de_luchtroqvers van hoTt 1 kA Ji uitentand Hervorming der politie. WARENHUIS VERBRAND. CONFERENTIE TE BERN. Van arbeiders-organisaties. £and= en Juiitêouw Jooneei uit T0en hootje inderdaad zoo dicht tnoceliik hli het vliegtuig was gekomen, stapten de manS uit de Voor «lechte «pljsver- tering en verstopping it)n Poster s Maagpll- len het middel bl| uit nemendheid. Zi) pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen Houdt steeds een Hacon b<) de hand Alom ocrkrügbaai óf U.b5 p. flacon. Eisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. DE VISCHFUIKENDIEF ZELF IN DE FUIK. Een niet verschenen boeteling, Dominicus van W. te Den Helder had zich de vrijheid gepermitteerd een aantal door den visscher A. Masseus uitgezette fuiken, wederrechtelijk in te pikken. In het geheel wist deze lang- vingere scharrelaar 12 fuiken ad 5.50 buit te maken. De kerel doet niet anders dan stroopen en stelen, luidde het vernietigend oordeel van Masseus. Gevorderd werd 30 boete of 30 dagen. Uitspraak conform met teruggave der fuiken aan Masseus. OP HET LAATSTE MOMENT ONTKOMEN. De heer A. v. Sch., een 44-jarig koopman uit Zijpe, had op 3 September ter gelegen heid van de kermis te Callantsoog aldaar gepronkt met vreemde veeren, door metworst in consumptie te brengen, die hij geheel ten onrechte door middel van een groot plak kaat aan zijn auto annonceerde als worst van de bekende slagersfirma Kweldam te Schagen. Bedoelde worst was geleverd door een slager uit St. Maartensbrug. Deze „grober unfug" smaakte den heer Kweldam minder goed dan zijn beroemde iworst en derhalve deed hij aangifte met ge volg dat de officier heden geen kans zag het feit te bewijzen en vrijspraak vroeg, waar mede de politierechter tot zijn „leedwezen" accoord moest gaan. DAAR WAS IE WEER! De 22-jarige George D., uit Harenkar- gpel, op 8 Januari j.1. pas veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen omdat hij Arie Oot- jers had geschopt, had het op 3 Sept. al weer met hem aan den stok gehad, hem uit gescholden en hem toegeschreeuwd het woord „dief", voorts deze insinuatie nog wat aangedikt door er aan toe te voegen: jullie zijn te slecht om los te loopen. Bekl., zoo als altijd, zeer los van tong, werd ditmaal opgefrischt met 8 boete of 8 dagen Hij liet ter elfder ure nog een getuige décharge optreden in den persoon van Kees Havik, die zich deed kennen als een over tuigd tegenstander der familie Ootjers, doch zijn inmenging haalde niet veel uit en kon een veroordeeling niet verhinderen. POGING TOT DOODSLAG. Een kwaadaardige „schoppenboer". De heer N. K„ 'n 35-jarige arbeider te Wieringen was wel een van de laatste, doch niet van de lichtste misdadigers op de mati nee van den politierechter. Hij was op 15 Augustus in dienst van de werkverschaffing en kreeg alstoen eenig ongenoegen met den 23 jarigen opzichter J. F. M. van Erven, die hem, zoo hij zei, irriteerde door hem uit te lachen. In drift ontstoken nam N. K. toen de door hem gebruikte schop en begon te slaan in de richting van des opzichters hoofd, deze wist echter de misschien doodelijke sla gen met zijn arm af te weren, zoodat van Erven alleen een verwonding aan zijn rech terarm bekwam, de driftkop stond terecht wegens poging tot doodslag, althans toebren gen van zwaar lichamelijk letsel op strafrech terlijk gebied. De verdachte gaf gedeeltelijk het feit toe, doch beweerde in zijn zenuw overspanning niet precies meer te hebben ge weten wat hij deed. De getroffen adj.