Alkmaarsche Courant. 5 - 8 - 11 c. Bonden) rif! en dertigste Jaargang. VRIJDAG 29 DECEMBER MAANDAGSCHE VEEMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alkmaar maakt belanghebbenden bekend, dat in verband met de feest dagen de VEE- en VARKENSMARKT op WOENSDAG 3 JANUARI a.s. zal worden gehouden. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). Doe van 't jaar nog éénmaal goed. Koopt Crisis-briefkaarten Kneuterdijk 20 - DEN HAAG Rechtszaken Riftnwtaitd STOOMSCHIP GESTRAND. QemeetUetadm ZUID- EN NOORDSCHERMER. No. 306 1933 De raad stelde een nieuwe verordening Vast voor het kosteloos verstrekken van boe ken en leermiddelen ten behoeve van leerlin gen van de Handelsschool, de Handels avondschool en het Gymnasium. Ontbonden werd met 1 Maart a.s. de huur overeenkomst met de Ver. Proef- en School tuin „Kennemerland". De betrokken tuin grond aan den Heldersche weg zal opnieuw door B. en W. voor minstens 286 per jaar .verhuurd worden. Goedgekeurd werden de begrootingen voor '1934 van de Ver Kinderkleeding 1555.10) en van de Comm tot huisverzorging 5059.48) en aan deze instellingen een subsidie (behoudens een mogelijke verminde ring) van resp. ten hoogste 1250 en 1600 toe te kennen. Opgeheven werd de betrekking van een onderwijzeres aan de Nic. Beetsschool en in verband daarmede aan mej. T. Bakker onder dankbetuiging eervol ontslag verleend. Besloten werd medewerking te verleenen aan de Ver. tot bevordering van Chr. School onderwijs om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van school- pieubelen leer- en hulpmiddelen voor de (Juliana-school. Besloten werd medewerking te verleenen tot het aanschaffen van schoolboeken ten behoeve van de Julianaschool (U.L.O.) Besloten werd, dat de gemeente zich op voorschrift van de regeering voor de uit voering der ziektewet met betrekking tot de bij wijze van werkverschaffing te werk ge stelde personen met ingang van 1 Januari 1934 doet inschrijven bij de Centrale Zieken kas van den Raad van Arbeid te 's-Graven- faage. Besloten werd de bepaling, dat de eige naars in Egmond-binnen, Limmen en Ursem van in die gemeenten gestorven of in nood gedoode dieren, waarvan het vleesch bij keu ring ondeugdelijk werd bevonden, over 1932 en 1933 van de betaling van het keurloon zijn vrijgesteld ook voor de jaren 1934 en 1935 te handhaven. Besloten werd den heer J. Glas, aannemer te Heiloo, een perceel bouwterrein ter grootte van pl.m. 530 M2 aan de Bisschop Botte- mannestraat voor 7 per M2. ten behoeve huurwaarde voor 2/3 aan te merken, te ver werpen. Op de adressen van caféhouders om ver laging van Pers. belasting voor hun gebou wen stelden B. en W voor afwijzend te be schikken en de motie-Geels om de belastbare huurwaarde voor 2/3 aan te merken, werd verworpen. De heer Geels verdedigde daarbij uitvoe rig de belangen der caféhouders en meende, dat de gemeente te weinig aandacht aan deze categorie burgers schenkt. Spr. deed een be roep op den raad om rechtvaardig te zijn en wees er op, dat de caféhouders toch reeds zooveel meer belasting dan andere midden standers moeten opbrengen. De heer Stoutjesdijk. Ringers, Keesom en mej. Carels gingen daarin mede en de heer Keijsper wees er uitvoerig op, dat vele andere gemeenten reeds het goede voorbeeld gaven. Men moet niet alleen iets doen voor menschen van buiten, maar ook voor Alk- maarders, die het nu zeer moeilijk hebben. Mr. Langeveld wees er op, dat een belas ting rechtvaardig moet zijn, wat hier niet het geval is. Deze middenstanders zijn dringend noodzakelijk voor het vreemdelingenverkeer. De heer van de Vall noemde de verlaging niet wenschelijk in deze voor de