Agenda £outd= w Jxuuêouw £aatste JtecicfUm Jiidscfiaftm jMQZzondm Stokken J(etk ÓL Sjchaol Stad en Omqeowq. WeeeêeeidU !PxouUiciaa£ Tlieuws DE PELIKAAN-BEMANNING DANKT VOOR DE HULDE. KOSTBARE SCHILDERIJ VERNIELD. meent" mJ*®1" Kuit*r 'e 0ostw°ud, ge meente Midwoud, vice-voor zt ter vat, al Weeroverzicht. limmen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Chineesche bruid (dram.), hoofdrollen Ramon Novarro en Helen Haynes. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, heden Woensdagav. half 8, hoofdnummer De bloem van Hawaiï (rom.), hoofdrol Martha Eggerth. Toegang yoor alle leeftijden. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Cavalcade (hist. rom., geprolongeerd), hoofdrollen Clive Brook en Diana Wynyard Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Het kind van de straat (amus.), hoofdrol Sally O'Neil. Toegang elke leeftijd. Donderdag 4 Januari. 8 uur Harmonie, Vara-tooneel, opvoering Daar zijn ze; 's middags 5 uur, voor de jeugd, opvoering Monkey, de menschaap. Zaterdag 6 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering Kracht en Vlugheid. HOUTHANDELAAR GEARRESTEERD Verduistering van f 22.000. g Te Den Haag is aangehouden, om ter be schikking van den officier van justitie te d worden gesteld, de 49-jarige heer D., direc n teur van een houthandel daar ter stede. Hij n wordt verdacht van verduistering ten nadeele van de N.V. Houthandel van Schijndel en Co. te Rotterdam, welke aangifte deed. Naar de N.R.Crt. vernam, loopen de ge- h pleegde verduisteringen over een tijdsduur jj van eenige jaren; zij werden eenige weken rr geleden ontdekt. Het gevolg was een nader I- onderzoek, waarbij bleek, dat het bedrag der a gepleegde verduisteringen een som van onge veer 22.000 beloopt. De politie ging daar- op tot aanhouding van den verdachte over. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. De „pamflettenschrijver" R. H. te Hille- gersberg, die gisteren in het postkantoor aan ae Dorpsstraat aldaar vertoefde, ontmoette daar een agent van politie, met wien hij het reeds eerder aan den stok had gehad. H. is plotseling in woede ontstoken en beleedigde den agent, waarna H. beleedigende woorden uitte aan het adres van minister Colijn Tegen H. is wegens beleediging van een ambtenaar in functie en wegens beleediging van minister Colijn proces-verbaal opge maakt. H. is onlangs veroordeeld wegens beleedi- ïing van den minister van justitie. MIJNWERKER OVERLEDEN. Was drie weken geleden door vallend gesteente verwond. De houwer J. A. Kortlever, die op 19 December j.1. in de ondergrondsche werken van staatsmijn Emma door vallend gesteente werd getroffen en ernstige verwondingen be kwam, is gistermiddag aan de gevolgen hiervan overleden. De ongelukkige was 30 jaar oud en vader van vier kinderen. JEUGDIGE DUITSCHE KANTOOR- j BEDIENDE AANGEHOUDEN. I ,a Was gevlucht met 68000 mark. ig Door de marechaussee te Aalten is te co 'ÏJzerlo aangehouden een 16-jarige kantoor- re; bediende, afkomstig uit Munster in Westfa- 1- len. Deze persoon werd in het bezit gevon- :iji den van 46000 R.M. aan contanten en 20000 R. M. aan chèques. Hij was belast c met ht overbrengen van dit geld van het de kantoor van zijn patroon naar de Reichs- oc bank. Hij is er evenwel met het geld van- ai door gegaan. Het jongmensch had het plan ;r met het geld via Nederland naar Australië ii ite gaan om daar een farm te koopen. uk DE STORING AAN DE AMSTERDAMSCHE TELEFOON. De directie van de Gemeentetelefoon ;;cfe Amsterdam heeft gistermiddag inlich- ^etingen verstrekt over den toestand aan o eden gestoorden telefoondienst tengevol- e sge van den brand in de Centrale aan de £fopuitstraat. ev De werkzaamheden hebben snel voort gang. Het ijzerwerk en het timmerwerk ^Us gereed gekomen. De firma Siemens a en Halske is nu bezig in een beperkte •uimte, waar slechts twee man kunnen ,-erke nmet het maken van 30.000 sol- «erpunten. Men heeft 336 abonné's, die 'gaangesloten zijn op 3 (Centrum), kunnen 'thelpen en zelfs zal dit aan het einde van 'tüe week circa 900 bedragen. 