-opzichter van Erven ver klaarde den verdachte eenige bemerkingen te hebben gemaakt en wist niet te hebben gela chen. De politierechter merkte echter op, dat de opzichter zonder eenig motief ook nu onder zijn verhoor stond te grijnzen. De offi cier liet zwemmen het opzet om te dooden, doch vermeende de subsidiaire telastelegging te moeten handhaven, in casu poging tot zware mishandeling. De spreker kon zich echter de psychologische stemming van ver dachte wel indenken en beschouwde dit als een verzachtende mstandigheid. Ook wees de officier op de ieugd "an den opzichter. Wat de persoon van verdachte betrof, hij maakte niet den indruk van een woesteling en gedroeg zich keurig. Op grond van een en ander wenschte de officier aanhouding ten einde een rapport uit te lokken. Ook brigadier Bergsma gaf ten beste recentie. De officier zag nu af van de aanhouding en verklaarde verder te willen gaan. Hij re quireerde alsnu 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren Vonnis alsnu 4 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, waarvoor veroordeelde zich dankbaar toonde. APPELENSNOEPERS GEVOELIG GESTRAFT. Een tweetal jongelui uit Oudkarspel, varieerende van 18 tot 23 iaren hadden zich in den avond van 8 September de brutaliteit gepermiteerd een hoeveelheid appels te ont vreemden uit den boomgaard van den heer Cornelic Langedi'k. De smulpapen erkenden het feit. De toevallige omstandigheid, dat zi? naar de meloenen door een vriend geteeld, waren zaan kiiken, bracht hen in de verlei ding. Mevrouw LangedükRooties gaf in lichtingen als getuige. Het is een boomgaard van 60 boomen en meermalen zijn er kapers op de kust geweest, die riet alleen annels, doch ook peren en pruimen staten. Door verdachten was geen schadevergoeding gege ven. doch excui'« gemaakt, 'n mooie manier, ze' de politierechter. De officier noemde het feit ergerliik en ernstig. Door hem werd gevorderd een ge voelige geldboete c.q. voor ieder 40 boete of 2^ daren hechtenis. Verdachten bleken niet erg bli? fe ziin met deze conclusie die hun porfemonnaie een duchtige aderlating beloofde. Omgelegd werd ten slotte ter bescherming van d«zen p?«rfp dom aan ieder een boete van 25 boete of 25 dagen hechtenis. DE FRANSCHE STAATSFINANCIËN. Nieuwe belasting en bezuinigin gen? Naar verluidt, zijn de Fransche premier Chautemps en de ministers van financiën en van begrootingen gister bijeengekomen in het ministerie van binnenlandsche zaken ter be spreking van verschillende voorstellen voor het innen van meer belastinggelden. Een plan werd opgesteld, waarbij 500 millioen francs aan nieuwe belastingen zal worden verkregen. Tevens zijn plannen besproken in zake belangrijke bezuinigingsmaatregelen. Men verwacht, dat langs dezen weg de be grooting in evenwicht zal kunnen worden ge bracht. HET ONDERZOEK IN DE AFFAIRE-ST AVISKY. De president van den Parijschen gemeente raad heeft een verklaring gepubliceerd, vol gens dewelke de administratieve enquete in gesteld ter naspeuring van de fouten, die be gaan kunnen zijn door de verschillende dien sten van politie en controle, die belast waren met het nagaan van de zaken van het Credit Municioal de Bayonne, met kracht gevoerd. De enquete heeft reeds vastgesteld, dat het schandaal is kunnen ontstaan ten ge volge van zekere individueele misstappen, waartegen de regeering de noodige sancties zal toepassen, maar vooral door een onvol doende organisatie en de verouderdheid van de diensten, waardoor