Alkm. Boys I Texel I (RecfiUiakeH 1)taaq at Aanbod ZONDAG A.S. 2.30 UUR DE DERDE KLASSE A. DE VIERDE KLASSE A. HET PROGRAMMA VOOR MOROEN. ALKMAAR I (Go Ahead) VROME DE EERSTE KLASSERS. Noord-Holland. Zuid-Holland, Het Oosten. Afd. A. Afd. B. West. 3e kl. B. ONZE KORFBALLERS. Programma voor morgen. DE RALLYE MONTE CARLO. Laatste brichten omtrent deel nemers. gewonnen worden. En deze wedstrijd zal ge wonnen worden, omdat Alcmaria wil. Er is vechtlust, er is enthousiasme en de overige factoren, die noodig zijn, om te winnen, zijn altijd aanwezig geweest. Welnu, withemden, komt morgenavond terug met twee kostbare puntjes. Voor de bezetting van de eerste plaats is van groot belang de wedstrijd Z.V.V.—West- Frisia, want ook de Enkhuizers zijn nog niet kansloos. Dat zal daar aan de Zaan een harden strijd worden, die met klein verschil door Z V.V. gewonnen kan worden Zeeburgia ontvangt D.W.S., dat dus ook nog lang niet zeker is van een overwinning. Toch lijkt Zeeburgia ons niet sterk genoeg, om D.W S te kloppen, al zullen de doelpun ten duur zijn. KinheimW.F.G is een wedstrijd met open kansen. Hier zal de gelukkigste winnen. In. 2 B. ontvangt Blauw Wit Bloemendaal en wint natuurlijk deze ontmoeting met dui delijk verschil. Moeilijker heeft Velox het, dat thuis tegen haar plaatsgenooten Hercu les uitkomt. Velox moet oppassen, wil dat niet op een puntenverdeeling uitloopen. V.V.A. speelt thuis tegen E.D.O., dat nu heelemaal kansloos is. Daarom geven wij de Amsterdammers niet een kansje op één of beide puntjes. En bij de wedstrijden De Spartaan—D.O.S. en T.O.G.—B.F.C. heb ben de thuisclubs eveneens de beste papieren Q.S.V. krijgt bezoek van Purmersteijn, dat wel niet sterk genoeg zal zijn, om het de lei ders lastig te maken. In nog twee andere wedstrijden verwachten wij een zege voor de thuisclub, n.1. bij HollandiaK.V.V. en bij D.W.V.De Meteoor. En bij de overige twee? Wel we denken, dat Meervogels thuis van de Kennemers verliest en dat Assendelft thuis niet opgewassen is tegen Helder, dat zich prachtig heeft opgewerkt tot de kop groep. Onze vierde klassers spelen thuisAlkmaar ontvangt Vrone en het zou ons al zeer be vreemden, als Alkmaar hier geen overwin ning behaalde. De club van Sougé is o.i. sterk genoeg, om thuis van het niet al te ster ke Vrone te winnen en dus gebeurt het. De Boys ontvangen Texel, dat een verre reis en een nederlaag in het verschiet heeft, 't Is alleen de vraag, met hoeveel de Boys zullen winnen. Andijk—Schagen en UitgeestD.T.S. zijn wedstrijden tusschen gelijkwaardige tegen standers. Elke uitslag is hier mogelijk. 2e klasse A: O. V.V.O.—Alcmaria (Luyken) 4e klasse A: i AlkmaarVrone (R. Vel) j,< Alkm. Boys—Texel (v. Rossum Jr.) Reserve 2e klasse A: Alcmaria II—H.R.G. II (Wesselink) Reserve 3e klasse A: Alcm. IIIVolewijckers II (Augustijn) ZONDAG a.s. 2 UUR LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Ook thans weer een volledig programma, laat ons hopen dat Pluvius nu eens niet roet in het eten gooit, zooals vorigen Zondag, toen er van alle vastgestelde eerste klasse wedstrij den niet één doorgang kon vinden. Ook nu weer bestaat in het noorden voor B. K. C. de kans op het behalen van 't afdeelings-kampi- oenschap, daar dezelfde wedstrijd is vastge steld, doch de kans is thans des te mooier, omdat de concurrenten als men daar ten minste nog van durft spreken, elkander mogen bewerken eneen