Agenda Amstecdamsche «53 eucs JluMicaUes Jooneei JECOVITOL ^Rechtszaken Weec&edcht Stad en Omgeving. - 3/< Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Het drama der wolkenkrabbers (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Nachtclub-madonna (rom.), hoofdrollen Claudette Colbert, Ricardo Cortez en Baby Leroy. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag telkens half 8, hoofdnummer Ontwakende Jeugd (rom.-dram.), hoofdrol Hertha Thiele. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Woensdagmiddag half 3 matinée. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Kinderleed (dram.), hoofdrol Jackie Cooper; tweede hoofdnummer De hooge C en Een hooge zee (hum.), hoofdrol Charlie Chase. Toegang alle leeftijden. Zaterdag 6 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering Kracht en Vlugheid. Maandag 8 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, filmvoorstelling Nederlandsch Fabrikaat. Dinsdag 9 Januari. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring 't Ontluikende Roosje. Woensdag 10 Januari. 25 en 710 uur, 't Gulden Vlies, ten toonstelling Nederlandsch fabrikaat. Donderdag 11 Januari. 2—5 en 7—10 uur, 't Gulden Vlies, ten toonstelling Nederlandsch fabrikaat. Vrijdag 12 Januari. 2—5 en 7—10 uur, 't Gulden Vlies, ten toonstelling Nederlandsch fabrikaat. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat de Gemeenteraad in zijne op 28 De cember j.1. gehouden vergadering voor het jaar 1934 heeft benoemd: 1. Tot leden der commissie voor het ont werpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, de heeren F van Drunen, D. Geels, G. H. Hoijtink, S. A. Keesom en Mr. P. Langeveld. De Burgemeester is ambtshalve voorzitter dezer commissie. 2. Tot leden der commissie van bijstanc voor de financiën, de heeren A. Bakker, S. J A. Keesom, A. Sietsma, G. Venneker en J Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer J. Wester hof, wethouder. 3. Tot leden der commissie van bijstand voor de publieke werken, mejuffrouw N Carels, en de heeren H. van Drunen, D Geels, J. Ringers en W. van de Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver wethouder. 4. Tot leden der commissie van bijstand voor de plantsoenen, mejuffrouw N. Carels en de heeren H. van Drunen, D. Geels, J Ringers en W. van de Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 5. Tot leden der commissie van bijstanc voor de lichtbedrijven, de heeren W. J. Bu- lens, G. H. Hoijtink, V. P. Keijsper, Sietsma en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonse- ma, wethouder. 6. Tot leden der commissie van bijstanc voor het gemeenteslachthuis, de heeren D Geels, D. Govers Jz., V. P. Keijsper, H. C. Stoutjesdijk en W. van de Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonse^ ma, wethouder. 7. Tot leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioen- en ongeval lenfonds, de heeren W. J. Bulens, G. H. Hoij tink, S. J. A. Keesom, C. Venneker en J. Vo gelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer J. Wester hof, wethouder. 8. Tot leden der commissie van bijstand voor den gemeentereinigingsdienst, mejuf frouw N. Carels en de heeren W. J. Bulens, D. Govers Jz., W. van de Vall en D. J. Wol dendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 9. Tot leden der commissie van bijstand voor het marktwezen en den havendienst de heeren A. Bakker, W. J. Bulens, D. Govers Jzn., V. P. Keijsper en J. Ringers. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 10. Tot leden der commissie van bijstand voor het sportpark, de heeren H. van Drunen, D. Geels, Mr. P. Langeveld, A. Sietsma en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den hèer G. van Slingerland, wethouder. 