Alkmaarsche Courant MOORD OP ABBOÏSHALL ANTOINE Jladiouiewas QemeeMieeadea £ands enJuuiêomv 50-35-20 Honderd Zes en Dertigste Jaargang. DONDERDAG 18 JANUARI. Heuilleton WINKEL. INVITATIE MAISQN MARCEL Roviken Brengt de stemming erut. No. 15 1934 Vrijdag 19 Januari. Hilversum, 1875 M. (8.—12.—4.-8 en 11—12— VARA, 12.-4— AVRO en de VPRO van 8.11.uur). 8.Gramo- foonpl. 10.VPRO-morgenwijding. 11. Orgelspel Joh. Jong. 11.45 Gramófoonpl. 12.Ilja Livschakoff ert zijn orkest en gra- mofoonplaten. 2.30 P. J. Schenk: Kamer planten in den winter. 3.— Gramofoonmu- ziek. 4— Gramofoonplaten. 5— VARA- orkest o.l.v. H. de Groot. 6— Gramofoonpl. 6.15 Orgelspl Cor Styn. 6.40 Drs. S. Kleere- kooper: Socialisme en wereldbeschouwing. 7— Vervolg orkestconcert. 8— Groningsche Avond in de Rem. kerk te Groningen, m. m. r. ds. T. van der Ley, prof. dr. J. Linde boom, ds. A. C. de Regt, ds. O. v. d. Veen, H D; Louwes, J. Repelaar van Driel, alt en IJ. B. Riethuis, orgel. 10.Vrijz. Godsd. Pers bureau en Vaz Dias. 11— Orgelspel Joh. Jong. 11.30—12.Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. (Algemeen programma te verzorgen door de NCRV). 8.— Schriftle zing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. ds. B. C. Kool haas. 11.Cello-recital W. Sasbach, m. m. v. J. Praag, piano. 12.15 Gramofoonplaten. 12 30 Orgelconcert E. Blaauw. 1.30 Ensem ble v. d. Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.3.45 Vervolg Ensemble v. d. Hi>rst. 4— Zang door A. M. Boezaardt, sopraan m. m. v. A. Vermeeren, piano. 5.Kwartetconcert o.l.v. F. Koek. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuur tje. 8.Nationale Avond in de Stadsgehoor zaal te Leiden onder auspiciën van de Ver. v. h. Vrijw. Landstormkorps „Motordienst" te Leiden, m. m. v. muziekensemble o.l.v. J. P. Mulder Jr en gramofoonplaten. In de pauze: Vaz Dias. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein ai berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert door Gilb. Mills. 12 50 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o.l.v. Bridge. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Muzikale causerie. 3,55 Voordracht. 4.10 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's sonates voor viool en piano. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell, m. m. v. A. Brough, bariton. 9.20 Berichten, causerie. 9 55 BBC-orkest o.l.v. R Reward m. m. v. M Blyth, sopraan. 11.05 Voordracht. 11.10 —12.20 Harry Roy en zijn band. Parijs „Radio-Paris"1796 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Radiotooneel. Kalundborg, 1261 M. 11.20-11.35 en 1 05—1.20 Concert ui hotel Angleterre 2. Vioolrecital. 2.20—4.20 Radio-Harmonie- orkèst o.l.v. Gröndahl. 7.30 Operamuziek door het Omroeporkest o.i v. Mahler. 8.15 Hoorspel. 9.05 Gramofoonplaten. 9.45 Mo derne muziek door hel Omroeporkest o.l.v Mahler. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Wivex". Rome, 456 M. 8.Gramofoonpl. 8.40 Radiotooneel. 9.20 „Servizio sacro" van Bloch. Brussel, 322 en 484 Af. 322 M.: 12.20— 2.20 Populair concert en dansmuziek. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Jazzmuziek. 7.20 Gra mofoonpl. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 8.50 Kolonel Chabert, hoorspel van Fleisch- mann. 9 50 Vervolg concert. 10.30—11 20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Omroep- kleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30—2.20 Gra mofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroep- kleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Gramofoon platen. 8.50 Orkestconcert o.l.v. Crickboom. 9;30 Orkest- en koorconcert, na afloop tot 11.20 gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 6.20 „Fort- setzung folgt", vroolijk programma o.l.v. F Gansz. 