Alkmaarsclie Courant MOORD OP ABBOTSHALL woensdag 17 januari. oemeentelukeYadÏo. HONIG'5 BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Jladiomeums !huiUetan Qemeentemden Rechtszaken 1 Honderd Zes en Dertigste Jaargang. J Was Digby-Coates", zei Anthony Liin 18 lo!Kuod' Sd10-?-10'50' DaventD WARMENHUIZFN. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. (Slot volgt). No. 14 1934 Donderdag 18 Januari. Hilversum, 1875 M. (AVRO-uitzending 8— Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Pianorecital P. J. W. de Kleer. 11.— Voordracht door Julia de Gruyter. 11.30 Omroeporkest o.l.v. iN. Treep en gramofoonpl. 2.15 Zuster Meyboom: Wenken in een ziekenkamer. 2.45 Gramofoonplaten. 3.-3.45 Knipcursus. 4 t IVoor zieken en ouden van dagen. 4.30 Ilja Livschakoff en zijn orkest. 5.— Voor groote kindpren. 5.30 Vervolg concert. 6.30 Sport praatje H. Hollander. 6.45 H. Hakkenberg van Gaasbeek: Sportvliegen. 7.— Prof Dr H. J. M. Weve: prof. Donders en zijn werk ten bate van minvermogende en behoeftige ooglijders. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 En Igelsche les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 Causerie door mevr. Ida de Leeuw van Rees 8.15 Concertgebouw-kleinorkest o.l.v. E. van iBeinum, m. m. v. Henr. Bosmans, piano en F Koene, viool. In de pauze om 9.20 Uit de ©oelenraal te Rotterdam: „Gesang der Geis ter über den Wassem", van Schubert, door Rotte's Mannenkoor en het Ned. Kamer orkest o.l.v. B. Diamant. 10.30 Gramofoonpl 11.— Vaz Dias. 11.10 Alma Rosée en haar la Wiener Madels. 11.30—12.20 Dansmu ziek door het ensemble Lennartz. Huizen, 301 M. (8.9.15 en 11.2. KRO, de NCRV van 10.11.— en 2.11.30 uur). 8.—9.15 en 10.— Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst o.l.v. ds. P. Neideck. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. (12.15 Orkestconcert en grnmofoonmuziek 2— Handwerkcursus 3—3.30 Gramofoon platen. 4.Bijbellezing door ds. J. L. G Gregory, m. m. v. bariton en orgel. 5 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Chr. Liederenuurtje Joh. de Heer, m. m. v, W. Verver, viool. 6.30 Gramofoonpl. 7.15 ©ito. 7.30 Journ. weekoverzicht door C. A Crayé. 8.— NCRV-Kleinorkest o.l.v. P. v. d 'Hurk. 9.L. W. J. van Hasselt: Kleine philanthroopjes. 9.30 Vervolg concert. In de pauze om 10.15 Vaz Dias. 11.-11.30 Gra mofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 1050 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20— 11.40 Lezingen. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. N. Austin. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de schelen 3.20 Kerkdienst. 4.10 Duitsche les. 4.25 Schotsch Studio orkest o.l.v. G. Daines, m. m v. D. B Robertson, tenor. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber 6 50 Mozart's sonMes voor viool en piano. 7 10 Spaansche causerie. 7.50 Lezing. 8.20 BBC-orkest o.l.v. F. Bridge. 0.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert door M. Natalia, sopraan. L. Goossens, hobo en E. Amyot, piano. 10.50 Korte dienst. 11.0512.20 BBC-dansorkest o.l.v. H Hall. Parijs Radio Paris", 1796 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Der Frei- schütz", opera van Weber, m. m. v. orkest, koren en solisten o l.v Bigot. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.054.05 L. Peil's orkest. 7.30 Radio-Svmphonie- orkest o.l.v I. Busch, m. m. v. A. Busch, viool. 10.1511.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5 25, 6.35 en 10.45 Gramofoonpl. 11.20 Kwintetconcert. 12.55 Weragkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 2.20 Gramo foonplaten 3.50 Muziek op oude instrumen ten. 4.35 Gramofoonpl.Ten. 6.20 Omroep orkest o.l.v. Merten. 