11. Tot leden der commissie van bijstand voor het grondbedrijf, de heeren H. van Dru nen, D. Govers Jz., A. Sietsma, W. van de Vall en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 12. Tot leden der commissie van bijstand voor het onderwijs, de heeren A. Bakker, S. J. A. Keesom, H. C. Stoutjesdijk, J. Vogelaar en D. J. Woldendorp. Alkmaar, 4 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. WIJZIGINO ELECTRICrTEITS- TARIEVEN. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat op 1 Jan 1934 in werking is getreden de wijziging van het tarief voor de levering van electrischen stroom, waarbij o.m. het tarief voor huishou delijk gebruik en voor sommige krachtinstal laties met 1 cent per K.W.U. is verminderd en een tarief van 2K cent per K.W.U. is in gevoerd bij levering van nachtstroom. Inlichtingen omtrent de toepassing van het nieuwe tarief worden verstrekt ten kantore der gemeente-lichtbedrijven, Helderscheweg 18, alhier, waar tevens op aanvraag de ver ordening bevattende het tarief verkrijgbaar is. Alkmaar, 5 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DAAR ZIJN ZE! Een gemoedelijke spotternij, opgevoerd door het V ARA-tooneel. Nadat 's middags de kinderen bij „Oome Keesje" op bezoek waren geweest, waren dichte drommen VARA-vrienden 's avonds eveneens naar de Harmonie getrokken, om getuige te zijn van een gemoedelijke spotter nij, een tooneelspel door Willem van Cappel- len, opgevoerd door het VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. Zooals men weet is Alkmaar de tweede aanlegsteiger van den grooten tocht door Nederland, welken men met „Daar zijn ze!" hoopt te volbrengen. Toen de voorzitter der VARA, afd. Alk maar, de heer Fischer, den tooneelavond met een kort woord opende, was de zaal tot in alle hoeken bezet en vol spanning wachtte men op de dingen, die komen gingen. Het tooneelspel, dat het midden houdt tus schen een blijspel en een revue, bestaat uit drie tafreelen, welke zich onderscheidenlijk af spelen bij de bekende pomp in Nergenshui- zen, bij den dorpsbarbier, en tenslotte aan het hof van Omar XIII, den wijze uit het Oosten Vermakelijk waren de verhalen bij de pomp in het eerste tafreel met Teun de Klepper man in het middelpunt der belangstelling. Teun deed een omstandig verhaal van een zegetocht naar veel doctoren, die allen wel het honorarium opstrijken maar Teun telkens weer met een kluitje in het riet sturen. Na dit komisch voorgedragen verhaaltje volgde een scène met een fascisten-colporteur, welke scene meer een gcedkoope grap was dan de juiste manier om voor de democratie te blijven strijden. Immers, door het aanmer king maken op 's mans lengte, zal men zeker niet het fascisme kunnen uitroeien. Het tweede tafreel, bij den dorpsbarbier, zat over het algemeen beter in elkaar. Vooral Adolf Bouwmeester als de notaris en Carei Rijken als Tijmen hield-en hun moeilijke rol prachtig vol. Met een smaakvol décor had men het Mot van Omar XIII geimproviseerd en het was in dit laatste gedeelte, dat we het VAKA- tooneel, zoo bekend van de radio, in zijn volle glorie, herkenden. Dat de grappige mimiek van Teun en zijn „zoon" de aanwezigen deed schudden van het lachen, liet zich aanzien. Vooral ook Tijmen met zijn gezegde „Dat is toch altijd maar betrekkelijker", mocht zich in de algemeene sympathie der toeschouwers verheugen. Willem van Cappellen zelf was goed op dreefde verdere bijrollen werden naar be- hooren vertolkt. Tot veler verrassing verscheen tusschen het eerste en tweede tafreel de heer H. Oets ten tooneele, meer bekend als „Oom Henk" van het kinder-vraaguurtje. In het kort schetste spr. de moeilijkheden, waarmede de VARA thans te kampen had; het was niet alleen de crisis, die de arbeidersklasse neersloeg, neen, van regeeringszijde trachtte men vaak op geniepige wijze het opbouwend werk der VARA te saboteeren in samenwerking met de AVRO, die maar steeds hamerde op de „partij-politiek", doch enkel en alleen omdat ze in dezen tijd haar kans schoon ziet, weer op onrechtmatige wijze in den aether te heer- schen. Maar, ondanks alles, zal het binnenkort de arbeidersbeweging goed gaan, de soc.