HUMicaties Jiheepstijdingen JtacktèecichUn Onze Jialomen Jlucgedijke Stand. Advectentiën WILLY M. WEIGEL NELLY KOPPE. Hildegard Johanna Maria Elisabeth hellenbrecht, JAN VERFAILLE Jbzn., TRIJNTJE BROUWER, w. brouwer— Hoooland Alkmaar. t. brouwer. g. brouwer- Na wederom getracteerd te zijn, zongen de jongste leerlingen het Kerstliedje van Maar ten Luther en De Kerstboom. Een ontroerend moment deze ijle kinder stemmetjes, schuchter en toch moedig. Het waren hun liedjes! Daarop volgde de uitdeeling der geschen ken, een keur van cadeaux, waaruit bleek, dat ook dit jaar de offervaardigheid van vrij zinnig Alkmaar en van hen, die de vrijzinnige beginselen zijn toegedaan, niet ten achter is gebleven bij die van voorgaande jaren Na het zingen van het danklied sprak ds. Baar het slotwoord, waarbij hij gelegenheid vond alle medewerkenden te danken en enkele welgeplaatste opmerkingen aan de ouderen te richten, ten aanzien van de belangstelling van het vrijzinnig christelijk leven in Alk maar. Tot slot werd staande gezongen Gezang 96, waarmede het Kerstfeest 1933 tct het verleden behoorde. REVUE COCKTAIL Zondagavond gaf de bekende zangvereeni- ging de Vereenigde Zangers een tweede op voering van de revue Cocktail van den auteur A. Kesselaar. De zaal was uitstekend bezet. De revue voldeed weer uitstekend. De ernstige en komische gedeelten wisselden elkaar op prettige w ze af en verschillende scenes, wij noemen vooral die van het Graf van den On bekenden Soldaat, verwierven een daverend applaus. De optredenden in deze geslaagde revue kweten zich uitnemend van hun taak en de zangnummers van de heeren Smeets, Hop, Kesselaar en Scharlewein sloegen danig in. Het was e enecht gezellige avond en de bezoekers hebben zich best geamuseerd. EEN CONCERT TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITE. Op 10 Januari zal in De Unie een concert gegeven worden ten bate van het Crisis comité te Alkmaar. Het concert staat geheel in het teeken der weldadigheid en alle uit voerenden verleenen daaraan gratis hunne medewerking. Aan dit concert werken mede de dames J. S G. Vas DiasHissink, Jenny Frederikse Hoekstra, Jo de VriesMeeuwse, E. Offers en de heeren Jan Couveé en F. H. Masch haupt, resp. voor declamatie, piano, viool, zang, piano en cello. Het programma is nog niet definitief vast gesteld; o.a. zal mevr. Vas Dias—Hissink de- clameeren: ,.Das Hexenlied"; verder staan liederen van H. Duparc, César Franck, als mede een trio van Arenski voor piano, viool en cello op 't programma. Een aantal jonge dames is reeds bezig kaarten te verkoopen en om het bedrag, dat aan het plaatselijk crisiscomité kan worden overgedragen zoo groot mogelijk te maken zal tijdens de pauze door eenige dames thee worden geserveerd. Ook mag niet onvermeld blijven, dat de firma Frankenberg met de bekende bereidwilligheid haar medewerking heeft toegezegd. Juist in dezen tijd van 't jaar is finantieele steun voor 't Crisiscomité van groote waarde. AANRIJDING OP DEN HELDERSCHEN WEG. i' Te omstreeks 5 uur Zaterdagmiddag werd op den Helderschen weg een luxe-auto, te stuurd door C. van S. uit Amsterdam, bij het vaart minderen voor den tramoverweg, van achteren aangereden door een anderen luxen auto, waarvan de bestuurder na de aanrij ding doorreed. Het nummer werd echter op genomen. Van eerstbedoelden auto werd de achterbumper beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. DOOR EEN AUTOBUS AANGEREDEN. Op den Kennemerstraatweg werd Zater dagmiddag van een rouwstoet een der dra gers door een achteroprijdende snel rijdenden autobus uit den Helder aangereden. De aan- geredene klaagde over pijn in zijn linker arm. Proces-verbaal wordt opgemaakt. NOG EEN AANRIJDING. Maandagavond omstreeks 10 uur had op de Kanaalkade een aanrijding plaats tus- schen een luxen