ptcuüiciaal TUeims Jngezondm Stukken Jlcuk&eckhtm WINKEL. NOORDSCHARWOUDE. HEEMSKERK. TEXEL. KOEDIJK. HOORN. OTERLEEK. DE RIJP. •ws Middellandsche Zee over te steken naar Messina Vandaar trok hij naar Napels, Venetia, Zuid-Slavië, Roemenië, Polen. En 200 kwam hij tenslotte weer in Duitschland terug. Toen werd het verlangen naar den geboortegrond hem te machtig en meldde hij zich bij de politie te Arnhem, die hem naar Groningen liet overbrengen, toen zij zag dat hij in het Algemeen Politieblad gesigna leerd stond. De kinderrechter zal zich nu verder over dezen avonturier ontfermen. WIJZIGING VAN HET NIEUW CRISIS-ZUIVEL-BESLUIT II 1932. Bij Koninklijk Besluit van 28 Decem ber 1933 Staatsblad No. 745 is een wijzi ging gebracht in de artikelen 2 er 5 van iiet Nieuw Crisis-Zuivel-Besluit II 1932, betreffende boter en andere cpijsvetten De beschikkingen van den minister van Economische Zaken van 3 Januari 1934 No.'s 746, 747 en 748 afd Crisis- Zuivel-Aangelegenheden zijn op deze wijziging gebaseerd. De wijziging bestaat hierin, dat thans ook voorschriften gegeven zijn ten aan zien van personen, wier erkenning als zuivelproducent is ingetrokke.i. Het verschil met de oude bepalingen bestaat hierin, dat men thans niet meer kan volstaan met aan te toonen, dat de waarde van het merk is betaaid, terwijl bijv een slager, die vet onder geleide- biljet ontvangt, dat niet langer onge- banderolleerd in zijn winkel mag heb ben. Wanneer hij het aldus ontvangen vet in een niet voor het publiek toegan kelijk gedeelte van zijn perceel bewaart, mag het slechts in onaangebroken en onaangestoken toestand aanwezig zijn. AANVARING VOOR DEN WATERWEG. Duitsch schip zinkende De uitgaande Engelsche garna'enboot Chagres is voor den Waterweg in aan varing gekomen met het Duitsche s s. Ceres. Laatstgenoemd schip geeft noodseinen en is waarschijnlijk zinken de. De reddingsboot en sleepboot zijn uitgevaren Er is dikke mist. De Geres gezonken; eerste stuur man verdronken. Het hedenmorgen nabij Hoek van Holland aangevaren Duitsche s.s. Ceres is ten Oosten van de Maasboei gezon ken, nadat de opvarenden het schip in de sloegen hadden verlaten Hierbij is de eerste stuurman overboord geslagen en verdronken De sloenen werden op gepikt door de uitgevaren sleepboot Rozenburg, die de gerelde bemanning .te Hoek van Holland aan land bracht Mm meende de geheele bemanning ge red te hebben, toen ten noord-westen van den Waterwee opnieuw noodseinen werden waargenen n. De reddingboot is onmiddellijk opnieuw uitgevaren Het schip meet 6(10 ton en is eigendom van de ..Neptun Linie" te Bremen De verdronken stuurman IS de 29 jarige K. Ammerman uit Oldenburg. DOOR HET IJS GEZAKT. En verdronken De 8-jarige R. Ney, gewoond hebbende aan denGoudscheweg te Rotterdam is gister avond door het ijs op de Rotte gezakt en verdronken. De politie heeft vannacht het lijkje opgehaald. Het is naar de ouderlijke woning vervoerd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 20-jarige bakkersknecht D. Meyer uit de Kudsonstraat te Rotterdam, die in een pand aan de Hoflaan aldaar van een trap is gevallen en daarbij een schedelbreuk had op- geloopen, is vannacht in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de gevolgen overleden. TREINONTSPORING TE DIDAM Zeventien wagons uit de rails gereden Te Dida.n (Geld. Achterhoek) zijn heden nacht twee goederentreinen op elkaar gere den, tengevolge waarvan 17 wagons uit de rails liepen De lijn Doetinchem-- Arnhem is versperd Het verkeer ondervindt belangrijke stagnatie. Reizigers nvt n overstappen Rei zigers voor Winterswijk krijgen te Arnhem gelegenheid de reis over Zutphen voort te zetten. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het opruimingswerk is in vollen gang VERKEERSONGEVALLEN Auto te water; de bestuurder verdronken. Gistermiddag te ongeveer half zes is on der de gemeente Jutfaas een luxe-auto, waar in gezeten was de 63-jarige De Jong_ uit Utrecht in het Merwedekanaal gereden. Eeni- ge schippers, die het ongeluk zagen gebeu ren, hebben onmiddellijk pogingen in het werk gesteld, om den auto uit de diepte op te halen, hetgeen na ongeveer een uur gelukte, door middel van een bok, welke een schuit was geplaatst. De levensgeesten van den heer De jong waren toen geweken. De auto was geheel uit elkaar geslagen, doordat hij ver moedelijk direct na het ongeluk door een pas- seerende boot is geraakt. Het lijk is overge bracht naar het hoofdbureau van politie te Utrecht. Hoe de auto te water is geraakt, staat nog niet vast. Waarschijnlijk is de he- duurder door den mist misleid. Ook is het nogelijk, dat de wagen geslipt is. Drie vrouwen aangereden. Op den Haarlemmerdijk te Amsterdam zijn gistermiddag te ruim drie uur drie vrou wen door een passeerenden auto aangereden Twee der vrouwen werden naar het zieken huis gebracht, een met een gebroken been en een polsfractuur, de ander met een sche delfractuur. De derde kon, na te zijn verbon den, huiswaarts keeren. vrouw en 'wee kinderen, die zich in nachtge waad uit de brandende woning moesten red den Huis en inboedel waren verzekerd. De oorzaak is onbekend. KORTE BERICHTEN. Te Oegstgeest is overleden, 65 jaar oud, dr. D" Timmermans, die gedurende ruim dertig jaren in deze gemeente de ge neeskundige praktijk heeft uitgeoefend. Te Maastricht is op vier-en-vijftigjari- gen leeftijd overleden de neer J. H. Wennink, controleerend directeur der Limburgsche kantoren van De Twentsche Bank. Te Amersfoort is in den ouderdom van 74 jaar overleden de heer N. Veis Heyn (a.-r.), wethouder van bedrijven dier ge meente Loop der bevolking over 1933. Bevolking op 31 December 1932 963 mannen, 872 vrouwen, totaal 1835. Vermeerdering door geboorte 14 mannen en 12 vrouwen, totaal 26. Vermeerdering door vestiging 103 mannen en 68 vrouwen, totaal 171. In totaal 117 mannen en 80 vrouwen, tezamen 197. Vermindering door overlijden 11 mannen en 4 vrouwen, in totaal 15. Vermindering door vertrek 94 mannen en 82 vrouwen, in totaal 176. In totaal 105 m. en 86 vrouwen tezamen 191.. Verschil 12 6 6. Bevolking op 31 December 1933 975 man nen en 866 vrouwen, te samen 1841. Voltrokken huwelijken 11. Dinsdag 2 Januari werd er in de zaal van den heer J. de Bakker, alhier, door de afd. Langendijk van de Nederlandsche Ver- eeniging van Fabrieksarbeiders(sters) een kunstavond gegeven met medewerking van het gezelschap Menist. De zaal was geheel bezet. Na opening door den voorzitter, den heer V. Polman, werd begonnen met de afwer king van het programma, dat zoo was inge richt, dat elke kunstenaar de gelegenheid kreeg, zijn best le kunnen te doen hooren. Zoo werden de aanwezigen vergast op een schit terende vertolking van „Faust" fragmenten, door de heeren Andre Menist, piano; Eddy Elzas, violist en Johan Blazer, violoncellist, terwijl de beide laatstgenoemden met piano- bege'eiding eenige prachtig soli ten gehoore brachten. Andre Menist toonde zich een uitstekend declamator en werden zijn voordrachten dan ook met groote aandacht aangehoord. Mej. Truce Inpijn was niet de minste van de vier. Zij zong met haar mooie stem An der schónen biauen Donau van Johan Strauss en „Indiaansche Liefdesroep" uit de operette Rose Marie van Frimi met buitengewoon veel succes, terwijl de meer komisch „Pompadour- scène" zeer in den smaak viel. Ook als tooneelspelers toonde het gezel schap zeer goede kwaliteiten te bezitten. Op gevoerd werd „Eer gaat een kemel een kluchtige vertooning door Otto Zeegers, om welke klucht hartelijk is gelachen. „De Straatzangers van Montmartre" door het geheele gezelschap Menist was een waar dig slot voor dezen avond en men kan op een zeer goedgeslaagden avond terugzien. Er werd heel mooie kleinkunst gegeven. De heer W. J. van Veizen, districtsbestuur der van de vereeniging, hield een korte toe spraak, waarin hij behandelde wat de S.D A P. in de jaren van haar bestaan heeft ver kregen voor de arbeiders. als eisch zal worden gesteld, dat niet al.een de opmaking van het bestek maar ook de lei ding zelve van het in aanmerking komencie werk zal berusten bij een alleszins bekwaam deskundige, werd toch ten zeerste betreurd, dat deze eisch ook in het onderhavige gevai niet reeds dadelijk was gesteld. Voor dit jaar is h-et onderhoud v. d. Zaanl. Communicatieweg opgedragen aan de N.V. Basalt Mij. te Zaandam voor de som van 13.700. ^e stoomboot, die de verbinding onder houdt, Den HelderTexel is Maandagmid dag bij laag water, als gevolg van de dikke mist, den koers kwijt geraakt en bij de haven te Oudeschild aan den grond geloopen. t Ge lukte niet om direct weer los te komen, waar om de passagiers maar zijn overgebracht op een blazerschuit, die zich in de nabijheid be vond, en die de reizigers behouden de Texel- sche haven binnenloodste. Bij hoog water is de boot weer vlot geraakt. EGMOND-B NNFN. Dinsdagavond hield de vereeniging Volksbond een druk bezochte vergadering. 1 Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Van de Reep, werd een heele reeks ingekomen si ukken besproken, die echter voor de afdeeling van weinig belang bleken. Na langdurige discussie werd goed gevonden dit jaar geen kinderfeest en even min een feest voor de leden te houden. In- piaats daarvan krijgen 7 leden gratis gele- genheid een retraite in Bergen mee te maken, i Als leden van de controle-commissie wer- j den aangewezen de heeren C. de Boer, C. I Orij en J. van Weenen. Hierna ontwikkelde de geestel. adviseur in 't kort een program van actie voor den ko menden tijd. Bij de rondvraag werd geklaagd over het verspreiden van een blad bij den uitgang van de kerk en over het niet strooien van zand op de gladde wegen. Op het einde 1933 stonden bij de Ar beidsbemiddeling ais werkzoekenden inge schreven 137 personen, het hoogste getal, dat de correspondent ooit gehad heeft. Bij Kon. besluit van 30 Dec. is, met ingang van 1 dezer, onder dankbetuiging voor de in hun betrekking bewezen diensten, eervol ont slag verleend aan de heeren G. Schaiten, a's lid en voorzitter; H. P Kortebos. G. J. de