Amstecdamsche Jieucs boerrigter. blavatsky loge. PLECHTIGE INSTALLATIE VAN KANTONRECHTER Mr. F. G. G. Hedenmorgen omstreeks 11 uur had in de taal van het kantongerecht te Alkmaar de installatie plaats van den nieuw benoemden kantonrechter, gisteren voor de arrondisse mentsrechtbank beëedigd. Hoewel de formaliteit volgens den wensch van den nieuwen magistraat op eenvoudige iwijze plaats vond, droeg zij, tengevolge van de groote belangstelling toch een plechtig karakter. Aanwezig waren de pres. der rechtbank, de politierechter, beide officieren en rechters, plaatsvervangende kantonrechters, andere leden der balie en heeren deurwaarders van hier en elders, benevens griffier en ambte naar van het kantongerecht. De installatie werd yerricht door mr. Smal, plaatsvervangd kantonrechter. Door mr. Hoogstra, kantongerechtsgrif fier werd voorgelezen het K. Besluit waar bij mr. Boerrigter op voordracht van den minister was benoemd. Mr. Smal wenschte daarop den nieuwen magistraat van harte geluk met zijn benoe ming en releveerde, dat de pers hem bereids had geschilderd als een humaan en beminne lijk mensch. Spreker twijfelde er dus niet aan, of mr. Boerrigter zou spoedig contact vinden met zijn justitie abelen, zoowel in ci- vilibus als in het strafrecht. Waar de kantonrechter zich zoo uitne mend had weten aan te passen aan 't karak- ter van het Drentsche volk, daar twijfelde spreker niet of het zou hem ook spoedig ge lukken zich te verstaan met de Westfriezen en Kennemerlanders. Voorts was spreker ten volle overtuigd, dat mr. Boerrigter hier vol op gelegenheid zou vinden zijn ambtelijke werklust in volle kracht te kunnen ontplooi en. Tenslotte verklaarde mr. Smal den nieu wen functionnaris voor geïnstalleerd. Mr. Boerrigter dankte daarop vriendelijk voor de woorden, waarmee mr. Smal hem had toegesproken: Hij bracht ook zijn dank aan de heeren kantonrechter-iplaatsvervan- gers en andere ambtenaren voor de mede werking hem verleend. Spreker was in Alk maar verschenen met een extra groote tasch, ten einde daarin op te bergen alle dossiers en andere bescheiden, die nog op afdoening wachtten, doch ziet, er was niets mee te ne men, want al hetgeen te doen stond, was door de vaardigheid van hen die zich van deze taak met lofwaardigen ijver hadden ge kweten, reeds afgedaan. Spreker wilde niet komen met mooie be loften, die misschien onvervulbaar zouden blijken, maar probeeren zijn ambt zoo goed mogelijk te vervullen. Mr. Boerrigter eindig de met zijn dank te betuigen voor alle onder vonden toewijding en de getoonde belang stelling, waarna nog gebruik werd gemaakt door den aanwezigen mr. Boerrigter ter verwelkoming de hand te drukken. EEN AL TE HANDIG BRILLEN- KOOPMAN. Bij de ruim 80-jarige wed. de W. te Enkhuizen verscheen gisteren een bril- ienkoopman, zooals later bleek af komstig uit Rotterdam, die na eenig praten aan de oude vrouw een bril ver kocht voor een rijksdaalder. Na de vrouw nog lastig te hebben gevallen, verdween hij. Met hem bleek echter ook behalve den rijksdaalder bovendien nog de pas verkochte bril en de oude bril van de vrouw verdwenen te zijn. De politie, die dadelijk gewaarschuwd werd, trof den koopman in een nabijge legen café achter een glas bier. Bij het nazien van zijn koffer kwam een soort gelijken bril als de weduwe bezeten had V voorschijn. De politie ging daarna tot arrestatie van den brillen koopman over, die ontkende ook maar eenige schuld te hebben aan de verdwijning der beide brillen. Hij is heden op transport gesteld naar Alkmaar en ingesloten in het Huis van Bewaring alhier. DE GEARRESTEERDE WOONWAGEN BEWONERS. Men meldt ons uit Wieringerwaard: De 32-jarige J. W. en de 29-jarige N. 