JUiMicaües JBitmeidand Aspirin zonJer ontzeileLsliïiö'iooï'£1 £uchtixaatt PxQüwciaal 71ieuws Weec&ecidït Stad en Omgeving. SCHIP DOOR ZEEROOVERS OVERVALLEN. In de Chineesche zee. BOMMEN-OORLOG IN CHINA. Vele vliegtuiggevechten. DE LIJST VAN VERBODEN VEREENIGINGEN. Voor de Rijksambtenaren. Ondanks de nleuwA ^mz^ffeiÉasti^i blijft de prijs van de oranje-band bi en van de oratie" Ikjt .20 tabletten 70 cent tabletten 10 cent. de postvluchten op indie. noordscharwoude. texel. Weeroverzicht. egmond aan den hoef. schermerhorn. hoorn. DE OORKONDE VOOR MR. WENDELAAR. De door den raad aan mr. Wendelaar bi\ zijn afscheid aangeboden oorkonde is ver vaardigd door den Alkmaarschen schilder decorateur W. Koster. Wij schreven abusievelijk S. Koster. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De koopman Q. V. uit Hoorn, die ik verband met den te Oterleek bij de familie Ruiter plaats gehad hebbenden inbraak was gearresteerd, is op vrij# voeten gesteld. UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Gedeponeerd zijn de uitdeelingslijsten in de faillissementen van C. Vlaming te Anna Paulowna (geen uitkeering) en van S. Zo- m h hoopman te Wieringen uitkeering van 25.058 LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 4.38 uur licht op. EEN HUMORISTISCH INCIDENT. Do jeugdig© boosdoeners grijnsden bij het gezicht van het feestelijk versierde Stationsplein en namen dankbaar hun petten af toen zij het boven hun hoofden gespannen doek met het opschrift „Welkom" bemerkten. De marechaussees zagen er blijk baar wel een beetje tegen op met hun arrestanten door de belangstellende me nigte te moeten marcheeren. Zij huurden dus een open rijtuigje De marechaus sees reden achteruit, de beide gevange nen vooruit. Zoo ging het door de open gehouden straat tusschen vlaggen en wimpels en tusschen een dubbele rij van verraste en hartelijk juichende toes"houwers. De klanten voor het Huis van Bewaring keken glunder rond, namen de petten af efl bogen correct naar links en naar rechts. Dat hun intocht in Alkmaar zoo glorievol zou zijn, hadden zij nooit durven droo» men. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater- dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer „42nd Street" (revue), hoofdrollen War ner Baxter en Bebe Daniels. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De geheimzinnige hoeve (sens.), hoofdrol George O'Brien; tweede hoofdrol Spaansche Passie (rom.), hoofdrol Dorothy Mackaill. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Uit het dagboek van een vrouwenarts (real hoofdrol Hertha Thiek. Toegang boven 18 jaar. Dinsdag 16 Januari. 8 uur, Waakt en Bidt, Woord- en Beeld avond N. C. R. V. 8.15 uur, Harmonie, Uitvoering Alk- maar's Symphonie Orkest. 8 uur, vrijm.loge aan de Nieuwesloot, rede mr. dr. Albers, onderwerp: Theosofisch licht op het maatschappelijk vraagstuk. Woensdag 17 Januari. Uitvoering Jonker's koorklassen. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden door prof. Steger over de Abdij van Egmond. 8 uur, logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische avond mevr. Akkeringa. Donderdag 18 Januari. 7 45 uur, Hasmonie, bridgewedstrijd. 8 uul Parkzalen te Hoorn, opvoering fevue Stoppen we? Nu!! door Hoorns Revuegezelschap. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing over de ge nerale Lugano, door den heer A. Sietsma. Zaterdag 20 Janurai. 2.30 uur, feestmiddag D.E.S. 8 uur, feestavond D.E.S., Boomkampstraat en omgeving. 