'n Voorts zijn verschillende noodmaatre gelen getroffen. In het nieuwe Bunge- *huis aan de Spuistraat zijn in de kelders ^fP112 noodaansluitingen gemaakt. Deze 3zijn ter beschikking gesteld van de 'dKamer van Koophandel. Deze laatste stelt firma's in de gelegenheid daarvan ®5gebruik te maken. Ook het Binnengasthuis heeft een Ni '^ïoodverbinding gekregen. D In de Koopmansbeurs zijn voor het in tercommunale verkeer thans 19 cellen 3r';n 15 nood-verbindingen en in de effec tenbeurs zijn daarvoor 34 lijnen ter be schikking. Het havengebied, dat geheel geïsoleerd is, hoopt men te kunnen hel pen door één telefoon in te richten voor fle Scheepvaartvereeniging „Noord" op 'He Oostelijke Handelskade of op de j-^Sumatrakade in loods 7. I j De centrale Noord is nog geheel ge stoord. Er wordt dezer dagen begonnen q'net 2300 geleidingen te maken met de ^verige centrales. Wanneer die gelei dingen gereed zijn en dat is ongeveer ;(>ver vier weken kan geleidelijk be gonnen worden de Noord-nummers in n'e schakelen Met ingang van treden is l(»ok voor de aangeslotenen op de IJcen- n ,,rale (nummers aanvangende met 6) ^veder de gelegenheid opengesteld uit gaande interlocale en internationale ge sprekken op hun aansluitingen te voeren. Omtrent de oorzaak van den brand is men nog niet verder gekomen. Van zelfontbranding kan haast geen sprake zijn. In kleinere plaatsen toch heeft men dergelijke installaties op zol ders of andere gewone vertrekken. Wat de verzekering betregt, deze zal gedragen worden door het Gemeentefonds tot dekking van brandschade. Indien de materieele schade meer had bedragen dan een ton, zou deze door herverzeke ring gedekt zijn geweest. Welke schade overigens het bedrijf lijdt, moet nog be keken worden. ZIEKTEWETPREMIES TEWEKK- GESTELDEN. Subsidievoorwaarden voor gemeenten. De heer Hiemstra, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van sociale zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist dat de minister aan de rijks inspecteurs voor de werkverschaffing heeft opgedragen zich tot de gemeentebesturen in hun ressort te wenden met de mededeeling, dat voor het jaar 1934 als voorwaarde voor he verkrijgen van een subsidie in het drie vierde gedeelte der ziektewetpremie zal gel den, dat de gemeente voor de verzekering in gevolge de ziektewet van bij wijze van werk verschaffing tewerk gestelde personen moet zijn aangesloten bij de Centrale Ziekenkas van den Raad van Arbeid te 's-Gravenhage? 2. Indien de vraag onder 1 gesteld, beves tigend wordt beantwoord, is de minister dan niet van meening, dat aandrang op de ge meentebesturen, om bedrijfsvereenigingen te verlaten en de verzekering der tewerk gestel de werkloozen onder te brengen bij de Zie kenkas van den Raad van Arbeid, in. strijd is met de bepalingen van de ziektewet, welke den werkgever de vrijheid waarborgen van keuze van het uitvoeringsorgaan, vooral ook aangezien de wetgever, mede blijkens de Me morie van Toelichting, het geboden achtte, „zooveel mogelijk een zoodanige regeling der uitvoeringsorganen te bevorderen, waar bij naast elkander aan openbare, zoowel als aan uit de maatschappij opkomende organen, als gelijk gerechtigde aandeel in de uitvoe ring der Ziektewet wordt gegeven?" 