RUÖT YS1UG Vtaaq est Aanbod Provinciaal 'flieuws and: en JuUt&ouia Wekelijksch Overzicht y/i6 20 165f 92) 123f 4! KRUITDAMP EN PAARDENHOEVEN In Alkm. Bioscoop-Theater. „CAVALCADE". Cinema Americain. CINEMA EN THEATER. NIEUWE-NIEDORP. ZUIDSCHARWOUDE. SCHAGERBRUG. NOORDSCHARWOUDE. UITGEEST. BERGEN. OUDORP. LANGENDIJK. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde tondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. *55 V lekten maar voor wie „der Weg zurück" on herroepelijk afgesloten is. Met groote zorg zijn in deze film de verschillende typen ge kozen en zij brengt spanning van het begin tot het einde Werkelijk een zeldzaam mooie film waarin tevens van Zuid-Frankrijk en Spanje de mooiste streken in beeld gebracht worden. Vooraf gaat een interessante potpouri van populaire melodieën uit Ufa-fi ms. die men niet alleen door het orkest ziet spelen, maar waarbij men telkens een fragment uit de des betreffende film ziet. Er is een serie buiten- Jandsch- en binnenlaudsch nieuws in beweeg baar geallustreerden vorm en o.a. een aller dolste film waarin een orang oetan de hoofdrol speelt. Een Kerstprogiamma, dat er wezen mag. Bij het lezen van den titel voelt men de sensatie reeds, en als men dan nog weet, dat het verhaal afkomstig is van Zane Grey, den auteur van verschillen de cowboy-verhalen, weet men, dat ook „Kruitdamp en paardenhoeven" zich afspeelt in dar deel van Amerika, dat hekend is onder den naam Het Wilde Westen, de streek waar ieder als zijn eigen rechter optreedt en de waarde van den mensch alleen wordt afgemeten maar de snelheid waarmee hij den revol ver hanteert en paard rijdt De sheriff hij toont zich in deze film een wetsverkrachter in plaats van een verdediger van het rech. heeft zijn zinnen gezet op de bezittingen van Blake en poogt door valsch kaartspel tot zijn doel te komen. Een vreem teling, den cowboy Smoke (George O'Brien), gelukt het in één avond èn geld èn goed te winnen, waarna Blake zelfmoord pleegt even vóór Smoke naar dienst hotel kamer had kunnen gaan om de s chu' t- bekentenis terug te geven. Op het schot komen velen toeloopen en allen ook de sheriff erkennen dat hier zelf moord was gepleegd. Smoke neemt be zit van de ranch, maar laat die meteen overschrijven op naam van Betsy, een kind van Blake. Aardig is het te zien hoe hij als een vader omgaat met het kleine meisje, het als een jongen leert .paardrijden enz. Intusschen is de sheriff nog steeds begeerig naar de boer derij, hij zoekt en vindt een man, die wel genegen is valsche eeden af te leg gen ten nadeele van Smoke, die dan wordt gearresteerd als moordenaar Dat deze dit niet „neemt", is begrijpelijk en dan begint een heele rij van verwikke lingen: vluchten uil de cel, achtervol gingen te paard, verschillende trucs, vechtpartijen bovenop rijdende spoor wagens, enz., enz., met als slot de ont maskering van den valschen s ïeriff en een huwelijk tusschen Smoke en de on derwijzeres van Betsy. Een film, die doet genieten van mooie natuuropnamen en van de romantiek en tegelijk sensatie brengt, omdat men steeds in spanning is over den afloop van de knokpartijen. Het uitgebreide bijprogramma brengt naast de drie journals (met o.a. paarden- en autorennen (een paar grappige tee kenfilms (Micky's trouwe hond en De vlieg en de spin) en de film Bij den schoolarts, een goede propaganda voor kindervacantiekolonies, in aansluiting waarop gecollecteerd voor het Bio- vacantieoord Russenduin te Bergen aan Zee. De roem van „Cavalcade" was reeds weken vooruitgeloopen en het behoeft geen verder betoog: deze film mag nie mand verzuimen te gaan zien. Hier wordt uitgebeeld het lot van een gene ratie, zóó diep-menschelijk en aangrij pend, zooals we in dit seizoen nog niet gezien hebben. Het is Oudejaarsavond 1899, als de film zich gaat