KLOOSTERBALSEM, EIKEN WINTER LEED HM aan Winterhanden en Wintervoeten Vtaaq en A ynyeMMden Stukke* AKKER'S amateur of prof. NACHTCLUB-MADONNA. pakkisten te koop. WINTERWANDELING Dank zi| den KLOOSTERBALSEM komt hij daar voor goed van af. Door mijn beroep moest ik den ge- geheelen dag op straat loopen en daar door gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles pro beerde ik, maar baat vond ik niet, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. El- ken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als 't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en W. S. te 's-Gr. ORI0INEEL TER INZAOE de eerste plaats middelde de doorslag voor zal geven. Aanpakken dus, reserves. Het derde trekt naar Schermerhom en zal wel onverrichter zake terug keeren. -voeten gehad.' Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand-en snljwonden Ook ongeëvenaard als wrytmiddel by Rhenmatiek, spit en pyniyke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 60 gr. 11.— Schaatsen rij den. De heer J. Paulusma, oud-beroepsrijder, schrijft ons: In het schrijven van den heer van Laer komt een P.S. voor aan mijn adres. Mag ik daar s.v.p. nog even op antwoordenBij voorbaat mijn dank. Ten eerste kan ik niet zien, dat ik door aanhaling van den bewusten zin deze geheel uit zijn verband heb gerukt. Ik laat den be wusten zin hier nogmaals volgen: En gij ouderen moogt de jongeren niet ver leiden door voor hen wedstrijden te organi- seeren om hen een paar luttele guldens te la ten verdienen die verbrast worden op den zelfden avond. Nu kan ik niet anders lezen dan ik gedaan heb, n.1., dat de beroepsrijders minderwaar dig zijn, en net verdiende geld direct weer verboemelen. Dit is een slag in het aange zicht van de beroepsrijders; en nu mag de heer van Laer beweren, dat hij de beroeps rijders niet heeft belasterd en dat het tegen deel waar is, doch als men beweert, dat als ik vandaag een prijs win en dan vanavond in i M J:I AAM oio Aon Victoria-théater Het romantische verhaal met een drama ti scben inslag, dat zich afspeelt m New-York geeft iets van het leven van een revue-meisjt Sally Trent, dat, verlaten door haar welge- stelden vereerder, opgenomen wordtin een liefdadigheidsinstelling om de geboorte van haar kind af te wachten. Daarna begint voo haar een tobben, totdat zij ten einde raan naar de familie van Michael (den verleider) gaat om steun. Men wijst haar echter at en dan ziet Sally geen andere uitkomst dan van haar kind afstand te doen en zich verder al léén te redden. Op haar verlangen zal de kleine den naam Sally blijven dragen ook na haar adoptie. noeg wordt in de 'copgravfneendcr zanger^ is de keel geschoten zoodat hu zijn stem k j !s, maar Cirlie weet op zeer een Duitsche soldaat gevangen e nemen die en prachtstem he ft en den verloerzanger in alle opzichten kan vervangen Natuurli k smokkelt Charlie ook een f !ler,1^sJ. m^'s^ aan boord als het oldatenschip weer naar Amerika vertrekt en met behulp vani eer g dresseerd aapje weet lnj het meisje g tijd verborgen te houden. Er komen zo gewilde ongelukken in de Mm voor, die allen even komisch zijn, dat het publiek zich harte amuseert. Film nummero twee is van heel wat ern stiger aard en behandelt de geschiedenis van een mank jongetje, die o zoo graag met d andere jongens zou willen meespelen en ra- TE KOOP zoo goed al H A N D N AAIMACHIN E S lijken prijs. S. W. VET, Vonlronkenoord Fa. VAN DER HOR' nieuw eenlR9 met kast, bil. T, Langestrnat 21 TE KOOP 1 SCHRIJFBUREAU, i pracht BADKUIP, 1 pracht PhiliP3 LUIDSPREKER. 