Alkmaarsche Courant. honig s bouillonblokjes thans 6 voor IOcL MOORD OP ABBOTSHALL Jladiouieuws ^Buitenland iBinnenland feuilleton 5 - 8 - 11 c. Minera fl(i n derfigsft jaargang. woensdag 27 december stoomboot in den storm vergaan. paniek in een kerk. president macia overleden. armenische aartsbisschop vermoord. Doe van 't jaar nog éénmaal goed. Koopt Crisis-briefkaarten Kneuterdijk 20 - DEN HAAG So 304 1933 Donderdag 28 December. Hilversum, 296 M. (AVRO-uitzending). Gramofoonplaten. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonplaien. 10.30 Zang door Maria Snijders. 11.Kook- en bak- praatje door mevr. R. LotgeringHille- brand. 11.30 Gramofoonplaten. 12.En semble Rentmeester. 2.15 Zenderverz. 2.30 Gramofoonplaten. 3.Concert J. P. v. d. U'ijngaart, viool en J. Wagenaar, piano. 4. Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Max Tak: De blijmoedigheid der muziek in ver schillende harer uitingen, met gramofoonpl. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest o.l.v. A. v. Raalte. 8.Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Omroeporkst o.l.v. N. Gerharz, m. m. v. bet koor de operavereeniging. 9.Koos Koen. 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m. m. v. Hèléne Cals, sopraan. 9.50 W. Vogt De 200000 bereikt. 10.Van den hak op den tak, short show door J. van Tol en Lou Bandy, m. m. v. Lou Bandy en zijn ensemble, Kovacs Lajos en zijn orkest o.l.v. Pim de la Fuente. 11.—Vaz Dias. 11.1012.Uit „Pschorr", Rotterdam: Dansmuziek door Tom v. d. Stap en zijn 10 witte raven. Huizen, 1875 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.en 2.11. ,uur). 8.en 10.Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o.l.v. ds. P van Vliet. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Causerie. 1215 Or kestconcert. 2.Handwerkcursus. 3.Voor de vrouw. 3.45 Zenderverzorging 4.Bij bellezing door ds. W. van 't Sant, m. m. v. mej. C. de Jager, zang en C. van Drieënhui- zen, orgel. 5.Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 „Amsterdamsch Kamermuziek- «nsemble". 6.30 Causerie A. Stapelkamp. 6.45 Gramofoonplaten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Weekoverzicht van C. A. Crayé. 8.Chr. Radiokoor o.l.v. J. Couvée. 8.15 Causerie mf. A. v. d. Deure 8.45 Ver- volgkoorconcert. 9.Vaz Dias. 9.15 Cause rie door Dr. 3. P. van Itterzon. 10.Alme- !o's Chr. Mannenkoor o.l.v. A. E. P. Som- iner. 11.Gramofoonplaten. Davenlry, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein, berichten 11.20— 11.40 Lezing. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria-orkest o.l.v. N. Austin. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Northern Studio orkest o.l.v. John Bridge. 3.20 Vesper. 4.10 Concert door E. Pilcher, alt en D. Aspinall, Èiano. 4 35 Schotsch Studio orkest o.l.v. G. >aines, m. m. v. C. Davids, alt. 5.35 Kinder uur. 6.20 Berichten. 6.50 Haydn's piano sonates. 7.10 Causerie 7.50 BBC-orkest o.l.v. Lewis m. m. v. Th. Bates, bariton. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Berichten 9 40 Cau serie. 9.55 Concert door V. Vronsky V. Babin, pianoduetten en L. Tertis, viola. ÏO .50 Korte dienst. 11.05—12.20 BBC- dansorkest o.l.v. Henry Hall. Pari/s Radio-Paris"1724 Al. 8.05, 12.50 en 7.4Ó Gramofoonplaten. 8.20 Kamercon cert en declamatie. Kalundborg, 1153 M. 11.20-1.20 Con cert uit het Bellevue Strandhotel. 2.504 50 C Rydahls orkest. 