Aqmda SBiwtenCand T^swmciaal Hieuw* Jhi&Ücaties lüeec&ecicht £aatste berichten Rechtszaken Radionieuws ALARMEERENDE BERICHTEN OMTRENT DE N. S. B. Communist stelt vragen. VERKEERSONGEVALLEN Doodelijk ongeval op den Afsluitdijk. WAARSCHUWING HONDENBELASTING. HEILOO. HINDERWET. HINDERWET. Voor bijzonderheden zie biljetten en stadsnieuws van hedenavond. De brandstichter in het Mak kershuis te Medemblik veroor deeld tot een jaar en tien maanden, met aitrek van voor arrest. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Een jaloersch moederhart (dram.); tweede hoofdnummer Met het vangnet door Afrika (expeditiefilm). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning film Met het vangnet door Afrika. Toegang elke leeftijd. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De mummie (avonturen), hoofdrol Boris Kar- loff. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer On sterfelijke liefde (rom.), hoofdrollen Norma Shearer en Frederic March; extra nummer Ontvangst nieuwe burgemeester. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 23 Januari. 8 uur, Parkzalen te Hoorn, opvoering re vue Stoppen we? Nee!! door Hoorn's Revue gezelschap. 8 uur, Harmonie, film- en voordrachten avond Bond voor Staatspensionneering. HET KERKCONFLICT IN DUITSCHLAND. Duurt nog steeds voort Het kerkconflict in Duitschland, tenge volge van de met kracht uitgevoerde gelijk schakeling der kerk duurt nog steeds voort. Nog steeds worden predikanten en geestelij ken, die zich niet bij den nieuwen koers wil len neerleggen, geschorst, vooral in Saksen, terwijl verscheidene geestelijken die in scherpe vormen critiek oefenden, werden ge arresteerd. Naar ons wordt medegedeeld, heeft het Tweede Kamerlid de heer Schalker aan den voorzitter van de Tweede Kamer verlof gevraagd, onderstaande vragen te mogen richten tot den minister van justitie: lo. Heeft de minister kennis geno men van de publicaties in het dagblad „de Tribune", van 22 Januari 1934, als mede van de bij deze vragen door on- dergeteekende overgelegde documenten, betreffende een door fascistische elemen ten beraamden spoorwegaanslag. 2o. Is de minister niet van meening, dat deze feiten en de door A. A. Mussert als leider van de N. S. B. in zijn inter view met het dagblad „de Telegraaf" van Woensdag 10 Januari 1934 uitge sproken verwachting van spoorwegon gelukken in de laatste toekomst, ernsti ge verdenking wekken, dat de N. S- B. in deze plannen is betrokken. 3o. Welke maatregelen denkt de mi nister te nemen, om de bevolking voor het gevaar, dat blijkens al deze feiten van de zijde der fascistische organisa ties dreigt, voor de toekomst te vrij waren. HANDELSVERKEER BELGIE—HOLLAND. Commissie samengesteld Sedert eenigen tijd worden aan het ministerie van buitenlandsche zaken te Brussel besprekingen gevoerd tusschen een Nederlandsche en een Belgische e- legatie ter regeling van aangelegenheden het handelsverkeer tusschen beide lan den betreffende. Leider van de Nederlandsche delegatie is de heer A. T. Lamping. De Belgische delegatie staat o. 1. v. den heer Suttens, directeur van de handelsafdeeling van het Belgische ministerie van buiten landsche zaken. Van Luxemburgsche zijde maken drie hoofdambtenaren deel uit van de dele gatie. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Drie jongelui, resp. 21, 27 en 21 jaar, te Den Haag hebben gedurende twee nachten per auto een tocht door Statenkwartier en Duinoord aldaar gemaakt, zich onderwijl „vermakend" met straatklinkers door ruiten te gooien. De politie heeft het drietal gear resteerd en den auto in beslag genomen. WEER EEN INBRAAK TE OSS. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oss weer ingebroken. Onbekend gebleven personen hebben zich toegang verschaft tot het perceel van den slager P. J. Jansen aan de Verlengde Heuvelstraat in het centrum van Oss. Eenige surveilleerende agenten, die bemerkten dat de garagedeur van J. op een kier stond, ontdekten de inbraak. Er is een hoeveelheid worst, hammen, be nevens eenig geld gestolen. In verband met deze inbraak werd bij eenige personen een huiszoeking verricht. SPORTFONDSENBAD TE HAARLEM. De N.V. „De Sportfondsen" heeft gister aanbesteed den bouw van een Sportfondsen- bad in het Frederikspark te Haarlem. Ingeko men waren achttien inschrijvingen. Hoogste was N.V. Alg. Bouwonderneming „Albouw", Breda, voor 258.480; laagste firma Sieme rink en Reehuis, Wierden, voor 208.800. VECHTPARTIJ TE OSS. Vechtende broeders. Zondagavond heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen de gebroeders S. te Berghem bij Oss, waarbij beiden werden ge wond. C. S., die aan den provincialen weg aldaar een café exploiteert, kreeg om acht uur 's avonds bezoek van zijn broer, den ar beider H. S., die in beschonken toestand ver keerde. De verstandhouding tusschen de bei de broers laat veel te wenschen over. Ook nu begon H S. weer onmiddellijk na zijn komst in het café met zijn schoonzuster te twisten. De herbergier verwijderde den onruststoker uit de herberg. Eenigen tijd later keerde H. S. echter het café terug. Hij was nu met een bijl gewa pend en nam een dreigende houding aan. Weldra ontstond een hevige vechtpartij tus schen de beide broers. De caféhouder tracht te zijn aanvaller met een ijzeren staaf op een afstand te houden. Het gelukte hem hiermee zijn broer den bijl uit de handen te slaan. H. S. greep echter een mes uit zijn zak en stak hiermede den caféhouder in den rug. De kas telein bracht zijn tegenstander hierop eenige hevige slagen met den ijzeren staaf toe en wist hem ten slotte buiten de deur te krijgen Spoedig was een dokter aanwezig, die eer ste hulp verleende. De caféhouder had een diepe steekwond in den rug opgeloopen, ter wijl zijn broer verwondingen aan hoofd en armen had bekomen, welke met den ijzeren staaf waren toegebracht. De gemeentepolitie heeft van het gebeurde proces-verbaal opge maakt. HET IJS OP HET IJSELMEER. Hedenmorgen is de salonboot Holland van de reederij Verschure Co., geassisteerd door den ijsbreker Daniël Goedkoop, in de haven van Lemmer binnengeloopen. Hoewel de reis door het ijs nogal belemmering on dervond, hoopt men, zij het dan ook niet regelmatig, den dienst AmsterdamLemmer te kunnen blijven onderhouden. COLLECTIEF ARBEIDSCONTRACT SIGARENINDUSTRIE OPGEZEGD. Heden hebben de beide patroonsbonden in de sigarenindustrie aan de vier tabaksbe werkers-organisaties het collectief arbeids contract opgezegd per 1 Februari, zoodat het op 1 April afloopt. De thans geldende loonen en arbeids voorwaarden worden ook na 1 April ge handhaafd totdat wijziging noodzakelijk zal zijn. LIJK GEVONDEN. Reeds in Juli verdronken? Zondagmiddag waren eenige personen op het eiland Rozenburg op de z.g. buitengor zen aan het jagen, toen zij een lugubere ont dekking deden. Tusschen 't riet vonden zij het in zeer ver ren staat van onbinding verkeerende lijk van een manspersoon, alleen gekleed met een roo- de sportbroek. Blijkens dit kleedingstuk verder was geen herkenning meer mogelijk is dit het stoffelijk overschot van J. Leen hof te Rotterdam, die op 9 Juli 1933 te Oost voorne bij het baden in de Maas is verdron ken en wiens lijk nog niet was aangespoeld. NATIONALE LANDSTORM COMMISSIE. Een afzonderlijk korps opgericht voor bewakingsdienst bij mobilisatie ter beveiliging tegen sabotage en oproer. Naast de werkzaamheden, welke de Natio nale Landstorm Commissie verricht ten be hoeve