1 antieke BARO METER, 1 gr SPIEGEL. GEB. VERWEK. Koningsweg. vinden maakt Sally kennis met Carlotti, een cabaret-impressario. Hij stelt haar, nadat zij meer routine in den zang heeft verkregen, in staat carrière in het cabaretleven te mak ui en zij wordt beroemd onder den naam Mimi Benton. In het cabaret ontmoet zij 1° Cummings, een radio-impressario, die zich erg voor haar interesseert. Op een avond, dat in de studio het kinder uurtje zal uitgezonden worden, is Sally daar aanwezig en als nu de vrouw die hei kindieruurtje verzorgt, door plankenkoorts wordt bevangen, springt Sally voor de mi crofoon. Haar optreden onder den naam de goot lig, dan voel ik dit niet aan als een parne Jenny blijkt een groot succes en Cum eer, doch als smaad. De heer van Laer komt nu een beetje bi). om de dat he, verder geen ongelukjes met onze spelers heb ben, d.w.z. als we niet te veel met invallers te leampen hebben, koesteren wij gegronde hoop op een goeden afloop. De animo laat bij het K.F.C.-elftal iverigens niets te wen- schen over, en zeer zeker zullen alle spelers hun uiterste best doen om de kans, die er nu is, te benutten. Houdt uw elftal er een bepaalde speel wijze op na? Hoewel dit voor de diverse tegenstan ders wel eens gewijzigd moet worden, spelen wij altijd in de W-formatie. De binnenspelers houden steeds verband met de verdediging, terwijl onzer er altijd op hamert, dat ook de v'eugelspelers met de halflinie verband zoe ken. D.w.z. dat zij niet, zooals wij dit dik wijls zien, als toeschouwer fungeerenen in de verte het spel gadeslaan. Tot zoover onze zegsman en toen wij af scheid van hem namen hadden wij den indruk gekregen, dat er op de Koog al het moge lijke gedaan wordt om het spelpeil op te voe ren en dat K.F.C. het met naar bescheiden materiaal al tamelijk ver gebracht had. De bedoeling was goed. Het was Noordhollanders te waarschuwen, zoo niet moest worden, omdat men hier geen kennis van zaken heeft en daaraan moest dan de eer en goede naam der beroepsrijders maar opgeofferd worden. Hij is dus bang. dat als de N.H. beroepsrijders worden, dat ze dan zeer diep zinken. Doch ik vraag U staat Pronk als beroepsrijder op lager pei dan als amateur? Zou Keetman de prof een ander mensch zijn dan Keetman de amateur En gelooft de heer van Laer, dat er ook maar één prof gevonden kan worden, die als hi: vanavond aan den boemel gaat, morgen weer geschikt is om aan den start te verschijnen Neen, iemand die aan den boemel gaat, of hij nu amateur is of prof, is ongeschikt en is er dan ook spoedig uit. Ik eindig met den wensch, dat als de heer van Laer weer meent in het strijdperk te moe ten treden voor het amateurisme, hij dit dan niet weer doet ten koste van de eer en goeden naam der profs, want als mensch staan ze gelijk met amateurs. iai auvuuv. lJ.rtl «"UCLt jvi Na vele vruchtelooze pogingen om werk te v0^en maar altijd met een beugel moet loo- oen. Vader en moeder legrimen niet wat er in hem omgaat, maar hij heeft een vriend rn en ouden paardentramconducteur, een zc origineel type, die hem leert boksen en vis- schen en die de beste kameraad is. die hu zk li maar kan wenschen. In deze film komt duioe- 'ijk naar voren hoe wreed de jeugd kan zijn. Dickey is het mikpunt van