Alkmaarsciie Courant. MOORD OP DBBOTSHALL JladiomeuMS Rechtszaken HeuilteloH QemeetUecad&ti Ni. 98 '933 Mnaero m/i en dertigste Jaargang. MAANDAG 18 DECEMBER Dinsdag 19 December. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend AVRO). 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. FO.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kamermuziek door het Residentie-kwartet. 11.Kook- en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHille- brand. 11.30 Vervolg concert. 12 2.15 Om roeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonpl. 2.30 Vervolg concert. 3.Knipcursus. 4. Pianorecital Rie Batenburg. 4.30 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. V. P. R O. door Ds. B. J. Aris. 6.Orgelconcert P Palla, m. m. v. Boris Lensky, viool. 7. L Willink: De Bunst in nood. 7.15 Gramo foonplaten. 7 30 Engelsche les Fred Fry. 8 Vaz Dias. 8.05 Cabaret-programma m. m. v. Barnabas von Geczy en zijn orkest, the Harmony Kings, Lisl Löffler, harp, Treiber vonder Treib, 7 snarige viool. Josephine Baker en haar ensemble. Hierna gramofoon platen. 11.Vaz Dias. 11.10—12.Uit The House of Lords", den Haag: Ensemble Lennartz. Huizen, 1875 M. (KRO-uitzending, 4. 5dO HIRO). 8.—9.15 en 10.— Gramofoon platen. 11 30 Godsd. halfuur. 12.15 Schla- germuziek en gramofoonplaten. 2.Vrou wenuurtje. 3.Modecursus. 4.HIRO. 5,10 Gramofoonplaten en pianorecital. 6. Causerie 6.15 Pianorecital. 6.30 Gramofoon platen. 6.40 Esperanto. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 Causerie. 8.Schla- germuziek. 8 30 Vaz Dias. 8 35 Radio- tooneel. 9.Vioolrecital. 9.15 Orkestcon- concert m. m. v. vioolsoliste. 10.Lezing. 10.15 Orkestconcert. In de pauze: Vaz Dias. 11.12Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 1105 en 11.20 11.40, Lezingen 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Commodore Grand-orkest o.l.v. J Muscant. 1.50 Gramofoonplaten. 2.20 Midi Studio-orkest ol.v. F. Cantell. 3.20 Sted. orkest Torquay o.l.v. E. W. Cross m. m. v. E. Reach, tenor. 4.50 Concert. M. Harrison, sopraan en het ,,riarpsichord" Trio 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mendels sohn's Strijkkwartetten. 7.10 Duitsche cause rie. 7.40 Radio-Militair orkest o.l.v. B W O'Donnell m. m. v. F. Collier, bas-hariton 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Kamer muziek. S Schönning, zang en de „Chamber Music Players". 10.55 Voordracht. 11.— 12 20 Lew Stone en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05, 12.20 en 7.40 Gramofoonplaten 8.20 „Les saltim- banques", operette van Ganne, m. m. v. orkest o.l.v. Labis en solisten. Kjalundborg, 1153 M. 11.201-20 Con cert uit rest. „Ritz". 2.20-4.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.20 Pianorecital F. Jensen 7.35 Radiotooneel. 9.10 Gramofoonplaten. 9.45 Mandolineconcert o.l.v. A. Bracony. 10.30—11.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25 Gramofoonpl 6 35 en 10.15 Gramofoonplaten. 11.20 Om roepkoor en solisten o.l.v. R. Merten 12.55 en 2.40 Gramofoonplaten. 3.20 Süragorkest 0 1 v. Seyfert. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Ros- baud. 7.30 Weragorkest o.l.v. Buschkötter. 7.50 Vocaal kwintetconcert. 8.10 en 10.05 Gramofoonplaten. 1020 „Ski-Heil", gevar programma m. m. v. Omroeporkest o.l.v. Görlich Rome, 441 M. 7.35 Gramofoonplaten. 8.— Concert door het Romeinsch Kwartet. Hierna radiotooneel. 