8 uur, Harmonie, feestavond gymn. vereen. Turnlust. beving in Indië is gestegen tot 33, ter wijl 48 personen werden gewond. Te Jamalpur, waar bijzonder groote schade is aangericht, werden 10 perso nen gedood en 15 gewond. Te Parna zijn wederom lichte aardschokken be speurd. In het Noorden van het Ganges- gebied, heeft de aardbeving de meeste schade aangericht. Het Chineesche s.s. „Poean", met onge veer 100 Chineesche passagiers aan boord, is op zee tusschen Shanghai en Tsjingtau door ongeveer 15 zeeroovers overvallen. De piraten, die als passagiers aan boord waren gekomen, dwongen den kapitein, een baai in de nabijheid van -Swatau binnen te loopen, waar de roovers met hun buit het schip ver lieten en 9 welgestelde passagiers als gijze laars meenamen. In het gebied van Amoy worden op het ©ogenblik hevige gevechten geleverd. Giste ren vielen Chineesche regeeringsvliegtuigen de 8-ste brigade van de opstandelingen aan en wierpen ongeveer 40 bommen. Er worden veel dooden en gewonden gemeld. De eisch den Chineeschen bevelhebber aan de opstan delingen zich over te geven werd door deze laatste afgewezen. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's- Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van een ondergrondsche benzinebewaarplaats, door vervan ging van de bestaande aftapinrichting door een electrisch gedreven benzine pomp met een electro-motor van H P.K., vóór en ten behoeve van het per ceel Nassauplein nr. 1. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 30 JAN a.s., voormiddags te ELF UR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de se cretarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 16 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van de firma Gebr. Winder, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor fabricatie van choco lade- en suikerwerken, door bijplaat sing van twee electro-motoren van 2 P.K., voor het in werking stéllen van een lift en een Nortonpomp, in het per ceel Boterstraat nr. 19. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 30 JAN. a.s., voormiddags te ELF UR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de se cretarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 16 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. AAN DE BEVOLKING VAN ALKMAAR. Diep getroffen door de grootsche ontvangst, welke de bevolking van Alkmaar mij gisteren heeft bereid, zeg ik allen die daartoe medewerkten, hartelijk dank voor de wijze waarop zij mij hebben verwelkomd. De ontvangst is daardoor geworden tot een gebeurtenis, die op mij een onvergetel ijken indruk heeft gemaakt. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. 16 Januari 1934. Zooals eenigen tijd geleden is gemeld, heeft de voorzitter van den ministerraad, dr. H. Colijn een beschikking, waarbij met intrekking van de desbetreffenden vorige be schikkingen de lijst van voor de ambtenaren in Rijksdienst verboden vereenigingen op nieuw werd vastgesteld. Bedoelde lijst bevat de volgende vereeni gingen en organisaties: a. De communistische partij „Holland met den communistischen jeugdbond, den revolutionnaire socialistischen Vrouwenbond en alle communistische z.g.n. mantel-organi saties. b. Het Landelijk Verbond van Sociaal Anarchisten, de alarmgroepen en het landelijk verbond van die groepen, de bond van anarcho-socialisten, de vrije socialistische vereeniging en het fonds voor internationale solidariteit (F. I. S.) c. Het Nederlandsch Syndicalistisch Vak verbond, met de daarbij aangesloten vak groepen en zijn arbeiders jeugdorganisaties. d. De Onafhankelijke Socialistische Partij (O. S. P.) met haai jeugdverbond (S. J. V.), de S. A. W. (socialistische weer- en sport organisaties). het anti-terreur-fonds (A. T. F en de vereeniging voor sociale ontwikkeling (C. V. S. O.) e. Het Nederlandsch-Arbeidssecretariaat (N. A. S.) en de daarbij aangesloten vak groepen, de rev. jeugdbond (R. J. B.), den N. A. S. Vrouwenbond, de ver. voor volks ontwikkeling (V. V. V. O.), het proletarisch steunfonds, als mede de revolutionnair socia listische partij. f. De Peihimpoenau Indonesia. g. De Communistische Arbeiders Partij (K. A. P.), de groepen van internationaal communisten G. I. C. ii. De Concentratie van raden-communisten. j. De Linksche arbeiders oppositie. k. De Internationale Anti-Militairistische Vereenigingen; het internationaal anti-mili- tairistisch bureau. 1. De Vrijdenkers vereeniging de „Dage raad" en de N. S. B. (groep Mussert). m. De Nationaal Soc. Ned. Arbeiders Partij (N. S. N. A. P.) Amsterdam. o. De Nationaal Socialistische Arbeiders partij, N. S. N. A. P. (groep Smit. Den Haag). p. De Algemeene Fascisten Bond (groep Baars). q. Het Verbond vn nationaal-solidaristen in Rijks-Nederland (groep Sinclair de Roche- mont.) r. Het Verbond van Nationalisten (groep dr. van der Meijle). DE KONINKIJKE FAMILIE IN ZWITSERLAND. Nu onze koningin en prinses de prins is dezer dagen eveneens gearriveerd een wintervacantie doorbrengen in het liefelijke Zwitsersche wintersportplaatsje Unterwas- ser, lijkt het niet ondienstig van deze plaats even het volgende mede te deelen: Unterwasser ligt op 950 M. hoogte, be schut door twee indrukwekkende berggroe pen, naar het noorden door het Santis-mas- sief, naar het zuiden de schoon gevormde interessante Churfirsten-keten. Unterwasser is niet mondain; het is er rustig en gewoon, maar het is een lieflijk oord met een onverge lijkelijk mooie omgeving. En omdat er altijd veel en goede sneeuw is, heeft het winter- sportbedrijf zich daar zéér ontwikkeld. Zoo zeer, dat men de behoefte heeft gevoeld aan een bergspoortje om de 450 M. hooger ge legen Alp Iltios te bereiken, waar een uitge strekt en zeer afwisselend ski-gebied de sport- menschen aantrekt. Dit bergbaantje is in aanbouw; de opening zal in den zomer van dit jaar plaats vinden. Onze koninklijke familie houdt verblijf op twee om zoo te zeggen volkomen afgesloten verdiepingen van de villa Looser, die tot het hotel Sternen behoort. Sedert 4 Januari zijn de hooge gasten daar, in hun gevolg bevinden zich 16 dames en heeren. De koningin besteedt eenige uren van den dag aan de afwikkeling der staatsstukken, die haar worden toegezonden; dagelijks kuurt zij een uur of twee lig-zonnebaden! Voorts onderneemt zij kleine wandelingen en doet ook wel mee aan sledevaarten in de om geving. De prinses en het gevolg amuseeren zich met tailing-partijen en ski-kjöring. Bo vendien krijgt de prinses er ski-onderricht. De koninklijke familie heeft eenjge malen haar tevredenheid betuigd; overigens heeft de koningin aller harten gewonnen door haar rustig en volkomen onbevangen op treden. VERKEERSONGEVALLEN. Aanrijding met doodelijken afloop. Op den weg van Coevorden naar Lutte is gisteravond omstreeks half acht de 65-jarige aannemer J. Huygen uit De Krim, doordat hij plotseling den weg overstak, aangereden door een autobus van de Dedemvaartsche Stoomtram Maatschappij. De bestuurder van de bus heeft nog geprobeerd uit te wijken en heeft krachtig geremd. De aanrijding was echter onvermijdelijk. De man is met een schedelfarctuur opgenomen en tien minuten na het ongeluk overleden. Het voorbalcon van de autobus werd inge drukt. De chauffeur en de passagiers bleven echter ongedeerd. KORTE BERICHTEN. Zondag overleed te Amsterdam jhr. mr. Alexander Frederik de Savornin Lohman, in