V DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. I<^l g ftUöï YelUC uitgeest. castricum. oterleek. heemskerk. schagen. burgerbrug. wieringen. hoorn. heiloo. dit vonnis heeft de regeering een communiqué uitgegeven, waarin zij zegt, dat zij ondanks de totdusver toegepaste zachtheid, ditmaal van gratie heeft moeten afzien. Daar op het land meerdere van deze branden zijn voorge komen, is het in het belang van de platte landsbewoners, ditmaal geen gratie te ver kenen. M1BLAS WEIGERT VOOR DE EERSTE MAAL GRATIE. De Oostenrijksche bondspresident heeft het gratieverzoek voor den ter dood veroor deelden Peter Strauss geweigerd. Donder dagmiddag om drie uur heeft de rechtbank Strauss in kennis gesteld van de a.s. executie van het vonnis. Om 15 uur 23 werd het dood vonnis geëxecuteerd. HONGARIJE EN DE GEVLUCHTE NAZI'S. De bevoegde Hongaarsche autoriteiten hebben nog geen beslissing genomen in de aangelegenheid van de naar Hongarije ge vluchte Oostenrijksche nationaal-socialisten. De minister van binnenlandsche zaken zou pas definitief zijn besluit nemen, wanneer het ministerie van buitenlandsche zaken de door de affaire noodzakelijk geworden diplomatie ke onderhandelingen tot een einde zal heb ben gebracht. Tot de definitieve beslissing blijven de tot nu toe getroffen overgangsmaatregelen van kracht. AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Een sterke aardbeving heeft gisteren de stad Calmata in de Pleoponaesus geteisterd. Twe huizen werden verwoest en tien ernstig beschadigd. Er zijn geen menschenlevens te betreuren, doch de bevolking is ernstig ver ontrust. OVERVAL OP EEN TREIN. Acht dooden, 15 gewonden. Een groep Chineesche roovers heeft bij Ki- Tin een trein tot stilstand gebracht en gepro beerd deze te plunderen. De Japansche en Mandsjoerijsche bewakers verdedigden zich.^ Daarbij werden acht personen gedood en 15 gewond. JUoaUiciaai 7Ueuws Bond voor Staatspensionneering. Woensdagavond gaf de afd. Uitgeest van bovengenoemden bond een groote open bare uitvoering in het hotel de Ooievaar al hier. Medewerking verleende de tooneelver- eeniging Vondel alhier, onder regie van den heer A. Winkelman. Nadat de voorzitter, de heer W. Twisk den avond geopend had, gaf hij het woord aan den spreker voor dien avond, den heer D. Buijs te Leiden, die als onderwerp geko zen had „Moeten wij onzen Bond ontbin den?" Zooals we reeds van den heer Buijs ge woon zijn, werd ook nu wederom de speech met veel geestdrift voorgedragen en spreker drong er ten slotte op aan om door een krachtige en eendrachtige samenwerking het gestelde doel te bereiken. Met een luid en hartelijk applaus werd de speech beloond. Na afloop hiervan werd het tooneelstuk Vreugdevuur", spel van het leven in 3 be drijven door F. A. Geensen voorgedragen. De voorzitter dankte den spreker alsmede Vondel" hartelijk voor hun medewerking tot het welslagen van den avond. Met een prettig bal werd de avond geslo pen. Eerste anemonen- en ranonkel- veiling. De eerste verkooping van anemonen en ranonkels vond Woensdagmorgen te Uit geest onder directie van ae heeren H. Kabel en A. van der Eng Hz. in het hotel de Ooievaar plaats. De belangstelling was zeer goed. Aantal werkloozen. Naar wij vernemen is het aantal werk loozen deze week nog ongeveer 160. Dit ge tal is den vorigen winter nooit bereikt. Bo vendien zijn deze week nog een tiental arbei ders blijved te werk gesteld op het prov. landgoed, terwijl door bedrijven en het staatsbedrijf van de posterijen eenige arbei ders voor enkele dagen zijn te werk gesteld kunnen worden. De loop der bevolking in deze gemeente .ver 1933 is als volgt geweest: 31 Dec. 1932 tot 795; geboren 6 m. en 7 vr., totaal 13; in gekomen 49 m. en 46 vr., totaal 95; totaal aantal 55 m. en 53 vr., samen 108. Vertrok ken 55 m. en 46 vr., totaal 101overleden 4 m., totale vermindering 105. Op 31 Dec. 1933 bestond de bevolking dus uit totaal 798 in woners. 