-demo- cratie zal en moet overwinnen en ten bewijze daarvan vertelde spr. dat het bij de VARA gelukkig weer in stijgende lijn gaat. In Ne derland is het goed met den radio-omroep, laat ze zoo, vrienden, de VARA moet sterk worden. Hoog de VARA! (Stormachtig ap plaus). Aan het eind van dezen avond-, die door het voltallige hoofdbestuur der VARA werd bijgewoond, wekte de voorzitter de aanwezi gen nogmaals op, zoo dit nog niet gebeurd was, lid te worden van de VARA. De Kindervoorstelling. Een enthousiaste kinderschare heeft gister middag in de Harmonie genoten van den po- pulairen kindervriend uit den aether „Oome Keesje", die met de VARA-tooneelkern „Monkev, de menschaap" op het tooneel bracht. Met groote voldoening kan de VARA op dezen middag terugzien. De verschillende typen, die de kinderen Slechts de gezonde kan sterk zijn. 't Is een kwestie van vitaminen! Niet alleen kinderen, doch ook ouders moeten JECOVI- TOL gebruiken. Speciaal op vitaminen geijkt door een Nederlandsch Professor! Deze zui vere, .natuurlijke, onvermengde levertraan bevat minstens 50 eenheden Vitamine A en 250 ËrophyL 125 internat.) eenheden Vitamine Tezamen.- een zegen voor Uw gezondheid! geijkte levertraan 6»7 ApofheJrerj en Drogisten 6 f 17S p. Fl. BBOCADES- STKEEMAN PHARMACIA van de radio kennen en van wie ieder zich naar eigen verbeelding een bepaalde voorstel ling had gevormd, genoten een enthousiaste ontvangst bij hun verschijning op het tooneel. Oome Keesje was natuurlijk de centrale fi guur, naar wien aller sympathie uitging, zoo zeer zelfs, dat er angstige kreten uit de zaal opstegen, wanneer er onheil voor hem dreig de in den vorm van den „speurhond" even eens een goede bekende onder de luisteraars die naar de kinderuurtjes luisteren. Dan was er Monkey, de menschaap, die iederen keer weer „Oome Keesje" op verrassende en af doende wijze wist te beschermen, luid toege juicht door de jeugd, als de speurhond het van hem moest ver'iezen. Verder verschenen Zwarte Tom, Manus. Anita, de Maangodin, griezelig zwarte paleiswa^hters. Getrouw werden de avonturen van Oome Keesje uitge beeld en het VARA-tooneel verdient zeker een woord van lof. I 'e middag is voortreffe lijk geslaagd en zal nog lang in de herinne ring van de kinderen blijven voortleven. van Vrijdag 5 Januari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1000 STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4b! 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Betkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Ace. Nederl. Ford Atgesi. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda -.•••• Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviatioa Steel comm. Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabashi §Noteering per 50, *Exdividend. fExcIaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 145 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 1017, 101 'Vis 100% 48 46 507, 11278 1017, ïOpA 10t>6/g - 30% 207, 59-/8 167 2577, 91% 3174 4 3274-1 32 32 7, 261 60! 91-7,' 167 2817, 92 261 92 26M/, i 913/, 277/8 97a 23% 1% 36/8 31 3% 56/8 218A 287, 9-Vit £8/l6 07-8-i 16/8 30 56/g 22% 22%-3 176 98 69 2274 14.00 177 98 "77,-1 776/, 1287, 66/s 119% 128 63/, 120 1547, 178l/8 104 10% 57:e 178-3/ 105 '°7, 56/a 179-7, W/4 5U8/j6 5Ï 104 10%-J 10 437/g 32 2874 17s 103j-4} 43 104 104 104 44 1% ÏÏ74 9 117, 487a 476/, "8*/, 21 109 130 115'/, 20 109 126 127 36»/, 167, I 727, 1 18/ MET SCHEERMES GEDREIGD. Toen het vorige jaar op de Oude Schans te Amsterdam burgers een man hadden ge grepen, die er met een vaatje boter van door wilde gaan, kreeg deze man hulp van een voorbijganger, die den gevatte trachtte te ontzetten en daartoe dreigend met een scheer mes op de burgers toekwam. Beide mannen werden gearresteerd. Zij b'eken heel goede bekenden van elkaar en van de politie te zijn. De rechtbank heeft hen indertijd resp. we gens diefstal en bedreiging met zwaar licha melijk letsel tot anderhalf en twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De beide mannen zijn nu in hooger beroep gekomen, en, even als voor de rechtbank, ontkenden zij ook nu alle schuld. Doch daartegenover stonden geen bezwarende getuigenverklaringen, die tenslotte den procureur-generaal mr. Bau duin aanleiding gaven bevestiging van de vonnissen te vorderen. Arrest 18 Januari. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,7 mM. te Toulouse. Laagste barometerstand 732,6 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Januari: Meest matige wind uit Westelijke richtin gen aanvankelijk licht tot half bewolkt; la ter weer toenemende bewolking; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vries punt des nachts; overdag dooi. Weeroverzicht. De diepe depressie in het Noordwesten trok naar het Noordoosten en ligt thans met haar centrum voor de Noorsche kust. In het geheele Westen steeg de barometer flink en nieuwe depressies zijn nog op zeer versen af stand. Over geheel Europa is het luchtdruk- verval thans naar het Noorden gericht en over Scandinavië naar het Noordwesten, zoo dat nergens meer continentale winden voor komen en de koude geheel naar het Oosten teruggedrongen worat. Terwijl in het Westen de lucht opgeklaard is, ligt de zware bewolking nog over het Continent, zoodat Je bergstations in de Mid delgebergten en ze fs tot in de Alpen nog sneeuw en mist melden. In Ierland en Schotland en in het Noord westen ging de opklaring gepaard met da ling der temperatuur tot ae normaalwaar den. In Scandinavië en in de Pooizee, tus schen Spitsbergen en Groenland is het nog steeds abormaal warm, zonder vorst van be- teekenis. Het is te voorzien, dat bij den Wes telijken wind de temperatuur boven het vries punt zal blijven, heboudens bij sterke uit straling in heldere nachten. PROLONGATIE Vorige koer» 1 pCt. Heden 1 pet WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL New-Yorki t Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) i Bazel ...«•••iiit Weenen p. Sch 100 i i i Kopenhagen i t i Stockholm t i i Oslo .«(lillllltl ItaliS i i i i i Vorige koers 1.59 8.09 59.36 977 34.57>/a 48.20 3610 41.75 40 65 13.13 Koers op heden 2 uur 1.577, 8.09 59.15 9 761/4 34.57 48.19 3610 41.70 40.60 1309 JUBILEUM S. W. ARNTZ. Heden herdacht de heer S. W. Arntz, direc teur der N.V. Hollandsche IJzermagazijn voorheen M. de Wild, den dag waarop hij voor 40 jaren zijn werkzaamheden aan ge noemde N.V. begon. In verband met de ern stige tijdsomstandigheden was de viering van dit feit zoo sober mogelijk gehouden Om half twaalf werd de directeur met zijn echtgenoote en kinderen per auto van huis gehaald en op spontane wijze in een der schitterend versierde monsterzalen aan het hoofdkantoor op de Laat gehuldigd. Be halve de Raad van commissarissen, aandeel houders en familieleden, was het geheele personeel aanwezig, alsmede een deputatie van het personeel van het filiaal te Utrecht. Allereerst sprak de president-commissaris, de heer D. Vleming, den jubilaris toe. Hij memoreerde hoe de heer Arntz als 15-jarige knaap was begonnen in de zaak van zijn oom, wijlen den heer M. de Wild. Spr. ging na hoe eerst met medewerking en later onder leiding van den jubilaris de zaken grooten omvang hebben genomen en zijn uitgedijd tot wat zij nu zijn. De geheele verandering van de bescheiden ïjzerzaak in de Langestrqat tot de uitbrei ding naar Laat, Vijvertje, Pieterstraat en Handelskade werden nagegaan, waarbij het doorzicht, de werklust en de ijver van den ju bilaris werden naar voren gebracht en waar voor hem de verdiende hulde niet werd ont houden. Spr. wees ook op de verschillende vooraanstaande functies, die de heer Arntz in verschillende colleges en lichamen be kleedt waarbij niet alleen de belangen van de N V. alleen maar van den geheelen ijzerhan del steeds zijn gebaat. waardeering van den arbeid van den jubilaris culmineert zich dan ook in het feit, dat