ontrollen. In het oude aristocratische officiersgezin wordt dit feit op slechts zeer bescheiden wijze ge vierd. Donkere wolken van zorgen en verdriet kondigen de grootste ellende op de wereld aan: de oorlog!! In de keuken van het oude huis is de Oudejaarsstemming ook lang niet als het wezen moest. Immers, ook de huis knecht zal met het Engelsche leger mee moeten om de eer der natie tegen de boeren in Transvaal hoog te houden. De twee zoontjes van den heer des huizes worden voor deze gelegenheid uit bed gehaald en terwijl ook het per soneel aanwezig is, wordt geklonken op het nieuwe, komende jaar. Niet lang heeft het jaar 1900 zijn in trede gedaan, of alle dienstplichtige mannen in Engeland worden opgeroe pen om Mafething in Transvaal te ont zetten. Tragische tooneelen spelen zich af, als het schip de haven verlaat. Moeders worden alleen gelaten met hun kin deren En terwijl de mannen het beste deel van hun leven in den vreemde door brengen, in een land, waar in een moor dend klimaat een bittere strijd wordt gestreden. Maar gelukkig, zoowel de heer des huizes als de huisknecht komen zonder letsel terug. Inmiddels zijn zoowel de zonen van den officier als het dochtertje van den huisknecht flink gegroeid. Jammer echter zijn de financiën zoodanig ge slonken, dat de huisknecht met vrouw en kind niet meer in dienst kunnen blij ven. Van de opgespaarde gelden koo- pen zij zich een klein café. waar eerst alles naar wensch gaat. De gewezen huisknecht kan echter de verleidingen van den drank niet weerstaan en gelei delijk gaat hij het slechte pad op, merti, omdat zijn dochtertje, haar vader, die zij door den oorlog vrijwel met kent. hem negeert Het uiteindelijk resultaat is dan ook, dat de dood als verlosser van dit menschelijk wrak optreedt Zoo gaan we verder naar den nieu wen oorlog, de als mannen opgegroeide zonen van den officier (Clive Brook) maken zich op om hun land te „verde digen". De jongste zoon maakt zijn huwelijks reis op de „Titanic", het grootste passa gierschip, dat met man en muis vergaat Nauwelijks over dit verdriet heen, wordt de moeder (Diana Wijnyard) door een tweede ramp getroffen. En wanneer we dan gekomen zijn tot dat gedeelte van de film, waar de Dorlog van 1914'18 aanschouwelijk wordt voorgesteld, dan voelen we de geweldige climax, die men in dezen rolprent heeft weten te leggen. Telkens weer verschijnt daar even „Cavalcade" de symboliseerende ruiter stoet. De rust na de oplaaiende oorlogs- tafreelen doet weldadig aan. Het Chris- tuskruis geplaatst te midden van de vechtenden De oudste zoon van den officier moet dien nieuwen oorlog in. Maar vlak voor dat het front hem oproept, komt hij in aanraking met de dochter van 'en ge wezen huisknecht. Zij oogst als danse res en chansonnière vele lauweren. Een eerlijke menschenliefde ontstaat, maar het huwelijksgeluk is voor hen, evenals voor den jongsten zoon niet weggelegd. De oude familie, in verdriet bijeen, geheel gedemoraliseerd, overziet dan de droevenis, welke elke oorlog weer, te weeg brengt. Tesamen, de achtergeble ven oud-officier en zijn vrouw roepen de menschheid op, uit naam van de Waardigheid Grootheid Vrede Het voorprogramma be. tond ditmaal uit het Polygoon- en Fox-Movietone- nieuws, terwijl een reclamefilm voor het Bio Vac. oord het Kerstprogramma waardig completeert. THE WAY TO LOVE. Victoria Theater. Wanneer men werkelijk Mauricc Chevalier in zijn glansrol wil zien, dan moet men volle aandacht schenken aan zijn creatie van Franss in de film „The way tot Love", die gisteravond haar Alkmaarsche première be leefde in het Victoria Theater. Maurice is hierin geen prins of iets derge lijks, maar een echte Parijsche jongen van Montmartre en het is een uitmuntende ge dachte van de Paramount geweest dit genre voor hem uit te zoeken. En met zijn