8.20 Beethovensch 5de symphonie door het Leipziger Symphonieorkest o.l.v. H. Weisbach. 8.50 Muziek uit Bulgarije (gra mofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.50 Repor tage van de Bokswedstrijden in het Berlijn- sche Sportpalast. 10.05 Weerbericht. 10.05 11.20 Kwintet en trioconcert. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Vrijdag 19 Januari. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Peg. 10.35—10.50, Daven try 10.50—1120, Lond. Reg. 12.20—16.10, Daventry 16.10—24. Lijn 4: Langenberg 10.35—17—, Deutsch landsender 17.24. BILJARTEN VOOR DE MICROFOON. 16> 17 en 18 Februari zullen in de groote zaal van oe „Harmonie" te Gronin- de wedstrijden om het wereldkampioen schap biljarten gespeeld worden. De VARA zal daar met een microfoon aanwezig zijn, om een ooggetuige verslag van een <fer be langrijkste wedstrijden uit te zenden. rJ™fx W1J meenen is in Nederland een P fyan een bi:jart-wedstrijd nog niet voor de microfoon gehouden. a e jePartage zal in den loop van Zaterdag avond 17 Februari plaats vinden In de mid daguren van dien dag al zal een vraagge sprek met een of meer officials worden uitge zonden, terwijl de bekende publicist, de heer J. Keyzer, op Woensd-g 7 Febiuari om L.--1T uur een voorbeschouwing van de wed- strijden zal houden. Dinsdag vergaderde de Raad. Door het P.E.N. is een onderzoek ingesteld naar de verlichting van de Dijkbuurt en het wordt mogelijk geacht, door het aanbrengen van drie lichtpunten aan de bestaande palen, daarin te kunnen voorzien. Kosten opgave wordt nog ingewacht. Door D. Koorn te Aartswoud is voor 7/12 ontheffing van schoolgeld gevraagd voor een leerling, die de U.L.O. school heeft verlaten. B. en VI. stelden voor de gevraagde onthef fing te verleenen. Aldus besloten. Verzoek van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur om onderhandsch te mogen verhu ren. Door het Algemeen Burg. Armbestuur werd verzocht de landerijen dier instelling onderhandsch te mogen verhuren aan de te genwoordige gebruikers tegen een huurprijs van 65 en 70 per H.A. B. en W. stelden voor de gevraagde toe stemming te verleenen. Aldus besloten. Bijdrage aan het Crisis-comité (steunver lening B). Door het Nationaal Crisis-comité te 's-Gra- venhage is medegedeeld, dat voor 1934 een bedrag van dit comité kan worden verkre gen van 4.20 per werklooze, waarvoor ais gemiddeld aantal voor deze gemeente is aan genomen 33, derhalve 138.60. Van dit be drag mag worden toegekend steun in natura. Van bovenstaande toekenning kan echter geen gebruik worden gemaakt wanneer niet de gemeente bereid is daarin de helft bij te dragen, derhalve 69.30. B. en W. stelden voor, voor dit doel een bedrag van 69.30 beschikbaar te stellen, voorts als comité belast met de uitkeering daarvan aan te wijzen de commissie van toe zicht op de Arbeidsbemiddeling, wier samen stelling overeenkomt met de samenstelling door het nationaal Crisis-comité bedoeld. Aldus besloten. Baggerregeling. In verband met de in de vorige vergadering gedane toezegging zijn door bemiddeling van de afdeeling Winkel van den Neutralen Bond van Boeren en Tuin ders een aantal aanvragen ingekomen van bedrijven waarin men van een baggerrege ling gebruik zou wenschen te maken, waar van in besloten vergadering de beoordeeling zal plaats hebben. Eveneens hebben B. en W. zich op de hoogte gesteld van een zoodanige regeling in andere plaatsen en het laatst te Nieuwe-Nie- dorp. Uit een en ander is thans komen vast te staan, dat een zoodanige regeling mis schien niet zal zijn wat de verzoekers zich daarvan hebben voorgesteld. Deze regeling is vrijwel bedoeld om uitsluitend kleine be drijven te helpen, toch zal het nog mogelijk moeten zijn, dat door de betrokkenen min stens 30 pCt. in de kosten zal moeten wor den bijgedragen. Zelf betaalde arbeid ver richten