gemeente moeilijke financieele tijden. Dekking kan z. i. niet gevonden worden. Weth. Westerhof zeide, dat hij, toen hij in de opoositie zat, steeds dekking aangaf. Spr heeft geen dekking voor dit tekort. Het vol- f end jaar komt er belastingverhooging en unnen de salarissen en loonen niet onaange tast blijven. Er is reeds veel voor den mid denstand gedaan en de begrooting brengt vele moeilijkheden Vele gemeenten namen reeds een afwijzende houding aan. Dit finan cieel offer zou een zeer onvoorzichtige daad zijn. De voorzitter wees erop, dat men niet al leen naar de suppletoire begrooting kan ver wijzen. Men moet terdege dekking aanwijzen. De heer Sietsma was tegen aanhouding. Er is dekking te vinden in den vorm van een aanslaan van andere objecten bij gebouwde eigendommen. Na repliek door de heeren Keijsper, Geels Na repliek door de heeren Keij en Keesom en weth. Westerhof werd het voor stel van B. en W. om de belastingheffing niet te verminderen verworpen met 11 tegen 9 stemmen. De belastingheffing werd dus met 1/3 ver minderd wat de gemeente f 7000 kost en een desbetreffende verordening zal samen gesteld worden. Besloten werd onder daarbij vastgestelde bepalingen 100 te verleenen aan de Alk maarsche IJsclub voor eiken dag, dat er be trouwbaar ijs is, tot een maximum van 14 dagen. Dit geldt niet voor den tijd, die in dit winterseizoen reeds gepasseerd is, daar de IJsclub tot dusver niets gepresteerd heeft B. en W werden gemachtigd tot een nood zakelijk gebleken verbouwing van de school voor buitengewoon lager onderwijs en het maken van een speelplaats voor een totaal bedrag van 5500. Vastgesteld werd na uitvoerige discussie een nieuwe verordening, regelende de voor waarden waarop aan bijzondere scholen voor voorbereidend onderwijs subsidie uit de ge meentekas kan worden verleend. Deze rege ling geldt voor 1 jaar. Tevoren was een voor- stel-Hoijtink verworpen, die een verdeeling naar het aantal Alkmaarsche leerlingen bo ven den 4-jarigen leeftijd wenschte. Gegarandeerd werden rente en aflossing van een geldleening van 100.000 te sluiten bij de Ver. van Levensverzekering en Lijf rente De Groot Noord-Hollandsche van 1845 tegen een rentetype van hoogsten 4V9 door regenten van het Centraal Ziekenhuis voor den bouw van een nieuw zenuwpavil joen en verbouw van het tegenwoordige tot zusterhuis (resp. af te lossen in 40 en 30 jaar, daar aflossing in 65 jaar door Ged. Staten niet goedgekeurd was). Op vragen van den heer Hoijtink wanneer het college met de suppl. begrooting komt werd geantwoord, dat dit nog niet te zeggen was. B. en W. willen den toestand rustig be- kijken. In verband met het niet goedkeuren van het uitbreidingsplan van den Alkmaarder Hout werd het besluit van 18 Februari 1932 ingetrokken en volgens art. 36 lid 4 der woningwet bepaald, dat een herziening wordt voorbereid. De Raad besloot aan het plaatselijk Ar beidssecretariaat mede te deelen, dat kerst- uitkeeringen voor zoover de minister die toestond reeds zijn verstrekt, dat kinder voeding- en -kleeding reeds bestaat en dat, doordat de rijks subsidie verloren zou kunnen gaan, de overige punten van haar verzoek worden afgewezen. Met de beste wenschen voor het komende jaar sloot de burgemeester daarna de ver gadering. EEN SCHIJNACTIE. Een groentenkoopman, die in staat van faillissement was verklaard, had een schuld van ongeveer 6000 aan een bankinstelling. Het faillissement werd wegens gebrek aan actief opgeheven. Na eenige jaren deed de groentenhandelaar weer zaken. Hij hield toen een auto. De bank liet daarop beslag leggen in verband met haar vordering op den han delaar, maar deze legde een acte