initiatief en verant woordelijkheid te loor gingen. De raadspre- sident bereidt thans de texten voor de wei- geving voor, waardoor een reorganisatie en unificatie tot stand gebracht zal worden in de diensten der politie, algemeene inlichtin gen, financieele afdeelingen e.d., die thans bestaan bij parket en prefectuur en sücté generale. Deze ontwerpen zullen binnen kori aan het parlement worden voorgelegd. Het bureau van den Franschen premier pu bliceert een communiqué waarin gezegd wordt, dat het administratieve onderzoek tot het opsporen van de fouten die zouden kun nen gemaakt zijn door de verschillende dien sten van de politie en van de controle inzake de affaire van de credit municipal te Bayon ne met kracht wordt voortgezet. Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat de zaak zich kon ontwikkelen dank zij zekere individueele tekortkomingen waarvoor de re geeringen de noodzakelijke sancties zal tref fen en vooral wegens de onvoldoende en ver ouderde organisatie van de diensten waar door initiatief en verantwoordelijkheid ver deeld werden. De premier zet met spoed de voorbereiding voort van wettelijke maatrege len, waardoor de diensten van de gerechte lijke politie, van de algemeene inlichtingen en van de financieele afdeelingen welke thans aan het parket, de prefectuur en de bij den algemeenen veiligheidsdienst bestaan, wor den gereorganiseerd en geünificeerd. De wetsontwerpen zullen binnenkort aan het parlement worden voorgelegd. Kamerlid Bonnaure van heling verdacht. Het Kamerlid Bonnaure wordt in verband mt de zaak-Stavisky van heling verdacht Hij is echter voorloopig op vrije voeten ge laten. 300 Bedienden broodeloos. Gisteravond brak in het grootste waren huis van Rijssel in Noord-Frankrijk een groote brand uit, waardoor het geheele ge bouw werd vernield. Waarschijnlijk is de brand ontstaan tengevolge van reparatie werkzaamheden op het dak, waar gedurende den dag arbeiders met steekvlammen hadden gewerkt. De aangerichte schade wordt schat op 5 millioen frs., de 300 bedienden onderneming zijn voorloopig broodeloos. WEER EEN SCHANDAAL IN FRANKRIJK. Te Rijssel heeft men een groot financieel schandaal ontdekt. Een maatschappij had daar op grond van de z.g. Lex Loucheur machtiging gekregen voor den bouw van goedkoope woningen. Eenige opdrachten tot bouwen zouden zijn gegeven en het geld zou daarvoor ter beschikking zijn gesteld, doch niet zijn uitbetaald aan de bouwondernemers. Tot nu toe zijn reeds 37 aanklachten tegen de maatschappij binnengekomen. De vorde ringen beloopen eenige millioenen franken. GEEN MALVERSATIES BIJ DE VESTINGBOUW. De Fransche onderstaatssecretaris van het ministerie van oolog, die zich op een inspec tiereis door de Fransche vestingreeks bevindt, heeft gisteren de door een Parijsch dagblad verbreide geruchten dat bij den bouw der vestingwerken groote malversaties zouden zijn gepleeg, tegengesproken. De onder staatssecretaris verklaarde, dat hij in tegen deel zeer tevreden was over de uitvoering dei- werken en vooral met de voor de troep ge bouwde onderkomens. HERRIOT UITGEJOUWD. Volgens de Echo de Paris is Herriot Zater dag te Kamerijk uitgejouwd. Er werd uit het publiek geroepen „Weg met Herriot en Sta- visky". De gendarmerie heeft Herriot in be scherming moeien nemen. ZES BOEREN BOER-AF. Volgens het Berliner Tageblatt heeft de leider dei boeren in Hannover medegedeeld, dat zes boeren in de provincie Hannover we gens eerloosheid vervallen zijn