in deze regeling is voor de tuinders wel mogelijk, doch in geen geva' mogen zij dan werken op eigen grond, zelis niet in scheidingsslooten. Het loon dat verdiend kan worden is niet hooger te verwachten dan 25 cent per uur bij flink werk, terwijl een regen verlet mogelijk zal zijn van 20 cent per uur, de eerste 3 uren worden niet vergoed. De werkweek is voor Januari 45, Februari 47, en nog verder op 50 uren gebracht. Boven het loon wordt een vergoeding verstrekt van 1.50 per week voor schuit, laarzen en bag- germateriaal, wordt geen schuit gebruikt dan wordt dit teruggebracht op 0.75 per week. Uit hetzelfde gezin mag slechts één persoon in aanmerking komen. Voorts moet op het loon worden verhaald 1/4 deel der premie ingevolge de Ziektewet, terwijl rentezegeis voor rekening van rijk en gemeente komen. De algemeene controle is bij de Ned Heide Mij., de kosten daarvan worden door rijk en gemeente samen gedragen. Naast deze con trole is dagelijksch toezicht onmisbaar en daarvan komen de kosten uitsluitend voor de gemeente, bovendien vereischt het een vrij uitvoerige en bewerkelijke administratie, o.a zijn in Nieuwe-Niedorp 2 personen aange steld, waarvan één voor de administratie en ten Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 60) Anthony praatte verder: „ik bied u dit excuus aan; het is, dat ik van u h weet, dat ik belachelijk ben! U kunt mi] voor rekenen, dat ik u slechts hoeveel ishe slechts drie dagen ken. U kunt mij ver*e11 dat ik slechts enkele - zeer enkele -^ain dhe dagen in uw gezelschap geweest be VJ mij dat alles, en meer, vertellen. U kunt mi] vertellen, dat ik niets van u ken, en u n van mij. En op dit alles-antwoord ik: Lid gen? Tijd? Uren? Vriendschap? Wat heeft dat alhs er mee te maken? Ik heb u liet. De schroom, geboren uit berouw over zijn optreden tegen haar, was snel aan 't verdwij nen. Hij kwam een stap dichterbij. „Hoort u wat ik zeg? Ik heb u lief! Ik heb u lief! Ik heb u lief! Van het eerste oogen- blik af,'dat ik u zag in deze kamer hier toen ik gekomen was om u aan mij te laten vertellen wat ik wist, van dat oogenblik af, in dat oogenblik, had ik u lief." Hij richtte zich recht op, en maakte een bijna Romein- sche beweging met zijn handen. „En, God, kan 't mij verweten worden? Kan mij ver weten worden, wat ik zooeven deed, vraag ik? Honderd uren, die als honderd jaren waren, ben ik als bezeten van u. Uw haar dat fijne zwarte netwerk, zoo tooverachtig mooi; uw oogen, die groote donkere vensters van uw ziel zij zijn met mij geweest die honderd uren, die als een heel leven waren. Mijn ziel is verdronken in die oogen van u, madonna Lucia. Ik heb „O, houd op, houd op! Wat zegt u alle maal? Dat is alles krankzinnig! Krankzin nig!" Zij stond nu rechtop, haar handen tegen haar gloeiende wangen. Maar hij wilde niet ophouden. „O, ik ben nog niet klaar!" Hij lachte een wild geluid. „Nog niet. U zegt, dat dit krankzinnig is. Wat heeft mij krankzinnig gemaakt? U bent 't, u, u! uw gezicht, uw lichaam, het geheele ongelooflijke wonder van u! U zegt, dat ik krankzinnig ben. Ik zeg, dat ik bij mijn verstand ben. Wat kan maer gezond verstand zijn dan een man, die u vertelt, zooals ik u verteld heb, dat hij u lief heeft? Want hoe zou een mensch 't kun nen laten u lief te hebben? Krankzinn gheid werkelijke krankzinnigheid, zou 't geweest één voor de controle en dagelijksch toezicht. De perceelen waar gebaggerd zal worden, moeten gelegen zijn in de gemeente, omdat aan een baggerregeling vastzit het karakter van gemeentelijke werkverschaffing. Het is niet gewenscht voor dit werk arbeidskrach ten los te maken, die óf in de rijks werkver schaffing óf in werkverruimingswerk ge plaatst zijn. Hoewel aanvankelijk was inge steld de tuinders zelf 3 tot 4 dagen per week te laten werken, is