doelpuntenverdeeling wel eens het gevolg er van zou kunnen zijn, wat de leiders zeer ten goede zou komen. Zoowel in het Westen als Zuiden, een zeer belangrijke ontmoeting tusschen de beide lei dende partijen, die vooral in het Westen vrij wel de beslissing kan brengen. Zoo ontvangt in het Westen K. V. V. II het leidende Assendelft II en een nederlaag of gelijk spel zou voor de Kromme- nieërs vrijwel beteekenen: weg kampioen schap. We vreezen voor de K. V. V. reserves het ergste. We geven Schoorl I, dat bij Z. V. V. III op bezoek gaat, een kans op de over winning, daar de „duinbewoners" nog al over een schotvaardige voorhoede beschikken. Of Bergen I er eveneens in slagen kan aan 't Zaantje te winnen, meenen we te moeten be twijfelen, daar Zaandijk II in eigen huis geen gemakkelijke tegenpartij blijkt te zijn. W. F. C. V kan van het bezoekende K. F. C. IV ongetwijfeld winnen. Het Noorden brengt opnieuw de ontmoeting B. K. C. I Petten I, wat voor de leiders nog oppassen be- teekent. Toch stellen we in de Breezanders voldoende vertrouwen, zóodat hier ongetwij feld na den wedstrijd gejubeld kan worden. Wieringerwaard I krijgt bezoek van de Succes reserves en een puntenverdeeling ligt hier wel het meest op zijn plaats, terwijl in het treffen tusschen H. R. C. IIIM. L. D. I eveneens een puntenverdeeling kan opleveren. In het Oosten gaan de beide leidende ploegen op bezoek. Nieuwe Niedorp gaat naar Hollandia III en we geven de leiders, na geducht aanpakken, kans op beide winstpunten, evenals M. F. C. I, dat Berkhout I in eigen huis partij mag geven, al komen de Medemblikkers voor iets zwaardere taak te staan. Hollandia IV zal het op eigen veld tegen het bezoekende Strandvogels I wel niet kunnen bolwerken en de punten moeten laten. Het Zuiden brengt de belangrijke ontmoeting Monniken dam I tegen O. S. V. III, wat vooral voor de Oostzaners die op de tweede plaats staan een lastige trip beteekent. Verliezen voor de bezoekers, wil ook hier vrijwel zeggen: weg kampioenschap!... We verwachten een over winning voor de Monnikendammers, 01 R, C. I van het bezoekende Z. F. C. IV eenige winst zal kunnen behalen, moeten we betwij- elen. Ook nu wel een nieuwe nederlaag voor de hekkensluiters. Zilvermeeuwen II zal even eer»i welin eigen huis verliezen van het bezoe kende W. F. C. IV. K. F. C. III kan weer eens voor een overwinning zorg dragen, nu Ilpen- Qam 1 op bezoek komt. In de tweede klasse D slechts de ontmoeting van D. T. S. II tegen cmaria IV, waarbij de Alcmarianen weer eens twee winstpunten kunnen incasseeren en j I* S.-reserves puntloos blijven. Of.... denken de Oudkarspelieren er soms anders over? In de derde klasse B de bigmatch; Egmondsche Boys I—Koedijk 1, die volgens onderstaanden stand door de Koe- dijkers gewonnen dient te worden, wil de kans op de eerste plaats voor hen blijven bestaan. Koedijk I 13 10 2 1 53-15 22 tgm. Boys I 10 10 0 0 66—12 20 Op eigen terrein kregen de Koedijkers een nederlaag te slikken, een reden des te meer om thans revanche te nemen. Tot een gelijk spel zouden zij het wellicht kunnen brengen, doch., dat zou dan later wel eens blijken te kort te zijn. We zijn zeer benieuwd hoe de Egmonders er over denken!Vrone II zal het tegen 't be zoekende C. S. V. II wel niet kunnen bolwer ken, terwijl Schoorl II, Ursem I wel met een nederlaag naar huis zal zenden, terwijl we in de ontmoeting Bergen II—Alkmaar III op een