rillerig AKKER.CACHETS föiiitMtaad DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. SlOMPETOREN, HEILOO. NIEUWE-NIEDORP. ZWAAG. GÖRING OP GÖBEL'S TERREIN? Merkwaardig dementi. DE DUITSCHE KOLONISATIE PLANNEN. Een oproep van dr Ley. NIEUWE DUITSCHE WET. Tot ordening van den nationalea arbeid. SVvCfrwacïi;iChUl'8 "i DE MISLUKTE INBRAAK. De 22-jarige ex-boterhandelaar Adri- anus Petr. Gr, uit Heiloo, stond niet in bet Kantongerecht noch in de Arron dissementsrechtszaal te kijken a's een kat in een vreemd pakhuis. Zelfs het interieur is hem niet onbekend. Thans poseerde hij ook als inbreker en was in den nacht van 8 op 9 November binnen gedrongen in de woning van zijn dorps genoot Jan Sengers aan den Heerenweg na uitsnijden van 'n paar glasruiten met het nobele doel Sengers van eenige aardsche goederen, liefst in gereed geld, te berooven. Gewapend met zaklan taarn, diamant en handschoenen om vingerafdrukken te coupeeren, had hij zich aan zijn misdadigen arbeid be geven. Alvorens echter met succes te hebben g'eopereerd, werd door hem on raad bespeurd en pakte de kraakjesma- ker zijn biezen, wat voor hem te be treuren viel, aangezien Jan Senger" nog al 'n aardig duitje in kas had. Gelukkig echter greep Adrianus er vlak naast, gaf zich zelf in wanhoop aan en werd opgeborgen. Deze deugniet had zich dan heden te verantwoorden, doch hij wenschte niet zijn borst rouwmoedig te bekloppen, maar beweerde bru taal dat het zijn voornemen was ge weest op grond van een oude veeta, bij Sengers den boel eens kort en klein te timmeren, welk verweer natuurlijk „cum grano salus" werd aanvaard. De heer Sengers had echter geboft en was wakker geworden door het vallen van een aschbakje, dat Arie in zijn on bedrevenheid op den grond had ge gooid. Heiloo kwam in deze zaak uit met een speciaal locale bezetting <m wel 'n advocaat die in Heiloo woonde en 'n lïeilooschen verslaggever. 'N SLECHT ADRES VOOR COMPAGNONS. Mijnheer Adr. Petr. Gr. had ook nog Zaken gedaan in combinatie met den groentenhandelaar Theodorus Baltus met het voor dien heer no:dlottige ge volg, dat de arme Baltus nu nog 'n flink bedrag, minstens 60, van beklaagde had te vorderen, waar hij wel naar flui ten kan. Voorts werd ook nog ter sprake ge bracht een terrein op Runxputte dat Adrianus had gehuurd om er met den heer Baltus een ijshandel uit te oefenen doch deze affaire was falikant uitgeko men. Hij heeft trouwens zelf geen cent er aan betaald. Dat deed Baltus. De officier had 't kleinzieag gevonden om ook vernieling ten laste te leggen en zich bepaald tot de poging tot inbraak. Natuurlijk geloofde de officier er geen steek van dat verdachte het voornemen had gekoesterd om bij Sengers den boel eens te gaan vernielen. Dat had hij dan toch minder geruischloos kunnen doen. Het motief voor den inbaak lag voor •de hand, dat was het geld van Sengers, die koeien had verkocht op de Alkmaar- sche najaarsmarkt. Geld cat verdachte die over geen middelen beschikte, want het was tegen geloopen met zijn ijshan del en die nog schuld had aan Baltus, zeer welkom zou zijn geweest. De officier wees ook nog op het on gunstige justitieel verleden van be klaagde en vorderde 7 maanden gevange nisstraf. De raadsman en verdediger mr. G. A. de Lange, ontkende dat hier bewezen was het oogmerk der wederrechtelijke toeëigening, vond veel zwakke punten dn de constructie van den officier en noemde de inbraak kinderspel. De ad- sp rant-dief had zich zelf bij de politie aangegeven. Pleiter zag in zijn nogal laat gekomen cliënt geen misdadigers- type en bracht naar voren, dat ook zijn optreden daarop in 't minst niet wees. Derhalve zou mr. de Lange willen voor stellen een voorlichtingsrapport, omdat pleiter niet geloofde dat men met de psychologische gesteldheid van deze ver dachte op de hoogte was. Pleiter con cludeerde dan tot het instellen van een rapport, subsidiair een clemente