auto, bestuurd door N. S. alhier en een autobus van de N.A C.O., be stuurd door J. K. uit Beemster. Van den luxen auto werd de radiateur ingedrukt en de voor spatborden beschadigd De autobus werd niet beschadigd. Oorzaak: gladheid van den weg. ERGERLIJKE ONVOORZICHTIGHEID. Een zoon van Van der E. te Akersloot had de onvoorzichtigh* id een fksch met carbid en water te vullen, zoodat deze flesch uit e'.kaar sprong en hij door de scherven zoo danig werd verwond dat geneeskundige hu'p moest worden ingeroepen. AANRIJDING TE SCH'AGERBRUG. Mw. v. S. wilde Maandag in de nabij heid van haar woning den Schagerweg over steken. Door een ter plaatse langs den weg staanden vrachtauto werd haar een oogen- blik het vrije uitzicht op den weg ontnomen. Juist toen zij achter den vrachtauto van daan kwam, kwam uit de richting Callants oog een luxe auto aanrijden. Een botsing bleek onvermijdelijk. Mw. v. S. werd tegen den grond geworpen en liep daarbij vrij ern stige kneuzingen over het geheele lichaam op. Door een paar bij het ongeval aanwezi ge personen werd zij haar woning binnen gedragen, waar dr. Nanninga uit Schagen geneeskundige hulp verleende. De gemeente-veldwachter J. Homan stel de een onderzoek in naar de schuldvraag. Het bleek, dat den chauffeur van den auto, iemand uit Den Helder, geen schuld trof. Naar wij later vernamen, maakt de aan- geredene het naar omstandigheden tamelijk goed. INBRAAK TE AKERSLOOT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij de alleen wonende winkelierster mej. T. te Akersloot een poging tot inbraak gedaan. Aan de achterzijde der woning was een ruitje uitgesneden waarbij het is gebleven. In huis was voer zoover kon worden nage gaan geen bezoek gebracht. UITDEELINGSLIJSTEN. Gedeponeerd zijn de uitdeelingslijsten In de faillissementen van T. Noll, den Burg (Texel) en C. H. Kikkert, Oudeschild (Texel) met, in beide gevallen, geen uitkee- ring aan concurrente schuldeischers. DE GEVOLGEN VAN EEN SPOORWEGONGELUK. Zooals men zich zal herinneren, had dezen zomer bij de Zevenhuizerlaan te Heiloo een autoongeluk plaats, waarbij de 22-jarige V. het leven liet. Deze auto was geleend van den heer D. Cornelisse te L:mmen. De Nbderlandsche Spoorwegen heeft thans tegen C voornoemd een acte tot schadever goeding ingesteld, waarbij C. tot een beta ling van pl.m. 1750 wordt gesommeerd, welke vordering is toegewezen, omdat C. niets van zich liet hooren. Zijn we goed ingelicht, dan zullen de Ned. Spoorwegen tot executie van het vonnis overgaan. OPENBARE DRONKENSCHAP. Gedurende de Kerstdagen werd tegen een viertal personen proces-verbaal opgemaakt terzake openbare dronkenschap. SUCCES VAN „EXCELSIOR" TE ROTTERDAM. Het internationale concours te Rotterdam is voor Excelsior een groot succes geweest, want zij behaalde in de afdeeling Uitmun tendheid den eersten prijs met 619 punten en ontving bovendien nog de lof der jury. Nadat de uitslag was bekend gemaakt, werd de directeur van Excelsior, de heer G Anderson. bij de jury ontboden, die hem, bij monde van den voorzitter, den heer Bouw man, feliciteerde met de uitvoering van zoo wel van het verplichte als van het vrije num mer. Na de felicitatie van den heer Bouw man werd de heer Anderson ook nog gefeli citeerd door de andere jury-leden, de heeren De Roovaart en Oomes en het uitvoerend comité met de mooie uitvoering der beide nummers. Het is inderdaad een succes geweest voor Excelsior met haar kranigen directeur om op dat concours den eersten prijs te behalen met 619 punten, dat 124 punten boven het minimum staat voor een eersten prijs. Door dit succes heett Excelsior de afdee ling uitmuntendheid verlaten en heeft zien voor goedgeplaatst in de eere-afdeeling. Tevens heeft zij zich boven de andere hier ter plaatse bestaande muziekverenigingen geplaatst en zal voortaan staan aan de spits van de Alkmaarsche harmoniecorpsen. In 1934 zal zij op geen enkel concours uit komen, doch al haar krachten concentreren voor de a s. zomerconcerten die in den Stede lijken Muziektuin zullen worden gegeven. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den raad der gemeente Alkmaar is een adres gezonden door de Alkmaar sche Vereeniging van den Handeldrij- venden en Industrieelen Middenstand; de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze"; den Bond van Smedenpatroons in Nederland, afd. Alkmaar; den R.K. Smedenpatroonsbond, afd. Alkmaar; de B.L.F:M.den R.K. Bond van Loodgie ters- en Koperslagerpatroons, afd. Alk maar; de afd. Alkmaar v. d. Ned. Aan- nemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederl.; den Ned. R.K. Bond van Bouwvakpatroons, afd. Alkmaar e. o.; de Ver. van Electro- en Radiotechnische Werkgevers, afd. Alk maar; den R.K. Bond van Electro-tech- nische Werkgevers, afd. Alkmaar; de Alkmaarsche Schilderspatroonsvereeni- ging; de R.K. Schildersvereeniging „St. Lucas", afd. Alkmaar; den Nederland- schen Stucadoorspatroonsbond, afd. Alkmaar; dat zij kennis hebben genomen van bijlage 154, waarbij B. en W. Uwen raad voorstellen over te gaan tot het, bij den dienst van Gemeentewerken, instellen van de functie van loodgieter-bankwer ker, en het benoemen van een function- naris dat het eventueel scheppen van be doelde functie ten gevolge zal hebben dat verschillende werkzaamheden, vooral onderhoudswerken, welke nu aan ter stede gevestigde patroons wor den opgedragen, z.g. in eigen beheer zul len worden uitgevoerd, waardoor voor een groep middenstanders een soms niet onbelangrijke werkgelegenheid verloren gaat; dat het in de tegenwoordige ongunsti ge tijdsomstandigheden voor gevestigde patroons groote zorg baart om hun werklieden in vasten dienst te hand haven; dat door b.g. maatregel die zorgen worden vergroot; dat het voor Middenstanders, niet minder dan voor andere standen, bui tengewoon moeilijk is de ontegenzegge lijk zware belastingen op te brengen; dat groote sommen, ook uit onze ge meentekas, worden uitgegeven om den nóód, door werkloosheid ontstaan, te leenigen, aan welke sommen de Mid denstand zijn evenredig deel zeker bij draagt; dat door, de, door B. en W. aan U voorgestelde, maatregel een groep Mid denstanders zal worden benadeeld en alzoo in dezen moeilijken tijd niet alleen geen steun van het stadsbestuur zal on dervinden, maar nadeel zal worden aangedaan, wat een flagrante tegen stelling is met den zorg welke datzelfde stadsbestuur, gelukkig en zeer op zijn plaats, toont te hebben voo.r een andere groep van de bevolking; redenen waarom zij Uwen Raad zeer dringend verzoeken uit billijkheidsover wegingen niet over te gaan tot het scheppen van bovenbedoelde functie, maar de onderhoudswerken op te dra gen aan ter stede gevestigde patroons. In de bijlage, hierboven aangehaald, staat te lezen dat reeds een proef heeft ui-gewezen dat met het uitvoeren van loodgieters- en smidswerk „een belang rijke bezuiniging op de kosten van d^ze werken hierdoor is verkregen", wat met de kennelijke bedoeling is geschreven om Uwen Raad in te lichten dat onder houdswerken in eigen beheer voor de gemeente minder kostbaar zullen zijn dan wanneer die zelfde werken worden verricht ddor eèn gevestigde patroon, dit nu durven de onderteekenaars vak lieden als hun juiste en eerlijke overtui ging tegenspreken. Het gaat niet aan in dit request op technische bijzonderheden in te gaan, alleen dit: bij het repareeren van goten moet steeds met 2 man wor den gewerkt, een man op het dak, een man die beneden blijft om de bouten te gloeien en de daarvoor noodige kachel aan te houden, dit laatste gedeelte van het werk nu zal de patroon doen ver richten door een jongen kracht, een leerling; de gemeente