Jieck Schoot JjufvzondeH Stukken £aatste Betichten Mackt&ecichten 'fzomnctaai 'llieuws ftucqediike Stand voor de uitvoerenden een groote vol "oe- ning zijn Ter afwisseling speelde de band (trompetsoli van den trompettist). Zongen de heeren Huiler of Hop, een aardig nummer of liet de heer Botter- man een mooi zangnummer hoo-en. Na afloop volgde het traditioneele Halter-bal, waarbij de band zich van haar beste zijde deed kennen en ook de vesterkte gramafoonmuziek de liefheb bers alle gelegenheid tot dansen gaf De prettige Haltergeest bleef tot het eind op dezen welgeslaaeden avond, die het beste voor de gymnastiekuitvooringen aoet verwachten. VERTROKKEN PERSONEN. F. L Melgers, N.H., filiaalchef, en echtg. en dochter, van Nieuwlander^in- gel 18, naar Enschedé. H H. Noot, N.H., dienstbode, van Nassauplein 8, naar Dalfsen. T. Helder echtgenoote van E. Hoogvorst, geen, van Krelage- etraat 1, naar Egmond aan Zee. M. I. Bouma, R K zonder beroep, va.i Breed- 6traat "23, naar Bloemendaal. N. Kool haas, N.H., ambtena r NS, van Comans- straat 20, naar Utrecht. K. Kamp meier, R K, dienstbode, van Augustijn- steeg 2, naar Oudorp (N.HC. Ver maas, N.Hdienstbode, van Jul van fitolberglaan 3, naar Brielle. P. Kra mer, N.H., caféhouder, var Zocnerstr. 15 ,naar Den Helder. C. H. Sturm, echtgenoote van M Herrebout, geen, buffetjuffrouw, var. Molenbuurt la naar Den Helder. M 11 van 't Hof, NH, huishoudster, van Ccmansstraat *0. naar Utrecht. J. P. Baars, R K., chauffeur, van Dijk 13 naar Heerhugowaard. K Hesse, E Lzaalbediende, van Au- gustijnsteeg 2, naar Oudorp (N HH. J. te Strake, R K rijkstelefoniste, van Oudegracht 117a, naar Utrecht. A. van der Ven, boekhouder, en echtgenoo te en kinderen, GK, van Fontein Ver- schuirstraat 20 naar Zwijndrecht. J. A B. Fenijn, N.H, behanger en stof feerder, van Dubbelebuurt 6, naar Duitschland. J. Quint, Ger., chauffeur, van Staringhstraat 2a, naar Uerecnt. C. Meijsen, N.Hmonteur rijkstelegraaf, ei. echtgenoote en kinderen, van Stati onsstraat 31, naar Middelharnas. L. H. Y. van Ravestijn, N.H., leerl. machi nist N.S., van Stationsstraat 55, naar Groningen. J. Gerritsen, N.Hprocu ratiehouder en echtgenoote, van Roe mer Visscherstraat 6, naar Almelo. N. D. Snel, geen, opzichter-bruggen N S., en echtg. en kinderen, van Krelagestr. 2, naar Amsterdam. J. H. Prinz, R K., banketbakker, van Dijk 21, naar Am sterdam. B. K. Huysmans, geen( op zichter-teekenaar, van Westerweg 91 naar Leiden. C. J. Pronk, R.Ken echtgenoote, N.H., van Kinheimstraat 33 naar Warmenhuizen. J. Sieben, N.H., z b., van Steijnstraat 11, naar Rot terdam. A. J. A. van Well, kinderjuf frouw, RK, van Emmastrakt 85 naar Hgelmond. D. Stooker, N.H, huis houdster, van naarmanslaan 57, naar Amsterdam. E. Kleibroek, R.Kzon der beroep, van Nassaulaan 4, naar Voorshoten. B. van der Wal, N.H ostuumnaaister, van Visscherslaan 14, naar Amsterdam. R. S. van der Wal, N.H., kantoorbediende, van Visschers laan 14, naar Oudorp (N.H G Bur- kunk, geen, vertegenwoordiger, en echt genoote, van K. van 't Veerstraat 36, naar Heiloo. J. Bijwaard, R K, kap persbediende, van Spoorstraat 29, naar Heiloo. C. Grinwis, caféhouder, geen, van Nieuwesloot 55, naar Velsen. A. P Tesselaar, R.K, dienstbode, van Ju- liana van Stolberglaan 14, naar Mij drecht. M. C. de Haan, hulp in de huishouding, va,n Nassaulaan 26, naar Amsterdam. H. G. van der Sluijs, GK., z.b., van Perronstr. 