heel wat spotter nijen en zijn ouders sparen hem in alle op dichten en begrijpen niet hoeveel behoefte de 'ongen heeft om eens flink te vechten en te 'oonen, dat hij in allen gevalle zijn vuisten ■an gebruiken. De oude conducteur geeft hem n stilte boksles, maar als de jongen een keer bij het visschen in het water is gevallen wordt hem deze omgang verboden. In een ge vecht met een valsch neefie delft hij het on derspit en geeft de schuld van alles aan den ouden man, die altiid alleen op zijn* bestwil edacht was en nu het huis waarin hij steeds 'astvriiheid vond moet verlaten. Hij raakt ook zijn conducteursbaantie kwiit en zal juist oaar het armhuis gebracht worden als Dickev 'iem berouwvol vergeving komt vragen Oo betzelfde oogenblik komt het neefie met ziin kornuiten weer ondao-en en dan houdt de "ude man met zijn revolver ieder in bedwang, die het gevecht wi' verstoren. Dickev moet en ^al ziin zelfrespect teug krijgen en hij ver slaat in een verschrikkelijk gevecht het on sympathieke neefie, dat hem altijd geterrori seerd heeft. Een verbroedering volgt en de oude man mag weer in de veilige woning Diokev's ouders termrkeeren. Jackie Korfbal. DE EERSTE KLASSERS. Gemakkelijke taak voor de leiders in Zuidholland. Spannende ontmoetingen in het Oosten. Het Westen In verband met het feit, dat morgen de eerste ronde voor de bondsseries om de zil veren korf wordt verspeeld, waarvoor vrijwel alle West le klassers uitkomen, vinden er voor de competitie in het Westen slechts 2 wedstrijden plaats. In beide ontmoetingen een treffen tusschen de hoogst geplaatsten en de ondersten. H. K. V. ontvangt de hekkenslui ters D. K. C. In Delft wonnen de Hagenaars reeds met dubbele cijfers, zoodat ook nu de uitslag niet twijfelachtig is. De leiders Deetos krijgen bezoek van Ons Eibernest. De uit wedstrijd leverde een benauwde 2l-over- winning voor Deetos op, doch de Dortena- ren, die nog steeds het maximum aantal winstpunten hebben, zullen thans wel met grooter verschil in het voordeel blijven. Het Oosten. Afd. A. Rapiditas ontvangt de leiders Z. K. C Hoewel de thuisclub een zeer bescheiden plaats op de zanglijst inneemt, kon de rivali teit tusschen deze twee plaatselijke clubs wel eens een spannende strijd doen ontbranden, waarbij Z. K. C. niet dan met groote moeite de beide punten in de wacht zal sleepen Eckca, de tweede candidaat voor de eerste plaats ontvangt de hekkensluiters Be Quick, wat een overwinning voor de thuisclub wordt. Afd. B. Belangrijk is hier de ontmoeting tusschen de twee ondersten H. K- C. en Wit Blauw. H. K. C. bezet met 4 punten de voorlaatste, Wit Blauw met 2 punten de laatste plaats. Beide ploegen ontmoette elkaar dit seizoen nog niet. Door een overwinning kan H. K. C. zich, temeer waar zij een wedstrijd minder speelde, vrij veilig stellen Wit Blauw zal echter deze laatste kans niet zoo maar laten voorbij gaan. Een uiterst spannende ontmoe ting zal dan ook het gevolg zijn, waarbij wellicht terreinvoordeel de doorslag zal Igeven. Ook in Delden bij Zwart WitNaas zal het spannen. Beide hebben nog een kansje op de eere-titel De verliezer kan zich uitgescha keld achten. Wij houden het op het meer ge routineerde Naas, dat er steeds 'beter in komt. De leiders D O. S. kunnen van het bezoeken de Achtte winnen. Het programma voor de eerste ronde van de Bonds-series om de Zilveren Korf, waaraan kunnen deelnemen eerste en tweede klassers N. K. B., luidt voor morgen Noordholland. Olympia—K.Z. D.E.D.Z.K.V. WesterkwartierLuto. Blauw Wit—Hercules Swift—D.V.D. D.T.V.