7.20 „Der var engang van Drachmanr.. Muziek van P. E. Lange Müller. 9.50 Mar.dolineconcert door Trio, mandoline, mandola en luit. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 Al. 5 20, 6.35 en 10.30 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcert o.l.v. Priedöhl. 12.55 Gramofoonplaten. 2.35 Cello- en pianoconcert. 3.20 Süragorkest o.l.v. Haelssiger. 6.20 Concert. 7.30 „Das Tranenkrüglein" van Schumann, m m. v. het Weragkoor en orkest o.l.v. Breuer. 8.55 Weragorkest, -koor en -solisten oll.v. Kühn. 10.20 Weragorkest o.l.v. Buschkötter 11.20 —12.20 Gramofoonmuziek. Rome, 441 M. 8.— Symphonie-concert o.l.v. Selvaggi. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gra mofoonplaten. 7 20 Gramofoonplaten. 8 20 „Die Zauberflöte" opera van Mozart Diri gent: H Diels. fn de pauzes, gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. 130 Gramofoonpla.en. 5.20 Omroep- symphonieorkest o.l.v. Meulemans. 8.20 en 9.20 Dito. D'tdschlandsendeT, 1635 Af. 7.45 Gratno- ten Detective vertaal dooi PHI1IP MAC DONA1.D Geautoriseerde vertaling door H A C. S 48 Er kwam geen antwoord. De hoest-snik- ken bleven doorgaan; werden langzamer hand minder. De magere schouders schokten niet meer. Een flinke kou!" zei Anthony nogmaals. Ditmaal had hij succes. Poale kwam op de been, terwijl hij zijn omvangrijken zakdoek grommelde en hem haastig in een achterzak stopte. „Vraag U excuus, sir," snikte hij. „Hadt U mij noodig, sir?" „Ik maakte alleen de opmerking, dat je een flinke kou te pakken hebt." „Dank U, sir. Dank U. 't Is wel niet een kou, sir, niet precies, 't Is hooi-koorts. En 't is erg lastig, sir, voor een ouden man als ik ben" „Dat zal wel." Anthony had medelijden „Heb je die aanvallen dikwijls op een dag?" „Dat was meestal zoo, sir. Maar 't schijnt van 't zomer beter te worden, f Heeft me slechts nu en dan te pakken, zooals men dat noemt." De stem van den ouden man ver toonde een zekere dankbaarheid voor dit be wijs van belangstelling in zijn kwaal. Maar Anthony's belangstelling in hooi koorts was nog niet uitgeput. „Is dit de eer- foonplaten. 9.20 Berichten. 9 45 Causerie. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.05 Zie Langenberg. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Donderdag 28 December. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.3510.50 Daventry 10.5011.05 North Reg. 12.20-16.10, Daventry 16.1024. Lijn 4: Langenberg 10.3519.20, Athlene 19.20—24.—. HET BELGISCHE POLITIE- SCHANDAAL. Grappen over een ernstige zaak. Dat naar aanleiding van de politie zaak in België heel wat grappen wor len verteld, laat zich begrijpen. In journa listieke kringen had de volgende succes. Een man bood zich in het Justitiepaleis te Brussel bij den rechter van instructie aan, zeggende, dat hij, in verband met de zaak-Pauwels, belangrijke verklarin gen en bekentenissen, welke tot zijn arrestatie zouden leiden, had af te leg gen. De rechter was op het oogenblik juist bezig met het verhoor van vier an dere beklaagden. „Ik kan me thans niet met uw geval bezig houden", aldus de rechter, „we zijn overstelpt. Hier hebt u een volg nummer. Ik zal u binnen een paar weken of maanden ontbieden". TWEE KINDEREN VERBRAND. Twee zevenjarige kinderen, die te Pa rijs op Heiligenavond door hun ouders alleen thuis waren achtergelaten, zijn levend verbrand. HELIUMWINNING IN ITALIË. De boraxhoudende damp- en gazuilen in het vulkaangebied van Sarderel'o, in Italië, welke thans reeds ten deele worden aangewend voor de borax-win- ning, anderdeels worden omgezet in electrische energie, kan thans ook wor den dienstbaar gemaakt aan de winning van helium. De eerste, geslaagde proe ven welke doo senator Conti zijn geno men, zul'en de proiuctie op goedkooper schaal mogelijk maken. Tot nu toe kon helium slechts in Amerika worden ge produceerd. Senator Conti is door Mus- solini ontvangen. 