11, naar Voor shoten. G. Moerbeek, N.H., dienstbo de, van Kennemerstraatweg 108, naar Bergen (N.-HA. M. ePls, R K., zon der beroep, van Uitenboschstraat 41, naar Haarlem. H. M. Pot, geen, zonde beroep, van Westerweg 1, naar Amster dam. M. J. J. Westervoorde, R.K., liefdezuster, van v. Everdingenstraat 18 n«ar Rotterdam. N. M. Kager, R.K., kellner, van Lombardsteeg 5, naar Hil versum. G. H. Weimer, echtgenoote van H. Schiphorst, R.K, buffetjufir uw, van Laat 81a naar Amsterdam. C. J. Versteeg, wed. van L van Oeffeit, R K., van Luttik Oudorp 28, naar 's-Graven- hage. K. Dick, R K, dienstbode, van Nassaulaan 31 naar Amsterdam. H. van der Sluijs, N H, fabrieksarbeider, van Hoeverkade 7a, naar Koedijk. N. J M. enVnik, D.G., geh. met H. v. d. Sluijs, van Houttil 5, naar Koedijk. P- IJ. Hop, D.G., kapper, van Heul 30 naar Winterswijk. A. J. Massink, geen, zonder beroep, van Nassaulaan 7 naar Amsterdam. Th. J Buissink, R K., filiaalhouder-bedrijfsleider, en echtgen. en kinderen, van Laat 110 naar Apeldoorn. N. Sluis, Ger., zonder be roep, van Nassau aan 40. naar Hilver- 6ufn. J. F van oer Post, D G, en echt genoote, geen, en kinderen, van Berger- weg 50 naar Maasbree, Blerick. R Dijkhuzen, geen, zonder beroep, van Nassaupien 39 naar Amsterdam. M A. R. Wolf, R K, zonder beroep, van E;nmastraat 35 naar 's Gravenhage. H Jansen, geen, slagersknecht, van N. G Piersonstraat 24 naar Apeldoorn. C- J van Veen, R.K bouwk. teekenaar, en echtgenoote. van Baansingel 20. naar Nijmegen. T. van Twuiver, N.Hte lefoniste, van Stationsweg 138 naar Bergen. F. Planting, GK, dienstb de, ^'»n Nassaulaan 15 naar Leeuwarden 2hr. M. Dekker, R K. winkelbediende, van Visscheislaar 5, naar Amsterdam H Hurkmans. R.K.. electriciën van St Joseph- straat 9, naar Oudorp (N.-H.) C. Hoed, geen. hiljartmakeien echtgenoote, N.H, van Scharloo lb en 2e I anddwarsstraat 40 naar Bergen (N. H) M H. Groeneveld, O.C, winkeljuffrouw van Sche.meerstraat 8, naar D«i Helder P. Kunst, geen zonder be roep en echtgenoote, D.O.. en dochter. D.0 van Lapgestraat 101, naar Den Helder. De openbare school aan de Langereis, gem. Hoogwoud, is bij koninklijk besluit op geheven. Een zelfde lot trof de Ó.L. school te Sijbecarspel. Tot notabel der Ned. herv- gemeen te Tot notabel der Ned. heiv gemeente te Heerhugowaard werd benoemd den heer S. Sülzle. Tot onderwijzeres aan de St Ursula- schopl te Bergen is benoemd mej. A. A. W ester. 