40-jarig bestaan Bloemb. Cult. afdeeling. Het zal 27 Febr. 40 jaar geleden zijn dat in het lokaal „De Oranjeboom" onze BI. Ct. afd. opgericht werd. Als voorzitter trad toen op wijlen de heer W. Seignette en als penningmeester fungeerde de heer C. Beentjes (ook reeds overleden), terwijl het secretariaat onafge broken door den heer P. J. v. d. Ploeg, dte ook nog lid is geweest van het hoofdbestuur der Algem. Vereeniging, vervuld is gewor den. Voor zoover wij kunnen nagaan zijn in die 40 jaren geen gewichtige besluiten door de afdeeling genomen. Wel is getracht dit was in 1903 dat een zeer nat jaar was en ten onzent om die reden de gebrekkige waterlozing zoo duide lijk geïllustreerd was, hierin verbetering te brengen, maar veel verder als plannen ma ken kwam men niet. Het d. o. v. jaar was normaal en al spoedig was het leed ver geten. Het huidige bestuur bestaat thans uit de volgende heeren: J. A. v. Zanten, le en P. de Vries Thz. vice voorzitter; C. v. Duiven voorde, penningmeester; P. v. Essen, com missaris en P. J. v. d. Ploeg, secretaris. Het ledental blijft de laatste jaren sta- tionnair. De heer F. van Arkel, bes.eller bij de P- T.T. alhier, wordt overgeplaatst naar het postkantoor te Leiden. De heer J. Struijf Jz alhier is geslaagd voor het diploma boekhouden van de ver eeniging van leeraren in de Handelsweten schappen. Loop der bevolking over 1933. Bevolking op 1 Jan. 1933 3360 m„ 2964 vr., totaal 6324. Geboren 76 m., 93 vr„ to taal 169. Gevestigd 293 m., 221 vr totaal 514. In het geheel 3729 m. en 3278 vr., to taal 7007. Overleden 29 m. en 25 vr. Totaa 54. Te samen 3700 m. en 3255 vr. Totaal 6953. Vertrokken 429 m. en 317 vr. Totaa 746. Totaal op 31 Dec. 1933 3271 m. en 2936 vr. Totaal 6207. De bevolking dezer gemeente is dus met 117 personen teruggeloopen n.1. 89 m. en zö vrouwen. Buiten de gemeente werden geboren o jongens en 7 meisjes, terwijl in deze gemeen te werden geboren 2 jongens en 1 meisje, die tot de bevolking van een andere gemeen te behoorden. Buiten de gemeente overleden 4 vr. en J manl. personen. In deze gemeente overleed mannel. persoon die tot de bevolking van een andere gemeente behoorde. Het aantal als levenloos aangegevenen bedroeg 0. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente op 31 December j.1. niet mindei dan 601 tegen 304 aan het einde van No vember. Natuurlijk was de strenge vorst aan deze enorme stijging debet. Ingeschre ven voor de werkverschaffing, waar eerst Maandag weder met het werk is aangevan gen, waren 301 personen. De aanvoeren op de veemarkt alhier be droegen in 1933: runderen 6814, kalveren 91, varkens 1483, biggen 6931, schapen 5325, lammeren 3853, paarden 288 en bok ken 37, totaal 24822 tegen 26156 in 1932 en 29961 in 1931. De teruggang over 1933 is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat op de Woensdagsche markt voor varkens in 1933 geen enkele aanvoer kon worden geno teerd. Wel werden op dien dag vaak varkens geleverd voor de Crisisvarkenscentrale, doch deze zoogenaamde leverantievarkens zijn niet in de cijfers van de marktaanvoeren vermeld, omdat dit ook meermalen buiten de Woens dagsche markt gebeurt. Een onbeduidende verlaging geeft voorts de rubriek runderen. Ook in dit cijfer zijn niet vermeld de aan de Rundveecentrale ge leverde runderen, voor welke leverantie ook Hoorn als leveringsplaats werd aangewe zen. De teruggang in den schapenaanvoer ac centueerde zich ook dit jaar; de aanvoer van jonge lammeren daarentegen vertoont een re gelmatige stijging. De aanvoer van biggen was goed te noemen. De Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje'' gaf Dinsdagavond voor een uitver kochte zaal Jan Fabricius „Dolle Hans", spel in drie bedrijven. Dolle Hans is een meesterwerk dat veel van