Jieck School tBümentand Ten behoeve van het prov. ziekenhuis te Medemblik werd besloten een stuk grond, groot 2 H.A. 36 A. aan Jx koopen voor 8000- Reglementswijziging water schappen. JIlvl M In de middagvergadering werd be- houder Opdam „dat zal je wel zien gejiet- handeld een voorstel van Ged. Staten men geen genoegen te nemen. I oen eenter deur de boodschap mocht overbrengen. Dat werd cadaver-discipline .genoemd. Gelukkig was men bij de modern georganiseerden be reid de pers in te lichten. De met-katholieken hadden unaniem besloten om geen werk te hervatten als men niet wist wat men ver diende. Met een minachtend gebaar van wet- tot wijziging van bizondere reglementen van bestuur voor onderscheidene water schappen en tot van kracht verklaring van het Algemeen Waterschapsregle ment voor Noordholland voor die wa terschappen. De heer De Jong Schouwenburg (c.-h.) diende een amendement in, om voor den Haarlemmermeerpolder hét meervoudig stemrecht te handhaven. het besluit der r.k. kwam om door te gaan, besloot men algemeen de werkzaamheden te hervatten, omdat men de consequentie met durfde aanvaarden. De organisaties zullen een onderhoud met D. en W. aanvragen en zoo mogelijk een regeling krijgen die aan vaardbaar is. We hebben Dinsdagmorgen een kijkje genomen op het werk en vernamen dat het raadslid Kostelijk had geadviseerd om door te werken. Over het loon valt te L-emrecm ie uauuutivtjii. uu» uuui iv -- --- o ijpn De heer Kooiman (Ged. St.) merkte op, praten. Ook vernamen we dat de raadsleden dat er voor eenige andere polders meer Kostelijk, Dekker, Greeuw en Keesman aller- si ixt ur»inAr»xTAiirlicr I kfliunnHpraarc wflrPtl V3F1 QCZC itAC aanleiding bestaat, het meervoudig stemrecht in te voeren, dan voor de Haarlemmermeer. Er is geen reden een uitzondering te maken. Na re- en dupliek werd het amende ment verworpen met 32 tegen 20 stem men. De voordracht van Ged. Staten werd z.h.s. goedgekeurd. Bruggenbouw. Bij het voorstel tot het verleenen van een tweede bijdrage, groot 3000 aan de gemeente Rijp voor den bouw van een brug, merkten eenige leden pp, dat deze brug onnoodig duur is geworden, omdat niet deskundig te werk is gegaan. De heer Kooiman (Ged. St.) deelde mede, dat Ged. Staten in het vervolg bij het verleenen van provinciale subsidies zullen overwegen als eisch te stellen, dat het bestek wordt opgemaakt en de lei ding van het werk berust bij een alles- minst bewonderaars waren ling. Het werk was in vollen gang. Vaklieden waren bezig om het schaftlokaal in te richten Het schaftlokaal waar de menschen hun twaalfuurtje moeten gebruiken spot met alle eischen van comfort en hygiene. Er is geen licht, geen tafel en het „dak" laat het wate door. De directiekeet ziet er nog slechter uit. Noodig zal zijn dat men een behoorlijk lokaal heeft. Voor de weri.loozen is een behoorlijk ingericht lokaal een gebiedende eisch. we hebben gevraagd of de arbeidsinspectie en politie hier geen taak te vervullen hebnen, doch kregen geen definitief antwoord, we zijn benieuwd watde organisaties bereiken. BROEK OP LANGEMDÏJK. goedge- In 1933 werden geboren 26 (17) jongens en 23 (26) meisjes. Totaal 49 (43). Hiervan be- hooren 21 tot de herv. kerk, 20 tot de gerei. kerken, 5 tot de chr. geref. kerk en 2 geen eins bekwaam deskundige, ter beoordee- kerkgenootschap. Overleden: 11 (9) m. en 14 I /10,) vr totaal 25 (19). Leven'oos aangege ven: geene (2). Huwelijken 15 (12). Echtschei dingen 1 (2). Ingekomen personen 32 (31) m en 40 (55) vr., totaal 72 (86). Vertrokken per sonen 51 (51) m. en 47 (58) vr., totaal 98 (109). Op 1 Januari 1934 bestond de bevol king uit 1154 (1158) m. en 1204 (1201) vr., totaal 2358 (2360) personen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het vorig jaar. Jing van het college. De voordracht werd hierna keurcL Verkeersinspectie. Aan de Vrijwillige Verkeersinspectie fn Noordholland werd een bijdrage van 360 verleend voor de jaren 1934 en 1935. Besloten werd voor 45.000 deel te nemen in het waarborgfonds ten behoe ve van de in 1935 door de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur te Heemstede te houden internationale bloementen toonstelling. Over het laatste voorstel der agenda: vaststelling van een derde suppletoire begrooting voor 1933, tot het aangaan van een geldleening en tot het doen van betalingen uit den post onvoorziene uit gaven, dienst 1933, ontspon zich een uitvoerige discussie tusschen den heer De Miranda (s.