Agenda JUMicaties ^Binnenland Stad en Omgeving. lüeec&ecuAt .,vt° tt" „sc BRANDEN. Voor KERSTGESCHENKEN „HUIS MET DE PILAREN", ör^fcrvfnesw», 10 tot en met 26 Dec., 1—5 uur en op Zon- en feestdagen 10—12 en 2—5 uur, ten toonstelling schilderijen, Emmastraat 41. Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De kus voor den spiegel (real.), hoofd rollen N'ancy Caroll, Frank Morgan, Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Geld is niet alles (sens.), hoofdrollen Marie Dressler en Polly Moran; tweede hoofd nummer Igloe (uit het leven der Eskimo's) Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De witte non (rom. dram hoofdrollen He len Hayes en Clark Gable. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dins dag, des avonds half 8, hoofdnummer 'n Zekere meneer Gran (sens.), hoofdrollen Hans Albers, Albert Bassermann, Olga Tschechowa. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag nalf 3, matinee. Maandag 18 December. 8 uur, Unie, Volkszangavond. Woensdag 20 December. 8 uur, De Unie, kunstavond Inst. v. Arb. ontwikkeling. 8 uur, Harmonie, kunstavond vrijz. herv. zangkoor. Donderdag 21 December. 4 uur, Langestraat 48, vergadering van aandeelhouders N.V. Alkm. bad- en zwemin richting. 8 uur, Harmonie, vocaal concert Nico Snel's gezamenlijke koren. 8 uur, 't Gulden Vlies, kunstavond Ned Vereen, van fabrieksarbeiders. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring Gem. zangvereen. Harmonie. Vrijdag 22 December. 8 uur, remonstr. kerk, weldadigheidscon eert. MAANDAGSCHE VEEMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alkmaar maakt belanghebbenden be kend, dat in verband met de feestdagen de VEE- en VARKENSMARKT op WOENSDAG 3 JANUARI a.s. zal worden gehouden. MOORDENAAR GEVAT. Op 4 Dec. j.1. is in Duitschland aangehou den een 20-jarige man, J. Robakofski, die door de Belgische politie uit België over de grens was gezet en in Aken werd aangehou den, omdat hii geen papieren bij zich had. De man was in België gekomen vanuit Holland. In Aken ontdekte de politie, dat deze man gezocht werd in verband met een vermoedelij- ken moord, gepleegd op den 68-jarigen make laar in huizen, J. A. Don te Rotterdam. Aanvankelijk ontkende de man, doch ten slotte bekende hij, dat hij met D. een nach telijke wandeling heeft gemaakt. Hierbij was ruzie ontstaan en R. had D. twee klappen op het hoofd gegeven, waarna hij hem in het water duwde. Ook beroofde hij D. van zijn geld, waarna hij naar België was gevlucht. In den vroegen morgen van 15 April werd in een sloot het lijk van D. gevonden. Aan vankelijk dacht men aan een ongeval, daar geen sporen van geweld werden gevonden. Maanden later kwam de politie er achter, dat Don dien avond in gezelschap was geweest van een man wiens signalement werd ver spreid. Door de politie in Heerlen werd Aken op de hoogte gesteld. De Rotterdamsche re cherche is naar Duitschland vertrokken. AANVARING. Het Finsche s.s. Atlanten, dat op weg was van Terneuzen naar Gent, is ten gevolge van een defect aan de stuurketting bij het pas- seeren van de Hoeksche Brug bij Terneuzen in aanvaring gekomen met den lichter Teja van de Nederlandsche Transport Maatschap pij te Rotterdam. De binnenzijwand van de Teja is hierbij opengescheurd. De Atlanten heeft haar reis voortgezet. De Teja blijft te Terneuzen om te repareeren. KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ. Namens den minister van economische za ken maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij bekend, dat de uitkeering volgens de Garan tieregeling voor de week 18 t. m. 23 Dec. 1933 is vastgesteld op 20 ct. per 100 st. uit te voeren versche eendeneieren. Voor