dillettanten eischt, doch met een bezet ting zooals onze populaire kamer die geeft, is het een avond van kunstgenot. Does werd door den heer C. Vennik zeer goed uitgebeeld. Johanthe (mej. C. de Jager) gaf als vrouw van Does een spel dat gezien mocht worden. Voortreffelijk was zij als zij in haar man geen slappeling wil zien, doch nog beter als zij in Hans Hartman meer haar ideaal als man uit een stuk ziet. Hans Hart man (A. Greeuw Jr.) gaf een creatie van Dolle Hans die geheel af was. In hem her kent men zijn Javaansche afkomst, vol tem perament, doch eerlijk en trouw. Hoewel hij liefde heeft opgevat voor de vrouw van zijn vriend en van haar wederliefde overtuigd is, gedraagt hij zich als gentleman. Zijn creatie als veroordeelde was treffend, vooral het afscheid van zijn vrienden en zijn vergiffenis aan den majoor, zijn vijand. De altijd jong blijvende majoor de Weert (P. v. t Veer) was voortreffelijk. Zijn afkeer voor Dolle Hans en zijn berouw in het derde be drijf was geheel af. Kees Witte, academie vriend van Does (A. Roest) gaf een mooie creatie van zijn hechte vriendschap voor Hans. Vooral in het 3e bedrijf was zijn crea tie te loven. Tiemersma, de oude sergeant (D. de Jager) was uitstekend en vooral in het laatste bedrijf, een creatie zooals we nog niet van hem hebben gezien De commandant van de wacht fjb. v. d. Kommer) en Fuselier (D. van Weelaeren Jr.) waren, hoewel kleine rollen, heel goed De oude heer v. 't Veer, die de regie verzorgd had, ons compliment. Grime en kapwerk van de firma Ridaerickhoff waren geheel af Ons bijzonder compliment voor de grimmeering van Hans en majoor de Weert. De costuums uit het magazijn „West-Frisia" en tooneel- decoratie van de firma Groothuizen waren in elk opzicht voortreffelijk. Oudergewoonte zorgde de „band" van Gebr. v. d. Stok uit Alkmaar en Jan Smit, alhier, voor de noodi- ge afwisseling. Een gezellig ba! hield de tal rijke jeugdige bezoekers van „De Rustende Jager" lang bijeen. fBUutetiland VVerblinding. „Wie verde'gd moest worden, werd eerst verblind". U wilt niemand verdelgen, maarwaarom dimt u dan niet?) MARGARINEFABRIEK IN EEN.... KOESTAL. Reeds geruimen tijd bestond bij de ambte naren, belast met het toezicht op de naleving van de crisis-zuivelwet, het vermoeden, dat in de omgeving van Alphen aan den Rijn op clandestiene wijze een margarinefabriek werd ^Bif verschillende bakkers en andere winke liers in Zuidholland werd n.1. margarine ontdekt, welke niet voorzien was van het ver- eischte crisis-stempel. Men vatte verdenking op tegen een zekeren B. Streng, die in de Prins Hendrikstraat te Alphen aan den Rijn met zijn beide zoons een handeltje dreef in pluimvee, oliën en vetten Eenige malen achtereen werd bij S. zoowel door ambtenaren van de crisiswet als door rijks- en gemeentepolitie een huiszoeking ge daan, doch tot dusver steeds zonder resul- taat. Woensdagmorgen echter ontdekten ae ambtenaren bij een winkelier wederom een hoeveelheid ongestempelde margarine, welke van S. afkomstig bleek te zijn en onmiddellijk werd daarop in samenwerking met de ge meentepolitie ten huize van S. nogmaals een onderzoek ingesteld. S. was zelf niet aanwezig, doch m een ouden koestal achter zijn woning ontdekte men een volledige installatie voor het ver vaardigen van margarine, alsmede een groo te hoeveelheid vet in vaten van 50 K.G kleursel en kisten margarine, gedeeltelijk voor verzending gereed. De installatie was al zeer primitief en vol deed zelfs niet aan de minste eischen van hy giëne, want in een groote trog werden de vetten en het k'eursel eenvoudig met een schop vermengd. Een en ander is in beslag genomen en per vrachtauto naar het kantongerecht vervoerd, waar het ter griffie is gedeponeerd. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. Vermoedelijk heeft S. vroeger zijn marga rinefabriekje elders gehad en dit eerst kort geleden, toen hij zich na het herhaaldelijk onderzoek door ambtenaren en politie hier veilig waande, naar Alphen overgebracht. DE „FLORA"-BEBOUWING TE AMSTERDAM GAAT DOOR. Ruïne waarschijnlijk Mei weg. Het overleg van de onderneming die de Flora-ruïne in de Amstelstraat te Amsterdam bebouwen en daardoor aan den onooglijken toestand in het hart der stad een einde wil maken, met de gemeentelijke diensten, is den laatsten tijd weer hervat, meldt het Hbld. Zooals men weet zijn belanghebbenden reeds tal van jaren over hun plannen met de gemeente in contact. Het jongste stadium vormde het raadsbesluit, nu ook al weer vele maanden geleden, waarin werd besloten goedgunstig te beschikken op het verzoek der combinatie, een gedeelte van den tuin van 't museum WilletHolthuysen bij den platte grond van haar theaterplan te mogen betrek ken. De raad ging er op in, mede onder het motief, dat het stichten van het groote feest gebouw de werkverruiming in belangrijke mate zou bevorderen. Sinsdien zijn onderhandelingen gevoerd over de bouwplannen, ontworpen door archi tect Jan Wils en den bouwkundige L. Atte- ma, die echter stokten op de hooge eischen wat indeeling en brandveiligheid betreft, door de betreffende gemeentediensten gesteld. Hoofdzakelijk golden die bezwaren de ont worpen groote zaal waarvan de brandgan gen al te zeer werden geofferd aan den om vang der geprojecteerde, enorme ruimte. Architect Wils en de ondernemers zagen voor'.oopig in het bereiken van een oplossing die de overheidsdiensten, zou bevredigen, geen kans, zoodat de zaak bleef rusten. Eenige weken geleden is echter in de situa tie, die den betrokkenen al duizenden heeft gekost, verandering gekomen, de onderhan delingen werden hervat en van weerszijden wordt nu meer soepelheid betracht. Het is nu zóóver dat nog slechts enkele deskundige besprekingen noodig zijn, om de affaire in „kruiken en kannen" te brengen. Naar genoemd blad vernam, wordt er op gerekend, dat uiterlijk in Mei a.s. de „Flora"- ruïne zal verdwijnen. NIEUWE LOONREGELING VOOR DE VISSCHERIJ. De onderhandelingen over de nieuwe loon regeling in het visscherijbedrijf hebben nu vlugger hun beslag gekregen dan het vorig jaar. Woensdag zijn de laatste besprekingen gehouden met het resultaat, dat met ingang van gister de volgende regeling is vastge steld: Het loon van de schej»elingen zal 4 pCt. zijn van de eerste 50.000 netto besomming, van het meerdere 5 pCt. Het garantieloon van de schippers is 1500, de vaste gages van de overige opvarenden isstuurman 77.25, machinist 83.75, tweede machinist 82.25, stoker en matroos 73.75, kok en treDe1netto6besomming is bruto na aftrek retributie-koopmansgeld en d helft van het visch-loon. Het^nvnden t remmer overdek wordt van J 2 op J 1- k bracht Op de kustbooten wordt voortaan als regel gevaren met drie matrozende reederij mag er een lichtmatroos aan nu toe was die toevoeging verp bij visschen met het V. D. patent m nu een lichtmatroos worden toegevoegd. Het uitvaren, dat na zes uur niet meer ver plicht was, zal nu na acht uur niet meer ver plicht zijn. t,„„i Vergoeding voor geneeskundige en heel kundige behandeling bij ziekte vervalt;ze blijft bij ongevallen bestaan.- Tot 1 Mei 1934 zal de vergoeding ook bij ziekte gehandhaafd blijven voor rekening van het fonds voor so ciale voorzieningen als -overgangsmaatregel voor hen, die nog niet - bij een ziekenfonds zijn aangesloten. WERING VAN BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN. Naar aanleiding van het bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakte wetsontwerp tot regeling van het verrichten van arbeid in loondienst door vreemdelingen heeft het b.