leven directeur der Amsterdamsche Maat schappij van Levensverzekering. Een 49-jarige aannemer heeft aan de politie te Haarlem medegedeeld, dat hij was uitgeweest met drie vrouwen en zich daarna in een taxi naar een café had laten rijden. In het café bleek hij 200 kwijt te zijn. De po litie heeft drie vrouwen, een kellner en een chauffeur gearresteerd. Mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk is gister als burgemeester van Utrecht geïnstalleerd. De telefoonstoring te Amsterdam zal tegen half Febr. zijn opgeheven. De Rijstvogel (uitr.) is te Bagdad ge land; de Leeuwerik (thuisr.) arriveerde te Bagdad. Zaterdagavond hield de afd. Langen- dijk van den A. N. G. O. B. met medewer king van de J. G. O. B. een openbare pro- pagandavergadering in „Concordia". Het aantal bezoekers was niet bijzonder groot, ongeveer 60 a 70 personen, toen de voorzitter van de afd. A. N. G. O. B., de heer De Jong de bijeenkomst opende met een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. wees er op, dat de drankbestrijding te genwoordig met onvermoeide kracht moet worden voortgezet. Voorheen werd iemand, die onder den invloed langs den weg liep, een gevaar voor zichzelf genoemd, tegen woordig komt het voor, dat personen, die drank hebben gebruikt, achter het stuur zit ten waardoor zij niet alleen een gevaar voor zichzelf, doch ook een gevaar voor een an der zijn. Dat is aanleiding voor den onver- moeiden strijd tegen den alcohol. Spr. wees op het nut van de jeugdbeweging die een opleiding is voor alcoholvrije menschen. Als ze eens boven de 20 jaren komen, zijn de jongeren reeds bekend met den te voeren strijd, terwijl ze voor dien tijd veel hebben genoten van de natuur, waar men'gezamen- lijk heen trekt. Sipr. wekte de ouders op, hun kinderen lid te laten worden van de I. G. O. B. Nadat mej. en de heer Lodder van N.- Niedorp op verdienstelijke wijze eenige mu zieknummers voor viool en piano ten ge- hoore hadden gebracht was het woord aan den heer Martinus, alg. voorzitter van den A. N. G. O. B., die een voordracht hield met lichtbeelden, wat zeer interessant was. Het waren schitterende plaatjes, doch de teksten waren wel wat onduidelijk, doordat het witte lettertjes op een blauwe grond waren, zoodat dit zeer moeilijk te lezen, was Het blauw, de geheelonthouderskleur zou daarbij beter te vervangen zijn door zwart, wat duidelijker zou zijn geweest. Door deze plaatjes, toegelicht door den heer Marinus, kreeg men een mooi overzicht over het werk der vereeniging, de congressen enzoovoort. Ook werd door middel van statistische ge gevens het drankgebruik in Nederland aan getoond. 't Is wel vermeldenswaard, dat er per gezin en per week in Nederland 3 aan drank wordt besteed. Om der kinderen wil bestrijdt men den alcohol, want de kin deren zijn het tenslotte, die de tol betalen. Ook weer door middel van een statistiek toonde de heer Martinus aan hoeveel meer de tuberculose vat heeft op de kinderen van ouders, die drank gebruiken. Deze voorstelling werd met groote aan dacht gevolgd, en de spreker werd met ap plaus beloond. Gezamenlijk zong men eenige liederen, waarna na de pauze de tooneelspe- lers van N.-Niedorp een mooie propaganda- eenacter voor het voetlicht brachten. De ver schillende rollen werden goed vertolkt en men mocht aan het einde een dankbaar ap plaus in ontvangst nemen. Na nog eenige goedgespeelde muzieknum mers volgde sluiting. Zondagavond werd door de r. k. zang- vereeniging St. Caecilia een goed ge slaagde uitvoering gegeven in hotel „De Burg", onder leiding van den heer Jac. N. Al. De verschillende zangnum mers vielen zeer in den smaak terwijl de soli heel mooi werden gezongen door mej. T. Kraakman. Ter afwisseling werd een leuk too- neelstukje gegeven: „De Geheimzinnige Kamer". St. Caecilia kan op een bijzon der goed geslaagde uitvoering terug zien. 