Agenda In de laatste jaren KOUCffiöc Xcooinciaat 'flieuws £aatste Betichten £ucfUvaact Stad m Omgeving. GROOTE BRAND TE LUTJEWINKEL. ENGELSCH SCHIP BIJ TEXEL GEStRAND. De geheele bemanning vannacht verdronken. Sïï'ÏSaT 'O»'" gaan» dat dit levensgevaarlijk was. De justitie heeft te Uitgeest de 11 fusten jenever, brandewijn en cognac ter waarde van 5000, welke in den nacht van 6 op 7 Januari bij een handelaar aldaar op zeer fantastische wijze ontvreemd werden en waarvoor nog geen accijns betaald was, ge vonden m het Mollenveld. een bollenveld te Uitgeest, waarvan een deel in huur was bij een der daders, den 40-jarigen H. de M., die in verband hiermede met de 30-jarige A. S. r.aar het Huis van Bewaring te Alkmaar is overgebracht, terwijl een 3e dader F- V. zich nog in arrest te Uitgeest bevindt. De fusten waren ingegraven. De drie daders zijn allen te Uitgeest woonachtige arbeiders, die al daar niet bepaald gunstig bekend staan VOLKSZANGAVOND. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen, Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer „42nd Street" (revue), hoofdrollen War ner Baxter en Bebe Daniels. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De geheimzinnige hoeve (sens.), hoofdrol George O'Brientweede hoofdrol Spaansche Passie (rom.), hoofdrol Dorothy Mackaill. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Uit het dagboek van een vrouwenarts (real.), hoofdrol Hertha Thielc. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 18 Januari. 7.45 uur, Harmonie, bridgewedstrijd. 8 uur. Parkzalen te Hoorn, opvoering revue Stoppen we? Nu!! door Hoorn's Revuegezelschap. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing over de ge nerale Lugano, door den heer A. Sietsma. Zaterdag 20 Janurai. 2.30 uur, feestmiddag D.E.S. 8 uur, feestavond D.E.S., Boomkampstraat en omgeving. 8 uur, Harmonie, feestavond gymn. vereen. Turnlust. Zondag 21 Januari. 't Gulden Vlies, opvoering Franchemont de Marskramer door de operette-vereeniging Alcmaria. 8 uur, Parkzalen te Hoorn, opvoering revue Stoppen we? Nu!! door Hoorn's Re vuegezelschap. EGMONDBINNEN. Maandagavond hield de r.k. kiesvereeni- ging een goed bezochte vergadering. De heer Jac. Groen, lid der Tweede Kamer, hield een redevoering, waarin hij de politiek van den tegenwoordigen tijd uiteenzette en uitvoerig de crisismaatregelen op het gebied van land en tuinbouw en veeteelt besprak. Spreker had voor zijn helder betoog een aandachtig en dankbaar publiek. Door een zestal aanwe zigen werd gebruik gemaakt van de gelegen heid om vragen te stellen. Deze werden door den heer Groen beantwoord. De pastoor dankte den spreker in een im provisatie, die welhaast een rede op zichzelf werd. De besprekingen namen zooveel tijd in be slag, dat een gedeelte der agenda moest wor den uitgesteld. AKERSLOOT, De veehouder K. vermistte dezer dagen een schaap loopende in het weiland aan de Limmerkoog onder de gemeente Limmen. Eerst werd nog gedacht, dat het elders zou zijn, maar alle nasporingen waren tevergeefs, zoodat wel vermoed wordt, dat het dier ont vreemd is. ZUIDSCHARWOUDE. Wegens ongesteldheid van den voorzitter werd de vergadering van het plaatselijk crisis-comité alhier gehouden onder leiding van den heer H. Metselaar. In zijn welkomst woord releveerde hij, dat deze samenkomst noodig is, om te beraadslagen wat gedaan kan worden ten bate der kas. De busjes collecte leveit ook niet veel meer op. Bij be spreking over dit financi ele punt, werd de voorkeur gegeven aan een propaganda- avond, ongeveer gelijk aa i den avond, die men 't vorige jaar had gehouden. Het be stuurslid, de beer Jn. Kramer, deelde mede, dat hij reeds eenige pogingen hiervoor had gedaan, en zich, onder voorbehoud van goed keuring der vergadering, verzekend had van de welwillende medewerking van de Lange- dijker Tooneelvereeniging „O. K. K.", die bereid was op ie