7 matrozen gedood. De Spaansche stoomboot Julia Nieto is op weg naar Casablanca (Marokko) voor de haven van Larache op een pier geworpen en geheel vernield. Zeven le den der bemanning zijn om het leven gekomen. DE WERELD SPREEKT! Contact met Bethlehem. Zondagavond zijn de Kerstuitzendin gen van de BBC. in Engeland begonnen met het kerkklokgelui van Bethlehem over heel de wereld zijn de gewijde klan ken gegaan, van het Heilige Land naar de verste oorden De Avro en de K.R.O. zorgden ervoor, dat Je Kerstklokken van Bethlehem ook in Nederland werden vernomen. Maandagmiddag om 2 uur 20 heeft de B B.C. laten hooren, hoe door heel het groote Britsche rijk Kerstmis gevierd wordt: in Engeland, in Ierland, in Wa les, in de mijnen, aan boord van een lichtschip, op een radio-station, in hui zen, op straat, in kerken, gestichten, schouwburgenEn van overal naar overal de beste wenschen, kerkklokken luidden, ingeleid door de Big Ben Vervolgens spraken (te Daventry tech nisch volmaakt overgebracht behoudens enkele zwevingen van het geluid) de overzeesche gebieden met elkaar en met het moederland: de Bermuda-eilanden, Ottawa, Wellington, Sydney, Bombay, Kaapstad! Kerstgroeten over en weer, en voor de Nederlandsche luitsteraars de groote verrassing uit Kaapstad: een korte, Kerstgroet in het Afrikaan'ch- Holandsch! Tenslotte sprak om 3 uur 22 de Koning tot heel zijn volk, een rede van vier minuten, waarin hij de zoo juist gewis selde groeten en zegewenschen memo reerde, een beroep deed op den „good will" van zijn volk om door samenwer- kng de vele moeilijkheden van dezen tijd te overwinnen, opdat de zegen van dezen vrede behouden blijve. „God bless you", aldus eindigde de toespraak, waar na het Engelsche volkslied weerklonk... Een uur van wereld-éénheid, dank zij het technische wonder, dat radio heet! Zeven menschen vertrapt. Bij een paniek tijdens het Kerstfeest in de kerk te Tunauan op de Philippijnen zijn zeven menschen onder den voet ge- loopen en vertrapt. De geloovigen ver keerden in den waan, dat er brand in de kerk was uitgebroken, toen te midder nacht de feestverlichting van het altaar werd ontstoken. Na een blindedarm-operatie. President kolonel Francesco Macia van Catalonie is overleden. Macia, die 74 jaar oud werd, was de eerste president van den nieuwen Cate- lonischen staat. Zijn overlijden volgde op een blindedarm-operatie. De president van Catalonie, kolonel Macia, is Maandagochtend om 11 uur overleden. De bijzetting van het stoffe lijk overschot van den president is vast gesteld op heden. De zaken van den president worden voorloopig waargeno men door Cassanova. Binnen acht dagen zal het Catalaan- sche parlement een nieuwen president kiezen. In politieke kringen spr ekt men van de mogelijkheid dat de Spaansche ambassadeur te Brussel, Salvator Al- bert, opvolger van Macia zal worden Tijdens een kerkdienst. Leon Tourain, de leider der Armeni sche kerk in de Vereenigde Staten, Ca nada en Zuid-Amerika is Zondag tijdens den kerkdienst door moordenaarshand gevallen. Aartsbisschop Tourain schreed naar 't altaar toen vier mannen uit een bank te voorschijn traden. Een hunner stak met een geweldig slagersmes eeni- ge malen in op den geestelijke. De man nen zijn gearresteerd. RAMPZALIGE KERSTDAGEN IN AMERIKA. 