'Door het bestuur der N.V. Tex. Eigen Stoombootonderneming is besloten, de nieuwe boot, die thans voor de N. V. ge- bduwd wordt op de scheepswerf „Wil ton den naam te geven van den on langs overleden voorzitter en mede- wl'gïi'ake Vlmn,>°lscl">l> .Ad™" n otËrleek. De voetbalclub hield Maand gavond in cafe de Vries een algemeene vergadering van leden en donateurs, onder leiding van den heer J. Zwaan. De vooizitter zette uiteen hoe de zaken er naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,7 mM. te Biarritz. Laagste barometerstand 738,2 mM. te Kinn. Verwachting, geldig tot den avond van 17 Januari: Matige tot krachtige later tijdelijk afne mende Noordwestelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijk opklarend; aan vankelijk regen- of hagelbuien en iets kou der. De depressie heeft zich van de Noordzee naar de Noorsche kust verplaatst en nam sterk in diepte af. De volgende bij IJsland is nog slechts weinig toegenomen en de ster ke stijging van den barometer in het westen en zuidwesten maakt het onzeker of de in vloed van de nieuwe depressie spoedig tot ons land zal doordringen. Intusschen is de vorst in Scandinavië onder sneeuwval weer toegenomen, terwijl in Oost-Duitschland het vorstgebied verder oostwaarts terugweek. In west-Europa is tengevolge van westelijken of noordwestelijken toevoer de temperatuur overal gedaald, plaatselijk tot weinig boven het vriespunt, en heerscht* overal tamelijk buiïg weer. In de Golf van Biscaye stormt het uit noordwest, op de Noordzee waaien nog krachtige westelijke winden. momenteel 'voorstaan. De huur van het ter rein zal bedragen 113 per jaar. De benoo- digde potten voor het draineeren worden verstrekt door de N. H. Kerk. Het terrein mag worden onderverhuurd voor het bewei den met schapen. De levering van het benoodigde zand voor het dempen der greppels zal worden aanbe steed. Bij het gemeentebestuur wordt een adres ingediend, verzoekende medewerking, door eenige werkloozen ter beschikking te stellen. De vergadering kon zich hiermede ver eenigen. Een aangenaam en uitgebreid debat ont spon zich naar aanleiding van de vraag of de verlotingsavond feestelijk zou worden ge vierd. Het resultaat der besprekingen was, dat het bestunr vrij mandaat werd verleend naar omstandigheden te handelen. Verschil lende vereenigingen en personen zullen wor den uitgenoodigd hun medewerking te ver- leenen. Bij de rondvraag werden verschillende interne aangelegenheden behandeld. Mond- en klauwzeer. De veehouder V. is de eerste in 1934 die aangifte van mond- en klauwgeer onder zijn vee deed. Dit is de derde maal binnen een half jaar, dat deze ziekte onder zijn vee heerscht. Loop der bevolking over 1933. Bevolking op 1 Jan. 1933: 564 m., 555 vr., totaal 1119. Geboren 9m. en 11 vr totaal 20. Gevestigd 44.ni. en 44 vr. Overle den 6 mannen en 6 vrouwen Vertrokken 34 m. en 41 vr. Totale vermeerdering 13 m en 8 vr. Bevolking op 31 Dec. 1933: 577 m. en 563 vrouwen, totaal 1140. Getal huwelijken 14 en 1 echtscheidingsvcnnis. De heer ir. C. Rietsema, directeur van de rykstuïnbouwwinterschool, heeft voor de Vereen, van oud-leerlingen van rfiet°epn in.nc.htl.n# cen begin gemaakt -T;!1 volgd» de interes- ni i hoo/st Eerzame voordracht op nIa„S\eïine W0rc" 8eh0udOT i* «!hier is een conflict inzake de werkver schaffing ontstaan. Heden (Maandagmor gen werden