zelfde resultaat rekenen, al geven we hier de bezoekers wat meer kans. In de vierde klasse D verwachten we een nieuwe overwinning van A, S. V. I, nu Akersloot I op bezoek komt, zoodat de Sporters weer wat dichter bij de begeerde plaats zullen komen. Oudorp I ge ven we op eigen terrein in elk geval een kans op een winstpunt, ten koste van Egmondsche Boys III, terwijl Alkmaarsche Boys IV het be zoekende Schoorl III wel zal kloppen. In de vierde klasse E verwachten we een nieuwe overwinning van Alkmaar IV, nu Bergen III op bezoek komt, terwijl Alkmaarsche Boys V, Akersloot II in eigen dient te kloppen om in de running te blijven. Ook hier rekenen we op een Alk maarsche zege. Egmondsche Boys II krijgen een lastige trip te verwerken, nu zij bij C. S. V. III op bezoek moeten. We vreezen dat de Eg monders er niet zonder kleerscheuren af zullen komen. Koedijk III zal wel van het bezoeken de A. S. V. III winnen, al zijn ons de verrich tingen van deze Sporters nog totaal onbekend. Korfbal. De landskampioenen ontvangen D.T.V. Uit zegevierde Blauw-Wit reeds met 42, zoo dat ook nu een overwinning in de lijn der verwachtingen ligt. Swift kan tegen het be zoekende D.V.D. revanche nemen van de 31-nederlaag in het begin van het seizoen geleden. Beide ploegen ontloopen elkaar niet veel, waardoor een spannende partij ver wacht kan worden. Olympia brengt zich door een zege op de hekkesluiters D.W.V. vrijwel in veiligheid. DeetosHet Zuiden is voor de thuisclub. Uit werd het een magere 2—1-overwinning, doch de Rotterdammers hebben nu geen kans meer op de eerste plaats. De overwin ning zal nu wel wat grooter zijn. H.S.V stuurt Ons Eibernest zonder winst naar huis Gelukkig voor de laatsten kunnen wij de hekkensluiters D.K.C. ook geen plezier van hun reis naar Leiden voorspellen, daar Fluks op eigen terrein natuurlijk in de meerderheid blijft Onder Ons werkt zich den laatsten tijd aardig uit de gevaarlijke zóne. De Oosterbee- kers hebben ook nu een klein kansje om 't Overschotje een punt te ontnemen. Bij Ekca Hellas zal 't spannen. Beide ploegen hebben nog een kans op de eerste plaats. Uit won Ekca reeds met 41. Ook nu houden we hei op de Arnhemmers. Z.K.C.Be Quick is een strijd tusschen leiders en „lijders". De thuis club trekt hier aan het langste eind. De groote strijd wordt hier D.O.S.Zwart Wit. Wint D.O.S. dan heeft zij 't kampioen schap in handen, wint Zwart Wit, dan staan beide rivalen gelijk. Zwart Wit heeft zich langzaam maar zeker naar den kop gewend en zal zich nu in deze beslissende strijd ten volle geven. Voorloopig houden we het echter op de meerdere routine van D.O.S. Rigters- bleek—H.K.C. is voor de thuisclub, evenals A.K.C.—Wit Blauw. De stand aan den kop is: ZwartWit 11 7 2 2 26—20 16 D.O.S. 9 7 0 2 31—7 14 De leiders Oosterpark winnen van het be zoekende Hercules II. Nieuwendammerham bracht Ffaarlem in eigen huis reeds een 31- nederlaag toe. Ook nu kon Haarlem wel eens zonder winst naar huis terugkeeren. Kracnt en Vlugheid gaat bij D.V.D. II op bezoek. Op eigen terein wonnen de A'kmaarders slechts met 32, zoodat de Amsterdammers nu een mooie kans op revanche hebben. D.V.D. II (A'dam)K.V.K.V. I O.K.V. III (Oostzaan)—K.V.K.V. II K.V. I gaat morgen met één invaller naar Amsterdam. D V.D. II toonde zich hier reeds een gevaarlijke tegenstander, zoodat K.V. in Amsterdam een moeilijke taak wacht. Slechts wanneer er van het begin