3. Is de minister bereid, alsnog aan de ge meenten te doen mededeelen, dat de in uit zicht gestelde subsidie in een belangrijk ge deelte der ziektepremie niet zal worden inge boet, indien de gemeenten bij een bedrijfsver- eeniging blijven aangesloten of wel zich daarbij nog zullen aansluiten? KORTE BERICHTEN. De Eerste Kamer is bijeengeroepen in openbare vergadering op Dinsdag avond 9 Januari half 9. Eenige kleinere wetsontwerpen zijn dan aan de orde. Des Woensdags d. a. v. zullen een aan tal begrootingen in de afdeelingen wor den onderzocht. In de Van Wageningenstraat te Arnhem is een 12-jarig jongetje in de ouderlijke woning van de keldertrap ge vallen. Het kind is na eenige oogenblik- ken overleden. De 91-jarige weduwe v. B. L. te Arnhem is Maandag, doordat zij met haar kleeren te dicht bij den kachel kwam, in brand geraakt. Zij is gisteren aan hare verwondingen overleden. Aan een groot deel van het perso neel van de veevoederfabriek N.V. Wijn stra alhier, is ontslag aangezegd. Bij de Staten-Generaal is ingediend een ontwerp van wet tot regeling van den invoer van zoolleder, drijfriemleder, tuig- en zaal leder en van overleder en ander leder, waar onder zeemleder en voeringleder. Op 1 Januari waren in de Rotterdam- sche haven opgelegd 33 schepen, metende 116.000 ton tegen 38 op 31 Dec. Te Amsterdam is, 66 jaar oud, over leden dr. C. F. Schreve, die een zeer bekend figuur is geweest in medische kringen, en die pionierswerk heeft verricht op het gebied van het ziekenfondswezen. Luitenant-generaal H. A. Seyffardt, chef van den Generalen Staf, heeft met in gang van 1 Mei a.s. ontslag verzocht. KENNEMERLAND. De veiling stond in het teeken der feest dagen. Regel is dat voor de Kerstdagen er meer vraag is en na de feestdagen een luie handel en dit jaar maakte op den regel geen uitzondering. Alleen die producten die schaarsch zijn, waren meer in trek. Wanneer we dan ook prijzen gaan ncemen dan zijn dit de gemiddelde prijzen van voor en na de feestdagen tot het einde van 1933. Boerekool fceheerscht de markt. Een vrij groote aanvoer met lage prijzen van 15—20 cent per kist. Andijvie die schaarsch werd aangevoerd en in sterk afwisselende kwaliteit, was duur voor zoover les. De priiztn varieerden van 0.30 1.20 per kist. De vraag naar bewaarkool was een tikje beter De notecring voor bloe- mendaa'sche gek was 3—6, bredasche groene 2—4 en r:0de kool 2—5.50, alles per 100 stuks. Spruiten waren in trek en bij de niet groote aanvoer liep de prijs om hoog. De noteering was 1623 per 100 K.G. Winterpeen en bieten waren meer in trek, hoewel de prijs niet veel hooger was. De noteering was voor peen f 3—4 en bieten f 2—f 3 per 100 K.G. Bosgroente was, bij niet ruime aanvoer, no<r al in trek, met prij zen in opgaande liin. We noteerden voor pie terselie 5—6.50. Selderie 67 50, prei 4.51f 14 en raapste'en 45 per 100 bos. De kleine aanvoer kassla was duur. nl. 2535 cent per kistie. Er was nogal aanvoer van vruchten welkeer goed uitzagen. We noteerden voor Present van Engeland 12—f 18. Gondreinef 14—22, keuken peren 812 en a"dere vruchten als Bel- lef'eur 10—13 per 100 K.G. De overige aanvoer had weinig te betekenen alren in zandaardappe'en was een ine b?"del. De orij- zen waren 4—5 per 100 K.G. (Ongecorrigeerd.) De bemanning van de Pelikaan, met groo te dankbaarheid