieuw bestuurslid werd in de plaats van den heer I. Wielings (niet herkiesbaar) gekozen de heer J. Bakker Azn., terwijl de heer A. ten Bruggencate werd herkozen. Na enkele mededeelingen volgde sluiting. Onder ieiding van den voorzitter, den heer S. Hoogvorst vergaderde de ijsclub te Oter leek. Het ledental b eef stationnair. De ont vangsten bedroegen f 279 16K, de uitgaven f 177.46, zoodat er een batig saldo is van 101.70K. De atfredende voorzitter, de heer S Hoog vorst, werd herkozen en in twee vacatures in het bestuur werd voorzien door de benoe ming van de heeren P. Groot en J. Zwaan. Een poging om de baan des avonds te verlichten zal gedaan worden. Als slot werden een paar schaatsen onder de aanwezigen verloot. Voetbal. Dinsdagavond 19 December, des avonds 8 uur spelen de Zwaluwen op het verlichte V.U-C-terrein tegen den kampioen van Polen, de Krakau F. C., waarin niet minder dan 7 internatio nals spelen. Deze wedstrijd zal worden geleid door den Belgischen scheidsrech ter Langenus. Het Zwaluwenelftal is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: Doel: Wasserval (Xerxes). Achter: Lelyveld (V.U.C.) en Pettinga (Hermes D V.S.). Midden: Breitner (A D.O.) B Paauwe (Feijenoord) en Graafland (HBS.) /t J°n8 (Xerxes), Broeken (LONGA), Berg (A D O.), Slot (D.W.S.) en van Nellen (D.H.C.) /J\eAer\yes zijn D°mmers (VUC.), Kalf oau Maar«n (A D O.), van Vliet (R F CV' maker (Quick> en Drok De Zondag 17 December te Brussel plaats vindende wedstrijd tusschen het Belgisch elftal en den Poolschen kam pioen Krakau zal worden geleid door onzen landgenoot den heer J Mutters. De interlandwedstrijd IerlandBelgië als voorwedstrijd der wereldkampioen schappen is thans definitief vastgesteld op 25 Februari te Dublin. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche ontmoeting Roode Duivels—Zwaluwen, die niet meer op Vastenavond (Mardi Gras) wordt gespeeld, ditmaal plaats hebben op 7 Februari des avonds in het Heyssel-stadion te Brussel. Biljarten. De biljartclub Hollands Noorderkwartier te Wieringerwaard heeft Dinsdagavond een wedotrijd gespeeld tegen de club uit Anna- Paulowna. Beide clubs wonnen elk 9 partijen, zoodat de strijd onbeslist bleef. Sport in Beeld geeft deze week een aantal aardige spelkieken \an den voet balwedstrijd Nederland—Oostenrijk, van welke ontmoeting Hoven een uitvoerig verslag heeft geschreven. Dan vinden wij in dit nummer ver schillende ijskieken van gehouden wed strijden e.d. en verder nog tal van ande re foto's. Van de artikelen noemen wij aller eerst het interview, dat Hoven had met Meerum Terwogi, den N. R C.-sportre dacteur, die de volgende maand 25 jaar aan dat blad de sport behandelt. Het interview is zeer interesrant en is ver lucht met eenige aardige kiekjes. Verder de gewone rubrieken: Dagboek van een leek, sportpraatje en Automo bilisme en Toerisme. Het prettige nummer zal wel weer door velen „verslonden" worden. Bram Elte heeft in het December nummer een „incident" behandeld, waarbij de verzorger van deze rubriek ten nauwste betrokken is. De inhoud van dit artikel is ons zeer sym pathiek en geeft ons de overtuiging, dat onze voetbalverslagen toch niet door alle Alcmarianen worden afgekeurd Een Alcmariaan brengt hulde aan Mulders, die Zondag voor Nederland tegen het Wunderteam speelde en Van- derem heeft Wietze de Jong doo. het koffiedik gehaald en verschillende bi- zonderheden tan hem ontdekt. Dan is Sylvain Bastin weer ten too- neele verschenen en heeft zijn zooveel- sten brief over Antwerpen