straf mei aftrek van voorarrest. De officier schakelde een voorlich tingsrapport al a priori uit, aangezien verdachte het feit niet erkendf en per sisteerde bij zijn eisch De rechtbank koos echter de zijde van pleiter, teneinde 'n voorlichtingsrapport te doen samen stellen. ALLE SUPPORTERS IN DE BUITENLUCHT. Het slot van de omvangrijke zitting werd gevormd door een apotheose uit den Helder, waarvan als manager fun geerde de 41-jarige caféhouder Arie B. te Den Helder, thans te Texel woonach tig. In dit zaakje was als getuigenmate- riaal gedagvaard een conglomeraat van dames en marineschepelingen. Mr Buiskool trad in deze haremfilm opgebouwd op artikel 250bis op a's ver dediger. Gevorderd werd 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Buiskool trachtte clementie te vrijgen. VALSCH OVERLIJDENSEXTRACT. Levensverzekeringsmij. door haar agent opgelicht. Bij de behandeling van een zaak van valschheid in geschrifte door een verzeke ringsagent te Hilversum voor de Vierde Ka mer der Amsterdamsche rechtbank heeft men kennis kunnen maken met een nieuwe, geraffineerde wijze van oplichting. De man die een en ander volledig be kende was als volgt te werk gegaan. Hij stuurde aan zijn maatschappij te Rotterdam bericht, dat een 16-jarige jongen, wiens leven voor 500 was verzekerd, was overle den en voegde bij dit schrijven een ver- valscht extract uit de overlijdensregisters van den Burgerlijken Stand. De maatschap pij deed hem de 500 toekomen en ontving kort daarna een vervalschte kwitantie, vol gens welke de rechthebbende verklaarde de 500 ontvangen te hebben. De verzekerde was echter niet overleden, nog minder had den zijn rechthebbenden de verzekerings som uitbetaald gekregea De Officier van Justitie, mr. Versteegh, achtte valschheid in geschrifte en gebruik making daarvan bewezen en eischte zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 26 Ja nuari. PER AUTO NAAR EEN VOETBAL WEDSTRIJD. Onderweg een man doodgereden. Op 15 Mei 1932 heeft de 51-jarige reizi ger E. O. uit Rotterdam, die een auto be stuurde, waarmede hij in gezelschap van eenige personen zich naar een voetbalwed strijd in Amsterdam begaf, op den Wagen weg te Haarlem, een wielrijder zekeren W. Waasdorp aangereden, die daardoor ernsti ge verwondingen aan het hoofd bekwam en kort daarop tengevolge van hersenbeschadi ging is overleden. De Haarlemsche recht bank heeft O. ter zake van dood door schuld veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Het gerechtshof te Am sterdam bevestigde in hooger beroep dit vonnis, dat evenwel door den Hoogen Raad werd gecasseerd en naar het Haagsche Ge rechtshof werd verwezen. Gister stond U. opnieuw terecht. L Na uitvoerige behandeling eischte de adv. generaal vernietiging van het vonnis en veroordeeling van verdachte tot 8 maanden gevangenisstraf met intrekking van het nj- bewijs voor den tijd van een jaar. VECHTPARTIJ TUSSCHEN COMMUNISTEN EN FASCISTEN. Verdachte en getuige weten van niets. Op 24 Maart van het vorige jaar was er een N.S.B.-vergadering geweest in café De Pool aan het Damrak te Amsterdam. Na af loop kwam het tot een botsing tusschen fas cisten en communisten. Bij het relletje werd een fascist door een messteek aan het hoofd gewond, een tweede werd beentje gelicht en mishandeld. De fascisten haalden assistentie in het posthuis Molsteeg. Op aanwijzing van een vriend van den mishandelde werd een man, die er van werd verdacht met een mes te hebben gestoken, gearresteerd. Op het bu reau gekomen, verklaarde de mishandelde, dat de gearresteerde hem niet had mishan deld, maar er wel bij was geweest. Later werd een boekdrukker, zekere R., gearres teerd, die door den mishandelde pertinent werd herkend. De politierechter veroordeelde den man wegens mishandeling tot zes maanden ge vangenisstraf. De verdachte ontkende, hij was zelfs niet op dat gedeelte van het Dam rak geweest