Alkmaarsche Courant MOORD OP ABBOTSHALL HONIG'S BOUILLONBLOKJES th ans 6 voor 10 ct ^Radionieuws P-u&ticaties Qemeentecadm SeuiUeton IProvinciaal 'flieuws Honderd Zes en Dertigste Jaargang. WOENSDAG 3 JANUARI. DIENSTPLICHT. UITBREIDINGSPLAN ALKMAARDER HOUT EN OMGEVING. WINKEL. KOLONIEHUIS TE CASTRICUM. Ged. Staten in een dwangpositie. ZIJPE. Opnieuw mond- en klauwzeer. No. 2 1934 Donderdag 4 Januari. Hilversum, 1875 M. (AVRO-uitzending). 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht door E. Kellenaers. 11.— Orgelconcert H. Hasselaar, m. m. v. H. Bloemgarten, bas. 12— Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz. 2.15 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Vervolg con cert. 3.15 Pianorecital W. Zonderland. 4.— Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gra mofoonplaten. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sport- praatje H. Hollander. 7— Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. Hilda Jager, zang 7 45 PTT-kwartiertje. 8.— Vaz Dias. 8.05 Gra mofoonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. E. van Beinum, m. m. v. Zino Frances- catti, viool. In de pauze gramofoonplaten. 10.30 Gramofoonplaten. 11.— Vaz Dias. 11.10 Uit Café „Central", den Haag: Alma Rosé en haar twaalf Wiener Walzermadel '11.3012.Uit „The House of Lords", den Haag: Dansmuziek door het ensemble Len- nartz. Huizen, 296 M. (8.—9.15 en 11.—2.— 'KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—11.30 tiur). 8.9.15 en 10.Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds. C. Vermaat. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. half uur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2 Handwerkcursus. 3Gramofoonpl. 4.— Bijbellezing ds. J. van Herksen, m. m. v. bariton en orgel. 5.Cursus handenarbeid voor de jeugd.. 5.30 Zang door mevr. A. de Rook—van Leeuwen, sopraan. Aan den vleugel: K. van Baaren. 6.30 en 7.15 Gra mofoonplaten 7.30 Journ. weekoverzicht door C. A. Craé. 8.Dameskoor o.l.v. G. Nieuwsland Jr. (tevens pianobegel.). 9. Ouderuurtje door A. J. Drewes. 9.30—11.30 Gramofoonplaten. Inde pauze om 10.05 Vaz Dias; Daventry, 1554 Ai. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20 'Lezingen 12.20 Haydn Heard en zijn orkest. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Northern Studio Orkest o.l.v. J. Bridge m. m. v. E. Wigglesworth, sopraan. 3.20 Vesper. 4.10 Concert door E. Phillips, alt en C. Tarner, piano. 4.35 Schotsch Studio orkest m. m. v. M Emslic, sopraan. 5 35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6 50 Bach-pianomuziek door H. Isaacs. 7.50 Studentenliederen door koor m. m. v. bariton. 8.70 ..Meet Mrs. Beeton", spel van L. du Garde Peach. 9.20 Berichten, lezing. 9.55 Concert door D. Labbette, so praan en H. Benjamin, piano. 10.50 Korte dienst. 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten 8.20 „Hans, le joueuer de flüte", operette van Ganne, m. m. v orkest en koor c.i.v. I abis. Kalundborg, 1153 M. 11201.20 Con cert uit rest. „Ritz". 2.05—4.05 Kai Julian en zijn jazz-orkest. 7.30 Radio-Symphonie- orkest o.l.v. Paul Paray, m. m. v. Prof. M. Moyse, fluit. 10.1511.50 Dansmuziek uit rest. „Wivex". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.30 Gramofoonplaten. 11.20 Süragorkest o.l.v. Görlich. 12 55 Gramofoonpl. 3.20 Werag- orkest o.l.v. Kühn, Weragkoor en solisten. 6 20 H. Schultz en anderen spelen op oude instrumenten. 7.30 Concert. 8.30 Omroep orkest o.l.v. Rosbaud. 10.05 Gramofoonpl 11.20—12.20 Concert. Rome, 441 M. 8Militair concert o.l.v. d'Elia. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Vervolg con cert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Meu- lemans. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meule- rnrns. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Om roeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Omroepklein orkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 8 35 Cabaretprogramma. 9.20 —10.20 Vervolg concert. Deutschlandsender, 1635 M. 7.25 Uit het Sted. Theater te Göttingen: „Susannes Ge heimnis", opera van Wolf-Ferrari. 8.10 Causerie. 8.20 „Troppauf, Tr^ppab",'vrooüjk programma (gr.pl.). 9.20 Ber. 9.45 De Rijkssportleider spreekt. 10.05 Weerber. .10 ?A -11 50 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Donderdag 4 Januari. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Uln ri Lond' ReS- 10.35—10.50, Daven- U-}\50—H-40, North. Reg. 12.20—13.05, Midi. Rep 13.05—15.20, Lond. Reg. 15-20 —16.10, Daventry 16.10—24. Lijn 4: Langenberg 10.35—19.05, Bero- munster 19.05—24.—. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft om trent de aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinner schap betreffende de hieronder genoem de personen de uitspraak gedaan, ach ter hun namen vermeld: J. M. L. VAN DER HORST en H. MIDDELDORP, lichting 1933. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TENDEN DAG na den dag dezer be kendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt of door diens wettigen ver tegenwoordiger; b. door elke der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen omkleed worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 2 Januari 1934. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeen ken nis, dat de Gemeenteraad krachtens artikel 36 lid 4 der Woningwet bij zijn besluit van 28 December 1933, nr. 33, heeft bepaald, dat een herziening wordt voorbereid van het uitbreidingsplan van de gemeente (2e gedeelte), vastgesteld bij Raadsbesluiten van 17 Maart 1909, nr. 10, en 22 Juni 1909, nr. 5, goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 7 Juli 1909, nr. 105, zooals deze besluiten nader zijn gewijzigd, voor zooveel betreft het gedeelte der gemeente, gelegen ten Zuiden van de Lindenlaan en het Varne- broek en ten Westen van de Oostelijke begrenzing van den Kennemerstraat- weg. Alkmaar, 29 December 1933. Het Hoofd van het gemeentebestuur, WENDELAAR. 'Vrijdag vergaderde de raad. Omtrent de verlichting van den West- frieschendijk bij de Dijkbuurt, wordt on derhandelt met het P. E. N. voor een eenvoudige electrische verlichting. Een beschikking is nog niet ontvangen. Ten opzichte van het verloop der werk verschaffing is het volgende medege deeld. In 1933 is in de werkverschaffing in de Wieringermeer vanaf 3 April tot 4 Dec. 1933 in totaal 35 werkweken ge werkt. Het totaal aan loon is 7657.90. In het loon is begrepen, vergoeding voor brand stoffen 92.17, rijwiel 201.32. Boven het loon moet nog worden gerekend voor rentezegels 321.97, idem premie ziekte wet 3/4 412.64 is 384.48, tot. 8365.35. Op de begrooting 1933 zijn uitgetrok ken voor werkverschaffing en steunver- leening 6425. De totaal te verwachten uitgaver zijn 3323.29, zoodat van het uitgetrokken bedrag overblijft 3101.71, waarvan nog moet worden betaald het aandeel der gemeente in de Rijkswerk verschaffing en de kosten van werkver ruiming. In de vorenbedoelde kosten van steun- uitkeering is slechts een geringe bijdra ge te verwachten voor diegene, die vorst- uitkeering genieten, terwijl voor de werkverruiming 50 van