heeft daarvoor 2 volslagen arbeiders noodig, omdat zij geen leerlingen in dienst heeft. Dan nog, de practijk heeft geleerd, en dit zal zeker in de toekomst blijken, dat niet een heel jaar door eenzelfde be hoefte aan een vakman als hier bedoeld bestaat, dat weersomstandigheden het meer- of minder werk sterk beïnvloe den, zoodat het in het geheel niet on denkbaar is dat den eenen tijd een vak man het werk niet afkan, terwijl een anderen tijd voor hem geen werk genoeg zr.1 zijn. Nogmaals, de onderteekenaars vaklie den meenen met succes te kunnen be strijden dat werk onder eigen beheer uitgevoerd goedkooper is dan wanneer het wordt uitgevoerd door een patroon. T .rom willen ondergeteekenden Uwen Raad zeer vriendelijk en uitdrukkelijk verzoeken indien het niet mogelijk mocht blijken het voorstel van Burge meester en Wethouders af te stemme het daarheen te leiden dat een grondig en eerlijk onderzoek worde ingesteld of hetgeen in de bijlage staat geschreven juist is en een Commissie in te stellen waarin zij als mede-deskundigen een juist evenredig deel uitmaken. Ten slotte verzoeken zij U te overwe gen dat ook de Middenstanders tot de bevolking van de gemeente behooren, hun belastingpenningen opbrengen, maar ook hun nooden hebben. Dat een goed functioneerende Middenstand ze ker in dé maatschappij een zeer nuttige taak heeft te vervullen en heeft vervuld Daarom uit overwegingen van billijk heid en eerlijkheid, maar ook in het be lang van de gemeentefinanciën, verzoe ken wij Uwen Raad het voorstel niet aan te nemen ofwel, voordat een zoo ernstig besluit wordt genomen U gron dig en veelzijdig te laten voorlichten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis, dat door hun college, bij be schikking van 23 December, aan den heer R. KOUDENBURG, deurwaarder bij de Arrondissqments-Rechtbank al hier, op zijn verzoek, ontheffing is ver leend van de verbodsbepalingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ten aan zien van een te houden openbare ver- kooping van schilderijen, aquarellen, etsen en kleedjes in het gebouw „de Unie" aan de Koorstraat alhier, op VRIJDAG 29 DECEMBER a,s., van des namiddags 8 tot 10 uur. Alkmaar, 27 Decembe rl933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretarie Kon. Paketvaart Mij. N. Holland 22 Dec. v. Brisbaue n. Singa pore. Stoomv. Mij. Nederland. Johan de Witt (thuisr.) 23 Dec. v. Port Said. Tabian (thuisr.) 23 Dec. v. Genua. Rotterdamsche Lloyd. Blitar 22 Dec. v. Rott. n Batavia. Buitenzorg thuisr.) 23 Dec. v. Lond. n. Rott. Kota Gede thuisr.) 23 Dec. v. Port Said. Silver-Java Pacific Lijn. Manoeran, Calcutta n. Vancouver, 21 Dec. te Singapore. Silverhazel, 21 Dcc. v. Tacoma n. Calcutta Kon. Ned, StoomS. Mij. Achilles 22 Dec. v. Genua te Savona. Ajax 22 Dec. v. Corcubion n. Amst. Boskoop (thuisr.) 19 Dec. ;e Panama. Irene 23 Dec. v. Amst. te Rott. Trajanus 21 Dec. ie Kingston (Ja). Boschdijk, 23 Dec. v. Fott. n. New York. Lochmonar, Rott. n. d. Pacifickust, 18 Dec. v. Punta Arenas. Statendam 23 Dec. v. New York n. Z. Amerika. HollandOost-Azië Lijn. Oldekerk (thuisr. 23 Dec. te Manila. Java—New York-Lifn. Kertosono 21 Dec. v. Jacksonville. Simaloer 20 Dec. v. Hampron Rek. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed 22 Dec. v. Japan 1. v. Hamburg te Huil. Memnon 23 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Prometheus, BataviaAmsterdam, 23 Dec te Bewan. Java - China—Jaoan-Lhn. Tjinegara 21 Dec. v. Batavia n. Hongkong. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Dec. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 350 vette koeien, le kw. 5761 cent, 2e kw. 4854 cent, 3e kw. 42 —46 cent per K.G. slachtgewicht43 Melk en kalfkoeien 155—200; 330 vette kalve ren, le kw. 4856 cent, 2e kw. 40—46 cent, 3e kw. 3036 cent per K.G., levendgewicht; 34 Nuchtere kalveren 510; 607 Var kens, vleeschvarkens 4445 cent per K.O., slachtgewicht, zware 43—44 cent, vette 42 43 cent; 7 Paarden, waarvan de Drüzen niet genoteerd, Er waren 5 wagens geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Overzicht: Kleine aanvoer van runderen, handel stug, door de hooge vraag bleven de prijzen over het algemeen gelijk aan de vori ge week, enkele iets hooger, vette kalveren groote aanvoer, slepende handel, lage prij zen. Varkens matige aanvoer, handel kalm en prijshoudend. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Dec. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche bonten 4.10 4.50, Zeeuwsche blauwen 4.10—4.50, Eigenheimer 3.253.50, Bevelanders 3.303.50. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Dec '33. Langendijker Groentenveiling. 32900 K.G Roode kool 2.3O—f 3.25, 30700 K.G. Gele kool 1.60—2.25, 56800 K.G. Deensche witte kool 2.503.50; 5900 K.G. krop Andijvie 1.25—2 en 1000 K.G. Uien 2.803, alles pe 100 K.G. WARMENHUIZEN, 23 Dec. 1933. Roode kool les. 1.70-/3.20, 7 s. 1.30— 7 2.60; Gele kool 2e s. l.iO—1.30; D. witte kool le s. 2.90ƒ3.30, 2e s. 1 70 2.40; Drielingen (uien) 1.40; Uien 2.90—3.10; Grove uien 2.90-/ 3.10, Stek 1.30-/ 1.40. Aanvoer; 25675 K.G. Roode kool; 900 K G. Gele kool; '0800 K.G. D witte kool; 4600 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 23 Dec 1933. 3400 K.G. Uien: uien 2.60—2.70, drie lingen 1.40, grove 2 803.10; 30 K.G. Spruitkool 9.90; 33000 K.G. Roode kool 1.20—3.70; 16800 KèG. Gele kool 1.70—2.70; 19600 K.G. D. witte kool 2.803.40, alles per 100 K O. TEGEN POLITIEKE ACTIE. De politieke recherche te Batavia ver richtte huiszoekingen bij de leden der re dactie-commissie van het studentenblad „In- donesia Raja De voorzitter Soepangkat en de secretaris Maroetoe Nithardjo zijn, naar Aneta aan het Hbl. seinde, aangehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. Jjiqezonden Stukken (Buiten veramwooraeliikheid van de Redactie. De opnami in de rubriek, bewiist geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Zeer zeker zullen al uwe lezers reeds veel hebben gelezen over steun aan zui- velproducenten, varkenshouders, bollen- teelers enz. enz., doch nog nimmer over steun aan hotel-, café- en restaurant houders, en toch overdrijven wij niet door te zeggen, dat de eene helft onzer bedrijven leeft op een overschot der goede jaren en de andere helft reeds langen tijd armlastig is. Wanneer de brouwerijen de puntjes eens op de i zouden gaan zetten, en de aflossingen (in vele gevallen zelfs alléén da rente!) van de door hen verstrekte 2e of 3e hypotheken zouden willen invor deren, kon heden ten dage minstens de helft onzer bedrijven reeds worden gesloten. Gelukkig ondervinden wij van hen de meest coulante behandeling, doch Wat hebben wij tot heden van de over heid gekregen? Totaal niets! Niets dan lasten, die in het klein-bedrijf niet te verhalen zijn op onze cliënten, o.a. ziek teverzekering voor personeel, bieraccijns enz. Eerstdaags weer de druk der om zetbelasting, wat voor een middelmatig bedrijf toch weer 7 tot 10 per week kan beteekenen! Daar in onze zaken de crisis het meest wordt aangevoeld, omdat het publiek door bezuiniging gedwongen, onze za ken het eerst voorbijwandelt, voelen wij den nood der tijden het zwaarste aan. Het autoverkeer heeft ons beroofd van onze logó's niet alleen, doch ook zijn deze oude klanten verdwenen in ons r.itaurant. Nu wordt door ons reeds meer dan 40 jaar gestreden om een deel van de on billijk hooge personeel e belasting ver laagd te krijgen; onze aanslag blijft voor de volle huurwaarde berekend, als of wij geheel voor ons eigen genoegen op de beste wijze voor het publiek voor den dag willen komen; de andere be drijven, zooals winkels en fabr'eken be talen j deel van den