van het instituut van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm en van de Nationale Noodhulp Organisatie, ontving zij aan het begin des jaars het verzoek van den minister van defensie, om uit de vrijwilligers van den 2den ban van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm (d. z. de oudere, niet meer dienst plichtige vrijwilligers) een afzonderlijk korps te willen samenbrengen, welks leden zich be reid verklaren, om bij een eventueele legermo- bilisatie ten hoogste 10 dagen onder de wa- 3enen te komen tot het verrichten van bewa kingsdienst in die belangrijke centra, welke alsdan dienen te worden beveiligd tegen sa botage en oproer. De veelvuldige uitingen, die in de laatste tijden van verschillende revolutionnaire zij den werden vernomen en welke wijzen op het voornemen, om een eventueele legermobi'isa- tie door middel van gewelddadigheden te willen verstoren, hebben de regeering ertoe gebracht tegenmaatregelen voor te bereiden, onder welke het oprichten van een bewa kingskorps uit den 2den ban van den Bij- zonderen Vrijwilligen Landstorm een voor name plaats inneemt. In overleg met de gewestelijke ccmmissiën heeft de Nationale Landstorm Commissie aan de regeering in deze belangrijke aangelegen heid haar vollen steun toegezegd. Dit bewakingscorps is thans opgericht. De Nationale Landstorm Commissie en haar organen blijven aan de verdere aanwer ving van de 2de-banners voor dit doel haar bijzondere aandacht wijden DE TELEFOONSTORING TE AMSTERDAM DE 3'S WORDEN AANGESLOTEN. Naar opheffing der storingen. De directeur van de Amsterdamsche Ge meentetelefoon deelt mede, dat de werkzaam heden aan den hoofdverdeeler van de telefoon centrale aan den hoofdverdeeler van de tele fooncentrale aan de Spuistraat thans zoover gevorderd zijn, dat begonnen kan worden met het intrekken en soldeeren van de rangeerdra den, welke noodig zijn voor het in bedrijf stel len van de kabels tusschen die centrale en de andere centrales. Dit werk moet gereed zijn voordat de centrale 4 wordt ingeschakeld. Dientengevolge zullen waarschijnlijk nog in den loop van deze week alle nog gestoorde abonne's, die een nummer hebben, dat met een drie begint, successievelijk weer kunnen tele- foneeren. In elk geval zal onvoorziene om standigheden voorbehouden zulks in het begin van de volgende week het geval zijn. DE REORGANISATIE VAN HET RIJKSTUCHT- EN OPVOEDINGSWEZEN. De heer W. Luberti, voorzitter van den Oentr. Ned. Ambtenaarsbond heeft Zaterdag geïnstalleerd een commissie, welke tot taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar de vraag in hoeverre de met ingang van 1 Januari 1933 tot stand gekomen georgani- satie van het rijkstucht- en opvoedingswezen met het belang der tuchtopvoeding in over eenstemming is te brengen. LEGATEN. Wijlen de heer J. de Vries te Zuidhorn heeft gelegateerd vrij van rechten en kosten een bedrag van 12.000 te verdeelen onder het Chr. Blinden-instituut Bartimeus Zeist; het Chr. Doofstommen-instituut Effa- tha te Voorburg; de Evangelisatie van Geref. kerken van Brabant en Limburg; Soema-zending; de Geref. kerken van Olde- kerk en Zuidhorn; de Diaconie van de Geref. kerk van Zuidhorn; de Evangelisatie in Gro ningen; de Theol. School te Kampen; de stichtingen te Wageningen; het Geref. Trac- taatgenootschap Filippushet Ned. Bijbelge nootschap; het sanatorium Sonnevanck te Harderwijk; de Ver. tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Nederland en de medische en de wis- en natuurkundige faculteit van de Vrije Universiteit. Gisteravond heeft de bestuurder van een personenauto, oie over den afsluitdijk van Frksland naar Wieringen reed, op den weg aangetroffen een vernield motorrijwiel, waar