9.20 Gramofoonplaten. 9.50 Populair concert o.l.v. Bonavolonta. Brussel, 338 en 508 M. 336 M. 12.20 en 1 30 Gramofoonplaten 5.20 Symphontecon- cert o.l.v. Kumps. 6 50 en 7.20 Gramofoon platen 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps, m m. v. solisten. 508 M.: 12.20 Gramofoon platen en zangvoordracht. 1.30 Pianorecital en gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.35 en 6 60 Gramofoonpl. 7.05 Reli gieuze muziek. 8.20 Omroeporkest o.l.v André. 9.20—10.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. Deutschlandsender, 1635 M- 7 20 Dr Paetzold- Wehrpolitik und Weihnachtsfrie den. 7.30 Uit Keulen: Reise durch Westfalen 8 20 Gevar programma. 9 20 en 10.05 Ber 10.20—11.20 Zie Langenberg. GEMEENTELIJKE RADiO- DISTRIBUTIE. Dinsdag 19 December. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Liin 3: Lond. Reg. 10.3510.50, Daven try 10.50—11.40, Mid. Reg. 12 20-13.35, North Reg. 13.35—14.20, Lond. Reg. 14.20 15 20, Daventry 15.20—24. Lijn 4: Langenberg 10.3517.35, War schau 17.5524. EEN UITZENDING UIT INDIE. Gistermiddag tusschen half 2 en half 3 heeft de Vaia een uitzending van den Bond van Javasche Radiovereenigingen, speciaal voor Nederland bestemd, gerelajeerd Deze heruitzending is over het geheel genomen goed geslaagd. Wij hoorden het eerst een rede van den voorzitter van den Bood die o.a. dank bracht aan de P.T.T. voor de bij deze uitzending verleende hulp. Hierna zond Batavia's Radiovereeniging muziek van een Soenda- neesch orkestje uit. gevolgd door gamelan- muziek uit Solo. Vervolgens sprak de voor zitter van den Volksraad, mr. Spit. Hij be sprak in hoofdzaak de huidige nooden van den dag. Hierop volgde een zeer duidelijke gamelan voordracht uit Solo, terwijl het slot van de uitzending wel het best geslaagd was, n.1. een door den Bataviaschen omroepleider voorgelezen rede van mr. Kunst over de Javaansche muziek en krontjong-liedjes uit Batavia. Tot slot werd het Wilhelmus gespeeld. OVERDRACHT VAN RADIO-PARIS AAN DEN STAAT. De zender van Radio-Paris, die nationale zender zal worden is gisteren aan den Fran- schen staat overgedragen door de Compagnie Fran^aise de Radio(diffusion. De minister Fran^aise de Radio-diffusion. De minister toespraak voor de radio, waarin hij uiteen zette, dat de zender thans gebracht is op 80 K.W. en dat de modulatie verbeterd is. On middellijk bij den aanvang van 1934 zal een begin worden gemaakt met het brengen van den zender op 150 K.W., hetgeen het maxi mum is, waartoe besloten is in de internatio nale conventies. De uitwerking der program ma's zal geschieden door een commissie, waarin vertegenwoordigd zullen zijn de meest representatieve persoonlijkheden op het gebied van letteren, kunsten en wetenschap pen, terwijl de minister persoonlijk zal wa ken over de artistieke kwaliteit van het uit gezondene. NACHTELIJKE AUTORIT ONDER DRANKBENEVELING. Heden werd de strafzaak tegen den bloe menhandelaar S H. R. uit de Rumpingstraat te Beverwijk, die reeds op 1 Dec heel wat stof had opgejaagd, zoodat een der getuigen als verdacht van meineed was gesepareerd in de rijksveldwachterskamer, met veel animo voortgezet door het hooren der politieman nen DijkstTa en Kok. a smede van nog 'n 2-tal vroolijke klanten, die na afloop der kermis te Egmond-Binnen, het emotioneele ritje had den meegemaakt. De getuige Bogaerd, hoewel met schroom, aangezien hij zijn