^Binnenland Staatsloterij BILJARTWEDSTRIJD URSEMOTERLEEK. Eibernest lieten een behoorlijke partij korfbal zien. De Hagena 53. De stand luidt: Deetos H.K.V. Het Zuiden H.S.V. Fluks Rozenburg Ans Eibernest D.K.C. 9 10 13 11 11 9 9 10 wonnen tenslotte met 0 0 41—14 18 1 2 37—22 15 1 5 50—37 15 1 4 35—29 13 1 5 31—34 11 1 5 18—23 7 1 7 16—35 3 0 10 14—48 0 Het Oosten. O. K. V. 3X. O. K. V. terreinafkeuring niet door. 2 ging wegens Afd. A. Onder Ons weerde zich geducht tegen 't Overschotje en slechts met groote moeite wonnen de bezoekers met 3—2. De strijd tus- schen de twee gegadigden voor de eerste plaats, EkcaHellas, leverde, evenals de eerste ontmoeting, 'n 4—1-zege voor Ekca op. De „lijders" Be Quick bezorgden de leiders Z.K.C. nogal moeite. Met rust stond Be Quick zelfs met 10 voor. Na de hervatting werd Z.K.C. sterker en het einde kwam met 31 voor Z.K.C. De stand luidt hier: Z.K.C. 10 9 I 0 36—13 19 Ekca 9 7 1 1 29—10 15 't Overschotje 9 4 2 3 22—18 10 Hellas 7 4 O 3 17—15 8 Vada 10 4 0 6 21—27 8 Onder Ons 10 3 1 6 25—31 7 Rapiditas 8 1 1 6 17—34 3 Be Quick 9 I 0 8 6-25 2 Afd. B. Achilies verloor met groote cijfers (61) van het bezoekende Naas. Rigtersbleek stelde op eigen grond tegen H.K.C. teleur en ver loor met 21. Wit-Blauw had een productie ven bui. In de voorgaande 10 wedstrijden scoore zij slechts 8 doelpunten. Thans vond zij tegen A.K.C. zes maal den korf, waarte gen de bezoekers geen enkel doelpunt stelden. Intusschen baat deze fraaie overwinning niet veel, daar ook H.K.C. twee punten rijker werd. De groote strijd D.O.S.—Zwart-Wit werd een overtuigende overwinning voor D. O.S. (4—0). Er zal veel moeten gebeuren a's het kampioenschap den Enschedeeërs thai» nog ontgaat. De stand luidt: D.O.S. 10 8 0 2 35-7 16 Naas 12 7 2 3 38—16 16 Zwart-Wit 12 7 2 3 26—24 16 H.K.C. 10 3 1 6 10—21 7 Achilies 6 2 2 2 9—13 6 Rigtersbleek 8 2 2 4 18—13 6 A.K.C. 9 2 2 5 16-29 6 Wit-Blauw 11 1 3 7 14—43 5 West. 3e kl. B. Oosterpark kwam door een 72-overwin- ning op Hercules II weer een stapje dichter bij het kampioenschap. Kracht en Vlugheid I behaalde een verdienstelijke 42-zege op D. V.D. II, waardoor de Alkmaarders zich op de 3e plaats nestelden. De stand luidt hier: Oosterpark 8 8 0 0 46—12 16 Oosterkw, 7 4 1 2 17—20 9 K.V.K.V. 7 3 1 3 19—25 7 Haarlem 6 3 0 3 21—15 6 K.C.N. 7 2 0 5 20—24 4 Hercules II 7 1 2 4 16—28 4 D.V.D. II 8 2 0 6 17—32 4 ONZE KORFBALLERS. D.D.V. II (A'dam)K.V.K.V. I 2—4. Snelle en fraaie partij korfbal. 21-Achterstand in de tweede helft omgezet in 42-overwinning. Onder leiding van scheidsrechter de Lara stelde K.V. zich met 1 invaller voor Jong- bloedt, waarvoor Haasbroek inviel, op. D. V. D. is volledig. Onmiddellijk na den uitworp ontwikkelde zich een snel spel en het bleek dat de D. V. D.-aanval, vooral op afstand, buitengewoon gevaarlijk was. De K. V.-verdediging liet aanvankelijk op afstand den Amsterdam mers wat te veel vrijheid, en de K.V.-korf was enkele malen in ernstig gevaar, als en kele verre schoten op of tegen den mand ko men. Gelukkig zag dé K .V. verdediging het gevaar én doelpunten bleven dan ook voor- loopig uit. De K.V.