Boer, P. Meijer, jhr. mr. dr. B. van den Bran- deler en J. F. J. Baesjou, ais leden van het college van regenten over de Rijkswerkinrich ting voor mannen alhier. Bij het in December gehouden ;amen te Amsterdam van Nederlandsche ha; scorres-1 pondenrie is ges.aagd de heer D. J. Groot te Oierleek.. BRAND. Bewoners ternauwernood ontkomen. Dinsdagnacht is te Sappemeer een huis Afgebrand, foebehoorende aan J. van Geuns •n bewoond doot het gezin A. de Vries: man, In de commissie van de Prov. Staten is ver wondering uitgesproken over de belangrijke overschrijding der geraamde kosten in zake de vernieuwing van de bij de gemeente De Rijp in beheer en onderhoud zijnde brug over de westelijke ringvaart van de Beemster. Al hoewel men toch de omstandigheid toejuich te, dat in het vervolg door Ged. Staten bij het verleenen van een provinciaal subsidie ALKMAAR. INGEKOMEN PERSONEN. C. Schaapherder, schoenmaker, RK., van Zaandam naar Voormeer 18. H. P. J. Koolwijk, echtg. van J. M. Horjus, z.b., G.K., van Tilburg naar le Kanaalstraat 13. W L. Joosten, winkelbediende, R.K., van Haar lem naar Anjelierstraat 1. Q. A. Jansen, z.b., R.K., van België naar Heul 22. G. Wijngaard, los werkman, N.H., van Amster dam naar Bloemstraat 6. J. Meijer, steen houwer, en gezin, geen, van Oudorp naar Kanaaldijk 21. P. Koster, los werkman, N.H., en gezin, van Wognum naar Oude- gracht 78. C. de Groot, chauffeur, en ge zin, R.K., van Oudorp naar Overdiestraat 33. P. Hurkmans, schoenmaker, en echtg., R.K., van Heerhugowaard naar Heiligland 34. K. Weisz, dienstbode, R.K., van Am sterdam naar Westerweg 114a. P. van der Kooij, fotograaf, en gezin, geen, van Den Helder naar Torenburg 4a. M. Schermer, dienstbode, R.K., van Castricum naar Lin- denlaan 82. J. Hoogeboom, bloemkweeker, en gezin, R.K., van Vleuten naar Lindenlaan 45. C. Beek, dienstbode, geen, van Amster dam naar Verdronkenoord 50. J. P. van den Berg, h.i.d.h., geen, van Steenwijk naar Kanaalkade 29a. C. Bierens, slager, N.H., van Graft naar Spoorstraat 54. W. Bergs- ma, arbeider wegenbouw, N.H., van Rolde naar Afgesneden Kanaalvak, woonschip. J. Buiter, grondwerker, R.K., en gezin, van Egmond-Binnen naar Raaksje 3. J. A. Ro- chat, juffr. van gezelschap, N.H., van Am sterdam naar Kennemerstraatweg 41. J. Rademaker, slager, geen, van Heerhugowaard naar Achterstraat 62. S. Helder, zonder beroep, N.H., van Akersloot naar Hulststraat 6. J. Schagen, kantoorbediende, N.H., van Hilversum naar Kanaalkade 29. Echtgen. W. A. Deutekom, R.K., van Heiioo naar Tulpstraat 16. R. van Vliet, geen, van Neef. O.-Indië naar Snaarmanslaan 53. F. Blauw, D.G., van 's-Gravenhage naar Wa terschapstraat 4. Echtgen. A. Veen, geen, van Koedijk naar Eerste Kanaalstraat 4. P. G. de Vries, winkelier, en echtg., N.H., van Midwoud naar Nieuwsloot 6. H. Meeldijk, betonwerker, geen, van Noord- scharwoude naar Zeglis 85. W. A. Deute kom, reiziger, R.K., van Schagen naar Tulp straat 16. Echtgen. L. Brinksma, huish., N.H., van Rotterdam naar Visscherslaan 14. M. de Jongh, z.b., geen, van Vledder naar Bloemstraat 29. P. Meijer, banketbakker, R.K., van Amsterdam naar Kennemerstraat weg 64. H. van Dijk, schippersknecht, geen, van Broek op Langendijk naar Scher- meerstraat 11. A. Zwart, los werkman, G.K., van Brussel naar Snaarmanslaan 82. M. Rosenberg, coupeuse, N.I., van Amster dam naar