SPORT EN WEDSTRIJDEN EThTn'ff" rf?lriid le JUmnieuws OPENING VEREENIGINGSGEBCUY/. Een zeer belangrijk programma in de eerste klasse. Ajax naar V.S.V., H.B.S. naar D.H.C., Go Ahead naar Enschedé, lastige problemen voor zuidelijke kampioens-candidaten. Alcmaria naar O.V.V.O. om aan de onderste plaats te ontkomen. Successen voor onze vierde klassers? DE EERSTE KLASSERS. In antwoord op een vraag ove- het aan banden leggen van den godsdienst in Duitschland, zeide spr. eens en vooral geen verantwoordelijkheid te dragen voor wat er in Duitsch'and geschiedt evenmin als voor hetgeen in Italië ge beurt; daar geschiedt veel, wat wij ten volle onderschrijven maar wanneer wij alles zouden onderschrijven, waren wij geen Nederlanders maar Italianen of Duitschers. In hoeverre in Duitschland de religie aan banden wordt gelegd, weet spr. niet. Wanneer men als grond daarvoor neemt hetgeen de couranten vertellen dan kan hij wel verzekeren, dat men dit niet voor de volle 100 proc. kan vertrouwen. Wat is er de eerste jaren niet over Mussolini verteld. Eveneens over het Bolsjewisme in Rusland Spr. wil wel zeggen, dat als de religie in Duitschland aan banden wordt gelegd, dit niet in Nederland zal gebeuren als de N. S. B aan het bewind komt. Voor ons staat vrijheid van geweten en godsdienst, al aanvaarden wij niet de vrijheid, die Jan van Leiden zich in dat opzicht veroor loofde. In antwoord op een vraag hoe de N' S. B. staat tegenover de doodstraf zegt spr. te weten, wat doodstraf betee- kent. Menschen uit zijn onmiddellijke omgeving hebben dit in Indië meege maakt. Van de 52 doodvonnissen, onder het bewind van den tegenvvoordigen mi nister van Buit. Zaken, zijn er 26 vol- tiokken; spr. vindt dat niet zoo ontzet tend Voor hem is het de vraag, wat of beter is; voor iemand die een roofmoord heeft gepleegd, ter dood worden ge bracht of zijn geheele leven in een ge vangenis door te brengen. Persoonlijk weet hij wel wat zijn antwoord zou zijn. Straf zal er moeten zijn; doch z. i. moet de doodstraf in het alleruiterste geval worden toegepast wanneer die nood zakelijk is voor de instandhouding van volk en staat. Op een vraag waarom spr. alleen ge sproken heeft over de christelijke gods dienst en den naam van God niet heeft genoemd, en of de N. S. B. dus gaat zon der God, zegt spr., dat door de N. S. B. honderden en honderden tot nieuw leven zijn gewekta Spr. weet, dat wanneer de zegen van Hem, van wien alles is, niet op de N. S. B. rust, deze zal vergaan, en dat het dan ook goed is, dat zij vergaat. In antwoord op een vraag over de N. S. B.-uniform zegt spr., dat het zwar te hemd gedragen wordt, omdat te N. S B. de eenheid van de natie wil en over tuigd is, dat door de burgerlijkheid in kleeding de menschen van elkander vervreemd zijn; wij moeten zoover komen, dat men niet meer ziet naar het pak, dat hij draagt, noch naar het huis dat hij bewoont, maar dat men ziet naar den mensch zelf. Een paar jaar terug had men niet kunnen denken, dat in Nederland de kleur van iemands hemd zou worden voorgeschreven. Wij leven vrij, wij leven blij, is tot een paro die geworden, en de N S. B.