over, waar uit moest blijken, dat hij den auto had ver kocht voor 800 aan een koopman in Brus sel, die hem bovendien nog 1200 zou heb ben voorgeschoten om op eigen naam zaken te doen. Tegen het beslag verzette zich de koopman te Brussel. De rechtbank te Almelo heeft in haar von nis o.a. overwogen, dat uit niets blijkt, hoe deze acte is tot stand gekomen en ook niet wat den koopman te Brussel heeft bewogen om deze transactie met een financieel zoo zwakke wederpartij aan te gaan; dat de eenige bedoeling van de acte kan zijn geweest om den groentenhandelaar de gelegenheid te geven zijn middelen aan ver haal van andere schuldeischers te onttrekken, zoodat aan de acte alle bewijskracht moet worden ontzegd als zijnde een schijnacte. In hooger beroep heeft thans het gerechts hof te Arnhem de uitspraak van de Almelo- sche rechtbank bevestigd. DE AANRIJDING AAN DE STOLPEN. Groninger bankdirecteur veroordeeld. Op 2 Juni 1933 vond aan de Stolpervlot- brug in de Zijpe een aanrijding plaats tus- schen een 7 personen Hispano Suisa, be stuurd door den heer Dorhout Mees, bank directeur te Groningen en een lichte motor, waarop gezeten was den verzekeringsagent en fondsbode L. Strijder uit Schagen. Zoo de lezer zich zal herinneren werd de heer Strijder opslag gedood en deerlijk ver minkt opgenomen. Uit het ter plaatse inge steld onderzoek kwam vast te staan, dat de bankdirecteur hoogst roekeloo, had gereden op dit drukke kruispunt (de auto had een snelheid van bijkans 100 K.M. per uur). Bo vendien wezen genomen remproeven uit, dat de wagen niet was voorzien van 2 onafhan kelijk van elkaar goed werkende remmen. Op 21 dezer stond de heer D. M. voor het kantongerecht te Schagen terecht. Na een zit ting van ruim 2 uur luidde de eisch voor 't eerste ten laste gelegde feit 200 boete subs. 100 dagen hechtenis en voor't tweede feit 20 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter wilde schriftelijk vonnis wiizen, wat Donderdag j.1. plaats vond. Verdachte werd veroordeeld voor 't pri mair ten laste gelegde conform den eisch, terwijl de uitspraak voor 't tweede ten laste gelegde feit luidde 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. BRANDSTICHTERS VEROORDEELD. Zware straffen. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde gister een 29-jarigen man uit Amsterdam, die brand had gesticht in een comestibleszaak te Edam tot 9 jaar gevangenisstraf, en den winkelier, die eveneens schuldig was, ook tot negen jaar gevangenisstraf, beiden met aftrek der preventieve hechtenis. Een derde man. die de aanstichter tot den brand was geweest, werd veroordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf MOTORRIJDER VRIJGESPROKEN. De Haarlemsche rechtbank heeft een 29- jarige motorrijder uit Amsterdam, die te Halfweg tegen een paal was opgereden, waardoor zijn duorijdster werd gedood, vrij gesproken. De eisch was drie maanden. TWEEJARIG KIND DOOR ZIJN MOEDER DOODGESLAGEN. Eisch 8 jaar gevangenisstraf. In November is een 22-jarige gehuwde vrouw te Haarlem in arrest gesteld, beschul digd haar tweejarig zoontje zoo zwaar te hebben mishandeld, dat het kind over leden is. De vrouw stond gistermorgen voor de rechtbank te Haarlem terecht. Er was zoo veel belangstelling van de zijde van het publiek, dat velen niet in de zaal konden worden toegelaten. Uit de verklaringen van verdachte bleek, dat het kind ziekelijk was en meer dan haar beide andere kinderen haar hulp noodig had Dan mishandelde zij het kind. Dr. J. P. L. Hulst, als deskundige ge hoord, zei dat het kind een dubbele schedel breuk had opgeloopen, tengevolge waarvan h*t was overleden. Getuige was van meening