het de koningin heeft behaagd hem en kele jaren geleden te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens den raad van commissarissen, aandeelhouders en familieleden bood de heer Vleming twee fau teuils aan en sprak daarbij den wensch uit. d,eJ"bl,laris nog vele jaren in gezondheid zijn beste krachten aan de zaak zou moeen wijden. Tot slot verzocht de heer Vleming al le aanwezigen een driewerf hoera op den ju bilaris uit te brengen. Hierna sprak de heer J. S. S i eg e r s als oudste van het personeel den jubilaris toe Hij wees vooral op het groote inzicht en de koopmanschap door den heer Arntz steeds getoond. Hierbij heeft het nooit ontbroken aan samenwerking tusschen directeur en per soneel. Spreker wees er op, dat zijn zaak imn zaak was en dat zij in den heer Arntz nooit hadden gezien den directeur, doch wel den patroon, die steeds voor de belangen van he" personee open oog en oor heeft. Namens het personeel werden een prachtige electrische klok en een schemerlamp aangeboden Hierna sprak ook de heer G. B 1 om nop namens het personeel. Hij memoreerde ver schillende interne aangelegenheden. Hierbij ïuldigde hij ook speciaal mevr. Arntz, daar bij naar voren brengend, dat ook zij zich veU offers heeft moeten getroosten, aangezien zij ïaar echtgenoot door zijn veelzijdigen arbeid menigmaal in den huiselijken kring heeft moeten missen. De aanwezige kjnderen van den jubilaris stelde hij hun vader tot voor beeld. Ook wees spreker nog op het groote belang, dat de firma de Wild en haar cliën ten hebben bij de werkzaamheden van den jubilaris als voorzitter van de Kamer van Koophandel te Alkmaar. De jubilaris, die zichbaar ontroerd was, zei- de, door dze huldiging ten zeerste verrast te zijn Spreker vertelde daarna een en ander uit zijn levensloop en herdacht in het bijzon der dankbaar de nagedachtenis van zijn oom, den heer M. de Wild. Spreker dankte haitelijk voor de hem aan geboden geschenken en hoopte, dat de goede geest in de zaak nog lang bestendigd moge blijven. We leven nu wel in een tijd van repressie, maar de heer Arntz geloofde, dat we nu door de diepste crisis heen zijn, en hij wees er op, dat achter de wolken nog steeds de zon schijnt. Ook zijn beide neven, de hee ren H. en W de Wild, dankte de jubilaris voor de betoonde medewerking en hij besloot met een driewerf hoera op de N.V. Hol- landsch IJzermagazijn v.h. M. de Wild. Nadat er enkele ververschingen waren rondgediend, werden er nog enkele foto's ge nomen. De jubilaris recipieert hedanmiddag van tot 5 uur in het gebouw De Unie. GESLAAGD. Onze stadgenoote, zuster J. C Rovers, slaagde gister te Amsterdam voor het examen ter verkrijging van de aantee- kening kraamverplegfng. DE EERSTE SPINAZIE AANGEVOERD. Heden werd op de groentenveiling alhier de eerste spinazie aangevoerd door den heer R. Turkstra te Sint Pancras. FEESTAVOND BURGER IJSCLUB. De Burger IJsclub zal haar jaarlijkschen feestavond houden op Woensdag 10 Januari ?'s: cer ze'cer zullen velen van hen, die bij het ijsfeest op de Oudegracht van hen be langstelling getuigden, dezen avond willen bijwonen. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 4.22 uur licht op. en DE LAATSTE WEEK DER WELDADIGHEIDSZEGELS. Mevr. R. PrinsVlessing schrijft ons: In 't Zuiden van 't land gaan, zooals bij >ns op St. Maarten, de kinderen op Drie coningenavond van huis tot huis. Ze dragen een groote ster en zingend van deur tot deur. geeft ieder een kleinigheid. Hebt U de postzegels van 't kind heusch wel goed bekeken? Hebt U wel gezien, dat speciaal „Driekoningin"-zegels zijn, zegels e koopen op 6 Januari? Wacht dus niet vergeefs de sterrendrager- jes aan de deur, maar haal zooveel ge wilt ervan thuis! Op iederen zegel een „kleinigheid1" (nog el over, zelfs na de feestdagen^!) voor het arme en blinde misdeelde kind. Aan 't tentje in den hall vap '4 ooetfcao- toor- y

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2