-ers zullen dat pas weer zingen, op den dag, waar op zij dat verbod kunnen opheffen. In antwoord op de vraag, wat ervan waar is, dat de N. S. B. langs legalen weg de macht in den staat wil veroveren, antwoordde spr., dat er in een maat schappij als Nederland maar een weg is om tot den macht te komen en dat is de legale. Wij worden nu geterroriseerd door allerlei verboden via Albarda en Dekker; omdat men ons wil beletten dat wij langs den legalen weg aan het be vind willen komen. Voorts zegt spr. nog in verband met een anderen vraag; dat de N. S. B met het nationaal herstel van den heer Wes terman geeh connecties heeft. Ook er kent hij dat de-Goddelijke wetten hoo- ger staan dan de staatswetten. Uitvoerig beantwoordt hij nog een vraag, over de leuze: Indië los van Holland, betoo- gerde dat ederland Indië niet kan mis sen, en dat het tot heil van de bevolking in Indië zijn taak daar moet blijven ver vullen. Dat de N S B het koninklijk huis zooveel mogelijk terzijde wil stellen, ontkende spr. De N. S. B. wil het herstel van het koningschap bij de gratie Gods. Hiermee is niet in strijd, dat de veant- woordelijke minister zijn medewerkers zelf kiest. Een dient de politiek aan te gevenjuist door dezen staat van tegen woordig wordt het koninklijk gezag ondergraven. Dat spr. ondanks het re- geeringsverbod als ambtenaar de N. S. B steunt komt omdat hij niet doordron gen is van het begrip, dat dit verbod grond heeft. Als leider weet hij, dat er niets gedaan is, dat eenig zedelijk recht geeft voor dit verbod. Het verbod is gegeven uit politieke overwegingen. Men heeft de macht gebruikt de amb tenaren te dwingen uit de beweging te gaan en men heeft zich daarin te schik ken; maar in zijn hart blijft die ambte naar toch nationaal-socialist. Wanneer hij het voor het verbod voor 2/3 was dan wordt hij het door het verbod zeker voor 3/3. (Applaus). Voorts zegt spr., dat de N. S. B begrip heeft dat Nederland een christelijke na tie is, maar weet, dat er in Indië mil- lioenen mohammedanen wonen en daarom voor Indië niet spreekt van bescherming van den Christel ijken gods dienst. In antwoord op de vraag of het waar is, dat de fa. Albert Heijn uit Zaandam gratis een huis geschonken heeft, zegt spr. dat dit niet waar is. Gaarne wil hij echter wat geld hebben want geestdrift is er wel, maar geld is er nog niet. Hiermede beëindigde spr. de beantwoording van de vragen omdat het reeds half 12 was geworden. Op zijn verzoek werd de vergadering hierop gesloten met het zingen van het Wilhelmus. Bestuursbond „Alkmaar" i^derl. Vakcentrale. Donderdagavond heeft de B.B. „Alkmaai van de Nederlandsche Vakcentrale haar ver- eenigingslokaal, gevestigd Molenbuurt 1, oi- ficieel in gebruik gent men. De in al haar eenvoud welke iedere ver siering feitelijk overbodig maakt zoo ge- zelige zaal, bood dien avond een buitenge woon vriendelijken, zoo niet feestelijken aan blik. De Neutrale B.B. was de gastheer van een groot aantal bestuurders van aanges.o- ten organisaties van hier en elders, benevens bestuurders van verwante neutrale organisa ties en het damescomité, die gevolg hadden gegeven aan de uitnoodiging om getuige te zijn van de officieele ingebruikneming. De bijeenkomst welke een intiem karakter droeg werd geleid door den voorzitter van den B.B., die, allereerst het woord verleende aan de commissie voor installatie en beheer van dit gebouw, welke bij monde van haar voorzitter, de B.B. gelukwenschte met het feit, dat dit de eerste maal is dat de BB hier zal recipieeren en wij aldus spreker die met de voorbereiding zijn belast ge weest, roepen U een hartelijk welkom toe op dit openingsfeest en wij verheugen ons U hier te mogen ontvangen. Immers er is