-aanval was eveneens voortdurend in actie en verschillende door braken volgden. Ook hier bleef succes uit. Het spel golfde zoo geruimen tijd op en neer. De Amsterdammers benutten ten slotte een kleine kans op fraaie wijze (10). K.V. deed er een schepje op en een krachtig offen sief volgde. Enkele schoten kwamen op den rand. Tenslotte kreeg v. Beek na een mooie combinatie den bal vrij onder den korf en de gelijkmaker is daar. (1—1). Ook na de vak- wisseling hetzelfde snelle gelijk op en neer gaande spel. Kort voor het einde der eerste helft nam D. V. D. met een niet geheel vrij schot de leiding (2—1). In de resteerende minuten kwam K. V. nog even in de meer derheid, doch veel geluk hebben de Alk maarders in deze periode niet, als kort na elkaar een 4-tal schoten van den korf aftel len. Rust 21 voor D. V. D. Direct na de hervatting zette K. V. er al les op om gelijk te maken. Enkele vlugge aanvallen volgen en binnen twee minuten krijgt Reijnen den bal vlak voor den korf vrij gespeeld, welke kans hij zuiver benutte. (22). In de derde opstelling is K.V. iets in de meerderheid en de aanval kreeg veel werk. Vooral mevrouw OffenbergSchui tenmaker en mej. de Jong braken enkele ma len fraai door. Aan den anderen kant ble ven de Amsterdammers vooral op afstand gevaarlijk. Geruimen tijd bleef de stand on gewijzigd tot ongeveer 20 minuten voor het einde het keerpunt in den strijd kwam. v. Wieringen had een schitterende kans geheel vrij onder den korf, doch op ongeoorloofde wijze werd hij door een D. V. D.-heer gehin derd. Een straf wirp wordt toegekend. Onbe rispelijk schoot aanvoerder Offenberg den vijfmeterworp in. (3—2). Thans zag K.V. de overwinning voor zich. Het tempo werd opgevoerd en 10 minuten voor het einde scoorde v. Wieringen het vierde doelpunt. (42). In de beginopstelling deed D. V. D. nog eenige heftige pogingen om den achter stand in te loopen, doch de K. V.-verdedi- ging liet zich niet verschalken, zoodat het einde een verdiende 4—2 overwinning voor K. V. bracht. K. V. verscheen in de volgende opstelling: Aanval: C. J. v. Beek, D. Haasbroek, da mes A. Danen. T. v. Beek. Midden: J. Of fenberg, W. v. Wieringen, dames mevr. Of fenbergSchuitenmaker, S. de Jong. Ver dediging: J. Reijnen, J. Groot, dames A. Hoed en S. Bais. Kegelen. DE WEDSTRIJDEN IN „DE UNIE". Ook de 2e dag van dit jubileum-concours mocht zich in een drukke belangstelling ver heugen. Burgemeester v. Kinschot toonde door zijn aanwezigheid belangstelling voor de mooie kegelsport te hebben, liet zich door den bondsvoorzitter een en ander verklaren, bezichtigde de prijzen en toen ging de jas uit. De Burgemeester zal wel hebben ervaren dat je nu niet direct 5 negens bij elkander hebt In den korpswedstrijd kwam gisteren uit: K. I. P. (A'dam) 296; Haarlem (Noord) 238; de Unie 249. De stand hier nu is als volgt. (afd. A D. D. D., Utrecht 296; K. I. P., Amsterdam 296; B. O. Z-, Utrecht 290; 't Hindert met, Den Haag 285; Intiem, Amsterdam 283; Rang, Haarlem 273; Twee Duifjes, Amster dam 269; Z. A. Z. O. Z., Amsterdam 265; Werpt scherp, Apeldoorn 254; de Unie, Alkmaar 249; Haarlem Noord 238. Afd. B.: Hout of Fout, Schagen 208. In den stand der overige wedstrijden is weinig verandering gekomen. Vermelden we nog een serie van 79, die de heer Landman, Haarlem, op de jubileumbaan scoorde. Den vollëdigen stand inclusief de behaal de resultaten tot en met hedenavond 12 uur, zullen we morgen publiceeren. Vandaag komen in den korpswedstrijd uit: „Richten en Rollen I", Richten en Rol len II" (Haarlem), „Luing" (Haarlem) en Cubo I en II (Alkmaar). Biljarten. Zondag vond te Oterleek een biljartwed strijd plaats tusschen een viertal spelers van Oterleek en een team van Ursem. Oterleek verloor den strijd met 168 punten. De hoog ste serie werd gemaakt door G. Jonker van Ursem, nl. 62 punten. De belangstelling was zeer groot. DE BRANDSTICHTINGEN IN AMSTERDAM