Jkootifciaat 'Hieuwt £attds en JuM&otm £aalste AeeUhtett EGMOND AAN ZEE. DE DEENSCHE FASCISTEN. Vechten met de communisten, IS DIMITROF ZIEK? Tc veel gerookt? AANSLAG OP DEN SNELTREIN WEENEN-AGRAM. Drie dooden en een ernstig gewonde. REGEERING EN GEMEENTE BESTUREN. Fascisten in burgerwachten. De bedoeling van de circulaire van 18 Gctober aan de Gedeputeerde Staten van alle provincies, waarin zij worden aan gespoord scherper toe te zien op het financieel beleid der gemeenten, was, zoo deelt minister De Wilde aan de Eerste Kamer mede, geen andere dan om tijdig een waarschuwing te doen hooren. Niet alleen toch moet de circu laire worden gezien als een aansporing aan de Gedeputeerde Staten tot scherper toezicht ,de inhoud vormt ook een ver maning aan de gemeentebesturen zelf om de tering naar de nering te zetten. De versoberingspogingen door sommige gemeenten met goed gevolg doo-gezet kunnen den minister niet doen besluiten tot een afwachtende houding. Stellig moet hierin worden gezien een nieuw terrein van bemoeiing van Gede puteerde Staten, die echter niet behoe ven te schromen dit terrein te betreden. Dat de circulaire ook raakt de ge meentebesturen, die zich steeds hun ver antwoordelijkheid zijn bewust geweest, acht de minister geenszins een bezwaar. Ook voor deze geldt de waarschuwing. Met kracht wijst de minister in de memorie van antwoord op zijn begroo ting het verkijt van de hand, dat de re geering het steeds als haar plicht zou beschouwen de burgemeesters in het ge lijk te stellen. De minister zegt verder toe, dat hij met de herziening kieswet den noodigen spoed trachten. Uitvoerig gaat de minister in op de vraag over de fase' 'sche elementen in de burgerwacht. 1! in Maart van het vorig jaar is gebl. .1, dat fascistische elementen slechts in beperkte mate deel uitmar.kten van de burgerwachten. Sindsdien is de zuivering van de bur gerwachten begonnen en krachtig door gevoerd. Hieraan wordt uit burger wachtkringen zelf op krachtige wijze medegewerkt. Dat fascistische elementen meestal ook een leidende functie in de burgerwachten zouden hebben is niet gebleken. Onjuist is het, dat de commandanten te Den Haag en te Arnhem de nat. soci alistische beginselen zouden zijn toege daan. van zal de be- DE REIS VAN MINISTER DECKERS. De Spaansche minister van buitenlandsche zaken heeft Zaterdagavond ter eere van den Nederlandschen minister van defensie, mr. dr. Deckers, een banket aangeboden. 5000 KG. AARDAPPELEN IN BESLAG GENOMEN. Door de gemeenteveldwachters te Kruisland onder Steenbergen is ten nadeele van drie landbouwers te Kruis land-" een hftëveelheid vair" 5000 K.G. aardappelen^Jn beslag genomen, welke ongedekt werd vervoerd. INBRAAK IN EEN LUNCHROOM. Tijdens afwezighgid der bewoners is ingebroken in de lunchroom van den heer B. Droet aan den rijksstraatweg te IIedel. Er worden een aantal gouden en zilveren "sieraden, een pfartijtje fles- schen wijn en bier en een Tfondertal si garen vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. De politie te Venlo is er in geslaagd, den reeds lang gezochte rijwieldief, die in Noord-Limburg reeds geruimen tijd zijn slag slaat, te arresteeren Het bleek te zijn de 2(TjarigeJDuitscher E. S.. die sinds eenigen tijd ia Baarlo woont en daar als rijwielhersteller bekend was Een 11-tal tot nog toe onopgehelderd ge bleven rijwieldiefstallen is door hem ge pleegd, en wel 9 te Venlo, één te Velden en één te Baarlo. HFet onderzoek duurt nog voort, d*> reparateur Reeft al deze fietsen omgebouwd en verkocht voor l(La 15— IS STRAPERLO BEN HAZARDSPEL? Naar wij vernemen zal op Dinsdag 6 Februari a.s. door de Haagsch» -rechtbank worden be- handeld de Zftak betreffende