8.20' Rijkssymphonie- orkest o.l.v. F. Adam. 10.20 Kwartetconcert, viool en piano 11.45—12 20 Concert. Rome, 420 M. 8Symphonieconcert o l.v. Lualdi. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.20—2.20 Omroepklein- orkest o.l.v. Leem ns. 5.20 Solistenconcert 6.50 Pianosoli en declamatie. 8 20 Sympho nieconcert o.l.v. Kumps, m. m. v. bas. 9.20 Omroeporkest o.l.v Walpot, m. m. v. bas. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. 484 M 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 —2.20 Gramofoon pL' ten. 5.20 Symphonie concert o.l.v. Kumps. 6.^5 Gramofoonpl. 6.50 Omroepokleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Om roeporkest o.l.v. Walpot. 8.50 Cabaret. 9.35 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. Deulschlandsender, 1571 M. 7.25 „Bis- marek führt zum Reich" spel van H. Borges. 8.20 Beethoven's 4de symphonie door het Rijkssymph. orkest o.l.v. Adam. 8.55 Voor dracht. 9.20 en 10.05 Berichten. 10 20— 11 20 Viool recital. Een Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD Oeautoriseerde vertaling door H A C. S 69) „Natuurlijk, mijn dwaze man, meen ik niet werkelijk, alles. Hoe zou ik 't kunnen, daar u zoo moe, zoo vreeselijk moe bent! Maar u komt hier heelemaal vreemd en mysterieus en dramatisch en vertelt ons eenvoudige dat het met Archie in orde is Hoe kan iemand 't helpen, dat hij nieuwsgierig is? Waa™m is 't met hem in orde? Hebt u alleen .hem overtuigd, dat hij 't niet deed? Of hebt hun den persoon aangewezen, die t we k lijk .gedaan heeft?" „Het tweede," zei Anthony, die in t g - heim zijn oogen liet feestvieren. „Wie? Wie?" Zij kwam overeind van op winding. Anthony keek naar haar op, en kijken vergat hij de vraag. Zij stampte met haar voet. „O, wat kunt u een iriteerend mensch zijn!" schreeuwde ztj en schudde zijn schouder „Vertel 't mij dade lijk!" DISTRIBUTIE Lijn 2: Huizen. Daventry 17.35—24 12.29—17.35, 10-35-17.35, Weenen NEDERLAND EN DE VOLKENBOND h,„ut°nrfeu Van den m^ter van derlanTJh Zaken 0ver M Ne' derlandsche standpunt t.o v de reorganisatie De minister van bui'tenlandsche zaken, jhr. half acht ^raeff'J.zal vanavond, om v->n a i radio mededeeling doen ter kennis^t€n» die hij namens de regeering bracht kLden Volkenbond heeft ge- 2 'vï ferl e„het streven naar reorga nisatie van den Volkenbond. Nederland" den ™inister zal over de beide andsche zenders worden uitgezonden. De raad vergaderde Dinsdagmiddag ten 2.30 uur en was geheel voltallig. Geen der raadsleden had eenige op- of aanmerkingen op de notulen. De burgemeester wenschte de raadsleden fngelukkig en gezegend nieuwjaar toe. 1933 was voor de gemeente ook een slecht jaar geweest. Nieuwe raken en zorgen druk ken B. en W. De gemeente kwam steeds die per in de punt. Laten we hopen, dat 1934 beter zal zijn. Misschien zal dat gelukken met ons aller medewerking, wanneer ook God ons zal helpen. Critiek is goed en nut tig en we hopen, dat we ook dit jaar weer onze voordeelen daaruit kunnen trekken. Van de ingekomen stukken vermeldden wij een schrijven van Prov. St., waarin be richt wordt, dat met ingang van 1934 op de provinciale bijdrage in de kosten van verple ging van on- en minvermogende tuberculose lijders een korting van 10 wordt toege past. Ter kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den heer J. Beukers te Schocrldam om tegemoetkoming in de reis kosten voor zijn dochtertje, dat de R.I< school te Warmenhuizen bezoekt. Voorgesteld werd 7.50 daarvoor toe te staan. Aldus vastgesteld. Voorstel kasgeldleening. B. en W. stelden den raad voor hen te machtigen tot het aangaan van kasgeldlee- ningen tot een maximum bedrag van 50000. Conform besloten. Voorstel