- stuur van het N.V.V. zich met een schrijven tot den minister van sociale zaken gewend In de eerste plaats- wordt hierin de aan dacht gevestigd, dat op het. Voorloopig Ver slag over dit wetsontwerp, hetwelk op 24 October 1933 is uitgebracht, de Memorie van Antwoord tot dusverre nog niet is versche nen. Het bestuur van het N.V.V. dringt er bij de minister op aan, de verdare behande.ing van dit wetsontwerp zooveel mogelijk te wil len bespoedigen. Nog steeds is het aantal vreemdelingen, dat in ons-land arbe<d ver richt. zeer groot, terwijl daarentegen de werkloosheid in ons land een abnorma en omvang heeft. Anderzijds is het voor Neder landers zoo goed als onmogelijk, in het bui tenland te arbeiden. DE REGEERING EN DE N.S.B. Naar gemeld wordt, heeft zich het feit, dat de regeering aanleiding heeft gegeven de N. S.B. op de lijst der voor ambtenaren vei bo den vereenigingen te plaatsen, eerst vrij kort geleden, n.1. pas na 15 Nov. voorgedaan. 25STE VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Een gedenkpenning Ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van prinses Juliana zal de „Koninklijke Be geer" te Voorschoten een herinneringspen ning vervaardigen met den beeldenaar van de prinses, naar een der laatste niet in den handel zijne foto's van atelier Ziegler te 's- Gravenhage. De penning zal worden geslagen ter groot te van 6 en 4 c.M. als legpenning en als pres- sepapier, alsmede in den vorm van kinder- draagpenning ter grootte van 25 m.M. VERPLICHT VERHAAL VAN PENSIOENPREMIE. De „Nw. Rott. Crt." bericht dat een wij ziging van de pensioenwet in voorbereiding zou zijn, die beoogt alle openbare lichamen te verplichten het maximum-verhaal voor eigen pensioen op hun ambtenaren toe te passen. Het b'ad legt verband tusschen deze wijziging en de conclusies van het rapport Schouten. Het Hbld. verneemt, dat bovenstaand be richt voorbarig is. Met betrekking tot de con clusies van het rapport-Schouten is de regee ring voornemens een nieuwe algemeene rege ling te ontwerpen, die zal gelden voor allen in het geheele land. Omtrent het vraagstuk van het pensioenverhaal is nog geen beslis sing genomen. POSTBOOT TE URK AANGEKOMEN. Na een moeilijke reis is het de postboot „Geusau" gisteravond te zes uur gelukt het eiland Urk te bereiken. De boot had 55 zak ken pakketpost, een hoeveelheid levensmidde len en 15 passagiers aan boord. Vooral nabij het eiland was het ijs zeer dik. Gisterochtend om zeven uur was de boot uit Kampen ver trokken. Om twaalf uur kon men van boord af het eiland zien, maar eerst zes uur later heeft men de haven van Urk bereikt. GASMETER UIT ELKAAR GESPRONGEN. In de diamantslijperij van Gebr. Boas in de Nieuwe Uilenburgrstraat te Amsterdam is gistermiddag met een flinken knal de gas meter uit elkaar gesprongen. De houten kast, waarin de meter was geplaatst, vatte vlam, terwijl de ruiten in de omgeving door den luchtdruk sprongen. Een begin van brand werd door personeel van de fabriek ge- bluscht. Van de oorzaak van de ontploffing wordt een onderzoek ingesteld. NIEUWJAARSKAARTEN WEGGEWORPEN. Om aan de bestelling te ontkomen. Spelende kinderen te Eindhoven vonden bij het nieuwe kanaal te Strijp half ver brande Nieuwjaarskaarten, welke zij me« naar huis namen. Hier bleek alras, dat dezi kaarten niet door de post bezorgd waren ge, weest. Een onderzoek heeft plaats gehad, waarbij de hulpbesteller I. S. bij de politin in verhoor geweest i9. De Nieuwjaarskaarten zouden in één pakket in ééns weggeworpeo zijn om aan den last der bestelling te ontko men. IN DE LIFT BEKNELD EN DOODGEDRUKT. Doodelijk ongeluk, In de stichting Brentano aan de Keizers gracht te Amsterdam is gistermiddag om- strceks 12 uur een 29-jarige vrouw, die in deze stichting als dienstbode werkzaam was, is in de lift bekneld geraakt. Toen men haar uit haar benarde positie bevrijdde, bleek zijl reeds overleden te zijn. Hoe het ongeluk ge beurd is, kon men niet nagaan. WAPENINVOER UIT DUITSCHLAND? Ten behoeve van leden der N-S.B.? De heer J. I. van Schaick, van de rev.