vriendelijke vrienden liever niet onaangenaam was, liet toch doorscheme ren, dat er dien nacht méér was geconsu meerd dan koude koffie en het feit. dat er 'n paar roode lantaarns op Bakkum waren ge sneuveld, als gevolg van het nogal zwierige rijden, behoefde niet geheel te worden bui tengesloten. Oók de heer Struve verklaarde iets in dezen geest. Met welk vocht echter de bestuurder dien avond op de kermis zijn dorst had gelaafd, kon niet met zekerheid worden achterhaald, doch de kantonrechter was echter in elk geval voldoende overtuigd van den schuld van Simon R. om hem te ver- oordeelen tot 20 boete of 20 dagen. Het staat echter wel vast, dat de meerv. strafka mer in deze zaak het laatste woord zal decre- teeren, zooals bleek uit de weinige gezind heid van Simon R., zich met deze uitspraak tevreden te stellen. ONAANVAARDBARE STRAFRECHT- THEORIEEN De gebroeders Pieter en Dirk G., de laatste inwoner van Alkmaar, die onlangs zijn jonge vrouw verloor en nu als weduwnaar met tal rijke kleuters achterbleef, hadden zich in den avond van 21 October nog eens gewaagd in de duinen van Demmers, geoutilleerd met carbidiantaarns en speurhond, doch waren natuurlijk de dupe en door de nimmer sla pende jachtopzieners betrapt. Zij erkenden heden royaal, doch schenen het feit als een noodzakelijk kwaad te beschouwen, 'n op vatting, waarmede mr. Langeveld zich niet kon vereenigen. De ambtenaar zag de zaak heel duister in, doch mr. Langeveld, 'n vijand van ieder extremiteit, liet de kerk in 't mid den en veroordeelde ieder tot 10 boete of 10 dagen. VERKEERSMISERE OP DEN KENNEMERSTRAATWEG. De vrachtrijder Piet Br., uit Wervershoof, 'n oude kennis, wien niemand den weg in het rechtgebouw behoeft te wijzen, had heden weer 'n dag, waarop zijn geluk-ster in volle luister straalde. Hij stond terecht wegens een aanrijding op den straatweg te Alkmaar, met een luxe auto, bestuurd door zekeren Haagschen mijn heer de Wit, die als van rechts de Emma- straat uitkomende de voorkeur had en deze heer scheen al zoo ongeveer op 'n driehon derd of nog meer gulden schadevergoeding te rekenen. Voorts werden gehoord 3 getui gen, waaronder een blonde fee, die zich per rijwiel ter plaatse had bevonden. Aanvanke lijk stond het er voor den heer B. niet best voor, doch een autobus-chauffeur verklaarde in zijn voordeel, redde de precaire situatie en de vrachtrijder van Onderdijk werd glans rijk vrijgesproken. DE VROOLIJKE AUTORIDDER Een Alkmaarsche sigarenmaker, genaamd A. E., permiteerde zich onlangs de weelde VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 22 December. NIET OP T HONDJE GEPAST. De jeugdige gebroeders Leendert en Engel Zw. te Egmond aan Zee debuteerden heden als jachtwetovertreders in de justitiesalon, ómdat zij op 1 Nov. een in hun gezelschap verkeerende hond, die in het jachtveld schar relde, niet direct hadden teruggeroepen uit deze gevaarlijk zóne. De papa van de jonge lui was present, teneinde een krachtige lans I van een autoritje, doch bracht door zijn zon- I Gerrit en Engel W hadden zich op ongeoor- voor zijn spruiten te breken. Waar echter het derlinge capriolen op de Breelaan te Oudorp loofde manier geïnteresseerd voor een in de onze oud-stadgenoot, dokter J. Zwarteveen, opgemerkt, dat geen richtingaanwijzer ot stoplicht was gebruikt en had ;.rjces-verbaa! opgemaakt. Hoewel het feit weinig om het lijf had, bracht de dierenarts