geschreven Keja zag gedurende zijn verlof nog kans, om iets te schrijven, dat alleen voor dames bestemd is, doch dat na tuurlijk ook door anderen gelezen is! Het nummer bevat verder de diverse mededeelingen van het bestuur en de verrichtingen der verschillende elftal len. De zeekrijgsraad legde de volgende straffen op aan de eerste groep Euro peesche muiters van de Zeven Provin ciën: Korporaal-machinist M Boshart 16 jaar (eisch 14 jaar), korporaal-stoker G. F Dannau 12 jaar (eisch 11 jaar), korpo raal-machinist M. Dooyeweerd 10 jaar conform den eisch, korporaal-rr.achini«t B v. Leeuwen 8 jaar (eisch 7 jaar), kor poraal-machinist Tiggelaar 1 jaar con form den eisch, stoker-olieman P O. Peeters 8 jaar ((eisch 7 jaar), stoker olieman W. Snell 4% jaar (eisch 4 jaar), stoker-olieman C. A. Vermeulen IK jaar (eisch 1 jaar), allen met aftrek van pre ventief met uitzondering van beklaag den Tiggelaar en Vermeulen, die niet in voorarrest zijn geweest. Voorts met ont slag uit den dienst en ontzetting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht dienst te nemen, behalve ten aanzien van de beklaagden Tiggelaar en Ver meulen. De overwegingen van het vonnis zijn in hoofdzaak gelijk aan die inzake de inlandsche hoofdmuiters. Van de be klaagden Boshart, Dannau, Dooyeweerd, van Leeuwen en Tiggelaar, die allen den rang van korporaal bekleedden, wordt als bezwarende omstandigheid in aan merking genomen, dat zij als meerderen opzettelijk in deelneming met minderen in rang het misdrijf hebben gepleegd De zeekrijgsraad acht het den beklaag den primair ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, hetgeen tevens het geval is met het aan enkele beklaagden afzonderlijk ten laste gelegde. Het von nis kwalificeert het bewezene als „mui terij aan boord van een oorlogsvaartuig, zich ergens bevindende waar geen on middellijke hulp verkrijgbaar is." De ernst van het gepleegde feit vor dert gestrenge bestraffing van allen, lie daaraan bereidwillig hebben deelgeno men Als verzachtende omstandigheid o«amt de zeekrijgsraad het feit aan, dat Vr ij d a g 7 uur 's av Gecostumeerd ijsfeest op de Oudegracht te Alkmaar uitgeschreven door de Burgr IJsc'ub V r ij d a g o Oudkarspel hardrijden voor dames; 500 en 1000 M Tevens wed strijd in 't schoonrijden voo* dames. Zate.dag: IK uur Heiloo. Wed strijd van jongens van leden; rubrieken 12 en 13 jaar; 14, 15 en 16 jaar, 18 en 19 jaar. Zondag: Oudkarspel, wedstrijden voor amateurs over 500, 1500 en 3000 M geen letsel is toegebracht aan de offi cieren en onder-officieren die zich aan boord bevonden. De overwegingen ten aanzien van be klaagde Boshart zijn vrijwel gelijklui dend aan die welke in het requisitoir voorkomen. De technische dienst van de K.L.M. is bezit de laatste toebereidselen te treffen voor het vertrek van de „Zilvermeeuw", hetgeen in den nacht van Zondag op Maandag om 3 u. zal plaats vinden. De bemanning is iederen dag op Schiphol aanwezig om persoonlijk de toebereidselen mee te maken. De laatste gege. vens van de route worden gecontroleerd en de laatste aanwijzingen van den gezagvoer der vastgelegd. De Zilvermeeuw zal vandaag en morgen nog eenige vluchten uitvoeren. De mail kan in geheel Nederland Zaterdag tot de laatste buslichting worden gepost. Het speciale Zilvermeeuw-postpapier, dat gratis door de K.L.M.