Agenda Provinciaal Tlieuws Oieditsfzakm Uiidsdkiftm £aatste èecichtm E ess?y? IDeec&edcht Stad w Qm SCHAGERBRUG BARSINGERHORN. Voor kleine tuinen* BROEK OP LANGENDIJK. 'T ZAND. NOORDSCHARWOUDE. SCHAGEN. WINKEL. HEERHUGOWAARD. VERGADERING VOLKENBOND. Behandeling Saar-kwestie. ONGEVEER 10.000 DOODEN? Vliegtuigen boven het aard- bevingsgebied. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. PLANNEN VOOR EEN RECORD-STRATOSFEERVLUCHT. BOTSING TUSSCHEN TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN. Weeroverzicht. DE OORZAAK VAN DE RAMP VAN DE „EMERAUDE" BIJ CORBIGNY. De draagvlakken vermoedelijk losgelaten. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer „42nd Street" (revue), hoofdrollen War ner Baxter en Bebe Daniels. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De geheimzinnige hoeve (sens.), hoofdrol George O'Brientweede hoofdrol Spaansche Passie (rom.), hoofdrol Dorothy Mackaill. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Uit het dagboek van een vrouwenarts (real hoofdrol Hertha Thielc. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 17 Januari. Uitvoering Jonker's koorklassen. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden door prof. Steger over de Abdij van Egmond. vr. t 8 uur, logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische avond mevr. Akkeringa. Donderdag 18 Januari. 7.45 uur, Harmonie, bridgewedstrijd. 8 uur, Parkzalen te Hoorn, opvoering revue Stoppen we? Nul! door Hoorns Revuegezelschap. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing over de ge nerale Lugano, door den heer A. Sietsma. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1380 is opgenomen het besluit van den Raad cier gemeente van 28 Deoember j.1., waarbij is vastgesteld Eene VERORDENING, regelende de voorwaarden, waarop aan bij zondere scholen voor voorbereidend onderwijs te Alkmaar subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 17 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ZIJN VROUW MISHANDELD. Gistermorgen is de 28-jarige schipper F. G. V. te Spijkenisse in 't stempellokaal gear resteerd en naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht, waar hij is ingeslo ten. Hij wordt ervan verdacht zijn vrouw met een mes verschillende malen te hebben gesto ken. De vrouw was de echtelijke woning ont vlucht met achterlating van haar beide nog jeugdige kinderen en durfde niet terug te keeren. De substituut-officier van justitie ■heeft gistermiddag in de woning een onder zoek ingesteld en daarbij zijn verschillende kleedingstukken, een drietal geladen geweren en een jachtmes in beslag genomen. Buren verklaren, dat de jonge vrouw meermalen door haar man is mishandeld. VROUW OVERVALLEN. Zondagochtend is de echtgenoote van den heer Straatman te Langenhoon door twee mannen overvallen. Zij begaf zich 's morgens om zes uur per rijwiel naar de kerk. Op een eenzamen binnenweg werd zij eensklaps van haar fiets getrokken door twee individuen, die haar fiets opeischten. De vrouw schreeuwde om hulp en op haar geroep kwamen eenige menschen aangesneld, waar op de mannen de vlucht namen en in de duis ternis verdwenen. In verband met het onderzoek was tot nu toe het gebeurde niet openbaar gemaakt. JEUGDIGE BOEVEN. De politie te Schoonhoven is er in geslaagd, de daders op te sporen van een serie kleine diefstallen, die bij een aantal winkeliers den laatsten tijd zijn gepleegd. Het zijn tien jon gens, van wie de oudste 12 jaar, de jongste 7 jaar is, die gezamenlijk of groepsgewijze zich schuldig maakten ar.n het wegnemen van snoeperijen en dergelijke uit winkels of pak huizen. De oudsten van dit clubje oefenden op de jongsten een zoodanigen invloed uit, dat zij zich niet durfden verzetten en zich als willoos werktuig lieten gebruiken. Enkelen hebben bekend zich ook te hebben schuldig gemaakt