1Builen veramwooraeliikheid van de Renactie. De opnami ui de 'ubriek, bewust geenszins dat de redactie er mede instemt) M. de Redacteur. In aansluiting op mijn stukje van Sept- j.1. deelt ondergeteekenJe mede, dat hem ter oore is gekomen, dat de teer D. J Govers als raadslid m gemachtigd landkooper der gemeente verklaard heeft mij In de gelegenheid te hebben gesteld net mijn kinderen over den ver koop van mijn land te kunnen spreken. Dit is absoluut onjuist. Kar. de heer Govers, met wiens fami lie wij jarenlang vriendschappelijk om gingen zich te dezer zake verantwoor den? Ik zou er prijs op stellen als de ht-er Govers niet meer zijdelings de zaak tracht recht te praten maar in deze courant eens een antwoord wil geven. Vreemi doet het aan,-dat onlangs an dermaal door het stadsbestuur van „aangeboden" grond werd gesproken. Wanneer ik de bouwgrondprijzen voor Alkmaar van recenten datum naga kan ik mij niet begrijpen, dat men mij in dezen slechten tijd zoo heeft kunnij dupeeren. Waarom moet getracht wor den een boerenplaats ver beneden den prijs te verkrijgen waarbij dan nog de noodige geheimhouding verlangd wordt? Schermeer. P. BINNENWIJZEND Zij zijn geen hoofdzaak. De goede vertolking is wel het voornaamste. PETTEN. Dé jeugdherberg van de Pettener Jeugdherberg Stichting zal op 23 Dec. worden geopend. - I- GR AFT. Het dochtertje van Corn. Roelofsen alhier kwam door de gladheid te valleu en brak een been. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Bij besluit van Ged. Staten van N.H. is besloten de O. L. school te West- Graftdijk op te heffen, ingaande 1 Ja nuari 1934. De heer C. Slooten Janzoon is be noemd tot lid van het bestuur van den Zeevarenden Budel te Graft. DE RIJP. Onze dorpsgenoot, de heer M. J. van Leeuwen, slaagde dezer dagen voor 3de stuurman groote vaart. LIMMEN. Zondag werd in het r.k. Vereni gingsgebouw een tentoonstelling ge houden van de St. Elizabethsvereeni- ging. Ijverige dames en vele vrouwen hebben 't geheele jaar gebreid, genaaid of geweven en een mooie collectie goe deren, zoowel onder- als bovenkleeding, was tentoongesteld, welke als Kerst- gave voor de arme parochianen zal worden verstrekt. Ook verschillende winkeliers en andere hebben een en ander voor het mooie doel afgestaan. En zonder twrfel zullen velen de Kerst- gave vooral in dezen winter met zijn ongekende armoede dubbel waardee- ren. WFRVERSHOOF. Ten nadeele van den caféhouder J. van V., alhier, is uit een pakhuis achter diens wo ning een damesrijwiel ontvreemd. Het inge stelde onderzoek had nog geen resultaat. Getrouwd: Hendrikus Zandber gen te Limmen en Theodora Anna Ma ria Dekker. Jacobus Johannes de Ko ning te Oterleek en Wilhelmina Geertrui da Apeldoorn. Cornelis Martinus Beerse te Bovenkarspel en Maria Geer- truida Meyer. Overleden: Geertruida Hopman, geboren van Dijk, 77 jaar. HARENKARSPEL (November.) Geboren: Petronella, dochter van Arie Pankras en Kaatje Noordstrand. Johannes Cornelis, zoon van Sijmon Hendrikus Kramer er Maria Aiuhonia Zijp Anna Maria, dochter van Jacob Karsten en Catharina Boon. Ondertrouwd: Petras Nicolaas Komen en Anna Agatha Bruin. Pe trus Tesselaar en Maria Johanna An- tonia Lucassen. Gehuwd: Petrus Nicolaas Komen er Anna Agatha Bruin. Petru- Tes selaar en Maria Johanna Antonia Lu cassen. Overleden: Neeltje Komen, oud 