-d.), den heer Bomans (Ged. Staten) en den voorzitter, jhr. mr. dr. A. Röell. De voordracht van Ged. Staten werd ten s'otte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De zitting werd hierna gesloten PENSIOENVERHAAL. Ook voor burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. Gedep. Staten van Noordholland hebben fn een rondschrijven aan de gemeentebestu ren medegedeeld van oordeel te zijn, dat nu de omstandigheden algemeen nopen tot het beperken van de gemeentelijke uitgaven, en meer en meer de openbare besturen beslui ten tot het toepassen van het door de wet toe- glaten pensioensverhaal, er alle aanleiding is dit verhaal ook op de wedden van burge meesters, secretarissen en ontvangers moge- lijk te maken. Zij wenschen derhalve, aan de hand van de wettelijke bepalingen, het oordeel van de raden en van de colleges van B. en W. te kennen ten aanzien van hun plannen tot wij ziging der geldende salarisregeling. De denkbeelden van Ged. Staten komen hierop neer, dat zij naast de tijdelijk korting van 6 na aftrek van een vierde der wedde tot een maximum van 100, voor de jaren 19331935, een nieuwe definitieve korting wenschen van omstreeks 8 dezer wedden wor alle gemeenten in Noordholland. HOORN. De heer P. de Haan alhier Is geslaagd Voor het examen Engelsche Handelscor respondentie van de Vereeniging van Leera ren in Handelswetenschappen. Een ieder zijn eioenTieTcer Bij aankoop van 1tube Odol-tandpasta a 60 ct. of2tuben0dol tandpasta a 35 C oflflaton Odol mondwater vanaf pacht- en hypotheekmisère en een voorstel van het dag. bestuur om een boekhoudbureau op te richten, dat de leden goedkoop helpt. BEPERKING VAN HET AANTAL KALVEREN. De crisis-rundveecentrale maakt bekend, dat het in haar voornemen ligt binnen kor ten tijd over te gaan tot het afnemen van vrouwelijke nuchtere kalveren. Deze afname houdt verband met de doorvoering van het teeltregelingsplan, hetwelk tep doel heeft het totaal aantal aan te houden kalveren te be perken. Nader zal worden bekend gemaakt op welk tijdstip met de levering zal kunnen worden begonnen en tegen welke prijzen de afname zal geschieden. CRISIS-V ARKENSWET 1932. Aantal te houden varkens. De Gewestelijke Varkenscentrale Noord holland vestigt er de aandacht op, dat het aanbeveling verdient eventueele bezwaar schriften tegen de toewijzing van het aantal te houden varkens vóór 1 Febr. 1934 bij haar in te dienen. T ZAND. Botsing. Tegenover het café van den heer H. Schrieken, alhier, had een botsing plaats tusschen ?en rijdenden en een stilstaanden vrachtauto. De botsing geschiedde, doordat de langs den weg staande auto onverlicht was en hij bovendien te veel naar het midden van den weg stond. Beide wagens werden vrij ernstig bescha digd. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. In plaats van kapelaan Willemse, die is vertrokken naar Volendam, is tot kapelaan alhier benoemd de heer Jac. Berkhout uit warmond. HEILOO. De gemeentelijke werkverschaffing. Onze correspondent schrijft: Hoewel men Maandag aan het werk bleef, Was men allerminst in de stemming, doordat men niet wist wat men verdiende. Wethou der Opdam liet weinig los, en na afloop van het werk kwam men in het schaftlokaal bij een, om de houding te bepalen, doch de r.k. wilden geen besluit nemen, 's Avonds waren de r.k. werkloozen bijeengeroepen in het Brunogebouw en de anderen in café Roo- zing. De r.k. hadden den vrijgestelden Dekker in hun midden, waar de voorzitter van den r.k. Volksbond de vergadering .presideerde. Er waren pl m. 60 personen aanwezig en in café Roozing een 40 