de provincie is te verwachten. In verband met de vraag of het moge lijk is reductie op grondrente te verlee- nen, is het oordeel van Ged. Staten ge vraagd en dit college ontraadt wijziging te brengen in het zakelijk recht, dat op de met grondrente bezwaarde perceelen rust, doch deelt verder mede, dat indien billijkheidsoverwegingen zich er tegen verzetten een schuldplichtige tot het be talen van het volle bedrag der grond rente te noodzaken, de invordering tij delijk geheel of ten deele nagelater zou kunnen worden. Ter beantwoording van de vraag of ten opzichte der Grondrente eene gelij ke of eventueel andere vast te stellen reductie mogelijk is, blijkt bij nader on derzoek, dat eene wijziging in vasten vorm beslist te ontraden zou zijn en ook geen goedkeuring als zoodanig zou ver krijgen. Zijn voldoende redenen aanwezig een voorstel te doen om een schuldplichtige tegemoet te komen, dan is, indien goed gemotiveerd ingediend, voor zulk een geval wel medewerking van Ged. Staten te verwachten. Een besluit echter tot tegemoetkoming zonder meer over alle aanslagen zou jeen doel treffen. Het komt ons voor dat in dezen het college van B. en W. zich bepaalt tot het in ontvangst nemen van eventueele ver zoeken, waaromtrent zij dan hunne meening in den raad kunnen mededee len. Goedgevonden. Ingekomen was een circulaire van Ged. Staten inzake herziening der sala rissen van gurgemeester, secretaris en ontvanger en inhouding van pensioen- verhaal daarop mogelijk te maken. B. en W. stelden voor dit stuk m hun handen te stellen om prae-advies. Aldus besloten. Verzoek tewerkstelling in particuliere bedrijven. Door de afdeeling Winkel van den Neutralen Bond van Boeren- land- en tuinbouwers is verzocht, zoo mogelijk werkloozen in het particulier bedrijf te werk te stellen, bij diegenen, die hier voor naar de meening van den raad in aanmerking komen, op de voorwaarden zooals door den minister zijn vastge steld. Hiermede is bedoeld het in het leven roepen van een baggerregeling. Terwerkstelling van werkloozen in bedrijven is niet toelaatbaar. Informaties zijn ingewonnen in andere gemeenten, waar een zoodanige regeling bestaat of bestaan heeft en deze regeling heeft tot tevredenheid gewerkt. De bijdrage van de betrokenen zelf loopt van *25 tot 30 Een zoodanige baggerregeling is vrijwel gelijkluidend aan de regeling welke werd vastgesteld voor het uit te v>eren slootwerk met den Oosterpolder, voor zoover betreft loonen en toelagen, een regeling welke de raad meende niet te kunnen aanvaarden. Een voorstel om een baggerregeling in te voeren of al thans goedkeuring daarop te vragen, achten B. en W. niet gewenscht, zonder dat het mogelijk is eenig overzicht te hebben van het werk en de daaraan ver bonden kosten, aangezien het voorge komen is, dat in enkeie gemeenten deze regeling werd stopgezet omdat men de arbeiders geschikter in de werk verschaffing kon plaatsen. B. en W. zijn echter bereid een poging te doen, doch vroegen machtiging van den raad om hen, die van een zoodanige gelegenheid gebruik wensc' en te maken in de gelegenheid te stellen, daarvan aangifte te doen, terwijl daarna de ge vallen kunnen worden beoordee'd en een raming mogelijk is. De voorzitter zeide dat er getracht wordt een zoodanige regeling mogelijk te maken, a zal daar wel iets van afge weken moeten worden omdat baggeren in de schuit hier niet mogelijk is. Ver schillende gegeven werden ingezameld. De heer Kamp merkte op dat een bag gerregeling ook toelaat dat er op de kant wordt gebaggerd, wallen afgesto ken