74 jaren, weduwe van Jan Wardenaar. Maria Cornelia Tijm, oud 3 maanden, dochter van Adrianus Tijm en Cornelia Maria Kramer. OUDE NTEDORP (November). Geboren: Petrus Cornelis, z. van I etrus Johannes Tromp en Margnetha Ruiter. Nicolaas Johannes, z. Nico laas Johannes Terra en Elisabeth de Boer. Maria Theresia, d. v. Laurentius B.eeker en Hiltje Pannekeet. johan na Alida, d. v. Nicolaas Kok en Johanna Bleeker. Helena, d. v. Hendrik Ber kenbosch en Helena Veldhuizen. HENSBROEK (November). Geboren Neeltje, d. v. A. van Eg- mond en S. E. Mantel. Wilhelmus Bernardus, z v. J. J. Oudcjans eu A. de Jong. Minze, z. v. E. Fennema en K Dirksma. SCHERMERHORN (November). Overleden: Arie Laan, echtgen. van Tr. Bas, 51 jaar. - Adrianus Ber nardus Hermes, echtgen. van C. X7reij- ling, 71 j. Arie Kluft, echtgen. van G. Heertjes, 69 jaar NIEUWE NIEDORP (November). Geboren Hendrik, z. van Arie Jonker en Leijntje Tannetje Weststrate. Simon Cornelis, z. van Simon de Boer en Alida Rood. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Lipjes te Schagen en Wilhelmina Blokker. Overleden Maria Martha Dol, echt genoote van Johannes Bes, 30 jaar. NOORDSCHARWOUDE (November). Geboren Corneb's, z. van Petrus Bet en Dieuwertje Grootjes. Johanna Maria, d. van Dirk Letring en Maria van Duin. Maartje Aaltje, d. van Egbert Vonkeman en Maria Dekker. Johanna Maria, d. van Gerrit Mettes en Maria Engeüna Broersen. HEiLOO (November). Geboren Jenny Margaretha, d. va« Albertus Schouten en Johanna Rumphorst. Alida Siebrigje, d. van Jan Johannes de Vries en Durkje Werksma. Lambertuo Wilhelmus, z. van Cornelis Hageman er. Maria Sombroek. Jan, z. van Pieter Zwaag en Geertje Huynink. Luts Sipkje, d. van Egbert Keuning en Tetje Elisabeth Douma. Bartholomeus Johannes, z. van Anthonius Cornelis Voorn en Catharina Hiilegonda IJpelaan. Nicolaas, z. van Nicolaas de Zeeuw en Neeltje Bruin. Neeltje, d. van Jan Spaans en Maartje de Vries. Theodo rus, z. van Theodorus Baltus en Maria Twisk. Cornelia Adriana, d. van Jacobus Dekker en Reinsje Comelia Bakker. Ondertrouwd: Hendrik Suk en Catharina Sara Geertrui Margaretha Bouw man. Willem Anthonius Deutekom te Schagen en Maria Elisabeth Kabel. An- tonius Kamper en Regina Cornelia Bolten. Jan Pieter Bruul te Rotterdam en Trijntje Bakker. Willem van Olst te Haarlem en Jaantje ter Buurkes. Johannes Pieter de Smet en Sophia Maria Zeegers te Hoofd plaat.. Petrus Nicolaas Komen ie Haren karspel, onlangs te Heiloo en Anna Agatha Bruin te Harenkarspel. Wigle Hermanus Romijn te Alkmaar en Mathilde Elise Tamm. Getrouwd Cornelis van den Berg en Geertje Bos. Willem Theunis la Fleur en Maria Stok. Cornelis Franciscus Huis kamp en Friederika Bommert. Albertus Theodorus van Schooten en Anna Maria Kaandorp. Hendrik Suk en Catharina Sara Geertrui Margaretha Bouwman. Willem Anthonius Deutekom en Maria Elisabeth Kabel. Jan Pieter Bruul en Trijntje Bak ker. Anthonius Kamper en Regina Cor nelia Bolten. Willem van Olst en Jaantje ter Buurkes. Overleden: Anna Jelletje Hendriks, echtgenoote van Nicolaas