aanslag, pensions gedeelte. Eindelijk hebben wij het zoover ge kregen, dat de gemeentebesturen het rechk in handen hebben gekregen om die onbillijkheid ongedaan t- maken (de minister heeft deze onbillijkheiu erkend!) en ons eveneens te rangschik ken onder winkels of pensions. Slechter tijd had de minister niet kunnen zoeken om de gemeentebesturen dit recht toe te kennen, want hij had helaas vergeten erbij te vermelden, waar de gemeenten de mindere ont vangsten daardoor konden gaan halen! En toch staat bij al onze collega's het water tot aan de lippen. Wij hebben noodgedwongen duizenden guldens moe ten offeren tot betere outilleering onzer zaken, om onze interieuren aantrekke lijk te maken voor de vele vreemdelin gen, die ons mooie Alkmaar komen be zoeken. Wij moeten toch met onzen tijd mede! Dag en nacht hebben wij moeten zwoegen, met behulp van vrouw en kinderen dikwijls, om onze hoofden boven water te houden. Hebben wij dan n ook geen recht op steun van de over heid? Laten de raadsleden onzer stad eens op den dag of des avonds in onze zaken gaan kijken; zij zullen daar dan vinden leege zalen, dikwijls niet één be zoeker! Is het de heeren der overheid bekend, dat vele onzer grootste zakea n-g geen 60 tot 70 per week ont vangen? Kunnen onze lasten dan niet worden verminderd? Kan ons niet eens meer vrijheid worden gegeven, wanneer wij met feesten run vereenigingen een later sluitingsuur vragen, om daardoor nog wat extra te verdienen? Wij hopen, dat op de eerstvolgende raadsvergadering de medewerking wor- ('j gegeven, waarop wij toch recht heb ben! Pe Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters. Afd. Alkmaaf. GEBOREN: Dick Johan z. v. Johannes Lentz en Teetje de Geus. Hendrik Johan z. v. Jo hannes Dekker en Henderika Maria van der Woude. Wilhelmus Christiaan z v. Jan Ernst Karei de Buijzer en Johanna Susan- na van Boshuijsen Maii. Hendrik z. v. Hendrik van Dijk en Grietje Ton. Jo hannes z. v. Johan Koopmeiners en Cornelia Henneman, OVERLEDEN: Pieter van der Horst 65 jaar. Petro- nella Ko>ppe 81 jaar. Hildegard Johanna Maria Elisabeth Hellenbrecht gehuwd me Simon Jan Albertus Dik 25 jaar Elisa beth Pieternella Kip gehuwd met Gerardus van der Spiegel 39 jaar. Bregje Lange- dijk wed. Quirinus Snijder 85 jaar. Trijn tje Ton gehuwd met Pieter Brouwer 76 jaar. Geertruida Krijt wed. Adrianus Einwachter 84 jaar. Verloofd: en F. h. BIJL Utrecht, v. Limb. Stirumstraat 10. Alkmaar, Westerweg 71. 25 December 1933. Heden overleed zacht en kalm, in Huize St. Augusti- nus, in den ouderdom van 81 jaar, onze lieve Tante, Namens de 'familie. Amsterdam. J. H. D. KOPPK. Minerv&laan 57. Alkmaar. Dr. J.M. van DAM. Juliana v. Stolberglaan 2. Alkmaar, 23 Dec. 1953. De begrafenis heeft plaats gehad, hedenmiddag te halt Iwee, te Amsterdam op de begraafplaats Zorgvlied. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en geduldig lijden, onze lieve Vrouw, Moeder en Schoon dochter, in den ouderdom van 25 jaar. Namens de familie, S. J. A. DIK en Kind. Alkmaar, 24 December 1933. Veerstraal 16a. Heden overleed zacht en kalm te den Helder onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 92 jaar. H. G. HUIZENGA VtCRFAlLLK. H. HUIZENGA. Br. H. J. P. HUIZENGA. Geen bezoek. Algemeene kennisgeving. Alkmaar, 25 December 193". Heden overleed, geheel on verwacht, onze geliefde zorg zame Viouw, Moeder, Be- huw.L en Grootmoeder, geb. ton, in den ouderdom van76jaar. Alkmaar. p. brouwer. A. keij'er Brouwer. A. A. kkijzer. A'dam. p. brouwer. H. brouwer. schuit. Heiloo. M. HELDER— Brouwer. P. HELDER. En Kleinkinderen. Alkmaar, 25 Dec. 1933. Boezemsingel 37. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag,op de Gemeente-Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. 2 uur.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3