bekenden stroohoed op speelt bij dezen Parijzenaar prachtig. Als Fran^ois is hij in dienst van Gaston Bibi, eigenaar van een geluksbureau, dat voor alle zorgen en kwalen raad weet. Hij loopt met een reclamebord door Parijs. Maar dit is niet het ideaal van Fran^ois: hij zou zoo graag officieel als gids worden aange steld om vreemdelingen te mogen rondleiden. Hij zou dan op enthousiaste wijze kunnen spreken over Parijs, zijn Parijs. Voorloopig is hij echter nog niet zoover. Wel gaat hij eiken dag naar het reisbureau om te vragen of er nog geen baantje vacant is, maar tel kens krijgt hij een ontkennend antwoord. Al zwervend over de kermis, komt hij in kennis met Madeleine, een meisje, dat dienst doet als schijf bij het mess en werpen van haar voogd Pedro. Als zij dezen jaloerschen dwingeland ontvlucht, redt Fran^ois haar en neemt haar mee naar zijn eenvoudig woning, waar zij de vrienden van Frangois leert ken nen. Toch weet Pedro haar ten slotte te vin den en Madeleine moet mee, als zij niet wil, dat Fran?ois gearresteerd wordt. Maar 's avonds keert zij teruc. Dan krijgt Fran- fois een aanbod voor gids en is den koning te rijk. Doch mevrouw Bibi bederft veel, als zij zich met de kwestie Franco is-Madeleine gaat bemoeien. En gelukkig komt alles in orde. Frangois overwint op de kermis niet alleen den reus Wladek, maar ook Pedro en de nieuwe gids kan met zijn Madeleine het ge luk tegemoet gaan. Tal van alleraardigste scènes wisselen dit filmverhaal af, zoo bv de opname in het fotografie-atelier of de danspartij met gevulde glazen. Men moet Chevalier als Frangois met zijn dwaze gebaren en fijne gelaatsmimiek zien Kostelijk zooals hij den juisten toon weet te treffen. En hij zal dan ook voor de feest dagen een groote attractie zijn. Ann Dvorak is een charmante partnerin. E. Everett Hor ton trekt weer de aandacht als Bibi. En ver der spelen alle medewerkenden hun rollen keurig. Niet het minst de hond Casanova. Men geniet van het begin tot het einde van deze vlotte film en betreurt alleen, dat zij nog niet een paar acten langer is. Het voorprogramma brengt eenige interes sante journaals met Hollandsch Nieuws en een Polygoon, speciaal met optreden van den band van Hans Schindler. Verder is er nog een screensong en de zeer geslaagde oproep voor den Kerstmissteun aan 't Bio-vacantie- oord. Als geheel een bijzonder goed pro gramma. Het Kerstnummer bevat: Groote ver wachtingen, een verhaal van D'Alvarez. Girls in Filmland, 'n artikel over de Cervantes Saavreda (de schrijver van Don Quichotte)). Hollywood's film sterren en de wintersporten. Een groot portret van Willy Fritsch, filmafbeel dingen, „Vrede op aarde", van Annie de Hoog—Nooy, muziek van Henri van Praag, enz. hei kruispunt Zeker, zeker, wat van recht» komt, gaat voor. Goed zoo I Maar u moet tóch ook goed naar links uitkijken' (Uitsluitend Se hand» artikelen). Van 1—S regele M eent MJ betaling te rotaoen. GEVRAAGD een 2e hands BUREAU- MÏNISTRE. Brieven onder letter J 841 bureau van dit blad. Serre-ameublement (6 stuks) 10, 2 crapauds en 2 stoelen 5, Ledikant met veerenbed, peluw en kussens z g. a. n. 20, prima veeren Bed 7.50, Buffet 12.50, enz. DEKKER, Laat 182. Een 4 persoons gesloten AUTO in prima staat te koop voor 150. Adres M. DE ROOIJ, Kievitstraat 6. Mooi kamerorgel z. g a. n. 48, Divan 2.50, vast kleed 8.50, gemakskoffer met pot 6, springmatras 2 p. 4.50, Engelsch ledikant met kapokmatras 15, Bedstel 3 50. DEKKER, Laat 182. Pfaff Handnaaimachine 7.50, Singer Handnaaimachine 15, Pfaff Hand- en Trapmachine 35, Schoenmakersma chine 25 enz. Alle in prima staat. DEKKER, Laat 182. TE KOOP: soliede Jaarsma HAARD (merk Amor) v groote kamer, tegen elk aannemelijk bod, 1 groene KACHEL ƒ4. Adres Smederij Kooimeerlaan. Een gebruikte doch een in prima staat zijnde