tot het einde wordt aangepakt kan er succes behaald worden. EÜe reserves gaan in Oostzaan O.K.V. III partij geven. Het tweede zal haar mooie kans niet vergooien. We verwachten dan ook een overwinning. Kegelen. HET KEGELCONCOURS VAN „DE UNIE". Nog slechts enkele uren scheiden zich van de voor Alkmaar en wijde omgeving zoo grootsche gebeurtenis, 't Nationaal Concours, Hetwelk ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de kegelclub „De Unie" op de zes geheel nieuw gerestaureerde banen in het ge bouw „de Unie" zal worden gehouden. Reeds dadelijk na de cfficieele opening, welke plechtigheid door den heer J. Laar man, secr.-penningmeester van den Nederl. Kegelbond, morgen precies 12 uur zal wor den verricht, worden de banen opengesteld; dan zullen om 1 uur de afgevaardigden van de bonden Amsterdam, Den Haag, ben Hel der, Utrecht en Haarlem zich meten met de 10 Alkmaarsche kegelaars om elkander het recht van den sterkste op de gladde plank te betwisten. Meer dan 100 vijftallen nemen deel aan den kerpswedstrijd gedurende dit 12-daagsche kegelfestein, terwijl aan de vaste baan-wedstrijden, zoomede paren-, personee- le- en jubileumwedstrijden zeker door hon derden kegelaarsters uit vele oorden van ons land zal worden deelgenomen. Wie de groote en fraaie collectie prijzen, welke op overzichtelijke wijze is uitgestald in de ruime cafézaal van de Unie, beziet, zal ze ker trachten om hetzij een schilderij, er zijn er van bekende meesters, een dames- of hee renrijwiel, een half of geheel ameublement, al naar men 't belieft te noemen, een fraaie stof zuiger en wat dies meer zij te bemachtigen. Weer zullen we ons opmaken cm 12 dagen achtereen, iederen avond Unie-waarts te gaan om getuige te zijn van de prestaties van de dames- en heerenkegelaars(ters) om mede te genieten van de jolijt en sportieve geest welke gedurende kegelwedstrijden hoogtijvieren, om te zien hoe de vele korpsen op baan 6 elkan der trachten den loef af te steken, kortom men moet 't zelf zien en dan zal 't niet moei lijk vallen om den indruk mee naar huis te nemen dat de kegelsport een levendige, gezel lige en ook gezonde sport is. Memoreeren we nog even, dat de jubilee- rende club receptie zal houden, morgen van 35 uur in de Unie. Zondag zullen in den korpswedstrijd uit komen: 't Hindert niet (Den Haag), Twee Duifjes (Amsterdam). Werpt scherp (Apel doorn), D.D.D. (Utrecht), Rang (Haarlem) en Hout of Fout (Schagen). Automobilisme. Van Belgrado naar Nis is slechts 260 Kilo meter. Dat is niet veel voor een heele dag- marsch, maar verder durfden wij niet te gaan, afgeschrikt door de wilde geruchten omtrent de Bulgaarsche douane, die om 5 uur ge sloten wordt en een der deelnemers den heeien nacht heeft laten staan, die Bulgarije niet in kon en Joego-Slavië uit was en daar niet meer kon terugkeeren. Wat er van dit en dergelijke ve''halen waar is weet niemand, maar zij doen de ronde bij iederen wedstrijd en iedereen gelooft ze zonder ze op waarheid te onderzoeken. Cord Clofford vertelde het ons te Belgrado, hij had het weer van een Portugees gehoord en wij waarschuwden een Noor en zoo gaan dergelijke verhalen rond, verspreiden schrik en ontsteltenis en verande ren de voorgenomen dagmarsehen. Zoo zit ten wij thans te Nis, 90 K.M. van de Bulgaar sche grens en 150 K.M, van Sofia waar wij hadden willen wezen. Nu willen wij morgen om 4 uur vertrekken en dan toch weer