i. z. jaarwedden burge meester, secretarissen en ontvan gers. Ged. Staten verzoeken het gevoelen van raad te willen berichten i. z. de wijziging van de regeling van de jaarwedden van burge meester, secretaris en ontvanger in dier voege, dat pensioensbijdragen in den door den wet toegelaten omvang verhaald zal kunnen worden. B. en W. kunnen zich met deze wijziging vereenigen. In verband met vorenstaande is tevens ingekomen een afschrift van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, afdeeüng N.H., aan Ged. St. De v o o r z i t t e r las het betreffende adres voor, dat reeds eerder elders ter tafel kwam en dus bekend verondersteld mag wor den. Ingekomen was nog een schrijven van den Ned Bond van Gemeente-ambtenaren, afd N.H., in verband met vorenstaand voorstel. B. en W. stelden voor aan de Ged. Staten te berichten, dat de raad met de voorgestelde wijziging accoord gaat. Conform het voorstel besloten. Nadere vaststelling bouw- en woningverordening. In verband met eenige opmerkingen van Ged. Staten t.a.v. de Bouwverordening der gemeente Warmenhuizen stelden B. en W. den raad voor deze wijzigingen alsnog in de verordening aan te brengen en de verorde ning opnieuw vast te stellen. Het betreft hier meer formeele wijzigingen De eenige belangrijke wijziging is, dat voor wegen breeder dan 8 M. de rooilijn niet 8 M. uit het hart van den weg, maar op 4 M. van de grens van den weg wordt ge steld. De voorzitter lichtte een en ander nader toe. De raad vereenigde zich ook met dit voor stel. Hierna volgde de rondvraag. De heer Dekker had gedacht nog een punt op de agenda te vinden. Het betrof hier het voorstel tot reductie op de huur van he: grasland. Er zijn menschen, die wachten met de beta ling tot de raad de reductie heeft vastgesteld Devoorzitteren weth. Slot oor- deelen dit een gezochte reden om niet te be talen. De heer Slot oordeelde, dat de reductie voor het bouwland zelfs nu niet kon worden vastgesteld. Zoo mogelijk moet men toch de prijzen met de huur vaststellen. Er is dan ook geen reden om de reductie lager te stel len. Wat het weiland betreft, is het iets an ders. De heer Dekker was het met den heer Slot eens. Hij wenschte thans wel de reductie voor het grasland vast te stellen. De voorzitter achtte dit standpunt absoluut verkeerd. Voor die enkelingen ons te gaan haasten, achtte spr. heelemaal ver keerd. Hij zal het echter nog in het college van B. en W. voorstellen. De heer Dekker vond het niet noodig, om het pas in Februari vast te stellen. Devoorzitter vroeg of het op de vol gende vergadering ter sprake kon worden gebracht. Weth. Molenaar vond de reductie toch tenslotte maar een toegift. Het ontheft den huurder toch niet van plicht. Deze voor gestelde bepaling vond spr. werkelijk verre gaand. De tijd om de pacht te betalen is toch vastgesteld op Kerstmis? Overigens was de wethouder het met den heer Dekker eens. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Zitting van Dinsdag 16 Januari. KANTONRECHTER Mr. BOERRIGTER. In een buitengewone burg. zitting werd heden onder gebruikelijke forma liteiten b-eëedigd de nieuw benoemde kantonrechter mr. F. G. G. Boerrigter President mr. Holsteijn wenschte na mens de rechtbank mr. Boerrigter geluk met zijn benoeming. DE VINGERVLUGGE SCHILDERSKNECHT. De heer Wiggers werd nu nog eens gehoord in de zaak tegen Corn. St., voor heen te H.H.