'Mbeiden uit Wieringen, die in ver band met de gedurende de laatste weken plaats gehad hebbende inbraken, evenals de woonwagenbewoners F. Liebe en H. Hendriks zijn gearresteerd, zijn heden ter beschikking van de Justi tie te Alkmaar gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring. Een vrouw, die als verdacht van beling eveneens aangehouden door de politie, is op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt nog steeds voort gezet. Nog zijn door de politie een groote hoeveelheid goederen in beslag geno men, did blijken van verschillende in braken afkomstig te zijn, zoodat deze daardoor tot een oplossing zijn ge bracht. Zoo zijn van den inbraak bij E. Brinkman te Terp Wieringermeer, al waar eenige karpetten, een bedrag aan geld van 200 en een groot aantal voor werpen waren ontvreemd, verschillende goederen teruggevonden in de woonwa gens, terwijl een ander gedeelte nabij een dijk was begraveii. Verder schijnen de gearresteerden aan drie te Ewijcksluis gepleegde inbraken ook niet vreemd te zijn. Een viertal schapendiefstallen in deze omgeving schijnen de heeren ook al voor hun rekening te hebben geno men. Nog enkele andere inbraken worden door de politie onderzocht. IN HET KANAAL GEREDEN. De meikslijfer M. S. te 't Zand was zoo ongelukkig om met zijn melkwagen in het N. H kanaal terecht te komen. De wagen en de daarvoor gespannen hond verdwenen in de diepte. Met veel moeite werd een en ander weer op den wal gebracht. De hond bleek reeds dood te zijn, terwijl de op den wagen geladen melk door het ka naai water was bedorven. DE DADERS OP HET SPOOR? Naar wij vernemen heeft de politie te Uitgeest een spoor gevonden van de da ders van den diefstal van Woensdag 10 Januari, betreffende de 11 fusten jene ver, brandewijn en cognac. Men is reeds begonnen met opgraving in een tuin. AUTOBOTSING TE HEERHUGOWAARD. Dinsdagavond ongeveer half zeven l*aenvr .studenten L. uit Winkel en v. A M. uit deze gemeente per auto van lichting Alkmaar komende langs den i lid den weg. Bij de boerderij van de wed. van Dam aan het Zuideinde passeerden zij den motorrijder Moejes, eveneens uit de richting Alkmaar komende. Vlak ncrna kwam van de tegengestelde rlchtmg de heer Paleari, koopman te Alkmaar. De heer L., die chauffeerde, dempte licht en zag, toen hij nog niet uit het licht van den auto van den heer P. weg was, welke laatste eveneens ge dempt had, plotseling een wielrijder vlak voor zich. Hij remde zoo sterk, dat de auto rechtsomkeerd maakte. Zoowel voor den auto van den heer Paleari als voor den wielrijder werd deze snelle zwenking noodlottig. De eerste werd n.1. door den achterkant van den auto zoo danig getroffen, dat hij niet meer be stuurbaar was. De wielrijder, de heer Koning uit de Berkmeer, werd aan den berm van den weg geslingerd, terwijl de auto van L. ernstig beschadigd werd, doordat hij door de vaart tegen een der hoornen aanbotste. De inmiddels ontbo den geneesheer constateerde bij K. kneu zingen aan de ribben. Hij kon echter naar zijn woning vervoerd worden, het welk geschiedde met een auto van den garagehouder de Groot. RECTIFICATIE. Men verzoekt ons mede te deelen, dat bur gemeester mr. Wendelaar niet een pastel van net interieur der Groote kerk, doen een van het interieur van de Luthersche kerk van de leeraren van het gymnasium heeft gekregen STORM-SLACHTOFFER. Hedenmiddag kwart voor twee reed een driewielige petroleumfiets tengevolge van den harden wind de Zaadmarkt in. Met ver eende krachten werd de drenkeling echter spoedig op het droge gebracht. INBRAAK TE WOGNUM. Men schrijft ons uit Wognum: Een of meer lieven hebben 's nachts een bezoek gebracht aan de woning van den heer C. Boots te Wadway, alwaar een bedrag van 500 werd gestolen, welk