-kantoren en haar agent schappen wordt verstrekt, is tot en met Za terdag verkrijgbaar. De vraag van het pu- bliek voor dit papier overtreft alle verwach tingen. De Snip (thuisreis) is te Bangkok geland De Oehoe (uitreis) is te Calcutta aangeko men. De laatste aflevering van het jaar van het luchtvaartmaandblad „Het Vliegveld" is een goed en welverzorgd nummer, waarin veel plaatjes staan. Van actueele beteekenis is het artikel „Bestuurbare Schroeven" door van der Meulen. De K.L.M.-vlieger Parmentier vertelt over „Gezichtsbedrog bij nachtvlie- gen." Verder zijn er o.a. artikelen over Vliegtuig-Stewardessen, het groote Russische vliegtuig „Maxim Gorki', de „Deruluft" en de Vliegsport in Oostenrijk. Er staan in dii nummer mooie groote afbeeldingen van de „Handley Page*', „Heyford' en van de be- stuurdercocpit van de Fokker 20 „Zilver meeuw". Men heeft nog slechts weinig hoop aart gaande de veiligheid van Vivomte Manne- ville, die vermist wordt van af het oogenblik, waarop hij opsteeg om over het Kanaal te vliegen Fransche en Engelsche vliegtuigen zijn op zoek naar den vermisten piloot, hierin bijgestaan door alle door het Kanaal varende schepen. De Belgische en Nederlandsche autoriteiten hebben de onder hun vlag varende schepen opdracht gegeven, uit te zien naar eventueeie overblijfselen van een vergaan vliegtuig. HOORN, 14 Dec. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 stapels kleine fabriekskaas ƒ21; 5 stapels kleine boerenkaas 22. Totaal 11 stapels, wegende 9895 K G. De handel was matig. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Dec. '33. Langendijker Groentenveiling. 20.000 K.G. Roode kool le s. 2—2.75; 10000 K.G, Gele kool le s. 1.60—2; 31000 K.G. Deensche witte kool i .80—2 40800 K.G. uien, gele uien 2.80, alles p. 100 K.G. SCHAGEN, 14 Dec. 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paarden, prijs niet geno teerd; 42 Geldekoeien (mag.) 90160; 30 Geldekoeien (vette) 160240; 4 Kalfkoeien 175-/ 230; 12 Vaarzen 50 110; 9 Graskalveren 3050; 33 Nuchtere kalveren 614; 154 Schapen (vette) 1419; 227 Overhouders 7— 12; Varkens (mag.) 9—17, 16 vette per K.G 3537 cent; 57 Biggen 6ƒ10 23 Konijnen 075—1.75; 55 Kipp® 0.701.10; Eenden 0.50; 40.000 stuks kipeieren 4 80—5.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Dec 1933. 1900 K.G. Uien: uien 2.602 70, drie lingen 1.30, grove 2.60; 150 K G Kro ten 0.90; 39000 K.G. Roode kool f 1— 2.70; 11800 K.G Gele kool !-ƒ 1-70; 23400 K G, Deensche witte kool 1 80— 2.50, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 13 Dec. '33. Roode kool 1-e s. 2.40—2 90, 2e s. 1 -f 2> Gele kool le s. 1.60, 2e s 1.10; Deensche witte kool 2.20—2 30; Uien f 2.70; Grove uien 2.70; Stek 1.30; Spruiten 12.10 Aanvoer: 23550 K.G. Roode kool; 425 K.G. Gele kool; 3000 K G. Deensche witte kool; 450 K.G. Uien; 50 K.G. Spruiten. PURMEREND, 13 Dec. 1933. „Afslag- vereeniging Beemster. Purmerend en Omstre- ken" -"'♦ per Dtruiiisier, rurmereuu cu r. Aardappelen: BI. Eigenheimers 56 ct. kist. 25 K.G.; Witlof 1 s. f 1.15—18<J, 2e s. 40„cent per 8 K.G.; Roode kool f 1AJJ -ƒ 6.90, Savoye kool !-ƒ 5.70 per 100 stuks; Spruitkool 2.10—3.90 p 15 K U., Boerekool 1950 een: per kist, 10 K9 i Andijvie 10—34 cent per kist; Wortelen 4 75 cent per zak; Uien 2648 cent en Lie drielingen 20 cent per 25 K.G.; Prei 36--94 cent per K G. Appels* Westlandsche Belle fleur f 2.40- 8 60. Bra^antsche Bellefleur 1.80—10. Zoete Bellefleur 3—f 9-70, Bramlev Seedlin" 1—f 11 60, Present van Engeland 6-f 16.40. Reinette, goudf j» f 23 40, Reinette, oranje 6—1,8 al'es per 100 K.G. Peren: Oieser Wildeman 15 en Winterjan f 8-f 12, per 100 K.»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8