en de specie over het land gebracht De voorzitter zeide dat gedaan zal worden wat de regeering toelaat doch daarvan zal niet afgeweken worden. Blijkt dat het krachtens de regeling niet mogelijk is, is te overwegen of het uit eigen middelen kan worden gedaan. Door de afd. Winkel van den Neutra ler Bond van Boeren-, land- en tuinbou wers, wordt verzocht de mogelijkheid te overwegen om in 1934 oók weder kunst mest te verstrekken aan hen, die van elke steun zijn uitgesloten, omdat hun bedrijf is ingesteld op verbouw van ar tikelen, waarvoor geen steun wordt uit gekeerd. Door B. en W. is aan genoemd be stuur verzocht te willen mededeelen wel ke personen naar hun meening daarvoor in aanmerking komen. Antwoord is ingekomen en een. aan tal personen zijn genoemd. De voorzitter stelde voor deze in be sloten vergadering te behandelen doch acht het wenschelijk nu reeds aan B. en W. een crediet voor dit doel toe te staan van 225. De heer Brugman zeide zich de vraag te stellen of daarmede wel doorgegaan kan worden, er moet al in zoovele ge vallen de helpende hand geboden wor den. Spreker staat er twijfelachtig te genover. De voorzitter zeide dat uitgemaakt moet worden wie geholpen zullen wor den, t is waar dat er met de gemeentè- financiën voorzichtig omgesprongen moet worden, doch het gaat hier om hulp voor menschen die door niets ge holpen worden. De heer Dekker achtte het wel ge wenscht daar iets voor te doen en zal zijn stem voor het voorstel geven. De heer Kamp betuigde zijn instem ming met het voorstel, doch wenschte rekening te houden met het baggerwerk De heer de Pree zeide zijn steun aan het voorstel te zullen geven. Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Benoemd tot lid der der gascommissie dé heer G. Kamp. Benoemd werden tot leden van het Algem. Burgerl. Armbestuur de heeren G. Kamp en J. Vethman. Benoemd tot regentes van het Tehuis voor Ouden van Dagen mevrouw T. van Leersumvan Gulik. Benoemd tot lid van de commissie van Toezicht op het lager onderwijs de heer N. Bakker. Het komt B. en W. wenschelijk voor om nu de tijdsomstandigheden een be langrijke steunuitkeering vorderen, po gingen aan te wenden een regeling vast te stellen en daarop goedkeuring van den minister te vragen, noodig voor verkrijgen van bijdragen var. het rijk De door B. en W. ontworpen regeling werd door den raad goedgekeurd. Door den heer D .Brugman Jbzn. te Winkel werd ontheffing van schoolgeld gevraagd. B. en W. stelden voor de ge vraagde ontheffing te verleenen. Aldus besloten. Door L. Liefhebber, Strook te Winkel is verzocht m kwijtschelding te ver leenen van het achterstallige schoolgeld voor het bezoeken van zijn kinderen die de school te Kolhorn bezoeken en terug te nemen de verplichting om zijn kinde ren voortaan te Lutjewinkel te moeten zenden. B. en W. hebben hem aange schreven te trachten de helft van het achterstallige schoolgeld te betalen, waarna op zijn verzoek zal worden be slist. Goedgevonden. Door het Plaatselijk Crisis-comité wordt verzocht thans te mogen beschik ken over de bij raadsbesluit van 27 De cember 1932 toegekende 250, benevens 50 voor verstrekt schoeisel. Bij raadsbesluit werd aan het Plaat selijk Crisiscomité uit den dienst 1932 een bijdrage toegekend van 250. Deze bijdrage is echter niet geind voor de sluiting van het dienstjaar. B. en W. stelden voor uit den dienst 1933 genoemd bedrag beschikbaar te stellen verhoogd met 50 voo, inmid dels verstrekt schoeisel. Aldus besloten. ten Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H A CS. 46 