C. W. Bruinvisstraat 13. A Hop, dienstbode, N.H., van Graft naar Veer- straat 1. A. Tijsen, z.b., D.G., van De Bilt naar Stuartstraat 84. Echtgen. J. Zwart, z.b., geen, van Oterleek naar Groot Nieuw- land 8. A. J. Oud, kopper, R.K.. van Hil- legom naar Westerweg 52. W. J. M. Groot, koopman, geen, van Schagen naar St Annastraat 23. J. Wesselius, controleur- crisis-zuivel-centrale, G.K., van Hemelumer Oldephaert en Noordwolde naar v. d. Wou destraat 73. Chr. J. Kolk, opzichter-machi nist Ned. Spoorw., en gezin, van Groningen naar Emmastraat 67. E. Bijl, chauffeur, N.H., van Egmond-Binnen naar Doelenstraat 24. A. M. Berkhout, dienstbode, R.K., van Oudorp naar Laat 72. K. W. Careis, z.b,, N.H., van Amsterdam naar Kennemerstraat weg 116. F. Riezebosch, dienstbode, G.K., van Akersloot naar Steijnstraat 92. J. Lebbing, glazenwasscher, R.K., van Oudorp (N.H.) naar Overdiestraat 67. M. Woute- ring, dienstbode, R.K., van Blcemendaal naar Heiligland 32a. A. E. F. Wewetzer, d.b„ N.H., van Broek op Langendijk naar Schou tenstraat 7. Echtg. P. Denneman, huish., N.H., ambtshalve ingeschreven Zeglis a.b. vaartuig Pietertje (postadres Overdiepad 32). P. Tak, z.b., G.K., van Amsterdam naar Tulpstraat 14. M. A. Knebel, huishoud ster, R.K., van Amsterdam naar Tulpstraat 14. F. Koolmees, dienstbode, R.K., van Hilversum naar Ritsevoort 46. J. Kikkert, ambt. marine-etablissement Soerabaja, N.H., van Soerabaja (N.O.I.) naar Koorstraat 51a. M. Barkowsky, huish., van Amsterdam naar Bierkade 13. J. Broersen, melkcon- troleur, D.G., van Wieringen naar Ropjes- kuil 10. W. Grin, z.b., en gezin, G.K., van Andijk naar Laat 9. G. C. Kieft, dienst bode, geen, van Amsterdam naar Omval 92 A. Toeter, huish., N.H., van Harlingen n. Dijkgraafstraat 21. W. P. M. Rosier, onderwijzer, R.K., en gezin, van Nijmegen n. Fontein Vershuirstraat 2. J. Lammes, wn. hoofd eener school, en gezin, geen, van Wie- ringen naar Westerweg 106a. A. J. Ber- nardus, onderwijzer, R.K., van Ned. Oost- Indië naar Nassaulaan 30. C. A. Baltus, N.H., van Amsterdam naar Tuinstraat 50. F. B. Koopman, colporteur, R.K., en gezin, van 's-Gravenhage naar Westerweg 322. P. Pieneman, winkeljuffrouw. N.H., van Vel- sen naar Langestraat 60. W. Beek, zonder beroep, N.H., van Haarlem naar Luttik Oudorp 73. F. Holman, winke'bediende, N.H., van Texel naar Langestraat 60. J. Knol. landarbeider, N H en gezin, van Oter leek naar Compagniestraat 6. H. Smit, verpleegster, geen, van Rotterdam naar K. v. Tv&at 5*2. - j. M. P- Biest* R K van Rotterdam naar Emmastraat 31. Echtge P Buisman, N.H., van Goes naar Dahliasti. 13. S. Maas, onderwijzeres, geen, van rl.- Hugowaard naar Corfstraat 17. M. ne- bie, R.K., van Akersloot naar Overdiestraat 80. H. G. Plas, geen, van Blaricum naar Oudegracht 90. W. Vasbinder, z.b., en ge zin, geen, van Ned. O.-Indië naar Baanstr. 3. P. de Boorder, boerenknecht, N.H.van Canada, naar Tuinstraat 59. G. van Ben- nekom, geen, van Amsterdam naar Druiven- laan 3. H. Versnel, varensgezel, N.H., van Soerabaija naar Jaagpad 34. I. Kölber, kapper, R.K., van Amsterdam naar Payglop 23. C. M. Schouten, dienstbode, R.K., van Akersloot naar Kennemerstraatweg 53. C. B. M. Mijnsbergen, leerl.