Brouwer, 56 jaar Grietje de Vries, echtgenoote van Dirk v. d. Abeele 69 j. Geestje Temper, echtge noote van Arie Langewis 64 jaar. Maartje Visser, echtgenoote van Hendrik Jan Scholten, 70 jaar. BERGEN (November). Geboren: Anton Dirk, z. v. Anton Dirk Breukerman en Geertruida Hop. Wouter, z. v. Adolf van Gelder en Anna Barbara Fret. Johanna Wilhelmina, d. v. Nicolaas Anthonius Danenberg en Wilhelmina Maria Blommestijn. Cornelis Wilhelm, z. v. Pieter Roozen- daal en Helene Ottersbach. Jan, z. v. Pieter Smit en Aagje Boerman. Getrouwd: Johannes Petrus Admi raal en Anna Elise Wilhelmina Winter. Overleden: Pieter de Moor, oud 74 jaar, weduwnaar van Catharina Hug- tenburg. Johanna Dienaar, oud 53 echtgenoote van Victor August van der Kruk. Teunis Heinis, oud 49 jaar, echtgenoot van Henriëtte Justina As- sink. Willem Meulman, oud 69 jaar. Pieter Bakker, oud 65 jaar, echtge noot van Geertje Bijl. HEEMSKERK. Ondertrouwd: F. van Lier en E. Buisman. Bevallen: P. DuinGrapendaal z. Overleden: Jac. Nol, 68 jaar. SCHOORL (November) Geboren: Catharina Afra, d. van Johannes Delis en Margaretha Maria Roozendaal. Getrouwd: Jacobus Johannes Glo rie te Bergen en Elisabeth Catharina Louter. Kiaas Snip en Meinsje Leeu wenkamp Dirk de Groot te Graft en Elisabeth Hart. Daniël Koster te Hen gelo en Maria Anna van Essen. (Ongecorrigeero NADIR KAHN. DE MOORDENAARS VAN De terechtstelling. Officieel wordt omtrent de terechtstelling van de moordenaars van koning Nadir Kahn het volgende communiqué uitgegeven: Abdcel Khalix, de moordenaar van den Afgaanschen Koning Nadir Kahn en zijn medeplichtige Mahmoed, die Zaterdag na een proces van drie uur door het Afgaan- sche hoogste gerechtshof met algemeene stemmen ter dood zijn veroordeeld, zijn on middellijk daarna terecht gesteld. Twee an dere beklaagden Abdulla en Johaq werden veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf WEDSTRIJDEN TE NTEUWE-NIEDORP. Hedenmorgen zijn te Nieuwe Niedorp de amateur-wedstrijden begonnen, die deze keer verdeeld zijn in twee groepen. De z.g. „bui- tenlandsche" rijders rijden in een groep, de mindere goeden zijn ondergebracht in een tweede groep. De uitslagen van de 500 M. zijn: Groep I: 1. K. Schenk 48.6 sec.; 2. W< Keetman 49 2 sec.; 3. Langedijk; 50.8 sec.: 4. A. Saai 52.8 sec. Groep II: 1. H. Peereboom 51.4 sec.; 2. C. Kos 51.8 sec.; 3. K. Kaan 53.8 sec.; 4. Krom 54 sec.; 4. P. Nielen 54.2 sec.; 6. J. J. de Koning 55.6 sec.; 7. K Keetman 56 8 sec.; 3 v. Balen Blanken 57.4 sec 9. Wai- boer 57.4 sec.; 10. v. d. Klooster 57.8 sec.: 11. T. Toeooel 58 4 sec. Vervolgens reden de rijders van groep II de 1000 M. De uitslagen hierVan lui den: 1. C. Kos 1 min. 47.2 sec.; 2. H. Peere boom 1 min. 48 sec.; 3. K Kaan 1 min. 49 sec.; 4 Krom 1 min. 49 8 sec 5. Min 1 min. 54 6 sec.; 6. Nielen 1 min. 55 2 sec.; 7. v Balen Blanken 1 min. 58 sec.; 8. J. J. de Koning 1 min 59 sec 9. K. Keetman 1 min. 59 2 sec.; 10. v. d. Kloos ter 1 min. 59 4 sec. De wedstrijden duren nog voort. Er is, ordanks de ingevallen dooi, nog vrijen veel publiek aanwezig. DE veemarkt! ALKMAAR, 18 Dec. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 80 Vette koeien 115—240, handel redelijk 14 Graskalveren 15—40; 14 Vette kalveren 32—70, vette kalveren per K.G 55—75 cent; 26 Nuchtere kalv. (slacht) 618; 559 Vette varkens (zw.) per K.G. 3438 cent. Handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 1 AMSTERDAM, 18 Dec. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 600 vette koeien, le kw. 57 60 cent, 2e s. 5055 cent, 3e kw. 42—46 cent, mindere soorten 34—42 cent per K.G slachtgewicht; 61 melk- en kalfkoeien 150 190; 171 Vette kalveren, le kw. 42—50 cent, enkele beste 4 cent per K.ö. hooger, 2e kw. 3540 cent per K.G. levend gewicht; 30 Nuchtere kalveren 6—1192 Schapen 13—19; 880 Varkens van 90—110 K.G. 44—45 cent, zware varkens 43—33 cent, vette varkens 42—43 cent per K G. slacht gewicht; 26 Paarden 60—100 Er waren 5 wagons geslachte runderen uit Denemar ken aangevoerd. Marktoverzicht: Runderen aanvoer ruimer dan de vorige week, handel in het begin vlug, naderhand stug en pri'Ven gelijk vorige week. Vette kalveren tamelijk ruime aanvoer, han del niet vlug en prijzen iets hooger. Nuch tere kalveren korte aanvoer, handel vlug en priizen hooger. Schapen korte aanvoer, han del stug, iets hoogere prijzen. Varkens ruime aanvoer, handel vlug en gewone prijzen. Paarden korte aanvoer, handel stil en ge- woneprijzen. Paarden korfp aanvoer, handel stil en gewone prijzen. Melkkoeien weinig aanvoer en stugge handej. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Dec. '33. Langendijker Groentenveiling. 25800 K.G. Roode kool les1.103; 22600 K G. Gele kool le s. 1.50—2; 37000 K.O. Deensche witte kool 2 20—2 50; 325 K.G. Uien: gele drielingen 1, gele nep 2.10; 1000 K.O. Peen 4; 2500 K G. An dijvie 0.70, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 15 Dec. 1933. Veilingver. „De Zaanstreek". Andijvie 0.691.07 per kist; Bloemkool 14—25 cent per stuk; Pieterselie 22—23 cent per bos; Selderie 9 23 cent per bos; Prei 11—22 cent per bos; Uien 36—59 cent per zak; Bloemkool 2e s. 10—12 cent per stuk; Boerekool 16—57 cent per kist; Roode kool 2^—3^ cent per stuk; Groene kool 34 cent per stuk; Stoofperen 5—7 cent per pond; Br. lof 10—13 cent per pond; Tomaten 2—12 cent per pond; Sprui ten 13—16 cent per pond. NOORDSCHARWOUDE, 16 Dec. 1933. 800 K.G. Uien: uien 2 40, drielingen 1.10; 66200 K.G. Roode kool 1 2.80; 21600 K.G. Gele kool 1.20-/ 1.90; 39600 K.G. Deensche witte kool 22.70, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 16 Dec. >33. Roode kool les. 2.10-/3.30, 2e s. 1.10— 2.60; Gele kool le s. 1.20—2.30 2e s. 1.30—1,70; Deensche witte kool les. 2.303, 2e s. 1.80—2 50, Uien drie lingen 1.40; Uien 2 90. Aanvoer: 40900 K G. Roode kool; 12425 K.G Gele kool; 41475 K.G. Deensche witte kool; 925 K.G. Peen. HEILOO, Onze correspondent schrijft: Door pastoor van Meeuwen is de nood klok geluid. In het parochieblad heeft hij een schril beeld geschetst van de armoede in zijn parochie En Zondag heeft hij onder alle mor gengodsdienstoefeningen