hier een huis voor de neutrale vakbeweging ge sticht, waar de leden bijeen kunnen komen om over hun eigen en onze belangen te spre ken, terwijl de besturen hier kunnen overleg gen wat zij aan hun leden moeten zeggen en dus alles wordt klaar gemaakt, wat de neu trale vakbeweging raakt. Hierna werd de sleutel van het pand aan den voorzitter B B. overhandigd en de verzekering gegeven te weten dat hij in veilige handen is. Spreker eindigde met de hoop uit te spreken, dat hier voor de neutrale vakbeweging iets gesticht is, dat uitstraalt eigen kracht en eigen licht. Terloops zij medegedeeld, dat het laatste ge deelte van ae toespraak op rijm gesteld was De voorzitter van de B.B. richtte zich daarna allereerst tot de commissie van installatie en begon met in de eerste plaats namens den B.B. - dank te brengen voor de vriendelijke woorden door den voorzitter der commissie tot de B.B. gericht. Het is mij aldus spr. een groote vreugde dit door U „ontdekte" en thans geïnstalleerde gebouw in dienst van onzen B.B. te mogen stellen. Gij hebt dit in gericht met dezelfde liefde en opoffering als een bruid het home voor haar bruidegom en ge zijt in uw pogen ten volle geslaagd Namens den B.B. dank ik U hartelijk voor uw in zoo mooie harmonie verrichte werk. Van uw eerste opdracht hebt ge U op meer dan lofwaardige wijze gekweten en met het volste vertrouwen leg ik thans het beheer in handen van uwe commissie. Dames en Heeren, Allereerst heet ik, na mens den B.B., welkom het damescomité, dat hare medewerking verleende aan de in stallatie van dit gebouw. Ik dank dit comité voor hare huismoederlijke zorgen en wij hou den ons gaarne aanbevolen voor haar des kundige hulp in de toekomst. Zeer gaarne hadden wij, om meer dan een reden, de dames van alle aanwezigen hier uitgenoo- digd, doch wij vreesden dan ruimte te zullen tekort komen. Het H.B. van onze Vakcen trale spr. aldus voortgaande heeft per expresse haar leedwezen betuigd, dat het haar door vele vergaderingen vanavond on mogelijk is hier een vertegenwoordiger te zenden. Voorts heet ik welkom de besturen van D.O.O.C., Jong Mercurius, de ons zeer bevriende en steeds behulpzame muziekver- eeniging „Alcmaria Victrix"; de brandstof- fencommissie, C.B.P.T.T.; het muziekclubje dat deze avond nog vroolijker wil maken en niet in het minst heet ik welkom de bekende gezichten van de trouwe leden van onzen B.B. Ook wil ik een woord van welkom toe roepen aan den conciërge en zijn vrouw, die hier hun sceoter en bezem zullen zwaaien Uitvoerig zette spr. het geheele verloop uit een, daarbij goed doende uitkomen de schier onoverkomelijke moeilijkheden, waarvoor men zich geplaatst zag. De wil heeft zich echter den weg gebaand, de moeilijkheden werden overwonnen. Met algemeene stem men werd dan ook het door de commissie uit gebrachte rapport aangenomen. Alle orga nisaties hebben medegewerkt het plan te doen slagen. Zelden zag men zoo'n eensgezinde samenwerking als zich onder ons zoo vaak smalend genoemde slappelingen heeft gemanifesteerd, aldus de voorzitter Daarmede is tevens gelogenstraft de veelal verkondigde bewering, dat de neutrale vak beweging als los zand aan elkander hangt en een schepsel is zonder ruggegraat. Bravo Ge hebt de politiek onafhankelijke vakbewe ging in Alkmaar een onschatbare dienst be wezen en met daden getoond hoe weinig waarde groote woorden van tegenstanders bezitten. En ten slotte aldus