geld zorgvul dig in de woonkamer was opgeborgen. De eigenaar, die het huis alleen bewoont, sliep in de koegang en heeft van het nachtelijk bezoek niets gemerkt. Als een brutaal staaltje zij vermeld, dat de ongewenschte bezoekers een blaadje papier hebben achtergelaten, waarop geschreven was „Vriendelijk bedankt en we komen nog eens terug". Het papiertje 'was met een paar letters onderteekend. Tevens werd een bezoek gebracht aan de R.K. Meisjesschool te Wognum, waar men zich toegang heeft verschaft door het in drukken van een ruit De instrumentenkast werd opengebroken, waar alles door elkaar werd gehaald. Eveneens werd een lessenaar opengebroken, waaruit een bedragje van zeventig cents wend ontvreemd. Men brengt verband tusschen deze beide inbraken, daar het stukje papier uit een schoolcahier was gescheurd. COMMISSIE VOOR HUISVERZORGING VAN DE AFDEELING ALKMAAR DER NOORDHOLLANDSCHE VEREENIGING „HET WITTE KRUIS". De secretaresse mevr. A. Lind—Keg schrijft ons: Het jaar 1933 heeft wederom bewezen dat Huisverzorging in een groote behoefte voor ziet. Het doel is: huishoudelijke hulp te ver strekken in gezinnen waar de huisvrouw door ziekte tijdelijk niet in staat is haar arbeid te verrichten. Huisverzorging werkt geheel zon der godsdienstige of politieke richting en verschaft hulp in gezinnen van alle gezind ten. Door deze hulp wordt veelal voorkomen dat de huisvrouw in één der ziekenhuizen moet worden opgenomen; het gezin kan in tact blijven. Helaas was Huisverzorging door geld gebrek genoodzaakt dezen zomer het werk gedurende twee maanden stop te zetten, het geen voor zeer veel gezinnen een groote te leurstelling was. In het afgeloopen jaar werd hulp verleend aan 250 gezinnen, waarvan 111 protes- tantsch, 102 R. Katholiek, 4 Irs. waren. 15 gezinnen van gemengd geloof en 18 behoor den tot geen kerkgenootschap. De hulp bestond in 2763 heele, 553 halve en 448 waschdagen, bovendien werden 143 toeslagen gegeven en 11 maal hulp voor enkele uren per dag. Aan de verzorgsters werd uitbetaald 3499.74. De subsidie der gemeente Alkmaar bedroeg 1600 en van het Witte Kruis 400. Aan contributie, giften, bijdragen der ge zinnen, opbrengst eener operette- en muziek- collecte werd ontvangen 1829,87. In totaal werd uitgegeven 3815.81, en ontvangsten 3829 87, zoodat een batig saldo is te boe ken van f 14,06. De heer Joh. Kuyper gaf met zijn leerlingen ten bate onzer kas een operette en 4 muziekcorpsen maakten een rondgang door de stad, begeleid door collec- teerende jongedames. Ook waren wij zoo ge lukkig een zeer belangrijke gift te mogen ontvangen. Het ledental bedraagt thans 613. Waar het aantal gezinnen in 1932 221 be droegen, in 1933 niettegenstaande er njaar 10 maanden gewerkt is 250 bewijst dit wel dat de hulp van Huisverzorging steeds meer wordt ingeroepen Een zeer groot verlies werd geleden door het overlijden van mevr Roodzant—Wijerse, onze zeer geachte en toegewijde presidente. Haar functie werd overgenomen door mevr. Ringers—Veen. in wier plaats mejuffr. Scale het penningmeesterschap op zich nam. Aan de beurt van aftreden was mevr. Ringers— Veen, die met algemeene stemmen werd her kozen en de herbenoeming aannam. Mevr Gerretsen werd tijdens haar ziekte vervangen door mevr. Molhuizen, die echter geen blij vende medewerking op zich kon nemen. Mevr. Smit, mevr. Goettsch en mevr. Peet traden als nieuwe medewerksters toe. Mevr. Mulder Klasener bedankte om gezondheidsredenen. Wij zullen deze vriendelijke, ijverige mede werkster die 15 jaren haar beste krachten aan Huisverzorging gaf, zeer missen. Moge het ons in 1934 gegeven zijn door veler steun, in staat te zijn aan de vele aan vragen #n hulp te kunnen voldoen. Mr. Dr. Albers