dat herhaald en per soonlijk heeft hij gecollecteerd. Wat hij in het parochieblad schreef, heeft hij Zondag her haald en aangevuld. Er heerscht een schrille armoede. Eten en drinken, aldus de pastoor, gaat nog, doch er is geen kleeding en dekking. Meerdere geval len zijn bekend dat men zakken heeft als dek king en bittere koude lijdt Er is behoefte aan alles en het zijn vooral de groote gezinnen, die in dezen winter veel moeten ontberen. Tot zoover de klacht van den pastoor en ten beroep op hen om hun misdeelde geloofsge- nooten te helpen. Het spreekt wel vanzelf, dat niet alleen de r.k. ingezetenen de dupe zijn. Het gemeentebestuur en burgerlijk arm bestuur doen veel, zeer veel, om den nood te lenigen, doch vrij algemeen is er behoefte aan alles, behalve dan mondbehoeften, wat dank zij de steun der gemeente nog eenigszjns gaat Uw correspondent zijn geval len bekend, dat kinderen op stroo slapen en hem als secretaris van het mobilisatiekruis en tot werkloosheid gedoemde secretaris van het Crisis-comité zijn tientallen gevallen bekend, dat men geen kleeding. schoeisel of dekk'.ng heeft. Het is taak van de gemeenschap en van hen die met middelen gezegend zijn om de gezinnen die op steun en werk van de ge meenschap aangewezen zijn, te helpen. BOVENKARSPEL. Volgens inventarisatie waren in het rayon van de veiling „De Tuinbouw" in voorraad 18 wagons roode kool, 30 wagens gele kool, 8 wagons Deensche witte kool en 60 wagons uien. DE STREEK. Ondanks de ingetreden koude is de prijs van de uien nog weinig verbeterd. De hoog ste prijs was 1.30 per baal. ZWAAG. Door de vereeniging „Bangert e.o." is be kend gemaakt, dat de toeslag voor blauwe druiven geldt van 3 Juli tot 6 Augustus. T 7AND. Hier wordt ernstig gewerkt aan de mo gelijke oprichting van een afdeeling van de Graal. SCHOORL. Zondagavond voerde onze plaatselijke tooneelvereeniging „Nieuw Leven*, voor een matig bezette zaal van den heer Schuijt op, het tooneelwerk: „Vlammen". We zijn bij „Nieuw Leven" een beter bezoek gewoon, en de reputatie van de club is uitstekend, dus zal de ïjspret wel de rede zijn geweest van het mindere bezoek. Ook nu weer is die goede naam op schit terende wijze gehandhaafd, ondanks het feit, dat „Vlammen" een moeilijk stuk is. De verhandeling is wat onnatuurlijk. Gewoon lijk geschieden de dingen anders, en daar door heeft het stuk ons niet zoo kunnen be koren als vroegere tooneel werken bij Nieuw Leven. Doch daardoor juist kwam nog eens helder naar voren hoe deze club over goede krachten beschikt. Door dit spel hebben we „Vlammen" op zijn best gezien, en had het tenslotte nog wel bekoring. De regie van Rossenbacker was, zooals men die kon vei wachten, d. i. goed. De aan- klecding was sober. Zoo zouden we in den vervolge liever eeuige meerdere variatie zien in de kleedij van goed-gesitueerde personen, zooals de bierbrouwer en de sigarenfabrikant, als ook is de aankleeding van het voorname kanton, waar alle verhandelingen plaats hadden, doch waartusschen twee bedrijven een periode van anderhalf iaar