kippeneieren zal geen uitkeering plaats vinden. DE BOKSERSWINKELS. Op Zondag 17 December 1933 hebben te Utrecht de grootwinkeliers in tabaksfabrika ten, eigenaars van z.g.n. bokserszaken, een vergadering gehouden, waarin geprotesteerd werd tegen de wettelijke regeling van den verkoopsprijs en tegen het verbod van het cadeaustelsel in hun branche. De beide maat regelen worden van vèrstrekkenden aard ge noemd en een directe aantasting van het par ticulier bezit, volgens den tekst van een tele gram dat aan den minister van financiën door de vergaderirg is toegezonden. De nieuwe bepaling, aldus dir Megram. voor de ver krijging van een bedrijfsvergunning als klein handelaar in tabaksfabrikaten zal het aantal winkels op schrikbarende wijze doen toe nemen Opgemerit wordt dat de z g n. bond van sigarenwinkeliersvereenigingen in Ne- de.r'*nd nog g-en duizend leden telt, terwijl bijna 65.000 tabaksvervunningen zijn uitge reikt vv«e oOf A '>V si»6' fc. Oslermann Co's Mij. N.V., Amsterdam Fabrieken te Jutphaas bij Utrecht". DOODELIJK ONGEVAL TE EINDHOVEN. Gisteravond heeft op den Boschdijk te Eindhoven een doodeiijk 'verkeers ongeval plaats gehad. Omstreeks kwart voor 8 kwam de autobestuurder Spaans uit Eindhoven uit de richting der. Bosch gereden. Midden op den weg liepen de heer de Bie portier van het rijkskrank- zinnigengesticht te Eindhoven en diens echtg'enoote. De bestuurder van den auto gaf voldoende signalen maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. De Bie en zijn vrouw werden tegen de straat geslingerd waarbij de B. een ernstige hersenschudding en zijn vrouw een armbreuk opliep. De G. G. D. vervoerde beide slachtoffers naar 't ziekenhuis te Eindhoven, waar de Bie om ongeveer half elf aan re bekomen verwondingen is overleden. Het slachtoffer is 43 jaar oud en laat twee kinderen achter. ENGELSCH VRACHTSCHIP IN STORM VERGAAN. Vermoedelijk 13 slachtoffers. Meer en meer vreest men, dat het vrachtschip Broomvleet met een beman ning van 13 koppen aan boord in den hevigen storm die Woensdag j.1. aan de Oostkust van Engeland heeft gewoed verloren is gegaan. Sedert het" schip Woensdag de haven van Goole verliet heeft men niets meer er van gehoord doch korten tijd later, de lijken van vier leden der bemanning aan de kust van Norfolk gevonden. Men vreest, dat de Broomvleet evenals het s.s, ulmore dat 12 opvarenden aan boord had met man en muis is vergaan. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR ZWITSERLAND. H.M. de Koningin en H.KH. Prinses Juliana stellen zich voor op 3 Januari voor eenfgen tijd naar Zwitserland te gaan. Prinses Juliana zal waarschijnlijk de maand Januari aldaar verblijven, terwijl H.M. de Koningin de Prinses zoolang gezelschap zaï houden als de werkzaamheden van de Konin gin dit zullen toelaten. A TWEEMAAL BRAND BINNEN 24 UUR TE BREDA. Vrouw des huizes gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in perceel St. Jans straat 22, waarin een rijwielzaak is ge vestigd. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. De familie L., die boven het brandende vertrek sliep, zag de trap met rook gevuld en kon daarlangs niet ontkomen. Daarorh trachtte L. zijn vrouw met aaneenge knoopte lakens door het raam naar be neden te laten. De lakens hielden niet, zoodat de vrouw kwam te vallen, waar bij zij ernstig werd gewond. De toestand van de vrouw is echter gunstig. In den afgeloopen nacht is in hetzelf de huis opnieuw brand ontstaan. Beide branden konden spoedig worden ge- bluscht. Naar de oorzaak wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Flesch benzine omgestooien. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur ont stond een felie uitslaande brand in het mode magazijn van den heer Akerlaten, Heeren straat 12, doorcat de bewoonster in den winkel van het perceel tegen een flesch waschbenzine opliep, welke omviel, waarna de benzinedampen ontvlamden. Het vuur verspreidde zich met zoodanige snelheid, dat in korten tijd ce geheele winkel uit brandde. De bewoners van het bovenhuis vluchtten aan de achterzijde op het dak. De brandweer slaagde er in, het vuur spoedig te blusschen. Turfstrooiselfabriek verwoest. Vrijdagnacht is door tot nog toe onbeken de oorzaak brand uitgebroken in de turf strooiselfabriek van gebr. Velema te Zwarte- meer (gem. Emmen), welke fabriek reeds sinds eenigen tijd buiten bedrijf is. Reeds een groot gedeelte van het gebouw stond in bi and voordat deze ontdekt werd De brand weer behoefde geen dienst meer te doen, daar de bevelvoerende brandmeester dit on begonnen werk vond met het oog op het sta dium, waarin de brand verkeerde, terwijl ge vaar voor omliggende gebouwen niet be stond. Volgens de Crt. was geen der firmanten, die in verschillende deelen van ons land wo nen en van wie één buitenslands vertoeft, te Zwartemeer aanwezig. Poging tot brandstichting. Vrijdagnacht heeft een commensaal van een oude juffrouw bij de Lange Brug te Haarlem in dronken toestand gepoogd brand in de woning te stichten. De juffrouw liep de deur uit en riep hulp in van den brugwachter. Deze waarschuwde de politie en de brandweer. Het begin van brand werd spoedig geblusch. De kostganger werd in het politiebureau opgesloten. KORTE BERICHTEN. Te Amsterdam is in den ouderdom van 68 jaar overleden de letterkundige G. H Priem, wiens eerste werk (de novelle De Doode) in 1901 in de Gids verscheen. Een bewoonster van den Zeeburgerdijk te Amsterdam, die verleden week op dien dijk door een bakfiets is aangereden, is aan de ge volgen van het ongeluk overleden. NAAR HET VERDRONKENOORD III. HOOGER BEROEP AANGETEEKEND. Door burgemeester de Groot van Zuid en Noordschermer is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van de rechtbank al hier van den 5 Dec. waarbij hij is veroor deeld tot een geldboete van 300 subs. 30 dagen hechtenis wegens beleediging. Even eens is appél aangeteekend door de wed- houdster dier gemeente, mevr. Slooten, tegen het vonnis der rechtbank, waarbij zij werd veroordeeld tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. EEN VISCHOTTER GESCHOTEN. Bij gebr. Keizer te 't Zand is in een bijt een vischotter ontdekt, welke na geschoten te zijn, een lengte van 1.25 bleek te hebben. VERSLAG OPENBARE LEZING VAN DE VEGETARIËRS. Vrijdagavond werd voor de afdeeling Alk maar en omstreken van den Ned. Vegetariërs- bond eene lezing met lichtbeelden gehouden door den heer B. C. Kool uit Den Haag. Na een korte inleiding door den heer C. Verwer ving de heer Kool met zijn propagan- darede aan. Waarom spreker eene lezing met lichtbeelden houdt is duidelijk wanneer men bedenkt, dat men tegenwoordig overal, zelfs in de bladen, plaatjes wil zien. Spreker begon met op den grooten vooruitgang van het ve getarisme in deze tijden te wijzen. In Enge land zeggen de slagers al: „Het vegetarisme breidt zich uit als de pest". Iedereen begint langzamerhand met het vegetarisme ver trouwd te raken. De mensch begint zich re kenschap te geven, dat het opeten, na eerst de dieren lang gemest en opgefokt te hebben, feitelijk in een beschaafde maatschappij niet thuis behoort. Aan de hand van zeer vele plaatjes kwam de heer Kool tot de dierenbescherming. Het dier, dat vroeger bij verstooting rondzwierf, wordt thans in asyls opgenomen. Wedrennen, die z.g. dienen tot verbetering van het paar