spr. vele en velerlei geschenken zijn ons toegestroomd Geschenken van vereenigingen, maar ook van leden idividueel. Dank aan al de gevers. Rest mij nog te wijzen op het aandeel dat de secre taris heeft gehad in het meer zuivere be- stuurswerk, voortvloeiende uit de besluiten omtrent dit gebouw. Hem dank ik voor dat gene wat hij, hiermede, naast het vele dat hij reeds doet en gedaan heeft, heeft verricht. Aan hem stel ik in de eerste plaats dit lokaal beschikbaar om hier als leider van het bureau van advies zitting te houden Ik eindig met den wensch uit te spreken, dat alle aangesloten organisaties- en nog bijko menden hier op prettige wijze de belangen harer leden, met succes, veel succes, in veel vuldige vergaderingen zullen mogen behar tigen. Hiermede verklaar ik dit gebouw inge brink gesteld. Hierna zijn nog vele woorden van harte'ii- ken gelukwensch gesproken en de vele schrif telijk ingekomen gelukwenschen werden voor gelezen Bij monde van de voorzitters der verschil lende organisaties, waarvan enkelen de ge lukwensch vergezeld deden gaan met aanbie ding van een eveloope met inhoud, anderen weer van mooie cadeaux. De voorzitter B.A N.S besloot zijn rede met enkele mooie door hem zelf vervaardigde verzen. In bonte schakeering en ongeordende volgorde gaven: De Bond van Werkmeesters 4 fau teuils; Mercurius 3 ballonlampen; de Bond van Ambtenaren Ned. Spoorwegen (B.A. N S.) de cocosloopers, de Bond van Technici ten mooie eikenhouten kapstok, Brandstof- fencommissie een tafel met kleedje, Hoofdbe stuur Nat Verbond Gem Ambt. 1 pul en een ets in lijst. Jong Mercurius een ets enz ter wijl meerdere leden, individueel de hierna noemen geschenken aanboden, t.w.: een kachelplaat, tafelkleedjes, pastels, kache.- scherm, karaf met glazen, inktstel, gloei lampjes, muziekstandaard, klok, doos sigaren van een belangstellend lid van Mercurius, enz., enz. Tijdens de verschillende toespra ken was de voorzitter van de Neutrale Bond van Personeel in de Voedingsbedrijven, als mede de voorzitter van de Afd. „Alkmaar Alg. Ned. Politiebond, ter vergadering ge komen en brachten de gelukwenschen over, waarbij namens de Alg. Ned. Politiebond een voorzittershamer werd aangeboden. Toen de Voorzitter B.B. ten slotte het slui- tingswoord sprak, kon hij met recht getuigen van een welgeslaagden avond, die een gul den bladzijde zal vormen in de geschiedenis van den B.B. en die nieuwe kracht geeft om voort te gaan met het mooie werk, dat onge veer 2 jaar geleden geheel onvoorbereid al hier werd aangevangen. CUPIDO AAN HET LIJNTJE. EEN ALLERAARDIGSTE FILM. Bioscoop Theater Harmonie. De Harmonie heeft deze week een hoofd nummer dat zeker bijzonder in den smaak zal vallen. Het brengt tal van verrassende situaties en wordt prima gespeeld. Als de dikke consul, die niet graag een vergade ring van zijn Diana Benzino Co. zou ver zuimen, op zekeren keer in zijn auto wil stappen, vindt hij er een mooie hond in. Op 't halsbandje staat: Ik heet Storck en woon... (nader adres is ingevuld). Ook de geheim raad heeft een zelfde avontuur met 't hond je. Beide mannen bezoeken natuurlijk de eigenares. Maar Herbert, de zoon van den consul, ontmoet in den trein Lili Schrader uit Hamburg en beiden zullen elkaar in Ber lijn opnieuw ontmoeten. Deze afspraak loopt mis. Storck, de hond, komt zonder halsband op de kamer van Lili. Deze geeft hem een nieuw kaartje met haar naam en adres mee Dit