spreekt over „Het Theosofische licht over het maat schappelijk vraagstuk. Voor een geheel bezette zaal in het Loge- gebouw heeft mr. dr. Albers uit den Haag gisteravond gesproken over „Het Theosofi sche licht over het maatschappelijk vraag stuk". Voordat echter de heer Albers door den voorzitter, den heer Meijer, het woord kreeg, wekte de vice-voozitter van de H.I.R.O., de heer J. Dirksz, de aanwezigen op, om lid te worden van deze idealistische omroepveree- ging. Mr. dr. Albers begon zijn rede met de op merking, dat hij bovenstaand onderwerp zou behandelen in den ruimsten zin van het woord theosofie, zooals mevr. Blavatsky ons dit gaf. Wat kan men redelijkerwijs van den theosoof vragen? Nog te vaak ziet men ons als een soort wonderdokters, die in staat zijn met één slag de verkeerde dingen in de wereld weg te nemen. En nog te weinig ziet men ons als de waarheidszoekers We zoeken de verbetering in deze wereld langs geleide lijke banen, volgens de wet der evolutie. Over het algemeen komen we dan tot twee vragen; le. Hoe beschouwen wij, theosofen, deze wereld? 2. Welk doel stellen we ons voor oogen? Men kan de wereld op twee manieren be schouwen, van den materiëelen en van den stoffelijken kant. De materialist is van oor deel, dat deze wereld is een „toevallig" samenzijn van atomen en dat het leven ein digt met den dood. De idealist daarentegen meent, dat aan het leven een leiding ten grondslag ligt, dat dit aardsche leven maar een klein deel is van de onsterfelijke menschheid. Wij vragen den materialist: „Waartoe heeft uw levensopvat ting geleid?" Het antwoord zal moeten lui den: Het heeft geleid meer tot egoïsme dan tot altruïsme. De resultaten hiervan zijn ge weest de wereldoorlog en de tegenwoordige economische ellende. Uit idealistisch stand punt, zooals wij dat zien, zijn we van mee ning, dat we op deze wereld zijn voor een groot doel met een aangegeven leiding. Dat leert ons de wet van Karma, de wet van oor zaak en gevolg. Zooals de wereld nü is, moét ze zijn, dat is onze vaste overtuiging. Maar waarna streven we dan eigenlijk? Allereerst streven we niet naar geluk fn den zin van bezit op deze aarde. Ook niet, ieder het zijne. Wat heb ik met de smarten van anderen te maken? Heeft niet de groote Goethe gezegd: De slagen, die het noodlot ons toebrengt, bouwt ons op. En wij beschouwen dit aardsche leven als een leerschool. Want wat is ons leven anders dan een reeks van ervaringen? De theosoof vat dit alles tezamen in drie punten: de wet van evolutie; de wet van Karma en de wet van reïncarnatie. Mevr. Blavatsky kan dit zoo mooi zeggen, als ze schrijft in haar boek„De sleutel tot de theosofie": onze leer kan ons verklaren het probleem van goed en kwaad. Zoo moet U de wet van Karma niet zien als een harde wet, maar als een wet van broe derschap, dat het belang van U mijn belang is en omgekeerd. Wij, theosofen, zoeken naar de zuivere waarheid en het moeten sterke bee- nen zijn, die de waarheid kunnen dragen. Onze leer is echter niet alleen een leer van het woord, maar meer nog van de daad. Mussolini heeft aan Emil Ludwig gezegd: Ik heb altijd een altruïstischen kijk op dit leven gehad en daarom kunnen we ons niet van elkaar losmaken. Als alle menschen dat voelen, dan zijn we er. Dan dient men niet alleen anderen, maar tevens zichzelf. Vier woorden van prof. Bolland hadden spr. zeer getroffen: Onbewust, bewust, zelf bewust en albewust. Nu kan men zeggen: „hoe rijmt ge dit met de wet van Karma? Maar 't is hier zoo, dat we de waarheid goed dienen te verstaan, want een leugen is lang zoo erg niet, als de halve waarheid. Rest ons nog de vraag: Hoe moeten we helpen? Dat kunnen we op twee manieren doen: stoffelijk en geestelijk. Maar