vervuld, dat zij erin ge slaagd is de haar opgedragen taak de snel ste heen- en terugvlucht naar Nederlandsch- Indië met gunstig gevolg te volbrengen, is diep onder den indruk van de grootsche hul de, haar gebracht zoowel in Ned. Indië als in Nederland. Zij betuigt hiervoor haar op rechte erkentelijkheid. Het is de bemanning tevens een behoefte om met grooten dank te gewagen van de zoo veel omvattende hulp vaak bij nacht en ontij van officieele personen, luchtvaartpersoneel en particulieren zoowel binnen de grenzen van moederland en koloniën, als van alle vreemde rijken. De groote samenwerking met de Engelsche en de Fransche luchtvaartmaat schappijen heeft mede bijgedragen om de moeilijkheden van den tocht te overwinnen. Voorts zij het haar vergund met grooten lof te bewagen van de zoo in alle opzichten ontvangen steun en hulpvaardige medewer king van den rijksradiodienst en van alle particuliere radio-omroep vereenigingen. Gesteund en gedragen door de geheele pers en in de overtuiging, dat zij met groote belangstelling door allen, die het wel meenen met onze Nederlandsche luchtvaart, werd ge volgd, heeft zij haar opdracht kunnen vol brengen. Het is haar een voorrecht en een behoefte hiervan openlijk te mogen getuigen. HET ONGELUK TE CULEMBORG. De chauffeur, die heden te Culemborg bij het veer om het leven kwam, is niet P. van der H., maar Th. N. uit Eindhoven, Bij een brand in het huis van den kunst verzamelaar John Gleesom te Ottawa werd het schilderij Koor van Engelen van Anton van Dijk vernield. De waarde van 't kunst werk wordt geschat op 150000, doch het verlies van het kostbare doek kan niet in geld worden uitgedrukt. Panorama vertelt van den goeden ouden tijd en geeft er plaatjes bij van een tijd, toen b.v. president Fallières op bezoek kwam bij H. M. de Koningin en toen Wilhelm II met keizerin Augusta Victoria een bezoek aan ons land brachten. De filmrecensent be spreekt de U. F. A. film over Schubert en een interessante fotopagina laat zien hoe het barbiers- en kappersvak in diverse lan den wordt uitgevoerd. Er is, buiten de gewo ne, leerzame en onderhoudende rubrieken, weer heel wat geïllustreerd nieuws uit bin nen- en buitenland. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van Berta Ruck, van W. O. Mc. Gehan en van John. D. Claverten. Otts Eigen Tijdschrift. Van Houten's eigen tijdschrift heeft een verandering ondergaan. Het formaat is het zelfde gebleven, doch het kunstdrukpapier is prijs gegeven en heeft plaats gemaakt voor dun gesatineerd papier, dat zich toch goed leent voor het afdrukken van cliché's. Ook de redactie is in andere handen geko men bij John Kooy, die met het eerste num mer reeds het bewijs levert elk wat wils te brengen. Het nummer is 48 pagina's groot, rijk geïllustreerd en bevat bijdragen van Owen Johnson, H. J. Steinkamp, Jan Bur ger, A. J. Sanders, John W. Broedelet, J. J. L. van Zuijlen, John Kooy, H. J. v. d. Mun- nik, Wolter van Duuren, Maryke van der Venne, Rita Gerlach en H. P. Geerke. Voorts is in het nummer opgenomen een geteekend portret van Franklin D. Rooseveld door H. Rijkmans. Ook bevat het nummer een bridge-pro- bleem met belooningen voor goede oplossers, terwijl de kinderrubriek vervangen is door mode- en keukenjijdragen. Bij den uitgever O. W. den Boer te Mid,- delburg is de eerste aflevering verschenen van Friesland door de eeuwen heen, geschre ven door Dr. H. G. W. van der Wielen. De schrijver wijst er op, dat de geschiedenis van de bevolking onzer meest Noordelijke provin cies, met name