dat de vrouw de bedoeling moet hebben ge had, het kind te dooden; de barsten in den schedel waren zoo diep, dat zij niet het ge volg konden zijn van een gewone kastijding. Een buurvrouw van verdachte verklaarde, dat verdachte gezegd had: „Als ik wist dat ik geen straf zou krijgen, zou ik het kind ver giftigen het is een walg in mijn oogen." Ook andere getuigen legden bezwarende verklaringen af. Verdachte ontkende opzet tot dooden te hebben gehad. Volgens een buurvrouw had verdachte verklaard, het kind bij het was- schen te hebben laten vallen. Dit had zij ook aan haar man gezegd. Verdachte gaf toe het kind niet te hebben kunnen uitstaan; zij had het vaak mishan deld, omdat het zoo schreeuwde. Verdachte ontkende dit. Op de vraag van den president of verdach te het kind wilde dooden, gaf zij geen ant woord, waarop de president opmerkte: „Dan zal de rechtbank haar eigen conclusie trek ken. De officier van justitie eischte wegens het toebrengen van lichamelijk letsel, den dood tengevolge hebbende, en de omstandigheden in aanmerking nemend, acht jaar gevange nisstraf. Uitspraak 8 Januari. FRAUDULEUZE SLACHTERIJ. Haagsch- en Katwijksche keurings- stempel nagemaakt. Inval bij slager te Katwijk. Op vermoeden, dat de slager A. M. aan de Voorstraat te Katwijk frauduleus slachtte, heeft een inspecteur van politie met eenige politie-agenten een inval in het betrokken perceel gedaan. In twee op het erf gelegen schuren en op de daarboven zich bevindende zolder werden een geslacht varken en een rund aangetrof fen. Het varken was niet van de vereischte goedkeuringsstempels voorzien; het rund wel. Bij nadere beschouwing bleken de stem pels vaag en ten slotte valsch te zijn. Daar op werd een huiszoeking gedaan, waarbij twee valsche vleeschstempels van den keu ringsdienst werden gevonden; één goedkeu- ringsstempel voor de gemeente Katwijk en één voor de gemeente '-Gravenhage. De slager A. M., hierover gehoord, ver klaarde het vleesch gekocht te hebben van zekeren v. d. B te Noordwijk. Het vleesch is daarop in beslag genomen en naar het abat toir te Katwijk a. d. Rijn overgebracht voor nader onderzoek. Daar het den inspecteur van politie be kend was, dat M. dikwijls zaken deed met zijn collega Th. de L. aan de Kerkstraat te Katwijk a. d. Rijn, deed hij met de hem ver gezellende ambtenaren ook daar een inval. In een kast in de huiskamer, verborgen onder eenige kleeren en zakken aardappelen, trof de inspecteur een verborgen luik aan. Nadat dit geopend was, kwam een trapje te voor schijn, dat naar een kleine ruimte onder de kamer voerde. In deze ruimte werd het vleesch aangetroffen, dat voorzien was van het goedkeuringsstempel van de gemeente 's-Gravenhage. Bij onderzoek bleek, dat zoo wel dit stempel als de stempels, die bij het rund van M. waren aangetroffen, een over eenkomst hadden met het bij hem gevonden stempel. Verder werd in een kast, die uit kwam in de slachtplaats van de L., een rund aangetroffen, waarvoor de verschuldigde accijns niet was opgegeven. Ook dit rund werd in beslag genomen. De M. was inmiddels op het bureau van politie in bewaring gesteld. Na verhoor be kende hij de stempels zelf vervalscht te heb ben. Aan de hand van afdrukken van de echte vleeschstempels had hij bij een drukker in Den Haag een gedeelte van het vervalsch- te stempel laten vervaardigen, daar deze ge weigerd had het valsche stempel in zijn ge heel te vervaardigen. Vervolgens had M in 'n winkel een zoogenaamd handdrukkerijtje gekocht en met de daarin zich bevindende rubberletters het woord „goedgekeurd" sa mengesteld. Dit woord werd met een kleef stof, solution, in het stempel geplaatst, zoo