voeren het tooneelstuk „De spaak in het wiel". Met gioote voldoening apprecieerde de vergadering deze pogingen en de welwillendheid van „O. K. K." Gezien het succes van een vorige maal, toen één avond niet voldoende bleek, zal men nu twee avonden organiseeren, n.1. op 4 en 8 Febr. a.s. De pauze zal benut worden voor at tracties. Niet voor den 4den, maar wel voor den Ssten Februari zullen meisjes met pro gramma's colporteeren. Voor de uitvoering op Zondag 4 Febr zijn de programma's aan de zaal van „De Roode Leeuw" verkrijgbaar. Voor „bal-na" zal na tuurlijk permissie gevraagd worden. Het comité hoopt van harte, dat deze uitvoering ook weer een stevige aanvulling voor de kas zal beteekenen. Wel is waar, doet zich het ge lukkige verschijnsel voor, dat de aanvragen wat minder zijn, doch echter nog groot ge noeg om te doen wat gedaan kan worden om de financiën te krijgen en aan eventueele en noodige aanvragen te kunnen voldoen. Het is nog mid-winter en velen hebben reeds de bijstand van het crisis-comité ingeroepen. Met de beste wenschen voor het slagen van de avonden werd de vergadering gesloten. DIRKSHORN. Tot voorzitter van den polder Koeten- burg in de gemeente Harenkarspel is 'herbe noemd de heer H. Kuiper. (Ongecorrigeerd.) COMPLOT ONTDEKT IN LISSABON. Van communistische zijde. Volgens een Havas-telegram uit Lissabon is in den afgeloopen nacht een communisti sche samenzwering ontdekt. De regeering was er sinds eenige dagen van op de hoogte, dat de communistische vakvereenigingen he denochtend de algemeene staking zouden uit roepen en hebben in verband hiermede maat regelen genomen, 'n Aantal verdachte perso nen, die in het bezit van revolvers en bommen waren, werden gearresteerd. Zij hebben er kend deel uit te maken van de communisti sche partij, 13 ALS GELUKSGETAL. Ena Best van Manchester gelooft niet aan het getal 13 als ongeluksgetal, in tegendeel, zij acht het een gelukkig getal. Zij is dan ook geboren op den 13den Januari 1913 en is op dén 13en van een andere maand eenige jaren geleden gekozen tot spoorwegkoninginnetje van Engeland. Het is dan ook geen toeval ge weest dat zij den Oden Jannari 1933 uitkoos om haar verloving bekend te maken en dat zij Zaterdag, den 13den Januari van dit jaar in het huwelijk is getreden. Wij zullen hopen, dat haar in het huwelijk nog veel gelukkige dertienen beschoren zullen zijn. DE MISLUKTE BEROOVINO TE AMSTERDAM. Opnieuw twee arrestaties. Naar wij vernemen zijn er in de zaak van de mislukte berooving, welke Zaterdag j.1. in den vroegen morgen op den Stadionweg bij de Wiscusstraat te Amsterdam is geschied, opnieuw twee mannen aangehouden. Naar de politie aanneemt heeft zij met een van hen den man in handen, die het plan van de be rooving heeft uitgedacht. Zooals men zich herinneren zal, was het slachtoffer een bezoldigd penningmeester van een metaalbewerkersorganisatie, die een koffertje, waarin zich een bedrag van 5000 bevond, bij zich droeg. Deze man is onver wachts door eenige personen aangevallen en slechts door het feit, dat hij luid om hulp begon te schreeuwen, waardoor zijn aanval lers en een paar anderen, die met een auto in de nabijheid op post hadden gestaan, op de vlucht sloegen, bleef het geld in zijn handen. Nog denzelfden dag had de politie van het bureau Overtoom, welke met het onderzoek in deze zaak belast is en eigenaar van een taxi-onderneming gearresteerd, doch deze moest bij gebrek aan bewijs van zijn schuld worden vrijgelaten. Daarna werden een chauffeur en een kellner gearresteerd; naar wij vernemen zal ook de laatste nog vandaag op vrije voeten worden gesteld. De nieuwe arrestaties betreffen een 37-jari- ge sjouwerman en diens zwager, een 28-jari- ge metaalbewerker. Vermoedelijk is eerstge noemde de persoon geweest, die het p'an heeft uitgedacht en het besproken heeft met den chauffeur, den metaalbewerker en nog een ander persoon, die zich met de uitvoering hebben belast. Naar laatstgenoemden per soon wordt nog gezocht. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen is het vliegtuig de „Peli kaan" te 6.30 u. van Amsterdam vertrokken voor de gewone postvlucht naar Neder- landsch-Indië. Aan boord bevinden zich twee passagiers, één voor Jodpur en een voor Ba tavia. Het vliegtuig vervoert 365.503 K.G. post, 31.26 K.G. pakketpost. De Leeuwerik (terugreis) is te Athene aangekomen; de Rijstvogel (heenreis) landde te Jodhpcer; de Kwartel (terugreis) arri veerde te Singapore. DE RAMP VAN DE EMERAUDE. Volgens de eerste bevindingen van de en quêtecommissie in zake de ramp van de Emeraude schijnt het ongeluk te wijten aan den hevigen sneeuwstorm. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks half zes ont ving de politie het telefonisch bericht, dat op den Kennemerstraatweg nabij de Bleekerslaan een aanrijding had plaats gehad, ten gevolge waarvan zekere S. J. v. B., gemeentewerkman, wonende al hier, naar het St. Elisabeth ziekenhuis was overgebracht. Hij en zijn collega v. W. reden met een vuilniswagen rechts van den weg in de richting van de stad. Een vrachtauto uit Heiloo, bestuurd door A. K., wonende te Heiloo, bemerkte het tweetal eerst, toen hij reeds vlak achter hen was. Een aanrijding bleek onvermijdelijk met het bovenvermeld gevolg. De vuilniswagen kwam terecht over het trottoir, waardoor een tuinhek van de fam. v .Nierop geheel vernield werd. v. B. kreeg eenige hoofdwonden en een beenfractuur. Proces-verbaal is opgemaakt. GESLAAGD. Geslaagd voor het examen in het boekhou den gehouden te Amsterdam vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedien den diploma „Mercurius", de heer A. Groot, alhier. BINNENBRANDJE O-P DE LAAT. Hedenmiddag te ongeveer 2 uur werd op den voorraadzolder bij de firma v. Amstel (Au Gastronome) op de Laat een begin van brand ontdekt. Met een paar emmers water en den inhoud van een Total-apparaat werd het brandje door de bewoners en de politie gebluscht. De inmiddels verschenen brand weer behoefde geen dienst te doen. HET VIERSPAN BIJ DEN INTOCHT VAN DEN BURGEMEESTER. Men verzoekt ons nog te willen vermelden, dat het fraaie vierspan waarmee de burge meester werd ingehaald, gratis door de fir ma Hoed aan de gemeente was aangeboden. BOND VOOR STA ATSPENSIONNEERING, AFDEELING ALKMAAR. De afdeeling Alkmaar van den B. v. S., geeft dit jaar haar groote jaarlijksche avond, in zeer belangrijken vorm. Naar den geest van den tijd geeft zij ten eerste een uitgebreid filmprogramma, vol afwisseling, met ernst en luim, met eerste klas sterren, o.a. zal ook worden vertoond de bondsfilm „Oud en Arm", een schets uit het Hollandsche leven, met prachtige natuurtafreelen. Verder zal de heer P. Cloeck, vele levensliederen en voor drachten geven. Deze, bij de afdeeling be kend als een eerste klas declamator, heeft een geheel nieuw repertoire, enk," "ma len°tjT'verlag erl/waorLj^echler J, bekende Droste- kwaliteit onaangetast bleef. Regeeringsmaatregelen als het invoeren van een omzetbelasting, het verhoogen van den suikeraccijns enz. maken het ons niet mogelijk op den ingeslagen weg voort te gaan. Ondanks hoogere kosten hebben wij, op een enkele uitzondering na, prijsver- hooging van onze artikelen kunnen voorkomen. De netto inhoud van onze verpakkingen wordt niet verminderd. Sta er op, dat U Droste krijgt; die naam is Uw waarborg voor kwaliteit. BAKFIETS TE WATER. Tengevolge van den hevigen wind woei hedenmiddag aan de Zaadmarkt een onbe heerd staande bakfiets van de Alkinaarsche verffabriek te water. Hedennacht is brand uitgebroken in de boerderij van S. Vethman te Lutjewinkel. Door den hevigen wind sloegen de vlammen over op de aangrenzende boerderij van A. Nobel, die mede is verbrand. Tegen den mor gen was men den brand meester. Voorzoover bekend is geen levende have verbrand. Oor