verklaard van hun werkzaamheid als boer. Hun is het be schikkingsrecht over hun hofstede ontnomen en deze is tijdelijk overgedragen aan vrouw en kinderen. WEER TWEE DOODVONNISSEN TE LEIPZIG. Het Rijksgerechtshof te Leipzig heeft de revisie van het tegen de thans 18 en 19 jaar oude communisten Willy Rochow en Otto Wothe die verleden jaar op 20 Maart een .Hitler-jongen" hebben doodgeschoten, uit gesproken doodvonnis verworpen. DE DOODSTRAF IN DUITSCHLAND. Een ter dood veroordeelde hangt zich op in zijn cel. Het Duitsche persbureau der justitie deelt mede, dat de communist Stefan Captur, die wegens moord op een S.S.-man op 6 De cember 1933 ter dood is veroordeeld, zich Zaterdag in zijn cel heeft opgehangen. WEENEN DEMENTEERT DE ARRESTATIE VAN TWEE AMBTENAREN. Van officieele zijde wordt het bericht in het Prager Tagblatt, volgens hetwelk twee ambtenaren van het Óostenrijksche ministerie van Buitenlandsche Zaken onder verdenking van nationaal socialistische activiteit zouden zijn gearresteerd, gedementeerd. RADIOBELASTING TOT STEUN AAN KUNST. Op grond van de machtigingswet inzake de economische crisis heeft de Óostenrijksche regeering besloten een belasting te heffen van de bezitters van radio-ontvangtoestellen, groot 1 Schilling per jaar. Het hierdoor ver kregen bedrag van 500.000 Schilling zal be steed worden ter bevordering van de kunst. Gisteren heeft in het departement van eco nomische zaken te Bern een conferentie plaats gehad met vertegenwoordigers van ae Zwitsersche arbeidersorganisatie. In deze conferentie werden verschillende onderwer pen besproken, betreffende de organisatie, de werkverschaffing, sociale politiek enz. In den loop van deze week zal te Zürich eveneens onder leiding van de minister voor economische zaken een conferentie plaats hebben met vertegenwoordigers der werk gevers-organisaties en van handels- en in- dustrievereenigingen. Daarna zal in den loop van Februari een gemeenschappelijke econo mische conferentie van vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers organisatie] worden gehouden. gen staan onder water en tal van gebouwen zijn ingestort. Men heeft tot dusverre de lijken van 7 inboorlingen gevonden; 15 an deren worden nog vermist en men vreest, dat zij door het water zijn meegesleurd dan wel begraven liggen onder de puinen van inge storte huizen. Europeëers zijn niet om het leven gekomen. REVALUATIE VAN DEN DOLLAR. Roosevelt en het Congres Roosevelt heeft gisteren bij het Congres een wetsvoorstel ingediend strekkende tot het verleenen van machtiging aan de regee ring bezit te nemen van al het monetaire goud, dat Amerikaansch eigendom is. De betaling voor goud zal geschieden in goud certificaten, die steeds zullen worden gega randeerd door goud uit de schatkist van een gewicht en een gehalte als van tijd tot tijd zal worden vastgesteld. De president vroeg voorts autorisatie voor de stichting van een stabilisatiefonds tot een bedrag van 2 milliard dollars voor den handel in vreem de valuta, zoomede tot steun der regeerings- leeningen, voor het geval deze door specu lanten aan de markt zouden worden ge bracht. Roosevelt is van meening, dat een revalu atie van den dollar op meer dan 60 van de waarde, zooals deze tot nu toe was vast gesteld, niet in het algemeen belang zaï zijn. Hij beveelt derhalve het coijgres aan als uiterst toelaatbare grens voor de reva luatie vast te stellen 60 Het zilver mag als factor in den wereldhandel niet worden verwaarloosd, doch president Roosevelt doet te dien aanzien geen enkele aanbeve ling alvorens nader kennis te hebben gekre gen van de Zilverovereenkomst van Londen en andere monetaire maatregelen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. ARRESTATIE VAN PETROLEUM- SPECULANT. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Gepeoe een aantal personen heeft gearresteerd we gens speculatie in petroleum. Deze lieden zullen eveneens voor de Gepeoe terechtstaan. GENERAAL SJAN HAI PEN TERECHTGESTELD. Het agentschap Kokoezoe deelt mede, dat de vroegere opperbevelhebber van het Noord Chineesche leger in Mantsjoerije, generaal Sjan Hai Pen, die later in dienst is getre den van de regeering van Mandsjoekwo, gisteren wegens hoogverraad bij Tsitsikar is terechtgesteld. Vóór de executie, waarbij 20.000 men- schen aanwezig waren, verklaarde de gene raal, dat hij met vreugde voor het vaderland stierf. WOELIG CUBA. Militaire beweging fen gunste van Grau San Martin? Naar de „Associated Press" uit Havanna meldt, is aldaar een militaire beweging ten gunste van den afgetreden president Grau San Martin ontstaan, nadat kort te voren de minister van landbouw Hevia door een revo- lutionnaire junta tot president was gekozen Hevia heeft de benoeming echter niet aan vaard. x. Bewogen uren, Na 24 uur van bewogen straatactie en schietpartijen is de jeugdige staatssecretaris van landbouw in het vorige kabinet gekozen als opvolger van dr. Ramon Garu San Martin tot president der republiek. In den loop van den dag was het presidentieel pa leis o.a. bestormd door studenten, die het aanblijven van Garu San Martin eischten Soldaten trachtten de studenten te versprei den en in de omgeving van het paleis ont stond een hevige schietpartij, welke nog voortduurde, toen de nieuw gekozen president den eed aflegde. Vier personen werden ge dood 9 gewond. s WERVELSTORM OP MADAGASCAR. Volgens een mededeeling van het ministe- die van koloniën heeft in het N.W. van Ma- dagascar in de nabijheid van Mananjary een wervelstorm gewoed, die ontzaggelijk veei schade heeft aangericht, en verscheidene menschenlevens heeft geëischt. De water stand van de rivier Mananjary is tot 15 M gestegen en is thans dus nog 2 M. hooger dan de hoogst bekende stand in 1928. De in de nabijheid van de rivier gelegen bezittin- De omzetcijfers van onze twee veilingen zijn zoodanig, dat daaruit onmiddellijk kan worden opgemaakt, dat het voor de duizen den tuinbouwers, daarbij aangesloten, in 1933 wel bijzoner slecht moet zijn geweest Er is door hen slechts ongeveer een vierde deel ontvangen van wat in een normaal jaar door het bedrijf werd opgebracht. Dat zij, onder dergelijke benauwende financieele uit komsten hunkeren naar verbetering is duide lijk, en dat het Duitsch-Nederla-ndsche han delsverdrag hun pessimisme eenigermafe deed verminderen, is zeer begrijpelijk, daar gehoopt werd, dat nu weer een belangrijk ge deelte der stapelproducten naar Duitschland zou kunnen worden uitgevoerd, waardoor de markt aanmerkelijk zou worden verlicht. Bij de regeling door de gemengde commissie is nu bepaald, dat in de maand Januari van roode en gele kool niet meer dan 15 en van witte kool niet meer dan 10 procent van het in het -verdrag vastgestelde contingent uit Nederland naar Duitschland mogen worden ingevoerd. Als die hoeveelheid dan in werke lijkheid kan worden geëxporteerd, zal dit de markt wel iets ontlasten, doch de groote vraag, waarop het ten slotte neerkomt, is toch