dat hij tenslotte een geheel goedkeurings stempel had verkregen. Daarna maakte hij hetzelfde stempel voor de gemeente 's-Gra venhage. Bij onderzoek bleek, dat sedert Maart van dit stempel was gebruik gemaakt. Verschei- dne koeien en varkens moeten sinds dien tijd clandestien geslacht zijn. BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. Wetsontwerp aangeboden. Naar gemeld wordt, heeft de voorzitter van de interdepartementale commissie inzake de bescherming van de bevolking tegen lucht aanvallen, mr. dr. K. J. Frederiks, een ont werp van wet met bijbehoorende memorie van toelichting aan den minister van binnenland sche zaken aangeboden. Daarbij werd medegedeeld, dat de commis sie van meening is, dat zij de haar opgedra gen taak eerst als geëindigd mag beschou wen, wanneer even zeer de noodige uitvoe ringsbepalingen door haar in ontwerp zullen zijn aangeboden, en dat het voorts in haar be doeling ligt tegelijkertijd daarmede de noo dige voorstellen aan te bieden tot het treffen van de vereischte maatregelen, waardoor zekerheid wordt geschapen, dat hier te lande geen gasmaskers, bestemd voor de burger oorlog, in den handel zullen worden ge bracht, welke als minder deugdelijk moeten worden beschouwd. ACHTER HET LOKET. Kinderpostzegels. Men schrijft aan het Hbld.: Het vlot niet erg met den verkoop. Wij allen kennen er de oorzaken van. Toch wil ik twee typische gevalletjes, die ik bij den verkoop heb meegemaakt, hier even releveeren. Een jonge Duitscher, heel sjofel gekleed, klaarblijkelijk iemand, die om zijn afstam ming uit zijn vaderland is gegaan, komt voor mijn loket. „Zwei Briefmarken, bitte!" Ik vraag hem van welke waarde hij ze verlangt. „Och, geeft u maar niet zulke dure! Ik kan niet veel missen. Maar we hebben het hier, goddank, zoo goed, dat ik toch graag iets voor de weldadigheid wil geven". Iets later op den dag komt een oud menschje, al heel sterk naar de aarde toe gebogen, voor mijn hokje. „Een postzegel, astublieft." „Welke moet 't zijn, moeder?" „Daar heb ik zoo geen verstand van: Geeft u maar een mooie!" „Is het voor een brief of voor een kaart? En moet u iemand i n de stad of buiten de stad schrijven?" „I k schrijven", vraagt ze, in de uiterste verbazing, en met een gezicht van: „mensch, hoe kun je nou zoo iets geks bedenken?". Ik schrijf nooit. Ik heb geen femilie. Ik woon heel alleenig. Maar, ziet u, ik heb verleje jaar en voor verleje jaar ook een kinderpos- zegel hier gekocht en nou wil ik der weer een hebbe. Al heb een mensch nou zelf nooit kindere gehad, daarom wil-ie toch zeker wel wat voor arme kindere geven, niet?" Ze heeft intusschen haar knipbeursje open gemaakt en er de twee oude kinderpostze gels uit te voorschijn gehaald. Voorzichtig, als gold het edelsteenen van groote waarde, pakt ze nu den pas gekochten zegel er bij in. Haar gezicht straalt van voldoening en triomfantelijk kijkt ze mij aan. „Nou hoop ik maar, dat u het volgend jaar weer bij me terug komt", zeg ik. „Een jaar is lang", zucht ze, „en ik weet niet of ik het nog haal, maar as ik der nog ben, dan kan u op me rekenen". Dat laatste komt er fier uit. Vriendelijk knikt ze me goedendag en parmantig stevent ze op den uitgang af. Ze heeft mijn kas gestijfd met vier heele centen!... Ik oog haar na. Het lijkt me dat ze min der gebukt loopt dan toen ze binnenkwam. DE SLEEPVAART VIA VREESWIJK. Een overeenkomst gesloten. Gister hebben te Utrecht vergaderd de sleepagenten en sleepbooteigenaren, betrok ken bij het sleepvaartverkeer van, naar en via Vreeswijk. Algeheele overeenstemming kon worden bereikt, zoodat alle naar Duitsch- land gesleepte booten op toerbeurt