als we dat doen, dan moeten wij bij ons gevoel ook 't verstand gebruiken. Met eenige duidelijke voorbeelden zoowel uit het volle leven als uit boeken en uit aloude tijden verduidelijkte spr. nog dit standpunt. Het gaat er steeds om, den mensch te verbeteren. Wie dit goed overdenkt, zal zien, dat daar en daar alleen de oplossing in ligt tot het maatschappelijk vraagstuk. van Woensdag 17 Januari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te; STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 Mi 19*17 4 1931 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij, Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. tnd. Handelsbank D. Reichsbank i 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie a v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. t Nederl Ford Afgesl. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb Steel Cities Service General Aviation t Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions ..aai MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. a Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber a a a Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia ..ai.. Oostkust Oude Deli a Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka a Southern Railw. Cert. Union Pacific a Wabash a a a §Noteering per 50, •Exdividend. fExclaim, Vorig© koers 1011% 101% ioovig 471/2 451/1 501/4 '1131/8 303/4 211/4 58 1 1701/4 2506/g 863/i 281/4 9% 1 267* 27M 6V16 336/8 3% 69/i6 241/, 1733/4 98 701/4 213/4 13.00 126B/4 63/4 12 ü1/, 1531/3 176'/, 1035/ic HVie 59/16 IOI8/4 42'/, 31 301/4 U/8 96/g 8I/4 46 1196/s 20 1196/s 133 41 17'/, 71V, 2'A pl.m. 1.30 31 167 249 50; 84 97, 26,-8/8 21/s 41/8 33*-% 173'/, 128 6'/a 1207, 1757,1 1033/s 11 519/16 100-99, 1% 98/4 1198/4 20 1183/4 1323/4 pl.m. 1.45 101 1013/4 100 307, 1 833/4 23/a® 1751/4-* 57, 99 8A pl.m. 2.00 2497, 847, 23/., 1753/4 6 100 1% pl.m. 2.15 2483/4 841/4 97i« i 251-% 28/16 i 6716 176 IOO-I/4 118-9 131 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. New-Tork Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo a Italië 1 100 Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.537, 1.54'/, 7.85 7.857, 59.05 59.00 9.771/8 9 767, 34.65 34.63 48.12 48.15 35.10 40.55 39.50 13.07 13.07 Mevr. Blavatsky zegt: We moeten zaden strooien in de harten der menschen. Dan pas zal de theosofie de menschheid opheffen. Het klint als een ideaalhet kan echter werkelijk heid worden. Daarom is de theosofische- beweging de ernstigste in dezen tijd. Van de gelegenheid om aan den spr. vra gen te stellen, werd geen gebruik gemaakt; waarna de voorzitter mr. dr. Albers dank bracht voor zijn rede en hierna de vergade ring sloot. LICHT op? Heden voor rijwielen, motorrijtuigen, el andere voertuigen te 4,42 uur licht op. JngziMidm Stukken Buiten veraniwooraelifkheid van de Redactie. De opnamt in de rubriek, bewijst geenszins dat dr redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Velen hebben zich verbaasd over een uit lating van den reclasseeringsambtenaar, voorkomende in zijn rapport inzake het geval in het Makkerhuis te Medemblik. Hij zeide n.1.: beklaagde paste voorheen goed op, tot dat hij met de leden der O.S.P. in aanraking kwam en toen was het mis, er volgde café bezoek enz. Ik ben geen O.S.P.