-verpleegster, R.K., van Bergen op Zoom naar van Everdingen- straat 18. C. Kaaij, dienstbode, R.K., van Purmerend naar Breedstraat 33 H. Jes, fabrieksarbeider, N.H., van Schermerhorn n. Westerburgstraat 1. J- Roozendaal, huis houdster, I., van Denekamp naar Verl. Land- straat nr. 9. C. G. Dolle, z.b., R.K., van Wognum naar Nieuwesloot 27. J. de Boorder, schilder, G.K., van Amsterdam n. Bloemstraat 22. C. de Waard, typograaf, geen, en echtg., van Oudorp naar Achterstr. 14a. D. Keppel, dienstbode, N.H., van Wieringerwaard naar Veerstraat 12. B. J. A. Koeman, stoker, geen, van Den Helder n. Zeglis 16. J. Jes, chauffeur, geen, en ge zin, van Schagen naar Tulpstraat 11. J. A. M Bos, bouwkundige, R.K., en gezin, van Rotterdam naar Corfstraat 19. N. Dekker, dienstbode, N.H., van Oudorp naar Verdron kenoord 23. M. I. de Jong, dienstbode, R. K„ van Hilversum naar Kennemersingel 13. Echtgen. P J. A. Borsboom, R.K., van Delft naar Verdronkenoord 80. W. Th. M. Geijer, z.b., van Leiden naar Lyceumstraat 19. J. M. Tool, venter, R K., van Monster, naar Spoorstraat 12. A. J. Brandsma, be drijfsleider, R.K., en gezin, van Arnhem naar Laa 110. Wed. W. J. P. Scholten, R.K., v. Arnhem naar Laat 110. D. Lamme, los werkman, N.H., van Hilversum naar Uiten- boschstraat 57. Fr. Klooster, kleermaker, E.L., van Amsterdam naar Korenlaan 3. G. C. Hendrichs, z.b., N.H., van Katwijk n. Waerdendelstraat 3. M. M. Schole, N.H van Limmen naar Westerweg 324. J. Flin- trop, dienstbode, R.K., van Bergen naar Wil- helminalaan 9. A. W. A. de Greef, dienst bode, R.IC, van Akersloot naar Luttik Oudorp 14. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewi/st geenszins dat de redactie er mede instemt DE VOOR ALKMAAR EN BERGEN TOEGESTANE VERIAG1NG VAN DE PERSONNELE BELASTING VOOR KOFFIEHUIZEN ENZ. UIT EEN OOGPUNT VAN BILLIJKHEID TEGENOVER ANDERE BELASTING BETALERS BEZIEN. Toen ik voor ruim vijf en twintig jaren mij in Alkmaar kwam vestigen werd mij als merkwaardigheid dezer plaats medegedeeld, dat ze feitelijk' door kroeghouders en zij die dergelijke bedrijven uitoefenen, werd ge regeerd. Aanvankelijk hechtte ik aan de juistheid dezer mededeeling niet veel waarde, maar in den loop der tijden en wanneer men onbevoor oordeeld om zich heen ziet, moet men tot de slotsom komen, dat bedoelde bedrijven een enormen invloed op den gang van zaken in de gemeente Alkmaar en omgeving uitoefenen. Om maar een voorbeeld te noemen, worden de koemarkten nog steeds in de straten van het centrum der gemeente gehouden, zeer ten ongerieve en Jast van vele bewoners dier straten, die met het cafébedrijf niets te maken hebben en hunne klachten daarover waren als de stem van een roepende in den woestijn omdat nu eenmaal de talrijke cafés zooveel mogelijk van het marktbezoek moeten kunnen profiteeren en voor zoover ik weet is nimmer een ernstige poging gedaan om de markten naar het terrein, waar zij thuis hooren, het abattoir over te brengen, ofschoon de groote gemeenten die Alkaar zich zoo gaarne tot voorbeeld stelt, allang de veemarkten vanuit het bebouwde stadsgedeelte naar elders heb ben overgebracht. Nu zeer onlangs hebben de koffiehuis houders enz in Alkmaar door aanneming van de motie-Geels c.s. hun zin gekregen tot vermindering der personeele belasting, het geen de voorsteller, zonder daarvoor deug delijke argumenten aan te voeren, ten minste, deze zijn niet in het verslag opgenomen, als een kwestie van rechtvaa+igheid bestempelt waaromtrent men het wel