het Straperlo- spel, waarbij zal worden uitgemaakt of dit spel al dan niet als hazardspel moet worden be. schouwd. Door het O. M. zijn thans ongeveer 20 getuigen gedagvaard. Als verdedigers zullen optreden mr. Nathans uit dan Haag en Kokosky en Levendag, beiden uit Amsterdam. grijpende gevolgen kan hebben, is die, welke behelst de mogelijkheid van eervol ontslag wegens revolutionnaire gezindheid, lidmaat schap van of steun aan z.g.n. verboden ver- eenigingen. Sinds eenigen tijd staat het N.A.S. op de lijst der door de regeering verboden vereent- gingen. Het is in die opgave vermeld als „Nederlandsch Arbeid-Secretariaat (N.A. S.) en de daarbij aangesloten vakgroepen Het laat geen twijfel, o.a. door de bijvoeging N.A.S, dat hier het Nationala Arbeids secretariaat zoo luidt officieel de naam der vakcentrale bedoeld is. De Ned. Fede ratieve Bond van Overheidspersoneel is een der federaties, waaruit het N.A.S. gevormd wordt. Zondag zijn ter bespreking van de door minister De Wilde tot Ged. Staten der pro vincies gerichte circulaire de besturen van nagenoeg al de organisaties, welke bij den Ned. Federatieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst aangesloten zijn, in een buitengewoon huishoudelijk congres te Am sterdam bijeen geweest. Aanwezig was ook de N.A.S.-voorzitter, de heer Sneevliet. Vrij wel hoofdzakelijk werd gesproken over het eventueel verbod dan voor het overheidsper soneel om lid te zijn of te blijven van een organisatie, welke aangesloten is bij het N.A.S. Na afloop van het congres werd medege deeld, dat er besloten is de besluiten geno mij op het congres van 14 en 15 October j 1. te Amsterdam te handhaven, hetgeen befee- kent, dat de Ned. Federatieve Bond bij hel N.A.S. aangesloten blijft. De leden van bij het N.A.S. aangesloten organisaties, ook gemeentewerklieden dus, die lid zijn van vakbonden behoorende tot de Federatie, kunnen eerlang voor een moeilijke keuze komen: bedanken of de kans op ontslag aanvaarden. Het is n.1. we! te verwachten, dat Ged. Staten gevolg zullen geven aan de uitnoodiging van de regeering. En, wanneer eventueel de colleges dit niet zouden doen. dan komen de aanvullingen van de provin ciale en gemeentelijke ambtenaren-reglemen ten in den zin als minister De Wilde in zijn circulaire als gewenscht aangegeven heeft er toch. Immers de minister heeft in die circu laire uitdrukkelijk nog verklaard, dat, wan neer niet binnen drie maanden de voorschrif ten tot stand zullen komen, de regeering dan bij Koninklijk Besluit aanvulling der ambte narenreglementen bevorderen zal. Sedert de wijziging van de artikelen 125 en 126 der Ambtenarenwet, bij de wet van 17 November 1933, is de Kroon daartoe gerechtigd, door dat bevoegdheden, eerder aan Ged. Staten toekomende, naar de Kroon zijn overgegaan. EEN OUDE ZEEHELD HEEN GEGAAN. Jan van Wijk. Op denzelfden dag, dat op de Texelsche kust de zee elf menschenlevens eischte, zong de stormwind den lijkzang van Jan van Wijk, die gedurende een menschenleeftijd op hel Marsdiep bij de Heldersche en Texelsche kust dapper en onvervaard streed, om de golven haar prooi te ontrukken. Storm, branding, woeste zee, niets kon Jan van Wijk weerhou den zijn plicht te doen! A'tijd stond hij klaar er op uit te gaan. Nimmer deed gevaar hem terugdeinzen In 1888 maakte Van Wijk een tocht, onder moeilijke omstandigheden, naar de „Horatio"; in 1891 redde hij 22 man van de „Tuxar"; in 1906 haalde hij van de „Serbia" 46 menschen; in 1903 van de Volta veertien en in 1917 van de Suzanna vijf men schen. Jan van Wijk is 86 jaar geworden. Die oude helden van de kust hebben vaak een moeilijken ouden dag, zoo ook van Wijk. Om aan den kost te komen