personen. Voorzitter Kraakman gaf geen critiek en wenschte evenmin inmenging van een deputatie van de modern georganiseerden, die buiten de BOND VAN LANDPACHTERS EN HYPOTHEEKBOEREN. Een pachtwet noodzakelijk. In de Harmonie te Groningen is heden morgen een groote openbare vergadering ge houden van den Bond van Landpachters en Hypotheekboeren, waarin als spreker optrad de heer H. S. van Houten, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: „Wat de regee ring tot dusver voor den landbouw deed, wat ze van plan is te doen en wat het uitwerkte en uitwerken kan voor heel het platteland Spr. behandelde in de eerste plaats de vraag waarom de landbouw zoo zwaar en snel is getroffen. Hij wees er op dat'de boer, die geen reserves had', reeds in de jaren 19231930 verarmde en sindsdien niets meer heeft verdiend, het bedrijfs- en familie kapitaal heeft opgeteerd. Van 1919—1928 werd voor ruim 1300 millioen aan nieuwe hypotheken ingeschreven, wat beteekent een vrij snelle onteigening van den grond ten be hoeve van het bankkapitaal. Daarbij komen nog de vele onderhandsche overdrachten van eigendom tengevolge van de crisis. Het even wicht tusschen vraag en aanbod is verbroken en tengevolge van het ontbreken van een pachtwet kwam men steeds tot te hooge pach ten. Dit besef dringt weer door nu men ziet, hoe de steun weg gaat aan hooge pachten en de rente hoog blijft. De regeering steunt met 160 millioen den landbouw. Steun kan echter niet eeuwig duren en ook autarkie is op den duur onmogelijk. Onze intensieve landbouw en tuinbouw kan niet bestaan zonder export. Autarkie beteekent blijvend de bitterste ar moede. Wij moeten exporteeren en de regee ring moet dus in die richting werken. De regeering moet ook de organisatie van de landbouwproducten ordenen. Teeltregelingen zijn onmisbaar. Gedeeltelijke ombouw en aanpassing der productie is noodzakelijk; voorts maatregelen tot vaststelling van een redelijk prijspeil. Aan ae regeeringsmaatregelen ontbreekt tot dusver de méést noodzakelijke, n.1. een goede pachtwet, verlaging 'van hypotheek rente en waterschapslasten benevens een exe cutie-verbod. Spr. zette vervolgens uiteen hoe een pacht wet moet zijn. Zij moet in de eerste plaats het continuatierecht inhouden. Zonder dat recht is elke regeling onvoldoende. Naast het gebruiksrecht komt het aan op een billijke verdeeling van het agrarische in komen. De steunmaatregelen hebben den alge- meenen toestand iets verbeterd en den moed verlevendigd. Spr. leverde hierna scherpe critiek op de rede, die de heer Chr. v. d. Heuvel op 21 Juli 1.1. in de Tweede Kamer heeft gehouden, waarin deze zich tegen een pachtwet en ren teverlaging van den hypotheekboer ver klaarde. Spr. herinnerde er vervolgens aan, dat de minister-president, dr. Colijn, de indiening van een ontwero-paehtwet nog gedurende dit zittingjaar heeft beloofd, dat er spoedig een regeling van het executierecht zal komen, maar dat de regeering niet bereid is tot ver- 'aging van rente over te gaan. Spr. las een citaat uit een A.-R. blad. waaruit blijkt, dat niet alle A.-R. het met het laatste gedeelte van die uitspraak eens zijn Spr. achtte die verlaging der hypotheekrente noodig. Spr. verdedigde zich vervolgens tegen aan vallen, op hem gericht o.a. in het orgaan der Boerenbonden, en behandelde het executie- recht, met de regeling waarvan de regeering z. i. veel te lang getreuzeld heeft. Het werd op 19 Sept. in de Troonrede aangekondigd en het ontwerp is nog niet bij de Kamers in gediend. Toch ligt ook hier niet alle schu'd bij de regeering. De boeren zelf dragen de grno'ste schuld. Tenslotte drong spr. erop aan, om met kracht de actie voort te zetten en deelde mede dat straks vragenlijsten aan de afdeelingen worden gezonden om nieuwe gegevens inzake KENNEMERLAND. Na de feestdagen toont de markt weer zijn oude beeld. De afwisselende dooi en vorst mag van eenigen invloed op de aanvoer zijn, doch over het geheel genomen is er van alles wat het seizoen oplevert. Het leeuwenaandeel der veilingen bestaat