Agenda Jaoneei jBucgeclijke Stand Stad en Omgeving. Wee&eeicht HIJ WILDE ZIJN ZIEKEN VADER ZIEN. En maakte een tocht van 24 mijlen. Stedelijk Museum, ii Breedstraat, eiken werkdag va., .-i 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, heden Maandag avond 7.45 uur, hoofdnummer Cupido aan het lijntje (hum.), hoofdrollen Magda Schneiaer en Wolf Albach Retty. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Een jaloersch moederhart (dram.); tweede hoofdnummer Met het vangnet door Afrika (expeditiefilm). Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De mummie (avonturen), hoofdrol Boris Kar- loff. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer On sterfelijke liefde (rom.), hoofdrollen Norma Shearer en Frederic March; extra nummer Ontvangst nieuwe burgemeester. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 23 Januari 8 uur, Parkzalen te Hoorn, opvoering re vue Stoppen we? Nee!! door Hoorn's Revue gezelschap. 8 uur, Harmonie, film- en voordrachten avond Bond voor Staatspensionneering. Donderdag 25 januari. Tweede uitvoering Jonker's koorklassen. 8 uur, Parkzalen te Hoorn, opvoering re vue Stoppen we? Nee!! door Hoorn's Revue gezelschap. Vergadering Dageraad, spreker Con- standse. Een reis van twee dagen over een afstand van 24 mijlen is door een zevenjarig jongetje uit Durban in Zuid-Afrika gemaakt om zijn zieken vader te zien. Het is een inlandsch jongetje van ongeveer zeven jaar en hij trok van Umvoti, een inland- sche kraal, naar Dalton. Hij werd vergezeld door een meevoelend kameraadje uit dezelfde kraal, van ongeveer denzelfden leeftijd. Erg dun gekleed, terwijl ze hun slaapplaats en voedsel onderweg zochten, namen de kinderen twee dagen om de reis te volbrengen. Toen men vroeg hoe hij den weg wist, zei het jochie dat hij wist dat de telegraafdraden over den Noodsberg en door Dalton liepen, en deze volgde hij maar. OPERETTEVEREENIGING „ALCMARIA". Opvoering van „Franchemont de Marskramer", De jonge operettevereeniging „Alcmaria" heeft gisteravond aan een uitverkochte zaal de gelegenheid gegeven, om kennis met haar te maken. En om nu maar dadelijk met de deur in huis te vallen deze kennismaking is er een van zeer prettigen aard geweest, want de eerste uitvoering der club was werke lijk een verrassing. Men had als stuk gekozen het zeer bekende „Franchemont de Marskramer" en deed daarmee een gelukkige keuze. De inhoud zal wel bekend zijn, zoodat wij kunnen volstaan met het beknopt weergeven van het gegevene: Op een dorp leven de boeren en boerinnen rustig en tevreden met elkaar. Veel is er in den regel niet te beleven, maar als Franche mont, de marskramer, zoo nu en dan op het dorp komt, wordt er feest gevierd door ieder een, door jong en oud, arm en rijk. Op het oogenblik, dat het stuk begint, heerscht er een zekere spanning op het dorp. Jean Dumont, de verzorger van zijn twee zusters, moet loten en als hij een laag nummer trekt, en dus in dienst moet, blijven de twee zusters Marie en Constance onverzorgd achter. Toch zijn de bewoners van het dorp niet ar.ti-militaristisch. Dat getuigt wel de popu lariteit van Michot, een oud-gediende, die graag oude herinneringen ophaalt uit zijn diensttijd. Als hij aan het vertellen is, vergeet iedereen het werk Dan komt Franchemont, de marskramer. Hij heeft met zijn komst een bedoeling; hij zoekt een vrouw voor zijn zoon en meent, dat een der dochters Marie of Constance van zijn ouden vriend Dumont, wel eens de ware zou kunnen zijn. En hij wil de beste der twee hebben. Daarom neemt hij zijn toevlucht tot een truc. Allereerst tracht hij Constance over te ha len, om sieraden te