tot Saloniki door té rijden Of het gaan zal? Aan den wagen zal het niet liggen want van de langt rust, dié wij hier in Nis genieten hebben wij gebruik g&maakt om dezen eens aan een grondige inspectie te onderwerpen. In de Fordgarage werden ons terstond twee man ter beschikking gesteld om ons in alles behulpzaam te zijn Eerst werd de wagen gewasschen, zooieis was hem sinds ons ver trek uit Haarien nog niet overkomen en daar na toog Wieieman met zijn beide helpers op inspectie uit. De Ford had zich prachtig ge houden, het eemge wat er aan gedaan moest worden was een weinig bijstellen der rem men, terwijl het carter een flinke deuk bleek opgelocpen te hebben bij het vastzitten in den moerasgrond voor Belgrado. Dat was alles, zoodat wij ens nu verder weer vol vertrou wen overgeven aan Wieleman's creatie. Want het is Wieieman, die weken lang vol ambitie aan den wagen gewerkt heeft om hem voor een zoo zware onderneming als de Rallye Monte Carlo is, op de meest piactische wijze uit te rusten en te oordeelen naar de onder vinding die wij tot dusverre opgedaan heb ben, lijkt het alsof hij wonderwel geslaagd- is. Het is misschien wel interessant om daarvan iets te vertellen. Mogelijk, dat de een of ander, die een verre reis naar minder bewoonde streken wil ondernemen, er zijn nut mee kan deen. Aan motor en chassis heeft Wieieman niets willen veranderen, die liet hij standaard, om dat hij uitging van de red-"leering dat een particulier technicus het werk van Henry Ford en zijn ingenieurs toch niet verbeteren kan. Maar aan de earosserie is hij aan het verbouwen gegaan op een wijze, dat alleen de vier portieren en de motorkap eigenlijk nog maar in hun oorspronkelijken staat zijn. De achterbank heeft hij er geheel uitge nomen, waardoor hij een enorme ruimte ach ter den voorbank kreeg en van deze ruimte heeft hij zoo economisch mogelijk gebruik ge maakt. Vooreerst bouwde hij daarin afzon derlijke kastjes voor onderdeelen en proviand en voor kleine bagage. Alles daarin heeft zijn vaste plaats en is direct toegankelijk voor ge bruik. De ruimte die nu nog overbleef werd bestemd voor den derden man, die rustende is, terwijl de twee andere die werken op de voorbank zitten, de een als bestuurder en de ander als helpei en kaartlezer, wegvrager enz. enz. Volgens een vooraf opgemaakt schema wisselen wij drieën elkaar af. Waar onze lichaamsgestalten noga! ver uiteen- loopen, werd geen vaste zitplaat* achter in den wagen gemaakt, doch kan ieder die naar eigen behoefte construeeren uit een aantal losse kussens. Men kan er zich een zitplaats van maken voor overdag en een ligplaats voor de nacht, diagonaalsgewijze tusschen de kastjes door. De geheele achterruimte kan verder door zwarte gordijntjes afgesloten worden, zoodat de rustende derde zich dan ook werkelijk geheel buiten bedrijf kan stellen en zelfs niets merkt van zijn metgezellen op den voorbank Achter aan den wagen hangen twee met sneeuwkettingen gemonteerde wielen, niet achter, maar naast elkaar, hetgeen een betere gewichtsverdeehng geeft en achter deze wie- Ten bevindt zich een hooge smalle kist met gereedschap dat noodig is om eventueel den wagen uit de sneeuw te bevrijden. Voor de bemanning hnoge sneeuwlaarzen en schapen pelsen en "voor den wagen een takel en een paar geribde planken, terwijl aan de buiten zijde van de kist twee schoppen, een spade, een bijl en een pikhouweel hangen. Om