Friesland en Groningen, een geheel andere is geweest dan de geschiedenis van de overige gewesten onder de oude Re publiek der Vereen. Nederlanden. Vooral de geschiedenis van Friesland heeft haar eigen markante trekken en draagt in alle opzihten een eigen stempel. In het werk, dat met deze aflevering begint, zal de schrijver bet bijzon dere karakter van deze geschiedenis in den loop der eeuwen naspeuren en daarbij zal blijken, dat de Friezen den cultureelen inhoud van de Nederlandsche en Europeesche be schaving op eigen wijze in zich hebben op genomen en verwerkt. Een gansche rij histo rieschrijvers heeft zich met den strijd en de worsteling van het oude Friesche volk bezig gehouden en hun arbeid neergelegd in oude kronieken, die in de kanselarij te Leeuwarden bewaard worden. Sinds 1851 is er geen we tenschappelijk boek over de Friesche geschie denis meer verschenen en Dr. van der Wielen zal thans trachten het werk der vroegere his torieschrijvers breeder uit te bouwen en hei meer met den smaak der lezers uit dezen tijd in overeenstemming te brengen. Het werk, dat vele illustraties zal bevatten en in twintig tweemaandelijksche afleverin gen zal verschijnen tegen geringen prijs per aflevering verkrijgbaar zal zeker lede ren Fries interesseeren, die iets meer van de historie van zijn volk wil leeren kennen. Dr. G. A. Wumkes, bibliothecaris der Pro vinciale bibliotheek van Friesland, heeft dit werk warm aanbevolen. Het breede studie veld zegt hij dat de schrijver achter zich heeft', is mij een waarborg, dat deze ar beid een klare en veelzijdige belichting zal ontvangen. In deze eerste aflevering wordt het voor geschiedkundig tijdvak behandeld en zijn tal van fraaie afbeeldingen opgenomen van mun ten. vaatwerk en andere overblijfselen uit den tijd toen Friesland door zijn oudste inwoners bewoond werd. De firma den Boer blijkt het werk eenvou dig maar smaakvol uit te geven. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname ui de rubriek, bewi/st geenszins dat de redactie er mede instemt). EERBIED VOOR EEN VOLKSLIED. Dezer dagen heeft ondergeteekende en met mij zeer velen de première voor Alk maar bijgewoond in het Theater Cinema Americain van de schitterende film „Caval cade" en aan het einde hiervan heeft het mij en misschien ook andere aanwezigen buitengewoon pijnlijk getroffen dat de be zoekers, in plaats van rustig het „God save the King" aan te hooren een buitengewone haast scnenen te hebben om weg te komen. Het was een jachtige aankleedpartij, een roffel en een geschuifel van honderden voe ten. Nauwelijks had het „God save our noble King" door de zaal geklonken of deze was bijna reeds geheel verlaten en hiermede gaf het publiek blijk de meest elementaire begin selen der beleefdheid tusschen de volken niet te kennen. In dit opzicht kan het moderne Holland van het conservatieve Engeland nog zeer veel leeren. Ik ben verscheidene malen in Engeland in verschillende plaatsen geweest en heb al daar verschillende theaters, bioscopen en dancing bezocht en kan zeggen dat men daar meer eerbied toont voor het eigen volks lied en ook voor die van vreemde naties. Bij het eindigen van een film in een bios coop in geheel Engeland verschijnt een por tret van Z. M. Koning George V in kro- ningsornaat of anderszins oip het witte doek, het volkslied klinkt door de zaal en een ieder staat stram in de houding. Waag het niet als buitenlander om U te verwijderen, men zou U zeer zeker wijzen op het onge paste uwer handelwijze. Bij het sluiten eener dancing na afloop