EN HAARLEM. De verzekeringsagent De ker meldt zich bij de politie au. Gisteravond te ruim half zeven heeft de verzekeringsagent De Bakker, die sedert twee dagen door de geheele hoofdstedelijke politie werd gezocht, zich eigener beweging aange meld bij het bureau Overtoom. Tegen den inspecteur van dienst, den heer Gemmeke, zeide hij, niet naar de Raampoort te zijn gegaan, waaruit hij is ontvlucht, doch naar het bureau Overtoom, omdat hij daar steeds goed is behandeld. Ook kende hij den heer Gemmeke uit den tijd, dat deze dienst deed bij het bureau Warmoesstraat. De Bakker erkende Zondagmiddag een be zoek te hebben gebracht aan het persbureau Vaz Dias, waar hij een door hem geschreven brief had afgegeven. Waar hij van Zaterdagochtend tot Maan dagavond heeft doorgebracht wenschte hij onder geen beding te zeggen. Dit waarschijn lijk om zijn vrienden niet in moeilijkheden te brengen, daar het volgens de wet verboden is ontvluchte gevangenen te huisvesten of op een of andere wijze te helpen. Hij hield voi, onschuldig te zijn aan de brandstichtingen of hierin op eenigerlei wijze betrokken te zijn Na een kort verhoor door inspecteur Gem meke werd hij overgebracht naar het bureau Raampoort. Morgen zal hij voor den officier van justi tie worden geleid, die nader over zijn inhech- tenishouding zal beslissen. Hin opnieuw gearresteerd. Zooals wij reeds meldden, zijn door de Haarlemsche rechtbank, de beide gearresteer den, Brunner en Hin, resp. verdacht van uit lokking van brandstichting en brandstich ting, door de Haarlemsche rechtbank in vrij heid gesteld. De commissaris van de 10e sectie van Am sterdam, de heer Pijper, had echter de aan houding van Hin gevraagd in verband met de vermoedelijke brandstichting in perceel Anjelierstraat 40. Hin is na zijn ontslag uit het huis van bewaring te Amsterdam, over gebracht naar het bureau Raampoort waar hij in politiebewaring werd gezet. Een dezer dagen zal hij voor den officier van justitie worden geleid. zijn „melkkoe" uit te melken Tenslotte kwam de familie van den koopman achter het geval en enkele ledei. hiervan kregen al spoedig achterdocht, toen zij de papieren zagen Zij togen naar de centrale recherche, waar inspecteur A. T. T. Kapinga een onderzoek instel de, hierbij geassisteerd door deurwaar der van Twuyver De handteekeningen onder de exploiten bleken zeer weinig Meestal is het dan Indisch geld geweest. Suiker en rubber. En de namen van de crisis slachtoffers hebben eens geklonken als een A.ok. Voor een paar millioen gingen zij niet He^gebeurt wel, dat de inboedel publiek verkocht moet worden. En dan op de kijkda gen verdringt het pubiiek zich in de woning, vergaapt zich aan mooie kamers met dure betimmeringen, aan marmeren vestibules met geweldige trappenhuizen, aan weelderig m- op die van den deurwaarder te ge'ijken ^^^^vertrTkkcnV aan meubels, gbrdij OPLICHTING DOOR VERVALSCHING. Een Amsterdamsche zaak waarnemer pleegt oplichting met door hem zeiven vervaar digde gerechtelijke beschei den. Een grootscheepsche oplichtingsaffai re is door de centrale recherche te Am sterdam ontdekt en beëindigd door de arrestatie van een zaakwaarnemer J. C. Oelschlager. Door middel van een groot aantal valsche papieren had deze man ruim 62000 weten te bemachtigen van een 62-jarigen koopman in ruste te Amsterdam. Deze laatste was sedert eenige jaren in een scheidingsproces met zijn vrouw gewikkeld. De afwikkeling had hij toe vertrouwd aan den zaakwaarnemer O. Deze vond blijkbaar dat zijn cliënt