de wielen met sneeuwkettingen zoo spoedig mogelijk te kunnen plaatsen ligt voor in den wagen een dommekracht, waarmede twee wie'en tegelijk van den grond gelicht kunnen worden. Ook bevindt zich onder den voorbank een stuk lood van 60 KG, het door het wedstrijd-reglement voorgeschreven dood gewicht om een vierde passagier te vervan gen Onder den motorkap zijn dan voorts nog twee kastjes aangebracht waarin zich de reserve sneeuwkettingen bevinden, mooie Foorsche kettingen waarvan wij tot dusverre op de spiegelgladde bergwegen van Joego- >la 'MM Slavië al reeds bijzonder veel nut gehad heb ben. En dan tenslotte bevindt zich boven op den wagen een groote bergruimte voor ba gage, die wij niet gedurende den heenreis maar alleen te Athene en naar wij hopen te Monte Carlo noodig zullen hebben. Het moeilijkste probleem van deze inrich ting was de juiste gewichtsverdeling te vin den. Theoretisch viel daar te Heerlen heel veel over te berekenen, maar de practijk moest toch de juistheid of het falen van deze berekeningen uitwijzen. En dat kon al leen op reis geschieden. Thans, nadat wij vier dagen onderweg zijn, kunnen wij een oordeel vellen en het blijkt, dat inderdaad het gewicht voortreffelijk verdeeld is. De wagen ligt rotsvast op den weg, zoodat wij vol vertrouwen de slechte wegen van Yougo Slavië gaan verlaten om ons te wagen op het barbaarsche terrein van Griekenland. P. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK. De N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek had gistermiddag (18 Januari) een telefoongesprek met den heer J. A. van Beeck Calkoen, sprekende uit Umea van waaruit de Ford-ploeg v. Beeck Calcoen-We- ber-Dikker moet starten, waarbij deze mede deelde, dat de condities op dat moment nog gunstig waren in Zweden, doch dat het vrij zwaar sneeuwde. Indien het niet lang door- sneeuwde achtte hij echter zijn kansen om het vereischte gemiddelde van 40 K M. per uur te halen nog vrij goed Bleef de sneeuw aanhouden, dan zou het wel zeer moeilijk kunnen worden. De ploeg Nyenbandring de Boer-Went- Liesenberg-Krabbenbos meldt nog dat het onmogelijk bleek van uit Oslo Kristiansand te bereiken door sneeuw en ijs. Men is terug gekeerd naar Oslo, doch ten Zuiden van Oslo ingesneeuwd. Er was evenwel nog hoop er weer uit te komen en Oslo te berei ken om van daaruit te starten Zondagmid dag. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. (Strafzitting van Vrif dag 19 Jcnuari). De nieuwe kantonrechter in de praktijk. De strafzitting had heden plaats onder auspiciën van mr. Boerrigter en het bleek alras, dat de nieuwe rechter niet houdt van treuzelen en zeer vriendelijk is tegen de comparenten, indien zij zich behoorlijk gedra gen. Voorts was de corridor, die wel eens geleek op de Zaterdagavondmarkt gezuiverd van onbevoegde elementen, terwijl ae ingang naar de rechtszaal door de rijksveldwacht vrij werd gehouden. Een en ander een groote verbetering in 't belang der goede orde ONAANGENAME KENNISMAKING. De heer Jb. V. uit Calantsoog, had zich op 8 December niet stipt gehouden aan de regels van 't verkeer door tegen rechts: pardon, na U te zeggen zoocat hij toen met zijn wagen in aanraking was gekomen met den motorrij der v. d. St. uit Bergen. Volgens laatstgemelde beoefenaar der motorsport zou zijn tweewie lig motorrijtuig 'n schade van 9.50 hebben bekomen. De heer Jb. V. wilde echter niet hard bijten, had, benevens