300 personen omgekomen in noodweer en bij auto-onge lukken. De Kerstdagen waren voor de Ver. Staten rampzalig. De doodenlijst ver meldt 300 ongelukken met noodlottigen afloop. New York is gister geteisterd door een ontzettenden.sneeuwstorm, zoo vreeselijk, als sinds jaren niet is ge schied. Een woedende storm raasde ook over het Michaganmeer, zoodat de gol ven er tot een ongekende hoogte wer len opgezweept. Twee motobooten sloegen om: acht personen verdronken. In het midden-Westen stierven vele zwervers door de koude. De sneeuw ligt er zeer dik. De meeste doodelijke ongevallen zijn een gevolg van ongelukken met auto's. HET BOMBARDEMENT VAN FOETSJAU. Heden voortgezet. Het bombardement van FoeUja" door Chineesche vliegtuigeskaders is van daag voortgezet. Het hoofdkwartier der Foekientroepen en andere militaire ge bouwen zijn door 40 bommen verwoedt. Het aantal dooden is gestegen tot 48, ter wijl 87 personen gewond werden. KERSTBOODSCHAP VAN ROOSEVELT. Hij houdt een pleidooi voor naastenliefde. President Roosevelt heeft Zondag een Kerstboodschap tot het Amerikaansche volk gericht, waarin hij voor de toe komst een pleidooi houdt voor naasten liefde. Roosevelt ontstak de lichten van den gemeenschaps-Kerstboom nabij het Washington-monument. Hij betuigde zijn dankbaarheid aan de duizenden, die hem Kerstgroeten hebben gezonden. „Voor mij en voor mijn fami lie is het gelukkigst Kerstmis. Steeds meer hebben de wooden „Gij zult Uw naaste liefhebben als Uzelve" een nieu we beteekenis voor ons gekregen. Het is ons doel dit toe te passen in ons dage- lijksch leven. „Moge de toepassing van dit hooge ideaal bij ons allen in de ja ren, die komen, toenemen". Toen de president en mevrouw Roose velt bij den kerstboom arriveerden, had den zich vele duizenden aldaar ver zameld. De president en mevrouw Roosevelt hebben persoonlijk speelgoed en andere giften aan kinderen gegeven. Bij de Kerstviering op het Witte Huis ver klaarde Roosevelt: „In gedachten zijn wij te samen met millioenen anderen, in ons eigen en in andere landen en andere continenten in gelukkige en eerbiedige beleving van de geest van Kerstmis". HET NEDERLANDSCH-DUITSCHE HANDELSVERDRAG. Aan den tekst van het Ned.-Duitsche handelsverdrag, die Zaterdag is gepu bliceerd, ontleenen wij: Boter. „De Nederlandsche Regeering heeft er kennis van genomen, dat de Duitsche Regeering het voornemen heeft te be palen, dat boter en kaas nog slechts in den handel mogen worden gebracht op vertoon van een bewijs van overne ming, afgegeven door een door Rijks minister van Voedselvoorziening en Landbouw aan te wijzen instelling, en dat dientengevolge nog slechts zulke buitenlandsche boter en zulke buiten- lar.dsche kaas in het vrije venteer van het douanegebied kunnen worden in geklaard, voor welke een bewijs van overneming vanwege deze instelling is afgegeven. De Duitsche Regeering be houdt zich het recht voor te bepalen, dat deze instelling het verschil tusschen haar prijzen van overneming en afgifte als compensatieprijs inhoudt; voor het geval, dat zij een dergelijk voorschrift uitvaardigt, doet zij de toezegging met de Nederlandsche