-Waard, thans te A'dam, tegen wien 5 maanden was gerequi reerd wegens het stelen van dames- taschjes met inhoud op een balavond te Avenhorn. De zaak was destijds aange houden voor nader onderzoek, doch verdachte was op het aangegeven uur niet aanwezig, zoodat de heer Wiggers zonder partner moest optreden. Gead viseerd werd een voorwaardelijke straf. Bij het scheiden van de markt kwam Kees echter op het nippertje nog te voorschijn en kon de plechtighei 1 nor maal verloopen. De officier was ook bij gedraaid omdat Cornelis zich zoo braaf had gedragen en kon nu met een gerust hart requireeren een voorw. straf voor den tijd van 5 maanden met 3 proefja ren enz. UITSTEL VERLEEND. Met gesloten deuren werd gedelibereerd over 't vraagstuk den reclassant Bas- tiaan K., die zich in zijn proeftijd had misdragen de hem toegedachte voorw. straf 3 maanden toe te dienen. Hem werd echter 6 maanden uitstel verleend. DE OPSTANDIGE URKER. De Urker visscher Andr. V. die op 31 Augustus zich bevond op de IJselmeer, alwaar door de rijkspolitie controle werd uitgeoefend op het visschen met de kuil zonder vergunning, had zich daarbij verschrikkelijk opgewonden en een andere visscher opgeruid met de woorden: Jok, je geef je kuil niet af hoor, je verzet je er tegen, de minister heeft zijn bloedhonden losgelaten. Het spreekt dat den aanwezigen rijks veldwachters dit optreden niet smaakte en hij werd dan ook behoorlijk geverba liseerd. Thans moest deze opruier tegen het wettig gezag terecht staan, doch als gevolg van de ijsbelemmering werd de behandeling uitgesteld tot 6 Maart. Als dan zal genoemden heer Andries V. door den sterken arm worden voorge leid. CAFE MET DAMESBEDIENING. Door den kantonrechter te Hplder was tot principale hechtenis van 2 maal 6 dagen hechtenis veroordeeld de 48- jarigen caféhouder op den Kanaalweg aldaar, houder van verlof A, omdat hij gedurende eenige datums in Augustus zonder vergunning van B. en W een dame, Femmetje Jekel, huisvrouw Mar- bus, had toegelaten, terwijl haar een gelagje, vermoedelijk likeur, was ver strekt. Van dit vonnis was de heer N., die ook elders in de gemeente een café exploiteert, in hooger beroep gekomen. Bekl. werd verdedigd door Mr. C. A. de Groot. Verschillende getuigen waren gedag vaard, waarvan eenige, ondermeer bri gadier Horsman, niet waren verschenen. Volgens verklaring van den getuige Slotemaker, die met de vrouw had zit ten praten, zou deze vrouw niet uit eigen wil, doch met andere doeleinden daar te genwoordig zijn geweest. Deze get had appellant, die het meisje beval aan een ander tafeltje bij eenige andere heeren te gaan zitten, daarop aanmerking ge maakt. De caféhouder zei toen: „Ik heb niks met jou noodig!" waarop getuige repliceerde: dat kan wmaar ik waar schuw jou dat daar een zware straf op staat. Ook op 'n anderen avond had hij de vrouw aangetroffen. Door den caféhouder werd een en an der tegengesproken. We willen hier opmerken dat de de tails van deze zaken zich niet leenen voor publicatie in een blad dat op Ier ieders oogen komt. Op de vraag van mr. de Groot of de dame niet 'n beetje met dezen getuige had aangepopt en hij met haar naar de bioscoop was geweest, antwoordde ge- ,i s ontkennerc De marine-matroos P. D ,!iver, even eens als getuige gehoord was ook be zoeker geweest van café „Metropool had óók wel in dat café een meisje aan getroffen, dat als bezoekster bij de tafel zat en rood gekleurde consumptie ge bruikte. Deze matroos beweerde lat deze jongedame een dienstbode was. Hij had ook mej. Jekel wel eens in het lokaa' gezien en haar getrakteerd. Zij gebruik te dan een roodgekleurd vocht da' uit eenzelfde flesch werd geschonken, aar- uit mej. v. d. Heyden, de z.g. dienstbode, werd getapt. Deze juffrouw had wel eens het verlangen te kennen gegeven naar „vrije uren". De verdediger merkte op dat deze ge tuige langen tijd bij van N. over huis was geweest en als kellner dienst had gedaan. De appellant bracht naar voren, dat de dames