denras, zijn niet anders dan gokpartijtjes. Circusdressuur werd door spreker ten sterk ste veroordeeld. Hierbij Werd een plaatje ver toond van een dooden leeuw op een praalbed. Dit dier wilde zich niet gewennen aan de kunsten, die hij moest vertoonen, werd toen afgemaakt en zou worden verorberd. Jose- phine Baker, de neger-danseres, zou de eerste hap nemen. Men walgt van zulk gedoe. Dit geschiedde op 1 Mei 1933 te Berlijn. Op het doek werden nu vertoond een mensch en een aap naast elkaar om de gelij kenis te doen uitkomen. Een aap, met gelijk gebit als dat van de mensch, eet plantaardig voedsel. Waarom eten wij dan vleesch en visch Spreker kwam tot den anti-vivisectiebond. Onder de leus: „De mensch gaat boven het dier", tolereert men de vivisectie. Leonarda da Vinei neeft eens gezegd: „Waarlijk, de mensch is de Koning der Dieren, want hij overtreft allen in barbaarschheid". Zoo trekken de tallooze plaatjes langs het oog, latende zien hoe het niet en hoe het wel behoort te zijn. Spreker hield uitvoerig bij de nieuwste wetenschappelijke onderzoekingen op voedinggebied stil, welke alle naar eene doelmatige vegetarische voeding wijzen. Te genwoordig kan men in alle behoorlijke res taurants vegetarische maaltijden bestellen; op de schepen houdt men rekening met de ve getariërs en men kan daar een menu vragen, geheel overeenkomende met eigen principes. Spreker liet nog even de algemeene verga dering van den bond te Amersfoort zien, waar men officieel ten stadhuize werd ont vangen en waar de burgemeester, Graaf van Randwijk, een geestverwant bleek te zijn. Sport en spel staan de vegetariërs voor. Even wel geen wedstrijden. Enkel sport en spel voor eigen heil en ontspanning Tenslotte wees de heer Kool nog op het i d^mes draSen- Zij bedenken niet dat het gaat ten koste van het leven van het diei. In de pauze beantwoordde de spreker nog van het refórmhuis H. Madderom alhier te bewonderen, waarbij men kon constateeren, dat er voor de vegetariërs nog talrijke sma kelijke voedingsmiddelen zijn. Na de pauze beantwoordde de spreker nog uitvoerig een vraag, die gedaan werd naar aanleiding van de artikelen in Het Volk van Dr. Heijermans, waarbij spreker op zeer dui delijke wijze aantoonde welke misvattingen en onbekendheden met de nieuwste onderzoe kingen in sommige wetenschappelijke kringen nog heerschen. Na een hartelijk applaus werd de spreker voor zijn leerzame en nuttige lezing door den voorzitter bedankt. DE ACTIE DER WELDADIGHEIDSZEGELS. De secretaresse schrijft ons: Menigeen wil graag weten, wat nu eigenlijk het tastbaar resultaat van al het werken in de maand December Januari is. De opbrengst strekt ten bate van in stellingen welke zorgen voor zieke, zwakke, blinde, doove, doofstomme, achterlijke, gebrekkige verwaarloosde en misdadige kinderen. De nood is overal grooter, want de inkomsten verminderen en het getal der kinderen dat» om verzorging vraagt wordt steeds grooter. Zij die medewerken aan de actie van dezen winter mogen hierin eene aan sporing vinden om met vereende krach ten het resultaat op peil te houden. Dat daarom een ieder zijn uiterste best doe „Voor het Kind". EEN KUNSTAVOND. Woensdag, 20 December, wordt door het Instituut voor Arbeidersontwikke ling een Kunstavond gehouden, des avonds 8 uur in „de Unie". IN BEWARING GESTELD. Door de politie te Helder is als ver dacht van verduistering van door hem geïnde gelden een 24-jarige incasseerder alhier aangehouden. Hij is ter beschikking van den Offi cier van Justitie te Alkmaar gesteld en ingesloten in het huis van bewaring. LEELIJKE VAL. Tijdens de wedstrijden van „Volhar ding" te Oudkarspel deed een der toe schouwers, de heer S. de Boer uit Zuidscharwoude, een leelijke val. Ge vreesd wordt voor breuk van het dij been. De man werd per auto naar zijn huis vervoerd. PRIJSUITREIKING EN JAARVERGADERING B. V. L. Op de bovenzaal van het café van Gijzen had gisteravond de jaarlijksche vergadering en prijsuitreiking plaats van de afdeeling Alkmaar van den B. V. L. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter der plaatselijke commissie, burgemeester mr. W. C. Wendelaar, die op dezen avond meteen afscheid nam van de afdeeling. Mr. Wendelaar opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezi gen, waarvan hij speciaal noemde den com mandant overste van Houten, en den voor zitter der gewestelijke commissie, burge meester Middelhoff van Hoogkarspel. Daarna reikte de heer Wendelaar de bre vetten voor scherpschutters uit aan de hee ren: Jac. Dingerdis, W. T. Vaske, C. Vrou we en A. G. de Kort. Vervolgens reikte hij de prijzen, behaald bij den plaatselijken schietwedstrijd, aan de winnaars uit: Klasse A: C. Vasbinder (95 ptn.)C. Besteman (95 ptn.) Klasse B: J. Bruin (98), P. Ris (96), J Dingerdis (95), J. Groothu'zen (94), A de Kort (94). Klasse C: J. v. d. Made (91), N Doets (9IV, C. J. Bleeker (90), J. Walter (89) en H. Toes (88). Verschillende heeren, t.w. Keijsper (lid plaatselijke commissie), Ris en de Kort (le den van den B. V. L.) en Middelhoff (voor zitter gewestelijke commissie) hebben vervol gens het woord tot den scheidenden voorzit ter gericht, waarin zij de groote verdienste van mr. Wendelaar als voorzitter der plaatselijke commissie naar voren brachten. De burgemeester dankte daarna in een sympathieke speech voor alles, wat hij in Alkmaar bij den B. V. L. ondervonden had. De vergadering bleef nog geruimen tijd gezellig bijeen. ALCMARIA VICTRIX. Een geslaagd concert in 't Gulden Vlies. Gisteravond heeft het muziekgezel schap Alcmaria Victrix (v.h. Sted. Mu ziekkorps) zijn buitengewoon concert gehouden in ,,'t Gulden Vlies". De zaal was tot in alle hoeken bezet en het mu ziekkorps mocht zich in de voortduren de sympathie van het aandachtig ge hoor verheugen, getuige het krachtig applaus, dat na ieder gespeeld nummer weerklonk. Het programma was met zorg samen gesteld en rijk aan verscheidenheid. Na een pittige marsch „My Regiment" van Blankenberg, werden ten gehoore ge bracht allereerst de ouverture „Don Juan" van Mozart en het overbekende ballet uit „Faust". Vooral dit laatste nummer gaf blijk van een ernstige stu die en het is hier, dat we den dirigent, den heer Jac. Jansen, een woord van hulde brengen voor het thans bereikte peil van het zoo bekende vroeger Sted. Muziekkorps. Een moeilijke opgaaf was ook de 2e Hongaarsche rhapsodle van Liszt. De Alcmaria Victrix-marsch, gecomponeerd door den heer Jac. Jan sen, besloot het klassieke gedeelte van dezen avond. Hierna liet de Alcmaria Victrix-band zich in een reeks van populaire Duit- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771,9 mM. te Croydur. Laagste barometerstand 740,3 mM. te Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 19 December: In het Noorden, zwakke wind uit Weste lijke richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte dooi tot tem peratuur om het vriespunt. In het Zuiden zwakke Zuidelijke tot Oos telijke wind, nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte tot matige vorst. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied heeft zich in betee- kenis toenemend, naar ons land verplaatst. In het Noorden is daardoor 'de temperatuur tot even boven het vriespunt gestegen en aanvankelijk lichte dooi te wachten. In het Zuiden houdt de vorst aan. In Scandinavië trekken voortdurend diepe depressies voor bij, maar op IJsland stijgt de barometer. Boven Noord-Duitschland is de lucht op enkele honderden meters hoogte boven het vriespunt gekomen en hier en daar valt lich te regen door de koude lucht aan het opper vlak, zulks bij 10 graden vorst. Aangezien deze warme luchtmassa's zich naar het Zui den bewegen, zal ook in Zuid-Duitschland en Frankrijk de vorst afnemen. Op den Oceaan ligt in het Zuid-Westen een diepe depressie, die den indruk wekt zich naar het Zuid-Oosten te verplaatsen. Indien dit ge beurt is na eenige aarzeling een verlenging van de vorstperiode te verwachten Aan de Noorsche kust waait een Zuidwesterstorm, in Ierland en Schotland matige tot krachtige Zuidelijke winden. Zware neerslag viel in Noord-Scandinavië. sche liederen hooren, waarna een gezel lig bal dezen succesvollen avond be sloot POLS GEBROKEN. De heer M. Bakker te Stolpervlotbrug, kwam Zondag j.1. zoodanig op het ijs te val len, dat hij een pols brak. FEESTAVOND „DE HALTER". Onze bekende Alkmaarsche gymna- stiekvereeniging de Halter gaf Zater dagavond haar jaarlijkschen feestavond in de groote zaal der Harmonie. Natuur lijk was de belangstelling zeer groot en voorzitter Molenaar kon dan ook om acht uur aan een geheel gevulde zaal het welkom toeroepen. Hij deed dit na mens het bestuur der vereeniging. Vier de men verleden jaar het 20-jarig be staan der damesafdeeling, thans hoopte de Halter haar 53-jarig bestaan te her denken en dank zij de financieelen steun van de donateurs kon men de uitvoerin gen met een gerust hart tegemoet zien. Daar men dezen feestavond geheel met eigen krachten voor elkaar had ge bracht, was het zeker een handicap te noemen, dat een viertal vooraanstaande Halterkrachten door droevige familie omstandigheden niet aanwezig konden zijn. Toch hoopte men de nummers van het programma allen ten uitvoer te brengen. Spr. bracht hulde aan de band van den heer Spruyt, die het muzikale gedeelte van den avond zou verzorgen en het lid F. ter Pas dankte hii voor het beschikbaar stellen van den ver sterker voor de gramofoonmuziek Na dat spr. nog den uitslag van den Elf stedentocht had hekend gemaakt, k n met de afwerking van het programma worden begonnen. Gegeven werd een variété-programma onder den tiel: „Hallo, hier de Halter". Het mooiste van dit programma was, dat het geheel was gevuld met nummers van eigen leden. En de leden verdienen een woord van hulde voor allmoeite, die zij zich gegeven hebben om in klee ding aan diverse eischen te voldoen. Ook le requisieten waren zelf gemaakt en verschillende nummers zullen heel wat oefening hebben gekost. Als conferencier trad op de heer Hui ler, die zich goed van zijn taak kweet Allereerst vroeg de Karma-troep de aan dacht onder leiding van Enries. Een flink stel acrebaten en equilibristen, dat een groot succes behaalde. De girli van het Pavlino-ballet traden op in een vier tal nummers en zij verdienden het luide applaus, dat na elk nummer opklonk. Want er werd kranig gewerkt en ook de aardige afwisseling viel op. Zoo b v. het ballet der gedresseerde paarden. Verder noemen wij nog uit het rijk voorziene programma de tooaeelrepetitie van een stuk uit den ouden tijd. Onbedaarlijk is er gelachten, vooral om de damesar- tisten. The Merry-makers leverden op één en tweewielers schitterend werk. Een zeer geslaagd nummer. Mooie tableaux trok ken verder de aandacht, alsook een scène van kampeerders met Zuidafri- kaansche liedjes en de tooneelschets: Het gestoorde jubileum- Het geheel heeft den toeschouwers een zeer genoeg lijken avond gebracht en dit za-l zeker

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2