uit boerenkool. Of er zeer veel of wat minder wordt aangevoerd is van geen invloed op de (lage) prijzen die regelmatig 10—20 cent per kist opbrengen. Andijvie, die voor de tijd van 't jaar nog al van beteekenis is, kan, voor zoover goede kwaliteit op hooge prijzen boogen. Doch er komt en wel voor het grootste deel een aanvoer van minder waardige kwaliteit. De prijzen varieerden van 0.50—1.10 per kist of van 2— cent per stuk. Spruiten worden niet zoo ruim aangevoerd als we in andere jaren gewoon zijn. In de beschutte tuinen hebben de plan ten veel van de rups te lijden gehad wat de vruchtzetting stagneerde. Niettemin was er juist genoeg om de prijzen op peil te houden en de prijzen die steeds aan den hoogen kant blijven waren vooi le s1527 per 100 K.G.; 2e s. gold pl.m. de helft min der. bju de vorst geweken is, was de aanvoer van prei beduidend grooter dan we de laatste weken gewoon zijn. De kwaliteit liep veel uit een en alleen le s. kon dln prijs handhaven; de prijzen waren 412 per 100 bos. Wit lof, hoewl ruimer aangevoerd, stond nog in het teeken van het begin der oogst. Dit was ook te zien aan de kwaliteit welke de sporen droeg van te vlug geforceerd. De prijzen bleven middelmatig, varietrend van 20 35 per 100 K.G., extra kwaliteit 35 oer 100 K.G. hoogei. kelijk, omdat hij in het bezit moest zijn van verschillende akten, waarover de aangeweze ne beschikt. In de tweede plaats is de wacht gelder reeds vele jaren te Wassenaar werk zaam geweest. Hij is bij de ouders der schoolgaande kinderen aldaar bekend. Hij is 53 jaar oud en in Juni 1.1. op wachtgeld ge steld. Zijn wachtgeld bedraagt 3841. Gewetensbezwaren gelden wel. De wachtgelder beriep zich niet op gewe tensbezwaren; hij beriep zich alleen op het feit, dat hij zijn geheelen diensttijd (35 jaar) bij het bijzonder katholiek onderwijs is werk zaam geweest en „persoonlijk de katholieke beginselen aanhangt". Er zijn talrijke roomsch-katholieken bij het openbaar onderwijs werkzaam. Het ver zet tegen het tijdelijk invallen op de plaats zijner inwoning acht de minister, vooral in dezen tijd, een treurig bewijs van gemis aan plichtsbesef. Hij stelt er intusschen prijs op hieraan toe te voegen, dat hij den indruk heeft, dat ook de wachtgelder in dezen zijn burgerplicht zou hebben verstaan, ware het niet, dat het gemeentebestuur, door een anderen wacht gelder te kiezen, op andere wijze aan zijn weifelen een einde had gemaakt. Ofschoon de wet den minister de vrijheid liet voor de genomen beslissing, zou hij in dit eerste geval van dien aard anders hebben beslist, indien hem de mogelijkheid voor den geest had gestaan, dat een lid van de Staten- Generaal een beroep had gedaan op een toe zegging, door een zijner ambtsvoorgangers uitgesproken in een tijd, teen een toestand als wij thans beleven; niet was te voorzien. Hij vertrouwt, dat een weigering in een geva' als dit in de toekomst niet zal voorkomen, nu hij zijn oordeel daarover heeft te kennen ge geven. Hij behoudt zich de vrijheid voor, in denze'fden zin te bes'issen, indien onver hoopt een soortgelijk geval zich mocht voor doen. Voor gewetensbezwaar zal hij wijken, omdat dit 'verband legt met de ..persoonlijk- be!d en omstandigheden" van den wachtgel der". KERK GERESTAUREERD. Het kerkgebouw der herv. gemeente van Harkstede en Scharmer, een der merkwaar digste monumenten van Groningen, is met subsidie van Rijk, provincie en gemeente, on der leiding van den architect A. R. Wittop Koning, die voor eenige iaren ook de beroem de Menkema-borg te Uithuizen heeft her steld, geheel gerestaureerd. De restauratie is thans gereed gekomen, en Zondag a.s. zal de kerk, na negen maanden leeg gestaan te hebben, weer in gebruik kun nen worden genomen. Tevoren, op Zaterdag 13 Januari, zal de officiee'e overdracht van het kerkgebouw p'aats hebben. Daarbij zal het woord wor den gevoerd door prof. dr. J. Lindeboom, hoogleeraar in de kerkgeschiedenis te Gro ningen, en lid der archaeologische commis sie, en door den plaatselijken predikant. ONDERWIJZER-WACHTGELDER. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Suring in verband met de bedrei ging met toepassing van het zesde lid van art. 51 der Lager Onderwijswet 1920 (geheel of gedeeltelijk vervallen van het waclitgeid), ten aanzien van een onderwijzer-wachtgelder bij het bijzonder onderwijs in geval van niet- aanvaarding van een hem aangeboden tijde lijke betrekking bij het openbaar lager onder wijs te Wassenaar, beantwoordt minister Marchant bevestigend de vraag: „Is het juist, dat een onderwijzer-wachtgelder, die zijn geheelen diensttijd van 35 jaar bij het bijzonder onderwijs had doorgebracht, ge dreigd is met deze toepassing, indien door hem een hem aangeboden tijdelijke betrek king bij het openbaar lager onderwijs te Wassenaar niet werd aanvaard?" Verder antwoordt de minister: „Te Wassenaar is voor het tijdelijk inval len als onderwijzer bij een openbare ulo school de bedoelde onderwijzer-wachtgelder aangewezen. Om twee redenen. Vooreerst was het vinden van een invaller niet gemak kortgeleden is bij een rechtszaak (mishande- ling door communisten) aan den dag geko- men dat een aanzienlijk aantal van hen, die zich' „ationaal-socialisten (partij Mussert) noemen, den zestien- of zeventienjarigen leeftijd nog niet overschreden had De groo- e partijen stellen op de actieve deelneming aan den politieken strijd van zoo eugdige geestverwanten" allerminst in dezelfde ma- te prijs. Nog onlangs heef mevrouw Kap- neyne van de Coppello het in De Liberale Vrouw gewraakt, dat de heer Mussert zich niet ontziet, door kinderen propaganda te laten maken onder de schooljeugd, die den twaalfjarigen leeftijd nauwelijks overschre den heeft. In dat opzicht stelt zij zijn act e op één lijn met die der .communisten, du eveneens op cellenbouw in de scholen be- dacht zijn, en daarmede óók den goeden geest op school en de belangstelling voor het eigen'ijke onderwijs in gevaar brengen. Wii willen aannemen, dat de heer Mussert de nationaal-socialistische kinderen niet bij de 22,000 leden heeft medegeteld. Waar echter ligt zijn leeftijdsgrens? Boven of be neden de meerderjarigheid? Wat de kiezers betreft, de anti-revolution- naire partij, die volgens den heer Mussert minder machtig is dan de zijne bracht het bij de jongste Kamerverkiezingen in ron de ciifers tot 500,000 stemmen. Bij deza partij zijn op één lid ongeveer acht kiezers. Dit percentage is echter bij elke partij ver schillend. Bij de Roomsch-Katholieke Staatspartij, die verreweg het grootste aantal leden telt, vindt men op ieder lid slechts 2,7 kiezers. Op 1 Januari 1933 telde deze partij name lijk 374 377 leden, terwijl het aantal op haar uitgebrachte stemmen op 26 April 1 037 343 was. De katholieken konden toen dus oo ruim tweemaal zooveel kiezers bogen als de anti-revo'utionnairen; het aantal le- den hunner partij was echter ongeveer zes maal zoo groot. Ook bij de katholieken zijn de iongeren in het algemeen niet medegere- kend: ve'e katholieke kiesvereenigingen la ten ai'een leden van 25 'aar en ouder toe. De C.-H. Unie had 339 808 kiezers oi 1 lid co H-'na 9 kiezers. De Liberale Staats partij 258,732 kiezers of 1 lid op 7 kiezers. ONGEVAL IN GYMNASTIEKLOKAAL. Op een school in de van Ostadestraat bij de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam is gistermorgen in het gymnastieklokaal de onderwijzeres door een kind omvergeloopen. Zij kwam zoo ongelukkig terecht, dat zij met een zware hersenschudding naar een der ziekenhuizen moest worden overgebracht ONZE-POLITIEKE PARTIJEN. Het aantal van hun leden en ver dere aanhang. Een uii de luch) gegrepen bewering van ir. Mussert Hoe groot is het ledental van onze politie ke partijen, op zich zelf, en in verhouding tot hun kiezerstal en de achterhoede der jon geren? Deze vraag hebben wij ons gesteld, zegt de N R. Ct., naar aanleiding van een bewe ring van den heer Mussert, leider van den N.S.B., kort geleden in een openbare verga dering, dat zijn partij, die nu 22.000 leden telt, na de roomscli-katholieke en