E. M. Jaarsma HAARD Triump 2, een solide HAARD, groote en kleine SALAMANDER KACHELS. DE HEER en VRIESMAN, Verdron- kenoord 85. Als nieuw DAMESRIJWIEL, koopje, 14.50, zwaar HEERENRIJWIEL met Torpedonaaf 13, JONGENSRIJWIEL 12.50, enz. NIEROP, Koningsweg 40. Divan met prima veeren 9.50, prima Karpetten 7.50, Velvet Tafelkleeden 4.40, Divankleeden 7.50, Luidspreker z. g. a. n. J L. SOSTMAN Jr., Verkoop lokaal Ridderstraat 10. Kinderwagens pracht moderne wagen 16, Gramophoon 9, best Fornuis 10, pracht emaille Haardkachel 17.50, pri ma 2 pers. Veeren bed 10 z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. Prima Electrische Waschmachine 110 Liter inhoud en geheel compleet voor slechts 59. Koopje. C. N. HAAKMAN, Staringstraat 2, Alkmaar. Voor spotprijs TE KOOP een zoo goed als nieuwe SIGARETTEN-AUTOMAAT. LAAT 155. Moerbeek. De tweede Nutsavond in dit seizoen be hoort wederom tot het verleden. De opkomst was niet zoo groot als we dat gewoon zijn Gedeeltelijk zal het ijs hieraan wel niet on schuldig zijn. Hoorden wij de vorige week ter opluiste ring radiomuziek door bemiddeling van den heer Leguit, thans was het den heer J. Zwaag, die het muzikale gedeelte verzorgde op zijn accordeon en gehoord het applaus mogen wij vernemen, aat deze opluistering tot genoegen van het publiek was. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer Buis, werd met de lezing aange vangen. De hierna gehouden lezing door den heer A. Winkel had een zeer aandachtig gehoor. Na samenzang werd door de Club een één-ader voor 't voetlicht gebracht: „De Erfenis van Neeltje Pater", welks opvoering de lachspieren danig in beweging wist te brengen. Veel bijval verwierf ook het optreden van mevr. Winkel en Plantinga met „Twee Buur lui". De oude heer Zwaag ontbrak ook deze keer niet en gaf eenige stukjes ten beste: Met „Dokter Geesie", „De Molenaar van het Dorp" en „Voor de Rechtbank" had hij een verdiend applaus in ontvangst te nemen. Verder kwamen nog ten tooneéle de dames Betsy Landman eri Trien Doorn met „Twee knappe dienstboden." De dames Heinis en Marijtje met „O, die mannen", waaruit de heeren konden conclu- deeren, dat er over hun wel eens anders ge dacht wordt, dan dat zij zich veelal trachten voor te doen. Hierna trad de heer Winkel nog op met een Westfriesche vertelling „Bram en Bart" en liet mevr. van der Molen o.m. nog hooren „De Poppetjes in Paatjes oogen" en nadat mevr. Winkel tot slot liet hooren „Jaap Jan sen", viel des voorzitters hamer, ten teeken, dat het programma was afgewerkt en met een woord van dank aan allen, sloot hij de bijeenkomst. Het is een mooie avond geweest van „Voor elk wat wils". De eerstvolgende bijeenkomst wordt vastgesteld ip 24 Jan. 1934. De bij publieke veiling verkochte boeren woning met landerijen ter grootte van 11.62.30 H.A. van den heer K. Bakker Pzn. te Moerbeek heeft opgebracht in totaal 14.132.18. Grootendeels is een en ander in handen van strijkgeldhaalders gebleven. Drie per ceeltjes tesamen groot 3.20.20 H.A. werden gekocht door den heer C. Bakker te Moer beek. Een burgerwoonhuis, staande te Terdiek, gem. Nieuwe Niedorp, eigendom van den heer Jn. Stammes in veiling gebracht is opgehou den op een bedrag van 800. Het perceel en erf staande aan den Ooeter- weg, gem. Nieuwe Niedorp, eigendom van de erven Jn. Wiers, is gekocht door de Ned herv. weezenadm., alhier, voor 1500. Gisteravond heeft „Gemengd koor" onder leiding van den heer Pranger een uitvoering gegeven. Wij volstaan met de mededeelinp dat over het alaamee» een indruk van de hoogste voldaanheid werd verkregen. De luisteraars met muzikale kennis hebben de waarde der prestaties van dit koor met groote vol doening erkend. De solo-zang door mej. A. Pluister viel eveneens zeer in den smaak. De medewerking van een orkest bij een koorklas voldeed zeer en de pianobegeleiding door mej. Neli Kramer bleek in goede handen. Over het geheel een mooie afwisselende avond van vocaal en instrumentaal genieten. De zaal was flink bezet en zooals ge woonlijk was een gezellig bal het slot. 