ook wel een glaasje bier con sumeerden. Getuige Drijver bleek ook nog wel eens dienst gedaan te hebben bij van N. als kellner en had dan opdracht op de gedragingen der dienstboden te letten! In verband met de afwezigheid van eenige onmisbare getuigen achtte de of ficier het wel gewenscht, de zaak aan te ho iden. Alzoo op 20 Febr. hervatting van het onderzoek. Hierop werd onmiddellijk voorge bracht een ander hooger beroep betref fende voormelden caféhouder, tegei. een vonnis, uitgesproken door den Helder- schen kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld ter zake het feit, d 1 hij in zijn café „Juliane" had toegelaten zeke re mej. Annie Jonk op 16 Dec. 1932, wat was geconstateerd door de agenten Allaard en de Haan. Toen deze ambte naren het café binnen traden, sprong deze dame, die bij een tafeltje zat en een glaasje, gevuld met roodgekleurd vocht, voor zich had staan, op en vluchtte naar boven. Volgens voorstelling van den appellant was ook dit meisje een dien t- bode. Zij was door de binnenkomst der agenten direct weggegaan, omdat brig. Horsman hem had gewaarschuwd dat zij daar niet aanwezig mocht zijn. Zij had in 't café een ketel water gebracht. Mej. Jonk, 'n 21-jarige dienstbode, verklaarde in betrekking te zijn bij ap pellant en beweerde op 16 Dec. '32 een ketel water in het café op de kachel te hebben gezet. Zij ontkende te hebben gezeten bij een tafeltje achter een glaas je, waarop de president haar krachtig wees op haar verplichting als getuige en het gevaar van meineed. Er stond voor haar buitengegewoon veel op het spel in verband met de beëedigde verklaring van twee politieagenten. langzaam, vreezend, dat het nieuws haar diep zou ontroeren. Zij hoorde het zwijgend aan. Of verbazing andere gevoelens haar in beslag namen, kon hij op 't oogenblik niet uitmaken. Vol gende woorden vertelden hem 't hem. „Ik veronderstel" haar stem was vol gedachte „dat ik verbaasd moet zijn en verschrikt. Maar ik ben het toch niet. Ik be doel niet, dat begrijpt u, dat ik hem ooit ver dacht of iets dergelijks Maar ik ben toch niet vreeselijk verbaasd, dat is al". Het drong tot Anthony door, dat, als hij niet een lomperd zou lijken, hij een poging moest doen om te begrijpen. Hij spande zich in om de overdreven onrust, die zij hart ver toonde, sinds haar hand zijn schouder had ngeraakt. te kalmeeren. Hij deed zijn best. „U hieldt niet van hem, maak ik op", zei hij. *"'j schudde met haar hoofd. „Neen. Niet dat werkelijk 't land aan hem had. Ik was niet heelemaal op mijn gemak, wanneer hij bij mij U begrijpt, ik moest altijd vriendelijk natuurlijk. Voor mijn man stierf waren altijd samen. U moet weten: ze hadden denzelfden smaak. Zij waren ook ongeveer denzelfden leeftijd". Zij zweeg weer. Zoo. waren zij van denzelfden leeftijd? Anthonv bij z'chzelf. ,.Nu, dat is een op- .».idering. Poates is ovèr de vijftig Hij sprak bijna harop, maar werd in de rede ge vallen. 0„ ,Wat ter wereld moet U van mq denken i was. zijn zij van zei beldering riep Lucia uit. „Daar zit u, die al die won deren voor ons gedaan hebt, heelemaal moe en nat, en ik zit hier alsof dit een afternoon- tea bij een dominé is." Zij liep naar de be!. „Eerst moet u wat drinken. Whisky? Dat is een tweede keer, dat ik in mijn gastvrijheid te kort schiet, terwijl u er bent." Anthony kreeg zijn drinken. Toen hij klaar was, voor de tweede maal. „U", zei zij, „moet nu naar uw logement En u zult mceten wandelen, arme man. Mijn kleine auto is buiten dienst al een veertien dagen en ik heb die, welke wij vandaag huur den, weggestuurd. Maar de wandeling kan u goed doen. U zult 't warm krijgen." Anthony zette zijn glas neer. „De fee kan gaan." De