Gister diende de zaak in hooger beroep. Verdachte bleef bij zijn verklaringen, er bij voegend dat hij zelfs niets tegen de fascisten heeft en met de communisten niets te maken heeft. President: Hoe komt dat communistische pamflet dan in uw zak? Verdachte kon hier geen verklaring van geven. De man, die aanvankelijk was gearres teerd, werd als getuige gehoord. Ook hij wist van niets en was niet ter plaatse ge weest. De procureur-generaal requireerde bevesti ging van het vonnis van den politierechter. Arrest 30 Januari. Zondagavond hield de afd. Oterleek— Stompetoren van den Bond voor Staatspen sioen haar propaganda-avond in café Ren- ses te Stompetoren. In zijn openingsrede heette de voorzitter, dr. H. Heringa, de aanwezigen welkom. Hij verheugde zich eenerzijds over de vrij goede opkomst; anderzijds betreurde hij het, dat een veel grooter aantal afwezig was geble ven. Dit geldt o.a. van de jongeren. In 't bijzonder heette hij welkom ds. Bloemhoff, van Heiloo, den spreker van hedenavond, mevr. M. Bierman, de West-Friesche voor drachtskunstenares en de Mandolineclub van Oterleek. Na een muzieknummertje van dit clubje en het samenzingen van een der liederen uit het bekende bundeltje, kreeg ds. Bloemhoff het woord. Spreker releveerde, dat reeds het Boek Job getuigt van 's menschen levens strijd. Naar aanleiding van 'n Brahmaansch verhaal wees spreker er op, dat door alle eeuwen heen de mensch had te strijden tegen vier vijanden: armoede, ziekte, ouderdom en dood. Bij elk dezer stond hen een oogenblik stil, in 't bijzonder bij dien tegen armoede en ouderdom. Aan het slot zijner boeiende rede constateerde spreker, dat ondanks dien strijd, nog steeds duizendtallen in onze maatschappij, met haar deugden en gebre ken, den levensavond als een schrikbeeld van armoede en gebrek tegengrijnst; den ouden, die hun geheele leven gewerkt hebben, om in hun levensonderhoud te voorzien, maar door hun arbeid een belangrijk aandeel heb ben gehad in de instandhouding onzer men- schengemeenschap. Dankbaar erkende spreker het goede, dat onze sociale wetgeving heeft gebracht, ook velen dier zwoegers, voor wie het uitster vend Staatspensioen eenige verlichting bracht van zorgen, een koestering van de avondzon. Geen zorgeloosheid werd ge kweekt, zooals vele tegenstanders zoo gaar ne beweren, maar spaarzaamheid. Hoe dankbaar en vol vreugde werden de eerste twee guldentjes door de 70-jarigen ontvan gen, voor een echtpaar 3 (later respectie velijk 3 en 5.) Maar deze uitkeering is niet van blijvenden aard. Reeds is het aantal der 65-jarigen en ouderen tot de 60.000 geste gen, die niets ontvangen. Daarom blijft het plicht van allen, jongen en ouderen, mannen en vrouwen, armen en rijken en zij niet het minst te strijden met alle kracht voor het Staatspensioen voor al'en; allen voor allen! „De Kruisba nier geheven, de lendenen omgord, ten stri'de, God wil het!" Mevrouw M. Bierman gaf hierna een paar ernstige voordrachten, die de snaren van een ieders gemoed roerden. Daarna droeg zij schetsen voor. ook tintelende hu mor in het West-Friesche dialect. Gij hebt kou gevat en voelt de koorts opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die als kabouters in den nacht Uw opkomende verkoud heid, Uw Griep zullen verdrijven. Morgen staat Ge op zonder koorts en voelt Ge U weer prettig en gezond. Ntdêrhndteh Ongeëvenaard bij ge vatte kou Produet Griep, rheumatische pijnen, Ze.nuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Volgens recept van Apotheker Domont "AKKERTJES" De jonge mandolinebespeelsters en hun mannelijke partner zorgden voor de muzika le afwisseling, die zeer op prijs werd gesteld. Er werd ook nog een gemeenschappelijk lied aangeheven. De voorzitter sloot de bijeenkomst met een woord van hartelijken dank aan allen, die hadden meegewerkt aan het slagen van de zen avond. Een woord van bijzonderen dank ontving