moest hij op 75-jari- gen leeftijd nog venten met haring. Op het vat woei de Nederlandsche driekleur, de vla» die hij had hoog gehouden. twee marechaussees der brigade Zut- 1—„ia van den gemeen te- phen, vergezeld van veidwachter ter plaatse en een amrue- naar van den P. T. T. uit den Haag. om open te doen. Een der aanwezigen zat nog voor het omroepapparaat, toen de politie reeds binnen was. De complete zendinstallatie werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt wegens het zonder vergunning uitzenden. CONTINGENTEERING. De Staatscourant van hedenavond zal een K.B. bevatten, waarbij voor den tijd van 12 maanden (1 Januari 1934 tot 31 December 1934) de invoer van manufactu ren, stoffen en weefsels van kunstzijde en van manufacturen, stoffen en weefsels van kunstzijde bewerkt met andere stoffen dan echte zijde en wol, wordt gecontingenteerd. Het contingent is bepaald op 20 van de waarde van den geldmiddeleninvoer in 1931 en 1932 ml dien verstande, dat de in gevoerde hoeveelheid niet meer zal bedragen dan 30 van de in die jaren ingevoerde hoeveelheid. DE BRANDSTICHTINGEN TE AMSTERDAM EN HAARLEM. Brummer en fiin op vrije voeten. Zaterdag werd door mrs. S. de Jongh en Jo- han K. M. Mathuisen in raadkamer van de Haarlemsche rechtbank gepleit door de invrij heidstelling van Brummer en Hin, verdacht van brandstichting respectievelijk van uitlok king van brandstichting. De beide raadsliedén voerden aan, dat er noch tegen Brummer noch tegen Hin iets anders bestaat dan vermoeden, gebaseerd op z.g.n. verklaringen de auditu (van hooren zeggen) doch dat iedere recht- streeksche aanwijzing ontbreekt, zoodat de on middellijke opheffing der preventieve hechtenis behoort te worden bevolen. De rechtbank heeft in de zitting van heden aan dit verzoek voldaan en de opheffing van de preventieve hechtenis bevolen en de beide verdachten in vrijheid gesteld. EEN GEORGANISEERDE DIEVENBENDE. Gedurende den laatsten tijd hadden bij de Savalfabrieken te Princenhage bij Breda ver schillende diefstallen plaats ten nadeele van arbeiders, die hun kleedingstukken in schaft en werklokalen hadden opgehangen. Onder de arbeiders bleek na onderzoek een georgani- eerde dievenbende te bestaan, wonende te Breda, Zundert, Tilburg en andere plaatsen. INBRAAK BIJ GEMEENTE-ONTVANGER Vrijdagnacht is te St. Michelsgestel ten kan tore van den gemeente-ontvanger ingebro ken. Door openschuiving van een raam aan de straatzijde zijn de inbrekers het perceel binnengedrongen, waarna zij eerst uit voor zorg de achterdeur hebben opengezet voor een eventueele vlucht. In het kantoor van den ontvanger werd alles overhoop gehaald en de laden van een schrijfbureau alsmede eenige kasten werden doorzocht, doch alle moeite van de nachtelijke bezoekers was tevergeefs De ontvanger had het onder zijn beheer staande geld zoo veilig opgeborgen, dat de dieven onverrichterzake den aftocht moesten blazen. Vanmorgen werd de inbraak ontdekt. Over- het FEDERATIE^ BLIJPT BIJ - HET N.A.S. J2ongres tegen de afscheiding. De Ned. Federatieve Bond van Personeel in Openbaren Dienst blijft aangesloten bij het Nationaal Arbeids-Secretariaat (N.A.S Dit besluit kan zeer ernstige gevolgen heb ben voor de positie van de gemeentewerklie den, die lid zijn vatr.de organisatie aange sloten bij de-federatie, terwijl mede nog de kans groot is, dat eerlang de federatie uitge sloten wordt van het Georganiseerd O ieg. Ten einde de eventueele gevolgen van gevallen besluit duidelijk te maken, gaat De Crt. nog even de feiten na. Men weet, dat op 8 Januari j.1. de minister van binnenland- sche zaken een circulaire gericht heeft tot de colleges van Ged. Staten der provincies waar in deze