aan het ingooien van ruiten van de openbare school. GEEN STEUN AAN WERKLOOZEN- SMOK^ELAARS. Het gemeentebestuur van Oud en Nieuw Gastel (N.Br.) heeft in verband niet de bui tengewone toeneming van den smokkelhandel in West-Brabant lrien bekend maken, dat zij degenen, van wie be vezen kan worden, dat zij aan smokkelhandel deelnemen, van steun of werkverschaffing zul'en uitsluiten. CORRUPTIE AAN HET ABATTOIR TE ROTTERDAM. In verband met op het Rotterdamsche abattoir gepleegde corrupties heeft de centrale recherche in arrest gesteld vijf hulpkeurmeesters. Den hulpkeurmees ter W. de A., die ook gearresteerd zou worden, heeft men in verband met zijn gezondheidstoestand op vrije voeten ge laten. De hulpkeurmeesters J. P. L. en C. v. W-, die ook betrokken zijn bij de gepleegde corrupties, heeft men om bij zondere redenen tot nog toe vrij gelaten De verdachten zullen worden vervolgd in verband met de artikelen 362 en 363 van het Wetb. v. Strafrecht Het betreft hier het aannemen van steekpenningen Tegen enkele keurmeesters zal ook een vervolging worden ingesteld, terzake van verduistering en diefstal. Over de gepleegde corrupties kan de politie nog niets mededeelen, daar dit voorloopig door den officier van justitie niet is toe gestaan in verband met het onderzoek VERKEERSONGEVALLEN Auto tegen een winkel gebotst. Gisteravond te ruim half elf is op de Wee9- perzijde te Amsterdam een personenauto het trottoir opgereden en tegen een sigarenzaak gebotst, welke gevestigd is in perceel 129. De wagen vernielde twee automaten en werd zelf ook vrij ernstig beschadigd. I er- soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Eén zwaar gewonde; roekeloos rij den de oorzaak van ren einstig ongeluk. Gisteravond omstreeks half acht heeft op den rijksstraatweg nabij de kistenfabriek de „Phoenix" te Halfweg een ernstig auto-onge luk plaats gehad. Uit de richting Haarlem naderde mu groote snelheid een luxe-auto, bestuurd door den 19-jarigen heer Langenberg uit Den Haag. In den auto waren nog drie personen gezeten, n.1. de 40-jarige heer Kroon, techni- ker te Amsterdam, alsmede de twee gebroe ders Koenders te Haarlem. De beide laatsten hadden in Haarlem gevraagd te mogen mee rijden, hetgeen werd toegestaan. De bestuurder passeerde een voor hem rij denden auto, doch moest direct weer naar rechts uitwijken voor een tegenligger en om niet in den berm terecht te komen, gooide hij daarna terstond weer het stuur naar links. Door deze manoeuvre en mede als gevolg van de groote snelheid, waarmede gereden werd, begon de auto te slingeren, kantelde en sloeg toen driemaal over den kop, waarna de wa gen ondersteboven en totaal vernield midden op den weg bleef liggen. Van de inzittenden bleek de veertigjarige Kroon uit Amsterdam er het ergst aan toe te zijn. Zijn beide beenen zijn verbrijzeld. Hij werd naar een der Amsterdamsche zieken huizen overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. Van de andere inzittenden bekwam een van de ge broeders Koenders een lichte hersenschud ding. Deze kon na de eerste hulpverleening naar huis worden vervoerd. De beide ande ren, waaronder de bestuurder, bekwamen slechts lichte verwondingen De auto werd door de politie in beslag genomen. Volgens verklaringen van passeerende automobilisten heeft de heer Langenberg van af Haarlem verschillende auto's met groote snelheid voorbijgereden, terwijl ook op het oogenblik van het ongeluk de snelheid van den wagen zeer groot was, zoodat het onge luk moet worden toegeschreven aan roeke loosheid. Doordat de geheel vernielde auto midden op den weg lag, ontstond een zeer ernstige stagnatie in het verkeer op dezen drukken straatweg. Fietsrijder aangereden en zwaar gewond. Gistermiddag is op den Berg-en-Dalsche- weg te Nijmegen de 17-jarige bediende van den apotheker Van Z., W. Willemse, bij