te Vrees wijk tegen een gemeenschappelijk vastgesteld tarief zullen worden aangemaakt, terwijl aan het doorgaand verkeer paal en perk is ge steld. Door het tot stand komen dezer rege ling is aan de reeds geruimen tijd heerschen- de moordende onderlinge concurrentie een einde gemaakt, terwijl het sleepbedrijf van Vreeswijk daardoor op regelmatige en loo- nende basis kan worden gebracht. ARBEIDER IN PAPIERMOLEN GEVALLEN. Het slachtoffer door de machine vermalen. Een vreeselijk ongeluk is gebeurd op de papierfabriek Berghuizen te Wapenveld, meldt de Prov. Over. en Zw. Crt. De arbeider Biesterbos uit Wapenveld, die zijn werkzaamheden op zolder had, is op on verklaarbare wijze in den papiermolen geko men en daarin vermalen. In de papierpap die op het rooster kwam te liggen zag men vreemde bestanddeelen en kwam daardoor tot de vreeselijke ontdekking van het ongeval. Vast staat, dat B. bij den papiermolen geen werk had te verrichten. Het Grieksche stoomschip „Balliepi" is gisteravond 6 uur, vermoedelijk tengevolge van het slechte zicht, op de Maasvlakte bij Hoek van Holland gestrand. De sleepbooten Witte Zee, Rozenburg en Blankenburg van L. Smit en Co's Internatonale Sleepdienst verleenden assistentie. Het Grieksche stoom schip, dat ongeveer 1000 ton meet, was op weg naar Rotterdam met een lading graan JUWEELENDIEF AANGEHOUDEN. De vermoedelijke dader van den belang rijken juweelendiefstal, onlangs te Maas tricht gepleegd, is .hans achterhaald. Een 35-jarige Duitscher heeft nl. te Aken een deel van den buit verkocht. Hij bevindt zich thans in de gevangenis te 's-Hertogen- bosch als verdacht van nog andere feiten en is herkend als de verkooper der juweelen welke hij echter beweert van anderen ontvas- gen te hebben. RRAND. Metaalwaren/abriek te Utrecht door brand verwoest. Gistermorgen is de Utrechtsche brandweer gealarmeerd voor een grooten brand in de metaalwarenfabriek De Merwede aan de Everard Meisterlaan. Deze fabriek staat aan het kanaal achter het park Oog in Al en heeft een frontbreedte van circa 40 meter. Toen de brandweer met groot materiaal de kazerne verliet en op de Neude arriveerde, waren de vlammen reeds zichtbaar, zoodat al dadelijk vaststond, dat mea voor een vrijwel hopelooze taak zou komen te staan. Ou het terrein zelf was het fabriekspersoneel juist aangekomen om aan het werk te gaan, maar in plaats daarvan wachtte den arbeiders een ontzettend schouw spel. Het groote gebouw stond in lichtelaaie en hoewel aanstonds begonnen werd met het blusschingswerk kon niemand beletten, dat beide verdiepingen totaal werden verwoest. Met zes stralen werd getracht de vuurzee te bedwingen, maar tevergeefs. Alleen de muren staan nog overeind. Wel slaagde de brand weer er in het huis van den procuratiehouder dat vlak naast de fabriek staat, voor vlam vatten te vrijwaren, maar verder is van de fabriek noch van de kantoorruimte iets over gebleven. Omtrent de oorzaak tast men in het duis ter. Woensdagavond heeft de procuratiehouder zich nog in het gebouw overtuigd, dat de werklui het vuur van den moffeloven volgens voorschrift hadden gedoofd. Volgens nem was er dus geen sprake van brand uit een der ovens afkomstig. Ook bestonden in de fa briek instructies voor het stoken van de an dere vuren, die juist met het oog op brandge vaar na twee unr 's middags niet meer moch ten worden aangepord. Toch is deze brand niet de eerste, die het bedrijf treft, want vier jaar geleden, toen de fabriek nog aan de Paul Krugerstraat was gevestigd, is even eens alles afgebrand. De fabriek was niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Nader bericht men, dat toch nog