uitgenoodigd werden de aan vulling te bevorderen van de provinciale en gemeentelijke ambtenaren-reglementen met een aantal bepalingen, overeenkomende mei de voorschriften van het algemeen rijksamb tenarenreglement. Deze regeeringsaanschrij- ving bevatte ook de redactie van de verlang de voorschriften voor de ambtenaren-regie menten. De verder voorgeschreven bepaling, welke in verband nu met het bovenvermelde be sluit der federatie in het bijzonder zeer in HOLLANDSCHE VRACHTBOOT GEZONKEN. De Nederlandsche vrachtboot „Brion" is lek geslagen bij Gatun. De boot werd aan den grond gezet, doch sloeg later om en zonk. Men vreest, dat de lading geheel ver loren is. De gezagvoerder, de heer W. H. Rohlig, en de uit 22 koppen bestaande bemanning wisten zich te redden. De „Brion" van de K. N. S M. vertrok 3 Januari van Christobal naar Buenaventura De boot werd in 1922 gebouwd en meet 761 bruto registerton. HET GOUD VAN DE LUTINE. Een nieuwe poging van den heer Beckers. Uit Gennep vernemen wij, dat de heer Beckers in het voorjaar met een nieu wen toren van hetzelfde principe als boven het wak van de Lutine is ver nield, wederom naar Terschelling zal gaan, om de poging te herhalen het goud van de Lutine te bergen De toren wordt gemaakt bij de firma de Jongh te Amsterdam. VERBODEN UITZEND-INSTALLATIE Zondagmorgen s te Voorst bij Zut- phen een inval gedaan bij den radio handelaar S. in diens woning, terwijl men juist bezig was met het uitzenden van een programma. Juist had men een gramofoonplaat afgedraaid er werd uitgezonden op kortegolf van or^ veer 160 M- toen gesommeerd werd door DE TYPHUSGEVALLEN OP DE „WILLEMSPLEIN". Het stoomschip „Willemsplein" van de N.V. Scheepvaart-Maatschappij Millingen uit Rotterdam, dat, zooals men weet, op weg van Buenos Aires naar Amsterdam met ern stige ziektegevallen aan boord te kampen kreeg tien leden van de bemanning, onder wie de kapitein, de eerst^stuurman en de tweede machinist, kregen nl. typhus is Za terdagmiddag te twee uur uit Madeira ver trokken onder commando van den eerste stuurman van het s.s. „Westplein", den heer Lieverse. Dit schip waS op weg naar Rotter dam en liep te Madeira aan om aldaar be halve den heer Lieverse ook nog één matroos en één stoker af te zetten, die dienst zouden gaan doen op het s.s. „Willemsplein", dat be grijpelijk een tekort aan personeel heeft ge kregen. Van de tien patiënten van de „Willems plein", die allen, zooals men weet, te Dakar aan wal werden gebracht en daar in een ziekenhuis zijn opgenomen, is de keteljongen De Haan uit Rotterdam dezer dagen over leden. Nadat de „Westplein" te Madeira den heer Lieverse en het andere aanvullend personeel had achtergelaten, is het schip direct naar Rotterdam doorgevaren. De „Willemsplein" heeft later Madeira aangedaan om daar den heer Lieverse en zijn mannen aan boord te nemen. Het schip is uit Madeira met bestem ming Amsterdam vertrokken. VERKEERSONGEVALLEN Bekneld geraakt en gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Scheveningen een ernstig aüto- ongeluk gebeurd, waarvan de 22-jarige F. graaf van Bylandt wonende te Noord- wijk-Binnen het slachtoffer is geworden Omstreeks drie uur reed hij in gezel schap van jhr. v. Riemsdijk en een dame op het Geevers Deynootpïein tegen een lichtmast. De heer van Byland geraakte bekneld tusschen den lichtmast en zijn auto en werd ernstig aan het hoofd ge wond. De geneeskundige dienst bracht hem naar het gemeentelijk ziekenhuis waar hij eenige oogenblikken na zijn opname overleed. De beide andere per sonen hebben geen letsel bekomen He is komen vast te staan, dat de heer van Byland niet bijzonder snel heeft gereden en dat er ook geen andere omstandig