toch nog z'n geheele fa milie en een garagehouder als getuige a de charge voor het voetlicht, doch bereikte daar mede geen ander resultaat, dan aanhouding tot a s. week. DE v d. BOSCHSTRAAT IN OPSPRAAK. Onze schoone v. d Boschstraat, na veel strijd en opoffering van nog méér duiten, ten dienste van het geëerde publiek gecreëerd, is nu ook al ter sprake gekomen, als een onge wilde vermeerdering van het verkeersgevaar op de Nieuwesloot. Om het drama korte lings te expliceeren: op 8 Nov., ter gelegen heid van de beroemde najaarsmarkt, die nooit nalaat haar geurige en kleurige sporen op het straatplaveisel te demonstreeren, reed de jonge veehouder G. T. A. A. uit Egmond- Binnen in gezelschap van eenige andere vroo lijke agrariërs per auto naar Schermerhorn, ten einde een ondertrouwfeest te vieren, op de Nieuwesloot in de richting Magdalenen- straat, toen uit de fonkelnieuwe v. d. Bosch straat eensklaps een wielrijder, zekere heer W. de Koning, zich vertoonde en, aangezien geen van beiden op elkander waren bedacht, met zijn rijwiel onder den wagen van den veehouder geraakte. De heer Abr. Elte, amb tenaar van het bureau' van sociale zaken, die zich in de nabijheid bevond, ontwikkelde een activiteit/gelijk aan een compleet politie corps. Hij hielp den wielrijder, tamelijk aan hef been bekwetst, versjouwen naar het nabu rige café van den heer Broers, assisteerde de politie om het vastgewrongen rijwiel onder den auto vandaan te wurmen, geleidde den autobestuurder naar het politiebureau voor het onvermijdelijke onderzoek en verhoor, bei de den geneeskundigen dienst op, kortom, gedroeg zich als een plichtsgetrouw burger bij uitnemendheid. We zouden bijna zeggen, par excellerice, maar de redactie houdt niet van vreemde woorden. Waar bleek, dat de heer A. wel wat te snel had gereden én bovendien den wielrijder als de rechtsbevoorrechte, niet de primeur had verleend,' verscheen de heer A. heden als ver dachte en volgde na een zeer minitieus onder zoek zijn veroordeeling tot slechts 5 boete of 5 dagen, omdat rekening werd gehouden met de door de straatverandering ter plaatse gewijzigde omstandigheden. Voorts volgde toewijzing van de schadevergoeding voor rij wiel en regenjas, ten bedrage van 50, waar mee de benadeelde wielrijder nolens volens genoegen wilde nemen. De heer A. vond dit bedrag ook niet onbillijk, doch hij was ove rigens niet te overtuigen, dat op hem eenige schuld rustte en het ligt o.i. in zijn lijn, hoo ger beroep aan te teekenen. DE GEBLINDDOEKTE DAME KON KON HEM NIET BEKOREN. De justitie heeft geen bewonderaar gewon nen in den persoon van Cornelis M. uit War- menhuizen, die op den Meningmeersweg te Zuid- en Noordschermer werd bekeurd we gens het rijden zonder licht en zulk een reus achtigen grooten mond opzette, dat hij alle sympathie verspeelde, zoodat veroordeeling volgde naar des ambtenaars vordering: 4 boete of 4 dagen. DE KLEMMENZETTERS IN DE KLEM. Twee jeugdige broeders van Egmond's ras, moest aanspreken. Mr. Smal kon deze ellende dan ook niet aanzien en reduceerde tot 2 x 1 of 2 x 1 dag. DE GOLD-DIGGER. De heer Huib Sch uit Egmond aan Zee. had op 9 Nov. naar de ruige schatten van de duinen van van Lunzen gedolven met het volgende droevige resultaat: konijn foetsie, schop verbeurd verklaard en veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen Als Poot nog leefde, zou hij wis 'n treurzang