geen werkloozen tot de terreinen van de werkverschaffing aan den Buiten luiendijk toegelaten. De politie las aam 7^1$ T t toe£an£ te beletten. Bij onder zoek is het volgende gebleken. S™"3^eenra«„ aV°Tf,itKlp- »„d doo^TiSSJS w3* l?gen een vastgfestelde wijzigi™ in het taakloon. Door enkele wprki„m eischten, dat de uitsluiting zou worden opge- heven. Toen hieraan niet werd voldaan, werd het werk neergelegd. Een en ander had tot gevolg, dat hierna op last van het betrokken departement alle tewerkgestelden bij de werkverschaffing aan de Buitenluiendijk werden geschorst. Bij in. formatie blijkt, dat de schorsing, welke ver- moedlijk op drie weken is gesteld, een 90-tal personen omvat. Een tiental staan buiten het conflict. In Hoorn zijn momenteel ongeveer 100 werkloozen te werk gesteld, eveneens in de Wieringermeer ongeveer een honderdtal. Sinds geruimen tija deden zich hier bij de werkverschaffing geen moeilijkheden voor. Ongetwijfeld is h*t conf/ct in hooge mate te betreuren, omdat de gevolgen van deze schor- sing zich bij zeer velen ernstig zullen doen gevoelen. De Hoornsche boot is er in geslaagd Am. sterdam te bereiken, hoewel zich in zee nog zeer veel zwaar drijfijs vertoont. Inmiddels zijn twee booten van de maatschappij van Amsterdam naar Hoorn vertrokken. DE ONTVANGST VAN BURGEMEESTER VAN KINSCHOT. In ons vorig nummer is medegedeeld, dat door de schoolkinderen den burgemees ter een speciaal voor deze gelegenheid ge- maakt gedicht van den heer Ff M. Zwaan is toegezongen. Men zal begrepen hebben, dat dit welkomst lied van mej. M. N. Zwaan was, die bij vele Alkmaarsche gebeurtenissen den tekst voor de liederen maakt. Verder schreven wij, dat de heer van Slin gerland in het rijtuig oij den b irgemeester zat. Men gelieve hier te lezen „de heer Ven- neker". Van de na afloop der officieele installatie gehouden receptie kan worden medegedeeld, dat zeer velen van de gelegenheid gebruik maakten persoonlijk met den nieuwen burge meester kennis te maken. Er werden ook bij deze receptie nog eenige foto's gemaakt, waarvan zeker een der aardigste is die van den burgemeester te midden van de leden der Kennemer Rij-sociëteit. die het eere-escorte in den welkomststoet hadden gevormd, Ook werd de burgemeester te midden van den raad gekiekt. Na afloop der receptie hebben de burge meester en diens familie met het college uit Zuidlaren nog geruimen tijd deel genomen aan de niet-officieele bijeenkomst van raads leden en hunne dames in de trouwzaal van het stadhuis In deze zaal bracht des avonds 8 uur het mannenkoor „Orpheus" jhr. mr. van Kin schot een zanghulde, die door de raadsleden met hun dames werd bijgewoond. VOOR HET BEHOUD VAN DE HANDELSSCHOOL. Naar wij vernemen hebben de heeren mr. M. Moens en H. de Raat namens de Onderwijscommissie uit de K. v. K. Dr. J. Hemelrijk als vertegenwoor diger van de ouders en Dr. Postma als directeur der school, gister een bezoek gebracht aan den minister van onder wijs, mr. Marchant, teneinde hun be zwaren tegen de dreigende opheffing der Hoogere Handelsschool te laten hooren. Minister Marchant, die uiteraard geen toezegging kon doen, heeft de bezwaren der commissie aandachtig aangehoord en genoteerd. a ,ïirwij! gistermiddag een groot deel vak Alkmaar s ingezetenen zich aan beide zijden van den Stationsweg geschaard hadden om den nieuwen burgemeester feestelijk in te halen, kwamen er uit de tunnel, waaruit de langverwachte te voorschijn zou moeten ko men, wee Rijksveldwachters met een paar candidaten voor het Huis van Bewaring te voorschijn.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2