heid aanwezig was, welke de botsing zou kunnen hebben veroorzaken. Aangeno men moet worden dat de heer van By land op een gegeven oogenblik zijn stuur is kwijtgeraakt, of dat hij het gezicht op den weg heeft verloren. Man overreden. Bij het passeeren van de brug te Selzaete (Zeeuwsch-Vlaanderen) is een Nederlandsche auto, bestuurd door den heer B. uit Axel, over een op den weg liggend persoon gere den. Het bleek een zekere B. te zijn, met het noodlottig gevolg dat het slachtoffer aan de bekomen verwondingen is overleden. Waar schijnlijk was de man onder de invloed van sterke drank. De bestuurder treft schuld. Ingebroken is in een perceel aan de Agamemnonstraat te Amsterdam, ontvreemd werden een geldkistje inh. f 375, een porte feuille inh. 3 loterijbriefjes, een bankbiljet van 10, twee zilveren beursjes een zilveren horloge met ketting en de inhoud van den electriciteitsmeter. Zaterdagavond is op 81-jarigen leeftijd op rijn buitengoed Aardenburg te Doorn over leden de bekende Amsterdammer S. P. van Eeghen. Onder buitengewoon groote belangstel ling, vooral uit katholieke kringen, is Zaterdag middag in het Afstel-hotel te Amsterdam, in welker feestzaal een schat van bloemstukken prijkte, de officieele huldiging geschied van den heer M. Weterings, directeur-hoofdredac teur van de N. V. Drukkerij de Spaarnestad, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als journalist. MIJNHEER KREEG EEN DRIFTBUI. En mevrouw wilde uit den auto springen. De Crt. vertelt: Een hevige twist tusschen een echtpaar, dat in een met volei vaart rijdenden auto slaags geraakte, met het gevolg, dat mevrouw uit den wagen wilde springen, heeft de politie van Overschie, Hillengersberg. Rotterdam en Schiedam eenige spannende uren bezorgd. Van Zaterdagavond halfelf tot zeer vroeg op den Zondagmorgen zijn de politiemannen van al deze gemeenten aan het zoeken ge weest naar een auto, die even vóór halfelf met groote vaart uit de richting Den Haag over den Nieuwen Rijksweg reed en waarin te Overschie nog een vrouw moest hebben ge zeten, die halverwege uit den auto hangen de, zoo hard had gegild, dat de weinigen die den wagen voorbij hadden zien stuiven, on middellijk aan een vreeselijk drama dachten. Tot degenen, die den auto even hadden ge zien, behoorden eenige Roode Kruismen schen, die onder Overschie een post hebben, om bij de vele ongelukken, die op den rijks weg plaatsvinden, direct hulp te kunnen ver- leenen. Hoewel de hulpvaardigen de gillende vrouw gaarne uit haar benarde positie zou den hebben verlost, kregen zij daartoe geen gelegenheid, want de auto bleef in een razen de vaart doorrijden. Toch sprong één van de Roode Kruismenschen op een fiets om den wagen te achtervolgen. Nabij de Bleydorp- brug, waar de bestuurder van den auto hel achterlicht doofde, verloor de achtervolger den wagen echter uit het oog, doch gelukkig had hij nog juist het nummer van den auto gezien, zoodat de politie van Overschie, aan wie de man het gebeurde mededeelde, spoedig wist dat men te doen moest hebben met een auto uit Oegstgeest. Maar het voornaamste, n.I. wat zich nu eigenlijk in den auto had afgespeeld of nrsschien nog wel zou afspelen, wist men niet. Sommigen dachten aan een poging tot moord. Ook de politie dacht aan het egste en met groote voortva rendheid stelde zij onmiddellijk alles in het werk om den bewusten auto met 'het slachtoffer" op te sporen. De poltie te Rotterdam, Schiedam, Hillegersberg werd gewaarschuwd, terwijl het nummer en een vaag signalement van den auto ook nog werden doorgegeven aan de n.aerchaussee te Moerdijk, voor het geval de daders naar oord-Brabant of over de Belgische grens zouden trachten te