belangen naar belmo ren rekening te zullen houden." Eieren. Een zelfde bepaling is ingevoerd voor kippeneieren „de bewijzen van overne ming worden bovendien alléén verstrekt voor eieren, die voldoen aan de voor schriften der Duitsche Eierenverorde- ning i.z. qualiteit en gewicht van de handelsklassen G1E, GlAofGlB Voor Ned. kippeneieren G 1 C zullen slechts overnemingsbewijzen worden verstrekt op voorwaarde, dat zij in Ja nuari of Feruari, Sept., Oct., Nov en Dec. worden ingeklaard. Spek. De binnen de grenzen van het over eengekomen douane-contingent voor varkensspek in het Duitsche douanege bied in te voeren hoeveelheden mogen worden, die de prijsvorming voor slechts tot zoodanige prijzen afgegeven Duitsch varkensspek niet benadeelen. Tot dat doel is het volgende overeen gekomen 1 Nederlandsch varkensspek mag tegen het verdragsrecht in het Duitsche douanegebied slechts door een door de Nederlandsche Regeering aan te wijzen instelling ingevoerd worden. Deze in stelling moet den prijs van afgifte van Nederlandsch spek aan den DuitoChen handel zoo vaststellen, dat hij vrij sta tion van ontvangst ten hoogste 20 Pfen- ste aanval, die je den laatsten tijd gehad hebt?" vroeg hij. „Ja, sir. 't Is al een tijd geleden, dat ik 't zoo erg had, sir. Gisteren had ik er heele- maal geen last van, sir." Anthony kwam dichterbij. „Herinner je je toevallig," zei hij langzaam, „of je, e nies de, op deze manier, op den avond, dat je mijnheer gedood wera?" Poole toonde een zekere onrust. „Of ik mijn mijnheer de magere handen wreven over elkaar heen. „Vergeef mij, sir ik ik kan 't mij niet herinneren, sir. Ik ben een domme oude man en dat noemen van van dien vreeslijken avond schijnt me op te winden, sir". Hij bracht de eene hand naar zijn voorhoofd. „Neen, sir, ik kan 't mij werke'ijk niet herinneren. Ik ben een oude man, sir. Mijn geheugen is niet. wat het was Niet wat 't was Maar Anthony luisterde niet langer. Hij kon daar niet langer luisleien. Hij had zich plotseling omgedraaid en sprong de hall binnen. Zooals mr. Poole later in de kamer van het personeel zei: „Ik had nooit ge dacht, dat zoo'n kalme mijnheer zoo vlug kon verdwijnen. Als een kat, die springt, zoo was Was hij hem naar de hall gevolgd, dan zou hij meer stof voor gepraat gehad heb ben. Want bij de deur van de veranda stond Anthony, terwijl hij. niet al te vriendelijk, den mageren schouder van Robert Belford vast had van den man, dien hij gedoopt had als „het frettengezicht." „Een enkel woord in je goede oor, vriend, zei hij. en liet hem een beetje los. „Nu, waar zullen we babbe'en? In den tuin?" Hij duw de zijn bevend slachtoffer. wien6 gelaat vuil grijs van angst was, de veranda uit, het ter ras op. „Wat zou je er van zeggen," zei Anthony, terwijl zij zijn hand losliet, „wat zou je er van zeggen, als je mij eens vertelde waarom voor den duivel, jij luistert naar mijn con versatie met andere menschen „Ik luisterde niet." De stem van den man was knorrig, tegelijk schel door vrees. „Waarom moeite gedaan?" vroeg Antho ny klagend. „Bovendien is 't slechts om leu gentjes te vertellen, Belford. Slecht! Onge lukkig wie zich met een leugen bezwaart! We zullen, geloof ik. goed doen wat buiten het bereik van de menschen te gaan en jij zult mij alles vertellen. Ik heb je in 't oog gehouden, weet je." Bij deze laatste woorden, welke waar, doch met opzet misleidend waren, scheen een zwarte schaduw van