niet eens zal zijn en ofschoon van B. en W. en terecht een voorstel tot afwijzing van het adres der koffiehuishouders en slijters enz. te dier zake was uitgegaan, heeft d-e raad met 11 tegen 9 stemmen de motie-Geels aanvaard, ondanks het waarschuwend, nuchter, maar desniette min steekhoudend betoog van den wethouder van financiën, terwijl een vrifheirlsbonder voor de motie heeft gestemd,' tengevolge waaraan de gevallen beslissing is verkregen en tot metiveering van ziln uit te brengen volgens het verslag de onbillijke behandeling van de koffrehuishouders enz heeft gemoveerd, zonder echter deze bewe ring waar te maken en daaraan heeft toege- voe^d, dat Alkmaar een stad is die toeristen trekt en deze dan recht hebben dat de café's hun wat bieden, waarmede ieder «weldenkend mensch het wel eens zal zijn, maar welk feit zonder meer toch niet als motief voor belastingverlaging dienst k; n doen. Bergen de tegenwoordige plaats miiner inwoning, heeft zeer onlangs dit onzalige voorbeeld heiaas gevolgd en het voorstel van B. en W. tot verlaging der personeele belasting voor de koffiehuizen enz. aange nomen met 6 tegen 4 stemmen hetgeen niet zou geschied zijn, wanneer de heer Zeiler die de ingevoerde biljardbelasting absoluut 'met deer ten bijgevolgelijk van deze neuwe regeling het meeste profijt kan genieten aan de stemming zooals het behoort (Zie art 59 der Gemeentewet en de toelichting op dat gen om en.311 *fcen had Het koffiehuis- en hoteibedrijf en alles wat daarmede in verband staat, hebben het in deze tijden van ensis en malaise tegenover veie andere bedrijven nog 20o slecdrt niet omdat het publiek uitgaat en ondanks alles blijft uitgaan waartoe de enorme winsten op vele consumptieartikelen, waarvan het tZ palen van den pr.j„ hun vrijs aat het h,,m^ bijdrafien tewijl Men «ïg al tot verlaging der personeele Stimr voor de koffiehuishouders enz vif L talote, dit noch +1^ Alkmaar noch voor de gemeente Bemün+if richtsnoer kan strekken, daar ieder n£vai J» zich zelf moet beooideeld worden d! tingschroet in beide genoemde vast is aangedraaid en in de naaste tSS nnod wend ie nog vaster aangedraaid ,„,msT noodwendig nog vaster aangedraaid wnr den, zoodat het onder deze omstandrnj,!^ tegenover andere belastingbetalers niet biurt is, dat een dergelijk douceurtje aan «tóf burgers ten deel valt. Zijn deze beide raadsbeslissingen niet teekenende staaltjes van nog bestaande in vloed van kroeghouders it den meest alge- meenen zin van het woord, op den gang va» zaken eener gemeente? D. BaSTERT. Bergen, 1 Jan. 1934. (Wij willen hier alleen even op wijzen, dat de motie-Geels niet in stemming is gekomen, maar dat de Raad waarvan de meerder heid, w.o. 3 Vrijheidsbonders, de billijkheid van de verlaging inzag eenvoudig beslo ten heeft de belasting met 1/3 te verlagen. Wat het raadsbesluit van Bergen betreft, kunnen wij niet inzien, dat de heer Zeiler zich van stemming had moeten onthouden. Waar zijn hotel wij zullen het voor beeld van inzender maar niet volgen door alleen van kroegen te spreken 8 maan den per jaar gesloten is, wordt de heer Zei ler reeds voor 1/3 aangeslagen, zoodat hij bij de thans toegestane verlaging tot 2/ï geen enkel belang heeft. Red. Alkm. Crt.) ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Jan. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 1.10—4.50; Bloemen daler kool per 100 stuks 2.506; Boe renkool per 100 stuks 1—/ 3.60; Bieten per 100 K.G. 1.70—1.90; Gele kool per 100 K.G. 2.204.40; Groene kool per 100 stuks 1 3.50; Knolselderie per 100 stuks 2.504.20; Prei per 100 bos 1.80—5.20; Roode kool per 100 K G. 2.605.40; Selderie per 100 bos 10.50; Spruiten per 100 pond 5.50— 9; Uien per 100 K.G. 1.60-/ 4 20; Wortelen per 100 K.G. 4.60-/ 5.20; Wit- lof le s. per 100 pond 9—14,2e s. 4 7. HOORN, 4 Jan. 1934. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 5 stapels kleine fabriekskaas 21.50; 3 stapels kleine boerenkaas 22.50; 1 stapel boeren-commissiekaas ƒ21; totaal 9 stapels, wegende 7011 K.G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Jan. '34. Langendijker Groentenveiling. 50.000 K.G. Roode kool le s1.90—4.25; 25000 K O Gele kool le s. 1.10—3; 18000 K.G. Deensche witte kool 34 80; 4600 K.G. Uien: gele uien 2 203, gele drielingen 1.20; 3000 K.G. Bieten 2.50, alles per 100 K.G. SCHAGEN, 4 Jan. 1934. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 50 Geldekoeien (mag 110-/ 140; 36 Idem (vette) 150— 240; 2 Kalfkoeien 180—200; 5 Vaar zen 75—110; Graskalveren 40—46; 35 Nuchtere kalveren 8—16; 50 Schapen (vette) 15.50—2163 Overhouders 8— 11; Varkens mag.) ƒ15; 33 Varkens (vette) per K.G. 36—38 cent; 69 Biggen 8 12; 23 Konijnen 0.75—2; 22 Kippen 0.50—112 Eenden 25—75 cent; 50.000 stuks kipeieren 52—54 K.G. 3.303.50. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 2 Jan. 1934. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 43637 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 3.90 4.40; 62-64 4.30—4.55; 66—70 4.705.20; 48-56 3-ƒ 3.70. TEXEL, 2 Jan. 1934. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 9 Kalveren 6; 30 Biggen 8—10; 2 kisten kippen 0.600.80 en 1 kist kippen 0.30—1. NOORDSCHARWOUDE, 3 Jan. 1934. 800 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.90; 6900 K.u. Uien: uien 2.40— 2.70, drielingen 1.20—1.30, grove 2.502 80; 700 K G. Peen 3.90; 87800 K.G. Roode kool f 2.304, door schot 1.70—3.60; 20800 K.G Gele kool 2—2.80, doorschot 1 80; 33600 K G. Deensche witte kool 2.50—4.30, door schot 2.50—3.80, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 3 Jan. 1934. Roode kool le s. 1.90—7 4, 2e s. f 1 70—3 60; Gele kool le s. 2 20— 2 70, 2e s. 180 2.70; Deensche witte kool le s. 3.80 4; Uien 3—3.20; Stek 160—1.80. Aanvoer: 28500 K G. Roode kool; 3000 K G. Deensche witte kool; 1350 K.G Uien. PURMEREND, 3 Jan. 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Witlof 1 e s 7 1.80—2 65, 2é s ƒ0 65 1.6Ö per 8 K G.; Roode kool 1 80— 6.80 per lOOstuks; Savoye kool 1.90— 7.80 per 100 stuks; Spruitkool 1 3.40 per 15 K G.; Boerekool 14—42 cent per kist, 10 K G.; Andijvie 18—66 cent per kist; Rapen 2 10 per 100 stuks; Bieten 6.50 per 1000 stuks; Wortelen 52—94 cent; Uien 40—71 cent per 25 K G Uien Nep 23 cent per 25 K.G.; Prei 2.90—14.50 per 100 bos. Appels: Westlandsche Bellefleur 4.50 10, Brabantsche Bellefleur 5—13.40, Zoete Bellefleur 4—1060, Bramley Seedling 712 60, Notaris appel 12— 16, Present van Engeland 14.60— 21.60, Reinette, goud 10.60—22-40, Reinette, oranje 8—12 40, Zoeteveen 3.605 90, alles pei 100 K.G Peren: Comtesse de Paris 11—14, Gieser Wil deman 16, Winterjan 8—13, alles per loO K.G,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 16