leidt tot een nieuwe ontmoeting tusschen Herbert en Lili. Tal van interessante avon turen volgen nu. Tenslotte worden in Luga- no alle vergissingen opgelost. Magda Schneider als Lili is uitstekend op dreef in deze film. Zij is een zeer aantrekkelijke ver- schijning. Het hondje is ditmaal buitenge woon op dreef. Wolf Albach Retty als Herbert en Otto Walburg als diens vader maken iets bijzon ders van hun rollen en Paul Otto is een zeer serieueze geheimraad. Verder nog Lissy Arno en Ida Wüst en men begrijpt, dat hier een stel artisten bij el kaar is, dat de film alle recht doet weder varen. Zondag en Maandag zal men van dit filmwerk kunnen genieten. Een interessant voorprogramma gaat aan iet hoofdnummer vooraf. een papieren rol, een soort geheim voor schrift bevindt, die aanmaant tot voorzichtig heid met de kist, daar anders de dood het on verbiddelijke gevolg zal zijn van de nieuwsgie rigen. Twee hunner worden hierdoor afge schrikt, maar de derde, een ware avonturier, belust op sensatie, breekt de kist open en gaat aldus zijn eigen noodlot in. Lachend, op vrij wel onmenschelijke wijze, verwisselt hij het tijdelijke met het eeuwige en dan pas be gint de griezeligheid in den vollen zin van het woord. Geboeid in de onnatuurlijke tafreelen, welke we meemaken met den levend geworden mum mie, doen ons vaak de adem in de keel stok ken en een zucht van verlichting stijgt in de zaal op wanneer de lieftallige prinses Ama del Amon op het allerlaatste, wanneer ook zij in het complot wordt gewikkeld, gered wordt door den man van haar hart, die, met behulp van een talisman, de bovennatuurlijke mach ten der duisternis weet uit te schakelen. De geheele film draait om Boris Karloff, die in veel momenten aan den grooten Lon Cha- ney doet denken en door wien de film is ge worden tot een zeldzame onder de serie sen satie-films. We meenen hiermee te kunnen volstaan, de grootsche avonturenfilm „De Mummie" zal voor velen een spannenden avond beteekenen. ONSTERFELIJKE LIEFDE. Een prachtig filmwerk, dat veel indruk maakt. Victoria Theater. De directie van het Victoria-Theater zal deze week zeker veel succes van haar keuze hebben, want de film Onsterfelijke liefde met Norma Shearer en Fredric Marah in de hoofdrollen is een zeer ernstige boeiende film, die prachtig wordt gespeeld. Sir John Carteret betreurt reeds dertig jaar den dood van zijn verloofde Mooneyeen, die op den dag van van haar huwelijk door een medeminnaar, Jeremy Wayze, werd doodge schoten. In zijn droomen kcmt die verloofde tot hem terug en spreekt met Item 't Zou heel stil in zijn Ituis zijrt gebleven als niet een dochtertje van Mooneycen's zus ter ouderloos was geworden. Na eenige aar zeling neemt J'oitn het meisje in huis. Zij uroeit op tot het levend evenbeeld van haar tante. Natuurlijk wil het toeval, dat Kathleen (zoo heet het meisje) toevallig kennis maakt met Kennet Wayne, een zoon van Jeremy. Sir John bemerkt, dat de twee jongemenschen verliefd op elkaar zijn geworden. Zijn haat tegen Jeremy is echter zoo groot, dat hij Kathleen alle omgang met Kenneth verbiedt. Deze laatste neemt dienst in het leger en maakt den grooten oorlog mee. Na v.er jaar keert hij terug invalide. Hij veinst niet meer van Kathleen te houden. Sir John ziet in dat zijn haat niet langer een hinderpaal mag zijn en dan worden Kathleen en Kenneth ver- eenigd evenals Sir John en zijn geliefde, maar deze laatste twee