der laatste dans hetzelf de: Het portret des Konings wordt voor de Band geplaatst, het volkslied weerklinkt en allen staan stram. Bij schouwburg- of theaterbezoek het zelfde. Het is mij niet bekend of deze beleefd heid tegenover eigen en vreemde volksliede ren wettelijk in Engeland is voorgeschreven, ik zou zulks niet denken, dit zal wel één der eeuwenoude tradities zijn van het Engelsche volk, dat zeer gehecht is aan zijn Konings huis. Het ware te wenschen dat Holland in dit opzicht het voorbeeld van zijn bevrienden nabuur Engeland eens opvolgde. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik gaarne, Uw dw. COSMOPOLIET. Tot onderwijzer aan de O.L. school nr. 3 te Beverwijk is benoemd de heer D. P. Noë te Westzaan. Door mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem, is de kapelaan J. A. Ettinger uit Heiloo benoemd tot kapelaan te Hillegom. In diens plaats is benoemd de heer K. P. J.- J. Herzberg, neomist. De heer A. G. Buiting te Hoorn en de dames mevr. E. MenendaalBouwes te West-Graftdijk, C. Molenaar te Twisk zijn te Arnhem geslaagd voor het examen Espe ranto diploma B. BELANGRIJK WERK OPGEDRAGEN. Aan de fa. S. H. J. Swart Zonen, steen houwers alhier, is de levering van natuur steen opgedragen, ten behoeve van den aan bouw ,,'t Hooge Huijs" der Noord Holl Levensverz. Mij. 1891, alhier. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Gedeponeerd is een eenige uitdee- Iingslijst in het faillissement van C. Bijtjes, koopman te Alkmaar, met geen uitkeering aan concurrente schuld- eischers. VERZOEK OM INLICHTINGEN. Door Petrus Paulus Verduin, commis- sionnair, thans wonende te Alkmaar, destijds te Schagen, zijn sedert September 1931 8 pCt. obligaties aan toonder groot 1000 van het R K. Kerkbestuur van de Parochie van de Allerheiligste Drievuldigheid te Fadd (Hongarije) in omloop gebracht. Van deze obligaties zijn vermoedelijk enkele valsch. Een ieder, die in het bezit is van een derge lijke obligatie of daarover mededeelingen kan doen, wordt verzocht zich schriftelijk te wen den tot den officier van justitie te Alkmaar. CONTINGENTEERING. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier, Oude gracht 182 te A'kmaar zijn formulieren ver krijgbaar voor het aan 'ragen van toewijzin- gen voor de met ingang van 1 Januari j.I verlengde contingenteering van geïsoleerde electrische geleidingen, kousen en sokken ta pijten en garens. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie is gisteravond tegen twee personen terzake openbare dronkenschap proces-verbaal opgemaakt. Zij zijn ter ont nuchtering aan het bureau van politie in he waring gesteld. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit van 29 December is be. noemd tot ridder in de Orde van Oranie Hollandsche Maatschappij yaa Landbouw. C ON HtryglËSntjy) lJ naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.5 mM. te Riga. Laagste barometerstand 735.3 mM. te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, zwaar bewolkt tot be trokken, weinig of geen neerslag, tempera tuur om het vriespunt tot lichte dooi. De depressie in het noorden breidde zich naar alle zijden uit en beslaat thans het ge heele noorden. Het oostelijk gebied van hoo- §en luchtdruk nam in beteekenis af De ver- indingslijn van de beide gebieden van hoo- gen druk verlegde zich iets naar het zuiden, zoodat in het geheele land de wind naar zuid draaide, doch uiterst zwak bleef. Het geheele vasteland is nog bedekt, met een koude luchtmassa met temperaturen tus schen nul en -10 graden, die in