naast ten manspersoon in bewusteloczen toe stand lag. Inzittenden van den auto namen den man in den wagen mee naar den Oever op Wieringen Toen zij daar in een café wa ren aangekomen, herkende men den mar. ter stond. Hij bleek te zijn de pl.m 40-jarige aan nemer Juisbng. wonend te Wieringen. De man, die even het bewustzijn herkreeg, is nog vooreiat een dokter hem eenige hulp kon ver kenen aan zijn verwondingen overleden. De ongelukkige laat een vtouw en twee kinderen achter. Vermoedelijk is de man met zijn moior tegen een op den dijk staanaen aanhang wagen, welke onverlicht was gereden, met het noodlottig gevolg. KORTE BERICHTEN Woensdagavond zal in Twee Steden Pa lace te 's-Gravenhage het vijgen-twintig jarig bestaan van de christeiijk-historische feestelijk herdacht worden. unie De houders van honden worden er aan herinnerd, dat de aan hen verzonden aangifte-formulieren binnen 14 dagen na ontvangst ingevuld en onderteekend moeten zijn terugbezorgd ten kantore Langestraat 87 boven, alwaar bij aan gifte voor eiken hond een penning wordt uitgereikt. Indien geen aangifte-formulier is ont vangen, of indien men in den loop tan het jaar belastingplichtig wordt, dan moet aangifte ten kantore voornoemd binnen 14 dagen geschieden. Bij het niet of niet tijdig doen van aangifte wordt een aanslag opgelegd verhoogd met het viervoud daarvan. Ook indien geen hond meer wordt ge houden, moet het ontvangen aangifte formulier worden ingevuld en terugge zonden. Alkmaar, 23 Januari 1934. De Gemeente-controleur, SCHIERBEEK. naar waarnemingen, verricht in den morpe„ van 23 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt. et- Gistermiddag viel het 3-jarig zoontje van den heer G. P. alhier voorover in een grep pel, die als riool gebruikt wordt. Een toeval lig passeerende dorpsgenoot wist de kleine nog juist bijtijds op den veiligen wal te halen. Hij was reeds geheel in het rioolvuil verdwe nen. De schrik en een grondige schoonmaak bleven gelukkig nog de eenige gevolgen van dit gevaarlijke ovantuur. (Ongecorrigeerd.) BR1TSCHE MARINECONFERENTIE TE SINGAPORE. Conferentie aan boord van de „Kent"; Engelsche vrees voor aanval in de Pacific; garanties voor Nederlandse h-In- d i Hedenmorgen is te Singapore aan boord van den kruiser „Kent" een conferentie be- onnen van Britsche-, Australische- en Nieuw Zeelandsche admiraals en andere militaire autoriteiten ter bespreking van verschillende kwesties van gemeenschappelijk belang voor de zee- en luchtstrijdkrachten van het Brit sche Rijk in Indië, Australië en Nieuw-Zee- land. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek mei bijlagen van de N.V. Alkmaarsche Manufacturen- handel Vroom en Dreesmann, alhier, om vergunning tot het oprichten var. een banketbakkerij, met plaatsing daarin van 2 gasovens en electro-motoron van 1/3 P.K., voor het in werking stellen van diverse machines, in het perceel LAAT Nrs. 123/143. Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINSDAG FEBRUARI as., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht op de secreta rie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 23 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N. V. Ned. Fabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen, vh. W. HOO- GENSTRAATEN Co., alhier, om vergunning tot het uitbreiden van hare fabriek door het bijplaatsen van een electro-mctcr van 10 P.K., in het perceel FABRIEKSWEG nr. 16. Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINSDAG 6 FEBRUARI a s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie. dagen vóór geme'den dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingeko men schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 23 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. CARNAVAL T. O. P. 2ÜHTERÜHG 10 F éiBR. in de harmonie. De besprekingen worden gevoerd aan boord van de „Kent", die op de reede van Singapore voor anker ligt. Zij zullen onge veer een week duren en worden gehouefcn onder strikte geheimhouding. Aan de besprekingen wordt o.a. deelgeno men door den commandant van het schier eiland Malakka en den opperbevelhebber der te Singapore gedetacheerde troepen, aange zien speciaal gesproken zal worden over de positie van Singapore en de samenwerking der verschillende deelen der Britsche strijd krachten in de Pacific. Naar verluidt, staan de besprekingen on der leiding van den Britschen maarschalk- Lord Allenby, die per vliegtuig uit Java te Singapore zou zijn gearriveerd en wiens deelneming aan de besprekingen men ge tracht zou hebben geheim te houden. Ook om trent het doel van Lord Allenby's bezoek aan Nederlandsch-Indië doen allerlei geruchten de ronde. Men verklaart, dat Groot-Britannië uit bezorgdheid voor een Japanschen aanval in de Pacific met Nederland wil samenwerken voor defensieve doeleinden. Groot-Britannië zou o.a. Nederland het Nederlandsch bezit van Oost-Indië willen garandeeren. Van andere zijde wordt verklaard, dat ook de kwestie van verdediging van Australië en Achter-Indië uitvoerig aan boord van de „Kent" zal worden besproken. Geruchten in de Japansche pers, dat er reeds een geheim defensief verdrag tusschen Engeland en Nederland zou bestaan, zijn juist dezer dagen door de Nederlandsche regeering officieel tegengesproken. Te Singapore zijn momenteel behalve de 'i nt- no£ 'W€e kru'sers, een vliegtuig-moe derschip, twee torpedojagers, een hulpvaar- tuig en eenige duikbooten bijeen. De conferentie aan boord van de „Kent'' is oorspronkelijk een der bijeenkomsten, die elk jaar zouden worden gehouden en waarmee in 1921 werd begonnen. Inmiddels zijn deze be sprekingen in zeven jaar niet gehouden. DE MOORD TE HAELEN. Vo°r diefstal van een rijwiel drie jaar geëischt. °nAr Sroote belangstelling van de zijde monrkrhi 'ki iWeid ^euen voor de Roer- de lÏÏ2.dP! Cen aanvan'g gemaakt met ae behandeling van de zaak tenen P G van Rooy uit Neöcrweert. ver Jachtman moSd'op teHaetn inl na5htJan 7 °P 8 October 1.1. B aan A» (H,] zou 'Jit het café van B. aan de Swalmerstraat te Roermond een Snaar' Haekf^Sgev^officiewan Hierna werd een begin gemaakt met dc u't Lüdengdië'de Se op I JijpSs^ ta ~dit ^dium'd'aa'rïoe''nog^"niet het lijk had verricnt. Deze verklaarde, dat h i1 den verslagene had aangetroffen met een eind cludeerde, dat er geen"worst-TihL^ Dla°?~ I ?PseIe£de s,raf oa-: Voor de V.A.R A. koes- verhoord W€"&I nk*.K™.**. W1*- Een Hoogste barometerstand 782,1 mM. te Danzig. Laagste barometerstand 741,7 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Januari: Meest zwakke Zuidelijke tot Zuid-Ooste- Iijke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer: lichte tot matige vorst 's nachts; over- dag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Weeroverzicht. Het hooge drukgtbied is een weinig Oost waarts getrokken, maar breidt zich op het oogenblik weer over Schotland en Zuid- Noorwegen en de laatste depressie trekt naar het Noordoosten af. De volgende is op de Oceaan vrij diep geworden, maar maakt den indruk naar het Zuidoosten te trekken zoodat voorloopig de vorstkansen stijgen. Op het vasteland is het gebied van vorst uitgebreid en in Polen werd de vorst streng. In Scandinavië verdween het gebied van strenge vorst, maar in Zweden breidde de lichte vorst zich weer uit. Op de Britsche eilanden is de temperatuur iets gedaald. Op IJsland viel vorst in. De storm aan de Brit sche kust is opgehouden, maar er valt in het Westen nog lichte regen. Aan de kust van Noorwegen regent het, bij storm uit Zuid- west en wordt zelfs onweer gemeld. Het vas teland heeft veel windstilte met ochtendmist in West- en midden-Frankrijk en in Duitsch land. In de hoogere luchtlagen boven Noord- Duitschland is de temperatuur tot 1700 M hoogte boven het vriespunt gestegen. In de Zwitsersche bergen vriest het nog flink. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 23 Januari. Uitspraken van 12 en 16 JanuarL Wilhelm Wilken, Medemblik, in voorarrest, opzettelijke brandstichting in het „Makkers huis aldaar, 1 jaar en 10 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. Het primair ten laste gelegde feit, opz. brandstichting ten einde anderen te bevoordeelen, werd bewezen ge- acht Simon Frans v. V. en Lambertus B., Alkmaar, thans gedetineerd, diefstal onder verzwarende omstandigheden, le verd. 1 jaar en 6 maanden, en 2e verdachte 8 maanden gevangenisstraf. Hendr. Theodorus K., Alkmaar, gedetineerd en Joh. Petr. B., Alkmaar, heling, le verd, 8 maanden gev., 2e verd. vrijgesproken. Corn. St., schilder, Amsterdam, diefstal ge pleegd te Avenhorn, 5 maanden gev. voorwaar delijk met 3 proefjaren. J. P. van N., caféhouder Helder, hooger be roep overtreding politieverordening. Behande ling geschorst. Alb. Petr. Joh. van W., Helder, gedetineerd, rijwieldiefstal, 10 maanden gevangenisstraf. Adr. Petr. Gr., Heiloo, gedetineerd, poging tot diefstal met braak. Nader onderzoek de last. Arie B., caféhouder Texel, misdr. art. 250 bis wetboek van strafrecht, gepleegd te Den Hel der. 10 maanden gevangenisstraf. DE STRAFMAATREGEL TEGEN DE V. A. R. A. De A.V.R.O. en de N.C.R.V. hebben, naar de Tel. verneemt, aan den minister van bin- nenlandsche zaken medegedeeld liever geen gebruik te maken van den zendtijd die Zater dag a.s. vrij komt als gevolg van de aan de V.A.R.A. opgelegde straf. Uit den aard der zaak kwamen voor toe wijzing van den aan de V.A.R.A. ontnomen zendtijd de A V.R.O. en de N.C.R.V. in aan merking, aangezien de K.R.O. Zaterdag de beschikking over de korte golf heeft. De radioraad heeft gister tot laat in den avond vergaderd in verband met het advie3 dat hij den minister moet uitbrengen over d:- verdeeling van den op Zaterdag a s vrij ko menden zendtijd. Omtrent het verloop der be sprekingen en een eventueele beslissing kon den nog geen mededeeüngen worden gedaan, Persstemmen. De N. R. Cf. zegt over de aan de V A R A. VALSCHE STEMPELS. Ter ontduiking van de crisiswet. varkens- Drie boeren, woonachtig in de nabiihei,-! van Amersfoort, hadden, ter ontduiking do varkenscrisiswet rr^Km«ii, gebruik gemaakt van van valsche stempels. de^egMo/resp'^vijf'maanden00^^^ 40 dag™20" b0C'e 40 da«"- ™7S"oï gel/er^ &3S7lAPTrfur' onderscheiaelijk vijf maanden Amste"lain een maand gevangenisstraf maa' en Arrest over 14 dagen dergelijke, politiek gekleurde vereeniging be hoort o.i. zelfs in het geheel niet in den omroep. Maar als er gestraft moet worden, straffe men niet onrechtvaardig en mete men zeker niet met twee maten. Dit is de geest van het vonnis van Leipzig, maar niet die van den Nede-lancischen rechtsstaat. Wij hopen derhalve, dat de minister van binnenlandsche zaken zijn sanctie aan den maatregel van de Radio controle commissie zal willer onthouden. In de Middelb. Crt lezen we: „Wij achten deze 5 minuten stilte zeker ge motiveerd; indien wij zelf voor den microfoon hadden gestaan, en wij zouden dit volkomen onverwachte bericht als een bliksemstraal u't helderen hemel den Nederlandsch en aether in hebben moeien slingeren, wij zouden zelf waarschijnlijk evenzoo gehandeld hebben als de V.A R A. onnoeper deed".

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2