groote oogen brandden hem door hun verwijt. „Dat is niet mooi," zei zij, en Antho ny zou zich zelf een schop hebben kunnen geven. „U weet, dat 't dat niet is! Waar ik behoefte aan heb, is u een bed hier aan te bieden. Nu, er is een bed, maar niets anders. Geen scheermes. Zelfs geen pyjama. U zoudt het niet prettig hebben. En U moet eenvou dig goed voor u zelf zorgen vannacht!" Anthony stond op. „Vergeef mij 't Schijnt mijn noodlot te zijn om altijd lomp tegen u te zijn. En u hebt volkomen gelijk." Hij ging naar de deur. Zij volgde hem. Met zijn vingers op den knop stond hij stil. „Verduiveld!" dacht hij „Zij is moei'ijk genoeg te weerstaan, wan neer iemand de volle macht over zichzelt heeft. Maar nu! O, Jupiter! Sta mij bij!" Hij begon afscheid te nemen. Zij raakte zijn arm aan. „Er waren voor mij twee hoofdzaken," zei Anthony. „Deacon vrij te krijgen en u en uw broer er buiten te houden. Ik geloof, dat mij beide gelukt is. Een oogenblik dacht ik, dat ik de geschiedenis niet afronden kon zonder u er in te sleepen. Maar de goden waren gunstig en gaven mij in handen een kleinen man, die even veel als u wist, en een boel meer dan u. Ik juichtte. Ik juich nog." Hij klopte op zijn borst met een air. „Ik weet alles, maar ik zal 't niet vertellen. Ik weet zooveel, dat ik u bijna op de minuut af zou kunnen vertellen, hoe laat het was, dat u door het raam van Hoode's studeerkamer keek en dat is meer dan u zelf weet Maar ik wil 't niet vertellen. Uw geheim, dame, is veilig bij mij!" Zij lachte, maar er was iets meer dan lachen in den klank. „Ik geloof," zei zij langzaam, „dat u een zeer volmaakte fee, bent! En nu moet u gaan, anders krijgt u longontsteking. En als u 't kreeg, zoudt u nooit hooren, hoe ik u zal be danken" zij glimlachte en hij zag met ver wondering dat de donkere oogen van tranen glinsterden „nadat ik mijn excuus ge maakt heb over mijn optreden gisteravond." Zij hield op; barstte toen uit: „En wilt u mij als 't u blieft de hand daarop geven?" Anthony keek naar de blanke vingers, die hem toegestoken werden. De laatste restjes Annie persisteerde echter bij haar ver klaring. Agent Allaard bleef ook «ij zijn verklaring dat zij opstond Van een ketel had de agent niets gezien. Ook agent de Haan volhardde bij zijn getuigenis. Zij waren beiden in burger gekleed! Mej. Jonk keek om en ging daarop di rect naar boven Mej. Jonk werd, als verdacht van meineed, provisioneel onder bewaking der rijksveldwacht gesteld. Hierop werd gehoord een getuige a, décharge, genaamd Luit Geus, die er- klaarde op 16 December 1932 in 't café „Juliana" te zijn geweest. Hij had de tv/ee agenten gezien in burger, doch zij waren niet binnen gekomen, maar in de deuropening blijven staan Hij had ge zien, dat maj. Jonk een ketel op de kachel had gezet. Zij had niet gezeten, doch was direct weer naar boven ge gaan Hierop werden verbalisanten weer naar voren geroepen. Agent Allaard noch de Haan kwamen evenwel op hun verklaring terug Ook ontkenden de heeren dat van N. toen met hen had ge- s^roken. dat was 10 minuten later ge beurd, alstoen waren zij nog eens in het café verschenen. Door deze uiteenloopende verklarin gen kreeg de zaak een bedenkelijk aan zien, aangezien nu ook deze getuige a décharge in een twijfelachtig licht kwam te staan en door den president werd gewaarschuwd in zijn verklaring voorzichtig te zijn. Ook hij was cafébe zoeker en kwam in aanmerking »erkla- ringen ten gunste van den caféhouder af te kunnen leggen. De agenten werden daarop door den officier onder handen genomen voor hun onvolledig onderzoek ter plaatse. Er was niets geconstateerd, vermeende de officier. Hierop trachten de agenten zich