maar. voor welken prijs die zullen wot- den verkocht. De prijs, waar beneden niet mag worden geleverd, is weliswaar vastge steld (ongeveer 2.70 voor witte en 3.30 voor gele en rcode kool), doch als niet meer kan worden bedongen, is er nog geen sprake van een loonende teelt. Aan de veiling van den Noordermarkt bond werd in de afgeloopen week de meeste roode kool aangevoerd, nl. 50 spoorwagens tegen 18 aan die van de Langendiikei Groentencentrale te Broek op Langendijk. zoodat er in totaal 68 spoorwagens van 10000 K.G. zijn verhandeld. Dat deze in werkelijkheid verhandeld zijn, namelijk ver kocht aan den koopman en exporteur voor menschelijk voedsel, stemt tot verheuging, als men bedenkt, hoeveel er de laatste jaren op de belt terecht kwam. Het doorschot, dat aanvankelijk, voor wat het mooiste klein goed betrof, voor 2.90— f 3.30 werd verkocht, bracht later 3.403.70 op, alzoo een kleine verbetering. Voor de grootere soor ten kwam er echter rraar weinig verande ring; die werden voor 1.60—2 verkocht. De prijzen van de eers'e-kwaliteit kool liepen niet wijd uiteen met die der tweede soort. Het was een groote uitzondering, als een partijtje van het mooiste kleingoed, eerste soort 4 50 kon opbrengen. Overigens bracht de kool van ongeveer 3 pond gemiddeld 4 op. Nog ge ringer was het verschil tusschen groote eer ste en tweede kwaliteit. Voor de mooiste, eer ste soort groote werd van 1.70— f 2 be taald, voor doorschot 1.50—1.90. Er wordt echter nog niet veel eerste kwaliteit kool aangevoerd: het meeste is doorschot. ,k.°o1 wou het deze week ook g n.et. Misschien oefende de grootere aan voer ook zijn nadeeligen invloed uit, doch de ^as i S^r'ng. Het gevolg was een ïgszins lusteloozer stemming, waardoor e pi ijzen beneden het middelmatige en dus bevredigende bleven. Kon aanvankelijk no» voor kool van 3 pond, eerste kwaliteit, 2 go tot 2.90 worden gemaakt, later werd bii uitzondering 2.70 besteed. Voor groote gel« kool werd in hret begin nog f 1.60-f 8q betaald, later bracht ze maar nauwelijks 1.40 op. Ook bij deze koolsoort liepen de prijzen tusschen eerste en tweede soort niet ver uiteen Zoo werd voor het groote door- schot op het laatst der week ook 1.40 be- taa'd. Voor het mooiste kleingoed, behooren- de tot de tweede soort, werd van 22.50 besteed. Te Noord-Scharwoude werden 25 te Broek 00 Langendiik 26 spoorwagens ver- handeld. Ook van deze aanvoeren bleef niets onverkocht. Tuinders, die in het bezit zijn van een be- duidenden voorraad Deensche witte kool, zijn er nog het minst slecht aan toe. Echter moest ook hier geconstateerd worden, dat de prijzen achteruit liepen. Doch de gemiddelde prijs was voor de Denen nog het hoogst. Kwam het de vorige week nog voor, dat 5 pgj. IOO K.G. wred gemaakt, deze week bleef men daar een belangrijk percentage beneden. Reeds dadelijk kan niet meer dan 4 voor eerste kwaliteit worden bedongen, welke prijs later nog tot 3.«) inzakte. Kleinere soor- ten, die aanvankelijk nog 3 opbrachten, liepen tot f 2 60 terug. Voor de mooiste, van de meest gewenschte grootte, tweede kwaliteit, werd de heele week door van 3.40 3.60 betaald; kleinere brachten 3 op. De verminderde prijzen waren het gevolg van mindere vraag, ook van de zijde der in- maakfabrieken. De aanvoer beliep in totaal aan beide veilingen 37 spoorwagens. De uienaanvoer was aanmerkelijk grooter dan de laatste weken en ondanks dien groo teren aanvoer had de markt goed weerstand, «volg van een betere vraag naar dat