op den strooper aan zijn lier onttokkelen. BUFFETJUFFROUW SCHIET OP BEZOEKSTER. In een café aan den Zeedijk te Amsterdam heeft op den avond van 20 Augustus een buffetjuffrouw een paar schoten gelost op een bezoekster, met wie zij oneenigheid had. Het eerst schot trof geen doel, het tweede moet op een knoop zijn afgeketst, want het veroorzaakte slechts een klein wondje; de kogel drong niet door in het lichaam. De buffetjuffrouw heeft wegens poging tot doodslag terecht gestaan voor de vierde ka mer der Amsterdamsche rechtbank, waar zij alle schuld ontkende. Zij had geen revolver gehad dit in afwijking met haar verkla ring tijdens het vooronderzoek, dat iemand haar een klappertjes-pistool in de hand had gestopt en zij daarmee had gevuurd. Hoe er zeven scherpe patronen in haar mantel bij fouilleering konden worden gevonden, vermocht de verdachte niet op te helderen Een aantal vrouwen uit de buurten, waar het Amsterdamsche nachtleven moet bestaan, werd als getuigen gehoord; uit hun verkla ringen bleek, dat de verdachte de bezoekster 's middags reeds had bedreigd haar te zullen schieten. De officier van justitie eischte wegens poging tot doodslag een jaar gevangenis straf. ROEKELOOS GEREDEN. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft terecht gestaan een 29-jarige motorrijder, die in den nacht van 3 Mei met zijn motor, waar op een duorijdster zat, zoo snel en roekeloos over den weg van Amsterdam naar Haarlem had gereden, dat hij bij Halfweg tegen een paal opvloog. De duorijdster werd een eind weggeslingerd en is aan de bekomen verwon dingen overleden. Het bleek, dat verd. van een feestje was gekomen, waar nogal gedronken was. Eisch drie maanden gevangenisstraf. Uit spraak 28 December. feit werd ontkend, besliste de kantonrechter mr. Langeveld, het ambt eerlijk samendeden- de met mr. Smal, de zaak aan te houden, ten einde den verbalisant te hooren. NARROW ESCAPE. Een adspirant-autobus-chauffeur in dienst zijns vaders Pieter de Gr. had zich onder toe zicht van een chauffeur te Castricum op de Meent geoefend voor het hem wachtende exa men en werd aldaar gesnapt door rijksveld wachter Dijkstra, die het toezicht niet vol doende achtte. Zoowel de verdachte als de toezichthouder trachtten heden den kanton rechter te overtuigen, dat de controle perfect was geweest met het succesvolle resultaat, dat de inmiddels summa cum laude gepromo veerden automobilist werd vrijgesproken. DE PRIJS WAS DRIE GULDEN. Een chauffeur van een autobus, de heer H. B., wonende te Heiloo, had volgens waarne ming van agent Volbeda, die met de voi harding van een koningstijger achter zijn spoor aansnuffelde, op 25 Oct. méér dan het maximum aantal 18 passagiers vervoerd, zijn verweer was te zwak om vrijspraak te ver werven en hij werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. J- per ten Detective verhaal dooi PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H A C. S 37, „Nooit tevoren?" „Voor zoover ik weet niet, ouwe heer. Heusch, ik kan bijna zweren „nooit". Maar ik ben de grootste ezel op 't punt van werk tuigen Een figuurzaag of een heiblok, ze zijn precies hetzelfde voor mij." „Heb ie op het handvat gelet?" vroeg Anthony. „Met belangstelling omdat zij zeiden, dat er het merk van mijn klauw op zat „Heb je het ooit tevoren gezien? Los, be doel ik." Deacon schudde zijn hoofd. „Nooit Hij zweeg, zeide naarna: „ik vermoed