ds. Bloemhoff, wien de voorzitter een „tot weerziens" toeriep. Onze oud-plaatsgenoot de heer ir. A. Schrooder is met ingang van 1 Mei a.s. door de gecombineerde vergadering van bestuur en commissarissen der Coöp. Vereeniging Stoom-Zuivelfabrieken „Concordia" te Wage- ningen tot directeur benoemd. Loop der bevolking in 1933. Aantal inwoners op 31 December 1932: 904 m., 832 vr., totaal 1736. Geboren: 25 m., 15 vr., totaal 40; ingekomen personen 63 m., 48 vr., totaal 111; totale vermeerde ring 88 m., 63 vr., totaal 151. Overleden: 5 m., 10 vr., totaal 15; ver trokken personen 88 m., 50 vr., totaal 138, totale vermindering 93 m., 60 cr., totaal 153 Aantal inwoners op 31 December 1933: 899 m., 835 vr., totaal 1734. Aantal gesloten huwelijken 9, echtschei dingen 1. Daarvoor uitgenoodigd is de heer C. Sipkes opgetreden voor de I. A. M. V. en heeft een lezing gehouden met lichtbeelden over zijn reis naar Rusland. De voorzitter wees er op dat de heer Sip kes hier voor geen enkele partij komt, doch alleen zijn bevindingen zal weergeven. De heer Sipkes beon met eenige zakelijke dingen van Rusland te vertellen omtrent op pervlakte, bevolking, veestapel, graanpro- ductie enz., waarna volgde de vertooning der plaatjes, welke bijna allen door spr. zelf vervaardigd zijn, en een zeer goed beeld ge ven van het leven. Bij alles vertelde de heer S. heel eenvoudig, duidelijk en boeiend. We zien wat hij gezien heeft, het lied van den arbeid, moeite en moeilijkheden, voedsel schaarste, roode leger maar vooral de voor uitgang en opbouw. Vervolgens werd gelegenheid gegeven voor het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Nadat iedereen was uitgesproken en beantwoord, had de voorzit ter nog iets op te merken. Hij wees op het afhankelijk worden van Rusland door het op nemen van buitenlandsch kapitaal, wat zich vooral uit in het erkennen van vroegere schulden (Kerenski.) Ook de opvoeding van de jeugd wordt als overal elders meer na tionaal dan internationaal. Tevens gaat de sovjet Republiek steeds haar leger versterken inplaats van een beroep te doen op de arbei ders aller landen. Verder had de voorzitter groote waardeering wat er aan groote din gen in Rusland gebeuren, voor zijn mooie lezing. De heer Sipkes beantwoordde den voor zitter en zeide op een ander standpunt te staan wat het roode leger betreft. Z.i hebben de Russen werkelijk hun eigen belangen te verdedigen en zou een beroep op b v. de Ja- pansche arbeiders niet veel geven. In ieder geval houdt het leger den vijand buiten de deur. De voorzitter sloot met te zeggen, dat men het over het roode leger dus niet eens is. Verder dankte hij den heer Sipkes hartelijk voor z'n mooie lezing. 'Voor het bestuur van de veiling „Bangert e.o." is een bijeenkomst belegd met de „bloementr-ekkers" uit de om geving ter bespreking van den afzet van hun product. Algemeen wordt driemaal veilen per week voldoende geacht. Het bestuur der veiling besloot tot medewerking en is bereid om een ruimte voor het veilen van bloemen vorstvrij te maken. Gistermiddag heeft de Pruisische premier, Göring voor een speciale bijeenkomst van tooneelspeler en -speelsters, spelleiders en technisch personeel van de beide staatsthea ters van Berlijn een redevoering gehouden, waarin hij principieele gezichtspunten ten beste gaf over het schouwburgwezen en de taak van de staatstheaters in het nieuwe rijk schetste, waarna hij mededeelde, dat, tenein de in de beide staatstheaters de passende houding in de nat.