koopen en dat lukt, niet tegenstaande Constance daarvoor haar gou den kruis moet geven. En dat kruis was be stemd om haar broer Jean vrij te koopen voor den dienst Met Marie lukt de truc niet; die is zuinig en wil geen onnoodige sieraden koopen, als ze geen geld heeft. En dus besluit Franche mont, om Marie tot schoondochter te promo- veeren. Echter, Jean loot er in. Constance weet zich geen raad. Zij heeft het kruis niet meer, dm ft dat niet bekennen aan haar zuster, probeert het weer terug te krijgen van Franchemont, wat mislukt en bekent ten slotte, wat zij in haar ijdelheid gedaan heeft. Toch loopt alles nog goed af, al komen er nog tal van verwikkelingen en het einde is een gelukkig verloofd paar, een Constance, die zich gebeterd heeft en een Jean, die zijn wensch, soldaat worden, vervuld ziet. o Wij en met ons waarschijnlijk al de andere bezoekers waren zeer nieuwsgierig naar dit eerste optreden van het nieuwe ge zelschap. Doch het is best meegevallen. Wel was het begin, het allereerste begin iet-wat weifelend, maar dat duurde slechts enkele minuten en toen ging het van een leien dakje. Er zat tempo in het spel, er was actie op het tooneel en het geheel stond in een stijgende lijn. De massa-regie als we het even zoo noemen mogen was heel goed. Steeds bleef het geheele tooneel goed gevuld en goed verdeeld. .Was dus dit moeilijke onderdeel in orde, hetzelfde kunnen wij zeggen van de solisten, waarvan er enkelen echter iets te veel gedron gen speelden. Dat was vooral in het eerste bedrijf het geval, maar in de twee volgende bedrijven was het veel beter. Toen zagen wij een Constance (mevr. G. HomanBesse), een vrouw Dupuis (mevr. Leegwater—Meelis) en anderen prettig spel geven. Trouwens, deze twee dames, hoewel beginnelingen, waren vrij en ongedwongen, hadden een goede stem en kregen veel succes. En de anderen? Michot, de oud-gediende, werd zeer goed vertolkt door J. Arzbach, die den geheelen avond in zijn rol bleef en zelfs zijn „loopen nimmer vergat. Marie en Jean Dumont (resp. mevr. Na- roldBas en N. Hoekmeijer) zorgden voor goed tegenspel en kregen met de anderen eenige keeren open doekjes. En tenslotte de heer Verschuur in den ti telrol en Schale in de rol van diens zoon Beiden hebben goede stemmen, beiden bewo gen zich vrij op het tooneel en beiden had den succes. De andere rollen werden niet minder goed vervuld, zoodat het geheel een zeer goede uitvoering was. Wij mogen verder nog melding maken van de uitstekende costumes, van het décor (Theo Groothuizen) en van de grime (Jac. Groothuizen) en tenslotte nog even herin neren aan den solodans van mevr. Jonker Jonker. Bloemen waren er heel veel: bloemen voor Kramer, voor Meelis (regie), voor de dames solisten, voor mevr. Jonker! Een applaus, lang en hartelijk, was er voor het geheele gezelschap, dat dit volkomen verdiende. Deze eerste uitvoering mag dus geslaagd heeten. Moge dit begin gevolgd worden door een lange serie opvoeringen. En moge vooral a.s. Zondag een tweede volle zaal genieten van „Franchemont de Marskramer"* W. Onze muziekrecencent schrijft nog over het muzikale gedeelte: De leider van deze opvoering, Joh. O. Kramer, had 'n flink bezet orkest bijeen we ten te krijgen, waarin zeer goede musici een plaats hadden ingenomen. In de vlot ge speelde ouverture was dat al merkbaar, maar in het eerste bedrijf bij de begeleiding o.a. van een duet en een terzet klonk het te sterk, ondanks de krachtige, flinke stemmen op het tooneel. Later werd het beter, en pas te men zich meer aan, o.a. in het tweede be drijf. In het derde bedrijf, bij de solo van Antoine had men weer wat bescheidener