-er, doch dertig jaar ga ik om met zoowel anarchisten als sociaal-democraten, maar juist de omgang met deze menschen houdt mij verre van cafébezoek of eenig ander misdrijf. En de geschiedenis van het socialisme is daar om het tegendeel te bewijzen. Ds. Nieuwenhuis, de oude Gerhard, Luitjes, ds. Schermerhorn enz., zijn hier de pioniers geweest voor ge heelonthouding Is daar iets gebeurd in Medemblik wat niet in orde is, dan is dat gebeurd buiten elk beginsel om. In dit verband moet ik er ook even op wij zen, dat het niet juist is, zooals bijvoorbeeld verleden week omtrent den doodslag hier ter stede vermeld werd, dat de dader katholiek is. Misdrijven gaan m.i buiten eiken gods- dienst of beginsel om. Vandaag is het een chr. dominé die zijn vrouw onder water duwt, morgen is het een socialist, die met de kas er tusschen uittrekt en straks krijgen wij de fascisten aan bod en dat zijn ook ge wone menschen. Met dank voor de plaatsing, OPMERKER. (De opmerking van inzender is niet heele* maal juist. Toen wij den dader van den te Alk maar gepleegden doodslag karakteriseerden, hebben wij niet zonder meer medegedeeld, dat hij katholiek is, maar wel, dat hij oud katholiek was en daarna katholiek is gewor den om, naar hij beweerd had, een hoogere uitkeering te kunnen krijgen. Onze opmerking was dus niet op den gods dienst, maar op het karakter van den dader gericht.Red. Alkrn. Crt.) Macktêecidüen AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 1 Jan. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 315 vette kalveren, le kw. 50—56 cent, 2e kw. 4248 cent, 3e kw. 30 40 cent per K.G., 'evend gewicht; 20 Nuch tere kalveren 6—10; 321 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G., 4344 cent, zware varkens 4243 cent, vette varkens 4243 cent per K.G., slacht- gewicht. Uit Denemarken waren 2 wagons geslachte runderen aangevoerd. MarktverloopVette kalveren tamelijken aanvoer, handel zeer stil. Afloop markt met zakkende prijzen. Eenige zeer beste kalveren 4 cent per K.G. boven noteering. Door de Crisis Rundvee-Centrale werden ongeveer 35 kalveren opgekocht. Nuchtere kalveren geringen aanvoer en vluggen han del. Varkens weinig aanvoer, handel zeer stil en prijzen als Maandag. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Jan. '34. 55000 K.G. Roode kool 1—/ 3.90; 70.000 K.G. Gele kool 1—2.30; 21000 K.G. Deensche witte kool 23.60; 15000 K.G. Uien: uien 2.50—2.90, gele drielin gen 1 201.40, gele nep 2.70; 1100 K.G. Peen 2-70-ƒ 3.20; 700 K.G. Bieten 2.10, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Jan. 1934. 150 K.G. Aardappelen: Friso ƒ2; 19500 K.G. Uien: uien 2.30—2.80, drielingen 11.20, grove 2.903.20, gele nep 2.40—/ 2.70; 2000 K.G. Peen 2.70; ÏOOO K.G. Kroten 1.40— 2; 142800 K.G. Roode kool 1.20.410, doorschot 1.20—3; 54800 K.G. Gele kool 1.30 2.80, doorschot 1.30—1.90; 58400 K.G. Deensche witte kool 2.303.60, doorschot 2.70—3, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 16 Jan. '34. Roode kool les. 1.50-/ 3.90, 2e s. 1.40— 3.10; Gele kool les1.60—2.60, 2e s. 1.50—1.90; Deensche witte kool les. 3.20, 2e s 3.60; Drielingen (uien) 1.30, Uien 2.5O—f 2.90, Grove uien 2.70—3. Aanvoer: 49600 K.G. Roode kool: 12800 K.G. Gele kool; 370C K.G. Deensche witte kool; 3775 K.G. Uien. ZAANDAM, 15 Jan. 1934. Veilingver. „De Zaanstreek". Andijvie 0.681 03 per kist; Peen 62—83 cent per kist; Pieter selie 1516 cent per bos; Selderie 713 ct. bos; Prei 7—12 ceni per bos; Boerekool 20 58 cent per kist; Roode kool 56)4 cent per stuk: Groene kool 35 cent per stuk; Stoofperen 67 cent per pond; Br. Lof 14 16 cent per pond; Spruiten 58)4 ct. per pond. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 15 Jan. 1934. Op de heden ga houden eierenveiling waren in totaal 45277 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—6? K.G. (per 100) 3.70 4 30; 62—64 4.15—4.50; 48—56 2.90-/ 3.60. TEXEL, 15 Jan. 1934. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 Schrammen 10—14; 11 Biggen 8—10; 2 N. kalveren 8—12; 5 Vette kalveren 15—20; 3 korven kippen 60 80cent; 4 Rammen, waarvan de prijs niet genoteerd.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3