het oversteken van den weg door een auto aan gereden. De jongen, die op de fiets zat, werd tegen den grond geworpen en kreeg een der spatborden tegen het achterhoofd. Met een diepe snijwonde en een zware schedelbreuk werd hij opgenomen en naar het Canisiuszie- kenhuis gebracht, waar hij gisteravond nog werd geopereerd. Zijn toestand is levensge vaarlijk. KORTE BERICHTEN. De Rijksmiddelen hebben in December 40.135.200 opgebracht, zijnde 6 566.800 meer dan het jaar tevoren. In het heele jaar 1933 was de opbrengs* 392 040.700, of 8.484.650 minder dan in 1932 en tien millioen boven de raming. In de Vliet te Leidschendam is gister middag gezonken een schuit met mest gela den. De opvarenden zijn gered. In het Roode krui. ziekenhuis in Den Haag is gisteren op 56-jarigen leeftijd over leden de heer J. W E. de Ruiter, gep. luite nant-kolonel bij den Topografisch en dienst van het Ned. Indische leger. Het Prov. ri omgcvaai bij de Lemmer werd vanochtend in werking gesteld. De stand van het boezemwater was gisteren 37.8 c.M. boven Friesch zomerpeil. De politie te Gouda heeft tegen twee fascisten proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het uniformverbod. Te Wijnjeterp (Fr.) is een knecht van den veehouder J. de Jong in het land door een paard aangevallen. Het dier beet hem zóó ernstig in het hoofd, dat de dokter on middellijke overbrenging naar een ziekenhuis noodig oordeelde. J. Ligthert. f Onze plaatsgenoot, de heer J. Ligthert, die ongeveer een jaar geleden door een auto werd aangereden en dientengevolge langen tijd zeer ernstig ziek is geweest, is thans na een vrij korte ongesteldheid, die ongetwijfeld in nauw verband staat met vorenbedoelde aanrijding, in den ouderdom van 65 jaren, overleden. De heer Ligthert was een zeer bekende per soonlijkheid op de veemarkten te Alkmaar, Purmerend en Schagen. Installatie van den burgemeester. In een buitengewone raadsvergadering is Maandag de nieuwbenoemde burgemeester, de heer Th. G. Loggers, secretaris dezer ge« meente, onder groote belangstelling geïnstal leerd. De loco-burgemeester wees er in zijn toespraak op, hoe de geheele bevolking de be noeming had toegejuicht en verschillende cor poraties die benoeming hadden gevraagd. Hij twijfelde er niet aan, of de keuze zal blijken, een goede te zijn geweest. De heer Loggers dankte voor de vele wen- schen en belangstelling en gaf de verzeke ring, dat hij alles zou doen, om de belangen van de ingezetenen te die nep Sneeuw. Na een flinke sneeuwbui kan onze tuin er sprookjesachtig uitzien. De onder den druk van een sneeuwlaag neergebogen takken doen geheel nieuwe vormen ontstaan. Toch is het niet raadzaam om rustig van al dit schoons te genieten. Willen we onze planten in de goede vormen behouden, dan zullen we zoo spoedig mogelijk den hinderlijken sneeuwlast van de takken moeten schudden. Vooral onze groenblijvende planten en in zonderheid de coniferen, met hun slappe, ge makkelijk doorbuigende takken moeten we goed in het oog houden. Door de dichtheid van deze planten blijft er veel sneeuw op hangen waardoor de vorm soms onherroepe lijk verloren gaat. Schud de sneeuw er voor al af en voordat deze er aan vast vriest. Op tal van laagblijvende rota- en alpenplanten is een laag sneeuw daarentegen zeer ge- wenscht. FÏet is vaak een mooie beschutting tegen vorst en ij ze 1Vooral dit laatste is voor tal van planten zeer nadeelig. Daarom bedekken we verschillende planten met den nentakken of fijn rijs. Dit doen we o.a. bij gevoelige rozensoorten, niet geheel winter harde Rhododendrums, voor strenge vorst, gevoelige Coniferensoorten enz. De nu aller wegen rondslingerende kerstdennen kunnen dus nu nog ergens dienstig voor zijn; De zelfde bedekking beschaduwt de planten ook tegen de zon. Dit lijkt minder wenschelijk, en toch kan ook de zon veel schade berokke