zaak nog onbekend. Wij vernemen nader, dat het gezin van den heer V., dat gewekt werd doordat door een der omwonenden de ruiten werden ingesla gen, zich slechts met groote moeite heeft kun nen redden. De brandweer van Lutjewinkel heeft al haar best gedaan de nabijgelegen smederij van den heer G. de Geus te behouden. Ook de brandweer van Barsingerhorn heeft aan de blussching meegewerkt, waar door de woning van den heer de G., die reeds door het vuur was aangetast, gered kon wor den, hoewel deze veel waterschade heeft be komen. De verbrande perceelen waren met hun in boedels verzekerd. Gisteravond te ongeveer 7 uur bevond zich ten Zuidwesten van de Cocksdorp op Texel een schip in nood, dat om hulp seinde. Dade lijk koos de motorreddingboot „Eierland" zee, om assistentie te verkenen, doch de zware zee maakte het gedurende een paar uren onmogelijk, om bij het schip te komen. Pas om even voor tien, toen de wind wat was gaan liggen en de zee eenigszins gekalmeerd was, kon de „Eierland" het schip naderen. Toen weigerde de bemanning echter van boord te gaan. Terzelfdertijd had de „Brandaris", die oo Terschelling gestationeerd is, ook al vergeef- sche pogingen gedaan, om het schip te berei ken. De „Eierland" keerde pas vannacht om 'half -drie in de Texelsche haven terug. Het schip, dat in nood verkeerde, was een Engelsche boot, de „Tajkford", die op weg was van Gent naar Delfzijl. Nadere bizonderheden. Nader werd ons hedenmorgen gemeld, dat het schip op de z.g. Eierlandsche gronden was vastgeloopen en daar zeer gevaarlijk zat. Nu bleek ook, dat het schip geen lading had en niet „Tajhford", maar „Öaksford" heette. Intusschen bleef de „Brandaris" van Ter schelling den geheelen voornacht in de nabij heid, om -indien noodig direct hulp te kunnen bieden. Maar op deze boot hoorde of zag men gedurende den nacht niets, niet tegenstaande de storm weer was aangewak kerd. De geheele bemanning verdronken? Hedenmorgen tegen 10 uur keerde de „Brandaris" weer in de haven van Terschel ling terug en daar werd toen bekend, dat waarschijnlijk de geheele bemanning van de „Öaksford" verdronken zou zijn, zoodat 15 of 16 man bij dezen ramp het leven zou heb ben verloren Het was de bemanning van de „Branda ris" namelijk hedenmorgen bij het aanbreken van den dag gebleken, dat een van de red dingbooten van de „Oahsford" uit de davids was verdwenen, terwijl deze boot gisteravond laat en ook nog in den voornacht op haar plaats was. Ook op Texel neemt men eveneens met stel ligheid aan, dat de >emanning niet meer in leven is. Een kleine mogelijkheid zou nog bestaan, dat de reddingboot van het gestran de schip op de Vliehorst zou zijn aangeko men. Deze kans is echter klein, te meer, daar zich op dit eilandje een ijzeren huisje op palen bevindt, waarin ten telefoontoestel is aangebracht en men natuurlijk t'j aankomst aldaar Texel wel gewaarschuwd zou hebben, dat de bemanning in veiligheid was. Het moet evenwel vrijwel uitgesloten zijn, dat de bemanning van de Öaksford zich in den afgeloopen nacht in zoo'n storm in haar eigen boot heeft kun' en redden. Zelfs de „Brandaris", misschien wel onze beste red dingboot, die speciaal voor dit moeilijk werk gebouwd is, en welker bemanning voor geen klein geruchtje vervaard is, heeft een zeer moeilijken nacht doorgebracht. Toch nog hoop. Nog later vernemen wij, dat men op Texel nog hoopt, de bemanning levend op de „Öaksford" te kunnen aantreffen. Weliswaar is de „Brandaris" hedenmorgen vroeg drie keer langszij van de Öaksford gekomen en niets ontdekt, maar de mogelijkheid bestaat nog, dat de geheele femanning, die dan een zeer zwaren nacht heeft gehad, in de kooien ligt om uit te rusten. Zekerheid hieromtrent bestaat echter tot nog toe niet, terwijl men de mogelijkheid zeer gering acht, vooral, omdat de kapitein dan toch in elk geval wel een wacht zou hebben uitgezet. De „Brandaris" blijft zoeken. Men deelt ons van Terschelling nog na der mee, dat de reddingboot „Brandaris" or der heeft ontvangen in de nabijheid van het Engelsche stoomschip „Öaksford" te blijven en de geheele omgeving af te zoeken naar eventueele sporen van de verdwenen sloep De „Brandaris" is daarom nog niet op Terschelling teruggekeerd. De bemanning wilde het schip niet verlaten. De secretaris van de Noord- en Zuidhol- landsche Reddingsmaatschappij deelt ons nog de volgende bijzonderheden mede in ver band met de stranding van het Engelsche stoomschip op de Eierlandsche gronden nabij Texel. Nadat gisteravond door het Engelsche schip noodseinen waren gegeven, is de motor- redaingboot „Eierland" naar het gestrande schip gevaren en te ongeveer kwart over elf daar aangekomen. De bemanning wilde even wel niet van boord. Zij gaven den indruk, alsof zij zich over hun toestand heelemaa! niet ongerust maakten. De bemanning van de „Eierland" heeft getracht met hen te spreken en hun medewerking te krijgen om aan boord van het gestrande schip te komen, doch de bemanning wilde geen vanglijn van de reddingboot aannemen. Hierop is de motorreddingboot „Eierland" naar de Cocks dorp teruggekeerd, alwaar zij te twee uur 's nachts aankwam. Reeds negen lijken gevonden. De motorreddingboot „Brandaris" van Terschelling was gisteravond te omstreeks 11 uur eveneens bij het gestrande schip aange komen en is den geheelen nacht in de nabij heid gebleven. Om 1 uur 's nachts heeft de „Brandaris" gevraagd of de bemanning het schip wilde verlaten. Zij kreeg hierop een ontkennend antwoord. De „Brandaris" is daarna gedurende den geheelen nacht in de nabijheid van het gestrande schip gebleven. De positie van het schip was toen niet ge vaarlijk. Bij het aanbreken van den dag is de „Brandaris" het gestrande Engelsche schip zoo dicht mogelijk genaderd en heeft gecon stateerd, dat een der sloepen was verdwenen en dat geen leven meer aan boord was te be kennen. Het vermoeden rees toen, dat de beman ning op onverantwoordelijke wijze met de eigen sloep het schip in den nacht had ver- laten, niettegenstaande de reddingboot in de nabijheid lag. Hiervan is rapport uitgebracht aan de plaatselijke commissie van de Noord en Zuidhollandsche reddingsmaatschappij. De „Eierland" is om half één hedenmid dag te de Cocksdorp teruggekeerd; zij rap porteerde op de Vliehorst negen lijken te hebben gevonden van de „Öaksford". Thans ook de reddingsloep gevonden. Het gestrande stoomschip is de „Öaksford" toebehoorende aan de reederij Charles Stru- bin te Londen. Het was ongeveer 600 ton groot, werd in 1900 gebouwd en had een be manning van 11 koppen aan boord. Op cle zandbank de Vliehorst is op eenigen afstand van de gevonden lijken later ook de sloep van het ges'rande schip ontdekt. Een der leden van de bemanning der redding boot is bij de lijken achter gebleven. ZoodFa het mogelijk is, zal men trachten aan boorj van de „Öaksfordte komen om een nader onderzoek in te stellen. Wanneer zich nou iemand aan boord.bevindt, dan verkeert hu' niet in levensgevaar. Er slaan thans geen golven over het schip. g De noodlottige afoop van deze stranding is geheel aan de emanning van het s.s zplf te wijten. Toen de reddingbooten in de nabij heid van het schip waren, zou het motreliil zijn geweest, alle opvarenden van boord te halen. De bemanning wilde toen echter h^ schip niet verlaten. ter hei In den loop van den nacht heeft de sleen. boot „Holland" van Terschelling nog draad loos aan de „Öaksford" geseind dat de be naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. g Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,1 mM. te ^LaagsVe barometerstand 722,1 mM. te Lerwick Verwachting, geldig tot den avond van 19 ^Krachtige tot stormachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke of Westelijke wind,^ betrok ken tot zwaar bewolkt met regenbuien later