kunnen zijn. In vereeniging met het koor verkreeg men een zeer goed ensemble, want in de koor zang mankeerde het niet aan geluid. De vertolksters der hoofdrollen, vooral „Vrouw Dupuis, Constance Dumont, ook Marie Dumont en ook zij die de partij ver vulden van Vader Michot, Franchemont, Antoine toonden 'n goede stem te hebben (die van Antoine is meer lyrisch). En zoo kon men met deze krachten een op voering geven die voor de jonge vereeniging, èn voor Kramer het vertrouwen heeft ge geven in deze richting verder te arbeiden. GEBOREN: Hendrika Helena d. v. Aart van der Helm en Thecdora van der Mee. Maria Wilhelmina d. v. Petrus Kraakman en Mar- garetha Castricum. Francisca Comelia d. v. Pieter Mooij en Corne'ia Laurense Helena Johanna d. v. Frederik Eekhoudt en Helena Willemsen. OVERLEDEN: Reijer Blankevoort 79 jaar. Jacobus Leenaert Schiettekatte 72 jaar. lohantta Adriana Verver wed. Pieter de Vos 86 jaar. Nicolaas Koppes 50 jaar. TE DIEP IN HET GLAASJE GEKEKEN. Zaterdag heeft de politie tegen vier perso nen proces-verbaal opgemaakt terzake open bare dronkenschap. Zij zijn ter ontnuchte ring aan het bureau van politie in bewaring gesteld. Een van hen werd reeds in de mor genuren terzake deze overtreding opgebracht. BRANDWONDEN BEKOMEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag wilde de bestuurder van een luxe-auto, af komstig uit Beverwijk, op den Heldersche- weg voor de melkfabriek Uithoorn, de dop van den radiateur van zijn wagen afdraaien, aangezien het water daarin kookte. Toen hij daarin geslaagd was, ontsnapte een hoeveel heid stoom uit de radiateur, dat hij in zijn gezicht en over zijn rechterhand kreeg. De hierdoor ontstane brandwonden zijn door den portier van de melkfabriek voorloopig verbonden, zoodat de bestuurder daar na per auto huiswaarts kon keeren. MEDEDEELING. De minister van justitie brengt ter kennis, dat in 1934 geen onderzoek zal worden ge houden naar de geschiktheid van sollicitan ten voor de betrekking van rijksveldwachter. In verband hiermede zullen de verzoeken, ook voor zoover ze reeds mochten zijn inge diend, om tot dat onderzoek in 1934 te wor den toegelaten, niet in behandeling kunnen worden genomen. UITVOERING ALKMAARSCH DAMESKOOR. Wij vestigen de aandacht op de zanguit voering, die Woensdag gegeven zal worden door het „Alkmaarsch Dameskoor". Dit koor dat de laatste jaren onder leiding staat van den toonkunstenaar Jan Couvée en dat tot nu toe de zangkunst slechts in intiemen kring beoefende, geeft thans de eerste uitvoering in het openbaar. Het is voor den actieven diri gent een groote voldoening, er in geslaagd te zijn, ondanks het drukke muzikale seizoen zich van de medewerking te verzekeren van onze gevierde Nederlandsche zangeres Jo *Een gevarieerd programma van klassieke muziek zal ten gehoore worden gebracht Het koor zingt liederen en koorwerekn van Purcell, Beethoven, Mozart, Vincent, d Indy, Pierné e.a. en voorts eenige gedeelten uit de beroemde Missa van Caplet. Hierbij zullen een tiental instrumentalisten van de Haar- lemsche Orkestvereniging hun medewer king verleenen, terwijl mej. E. ter Hoeve de pianopartij zal vervullen. Jo Vincent zal een belangrijk deel van het programma voor haar rekening nemen. Zij zal Italiaansche en Engelsche Aria's zingen en liederen van Hugo wolff. Jan Couvée zal haar aan den vleugel begeleiden. Wij vertrouwen, dat muziekminnend Alk maar deze bijzondere gelegenheid niet voor bij zal laten gaan. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING Men verzoekt ons, er op te willen wijzen, dat er voor den film-propaganda-avond van de afd. Alkmaar Bond voor Staatspension neering bij de firma Zwaan nog kaarten te krijgen zijn voor leden en niet-leden. EEN OUDE ZAAK VERDWIJNT. De bekende Heerenkleedermakerij naar Maat der fa. Slinger, welke in 1865 werd op gericht, zal verdwijnen. Deze zaak werd in 1900 door den tegenwoordigen eigenaar, de heer W. F. Slinger naar het perceel Lange- straat 101 bij de Groote Kerk verplaats, waar zij sindsdien werd gedreven. Thans wordt dit perceel naar plannen van de architecten Deppe en Kalverboer tot een winkelpad met vrij bovenhuis verbouwd, zoo dat dit deel an de Langestraat binnenkort daar ook het pand nast de fa. Schoonhoven verbouwd wordt een tweetal winkelpan den rijker zal zijn. Daar de verbouwing van het perceel Lan gestraat 101 reeds is aangevangen, worden de nog voorradige stoffen uitverxocht in het perceel der fa. Spaander Co., Langestraat 58; een speciale etalage is aan deze totale uitverkoop gewijd. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de betreffende ad vertentie in dit nummer. HERHALINGSOEFENINGEN TE DEN HELDER. Op 12 Maart a.s. komt bij het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder de lichting 1928 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. (De onderofficieren vanaf 5 Maart t.v. TIMMERMANSZIEKENFONDS OPGERICHT 1848. J. van de Poll, 70 jaar lid en 45 jaar bestuurslid. Vrijdagavond hield het Timmermanszie kenfonds in het café 't Gulden Vlies aan de Koorstraat, haar 86e jaarvergadering. Aan wezig waren 51 van de 204 leden. De waarnemend voorzitter, de heer P Meyer, herdacht in zijn openingswoord den overleden voorzitter, den heer C. L. Beyne- veld. De penningmeester, de?'heer F. H. Ringers, deed rekening en verantwoording over het jaar 1933. De rekening werd in orde bevon den en de penningmeester bedankt voor zijn beheer. Uit de rekening bleek dat het jaar 1933 sloot met een nadeelig saldo van 252.69. Per 31 Dec. 1933 was er in kas 5010.67 Het ledental was door overlijden, bedanken, uittrekken enz., achteruit gegaan met 10 le den. Er zijn thans nog 204 leden. In de vacatures ontstaan door het overlij den van den heer C. L. Beyneveld en het be danken, wegens hoogen ouderdom, van den heer J. van de Poll, werden met groote meer derheid van stemmen gekozen de heeren J. H. W. Lutjeharms en W. Vasbinder, die beide de benoeming aannamen. De heer Lutjeharms werd tevens aangewe zen als voorzitter. Hierna kwam aan de orde het voorstel van het bestuur, om, gezien dê resultaten der laatste jaren, een wijziging te brengen in de uitkeering. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer Ringers sprak een hartelijk woord tot het scheidende bestuurslid, den heer van de Poll. In 't bijzonder deed het hem genoe gen, dat het bestuur hem daarmede bei ast had. De heer van de Poll had medegemaakt zijn grootvader, den heer J. Ringers, die be stuurslid was van 1848 tot 1885, daarna zijn vader die bestuurslid was van 1885 tot 1921 en nu had hij alweer zitting in dit bestuur van 1921 tot heden. Mijn grootvaderaldus spr. had waardeering voor uw werk, mijn vader niet minder en ik heb het in de jaren die achter ons liggen ook gekregen en daar om, nu sprekende namens alle leden, mogen we u wel hartelijk bedanken voor het vele goede dat gij voor 't fonds gedaan hebt. Hei is menigeen tot steun geweest in moeilijke om standigheden, meermalen waart gij waarne mend voorzitter en mede aan uw voorzichtig beleid is het zeker te danken dat let fonds nog is, wat het is. Gij zijt nu bijna 89 jaar, nog goed gezond en in het bezit van al uw vermogens. Ge zoudt het best nog een tijdje vol kunnen hou den maar wij mogen dit, nu gij heen wilt gaan, niet