—Sportief Samos—K.V.D. Znidholland Het Zuiden—Philips Sportver Rozenburg—H.S.V. Velox—Het Zuiden 2 Leiden: Fluks—O.S.C.R. Onze korfballers. Programma voor morgen. Castricum: Vros 2—K.V.K.V. 2 SchermerhornJong Leven l—K.V.K.V. 3. Na een lange rustpoos verschijnen morgen weer eenige K.V.-twaalftallen in het veld. De reserves gaan bij Vios 2 op bezoek. De punten kunnen mee naar Alkmaar gaan, doch de overwinning dient zoo groot moge lijk te zijn, daar waarschijnlijk het doelge- Automobilisme. RALLYE MONTE CARLO. Ongunstige berichten uit Athene, Madame Rouault en Quinlin, die verleden jaar op hun Salmson de Ralley Monte Carlo wonnen in de klasse voor kleine wagens (be neden 1500 c.c.M.) wilden dit jaar vanuit Athene vertrekken om te trachten deze over winning te herhalen. Eerst echter zijn zij de route gaan verkennen. Hunne ondervindin gen deelen zij in „L'Auto" mede. Vanuit Marseille vertrokken zij per boot naar Athene. Het klimaat in Griekenland was zacht, maar het regende voortdurend. De reeds onder normale omstandigheden zoo af grijselijke wegen, waren ware modderpoelen en moerassen geworden, waarop het onmoge lijk was een gemiddelde van 40 te maken. Zoo goed en zoo kwaad als het ging be reikten zij Saloniki en trokken vandaar Bul garije in op weg naar Sofia. Daar was de temperatuur niet meer mild, maar vinnig koud en erger nog, de sneeuw lag er 80 cen timeter hoog op de wegen. Toch zetten zij door, de Zuid-Slavische grens over om daar in de nabijheid van Nis een roemloos einde van hun onderzoekingstocht in de sneeuw te vinden. Zij waren gedwongen naar Sofia t-rug te keeren en daar hun wagen op den trein te zetten naar Parijs. In ZuidLSla vië hoorden zij bovendien nog, dat het pont- veer over de Sava te Belgrado ook al nier meer vaart omdat ,-de rivier met ijsschotsen bedekt is en de automobilisten dus hun wa gens per trein over den spoorbrug moeten vervoeren. Hoe zal het daar in den Balkan tijdens de Ralleydagen zijn? Zullen de deel nemers Athene zelfs wel op hun heenreis kunnen bereiken? Madame Rouault en haar metgezel hebben niet op de beantwoording van dezen vraag gewacht. Zij hebben Athene als startplaats opgegeven en zullen nu waarschijnlijk vanuit Stavanger vertrekken. P. L. H. LAMBERTS HURRELBRINCK. mings verzoekt haar er mee door te gaan. Zij accepteert en als zij onder de brieven mm dankbetuiging van kinderen, die de studio binnenkomen, er eentje ontdekt met den naam Sally als onderteekening, ziet zij de mogelijk heid opdoemen om door middel van de radio haar kleintje op te sporen. Doch al haar zoe ken is vergeefs. Als Michael weer in New-.York terugkeert hoort hij dat Sally om zijn hulp gevraagd heeft. Hij ontmoet haar in Carlotti's cabarel maar zij wijst hem zonder meer af. Den volgenden dag ontvangt Sally eer briefje van een luisteraartje met den naam „Sally", welks geboortedatum overeenkomt met dien van haar eigen kind. Cummings die van Sally is gaan houden, brengt haai naar het adres. Zij gaat er binnen en staat tegenover Michael. Een oogenblik later is zij bij haar dochtertje. Haar vroegere verloofde smeekt haar hem te willen vergeven en te blijven en zij stemt er ten slotte in toe. Buiten staat Cummings te wachten. Als dit wat lang duurt, stuurt hij zijn chauffeur