'Naar wij vernemen heeft een der in gezetenen aan alle tuinbouwers in deze gemeente een gave verstrekt in den vorm van een mud eierkolen. Eveneens zullen alle leden van de L T. B in Noordscharwoude en Oudkarspel deze gave ontvangen. Voorzeker een mooie gift, die naar wij hopen navolging za' vinden. Verschillende tuinbouwers hadden vóór het invallen van de vorst nog klei nere of grootere voorraden andijvie in de schuren opgeslagen, om ze daar te laten broeien of geel worden. Thans is er vrij groote vraag naar deze andijvie, die op de markt te Amsterdam een be vredigenden prijs opbrengt, wat voor dé betrokkenen nog een meevaller is. Ech ter staan er nog duizenden en duizen den struiken op de akkers; die zijn nu waardeloos geworden. We vernemen dat door de provincie verschillende gronden en woningen langs den Laanweg zijn aangekocht ten behoeve van den nieuwen provincialen weg. Men deelde ons mee, dat de per- ceelen met Maart 1934 moeten zijn ont ruimd. HEILOO. De gemengde zangvereeniging Harmonie, directeur de heer Jac. N. Al te Alkmaar, gaf Donderdagavond een uitvoering in De Rus tende Jager. Het bezoek was niet zoo groot als we gewoon zijn. Het koor zong heel ver dienstelijk Moeder en Kind van Guido Ge zeik, gecomponeerd door J. P. J. Wierts. In- plaats van den tenor Karstel, die verhinderd was, gaf een strijkje, bestaande uit den direc teur (piano), Scheurs (viool) en Tjeertes (alt viool) een paar nummers, welke met flink ap plaus werden begroet. Het koor zong nog Wanderlied en Trink- lied en tot slot Weinchor aus die Jahreszeiten van Haydn. Het laatste met pia nobegeleiding van mevr. VrijerEecen, al hier. Aan de pianiste werden bloemen aange boden. Het muzikale gedeelte stond op hoog peil. Na de pauze, waarin de traditioneele verloting werd gehouden, volgde de één-acter „De Oom uit Amerika", een oer-komisch spel, waarin Pek (de heer Vennik) zich van zijn beste zijde liet zien. Trouwens alle dames en heeren gaven zich geheel. De band van Gebr. v. d. Stok te Alkmaar en Jan Smit, alhier, zorgde voor de noodige afwisseling. Het was een gezellige avond. *In de eerstvolgende raadsvergade ring komt een voorstel van burgemees ter en wethouders aan de orde om net pensioenverhaal op de ambtenaren en beambten der gemeente van 3 te bren gen op 8K V erbandtrommel, Vanwege de afdeeling „Zijpe-Callants- oog" van „Het Witte Kruis" is bij den heer K van Loenen alhier een verbandtrommel geplaatst voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken. *In de gehouden vergadering van het crisiscomité werd besloten om te be ginnen met Januari wekelijks met col lectebussen te collecteeren, waartoe een beroep gedaan wordt op de ingezetenen* Verder is het plan nogmaals een sub sidie aan te vragen bij de gemeente, daar de kasmiddelen slechts gering zijn. Zangvereeniging Crescendo". Door bovengenoemde vereeniging wordt op den lsten Kerstdag een open bare uitvoering gegeven in „Concordia", onder leiding van den heer Willem Hespe, zoodat een mooie avond te ver wachten i9. Bovendien treedt op de gevierde humorist Albert Klein, wat een aangename afwisseling belooft te worden. Woensdagavond heeft het Ned. herv. kerkkoor Excelsior, alhier, onder leiding van haar directeur, den heer Jac. Kaat te Krom menie een openbare Kerstuitvoering in de Ned. herv. kerk gegeven die zeker in alle dee- len uitstekend geslaagd mag worden ge noemd. *Aan don heer C. Meijer Sr., die we gens het bereiken van de daarvoor vastgestelde leeftijdsgrens, na een diensttijd van 36 jaren, ontslag moest aanvragen als secretaris