onze omge ving tot 1200 M. hoogte reikt, doch in het zuiden alleen de allerhoogste Alpentoppen vrij Iaat. De warme luchtstroom langs de zuidzijde der depressie temperde de vorst in het ge heel e noorden en maakte, dat de eilanden in de Poolzee in temperatuur gelijk zijn met het vasteland van west- en centraal-Europa. Behalve ver in het oosten is de temperatuur overal om het vriespunt. In Engeland en langs de Noorsche kust is het zacht, in Lapland is de temperatuur tot 16 graden boven normaal. Voor onze omgeving is te rugkeer der vorst voor het oogenblik minder waarschijnlijk, doch blijft de kans op tijde lijk lichte vorst in den nacht bestaan. Ongetwijfeld zullen velen met voldoening kennis nemen van deze onderscheiding. De heer Kuiper verrichtte en verricht veel be langrijk werk in dienst van het landbouw- vereenigingsleven. Ook in de Crisis Zuivel Centrale is hij werkzaam en w'x hem op de landboi'wvergadenngen op rustige wijze verslag van die werkzaamheden hoort uit brengen, kan niet ontkomen aan den indruk, dat deze plattelandter slechts door hef motief „de bevolking van het platteland te dienen", wordt gedre/en. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 28 December tot 2 Januari 1934. Wijzigingen: Coöp. Stoomzuiveifabriek „De Hoop", Akersloot. Bedrijf wordt voor- loopig niet meer uitgeoefend. A. Hoekmeijer, Kennemerstraatweg 131, Alkmaar. Timmerman en aannemer. Eige naar overleden. Voortgezet door vennoot schap onder de firma, Gebr. Hoekmeijer. Handelsnaam gewijzigd in: firma A. Hoek meijer. J. B. Peperkamp, Paternosterstraat 14, Alkmaar. Stalhouderij, expeditiebedrijf en autoverhuurinrichting. Nieuwe eigenaar: C. Wester. P. Njcolaï, Holleweg G 188, Heiloo. Rij wielhandel en reparatie-inrichting. Overge gaan aan: H. op de Weegh. Fa. Landwaart en Peereboom, Purmer- end. Makelaardijetc. Filiaal gevestigd te Alkmaar, Stationsweg 46. Gebr. Winder, Boterstraat, Alkmaar. Grossierderij in biscuits, drups enz. Aan het bedrijf toegevoegd: fabricatie van chocolade en suikerwerken, onder den handelsnaam: „Wina's Confectionery Works". De Haan's Boekhandel, Stationsstraat 3, Bergen. Handelsnaam gewijzigd. Het Landbouwkantoor „Noord-Holland", Schermerweg, Alkmaar. In liquidatie getre- den. Garage J. Jansen, Nieuwe Laagzijde 88- 89, Schagen. Overgegaan aan: J. Jansen Opheffingen: Burg. Maatschao tot het drijven van de kaasfabriek „De Hoop". Stroeërweg 20, Wieringen. Nederlandsche Nationale Werklieden Ver eniging „Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", Koningstraat 12—14, Den Hel der. De Nederlandsche Tijdschriften Organisa tie „Geva Lmdenlaan 48, Alkmaar. Ver huren van leesportefeuilles. C. J. Zandbergen, Rijksstraatweg B 88, Limmen. Autoverhuurinrichting. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 4.30 uur licht op. KALENDERS. De heer A. Slagt. Torenburg 5 te Alkmaar, geeft een bijzonder fraaie kalender uit, die den naam draagt .Langs meren en plassen Lik maandblad geeft een schitterend tafreeltje uit ons schoone waterland en het geheel is bijzonder smaakvol uitgevoerd. Onder presidium van burgemeester J. J. Niewenhuissen kwam de raad bijeen. Van den minister van Soc. Zaken was be richt ontvangen dat een huurvoorschot van 750.— werd verleend en wel ingevolge de rijkssteunregeling. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd gekozen de heer M. Nierop. Goedgekeurd werden eenige. af- en over schrijvingen op de begrooting 1933. Ingekomen was een verzoek van den

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2