enkele onderdeelen van het bedrijf kon worden ge red: het zijn de stempelmakerij en de slijperij Door dezen brand komen veertig arbeiders op straat te staan. Omstreeks half acht was men het vuur meester, al duurde het nog tot tien uur voor men met de nablussching gereed was, en de brandweer kon inrukken. KORTE BERICHTEN. Heden bestaat het Gereformeerde Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Leiden honderdvijftig jaar. De koningin-moeder heeft Woensdag avond te 's-Gravenhage het eerste gedeelte bijgewoond van het concert, dat gegeven werd ten bate van Oranje Nassau's Oord. Prinses Juliana heeft voor het doel van den avond een bijdrage geschonken. In den ouderdom van 92 jaar is te Waalwijk overleden de gep. luit.-kolonel J. J« Geers. De raad vergaderde hedenmorgen voltallig. Voorzitter burgemeester C. de Groot, die na opening onmiddellijk als secre taris de notulen las. De agenda bevatte een 13-tal punten. In tegenstelling met vorige vergade ringen, was ditmaal op de tribune een 10-tal belangstellenden. De uitvoerige notulen werden conform vastgesteld. Aan de orde was hierop een compta- biliteitsvoorstel, beoogende het doen van eenige af- en overschrijvingen en vaststelling van een suppletoire begroo ting tot een bedrag van 609.39. Conform de voorstellen werd besloten, Punt 4 was een voorstel tot hernieuw de vaststelling der gemeenterekening 1931. De rekening was van Ged. Staten teruggekomen met eenige onbeteeke- nende opmerkingen. B. en W. stelden voor die rekening met inachtneming van de opmerkingen opnieuw vast te stellen. Aldus werd besloten. Aan de orde was hierop het voorstel tot hernieuwde vaststelling der bouw verordening, die weinig bedenkingen had ontmoet. Enkele kleine wijzigingen die voorgesteld werden, waren van ad ministratieven aard en de hernieuwde vaststelling was formeel volgens de wet noodig. De heer H e y n i s wilde zich niet te gen de wijzigingen verzetten, doch meende nog eens te moeten verklaren, dat hij tegen de verordening als zoo danig gehaat bleef. De voorloopige vaststelling der ge meenterekening 1932 c.a. noemde da voorzitter een belangrijk punt. Verschil lende brieven daarover zijn van Ged, Staten ingekomen, waarin aangedron gen wordt die rekening toch vast te stellen, aangezien anders de gemeente met het oog op de financieele verhou ding tusschen het rijk en de gemeente groote schade lijdt, aangezien anders het bedrag van 1931 niet in het vijfjarig plan wordt opgenomen. De heer Molenaar stelde namens de commissie voor die rekening goed te keuren zooals die was aangeboden. De heer He ij nis was er voor, doch er was geen commissievergadering ge weest. De heer Molenaar: Ik sprak namens de meerderheid van de commissie. U was op de laatste vergadering niet aan wezig en aangezien u altijd er voor was, meende ik namens de geheele commis sie te mogen spreken. Conform het voorstel van de commis sie werd besloten. De Voorzitter wenschte de ge meente met deze beslissing geluk. Gemeente-begrooting 1934. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. er in geslaagd waren de be grooting sluitend te maken. Spr. stelde voor om deze begrooting eerst te behandelen in een commissie uit den raad, in verband met de bespre kingen over een en ander in de ge meente. Voorts stelde spr. voor B. en W. te machtigen den dienst gaande te hou den. Met algemeene stemmen werd aldus besloten. Tot lid van 't bestuur der Gem. Lees- biblotheek werd de aftredende, de heer T. Slooten, niet algemeene stemmen herkozen. Tot lid van het B. A„ aftredend de heer C. YViedijk, werd met i 6temmea

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9