van den polder „do Bergermeer", is dit ontslag, in gaande 1 Januari 1934, op de meest eervolle wijze verleend. Tot zijn opvolger is benoemd d heer J. Smit Gzn., Spoorstraat 2 te Alkmaar. Dinsdag 19 Dec. vergaderde alhier het Crisis-comité. Er was met lijsten geloopen door geheel het dorp, welke in totaal hadden opgebracht 250.90 Den milden gever» hiervoor hartelijken dank. Besloten werd aan de armen voor het a.s. Kerstfeest te doen bezorgen 1 H.L. eierkolen en één bon van 1 voor den kruidenier. Gelijk we reeds eerder meldden, wordt het demonstratie-tuindersbedrijf, dat tot nu toe door de provincie werd geëxploiteerd, opge heven met ingang van 1934. Uit de beste bron kunnen we thans berichten, dat het be drijf evenwel op bepaalde dagen en uren nog voor belangstellenden te bezichtigen zal zijn, zoodat het oorspronkelijke doel nog kan wor den bereikt. De bedrijfsleider, die nu huurder is geworden, heeft die voorwaarde bij het huurcontract aanvaard. Bijzonder druk is het de laatste wekert met den handel in zuurkool. Docr het koude weer is er groote vraag naar dit product ont staan. De laatste jaren is er niet zoo'n groote vraag geweest. Aange2ien de witte kool, die gebruikt wordt voor den inmaak van zuur kool, goedkoop kon worden ingekocht en ook andere productiekosten lager zijn geworden, komen deze factoren ongetwijfeld in den ver koopsprijs tot uiting. Door den grooten afzet zijn er weer opnieuw arbeiders te werk go steld om nieuwe voorraden in te maken. INKRIMPING SUIKERBIETENTEELT) Naar verluidt, wordt in Nederlandsche agrarische kringen overwogen, om een pro testactie in te zetten tegen eventueele voor nemens der regeering, om volgend jaar de suikerbietenteelt hier te lande te doen inkrim pen door vermindering der hoeveelheid bie ten, waarvoor tot dusver (1710 millioen K.g.) een ebpaalde prijs wordt gegaran deerd. De Bond van Coöp. Suikerfabrieken zal wellicht in samenwerking met de drie cen trale landbouworganisaties, die daartoe al thans zullen worden aangezocht een adres aan de regeering richten, om n i e t tot zulk een maatregel over te gaan. In den „kleihoek" van N -Brabant is een regionaal comité opgericht, dat zich reeds in verbinding heeft gesteld met de Kamer van FONDSEN. 16 Dec. 18 Dec. 19 Dec. 20 Dec. 21 Dec. 22 Dec. 5 N W S. 1000 1932 11 4J4 obl. Neder), 1000 17 4 idem 1000 31 6 O-Ind 1000 22 A 5X idem 1000 21 D 5 idem 1000 17 4J4 idem 1000 30 11 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned Handel Mij. Cert. v. 1000 Alg Kunstzijde Unie v. Berkei's Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem Bezit Unilever Anaconda Beth Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javascbe Cult Algem Explor Mij Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap Lijn Ned Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie 101'/:» 101% I01f 101% 100% 100'/.O 94j 94J 91) 93f 93| 87! 87% 44 431 48! 47! 47 47 32! 30! 22) 23! 59 169 164 278 279 254! 251J 93! 91 o% 22! 8% 21 1% 1% 30'% 29) 6 f>:/;6 22 221 170f 1671 95 94 123 123 7 112 1134 148 147! 174) 173 5% 5 97* 96! 281 274 22 46J 46) 47 47 113 108 106 18 129} 127 13 12% 73! 70! 1 1 1 OD/ia lOlu/is 100, 95* 87% •»2 47 j 47J 31 22f 58 Va I62f 278 246| 894 8t 22% 1* 34 29% 112| 147 1734 4% 93, 27! 4|j« 47 109) 105 124! 12% 1011 101% ïoi! 101; 100j 1l0| 954 05% 93 94) 94 871 *8% 43f 43, 47} 474 47 47 31f 32% 20 20, 584 7/a 1/s 164 164i 276 278 2501 251| 92| 924 8% 9- 22% 21% 1% 1% 3! 30% 30% 5* 5% 21 22! 1671 168! 94 91) 123| 123) 112 149) 149 1754 175 4% 4! 94% 96, 28) 28J $24 22! 45 44) 464 109! 112 106 106! 17! 126) 127 12! 70! 1 1 101 Vi» 101 100% y5 931 93J 88 44 48! 32) 581 7/a 163! 280i 255! 92% ®Vu 22% 1% 30% 123f 112 150f 175 Vi» 29) 224 454 112 107! 17 1254 12%

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11