-soc. staat te verkrijgen hij zelf in zijn eigenschap van Pruisisch premier de leiding over beide theaters op zich geno men had. Beide schouwburgen zullen in de toekomst voor zeer bijzondere taken gesteld worden. Binnen enkele jaren moet het bereikt worden, dat de staatstheaters opgevoerd wor den tot een ontzaggelijke grootte en ontwik kelingskracht in ieder opzicht. Vervolgens besprak Göring uitvoerig de funeste elementen, die het Duitsche schouw burgwezen in de laatste 15 jaren tot aan den rand van den afgrond hebben gebracht. Spr verklaarde zich tegen overmatig hooge ga ges, tegen de materia'istische oppervlakkige opvatting, die het rijpe scheppen der kunste naars belemmerde. Er moet thans op andere basis gewerkt worden. Ook de technische uit rusting van de beide schouwburgen moet worden verbeterd. De beide staatsschouw- burgen moeten nieuwe wegen openen, nieuwe perspectieven aangeven. Eenige uren nadat het bericht inzake Gö- rings toespraak tot de tooneelspelers en -speelsters van de Berlijnsche staatsschouw- burgen verspreid was, werd de mededeeling doorgegeven, dat het verslag van de rede van Göring niet mocht worden gepubliceerd. TERECHTSTELLINGEN MET DE HANDBIJL. In het moderne Duitschland. Hedenmorgen te half acht zijn op de bin nenplaats van de gevangenis te Dessau in Duitschland een arbeider en een manden maker, die op 13 Juli j.1. wegens een moord op een S.A. man te Hesslingen in Anhalt ter dood waren veroordeeld, met de handbijl te recht gesteld. Deze terechtstelling is de eerste in Anhalt sedert 1886. De leider van het Duitsche Arbeidsfront, dr. Ley, publiceert een oproep, waarin hij na een beschouwing van de waarde van ras en bodem voor het leven van een volk, over de kolonisatieplannen o.m. zegt: Ons koloniseeringswezen zal natuurlijk aan bepaalde grenzen gebonden zijn, aan de voorhanden ruimte, aan de arbeid der men schen, die in dit gebied wonen, aan het ka rakter van het landschap en aan het eigen karakter van den stam der menschen, die ge koloniseerd zullen worden. Andere grenzen erkennen wij niet. Wij zullen eens geheel Duitschland vernieuwen, maar weten ook, dat wij niet lapwerk kunnen leveren. Daarom beginnen wij op één punt en wel op wensch en bevel van den leider in het Wurmkolen- gebied van het Akensche land, aangezien daar in den loop der decennia zeer veel ge zondigd is, maar ook daarom, dat wij natio naal socialisten het hart der natie aan de grens zien. Wij zullen voor dit gebied een al gemeen plan opstellen, dat uitgaat van de ge dachte, hoe men deze leelijke gebieden be woonbaar, mooi en doelmatig kan doen wor den. Het algemeene plan zal alle gebieden om vatten, de kolonies, verkeersomstandigheden, sportvelden, amusementsplaatsen, zelfs de fa brieken en mijnen, opdat de menschen, wan neer zij uit den donkeren schacht komen schoonheid, waardigheid en vreugde beleven. Behalve dit algemeene plan zullen plaatse lijke plannen moeten worden opgesteld. At- beiders, boeren, ambtenaren, handwerkslie den en middenstand zullen in deze kolonie» vereenigd zijn. Deze gedachte is ook econo- misch gezond. Huis, tuin, kleinvee-teelt, al les zal een geheel vormen en zal steeds <fe bestaansmogelijkheid van den te koloniseer»! mensch beteekenen. De kolonie zal door twee financieele ge- dachten gedragen worden: wie reeds ge. spaard geld kan besteden, krijgt een eigen dom, en ook die menschen, die ontworteld zijn moet weer bodemverbondenheid gegeven worden, ook zij moeten met behulp van menschwaardige kolonies weer in het volk verankerd worden en daarmede verbonden worden aan de natie. In de wetenschap en het geloof, dat dit alleen de voorwaarde be- teekent voor de rassenvernieuwing van ons volk zullen ook die menschen, die deze kolo- nies'scheppen zullen niet worden opgezocht als particulier architect, particulier tuinman, econoom, e.d., maar er zullen arbeidsgemeen- schappen uit al die mannen gevormd moeten worden, die ons plannen vervaardigen voor dit werk. Drager van het totaalplan is het Duitsche arbeidsfront en het werk „Kracht door Vreugde". Binnen deze organisaties is een „Heimstaettenamt" gevormd. De andere dra- ger binnen het arbeidsfront is het bureau voor Waardigheid en Schoonheid der Ar beid. De plaatsvervanger van den leider, Hess, heeft het Heimstaettenamt het