men daarvan om prakti sche redenen afgestapt en nader bepaald op 2 weken in de 3 weken. Het komt B. en W. voor, dat een beoordee ling omtrent de wenschelijkheid van het in voeren van een zoodanige regeling uit de verstrekte gegevens voldoende kan plaats hebben. De heer de Pree zeide gemeend te hebben, dat deze regeling zeer eenvoudig was, maar nu het zoo is, verwacht spreker dat de Neu tralen Bond, als men dit geweten had, niet met het verzoek was gekomen. Het niet op eigen grond mogen medewerken meent spre ker is niet de bedoeling van aanvragers, ter wijl als geen andere werkloozen zullen wor den losgemaakt er een te beperkt getal werk krachten zal overblijven. Het dagelijksch toe zicht achtte spreker te duur worden voor de gemeente. Er is wel gezegd het kan elders wel en waarom hier niet, maar die dit gezegd hebben zijn toch niet op de hoogte geweest met het werk dat er achter zat. De heer Dekker sloot zich daarbij aan, bo vendien is er voor het te betalen loon geen interesse te verwachten. De voorzitter verwachtte dit ook niet. Waar B. en W. geen voorstel doen en uit den raad ook geen voorstel werd gedaan, werd dit punt van de agenda gevoerd en niet tot het invoeren van een baggerregeling over gegaan. In verband met het in de vorige vergade ring in handen van B. en W. gestelde voor stel van Ged. Staten om pensioensverhaal op de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger mogelijk te maken, is nog inge komen het advies van de afd. Noordholland van den Ned. Bond van gemeente-ambtena ren, welke vereeniging door Ged. Staten in gevolge de ambtenarenwet is gehoord. Dit bestuur meende, dat een korting van 8i/2 pCt. pensioensverhaal, met handhaving van de reeds bestaande tijdelijke kortir. van 6 pCt. van 3/4 der jaarwedde, te hoog is en de salarissen niet meer in overeenstemming zijn met het aan het ambt verbonden werk en de verantwoording daarvan. Overtuigd echter van de behoefte, dat iets zal moeten worden gedaan, geeft dit bestuur in overweging bij verhaalbaarstelling van pensioensbijdragen thans 8 V, pCt., bij aan neming van het voorstel tot wijziging der Pensioenwet 1922 10 pCt. zal bedragen, de tijdelijke korting te laten vervallen. Een voor stel als bovengenoemd heeft echter verder strekkende gevolgen voor het overige perso neel in dienst der gemeente, aangezien, in dien het pensioensverhaal voor burgemeester, secretaris en ontvanger verplichtend wordt gesteld, dit verhaal alleen zal kunnen plaats hebben, krachtens door den raad vast te stel len verhaalverordening, een verordening, welke algemeene toepassing zal moeten vin den, ook voor het overige personeel in dienst der gemeente, dat naar een bepaalde grond slag in het pensioenfonds is opgenomen. De meerderheid van B. en W. stelde voor aan Ged. Staten te adviseeren om bij toepas sing van pensioensverhaal de tijdelijke kor ting te doen vervallen. De minderheid wenscht zich aan te sluiten bij de circulaire van Ged. Staten. De minderheid van het college was afwe zig. De heer Dekker was aanvankelijk van mee ning het maar aan Ged. Staten over te laten, doch is daarop teruggekomen en gaat thans Mevrouw, eeo spec a' ste uit Parijs za-! zich te Uwe< beschikking stellen voor eer gehee' koste'ocre oemonstratie van oe methode ANTOI NE voor gelaatsverzorging b«i LAAT 148, ALKMAAR. Telefoon 1079. 