Aan het logement wachtte hem het ant woord op den brief, dien hij 's morgens had laten bezorgen door een bode van het bureau, 't Was gekomen, dit antwoord, in den vorm van een schijnbaar gewone boodschap, per telefoon. Het was, zooals hij verwachtte, maar niettemin maakte het dat hij het weer noodig vond na te denken En nadenken deed hij, terwijl hij op de warme grasbaan aan den rand van het kleine kegel-veld, achter het logement, zat, voor zoo langen tijd a's het neemt om één sigaar en twee pijpen te rooken. Daarna zocht hij het buffet op, om een stevigen dorst te stillen. Hij bestelde een maal tegen zeven uur. Om het uur door te komen, voordat dit maal ge reed was, en om de spanning weg te krijgen, veroorzaakt door zijn moeheid en den drux van de zware, benauwde hitte, zocht hij ue badkamer op en veel koud water. Na het bad voelde hij zich prettiger. 11 ij ging naar zijn kamers terug, fluitend. Ioen hij coor zijn zitkamer liep om naar de s,aaP; kamer er naast te gaan, zag hij iets, wat nij niet had opgemerkt, toen hij badwaarts ging Het fluiten hield opeens op. Op de tafel, mi der io de kanjer, lag een envelop. Zijn naam was er met haastige potloodkrabbels opge schreven. Het schrift was van een vrouw. Hij scheurde haar open, las, en vloog naar de deur. Het roodwangige kamermeisje kwam aanrennen. Zij zou niet geloofd heb- i ben, dat die kalme meneer zoo luid en boos geroepen kon hebben. Anthony, zijn sluik zwart haar in wanor de, zijn lang, lenig lichaam gewikkeld in een badmantel, stond vol toorn en gramschap voor haar. „Wanneer kwam deze brief?" Hij zwaaide de enveloppe voor haar gezicht. Het meisje frommelde aan haar schoot. O, sir, 't kwam vanmorgen, sir. Een dame liet hem achter, t Was even na tien uur. Me- viouw Lemesurier, sir." „Dat weet ik, dat weet ik!" snoof Antho ny. „Maar waarom voor den duivel is 't mij niet gezegd, toen ik vanmiddag thuis kwam? Hij ging naar zijn kamer terug, de deur dicht slaande en niet weinig beschaamd over zich zelf. Het kleine kamermeisje stommelde de trap af om haar collega te praten over de wonder lijke uitwerking van een brief op een meneer, die tevoren zoo aardig was. Anthony kleedde zich met een vaart aan, rende toen naar beneden naar de telefoon. Het aniwoord op zijn eerste telefoonoproep was teleurstellend Neen Mevr. Lemesurier was niet terug, zou niet voor acht uur terug zijn, waarschijnlijk. Hij belde af, vloekte, herinnerde zich zijn werk, overtuigde zich, dat de deur van de telefooncel gesloten was, nam den hoorn van de haak en vroeg een ander nummer 't Duurde tien minuten voor hii uit de cel kwam en langzaam naar zijn diner ging. Hij at weinig, moeheid, gepreoccupeerd zijn en de smoorhitte van den avond werkten samen om hem zijn eetlust te benemen. Bij de koffie las hij zijn brief nog eens. Het was een be wijs van zijn zelfbeheersching, dat hij 't zoo lang had uitgesteld, 't Was een korte brief, aldus luidend: „Beste mr. Gethryn 't Spijt mij dat u uit bent; ik had behoefte om vergeving te vra gen voor mijn onvergeeflijk optreden. Ik kan niet begrijpen, wat mij zoo dwaas maakte en ik zie nu goed in, dat u met Jim moest praten en ook, dat hij heelemaal niet erger was door het gesprek inderdaad hoor ik van mr. Hastings, die vanmorgen vroeg op belde, dat hij o zooveel beter is Als u 't niet te druk hebt, en er lust in hebt kom ons dan vanavond bezoeken. Ik zou a ten eten vragen, maar wij zullen waarschijn lijk laat zijn, en een erg ongeregld maal heb ben. Uw dankbare Lucie Lemesurier. P.S. U was nogal hard tegen mij, is 'f niet? U moet weten, dat ik Dot gevraagd had en dat zij mij had geprest om naar stad te gaan!" Het is een bijzonder en fijn en heelemaal niet te omschrijven plezier, dat een man krijgt, wanneer de vrouw, die hij lief heeft, eerst aan hem schrijft. Al is de brief nog zoo kort, nog zoo banaal, dat doet er niet toe. 