dat deze vingerafdrukken van niemand anders kun nen zijn?" „Ik ben bang van niet." zei Anthony. „Je weet. het is zoo goed als bewezen dat geen twee menschen dezelfde vingerafdrukken hebben Zij vergeleken die op het hout met die oo het stuk napier dat Bovd ie liet vast houden en hun deskundigen maken geen fou ten. A propos ik vermoed dat je ie hebt ge realiseerd bii het verhoor hoe ze je gesnapt hebben?" Deaion glimlachte Niet bij het verhoor, broedei maar oo hei oogenb'ik zelf. Ik heb veel te veel snap den-moordenaar-verhakn in mijn tijd gelezen om niet te weten wat een speurhond wil. wanneer hij mij een stuk pa pier in handen geeft, en vraagt of ik het ooit gezien heb Maar 't kon mij niet schelen op dat oogenblik begrijp je. omdat ik niet wist van die vervloekte vijl. Ik vraag, Gethryn, zijn we gek? Of is het alles een bloedige nachtmerrie? Ik verzeker je, dat ik den baas niet vermoord heb. en toch, 't ding. waar mede hij gedood is. vol van mijn vingeraf drukken! En voorzoover ik weet zag ik 't moordwapen nooit tevoren, 't Klopt niet is 't niet?" 't Is zoo," zei Anthony. „Verdomd, zal het laten kloppen Maar wat weet je van de onvergetelijke Vanda?" Deacon floot. „Hoe kwam je daar ach ter?" vroeg hij verbaasd. „Je kent mijn methodes beste Deacon Maar wat weet je van Vanda? Behalve het feit. dat zij de meest wondervolle danseres van alle tijden is?" „Iets weten doe ik eigenlijk niet. maar ik heb een klein listig vermoeden, dat zij het liefje was van oen baas „Dat was zij. Maar daar je niet werkelijk iets weet maak ik er uit op, dat je mij hierin niet verder helpen kunt." „Jammer niet. Aan den eenen kant is mijn vermoeden gegrond op iets. dat toevallig gebeurde, en aan den anderen kant heb ik niet 't lauwste idee. waar je naar toe wilt. ,Zij willen dat allen zeggen." zuchtte Anthony. „En het is juist, wat ik zou wil len dat iemand mii vertelde, 't Doet er niet toe wij zullen doorgaan met de bewijsstuk ken Heb je dit ooit gelezen? Hii nam uit een voi'e zijzak een kleir napier?' nakie maakte het open, en gat den inhoud Deacon geneesheer te H.Hugowaard, die zich met zijn echtgenoote eveneens op een autotochtje be vond, zoodanig van den kook, dat de dokter verplicht was onmiddellijk te stoppen, tenein de een carambole te voorkomen. De lustige autobestuurder, inplaats van zijn verontschuldiging te maken, trok zich van de zaak niets aan, stak amikaal tot af scheid zijn handje op en reed onbekommerd door. De heer Zwarteveen was echter niet van plan zich op een dergelijke wijze te laten be handelen en de door hem gedane aangifte had het gevolg, dat de geestige mijnheer E heden bij verstek werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen. VEEL GESCHREEUW EN WEINIG WOL. Een dierenarts en rijkskeurmeester M V. uit Rotterdam met complete familie auto op reis naar Friesland, geraakte te Alk maar op den Kennemerstraatweg de kluts kwijt, stopte eensklaps op den rijweg zonder teeken te geven of stoplicht te ontbranden, waardoor de vrachtrijder J„ Kuys, die als „volgkoets" dienst deed, daarop niet verdacht tegen den wagen van den dierenarts-keur meester opbonkte. Een verkeersagent had ook in handen. Het was een knoetje vuil, zwart bevlekt zijden koord. Nieuwsgierig schudde de ge vangene het uit elkaat en liet het eene einde op den grond vallen. Hij zag nu, dat het op bepaalde ifstanden geknoopt was. over de geheele