19 en 20 Januari Wij nood'gen U hierbij uit «en uur ^as' te stellen, waarop het U convenieert onie Je rion- stratie oii te wonen. zijn, als ik 't niet aan u verteld had." Hij kwam vlak bij haar en pakte haar handen beet en bracht ze aan zijn lippen. Vingers, de palmen, de polsen, hij bedekte ze met kus sen. Hij richtte zich op en liet haar los. „En dat" zei hij moe, „is dat. Ik ben bang, dat ik erg dramatisch ben geworden. Vergeef mij Zij sprak niet. Anthony keek naar be neden; hij vertrouwde zichzelf niet zoo, dat hij in haar oogen durfde kijken. „En dus nu," zei hij, „zal ik gaan." Hij keerde zich om, en ging naar de deur. Toen kwam er een stem van achter hem. „Maar maar" zij stortterde verruk kelijk „maar als je blieft, ik verlang niet. dat je gaat. Wil je als je blieft terugkomen." „Zaterdag", zei Anthony in het oor van zijn dame één steel droeg hem beiden „Zaterdag verlaten wij dit Engeland Voor ze mij noodig hebben bij dat onaangename verhoor, zal zeker een veertien dagen of drie weken duren als ik tenmins'e iets afweet van de Engelsche justitie In dien tijd, dame, zullen we een paradijs van de aarde maken van een deel daarvan tenminste." Hn greep haar bij haar schouders „Zullen we? Zullen we? Ik heb behoefte je mee te nemen weg, heelcrrar.1 weg! Ik heb behoef'e je plaa> sen te laten z °n die ie no'it tevoren gezien hebt, al ben je er misschien dikwijls geweest mede met het meerderheidsvoorstel van B. en W., een korting van 8V- pCt. en straks ver moedelijk 10 pCt. acht spreker meer dan ge noeg. De heer de Pree kan ook medegaan, doch betreurde het alleen, dat de lagere ambtena ren er mede in betrokken zullen worden. De pensioenregeling wordt nader uiteengezet. De heer v. Zoonen merkte op, dat voor den raad de mogelijkheid blijft bestaan, om de loonen die hij zelf regelt te herzien. De heer de Veer zag de regeling liever aan Ged. Staten overgelaten. Komt het zoo, dat het andere personeel ook zal moeten bijdra gen. dan is voor den raad de vraag te beoor- deelen of het loon dit toelaat. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. werd aangenomen. Vergoeding ingevolge art. 13, 2e lid der Lager-onderwijswet 1920 J. van Ens. Door Ged. Staten dezer provincie is ver nietigd het besluit va nden raad en bepaald, dat aan J. van Ens voor zijn kind Klaas Hendrik een tegemoetkoming uit de gemeen tekas moet worden verleend van 60 pCt. in de kosten van het vervoer van genoemd kind van Winkel naar de school voor chr. natio naal onderwijs te Schagen. De vervoerkosten bedragen 61.44, zoodat de bijdrage is uit te trekken op 36.86 per jaar. B. en W. stellen voor tegen deue beslissing geen beroep in te stellen. De heer Dekker wilde een woord van pro test doen hooren en wel naar aanleiding van de overweging, dat een inkomen van 2235 niet toelaat om daarvan 50 voor het onder wijs van een kind af te staan. Hoe durft men zegt spr., dit te zeggen, als er wel een aan slag mag worden gedaan op ongeveer gelijke salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger, door naast de 414 pCt. korting nog 834 en straks misschien 10 pCt. toe te passen. Spr. schaarde zich aan de zijde van B. en W. en ontried het instellen van beroep, waar van z.i. niets te verwachten is. De heer de Pree sloot zich aan bij het door den heer Dekker gesprokene; het besluit van Ged. St. is zeer inconsequent als aan den eenen kant van plm. 2000 wel 1314 pCt afkan, en aan de anderen kant van 2200 geen 50 afkan voor een kind, dat men een bepaald soort onderwijs wil doen volgen. Dat Ged. Staten op deze wijze het christe lijk onderwijs de hand boven het hoofd hou den, daar protesteert spreker tegen. De heer Raven zeide, dat de raad zich wel bij het voorstel van B. en W. zal moeten neerleggen. De voorzitter ontkende dit, de raad is daar aan niet gebonden en kan besluiten beroep in te stellen. De heer Dekker terugkomende op het door hem gezegde, stelde voor aan B. en W. op te dragen het door den raad ingenomen standpunt ter kennis van Ged. Staten"te bren gen. Aldus besloten. Vaststelling Pensioensgrondslag. B. en W stelden voor de pensioensgrondslag van den heer P. J. Korver, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente, vanaf 1 Januari 1934 vast te stellen op 900. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Raven vroeg of de sa menstelling van het crisiscomité, na het ver trek van den heer van Wijk gelijk gebleven is. De voorzitter antwoordde, dat het crisis comité is ingesteld op uitnoodiging door den burgemeester. Na vertrek van den heer van Wijk was het crisiscomité nog groot genoeg en is niet aangevuld. De heer de Pree vroeg hoe ver het staat met het sportterrein. De voorzitter zeide, dat dit klaar is voor behandeling bij B. en W. Daarna sluiting. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering dagelijksch bestuur. Dezer dagen kwam het dagelijksch be stuur in zijn nieuwe samenstelling voor het eerst in vergadering bijeen onder leiding van den nieuwen voorzitter, den heer P.Sta pel Czn. A's gevolg van het onderhoud met den re- geeringscommissaris voor de tuinbouwsteun- maatregelen, den heer Valstar, werd door het dagelijksch bestuur het volgende standpunt ingenomen: In principe kan het dagelijksch bestuur zich wel accoord verklaren met de teeltregeling zooals deze in de nieuwe pers publicatie is neergelegd, aangezien deze re geling voor een zeer groot gedeelte tegemoet komt aan de bezwaren, welke tegen de oor spronkelijke regeling waren naar voren ge bracht. Gaarne zal gebruik worden gemaakt van de toezegging van den regeeringscommissa- ris om twee joersonen, één uit Zuidholland en één uit Noordholland, te mogen aanwijzen in de commissie, welke over de teeltbeperking zal hebben te oordeelen. Als zoodanig zal Waarheen zal 't zijn? Parijs? Bretagne? Sicilië? Madrid? Overal zal het een zalige hemel zijn." Het geluid van een auto drong tot hen door. Toen zij luisterden, werd het sterker, nog sterker. De wagen zwaaide den oprit op; stopte De trap af en langs de deur van den salon kwamen vliegende voeten Dora's. „Archie. 't Is Archie!" Lucia worstelde om zich te bevrijden. Anthony hield haar vaster. „Wat kan mij Archibald schelen Antwoord mij, vrouw' Verlaten wij Engeland Zaterdag?" Zij hoorden de zware voordeur openvlie gen: dan een kreet van vreugde; dan stilte „Laat mij los! O, laat mij los!" smeekfe Lucia. „Tony, als je blieft! Zij zullen in een nrnuut binnen komen." Hij liet haar los, om haar weer naar zich toe te trekken, toen zij beiden overeind wa ren. Hij hield haar tegen zich aan. „Je hebt te antwoorden, dat weet je. Zullen we Enge land verlaten „O, ja Best. best! Maar heb je niet iets vergeten?" Hij voelde hoe haar lichaam schudde van 't lachen. „Ie'.s vergeten?" zei hij. „Neen, ik geloof van niet Zij trok zijn gezicht naar liet hare. „Moe Onaangenaam zijn echter de lee- lijke nasmaak en reuk - niet slechts voor den rooker - ook voor de omgeving. Weest daarom verstandig: na het rooken eenige Wybert- tabletten. Dubbel lekker .smaakt later dan de sigaar weder. Verlaagde prijzen 1 eventueel genoemd worden voor Noordhol land de heer G. C. van Balen Blanken te An- na-Paulowna. De nieuwe teeltregeling zal nog wel voor verschillende streken van Noord- en Zuid holland bezwaren met zich brengen, welke echter speciaal wanneer de plaatselijke toe standen goed onder oogen worden gezien voor een zeer groot gedeelte zullen zijn op te heffen. Het dagelijksch bestuur acht het ver der wenschelijk, dat de akkerbouwbedrijven, die op vrij groote schaal de teelt van tuin- bouwgewassen zullen moeten beperken en daardoor dus gedupeerd worden, in de gele genheid zullen worden gesteld de vrijgeko men oppervlakte te betelen met gesteunde ge wassen, waarbij in het bijzonder gedacht is aan de suikerbietenteelt en aan de tarweteelt. Eveneens werd besproken het uitblijven van de bekendmaking van de teeltregelingen voor 1934 voornamelijk met betrekking tot de suikerbietenteelt, aardappelteelt en den prijs van de tarwe voor oogst 1934. Het werd ten zeerste betreurd, dat op