lag. Dit zijn echter van die dingen waar men bepaald in den vervolge wel op zal letten. BERGEN. Door den minister van defensie is aan den dienstplichtige uit deze gemeente C. J. van Eijk, van de lichting 1932, voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend. BEVERWIJK. Tentoonstelling „De Reisduif'. De vereeniging voor Postduiven, hier ter plaatse gevestigd, opende Zater dagavond 6 uur een expositie van di verse soorten duiven in een der lokalen van het veilinggebouw ,,'t Centrum". Totaal waren 144 dieren geëxposeerd. De voorzitter, de heer G. v. d. Winden, vertelde met een paar woorden het hoe en het waarom van deze tentoonstel ling, waarna burgemeester Scholtens met een korte toespraak de tentoonstel ling geopend verklaarde. De beoordeeling was als volgt: Klasse I. Vliegklasse. Oud tot 500 K.M. Doffers van alle kleuren. le prijs Gebr. ,v. Roon, 2e prijs G. v. d. Winden en 3e prijs C. G. I. Dekker. Eerv. verm. W. Augustein en zeer eerv. vermelding I. Schipper. Klasse II. Vliegklasse. Oud tot 500 K.M. Duiven alle kleuren. le prijs A. Kat, 2e prijs G. v. d. Oute- naar, 3e prijs F. Dekker, eerv. verm. P. v. d. Outena&r, zeer eerv. verm. I. Schipper. Klasse III. Vliegklasse. Oud boven 500 K.M. Doffers alle kleuren. le prijs L. de Vries, 2e prijs G. v. d. Winden, 3e prijs I. Schipper, eerv. ver melding G. v. d. Winden, zeer eerv. ver melding I. Luntz. Klasse IV. Vliegklasse. Oud boven 500 K.M. Duiven van alle kleuren. le prijs G. v. d. Winden, 2e prijs I. Lunt'z, 3e prijs Gebr. v. Roon, eérv. ver melding A. Kat, zeer eerv. vermelding A. v. d. Wel. Klasse V. Vliegklasse. Jongbroed 1933. Doffers van alle kleuren. le prijs I. H. Hoefakker, 2e prijs P. v d. Outenaar, 3e prijs C. Dekker, eerv. verm. A. v. d. Wel, zeer eerv. verm. G. G X Dekker. Klasse VI. Vliegklasse. Jongbroed 1933. Duiven van alle kleuren. le prijs A. Kat, 2e prijs I. H. Hoefak ker, 3e prijs A. v. d. Wei, eerv. verm. I. H. Hoefakker, zeer eerv. verm. P. Dekker. Klasse VII. Onbevlogen doffers, oud: le pr. A. Kat, 2e pr. M. v. 't Hof, 3e pr. P. v. d. Gutenaar. Alleen zeer eerv. vermel ding G. v. d. Outenaar. Klasse VIII. Onbevlogen duiven, oud: le pr. J. de Vries, 2e pr. Gebr. van Roon, eerv. verm. D. Phillippi. Klasse IX. Onbevlogen jong, broed 1933, doffers: le pr. D. Philjippi, 2e pr. J. H. Hoefak- ker. Klasse V. Onbevolen duiven, broed 1933: le pr. D. Phillippi, 2e pr. J. H. Hoefaker. Keurmeester was de heer L. W. Veen te Den Haag. ALKMAAR. OVERLEDEN: Jacob Vroegop 84 jaar. Jannetje Sijtje Paarlberg 19 jaar. Arend de Visser 62 jaar. EGMONDBINNEN (November). Geboren: Maria Cornelia, d. van Gerhardus Apeldoorn en Margaretha Goudsblom. Catharina Alida, d. van Nicolaas Apeldoorn en Francisca Helena Hansen. Anna Adriana, d. van Tho mas Marx en Jakoba van Weenen Nicolaas, z van Martinus Genet en Geertruida Baltus. Andreas Cornelis, z. van Johannes Zentveld en Ann<. Lief- ting. Ondertrouwd Cornelis Martinus Beerse te Bovenkarspel en Maria Geer truida Meyer,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3