langer van u vergen. Namens allen wensch ik u toe dat ge die goede gesteldheid nog eenigen tijd moogt behouden en het moet u toch zeker voldoe ning geven dat uw schoonzoon u in het be- aardige attentie die hem ten deel waren ge vallen en dankte voor de benoeming van zijn schoonzoon tot bestuurslid, wat hij aanvoel de als een blijk van waardeering. Hij sprak den wensch uit dat het met de financiën van het fonds in alle opzichten goed moge gaan, opdat het nog lang aan het gestelde doel zou kunnen beantwoorden. ting3 gebru>kelijke rondvraag volgde slui- stuur is opgevolgd. Daar het weinig zin heeft u bij dit afscheid, als blijk van waar eea bl'jvend voorwerp te schenken hebben wij gemeend niet beter te kunnen doen dan u deze luxe kist met sigaren aan te bieden. Gebruik ze in gezondheid De heer van de PolT bedankte zichtbaar geroerd voor de vnendelijke woorden en de FEDERATIE VAN V.V.V.'s IN NOORDHOLLAND BOVEN HET NOORDZEEKANAAL. Op initiatief van „Alcmaria" V.V.V. had Zaterdagmiddag 20 Januari 1934 een samen komst plaats in hotel Proot om te komen tot oprichting van een federatie van V.V.V. 8 Noordhofiand boven het Noordzeekanaal Na voorlezing der concept-statuten en huis houdelijk reglement werden deze na enkele wijzigingen goedgekeurd. Met algemeene stemmen der aanwezige V.V.V.'s ging men over tot stichting van bo vengenoemde federatie, waartoe 16 vereeni- gingen van vreemdelingenverkeer zich als lid opgaven. Hierna had een bestuursverkiezing plaats, waartoe werden gekozen de heeren mr D. Breebaart, Callantsoog, voorz.; mr. J. P. Bosman, Alkmaar, secretaris; J. G. Bos- schaart, Egmond aan Zee, penningmeester; W. Biersteker, Den Helder J. J. Dinkelberg, Zaanstreek; J. Th. Schneider, Hoorn en Voet te IJmuiden. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. De heer en mevrouw A. J. van de Kamer en C. van de KamerVenneker vierden gister hun 50-jarig huwelijks feest ten huize van haar zoon aan de Laat in familiekring. Do heer v. d. Kamer is Alkmaar 1er van geboorte, terwijl zijn vrouw uit hot naburige Oudorp afkomstig is. Als stichter van de slagerij aan de Laat beoefende hij tevens de veehandel uit, die hem dermate in beslag begon te nemen dat hij voor 22 jaar de slagerij aan zijn zoon kon over doen, om zich geheel met de veehandel bezig te hou den, welke branche thuis ook reeds een aantal jaren niet meer door hem wordt beoefend. Tijdens de gistermiddag in hun wo ning aan de Oudegracht gehouden recep tie kwam desondanks duidelijk tot uiting dat zijn handelsvrienden hem nog niet hadden vergeten. Uit tal van plaatsen uit ons land kwamen geluk- wenschen in, terwijl velen op de eceptie van hun persoonlijke belangstelling blijk gaven. Ook uit de vele bloemstukken kwam de sympathie met dit jubileum tot uitirg. De serenade van St. Louis viel in buitengewoon goede aarde Het echtpaar op deze plaats ook onze gelukwensch. DE RAMP VAN DE „OAKFORD In de nabijheid van het wrak van de Oakford bevond zich Zaterdag een schip, dat voor degenen, die zich daar dikwijls bevinden, geen onbekend schip is. Het wordt steeds genoemd „de Rob- bejager van Ameland", kapitein Teerling is de gezagvoerder Vanaf den vuurtoren kon men bij de vallende schemering nog ontdekken, dat eenige personen rondom het gestrande schip liepen. De burgemeester-strandvonder van Texel, met dit verdacht bezoek in kennis gesteld, heeft direct per radio verzocht om het schip in de haven waar het zou binnen loopen aan te houden en te on derzoeken of het ook goederen aan boord had afkomstig van de Oakland. Zondag middag vertoefde het schip echter nog steeds nabij de Eierlandsche gronden Naar wij