pro- duet. dat in andere uien bouwen de streken al voor een belangrijk gedeelte schijnt geruimd te zijn. Gele uien, die aanvankelijk voor eenDszins afwiikende kwaliteit 2.50— 2.70 en voor de beste 3 opbrachten, steoen 'ater tot respectievelijk 2.903.20 en f 3.60. De prijs der drielingen bleef on geveer dezelfde 1—/ 1.40 Voor nep werd f 2.60 betaald. De oriizen van grove uien lagen tusschen 2.703. Aangevoerd werden 12 spoorwagens. De aanvoer van wortelen was gering, de nnjs bevredigend: 3.60—4 voor groote, 1.60 voor kleine. B:efen kwamen er ook maar weinig aan de veilingen. Al naar grootte en kwaliteit brachten ze f 0 60— f 2.20 op. LOUIS DAVIDS IN 'T GULDEN VLIES. „Een conferencier is een man, die een beetje voor 't gordijn met het publiek smoest, omdat de anderen achter het doek den boel in orde moeten maken''. Jawel, Louis Davids kan het zoo wel zeg gen, maar 't is toch wel een beetje anders Inderdaad, een conferencier „smoest", maar., hoè en wat „smoest" hij. En op welke manier. En hoe lang, of hce kort? Dat is een geheim, een gave, die onze groote kleine man bezit, wanneer hij begint te smoezen, is et niet veel meer noodig, om contact met de zaal te VrVy- gen. Hij praat, oogenschijnlijk heel gewoon, staat er rustig bij, lacht iet-wat vriendelijk en't is voor elkaar. Conferencier Louis Davids heeft gister» avond een uitverkochte zaal in 't Gulden Vlies eenige prettige uren bezorgd. Niet al leen als conferencier natuurlijk, ook als zan ger; niet alleen, maar met medewerking van een klein groepje ras-echte Nederlandsche ar- tisten. Ernst en luim wisselden elkaar af in een razend tempo en het publiek genoot, ge noot intens, juist omdat het gegevene oogen schijnlijk zoo eenvoudig, maar daardoor met» een zoo rijk en hoogstaand was. Wij hebben eenige dolle ^en-adertjes ge- z:en, waarbij de zaal natuurlijk aan het slot daverde. In deze één-actertjes hebben wij het spel van Fientje de la Mar, van Johan Kaart Jr. en van Jan van Ees kunnen bewonderen. Zij spee'den met een charme, met een kleur, die boeide en dat niettegenstaande het gebo- dene in die kleine stukjes vol nonsens zat! Maar wij zagen meer. Wij zagen Fientje de la Mar als cabaretière en haar spel was wel zoo buitengewoon mooi, zoo geraffi neerd, dat het eene succes op het andere volg» de. Het „Onder de boomen van het Plein", had misschien wel het meeste succes, juist om de rake typeering en de schitterende con trasten. Doch bovenal hebben wij Louis Davids zelf gezien en gehoord. Hij was weer de oude de bekende liedjeszanger en als steeds wer den wij getroffen door de scherpe opmer kingsgave, die hij bezit. Daar is geen liedje van hem, of het heeft inhoud, daar is geen onderwerp of hij ontleedt het en hij vergeet geen enkel klein onderdeel, 't Lijkt zoo een voudig, maar wellicht schuilt de groote po pulariteit van Louis Davids in zijn „ontleed- cunde", in zijn opmerkingsgave. Dan was er Han Beuker, de bekend pianist; FX r~ lil v" v peuxer, ae oexena pianis Piet keek eens door raampjes en zatr een ?MHor-ir t8t.rook en een stlP °P het water, die ge leidelijk grooter werd. Dat was stellig een boot die naar hen toekwam. Stilliggen op het water een bootje, dat naar hen toe kwam hij zag alweer kan sen op redding en ontvluchting naderen sSn6 l" kwamen buite» °P «ei5 de Kers tl <in k wenkten Piet om hen te volgen en terwiil y leSrrd,e; 8&r"CeI' gClUkte bo0«.ó,„to.s6rna eed,6e p°8ineea

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6