lengte, die meer dan zestien voet was. „Zag het nooit in mijn leven." Hij keek op naar Anthony. „Wat is het?" „Blijkbaar een lang zijden koord," zei Anthony, „met, wat je waarschijnlijk zeggen kunt, knobbels er op." „Ik bedoel: waar vondt je het? Wat betee- kent het?" „Ik vond het", zei Anthony langzaam, „in je slaapkamer op Abbothshall." „Wat?" „In jouw kamer. Op een richel in dien won- dervol'en ouden schoorsteen, ongeveer zes inches hooger dan de schoorsteenmantel Vandaar de vuilheid. Ik kan zien, dat het koord eens wit was, en nog niet zoo lang ge leden." Deacon staarde op den grond „Nou, 't is of het daar in den schoorsteen geweest is sinds ik in 't huis kwam in Mei was dat - of anders is 't daar ingebracht. Ik heb 't nooit vroeger gezien." „Goed." Anthony wond het koord op. wik kelde het in het papier en stopte het pakje weer in zijn zak. „Maar wat beteekent dat beestrcht-Ve stuk touw? Wat heeft het met mij of me' jou of met iets van deze geschiedenis te maken? Vertel mij dat!" 7al ik nietzei Anthonv. Ik b?n er zeil Deacon haalde zijn breede schouders op „Niets Zal ik je morgen zien? Egmond-Binnerduinen geplaatste klem waar in een gekraakt konijn. De buit was al in een ledige pieperszak verstopt, toen een rijksveld wachter de pret bedierf. Eisch en vonnis ieder 10 boete of 10 dagen en plaatsing van de klem in de gruwelkamer der griffie. HET SCHALKSCHE ACHTERLICHT. Het achterlicht van een door Willem K. uit Egmond aan Zee bestuurde autobus is altijd prima en schijnt ste,ds als het vreugde in 't leven schijnende lampje, behalve toen de rijksveldwachter Simon Rood 9 Nov. zijn oog op dit thans totaal uitgedoofde schijnsel had gevestigd. Dit speelsch gedoe was nu oor zaak, dat Willem tot zijn groote verontwaar diging, uitgedrukt in een vloed van pro testen, werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen. EEN ONPRACTISCH ETUI. De 19-jarige heer Corn B. te Bergen, be rijder van een motorbakbeest, bleek op 8 Oct geen rij-, noch nummerbewijs te kunnen ver- toonen en stond deswege terecht. Hij had de ze onmisbare papieren in 'n vergeten jas laten zitten. Gevorderd werd 2 x 2 boete of 2 x 2 dagen en de tranen schoten hem in de oogen, toen hij kermde, dat hij hiervoor zijn zakgeld „Goed. t Volgende alsjeblieft." Anthony's hand verdween in zijn borstzak Uit een leeren portefeuille nam hij een bun deltje krantenuitknipsels. „Deze," zei hij. „vond ik in een volmaakt geheime la van de schrijftafel van je vroe- geren chef. Weet je iets er van af? Of, waarom ze daar waren?" Zwijgend las Deacon elk stuk Toen hij ze gelezen had. zei Anthony: „En?" „Zij beteekenen niets in mijn jonge leven Deze drie vodden het Zoeklicht, De St Stephen Gazette en het weekblad Vox Pöpuü waren altijd fel tegen den baas. Ik kan er geen touw aan vastmaken, waar je heen wilt Gethryn. Werkelijk niet!" Anthonv bromde. „Daar ga je weer. 't Doet er niet toe, maar vertel mij dan, of je wist; dat Hoode deze uitknipsels bewaarde?" „Neen" „Had hij 't nooit over de voortdurende aanvallen van die drie bladen?" „Neen „N°en? Jammer." Anthony stond op. „Ik moet gaan Heb je nog iets noodig? Boeken? E'en? Tabak?" Deacon glimlachte „Niets, dank je ten zeerste Onze Arthur - oude Digbv Coates zooals je weet heeft dat alles gebracht Bracht met een oak boeken een kist sigaren en 7or<rde. dat beslist volmaakt eten zou ge bracht worden uit het Witte Paard