vele bedenkingen en ook een getuige a décharge meegebracht. De man echter die de schaal der gerechtig heid moest overslaan, was de brugwachter Lubbesté en die was juist niet present. De zaak moest daarom worden aangehouden zoodat de getuige Labberte wel kan beginnen met alvast 6 mee te nemen, want dat is zoowat het schikkingsbedrag voor nalatige getuigen. MELKBESLUITMISERE. De veehouder Corn. Vr. uit Oudkarspel, nog een achtergebleven presentje uit het kan ton Schagen, had zich bezondigd aan een der beroemde melkbesluiten door in zijn huis melk, zóó onder de koe te verkoopen aan par ticulieren, wat in strijd was met Art. 32, tweede lid van het hiervoren aangeduide mi- nisteriëele melkbesluit. De ambtenaar had in deze gewichtige aangelegenheid tot redding der noodlijdende koe-boeren 'n conferentie gehad met heeren uit den Haag, Haarlem en Alkmaar, waarbij was besloten om streng op te treden en bij voortdurende negeeren van dit melkbesluit, de ongehoorzame streek on der curateele te stellen. Gevorderd werd tegen het 2 koeien exploi- teerende boertje, dat heelemaal niet onder den indruk kwam van zijn onwaardigheid, 2 gulden boete of 2 dagen hechtenis zoodat de kantonrechter, verzoek van den ambte naar, op 3 Februari schriftelijk vonnis zal wijzen. HIJ SPEELDE 'N SPELLETJE MET Z'N LEVEN. Een inboorling van Egmondbinnen, Gerrit St., had zich den toorn van Justitia op den hals gehaald daar op den Heerenweg te Eg- mond aan den Hoef zich per fiets te laten voortsjouwen door een auto, terwijl boven dien dezen rijweg voor wielrijders verboden was. Gelukkig was hij nogal openhartig en zoo beleefd zijn fout in te zien. Hij vond dus in mr. Boerrigter den vriend die hem zijn feilen toonde en zich voor ditmaal bepaalde met het opleggen in totaal van 12 gulden boete of 12 dagen hechtenis. DE VERLEIDE BEUNHAAS. Niet door overmaat van loonende bezig heden is de heer Chr. F. K. een geregeld be langstellende bij kantonrechterszittingen, doch heden was verdachte „gepromoveerd" omdat bij zich door een „gehaaide" strooper had laten overhalen, door ook eens een poging te wagen en alstoen in de Castricum- mer duinen was betrapt met een brandende lantaarn. Het is begrijpelijk, dat hij niet uit weelde het hem onbekende strooperspad had betreden en de kantonrechter, rekening hou dende met zijn spontane belofte van onthou ding van dit strafbare jachtvermaak, ver oordeelde tot slechts 6 boete of 3 dagen De lamp is aan het rijk gelegateerd. DIT WAS GEEN GROENTJE MEER! De 20-jarige jongeheer Aldert Zw., ras burger van Egmond aan Zee, die in de dui nen was betrapt met een col'eetie wildstrik ken, kwam er minder genadig af en werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen in retraite. De stukken worden bijgezet in het ethnologisch museum van de griffie. EEN TOBBER MET ZIEKE VROUW EN 8 KINDEREN. Een bescheiden inwoner yan Egmondbin nen, Nic. B. had als verantwoordelijk ge zinshoofd gedurende eenige dagen zijn zoon tje Johannes de zegeningen van het onder wijs op de r.