naar boven en als deze terugkomt met de boodschap dat er een zekere Michael Gard- ner woont, begrijpt Tony waarom Sally niet komt en rijdt weg in zijn taxi Dit is een film, die menigeen niet zonder aandoening zal zien. Er spelen zich tusschen moeder en kind treffende tooneeltjes af. Cora Sue Collins is een allerliefste baby, Claudette Colbert de liefhebbende moeder, die, ondanks jaren van uiterlijke onverschilligheid, haar kind nooit heeft vergeten. Zij speelt haar rol zeldzaam mooi. Ook door het spel der andere artisten is deze film er een geworden, die verdient door velen gezien te worden. Het programma wordt aangevuld, behalve met de aankomst van de Pelikaan, door de klucht Liefde aan den rekstok, een aardige screensong met de Mills Brothers en binnen- erï buitenlandsch nieuws; In woord en beeld "an Cooper als Dickev en Chic Sa1e als de oude 'ramconducteur laten zich in deze mooie film van hun beste znde kennen. Vooraf paat een lange serie binnen- en huiten'andsrh nieuws in beweegbaar geïllus- treerden vorm. Bussum: Amsterdam: Utrecht: Rotterdam: HET DRAMA DER WOLKEN KRABBERS, Alkmaarsch Bioscoop Théater. Het is een heel mooie boeiende speel film die het A. B. T. deze week brengt, een film die ieder met veel genoegen zal zien om den boeienden spannenden in houd en de uitstekende vertolking. John Breen heeft als jongen op de shuit van zijn ouders steeds gedroomd van de hooge gebouwen der wereldstad- Daaraan zou hij graag werken. Maar alleen door een gelukkig toeval vindt hij er werk. De ingenieur Mac Clellan wordt zijn beschermer en langzamerhand komt John in de betere kringen. Bijna zou hij daar de nobele Kathleer vergeten zijn en ten prooi gevallen zijn aan de verlei delijke Pauli, als niet Mac tusschenbei- de was gekomen. Natuurlijk wordt later de groote sympathie van Mac voor John volkomen verklaarbaar, maar dan dreigt een ernstig conflict dat alleen wordt op gelost als de algeheele waarheid aan John wordt medegedeeld. E en-ongeluk op den wolkenkrabber brengt John en Mac nog nader tot elkaar en het einde is een heel gelukkige ver bintenis tusschen John en Kathleer. Thomas Meighan, een bekend acteur uit vroegere jaren, blijkt nu in de spre kende film uitstekend op dree.f Prachtig is het spel van den ons onbekende Har die Albright, die inderdaad volkomen ingeleefd schijnt te zijn in de figuur van John. Maureen O'Sullivan is een aller liefste Kathleer en Myrna Loy had alle kwaliteiten voor de verleidelijke Paula. ONTWAKENDE JEUGD. Bioscoop Théater Harmonie. Zij, die het schitterende tooneelspel „Eind examen'' hebben gezien, zullen vanaf Zondag in de gelegenheid zijn in de Harmonie een vergelijking te maken en wel met de film „Ontwakende Jeugd", die naar hetzelfde stuk van Max Dreyer is bewerkt. Natuurlijk bood de film mogelijkheden, die het tooneelstuk niet kon geven, maar het ster ke spel vergoedde bij de tooneeluitvoering al les. In de film is het spel niet minder sterk. Allereerst kan men de kennismaking hernieu wen met Hertha Thiele, die zoo prachtig de rol van het meisje speelt, het meisje, dat zoo wel den leerling als den leeraar onder hare bekoring brengt. En daarnaast de figuur van den nobelen rector, treffend uitgebeeld door Heinrich George. Leeraar en leerling staan tegenover elkaar in de persoon van Peter Voss en Abert Lieven. 