in den dood. Deze film heeft tal van ontroerende mo menten en maakt op de toeschouwers groote indruk. Norma Shearer speelt zoo goed als wij haar nog zelden zagen. Men kent Fred Marck als een sterke speler, maar Norma speelt vol komen tegen hem op. Leslie Howard maakt een fijne creatie van Sir John. Het voorprogramma bracht een mooi Pa- ramount Nieuws en een eenige muzikale film van radiosterren, zooals Arthux Tracy, Do- nald Novis, The Mill Brothers en Vincent Lp* pez en zijn band. Verder een mooi Hollandsch Nieuws met als attractie een bijzonder ge slaagde opname van de enthousiaste ont vangst, die Maandag aan den nieuwen bur gemeester Mr. van Kinschot ten deel viel. Men ziet de begroeting aan 't station, da tocht in f rijtuig met vier paarden, de kinder- zanghulde voor 't Stadhuis, het voorbijtrek, ken der vereenigingen enz. Deze actueele op name zal zeker algemeene waardeering vin den. Als geheel een zeer geslaagd programma deze week in het Victoria Theater. TWEE HOOFDNUMMERS. In Cinema Americain Inderdaad een zeer aantrekkelijk program ma, hetwelk nu gedraaid wordt in Cinema Americain. Na de journaals gaan we met mr. W. D. Hubbart op reis door de binnenlanden van het zwarte werelddeel en hoewel er in de laatste jaren reeds meerdere films zijn ge maakt van dergelijke tochten, is deze rolprent er niet minder aantrekkelijk om. De geheimen en de verschrikkingen van 't oerwoud met zijn honderden soorten dieren, al dan niet gevaar lijk voor de menschen, en zijn geweldige rivie ren met stroomversnellingen en watervallen en bevolkt met vervaarlijke monsters, dit alles werd natuurgetrouw weergegeven, en het vreeselijke gebrul van de in vangnetten ver strikte wilde dieren klonk soms hartverscheu rend. Met bijzondere belangstelling hebben wij deze film gezien en wij meenen vooral scholieren te mogen opwekken haar te gaan ien. Het tweede hoofdnummer Ik haatte dat meisje geeft het beeld eener Amerikaansche moeder die uit overgroote liefde voor haar zoon dezen dwarsboomt in zijn huwelijksplannen en hem om de twee gelieven te scheiden, noopt dienst te nemen als soldaat en ten oorlog te trekken met als gevolg dat hij valt op een der vele slagvelden in Frankrijk. Haar haat tegen het meisje dat Jim's vrouw zou worden, blijft be staan en de kleine Jim, het sprekend ev beeld van zijn gesneuvelden vader, deelt in dien haat Maar tien jaar later, als moeder Hannals ge hoor geeft aan den oproep aan Amerikaansche moeders om een bezoek te brengen aan de graven hunner in Frankrijk gesneuvelde zonen, komt zij in Parijs in kennis met menschen, die leven onder dezelfde omstandigheden als zij zeil heeft meegemaakt en dan ziet zij in waar toe zooiets leidt. Zij weet die menschen te verzoenen en keert dan met milde gedachten terug naar eigen dorp, waar zij vrede sluit met de beide achtergeblevenen. Treffeiid van uitbeelding en boeiend van in houd is deze rolprent, dien we met genoegen hebben gezien. DE MUMMIE. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het is de directie van het A. B. T. gelukt deze week de opzienbarende en in alle op zichten zeer geslaagde film „De Mummie" met den onovertroffen filmacteur Boris Karloff als hoofdfilm te kunnen draaien. Na een goedverzorgd, actueel journaal vol gen een tweetal teekenfilmpjes, terwijl het ge deelte vóór. de pauze wordt afgesloten met een één-acter „Een hart van ijs". De titel voorspelt al, dat het niet dramatisch zal wor den en inderdaad moet men zich vaak losma ken uit de vele lachbuien, waartoe de dolle situaties in deze film aanleiding geven, om de film nog behoorlijk te kunnen volgen. Vooral het brutaal optreden van den ijsman weet de lachspieren danig in werking te stellen. Van geheel ander genre is de hoofdfilm „De Mummie". We worden verplaatst in een woes tijn in Egypte, waar 3 jonge zoekers naar oud heidkundige dingen een merkwaardige vondst doen. Deze vondst bestaat uit een kist met een mummie erin, in welke kist zich tevens Op het oogenblik staat het zoo met onze voetbalcompetities, dat feitelijk alleen Ajax zeker is van het kampioenschap, want in alle andere vier afdeelingen is de strijd nog lang niet gestreden. Echter juist daarom is het program van morgen zoo belangrijk, omdat dit voor eenige clubs beslissend zal kunnen zijn, zooals wij straks hopen aan te toonen. Afdeeling I. Ajax, de a.s. kampioen van afdeeling I, gaat naar Velsen, om V. S. V. te bekampen. De strijd tusschen de nummers 1 en 2 had be langrijk kunnen zijn, als no. 1 niet zoo heel ver had voorgestaan. Thans hindert Ajax een nederlaag niets, zij zou alleen het kam pioensfeest een poosje langer kunnen uit stellen. De Amsterdammers zullen echter wel hun best doen, om ook dezen wedstrijd te winnen, doch ze zullen het verre van gemakkelijk krijgen. Zeker, Ajax is sterker, maai 't wil ons voorkomen, dat zij met een gelijk spel tevreden mag zijn. Eigenlijk is de wedstrijd Haarlem't Gooi van veel meer belang, omdat hier de twee ernstigste degradatiecandidaten tegen elkaar uitkomen. In Hilversum won Haarlem met 43, maar 't Gooi was toen heelemaal „weg". Nu hebben de Gooiers zich ver beterd en dus is er alleen kans, dat ze nog ontsnappen. Echter, dan moet morgen al dadelijk van Haarlem geen winner worden. Zal Haarlem geen gewillig slachtoffer zijn? Wij denken het niet, en juist daarom gelooven wij in een Haarlem-zege. En dan dan zal 't Gooi wel onderaan blijven. De rest der wedstrijden is van onder geschikt belang, 't Gaat hoofdzakelijk om stuivertjes-wisselen om de ranglijst. Het zijn H. D. V. S.Z. F- C., A. D. O.Sparta en H. F. C.—Feijenoord. Misschien, dat terrein voordeel hier den 'doorslag geeft. Dan zou meteen alle gevaar om alle ^es clubs ver dwenen zijn! Afdeeling II. Afdeeling II is veel interessanter. Wel stoot H. B. S. op 't oogenblik aan het hoofd, maar K. F. C. heeft evenveel verliespunten en dus kan er nog van alles gebeuren. En ook D. H. C. en Stormvogels zijn nog niet uit geschakeld. H. B. S zelf krijgt het morgen moeilijk. Ze moet naar D. H C., dat vooral thuis lastig te koppen is. Wel moge het H. B S.-elftal het sterkte zijn in Geze afdeeling, D. H. C. is in staat, om voor een verrassing te zorgen. En dus K F- C. ontvangt R. C. H„ dat zich fraai hersteid heeft, zoodat de Koogers nog danig moeien oppassen. Echter, de club van Mol is sterk genoeg, om beide puntjes thuis te houden. Hilversum—V. U. C. is van belang voor de onderste plaats, die thans door V U. C. wor<h F>e Hagenaars zullen morgen wel hard werken en dan is succes tegen Hil versum nog lang niet uitgesloten. Vandaar dat Xeras verstandig zou doen, om thuis van D. T. C te winnen, -en probleem, dat misschien wel oplosbaar is. Rest dan nog de wedstrijd Excelsior— Stormvogels, die nog net doo; de thuisclub gewonnen kan worden. Excelsior zou dan vnj van degradatie zijn en Stormvogds k