-k. school onthouden. De goede man verklaarde thans dat het geen onwil was, maar noodgedwongen, zijn vrouw is al 12 jaar ziek en er waren nog 3 hulpbehoe vende kleuters thuis van de uit 8 nummers bestaande collectie, zoodat verdere toelich ting overbodig is. De kantonrechter was dan ook heel soepel en besliste dat 1 gulden boete of 1 dag ge noeg was. EEN DIERENGEHUIL-IMITATOR. Onze nieuwe kantonrechter zal bij de ver schijning van den in Schermerhorn geboren koopman Hendr. B. wel den indruk hebben gekregen, dat er rare heerschappen in Alk maar rondtippelen. Deze heer had zich na melijk te verantwoorden wegens schreeuwen en gillen in de Langestraat en het hinderlijk naloopen van rustige wandelaars. De geachte comparant ontkende echter stellig het schreeuwen en gillen. Alles wat hij had uitgespookt was de nabootsing van een blaffend hondje. De ambtenaar wilde die malligheid gestraft zien met 6 boete of 6 dagen en de kantonrechter vermoedelijk wel een anti-lawaai-propagandist, ging daar mede volkomen accoord. HUIGENDIJK—SLINGERDIJK— SCHERMERDIJK 'T IS GELIJK. De Purmerender Arie R. had onder Oudorp zonder licht gereden, wat door brig- ges Talsma was geconstateerd. De overtre der was bereid het feit toe te geven, doch kwam in verzet tegen de dijkbenaming, dat was niet de Huigendijk, maar de Schermer- of Slingerdijk. Maar 't was in elk geval den openbaren weg en dat omvatte de heele situ atie. 3 gulden of 3 dagen. RISICO VAN HET VAK. De heer J. F. E., van de Schaepmankade in de Victoriestad, had in den avond van 10 Januari verzuimd een geleende fiets behoor lijk te inspecteeren en was op de Laat ge snapt zonder reflector, trouwens een licht van nul en geener waarde. Men zal in het belang der veiligheid, roode electrische ach terlampjes verplichtend moeten stellen. De kantonrechter noemde het rijden op dergelijk onvoldoend toegeruste rijwielen ris kant en legde 3 boete of 3 dagen op. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 16 regels M eent bi] veomft- betaling te voldoen. GEBRUKTIE HAND- of TRAPNAAI- MACHINE TE KOOP GEVRAAGD. Br. letter S 944 bureau van dit blad. Alle soorten FORNUIZEN en KACHELS waarbij z. g. a. n. worden voor spot prijzen opgeruimd bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. Pracht HARLEY DAVIDSON electr., 1000 c.M3., 29000 K.M. geloopen, niet van nieuw te onderscheiden, geheel luxe uit rusting. GARAGE WITTE. TE KOOP zoo goed als nieuw gouden HEERENHORLOGES met ketting, gou den COLLIERS met juweel en hangers. S. W. VET, Verdronkenoord 5. 6 Eiken Stoelen met rood pluche en prima veeren, spotprijs 14, Pracht Pitrieten moderne Wieg 6 50, Luid spreker z. g a n. J.- L. SOSTMAN Jr„ Verkooplokaal Ridderstraat 10. Damesrijwiel met vrijwiel, ketting- kast, bagagedrager en belastingplaatje voor spotprijs, moet weg. Fornuis 10, prima Gramofoon 9 z. g. a. n. J. L. Sost- ma Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Veerenbed 7.50, Ledikant 2 p. met spiraalmatras en 4 deelig bedstel 17 50, Gemakskoffer met pot 5, Singer Hand en Trapnaaimachine 25, Speeltafeltje z. g. a. n. 7.50. DEKKER, Laat 182. Prima Petroleumkachel 4.50, pracht eiken Lits-jumeau z. g. a n 35, mooie Divan 6 50, Bidet 3.50, Eiken Kast 17 50, modern Lips Brandkast enz. DEKKER, Breedstraat 29. GEBP. WERKFIETSEN vanaf >50, goede FIETS merk „Triumph" met Torpedonaaf 8, als nieuw DAMES- PI,; WIEL 14,50, enz. NIEROP Koningsweg 40 Moderne KiNDERWAGEN TE KOOP m. of z. vachi. Bevr. BERGERWEG 2. OtL. Zondags. TE KOOP KINDERSTOEL met leer bekleed. Billijk. CORFSTRAAT 2. TE KOOP PRACHT KINDERWAGEN als nieuw. Te bez. 's avonds 68 uur. NASSAULAAN 31. TE KOOP een goed onderhouden notenhouten TAFELTJE, maat blad 86 X 56. BERGERWEG 62, alhier.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11