't Is een bijzonder geslaagd beeld uit het leven van jonge menschen, voor wie het eind examen van zeer groote beteekenis is, en waarvan de karakters zoo sterk uitéénloopen en de één veel dieper voelt dan den ander, Dat de regisseur Carl Fröhlieh dit school leven zoo juist treffen kon, bewijst opnieuw zijn groote capaciteiten. Met de herinnering aan Meisjes in Uniform, en Acht meisjes in een boot, zal niemand willen verzuimen ook deze boeiende film te gaan zien, die in alle opzichten groote belangstelling verdient. Aan het hoofdnummer gaat ditmaal een zeer afwisselend programma vooraf, dat eveneens zeer de aandacht waard is. Het voorprogramma brengt Universal-Mo- vietone en Hollandsch Nieuws, een natuur opname van den Mongoo'sche woestijn, een komische twee-acter alleen door honden ge speeld, een klucht van Harry Langdow en een teekenfilm. Voor ieders smaak dus wat. Een zeer goed afwisselend programma. FILMS MET EEN LACH EN EEN TRAAN. Cinema Americain. Amerikaansche films waarin soldaten de hooofdrollen spelen zijn altijd bijzonder ko misch. Zij spelen gewoonlijk in oorlogstijd, terwijl de troepen in Frankrijk gelegerd zijn en dan is er altijd wel de een of andere grap penmaker, die alles had kunnen worden be halve soldaat en die door zijn wonderlijke avonturen het succes van de film op zijn ge weten heeft. In de film De Hooge C en Een Hooge Zee is het Charlie Chase, die de heldenrol speelt of beter gezegd de clownsrol want hij is zoo'n slecht soldaat dat hij meer in de pro voost zit dan in de vrije lucht. Hij loopt met een tuniek die nooit sluiten wil, hij is bijzon der hardleersch om zijn meerderen te kunnen onderscheiden en hij salueert als een polder- :ongen. Is deze film is hii de man, die bijzon der op mooien zang gecharmeerd is. Hij heeft zelf een prachtstem en heeft nu drie andere soldaten gevonden, die met hem een kwartet kunnen vormen, dat zich zelf op allerlei instrumenten begeleidt. Jammer ge- EEN NET>Et'LANT>c'r,irjF Fn.M. Dc Eerste Nederlandsche Hlm met Nederlandsche artisten en technici, vervaardigd in een Nederlandsche studio met Nederlandsche apparaten Donderdagavond is in tegenwoordigheid van prins Hendrik en leden van het corps di- plomatique, in het City-theater te 's-Graven- liage de eerste voorstelling gegeven van de nationale film Prins Willem van Oranje, ver vaardigd op initiatief van de heeren Jhr. Jan reith, jan wils en Jan C. W. Polak, in de studio's van Philips te Eindhoven en waarin Cor van der Lugt Melsert de hoofdrol ver vult. V Tot de talrijke aanwezigen behoorden ver der nog de minister-president, dr. H. Colijn en de ministers mr. J. A. de Wilde en mr. dr. L. N. Deckers en voorts de vice-presidem van den Raad van State, hjr. Beelaerts van Blokland, de chef van den Generalen Staf ge neraal Seyffardt, de burgemeester van 's Gravenhage jhr. Bosch van Rosenthal, ver scheiden leden van den Raad van State, raadsheeren in den Hoogen Raad, leden van de Staten-Generaal, van de Provinciale Sta ten, van den gemeenteraad en tal van mili taire en burgerlijke autoriteiten. De voorstelling werd geopend met een kort woord van welkom, namens de directie van het City-theater, waarna de voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, de heer D. Hambur ger Jr., een korte inleiding uitsprak tot dit eerste Nederlandsche filmproduct, dat met medewerking van Nederlandsche artisten en Nederlandsche technici in een Nederlandsche studio en met Nederlandsche aparaten is tot stand gekomen. Nadat een gevarieerd voorprogramma was gegeven, werd na de pauze de Prins Willem van Oranje-film vertoond. De voorstelling, welke met het volkslied was geopend, werd daarmede ook besloten. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—6 regols 60 cent bij vooruit- bètallno te voldoen. TE KOOP GEVRAAGD: een 2o hands hoogtezon-apparaat, merk Hano, in goe den staat, met vermelding van prijs en sterkte. Brieven onder letter TB. bureau Nieuwe Hoornsche Crt., Hoorn. TE KOOP: Vlamingo Oloestook Inrich ting type „Ideaal", Radiotoestel Bell Telephone" 220—110 volt, weinig bruikt, en 6 v. accu voor auto. J. SCHOEN, Oudegracht 93. In valen mist is het jaar begonnen: maar daarachter staat de zon. de zon van Januari, Mischien zullen we straks weer lansrs de wa terwegen kunnen gaan, als de vorst terug, keert en opnieuw de wijde verten lokken. Dan zullen we als Pallieter weer kunnen schaver dijnen, zooals het karakteristieke Vlaamsche woord het zegt. Herinnert ge u, tusschen haakjes, het prachtige hoofdstuk uit Felix Timmermans' mooiste en altijd weer bekoren- de werk, dat den dagenmelker tot hoofdper- soon heeft, het hoofdstuk getiteld „Ode zan gen?" Daarin wordt de schoonheid van een winterdag rond Kerstmis op fijne, teekenen- de wijze beschreven en de weergave van Pal- lieter's schaatstocht is van deze beschrijving een hoogtepunt „Pallieter danste een rond op het be sneeuwde ijs van de Nethe en schoot er dan van onder, wiegend als een vogel in de lucht, rank en licht als een pluim. Hij scheer de over de vrije, vaste waterbaan, en zijn hoofd stak juist genoeg boven de dijken uit, om het landschap te kunnen overschouwen. E>e zon zakte rood in een purperen adem weg, kleurde even lichtelijk de sneeuw en de rijpende maan in de groene lucht begon t» glansen. PalFeter reed maar altijd door, zacht wiegend, als meegedragen door den wind Iets van de vreugden van een schaatstocht geeft een winterwandelins' ook, al mist de wandelaar het vlupge rythme en de pittige cadans van den schaverdijner. Maar daar staat tegenover dat de schaatsenrijder voort wil. voort, al verder, terwijl de voetganger gemakkelijk tot stilstaan komt en dan eerder de kleine dingen zal merken. Die kleine dingen, die een winterwande- lin<r tot een vreugde kunnen maken, zij zijn er in overvloed. Het is de roep van ds kraaien, hun vlucht, hun pekrak uit hun ge sprek, misschien hoog in de toopen van de iepen aan den rand van het park. Het is ds kroon van die iepen zelf met het fijn ge- etste takkenspel tegen den griizen, den gou den of den avond-rooden winterhemel. Het kan het teer getwinkel zijn van de goud haantjes. onze kleinste vogels, die als vlugge Ritsjes kleur geven aan het hakhout of het lenife bewegen van het boomkruipertje aan de dikke stammen der boomen langs de ween. De meezen kleurig en fel, forscher de koolmeezen, kleiner, stemmiger ook van kleur met hun kosteliik b'auw de pimpels, kunnen het zijn, buitelend om de pindasnoe- ren of vliegend van tak tot tak. 