-soc. partij, lid van den raad der gemeente Ensche dé, heeft den burgemeester aier gemeente ver zocht, onderstaande vragen in de eerstvol gende zitting van den gemeenteraad te willen beantwoorden: 1. Is het den burgemeester bekend, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk zendingen ver boden wapens vanuit Duitschland in En schedé worden ingevoerd? 2. Is het den burgemeester bekend, dat als lid van de Nationaal-socialistische Bewe ging bekend staande personen deze wapens in ontvangst nemen? 3. Is hef den burgemeester bekend, dat deze wapens door deze leden van de N.S.B, worden geleverd aan andere leden van ge noemde organisatie? 4. Mocht de burgemeester bekend zijn met deze feiten, wil hij dan mededeelen, wel ke maatregelen door hem tegen verboden wa penhandel zijn genomen? 5. Zoo de burgemeester met deze aange legenheden niet bekend is, wil hij dan ken nis nemen van de door ondergeteekende, bij afzonderlijk schrijven aan hem kenbaar ge maakte feiten? 6. Zoo ja, wil de burgemeester hiernaar een onderzoek doen instellen en die maatre gelen nemen, waardoor aan dit misdadig en gevaarlijk bedrijf een einde wordt ge maakt? 7. Wil de burgemeester mededeelen, of hij bij juist bevinden der te zijner kennis ge brachte feiten het noodig oordeelt hiervan de regeering op de hoogte te stellen, opdat die in staat zij stappen te doen bij de Duit- sche overheid, waardoor van die zijde deze invoer in ons land mede kan worden tegen gegaan? NEDERLAND5CH CAFÉHOUDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Wegens diefstal van auto>}. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden in het Nederlandsche grensplaatsie Well talrijke in Duitschland gestolen auto s werden ingevoerd, om in ons land te worden verhandeld en hoe reeds verschillende perso nen, die daarbij betrokken waren, door de Duitsche rechtbank veroordeeld zijn en zich thans in hechtenis bevinden. Wij vernemen thans, dat de heer P. Raay» makers, de houder van het café „De Wellsche Hut", waarin regelmatig de besprekingen plaats hadden tusschen de Duitsche autodie ven en de Nederlandsche opkoopers, welk café in dien tijd een internationale autobeurs was, dezer dagen de onbezonnenheid heeit begaan zich naar Duitschland te begeven, waar hij herkend en in hechtenis genomen werd. De grensautoriteiten, waaraan de vraag gesteld is, waarop de inhechtenis neming van den heer R. gemotiveerd was, bleef hierop het antwoord schuldig. De heer R. is naar de strafgevangenis te Wesel overgebracht. DIEFSTAL VAN KOEIEN. De landbouwer W. Voets te Rosmalen, bl) wien gisterochtend een aantal vermiste koeien, welke het eigendom zijn van den heer P. den Dekker te Orthen bij Den Bosch zijn gevonden, is gearresteerd en opgesloten in het gemeentehuis. INBRAAK TE DE GOORN. In den afgeloopen nacht is in de r.k. pas torie te De Goorn ingebroken. De dieven hebben zich vermoedelijk door een raampje toegang weten te verschaffen. Men brak een brandkast in de spreekkamer open, waarin echter geen geld werd aangetroffen. De brandkast, waarin het geld aanwezig was, konden de dieven niet forceeren. Er wordt een bedrag van 6 vermist. De politie stelt een onderzoek in. 47. Piet dacht dat hij in een vliegwiel veranderd was; daar hing hij onverwacht met zijn hoofd om laag, dan weer zat hij overeind, om even daarna weer met zijn voeten „tegen de zoldering" te hangen' En die twee akelige kerels grinnikten maar van ple zier! Zoo onderging onze Piet zijn luchtdoop Pi éindelijk schenen ze het genoeg te vinden en 1 met oen gevoel rond te kijken, of hij in een mnri i? -n ^a(i RGzeten, die tien keer in een seconde mno t a e" ^oen ze 11(310 weer losgemaakt hadden, ^er mannen Piet vasthouden, zoo zwaaie- ng voelde hij zicH

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5