opklarend; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; later kouder. Weeroverzicht. In Schotland, waar de barometer gister morgen snel daalde, komen thans snelle stij gingen van den luchtruk voor. Op IJsland steeg de barometerstand 10 mM. hooger dan gisteren en is de luchtdruk nog stijgende. Ten westen van Ierland nadert een langge. rekte secundaire depressie. Langs den zuid rand van het centrum der depressie, dat met een laagste stand van ondei 720 mM. tus- schen de Shetlands eilanden en de Noorsche kust ligt, waaien tot diep in Frankrijk en Centraal-Europa krachtige tot stormachtige zuidwestelijke winden met hooge tempera tuur. In de Alpen viel veel regen en is de temperatuur tot 1500 M. hoogte boven 0 graden. Op het Jungfrau Joch steeg de tem peratuur tot—7 gr. C. met zware sneeuw stormen uit noordwest. Vorst komt alleen voor in Oost-Europa en in Scandinavië. In Letland en in Finland is het meer dan 12 graden te warm. Plaatselijk heeft men in Frankrijk en Duitschland meer dan 10 gr. C. Het is te verwachten dat het zachte weer met storm uit zuidwest spoedig plaats zal maken voor guur weer met winden uit west tot noordwest met buien van regen en natte sneeuw. Het is nog niet bekend, of deze boodschap aan boord is ontvangen. De reddingboot „Eierland" zal trachten de lijken te bergen. De kans dat zich nog iemand aan boord bevindt, is zeer gering. De reddingboot zal zich hiervan zoo spoedig mo gelijk op de hoogte stellen. BIJBELTENTOONSTELLING OP TEXEL. In de Ned. herv. kerk te Den Burg wordt thans, uitgaande van het Ned. Bijbelgenoot schap een bijbeltentoor.ste'.ling gehouden, die zeer interessant is. Dinsdagavond werd deze tentoonstelling geopend door den voorzitter der afd. Texel, ds. v. d. Leer, predikant bij de Ger. kerk te Oosterend, die er op wees, dat ds. Visser, herv. predikant te Den Burg ett ds. Vis, doopsgez. pred. alhier, de meests werkzaamheden voor deze tentoonstelling verricht hadden. De belangstelling bij de opening was buitengewoon groot. Hierna was iedere ingezetene in de gelegenheid het tentoongestelde te bezichtigen. Zeer waarde volle exemplaren waren aanwezig, vooral de inzending van Texel zelf was zeer mooi. Daarbij waren zeer fraaie antieke en mo derne bijbels, statenbijbels zelfs van 1721 met buitengewoon mooie banden en keurige sloten 't Plaatwerk in verschillende bijbels was buitengewoon interessant. Verder was er een mooie inzending van miniatuur bijbelsche voorstellingen, welke ook zeer de belangstelling trok. Men vond er een miniatuur Oostersche eetzaal, taber nakel, schaapstal en verder vele voorwerpen in den Bijbel genoemd. De verzameling an tieke bijbelsche schilderijen, platen en wand" vrsieringen, die mede geëxposeerd werden, was zeer bezienswaardig. Kortom, 't zij een ieder g°raden deze zeldzaam mooie tentoon stelling, die nog eenige dagen geopend blijft, in oogenschouw te nemen. DE FUSTEN ALCOHOL TE UITGEEST. Het was een goede gedachte van het be- ?r, Yan Volkszang om weer eens een zang- wedstrijd te organiseeren; wij herinneren ons uit vroeger jaren, dat voor zoo'n wedstrijd, zoo knusjes onder elkander, altijd veel be langstellend bestond, en zoo ook nu. Er had den zich veertien deelneemsters en deelne mers opgegeven, het gezelschap was zelfs in ternationaal getint, want Insulinde en Hon garije gaven acte de présence, en zoowaar, de heer Nainygolan, die trof door zijn ge voelige voordracht, ging met den eersten prijs strijken en ook de Hongaarsche mej. rabian kwam voor een prijsje in aanmer king. Er waren zeven prijzen welwillend door vrienden van Volkszang beschikbaar gesteld, dus met de vijf andere ging Holland strijken. De aanwezigen het bleek uit alles waren opgetogen over dezen avondzij be hoefden heusch zich niet alleen tot luisteren te bepalen, want telkens was er gelegenheid

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2