't Is de schuchtere verschijning ook van de roodborst winterzwerver in deze landouwen, wiens terra borstk'eur even een k'eurige noot geeft in den grijzen mistigen wintertuin. Zwarte knoppen van d" esscbentwiigen hooren tot die winter tooi. die vol onuitputtelijke charmes is voor "Ik die de oogen open heeft, zwarte esscheri- knopnen, zoo goe dals stijve elzenkatjes en ktirtwitoen in hun win'ersche verlatenheid. En om deze kleine dingen, vol niettemin van iets van 't groote. ontzaggelijke leven, d?t bedekt verborgen, nu en dan aarzelend, schuchter of ook al af en toe uitbundig sterk, zich onenbaart. om deze k'eine dingen van roep, getwinkel. wat k'eur, wat knop, wat spel al van 1'e'de en list. weeft dat groote, ^eweldiTe le-en zich voort. Wijde vergezich ten over land en zee openharen er iets van, in fe,1en rooden gloed, die zich uit den avond hemel over de aarde stort, breekt er iets van open. in mi.stwaden verbergt het zich en in de uit diepblauwen hemel stra'ende Januari zon zal het morgen, overmorgen, in komende dagen en weken in elk geval, schijnen, stra lend en glorieus. Pallieter voelt er iets van over zich komen van dat groote, mysterieuse, in goddelijke macht omsloten leven, als hij van zijn schaatstochten langs de Nethe, wandelt naar huis. „De stilte, die over het sprookiesland hing, was zoo schoon als de maan en de sneeuw en roerde zoo innig als de verzilverde blauwte. Ineens ging er hoog boven hem een ver ge rucht op een zoevend vleuggeruisch. Hij zag, en hoof in de lucht ontwaarde hii een mach- wilde-zwanenvlucht, °P een lange, lange rij. dm heel de streek overspande. 't Was ontzettend in d;en goddelijken, lich ten. stillen winternacht. Pallieter verroerde zich niet en hij zag en hoorde ze verder zuch ten en ruisehen de bloeiende maan voorbij, waarop ze zich even afteekenden en dan, van achter verlicht, den oneindigen winteravond ge- Handnaaimachine met kap 7.50, Sin- ger Handnaaimachine 15, Pfaff Hand en Trapmachine 35, Singer Hand- en Trapmachine 25, enz. alle in prima staat. DEKKER, Laat 182. Gemakskoffer met pot 6, Veerenbed 7.50, mooie Divan 7.50, Buffetje 12.50, Vast kleed 7.50, Bedstel 4 deelig 7.50, eiken Lits-jumeau z. g. a. n 15 enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP gebruikte STOFZUIGER merk Miele voor spotprijs. ^Adres EENDRACHTSTRAAT 8. Een gebruikte HAARD, een E~ M. Jaarsma VULKACHEL, een GODTN- KACHEL No. 109, alles in goeden staat DE HEER en VRIESMAN, Verdron- kenoord 85. Gebruikte Meubelen voor spotprijzen als Dressoirs, Kasten, Tafels, Stoelen Divans, Spiegels, Ledikanten, Bedden Fornuizen, enz. J. L. SOSTMAN Jr, Verkooplokaal Ridderstraat 10 in Zoo kan, zeker niet minder dan andere ge tijden. oo een winterwandeling in zonnespel, in mistwaden, in roep en klank en kleur, in knoooend leven, in weidsche vogelvluchten, in den glans van den sterrennacht het groot- sche mvsterie tot ons spreken A. L. B. Runen veramwoordeliikheid van d4 Rt ictit. De opnami tn de rubriek, bewlist Qeenszms dat de redactie er mede instemtL M. de Redacteur. Met eenige ergernis hebben de Hotel-> Café- en Restauranthouders het onbe zonnen geschrijf var den heer Basterd in de Alkmaarsche courant gelezen. Is het de gedwongen rust, die inzen der zoo wrevelig maakt, of komt het door een conflict met den eigenaar van het hotel de „Oude Prins" wegens zijn onhebbelijk optreden? Wat het ook zijn moge, ondergeteekende en al zijn col» lega's hadden van een man van stan ding dit niet verwacht. Wij zijn perplex en zullen in de details niet op zijn schrijven reageeren. Boven zoo iets zijn wij ver verheven! Met dank voor de plaatsruimte. H. LONDON, Voorzitter Afd. Alkmaar Ne®- Bond van Koffiehuis-, RestaU* Tunth ouders an Sliiter*.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6