wanhoop over het ge zicht van den gevangene te komen. „Goed," mompelde hij uitgeput, en volg de gedwee, maar met sleepende tred, terwijl de man, die hem gepakt had, het stoepje af ging, over het grasveld, naar het kleine boschje tegenover de oostzijde van het huis Terwijl hij liep was Anthony hevig aan 't nadenken. Hij- was iets meer dan misleid. Wat in hemel, aarde of hel zou deze kleine man hem vertellen? Zou het evenals bij een vischpartij weer een oude schoen zijn, waar van een zalm gemaakt wordt? Vader Geth- ryn, biechtvader! Nu, alle kleine beetjes hel pen. Toen zij buiten het gezicht van het huis waren, tusschen de boomen, hield hij stil Hij ging op een stuk hout zitten, en gaf Bel ford een wenk hetzelfde te doen. Vervolgens stak hij een pijp op en wachtte. Tot zijn ver wondering begon de kleine man, na zijn keel geschraapt te hebben, opeens. Een groot deel van zijn zenuwachtigheid scheen van hem af te vallen, ofschoon hij nog er uit zag als een man, die in vrees verkeert. „Ik ben blij, dat dit gebeurd is, sir," zei hij, „omdat ik van plan was op de een of an dere manier naar U toe te komen. ..Heusch, was je dat?" dacht Anthony. ,.En waarom wèl?" Maar hij ging door met rooken. „Ik kan 't niet langer uithouden, sir, wer kelijk, ik kan niet. En vanaf 't oogenblik, dat U d:en grooten kerel van een sergeant tegen hield om tegen mij uit te barsten, sir, heb ik geprobeerd het besluit te nemen om 't U te vertellen." Hij hield op, alsof hij een ant woord verwachtte, maar toen hij 't niet kreeg, ploeterde hij verder. „Ik was niet den heelen tijd boven dien avond, zooals ik bij het ver hoor gezegd heb!" Weer hield hij op. Anthony ging door met rooken. In dit ge val was, als hij 't verhaal gauw wilde heb ben, zwijgen het best. Belford slikte hevig. Zijn gezicht werd, toen hij doorsprak, van vuil-grijs doodsbleek. „Ik ik kom naar beneden, sir, nadat ik klaar was in de kamer van mijnheer. En toen ik in de hal was, hoorde ik den ouden Poole, die een van zijn niesbuien had. En en, sir, ik ging in de studeerkamer, en zag mijn mijn heer daar op het haardkleed liggen pre cies. zooals ze hem gevonden hebben! En en ik deed vlug de deur achter mij dicht de oude Poole was nog aan 't hoesten en proesten en ik wip de trap op, sir. 't Is, ik zweer het voor God, de waarheid, sir! 't Is Ditmaal was de pauze zóó lang, dat I GIRO 186000 nig per KG. onder den op een bepaald oogenblik in Berlijn geldenden prijs voor spel ligt. Als in Berlijn gelden Je prijzen worden de ambtelijke noteerin gen voor vet spek op de Berlijnsche groote vleeschmarkt beschouwd. 2. De Nederlandsche Regeering za' er voor zorgen, dat de instelling, welke het spek in het Duitsche douanegebied mag invoeren, de werkzaamheid van den Duitschen spek-importhandel niet be nadeelt. 3. De beide Regeeringen zullen een gemengde commissie instellen, waarvan de leden of hunne vertegenwoordigers geen direct betrokkenen mogen zijn. De commissie moet de naleving van de af spraken, onder 1 bedoeld controleeren en de regeling van den invoer van Ne derlandsch varkensspek overeenkomstig de Duitsche marktverhoudingen zoowel als de prijzen van afgifte vaststellen. De commissie is gemachtigd bij de vaststelling van de prijzen van afgifte van de werkelijke prijsverhoudingen uit te gaan, als het blijken mocht, dat de Berlijnsche ambtelijke noteering voor vet spek niet beantwoordt aan de werke lijke marktverhpudingen in het voor naamste afzetgebied van NederlandoCh varkensspek. 