nen wanneer ze, na een kouden nacht de planten al vroeg ontdooit. Met het oog daar op plaatsen we de takken vooral aan de zuid-oost en zuidzijde. Ook de bakken vra gen onze bijzondere aandacht na sneeuwval van eenige beteekenis. Wel moeten we goed rekening houden met verschillende omstan digheden. Immers is een sneeuwlaag, ook op de bakken, een goede bedekking tegen strenge vorst. Zoo kan het soms wenschelijk zijn om alles maar stil te laten liggen. Daar entegen verhindert een sneeuwlaag de toe treding van het daglicht, en dit kunnen onze planten, ook in den winter, niet lang ontbe ren. Indien het niet, of althans zeer weinig vriest, zullen we dus ook hier de sneeuw verwijderen. Van de rietmatten schuiven we het eerst b.v. met een omgekeerde hark waar na we de matten afkloppen opdat ze zooveel mogelijk droog blijven. Immers hebben we voor bedekking niets of weinig aan natte matten. Ook ruimen we de sneeuw om de bakken zooveel mogelijk weg. Wanneer deze sneeuw gaat smelten wordt de omgeving van de bakken zoodanig afgekoeld dat ook de temperatuur in de bakken er onnoodig door wordt verlaagd. Bovendien wordt het dan een modderpoel. A. G. Na de installatie werd een bezoek aan de verschillende scholen gebracht. Gister wer den feestelijkheden gehouden, waaraan de geheele burgerij deelnam. Het plaatselijk crisiscomité te Broek op Langendijk doet een drfhgend beroep op de burgers om toch vooral het wekelijksch bus je niet te vergeten. Het comité is niet in staat aan alle aan vragen behoorlijk te voldoen. Ook giften ineens zijn van harte welkom. Een dochtertje van den heer S. alhier werd op weg van huis naar school zoodanig aangereden door den scholier T. J., die zich per fiets naar den trein te Oudesluis begaf, dat zij kwam te vallen en daarbij een been brak. Op medisch advies werd de aangeredene ovei gebracht naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar. In de Dinsdagavond gehouden ledenver gadering van de V. A. R. A. werd o.m. mede gedeeld, dat zich 12 nieuwe leden hadden opgegeven. Als afgevaardigden in den Cultureelen Raad uit de moderne arbeidersbeweging wer den gekozen de heeren A. Jes en A. Jonkers. Lcop der bevolking over 1933. De bevolking bestond op 31 December 1932 uit 2040 m. en 2066 vr. Beide geslach ten 4106. Zij vermeerderde gedurende het jaar door: Geboorten: 31 m. en 38 vr. Bei de gesl. 77. Vestiging: 246 m. en 227 vr. Beide gesl. 473. Vermeerdering 285 m. en 265 vr. Beide gesl. 550. En verminderde ge durende het jaar door: Overlijden 26 m. en 21 vr. Beide gesl. 47. Vertrek 220 m. en 224 vr. Beide gesl. 444. Vermindering 246 m. en 225 vr. Beide gesl. 491. De bevolking ver meerderde dus met 39 m. en 20 vr. Beide gesl. 59. Totaal 2079 m. en 2986 vr. is 4165. Gedurende het jaar werden 29 huwelijken voltrokken en hadden 5 kindserkenningen plaats. Tot leden der Oudercommissie voor de o. 1. school te Winkel zijn benoemd de hee ren F. A. Melchior en C. Amels in de plaats van de heeren P. Honingh en J. van Essen die geen schoolgaande kinderen meer hebben. De laatste dagen neemt het cijfer werk- loozen weder geregeld toe, daar nog steeds meer patroons hun volk „los" laten. DIEFSTAL VAN WEINIG GELD. Zware straf. De Utrechtsche rechtbank heeft den 41- jarigen zwervenden en thans opgesloten schippersknecht F. G. P. A. wegens diefstal van zes en van vier gulden, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 8 maanden gevan- genisstrai Het Januari-nummer van Ons Zeewezen bevat als hoofdartikel een verhandeling over zeekabels en het kabelschip door B. Holt- llUNu de kabeltelegraaf door de draadlooze vermoedelijk tot de historie gaat behooren is een behandeling van dit onderwerp momen teel zeer interessant. S. de H. vertelt van de nummerbooten „De Nederlandsche Torpedobooten". De vaste ru briek „De Laatste Zeilschepen" houdt de lezers op de hoogte van het wel en wee dez.r laatste „oiseaux de mer" zooals de Fransch- man ze poëtisch noemt. Andere wetenswaardigheden op zee- en scheepvaartgebied completeeren dit nummer. (Ongecorrigeerd.) LIJK UIT DE VECHT OPGEHAALD Gisteravond is in de Vecht onder Neder- horst den Berg het lijk gevonden van den heer Harmen Lamme uit Loosdrecht, die ge heel den dag reeds werd vermist. De man is vermoedelijk door de duisternis misleid in het water geloopen. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. SCHEVENINGEN-HAVEN ERNSTIG GESTOORD. Sinds Maandag toen Scheveningen-Haven (zakelijke omroep) via welks station de diensten van het persbureau Vas Dias en van de Nederlandsche vereeniging voor den eftec- tenhandel worden uitgezonden op de nieuwe golflengte van 1224 M. is gaan werken wor den de uitzendingen ernstig door buitenland- sche stations gestoord. Naar wij vernemen zal worden getracht door een wijziging der golflengte de storingen op te heffen. Heden en Donderdag zullen de uitzendingen nog geschieden op 1224 M., Vrijdag wordt uitge zonden op een golflengte van 1186 M. en Za terdag op een golflengte tusschen 1186 en 1224 M. De Volkenbondsraad kwam hedenmorgen te half elf in geheime zitting bijeen. Het voornaamste punt op de agenda der geheime zitting was de verkiezing van de regeerings- commissie voor het Saargebied, aangezien de vastgestelde zittingstermijn der huidige Saar- commissie was verstreken. Zooals werd ver wacht werd echter de geheele aftredende re- geeringscommissie herkozen, zoodat zij ook thans bestaat uit Knox (Engeland), Ehren- roth (Finland), Kofsmann (Saargebied), Mo- rice (Frankrijk) en Zoritsjits (Joegoslavië). Een telegram van de United Press aan de Telegraaf uit Calcutta meldt het volgende: In aansluiting op den tocht, welke door vlie ger-kapitein Dalton boven het aardbevings- gebied Noord-Bihar is gemaakt, zijn op nieuw drie vliegtuigen opgestegen om een onderzoek naar den omvang van de ramp in te stellen. Het verslag dat door hen is uitgebracht spreekt van een nog veel grooter aantal slachoffers van de catastrophe. De aardbe ving, zoo verklaren de vliegers, heeft het district zoo goed als geheel vernield en het aantal dooden moet. worden geschat op acht tot tienduizend. De vliegers bevestigen, dat overal ontzettende verwoestingen zijn aange richt. Duizenden lijken liggen rondgestrooid in de dorpen rond Moezaff Apor en de steden tot op 150 K.M. afstand. Moezaff Apor zelf is totaal verwoest en het aantal dooden moet hier al eenige duizenden beloopen. De stra ten worden versperd door de lijken, die blij ven liggen, daar voldoende handen voor het opruimingswerk ontbreken. Ook de Europee- sche bewoners moeten zijn omgekomen, want geen enkele Europeesche woning staat meer overeind. Een nog niet bevestigd bericht meldt, dat de stad Monghyr in Bengalen door de aardbeving geheel is verwoest. Monghyr heeft een bevolking van 36.000 be woners, onder wie een betrekkelijk groote groep Europeanen. E>e Rijstvogel (uitreis) is te Jodphur ge land. De U.S. Army Air Group, een militaire luchtvaartclub, en het Nationaal Geogra fisch genootschap, zijn momenteel bezig met de uitwerking van plannen tot het maken van een record-stratosïeervlucht in een ballon die grooter zal zijn dan de tot nu toe ge' br,uikte stratosfeer-ballons en die een hoogte zal kunnen bereiken van 24 K.M., teneinde daar Iuchtmonsteis te kunnen nemen, die naderhand geanalyseerd kunnen worden De reusachtige ballon zal onder comman- do staan van den bekend m luchtschepen en ballondeskundige van het Amerikaansche leger, majoor William Kapner, terwijl als wetenschappen k waarnemer zal meegaan Captain A. W. Stevens. meegaan T„ P Een der vliefifers gedood. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.8 mM. te Toulouse. Laagste barometersand 729.7 mM, te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Januari: Stormachtige tot krachtige later afnemen- de Zuidelijke tot Westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; met tijdelijk opklarend aanvankelijk regenbuien en zachter. Gistermiddag begon de depressie op den oceaan zich duidelijk over Ierland uit te breiden en thans is zij zeer diep geworden ten westen en noordwesten van Schotland, warme noordwestelijke strooming over geheel schen heeft het hooge drukgebied zich naar Spanje en Midden-Europa verplaatst, zoo. dat opnieuw een buitengewoon krachtige en warme nerdwestelijke strooming over geheel West-Europa doordringt. Het stormt krach tig van de Golf van Biscaye tot Schotland en IJsland. In West-Europa valt overal re gen, in Duitschland en Noord Scandinavië plaatselijk sneeuw. In de Alpen kwam lichte vorst voor; in Noord-Scandinavië nam de vorst toe, in Oost-Duitschland af. Voorloopig is storm achtig en buiïg weer, later met lichte afkoe ling te verwachten. De „Matin" weet mede te deelen, dat het neerstorten van het Fransche Dewoitine- toestel „Emeraude" bij Corbigny, zou zijn veroorzaakt door het loslaten van een der draagvlakken.'Het draagvlak zou reeds bij de noodlanding in de nabijheid van Gwadar evenals het landingsgestel beschadigd zijn, doch bij den start had men dat niet bemerkt. Volgens de „Matin" zou het loslaten ook veroorzaakt kunnen zijn door het ontploffen van een zuurstof-cylinder, die meegevoerd werd. De ramp geschiedde echter zoo srvet, dat de bemanning zelfs geen tijd had de radio antenne in te trekken. Waarschijnlijk heelt antenne de 'ichtleiding geraakt en de tijdelijke storing in de electriciteïts voorziening van Corbigny veroorzaakt. EXTRA-HULP WERKLOOZEN. De commissie voor de verleening van extra-hulp aan werkloozen zal hare werkzaamheden over eenige dagen weer hervatten. Ondersteunde en bij de werkverschaf fing tewerkgestelde werkloozen, die meenen in aanmerking te komen voor extra-hulp worden verzocht, voorzoover zij in vakvereeniglngen zijn georgani seerd hunne verzoeken schriftelijk en gemotiveerd in te zenden aan den se cretaris hunner organisatie, terwijl de ongeorganiseerden hunne verzoeker eveneens schriftelijk en gemotiveerd moeten inzenden aan de commissie voor de steunverleening-B (adres stad huis), welk adres op de enveloppe moet zijn vermeld. In verband met het geringe bedrag, dat ter beschikking van de commissie is gesteld, zullen zij, die korter dan een jaar werkloos zijn geweest, deze extra hulp niet kunnen ontvangen, terwijl van hen, die een jaar achtereen oi langer werkloos zijn geweest, allereerst in aan merking komen zij, die ten vorigen jare geen extra-hulp hebben gehad, zoomede do werkloozen met groote gezinnen. Met het oog op de beperkte middelen kan de commissie geen schoenen ver strekken aan hen, die bij de werkver schaffing worden tewerkgesteld. VAN EEN HUISJE AFGEVALLEN. Fledenmiddag omstreeks 1 uur wilde dê 15-jarige de Zeeuw werkzaam bij de Rin* ger chocoladefabrieken alhier, van een aak, die in het Kanaal ligt op het transjzort- huisje van de fabriek, dat aan den walkant sta^t, springen, met het gevolg, dat hij er van af gleed en naar beneden viel. Binnen gedragen bij den portier van de fabriek bleek als spoedig, dat het nogal mee viel. E>e in middels opgebelde geneesheer oordeelde het echter noodig, dat de jongen vandaag de werkzaamheden niet zou hervatten. BIOSCOOP-COLLECTEN. De collecten in do Alkmaarsche Bios copen ten bato van hot uitzenden van het zwakke Nederlandsche kind naar het Bio-Vacantieoord te Bergen aan Zee, met de Kerstdagen gehouden, hadden het volgende resultaat. Cinema Américain 21150 Victoria-Théater 208.35 Harmonie 123.16 A. B. T. 45.40 Totaal l 58841 Voorwaar «en mootan/ic^a. -

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2