ontvluchten. Intusschen bleef men te Overschie in de sPanni.n£- Heel wat menschen, die dicht bij den rijksweg wonen en door het ™fher']^p^€gl1 Ult hun slaap waren wakker geschrokken, waren naar buiten gekomen en groepten nu voor hun woningen bijeen om kon z ?nar "h'i m£"ke" "het" £ew€est kon zijn. Het was reeds ver na het mid dernachtelijk uur, toen de politie te Over schie uit Rotterdam bericht kreeg, dat men daar den gezochten auto op den Coolsingel voor een dancing had gevonden. Van den bewaker had men vernomen, dat er twee heeren en één dame waren uitgestapt Hoewel de rechercheurs natuurlük nu spoe dig den eigenaar van den auto zouden heb ben kunnen vinden, bleven zij wachten op het moment dat de dancing zou worden gesloten, om dan het drietal te arresteeren. Inderdaad ve-schenen kort na het sluitingsuur de twee bewuste heeren in gezelschap van de dame die onmiddellijk door den bewaker werden herkend. De rechercheurs schoten toe en een kwartier later zat het drietal op het politie bureau te Overschie, waar het gezelschap aan een streng verheor werd onderworpen P De politie wist nu spoedig, dat zij te doen had met een echtpaar en een vriend uit Tn naburige gemeente, die samen uit waren De echtgenoot had achterin den wagen ^zeS nmevr^w ^n, „aast den vriend dk den auto bestuurde. Om een of andere'reden SS dratf!eri-n deling ZÓÓ driftig geworden, dat hij zijn vrouw een aantal stevige klappen had toegediend. Zij was daar K n. ue vriend had de vrouw noe* iukt inm dr!fth;r,JP€n en..k"nnen vasthouden, tot de driftbui van mijnheer over was. Toen wareS ze samen naar de dancing gereden waar de twist werd afgedronken ar de echïrPS€ V°Td in het onderlinge verbaal den driftigen^eer "geheel Van De R. K. fooneelvereeniging „St. Ad-lv tus" te Egmond aan den Hoef gaf in dg van de Prins Hendrik Stichting alhier vq rustende zeelieden een opvoering van^ tweetal tooneelstukken. ïei> Allereerst werd opgevoerd „De Roman een krantenjongen". Dit werd vlot en goed gespeeld. Een dankbaar applaus aan*!*' eind van elk bedrijf bewees dat het stuk ka de oudjes in den smaak viel. Daarna werd nog een een-actertje voor h voetlicht gebracht, dat danig op de lachspier, werkte. Ook dit werd goed vertolkt. Na afloop nam de directeur van de Pr' Hendrik Stichting, de heer J. H. van den Bert het woord en dankte de leden van de tooneaf' vereeniging hartelijk. Het was de eerste kee dat deze tooneelvereeniging in de stichting op' trad. De directeur hoopte namens alle aanw»! zigen dat het niet de laatste maal zou rijn. DE TEELTREGELING VOOR RUNDVEE. Op grond van de thans vastgestelde rumj. veeteeltregeling is het aantal toe te lat» vaarskalveren voor 1934 bepaald op 350.000- het aantal toe te laten stierkalveren on 60.000. De toewijzing van deze toe te lafen aantallen over de districten, in welke door de gewestelijke rundveecentrales het land is verdeeld, zal plaatsvinden door de geweste. lijke centrales, waarbij wordt rekening ge. houden met beoordeeling van de bedrijfsom- standigheden. op grond van de gegevens der veetellingen in 1933 plaatsgehad hebbend en in 1934 te houden. Van het bovenvermeld aantal van 410.000 toe te laten kalveren zijn aan de hand van het regelingsplan aan Noordholland toegewezen 22.362 vaarskalveren en niet-geregistreenfe stierkalveren, totaal 24.602 stuks. geen KORTE BERICHTEN. Zaterdagnacht is ingebroken in een koffiebranderij op de Lijnbaansgracht en in het hoekhuis Heerengracht—Raadhuisstraat te Amsterdam. In beide panden werden de brandkasten geforceerd. Bedragen resp. van 60 en 300 werden gestolen. Uit een perceel aan den Amsteldijk te Amsterdam zijn een gouden met diamant be zette damesring, ter waarde van 1000, en 120 bijbebche platen, ter waaide van 1100 ontvreemd. (Ongecorrigeerd.) BELEEDIGING VAN MINISTER DONNER. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Bezier heeft heden geconclu deerd, tot verwerping van het beroep van den oud-rijks-accountant R. H. te Hillegersberg, die wegens beleediging van den toenmaligen minister van justi tie in een van zijn „open brieven" door het Hof te Den Haag is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Arrest 19 Februari. Tijdens een nationaal-socialistische vergade. ring, waar de Deensche fascistenleider Lembk* het woord zou voeren, kwam het gisteravoid te Köge in Denemarken tot een ernstige vechtpartij tusschen nazi's eenerzijds en soc^ democraten en communisten anderzijds. D* communisten slaagden erin zelf het spreekge- stoelte te bezetten. Bij de vechtpartij welke vervolgens ontstond, werd de spreker vrij ernstig mishandeld. Vlaggen met hakenkrui sen werden afgerukt. De politie maakte te* slotte een einde aan het gevecb' Uit Berlijn wordt vernomen, dat Dimitrof ia de gevangenis te Leipzig ziek zou zijn. Van de zijde van de gevangenisartsen te Leipzig werd op verzoek om informatie een geruststellende verklaring gegeven en medegedeeld, dat Dimi trof lijdt aan een lichten aanval van bronchitis, welke voornamelijk is veroorzaakt, doordat hij te veel sigaretten heeft gerookt. DE CORRUPTIE AAN HET ABATTOIR TE ROTTERDAM. Geen nadere mededceling op last van burgemeester. De hulpkeurmeester, die Woensdag zijn gearresteerd naar aanleiding van de corrup- ties.di e zij zouden hebben gepleeg-d in dienst van het abattoir zijn naar het Huis van Be waring overgebracht. Tegen de hulpkeurmeesters W. de H., H. K zal eveneens een vervolging worden inge- en C. v. d- W., die nog niei zijn aangehouden, steld. Zaterdagmorgen zou de politie aar de ver tegenwoordigers van de dagbladen nadere mededeelingen omtrent de onregelmatigheden aan het abattoir doen maar un last van den *-"v- Trrr*»" Vc "V Je ze mededeelingen niet worden veisueKt Op den sneltrein WeenenAgram werd hedenochtend tusschen de stations Rann e* Gurkfeld nabij Belgrado een aanslag gepleegd, welke ernstige gevolgen heeft gehaï De aanslag geschiedde hedenochtend te W minuten voor 6. Een bom ontplofte onder ee# wagon BerlijnSusjak. De wagen vloog k brand en werd totaal vernield. Ook de achter dezen wagon gekoppelde slaapwagen werd ernstig beschadigd. In den wagon bevonde* zich vier reizigers 2e klasse, van wie drie d** dood in de vlammen vonden. De vierde werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in R*®1 vervoerd. Deze gewonde is de arts Dr. -!®1 hann Fritsch uit Weenen. De drie verkoolde lijken werden uit overblijfselen van den verbranden wagon borgen. Nadat de vernielde wagon en d* slaapwagen waren afgekoppeld, kon de tra» met groote vertraging naar Agram doorrijden. Opgemerkt wordt, dat deze aanslag hee" plaats gehad op den dag van de opening daf conferentie der Kleine Entente te Agram. EEN PETITIE TEGEN DEN OORLOG. In den vorm van een reuzen-boek- Verschillende vredesorganisaties in Vereenigde Staten hebben de verzamel^ handteelteningen voor een petitie voor ont wapening, die tot den Volkenbond zal w°*" den gericht, verzameld in een enkel boe*" deel, dat thans in de etalage van een da groote warenhuizen te New York is i plaatst en binnenkort naar Genève zal wor den gezonden, om geplaatst te worden t het archief van den Volkenbond. Het bo heeft een hoogte van 2.50 Meter, een n van ongeveer 1.70 Meter en een dikte va ruim een meter. Het weegt ongeveer duizen kilogram. DE POSTVLUCHTEN. Dt Kwartel is op thuisreis te Basra .«nd. g«'

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8