vernemen is Oakland wel lek geslagen, doch het schip bevindt zich nog in uitstekende conditie. Met de bergingsmaatschappij Doeksen Dros is een draadloos contract aange gaan doch een bergingscontract is met de assurantie nog niet afgesloten. De slachtoffers van de ramp zullen niet op Texel ter aarde worden besteld, doch naar Engeland worden overge bracht. Men weet echter nog niet op welke wijze de ovebrenging zal geschieden: met de Batavier naar Engeland of dat een schip der reederij, waartoe de Oak land behoorde het schip uit den helder zal halen. Het vervoer naar den Helder zou dan met de Texelsche boot geschie den. De burgemeester deelde ons mede, dat ook de datum van overbrengen nog niet bekend is doch vanuit Antwerpen een telefonisch verzoek was Ingekomen niet te raarde te bestellen en te wachten met overbrengen totdat een nadere be slissing genomen was. De consul-generaal zou heden (Maan dag) een bezoek aan Texel brengen. Ver vervoer wel worden vastgesteld, moedel ijk zal dan de wijze en datum van VOORZIENING IN VACATURES IN DE COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 1: Ter voorziening in de vacatures van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, ont staan door de periodieke aftreding van de le den H. K. M. de Wild, L. Tuin en C. J. Reiziger op 30 Januari 1934 bieden wij Uwe Vergade ring ter benoeming voor den tijd van drie jaren, met ingang van 30 Januari 1934, de navolgende aanbevelingen aan: Vacature H. K. M. de Wild: 1. H. K. M. de Wild; 2. G. A. Verkade. Vacature L. Tuin: 1. L. Tuin; 2. Th. J, Hout. Vacature C. J. Reiziger: 1. C. J. Reiziger; 2. D. W. Abelskamp. qm Ht.ygiesPtft, GESLAAGD. Voor het examen Mercurius (boekhouden) slaagde de heer J. C. Starreveld, alhier. FEESTAVOND D. E. S. De Volkshuisvesting-vereeniging D, E S mYt Zaterdagavond haar tienjarig bestaan met een bijzonder geslaagden feestavond in de tooneelzaal van het Gulden Vlies. Ditmaal waren de leden van het kwartier Boomkamp Svarn3V de.beUrTl' v°'(!en<ie week komen die an het kwartier Landstraat. De belangstellind was buitengewoon groot. Om ruim acht uur gingen de tooneelgordil- van"n en zaten bestuur en d. h,„ K. H. S,h.pp„v'tr.„ set naar waarnemingen, vacht in den morgen van 22 .tnuari. Medegedeeld door heKon. Nederl. Met. Instituut t£>e Bilt. t Hoogste barometerstad 784,2 mM. te Breslau. Laagste barometerstan 735.3 mM. te Akureyri. Verwachting, geldig toden avond van 23 Januari: Zwakke tot matige OoHijke tot Zuid- Oostelijken wind; helder ft licht bewolkt; droog weer; lichte tot mtige vorst des nachts; overdag lichte voit tot tempera, tuur om het vriespunt. j Weerove/zict. Het hooge drukgebied d; Zaterdag uit het Zuidwesten naderde heft zich in betee- kenis toenemend, naar Duifchland en het Oostzeegebied verplaatst en vertoont een kern boven 785 mM. in Poh. Zeer diepe depressies troktn over IJs land en brachten vrij veel regn in Ierland, Schotland en aan de Noordzeeust. In Scandinavië is de vorst irhet Noorden onbeteekenend, hoewel daar alU in het bin nenland nog onder de sneeuw lij. Over mid den Duitschland is de vorst plaatselijk streng. Van Polen tot in Zuidwet Frankrijk kwam overal lichte tot matige vest voor en bij de verdere verplaatsing van ooge druk naar de Oostzee is nog wel eenigetoeneming van de vorst te verwachten, al zal et ontbre- ken van sneeuw in Duitschland oorloopig strenge vorst uitsluiten. Aan de Iersche en Schotsche kusfti en aan de kust van Noorwegen stormt hetuit Zuid of Zi':,ïwest en valt regen. In Finland waaien stormachtige w<5telijke winden, Frankrijk is dfr «erete tijd bijna ge heel winstil. Alleen uit