door een te' soort buffe'juffrouw Hij heeft 't ook in vde T-n^-kt met den advocaat -n wat er bi> hoort 7ij gaan probeeren om Marshall te krijgen." Uitstel-end' Marshall is wel zoo wat d- v'nte adv^-ae* atp fj- ïs te t-eM dus niets I POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan een 33-jarige rijswerker uit Werkendam, wien ten laste was gelegd, dat hij op 10 Sept. 1.1. te Werkendam getracht heeft J. v. d. Steenhoven van het leven te be- rooven door op korten afstand uit een revol- evr een schot op hem te lossende man kreeg daarbij zwaar lichamelijk letsel. Het O.M. had vier jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank heeft thans een nieuw onder zoek gelast. AKERSLOOT. Vrijdag nm. 2 uur vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting onder voorzitterschap van burgemeester van den Heuvel. Bij de ingekomen stukken was oa. een be schikking van den minister van onderwijs, dat over 1932 tekort is genoten ƒ1203.60. Verzoek van S. Helder eervol ontslag lid B. A. wegens vertrek naar elders. Het ontslag werd verleend met dank voor de in die functie bewezen diensten. De voorzitter bracht den aftredende har telijk dank. Algemeene instemming Verzoek van den heer Jb. Baltus en an deren, allen huurders van bouwland, om kwijtschelding van huur en zoo dit niet gaat enkel voor de lasten. Dit verzoek is door B. en W. breedvoerig besproken waarna zij voorstelden 30 reductie te verleenen, dan komt de huur op pl.m. 20 ct. per roe. De heer Berkhout vond dit nog te hoog en wilde 50 verlagen, dan wordt 't on geveer 15 ct. per roe. Dit vond geen onder steuning. De heer Schut: Voor 20 ct. per roe, de kwaliteit van den grond in aanmerking ge nomen, is dit niet te hoog. De heer Schouten kon zich met de pacht vereenigen als het land goed is. Anthony knikte. „Dat zal je. Vroeg in den middag waarschijnlijk, daar ik hoor. dat ze je later zullen overbrengen. Goedennach' En vergeet niet, dat ik je er uit zal zien te krijgen op de een of andere manier." Zij schudden elkaar de hand. Een minuut later wandelde Anthony langzaam terug naar zijn logement, door de met kiezels be- dekte straat. De zon was bezig te verdwij nen achter den topgevel van een huis boven op den heuvel, en de weg, die van goud ge weest was, was nu vol bloedroode vlekten Hij huiverde. In dit geheele moeras van twijfel en in deze wildernis van slechtheid een wildernis, waarin onschuldige men schen klaarblijkelijk misdaden hadden ge pleegd waar ze niets mee te maken hadden, waarin ieder zeker was behalve Anthony Ruthven Gethryn voelde hij zich een zaam. Zelfs de donker-gouden achtergrond van zijn gedachten, welke het beeld van de Dame van de Sandaal voortdurend voor hem was, kon de zwarte verwarring niet weg nemen door welke zwartheid heen hii licht kon zien maar nog niet de weg naar het licht. Dan gingen zijn gedachten naar Deacon, naar zijn opgewektheid zijn ongedwongen manier van doen, zijn dapperheid die zeker een hel van wanhoop maskeerde Plotse'ing wekte de bewondering, die hij voelde, hem eenigszins op. Zijn stap werd vlugger. ..God!" momoelde hij. ..dat is een man. en een halve en ineens brak nij zijn woorden af Hii was gebotst tegen iets dat zacht en hard tegeüik was. Een meisie. dat rende Een meisje, met wilde rood-gerande oogen en zonder hoed met in wanorde -verar'-,' oen haar. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5