zoo goed mogelijk te verantwoor den door uiteen te zetten de in den Hel der gevolgde onderzoek-methode, welk onderzoek gewoonlijk plaats had op het politiebureau. Hun later bezoek had ten doel eventueel nog eens 'n overtreding te constateeren. Agent de Haan gif toe, dat het misschien beter ware geweest, het voorschrift door den officier gege ven, te volgen. De officier requireerde hierop de zaak te schorsen en tegen beine verdachten procesverbaal op te maken, opdat hij de zaak kon stellen in handen van den rechtercommissaris Do beide verdachten werden daarop tot de schorsing gesteld onder bewa king, teneinde gelegenheid te hebben, zich zoo mogelijk te beraden. De verdediger, mr. de Groot, zou een onderzoek naar de situatie ter plaatse zeer gewenscht achten. De agenten beweerden echter dat hun waarneming duidelijk en juist was Na een korte pauze werd in de mid dagzitting dit tappersdrama verder af gespeeld door het verhoor van mej. Rnnie Jonk, die bij haar verklaring bleef volharden. Hierop had het langdradige opmaken van het procesverbaal plaats, waarop voorlezing en teekening door mei. Jonk volgde. Ook de verklaringen van Allaard en de Haan werden in dit procesverbaal p- genomen en door hen het procesverbaal geteekend. Hierop werd een vooronder zoek gelast. De getuige a décharge, Luit Geus, on derging daarop een dergelijk proces. Door hem werd eveneens in zijn verkla ring volhard. Na voorlezing en teeke ning werd mededeeling gedaan van het instellen eener instructie. Vervolgens werd schorsing der appèl zaken gerequireerd tot na het resultaat van dit onderzoek. ZWIJNTJESJAGENDE ZEEMAN. In staat van gesjochtenheid had de 32-jarige zeeman Albertus Petr. Joh. van W. te Helder, een onbeheerd rijwiel, toebehoorende aan den marinier le klas Th. Salm, weggepakt, op welk vehikel hij naar Alkmaar peddelde en het kar retje in bewaring gaf aan een rijwiel stalhouder aldaar. De heer van W. was geen nieuweling in de criminaliteit, maar ifi L932 door de Amsterdamsche rechtbank voorwaardelijk veroordeeld ter zake diefstal van rijwielplaatjes.. Thans terecht staande werd tegen ver dachte gerequireerd 1 jaar gevangenis straf. Mr. Arnold Veldman, toegevoegd ver dediger, verzocht voor zijn cliënt onder aanvoering van verschillende verzach tende omstandigheden een clemente straf, opdat hij als hij in den winter op vrije voeten kwam, niet van kwaad tol erger zou vervallen. zelfbeheersching verdwenen. „Neen, God, ik wil niet!" schreeuwde hij. Lucia werd, tot haar verbazing, vastge- grejjen door lange armen. Kussen regenden op haar mond. haar oogen, haar haar, haar keel. Zij verzette zich met haar handen tegen zijn borst. De groote oogen bliezen vuur in de zijne daarboven. „Laat mij gaan! Laat mij gaan, zeg ik. Wilt u mij laten gaan!" De woorden kwamen tusschen haar tanden door. Gezond verstand kwam eenigermate bij1 hem terug. Zijn armen vielen slap neer. Lu cia, los gelaten, kwam tegen den muur te recht. Daar bleef zij, terwijl zij de handen achter zich tegen het paneel drukte. Haar oogen „God! wat een oogen", dacht de arme Anthony, lieten zijn gezicht geen oogenblik los Hij zei somber: „Ik vermoed ik ver moed. dat ik vermetel geweest ben. O! Ik geef 't u toe, dat het onvergeeflijk is. Maar, hemel, er is reden genoeg voor mijn krank zinnigheid. Ik weet, dat ik belachelijk ben. Ik heb een gevoel, geloof mij, van afkeer voor mijzelf Maar ik vraag vergeving voor het onvergeeflijke." Hij hield op en bevochtigde zijn lippen. Z« waren dor, droog. De vrouw bleef, half leunend, half buk kend. tegen den muur staan. Nog altijd war ren haar oogen op hem gericht.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5