Zuid-Duitschland wordt uit het hooge druk gebied eenige be wolking vermeld. lereerst het woord om zich in 't bijzonder te richten tot de drie bestuursleden, die geduren de de geheele tien jaren tot de leiders hadden behoord, n.1. de heeren Schouten, v. d. Wal en Brant. Hij roemde de groote verdienste van deze trouwe bestuurders en bood hun nament D. E. S. elk een vulpenhouder aan, terwijl aan de dames Schouten en Brant een gelukspop werd geoffreerd. Onder luid applaus stemden alle aanwezigen met deze huldiging in. Het woord was daarna aan den voorzitter, den heer Schouten, die na een hartelijk woord van welkom tot allen sprak over die tien jaren die de vereeniging achter zich had. Niet alleen dat we in die tien jaar heel wat hebben bereikt in samenwerking met Volkshuisvesting, maar ook het cultureele werk op gebied van kinder- speeltuinen mag zeker gememoreerd worden, aldus spr. Twee speeltuinen waren er reeds en men hoopte spoedig over te kunnen gaan tot het openen van een derde, n.1. aan de Uitenbosch- straat. Met dankbaarheid kan op de atgeloo- pen periode worden teruggezien. Hartelijk dankte spr. allen voor de geschenken: het mooiste cadeau zou echter voor hem zijn, als het volgend jaar twee zalen te klein zouden zijn om de leden te ontvangen. (Luid applaus), Begeleid door de band van den heer D, Horst werd daarna gezamenlijk gezongen een feestlied, vervaardigd door den heer M. A. Brant en dit bracht de feeststemming er goed in. Voor den heer B. C. Loevens, die daarna all conferencier voor het voetlicht trad, was het feestlied een verrassing geweest, want hij had ook zoo'n lied voor de vereeniging gemaakt. Het was echter geen bezwaar voor de aanwe zigen om ook dit nieuwe lied met veel vuur te zingen. Loevens Tooneelgezelschap voerde daarna met veel succes op het kluchtspel „Dagobert" of de zucht naar de planken. De vier optreden den speelden in den echten kluchtspeltoon en vooral Potterman typeerde den ouden winke lier heel goed. Dit was slechts het begin van het feestpro gramma. Er was voor veel variatie gezorgd. De bekende goochelaar, jongleur en telepaath Emil Moretti had een buitengewoon succes. Zijn verbluffende goocheltoeren, die zeldzaam vaardig werden uitgevoerd, verwekten een da verend applaus. Wat hij b.v. met het wonder- touw verrichtte blijft nog steeds een raadsel. De bekende humorist Piet Obdam, die even als Moretti voor en na de pauze optrad, wist op zijn origineele wijze de zaal tot groote vroo- lijkhcid te brengen en vooral lijn «ucceinum- mers sloegen danig in. Het gezelschap Loevens trad na de pauze nogmaals op met een blijspel, geschreven door Mevr. Loevens—Jongejan en getiteld „Haaf roepingVoor de schrijfster en voor de uit voerenden was dit blijspel een verdiend suc ces. Men had bij D. E. S. met het engageeren van artisten van Alkmaarsche fabrikaat een goede keus gedaan. Na een sluitingswoord van den voorzitte' werd de uitslag der verloting bekend gemaakt en toen volgde een groot bal met verrassingen onder leiding van den heer van Dalen en het bestuur. 'tWas voor de bezoekers een groot feest. De Victoria Band van den heer D. Horst was uitstekend op dreef. Gaarne vermelden wij nog, dat 's middags de Vereeniging een feest aan 500 kinderên van de leden bereidde in dezelfde zaal. De kinderen werden prettig beziggehouden en getracteerd en behouden zeker wel een prettige herinne ring aan het tienjarig bestaan. AUTOBOTSING. Vrijdagmiddag ongeveer 12 uur had op het kruispunt in de nabijheid vatl het café van den heer J. de Boer te Ke'ns- merbrug een botsing plaats tusschefl

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2