't Is van haar aan hem. iets, dat geheel privé en een geheim is .iets. dat zij voor hem op papier gez«t heeft om te lezen, iets, dat niets te maken heeft met een booze wereld. Anthony liet zichzelf wegzinken in deze zee van fijn genot, terwijl zijn vreugde af wisselde met uitbarstingen tegen zichzelf, omdat hij zoo lomp was geweest, en omdat hij zoo krankzinnig, zoo jeugdig verliefd was. „Want bij slot van rekening", zei hij bij zichzelf, „ik ken haar nog geen week. Ik heb nog geen dozijn keeren met haar gesproken. Ik ben je reinste dwaas!" Onprettige gedachten drongen op hem aan. Hij keek op zijn horloge, sprong over eind, en ging de trap op naar zijn kamers Zijn voorhoofd afvegend, kwam hij er aan Hij kon zich niet zoo'n drukkenden dag in Engeland herinneren. Hij nam zijn hoed en draaide zich om om de kamer te verlaten. Toen hij het deed zwiepte een windvlaag naar binnen door het open venster en hij hoorde een lang, somber gerommel van donder. Daarop met een ge raas brak de regen los in stroomen, die glin sterde in 't halï-duister. Anthony trok een regenjas aan, zette in plaats van zijn hoed een pet op, en verliet het logement. Hij ging niet in zijn auto Juist toen hij het erf af ging. de straat in, ging de donder van gerommel over in felle, harde slagen en drie scherpe bliksemflitsen schoten door den donkeren hemel. Anthony liep haastig voort, de handen diep in de zakken, zijn kin begraven in de opgeslagen kraag van de regenjas. Bijna ongelooflijk, die plassen regen! Mr. Poole, de butler Anthony zei eens, dat zoo iets erg gekleed staat was in een toestand van zenuwachtige opwinding, en op het punt van in elkaar te zakken. De Suppletoire begrooting 1933. Wanneer tot het verleenen van boven genoemde subsidie wordt besloten stel len B. en W. voor dit bij suppletoire be groting te regelen. Aldus besloten Rondvraag. De heer Kamp vestigde de aandacht op een z.i. gunstig werkobject, n.I. het beharden van een landpad i aar een per ceel gemeenteland. Overleg en bijdrage van de eigenaars zou daarvoor noodig zijn. De heer Dekkes zag gaarne de uit werking der plannen voor een sportter rein niet op de achtergrond geschoven en verwacht daarvoor plannen en bere keningen De heer Brugman waarschuwde ern stig tegen het opzeten van zulke groote plannen in dtzen tijd en hoopte dat als de raad er toe besluit Ged. Staten zul.en ingrijpen. De heer Van Zoonen wenschte dat de heer Brugman zich dan tot Ged Staten zal wenden dan kon het wel eens blijken dat daar een andere meening heerscht. De voorzitter richtte een woord van dank voor de medewerking in het bijna afgeloopen jaar. Naast de raad zijn armbestuur en arbeidsbemiddeling tak ken geweest waarvan veel is gevraagd en voor de wijze waarop dit is behandeld door het armbestuur en de arbeidsbe middeling, zeide spreker dank. Van de secretarie was veel gevraagd, uitgebrei der en ngewikkelder worden de werk zaamheden er is ernstig en serieus ge werkt. Secretaris en zijn ambtenaren daarvoor dank. Met de beste wenschen bij de wisseling des jaars werd de vergadering gesloten. In de afdeelingen van de Prov. Staten van Noordholland werd door een der leden betreurd, dat deze zaak geloopen is als uit de stukken bleek. Is