4. Mocht in de Commissie over een bijzondere kwestie geen overeenstem mini? kunnen worden bereikt, dan zullen de beide Regeeringen zoo sjooedig mo gelijk in onderhandelingen treden. Moch ten deze onderhandelingen niet binnen een maand, nadat een der beide regee ringen het verlangen tot bet beginnen van onderhandelingen kenbaar gemaakt heef,, tot esultaat leiden, dan heeft elke regeering het recht de overeenkomst be treffende spek afzonderlijk op te zeg gen. Hetzelfde geldt voor het geval, dat de toepassing van de bedoelde overeen komst den toestand voor een der beide partijen wezenlijk benadeelt. Wordt van dit opzeggingsrecht gebruik gemaakt, dan treedt de overeenkomst betreffende spek buiten werking op den 15den dag na dien van opzeeging. Roode, witte, savoye en spruitkool. De beide regeeringen zullen ten spoe digste na de voorloopige toepassing van dit verurag een gemengde commissie instellen, die over de aanvoeren op de Duitsche markten van roode kool, witte kool, savoye kool en spruitkool en over de regeling van de verkoopsprijzen be raadslagen zal In de commissie moeten deskundigen uit producenten- en han delskringen zitting hebben, die door de betreffende regeering benoemd worden. Kropsla. 2. De Nederlandsche regeering zal er door uitvaardiging en handhaving van een uitvoerverbod voor zorgen, dat in de maanden April en Mei niet meer lan 75 van de hoeveelheid kropsla naar Duitschland uitgevoerd wordt, die na overeenkomst tusschen beide partijen op grond van gemeenschappelijkA vast stelling in de maanden April en Mei 1932 uit Nederland in het Duitsche douane gebied ingevoerd is Er bestaat overeen stemming over, dat deze hoeveelheid 12 000.000 KG bedraagt. De Nederlandsche regeering zal de Duitsche regeering tijdig op di. hoogte Anthony begreep, dat het noodig was te spreken. „Wou je probeeren te verklaren," zei hij, „dat, al ging je de studeerkamer dien avond binnen, dat je niets met den moord te maken hebt?" „Ja, sir, ja." 's Mans opgewondenheid was aandoenlijk. „Dat is 't juist, sir! Ik had niks er mee te maken, sir, niks! Zoo waarlijk helpe mij God?" „Waarom ging je de kamer binnen?" vroeg Anthony onmiddellijk. „Dat moet ge weest zijn om iets. dat niemand weten mocht, anders zou Poole's hooikoorts niet van zoo'n belang voor jou geweest zijn?" De logica was fout. Maar de stoot raak. Belford liet zijn hoofd hangen. „Ja, sir, 't was, zooals U zegt. Ik dacht dat mijnheer een van de meisjes vertelde 't mij in de billardkamer was. En ik wist, dat hij altijd wel ergens in de studeerkamer geld had lig gen. Ik ging het zoeken 't stelen, als ik kon. Ik was wanhopend, sir. Wanhopend!" Anthony stond voor een raadsel. „Maar, als je er uit kwam zonder iets gestolen te hebben, waarom haalde je de menschen nie», toen je zag, dat mr. Hoode dood was?" „Ik weet 't niet sir. Alleen dat het alles zoo als een schok kwam dat ik daar bin nen sloop, terwijl de oude Poole aan 't niezen was en toen dat te vinden dat, sir. LT moet weten, dat toen ik de kamer uit sloop, de oude man nog aan het niezen was met z n hoofd op zn' knieen. En ik wist dat hij mij niet gesnapt had En ik ging er van door om na te denken. Hoe meer ik er over dacht, hoe meer ik voelde, alsof ik niet kon dat 't er niet beter van werd als ik 't iemand vertelde." (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5