insje op de 2e plaats zou verkeken zijn "Een interessante match dus! In h,, Oosten heef, Go ahe^en"!' net moet n.l naar Enschedé dat nog steeds een bestt kans op den titel heeft, 't Zal er dus in Enschedé wel spannen en de clubs zijn zoo aan elkaar gewaagd, dat een voor spelling niet te doen is. Wellicht zou een ge lijk spel de beste oplossing zijn, maar dan zou Heracles lachen! Tenminste, als Heracles den uitwedstrijd van Vitesse wint. Dat zou dunkt ons wel kunnen, want de Arnhemmers presteeren de laatste weken al heel weinig maar.Nu hu* kans weg is, is het spel lauw geworden. A.G.O.V.V. ontvangt Hengelo, dat nog steeds onderaan staat, doch dat zich zoo langzamerhand fraai herstelt. A.G.O.V.V, moet flink aanplakken, wil ze een nederlaag op eigen terrein voorkomen. Zelfs gelooven wij nog in een kleine Hengelo-zege. Belangrijk is in dit geval Tubantia— Ensch. Boys, omdat beide clubs heel dicht bij de tiende plaats staan. Terreinvoordeel zou de doorslag wel eens kunnen geven. Rest dus nog Wageningen—P.E.C., waar* bij wij een zege van de thuisclub verwachten, omdat P.E.C. ook de oude niet meer is en Wageningen beide puntjes heel best zou kun* nen gebruiken. Afdeeling IV. In het Zuiden krij'gt Willem II bezoek van N.A.C., dat leelijk in het gedrang is geko men, doch dat eigenlijk te laag staat. Het lijkt ons, dat het spel van Willem II N.A.C. wel „ligt" en fat de strijd dan volko men gelijkwaardig zal zijn. Als dat maar maar niet op een verrassing uitloopt! En als Bleyerheide dan eens van Longa zou winnen! Inderdaad, Bleyerheide heeft een goede kans, om te winnen, want de Lim burgers zijn op eigen veld zeer sterk en heet moeilijk te kloppen. Dan zou P. S. V. lachen. Want deze lamp- jesmenschen sipelen zelf thuis tegen Noad en winnen natuurlijk. Er kan dus morgen in het Zuiden van al les gebeuren. M. V. V.—Eindhoven is van weinig betee- kenis meer. M. V. V. heeft de beste papieren. Afdeeling V* In het Noorden moet Be Quick danig op passen, omdat het naar Sneek moet en ae Sneekers op eigen grond lang niet voor de poes zijn. 't Kan een spannende wedstrijd worden waarin Be Quick wellicht zich iets sterker zal toonen. Velocitas zal thuis natuurlijk niet de min ste moeite hebben met Achilles en evenmin verwachten wij, dat G. V. A. V. thuis van Frisia zal verliezen. De plaatselijke ontmoeting Leeuwarden Friesland zal wel door eerstgenoemde cluD gewonnen worden en dan heeft Alcides thuis een heel, heel klein kansje, om Veen- dam te kloppen, 't Wordt hoog tijd ook. ONZE TWEEDEKLASSERS. Het vorige week-end is voor Alcmaria lang niet gunstig geweest. Zelf moesten ae witnemden werkeloos blijven, omdat hun ter rein afgekeurd werd, maar een der laags - geplaatsten, A.F.C., was zoo gelukkig om te winnen en dus iets uit te loopo"- werd het protest tegen D W.S. verloren, zoodat ook dat puntje definitief weg is. Op dit oogenblik staat Alcmaria onder aan, maar de toestand is nog heelemaal niet hopeloos. Alcmaria heeft het voordeel, dat het nog tegen andere degradatiekandidaten moet spelen, n.l. morgen tegen O.V.V.u. (uit) en dan thuis nog tegen A.F.C. «J n- R.C. Dat houdt de spanning er geducht in. Over den wedstrijd van morgen kunnen wij kort zijn. Hetzelfde, wat wij de vorige week schreven, geldt ook voor dezen weJ strijd. Wij blijven er dus bij: deze weQo1i^ in Amsterdam tegen O.V.V.O moet en raü

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10