alleen recht gegeven te waken over de vorming van het koloniseeringswezen in Duitschland. De voorwerkzaamheden voor het eerste groote project in het Wurmgebied zijn vandaag vol- tooid. Dit koene werk kan slechts voltooid worden, wanneer het gedragen is door den wil, de energie en kameraadschap van de ge heele natie. Daarom roep ik alle scheppende Duitschers op: Helpt mede, dat wij hier aan de westelijke grens een stuk socialisme vol. tooien, opdat wij vervolgens in Opper-Silez'u en aan de Ruhr het werk kunnen voortzetten. Wij zullen onmiddellijk beginnen. De eerst» schep met de spade, die reeds over enkele weken zal worden gedaan, zal voor jou, Duitsche arbeider, het zinnebeeld zijn van de verwerkelijking van jouw scheppen en verlan gen. Hij zal het begin van een nieuw tijdperk beteekenen. Adolf Hitier toont ons den weg. Hij leidt en stuurt ons. Aan jou is het thans, Duitsche arbeider, mede te marcheeren, op dat ook jou en je kinderen het geluk en de vrijheid gegeven worden. Voorwaarts met Hitier, scheppen wij een nieuw Duitsch land. In het rijksministerie voor volksvoorlich ting en propaganda is gisteren een perscon ferentie gehouden, waarin de ministers Seld- te en Schmidt het doel en de beteekenis van de wet tot ordening van den nationalen ar- beid uiteenzetten. Rijksminister Seldte verklaarde, dat de on- dernemer als leider van het bedrijf de ver antwoordelijke positie ontvangt, welke hem volgens de principes der nationaal-socialisti- sche wereldbeschouwing toekomt. De vrijheden, welke hem zijn gegeven moe ten op juiste waarde worden geschat en de sociale „Ehrengerichtsbarkeit" moet er voor zorgen, dat in de bedrijven geen willekeur ontstaat. In de wet zijn bewust tegenover el kander gesteld de definitief opgeheven mar xistische klassenstrijd en de gemeenschappe lijke arbeid van allen die in een bedrijf werk zaam zijn. Wij brengen in het bedrijf onder nemers en werknemers tot elkander. De werk relatie wordt een relatie van trouw. Niet uit de op papier staande contractsbepalingen moet in de toekomst het recht van arbeid, de rechten en plichten van allen leden van de bedrijfsgemeenschap worden afgeleid, doch uit het levende begrip van trouw, van trouw van den leider aan het personeel en van het personeel tot den leider. Op die wijze komt men tot de noodzakelijke gemeenschappelijke arbeid en het wederzijdsche vertrouwen. In de groote bedrijven, aldus Seldte, ia deze zeer nauwe samenwerking niet moge lijk. Daarin voorziet de wet in de inschake ling van vertrouwenslieden, die als leden van het personeel den leiders van advies die nen en met hem en onder zijn leiding den „raad van vertrouwenslieden" vormen. Hier door wordt niet geschapen een belangenver tegenwoordiging welke overeenkomt met den ouden bedrijfsraad. Er zijn geen belangen tegenstellingen meer, veeleer hebben allen slechts een gemeenschappelijk belang, het be drijf, dat hun allen werk en brood geeft. De raad van vertrouwenslieden zal o.m. moeten medewerken bij de beslechting van geschillen, welke zich eventueel zouden kun nen voordoen. Het instituut van „Treuhander" van den arbeid blijft bestaan. Deze gevolmachtigden worden thans rijksambtenaren met alle rech ten en verplichtingen, zij zijn ondergeschikt aan het rijksministerie van arbeid en ontvan gen hun instructies van den rijksminister van economische zaken. Ter handhaving van deo ken PhdaCht' ^at het Vanzelf Z°U luk- tnvi de clemmg nam hij echter zijn sprong te üi het water nPard0eS tusschen vliegtuig en bootje frischte on na mlar,-ZWemmen' i°nSens, dat 56. Maar al kon hij goed zwemmen, de beide mannen in het bootje konden nog beter roeien en ondanks den golfslag hadden ze hem gauw ingehaald en hij voelde zich dan ook bij zijn kraag pakken. „Dat dacht je maar", lachte de vliegenier. „Vooruit, kruip in de boot, en gauw wat"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6