er wel voldoende controle op de gestie van de stichting geoefend? Er zou toch door de stichting 60 000 worden gevoteerd. Is dit inderdaad geschied? Een der leden, die zich volkomen op de hoogte noemde van den gang van zaken in dezen, heeft een nadere uiteen zetting gegeven van het verloop van deze zaak. Hier zijn z.i. fouten gemaakt, maar deze zijn niet van een zoodanigen aard, dat ook maar één oogenblik aan opzet behoeft te worden gedacht. De thans voorgestelde oplossing acht hij de eenige goede Er is momenteel geen be hoefte aan meer neutrale koffie kolonie huizen. De thans in aanmerking komen de vereeniging, wel" - in een, door de betrokken inspecties afgekeurd, perceel te Egmond aan Zee gehuisvest is, heeft de gestelde voorwaarden aanvaard en kan het nocdige geld krijgen van een bepaalde combinatie onder rente garan tie van de overheid. Deze geldscbietei eischt een eerste hypotheek naast -ie borgstellingen. Na ampele overwegingen zijn het ge meentebestuur van Amsterdam en Ged. Staten van Noordholland tot de thans voorgestelde oplossing gekomen Op deze wijze wordt dit uitstekend inge richte gebouw blijvend dienstbaar ge maakt voor het doel, waarvoor het is gemaakt, al zal dan de vereeniging, welke het zal exploiteer i, een andere zijn dan de stichting, welke indertijd tot den bouw besloot. Op een vraag, of het Koloniehui ook voor andersdenkenden geopend zou zijn, antwoordde het genoemde lid ontken nend. Het fonds, dat thans wil helpen, is niet bereid alleen genoegen te nemen met borgstelling, maai vraagt bovendien eerste hypotheek. Ged. Staten zagen geen andere mogelijkheid, om tot een andere oplossing te komen. Ged Staten voelden zich in deze zaak min of meer in een dwangpositie. 'Sinds eenige weken was het mond ei klauwzeer in deze gemeente volko men geweken, nadat ongeveer 300 vee-I stapels waren aangetast. Thans is de gevreesde ziekte opnieuw! uitgebroken en wel onder het vee var den heer H. M. Bosman te Schagerbrug t gebeurtenissen van de enkele laatste dager hadden hem geschokt, hem, die kort geleder1 al een man was ouder dan zijn jaren, zoo danig, dat hij, hij was er zeker van, „nooii meer dezelfde man zou zijn." Hij zat in zijn kleine kamertje tegenover wat vroeger de studeerkamer van zijn mees ter geweest was. Hij rilde van ouderdom vage vreesgevoelens, en een hevigen afkeer van den storm, die met regen tegen de ramer sloeg, die in onverwachte woeste vlagen he oude huis deed schokken, terwijl bliksemstra len vernietigend op de zenuwen werkten. Mr. Poole was alleen. Miss Hoode hac zich teruggetrokken. Sir Arthur was aan he lezen. Belford had drie vrije dagen, daai1 zijn vrouw, naar het scheen, ziek was Het andere personeel was zeker, gedeel telijk, in bed, of het was bij elkaar gekropen jammerend zooals vrouwen dat meenen 6 moeten doen bij een hevig onweer. Mr. Poole was alleen Allerlei soort vai loerende verschrikkelijkheden aasden op hem Er waren geluiden. Geluiden, die geleken o] zijns meesters stem. Geluiden, welke warei als het geritsel van gordijnen, gefluister ei zachte voetstappen. Heimelijke geluiden al deuren, die open en dicht gingen. Mr. Poo!- beefde Hij wist. dat ziin angsten oneenroni waren, verbeeldingen, die het gevolg warei van het gespook van het Heelal. Maar niet temin beefde hij. Plotseling werd er geklopt op de groot, voordeur. Dit kloppen was niet luid, maar scheen den ouden man iets vreeslijker dai 't was. Want er is altijd iets vreeselijks aai: geklop op een deur. (Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5