de sociaal democratische partij de sterkste in het land is. Hij deed het zelfs voorkomen alsof dit ook bij een eventueele Kamerverkiezing wel zou blijken. Wat is nu de waarheid? Er zijn niet twee, maar vijf politieke partijen, die op veel meer leden kunnen bogen. De anti-revolutionnai- ren boeken tusschen de 60 en 70.J00 leden. De Christelijk-Historische Unie telt 38,000 leden. Het ledental van de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond nadert eveneens de 40,000. Hiermede zijn wij er echter nog niet. Bij al deze partijen is uitsluitend rekening ge houden met de volwassenen. Daarnaast zijn belangrijke organisaties van jongeren. De anti-revolutionnaire propagandaclubs ziin b.v. over het geheele land verspreid; het aantal afdee'ingen dezer anti-revolut:onnal re jongeren kan op 150 worden gesteld. Daarnaast is dan nog de A.R.J A (Anti. Revolutionnaire-Jongeren Actie), waarvan meer dan 100 afdee'ingen deel uitmaken. De leden der A.R.J.A. mogen niet tevens lid zijn van de anti-revolutionnaire propagan daclubs. Ook de christelijk-historischen en libera len kunnen op tal van geestverwanten wij zen, die tot organisaties van jongeren zijn toegetreden, maar nog geen deel van de moederpartij uitmaken. Hun aantal loopt na tuurlijk ook in de duizenden. Is dit ook bij de N.S.B. het geval? Nog FRAUDE. 35000 verduisterd in een lijd* verloop van vele jaren. Door de politie te Rheden (Geld is een onderzoek ingesteld bij de coöp. landbouw- vereeniging „Rheden alwaar frauduleuze handelingen zouden zijn gepleegd, welke reeds van 1928 en daarvóór dateeren. Het tekort zou 35000 bedragen. (De controle zal wel schitterend zijn geweest.) De geheele administratie is in beslag ge nomen en verzegeld. Een vroegere directeur, de heer H., is ge arresteerd en in bewaring gesteld. OPENBAAR DEBAT AN.FB—NSB? De heer J. A. Baars heeft namens den Raad van Toezicht van den Algemeenen Nederlandschen Fascistenbond d.d. 8 Janu ari 1934 den volgenden brief gezonden aan ir. A. A. Mussert, den leider van de N.S B.: Bij dezen noodig ik U uit tot een openbaar debat over het onderwerp: „Principieéle ver schilpunten tusschen N. S. B. en A N F.B.". Daar het vcor de toekomst van het Neder- landsche volk van het hoogste belang is klaar en duidelijk ons beider beginselen naar voren te brengen en het absoluut noodzake lijk is den nog niet fascistisch georiënteer- den Nederlander vcor de zuivere en eerlijke keuze te stel'en: „N. S. B. of A. N F B lijkt mij een openbare gedachtenwisseling over het boveng-'oemde onderwerp van bui tengewoon groot gewicht. Ik verzoek u daarom beleefd doch drin gend, iemand uit uw beweging aan te wijzen, die met een door mij aan te wijzen persoon uit onzen bond overleg zal plegen over tijd, p'aats en voorwaarden, waarop een dergelij ke debatavond zou kunnen plaats vinden". ONTROUW PENNINGMEESTER. Had 1500 verduisterd van een loterij-comité. Het bleek nu, dat de loterij verboden was, weshalve het heele comité vervolgd wordt. Een loterij-comité, samengesteld uit arbei ders in het transportbedrijf, heeft bij de Am- sterdamsche politie aangifte gedaan, dat de gewezen penningmeester een bedrag van 1500 zou hebben verduisterd. Het merk waardige van dit geval is, dat het geheele comité thans eveneens vervolgd wordt en wel wegens overtreding van de loterijwet. De penningmeester is bovendien een bekend type op het gebied van verboden loterijen! DE LUCHTROOVEBS VAN HOITIKA, 43. „Doen zei het laatste knoopje, en dus liep hij gebukt door de gang en zag inderdaad twee mannen achter de stuurinrichting zitten. Wat een knoppen stangen, stuurwielen, draden, instrumenten Hii keek zijn oogen uit, de handen stijf tegen de wanden ge drukt, want ze slingerden soms gevaarlijk. rWa i?-n m°ois eens rustig bad bekeken, P 9 n°g maar een stap verder en waagde zich tnrl^ ji" de mannen- Door het geraas van de mo- m„J(nacmen ze geen van beiden Piet's nadering be- vacht had er lang kunnen staan> ai» niet on-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6