het verzoek van de drie centrale landbouworga nisaties van 11 Dec. van de regeering geen enkel antwoord is ontvangen. Het K.N.L.C. zal verzocht worden de re geering te vragen op zeer korten termijn be kend te willen maken, welke gewassen in 1934 voor steun in aanmerking komen, tot welke oppervlakte de gewassen gesteund zul len worden, alsmede welke prijzen de regee ring zich voorstelt den landbouw te garan deeren. Wat de steun aan de suikerbietencultuur betreft, werd medegedeeld, dat het dage lijksch bestuur op het standpunt blijft staan, dat een inkrimping van de suikerbietenteelt tot een grooter percentage dan in de laatste jaren heeft plaats gehad, in het belang van den Nederlandschen landbouw van de hand moet worden gewezen, daar op den duur bo venmatige teelt van granen in akkerbouwbe drijven den akkerbouw met den ondergang zal bedreigen. Mede naar aanleiding van dit punt werd besproken de vraag, door enkele afdeelingen naar voren gebracht, inzake het standpunt van het hoofdbestuur t.o.v. de overschrij ving van de overtollige bieten, welke in 1933 boven de toegewezen garantie waren ge groeid, naar de eventueel voor 1934 toe te kennen garantie. Het hoofdbestuur staat hierbij op het standpunt, dat het zeer moei lijk is uit te maken, welke suikerbietenteler niet meer H.A. met beiten heeft uitgezaaid, dan bij een normalen oogst, volgens de hem toegewezen garantie geoorloofd zou zijn en welke suikerbietenteler een bovenmatig aan tal H.A. bieten heeft uitgezaaid. Bovendien is het niet gewenscht, om door overschrijving naar oogst 1934 automatisch een beperking van de suikerbietenteelt te bevorderen, daar de landbouwers dan voor dezelfde vraag ko men te staan als bij een doorgevoerde beper king van de met bieten te betelen oppervlakte van b.v. 50 of 60 pCt van wat in de vooraf gaande jaren als gemiddelde gerekend kan worden, aangezien dan ook hier geen reke ning zal worden gehouden met de cultuur technische factoren als vruchtwisseling en grondbewerking. Wat een eventueele contingenteering van den invoer van stikstofhoudende meststoffen betreft, werd nogmaals opgemerkt, dat men met een contingenteering, die ongetwijfeld een prijsverhooging van de stikstofmeststof fen tengevolge moet hebben, niet kan mee gaan, zoolang de boerenbedrijven niet zelf hun productiekosten kunnen opbrengen. Wel dient echter de situatie nader bekeken te worden, wanneer een eventueele contin genteering dienstbaar gemaakt zou kunnen worden aan een mogelijk vergrooten invoer van veeteelt-, land- of tuinbouwproducten in het exporteerde stikstofkunstmeststoffen-land Door de afd Houtrijk en Polanen werd verzocht te willen bevorderen, dat ook voor de landbouwbedrijven beschikbaar worden gesteld kaarten, welke vrijdom van wegen- ten we heelemaal niet trouwen?" fluisterde ze. „Duivelsch!" zei Anthony. „Dat had ik vergeten. Dat beteekent, dat we vóór Maan dag kunnen gaan Ze hoorden voetstappen. Lucia wrong zich los. haar hoofd gloeiend. De deur vloog open. „Hie zijn we!" zei Deacon, in zijn vollen omvang in de open deur. „De terugkeer van Crippen Zeer aan doenlijk!" Hij kwam de kanur binnen „Ten eerste: Gethryn, ik dank je." Hij stak een groote hand uit en drukte die van Anthony Dora, die binnen kwam hollen, gooide zich tegen haar zuster aan. „Loo! Loo" riep ze, „wij gaan trouwen Spoedig!" Lucia omhelsde haar. en begon te lachen „Maar lieveling", zei ze, „ik geloof ik, ook." In de stad bespraken Spencer Hastings en zijn meisje bijzonderheden. „Natuurlijk", zei Hasting: „A. R Gethryn bruidsjonker!" Margaret tikte hem op zijn wang ,,'t Zou mij niet verwonderen, manneke," zei zij, „als wij ontdekten, dat hij niet meer te krijgen is' In Engeland mag een bruidsjonker niet getrouwd zijn. EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5