hem niet voldoende betaalde en om hierin te voorzien maakte hij een groot aantal papieren na, zooals beschikkingen en arresten van het hof, benevens deur- waarders-expioiten. Deze laatste onder- teekende hij met den naam var den be kenden deurwaarder Johan M. v. Twuy- ve. In deze exploiten stonden groote be dragen genoemd, welke de koopman zou moeten betalen om de scheiding tot een goed einde te brengen. Hij betaalde steeds in goed vertrouwen aan '.en zaak waarnemer uit, zonder eenige achter docht te koesteren. De scheiding is ech ter thans nog steeds niet uitgesproken. Ten slotte was het bedrag, dat de koop man aan O. had betaald, opgelooi on tot 62000 en nog steeds ging deze voort en ook de andere papieren waren v het meerendeel valsch. De zaakwaarnemer is in zijn woning aan de Admiralengracht gearresteerd legde een volledige bekentenis af en zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. TEGEN BUITENLANDSCHE WERKKRACHTEN. Aandrang van den Ned. toon- kunstenaarsbond. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen toonkunstenaarsbond heeft schrif tel ijk tot den minister van sociale zaken het verzoek gericht de verdere behande ling van het wetsontwerp inzake de te werkstelling van buitenlandsche ar beidskrachten te bespoedigen, aange zien thans bijna drie maanden na den datum van het voorloopig verslag nog geen memorie van antwoord is versche nen. De vrees wordt uitgesproken, dat, indien in de volgende maand de Twee de Kamer weder bijeen komt, het ont werp nog niet voor mondelinge beraad slaging gereed zal zijn. Het schrijven wijst er vervolgens op, dat het minder dan ooit verklaarbaar is, dat, terwijl allerlei kostbare maatregelen worden genomen tot behoud en versterking van het economisch weerstandvermogen van Nederland ,het voor de hand lig gende middel: in het eigen land in de eerste plaats werk te geven aan eigen landgenooten. voortdurend wordt uitge steld. LEVENSONDERHOUD WORDT DUURDER. Naar uit het driemaandelijksch overzicht van den stand der kosten van het levenson derhoud bij arbeidersgezinnen en van gezin nen van meergegoedente Amsterdam opge maakt door het Bureau van Statistiek der ge meenten, blijkt, waren de indexcijfers der kos ten van het levensonderhoud, berekend op de basis van het peil der prijzen gedurende de periode 1923'24 100 en volgens de le venswijze in ditzelfde tijdperk, waren over December 1933: voor arbeidersgezinnen 80.7 (tegen 79.0 in September j.1. en 79.4 in December 1932) en voor gezinnen van meergegoeden 78.0 (te gen 77.4 in Juni j.1. en 80.7 in Dec. 1932). Op de basis van het peil der prijzen vóór den oorlog 100 waren zij voor arbeidersgezinnen 142.5 (tegen 139.5 in September j.1. en 140.2 in December 1932) en voor gezinnen van meergegoeden 137.7 (te gen 136.6 in September j.1. en 142.4 in Dec. 1932). Voor beide groepen van gezinnen is er der halve van September tot December 1933 voor het eheele budget een stijging waar te nemen en wel van 2.1 pCt. bij de arbeidersgezinnen en van 0.8 pCt. bij de gezinnen van meerge goeden. Voor de voeding alleen is de stijging 6.0 pCt. bij de arbeidersgezinnen en 4.3 pCt. bij de beter gesitueerden. i> ROMEINSCH AARDEWERK TE MAASTRICHT. Op het terrein van de oude St. Pieters- kazerne aan de Helpoort te Maastricht heeft bij het maken der fundamenten voor de nieu we telefooncentrale, een onderzoek onder lei ding van den heer Edmond Nijst, den beheer der-conservator van het Provinciaal Oudheid kundig Museum te Maastricht, geleid tot een belangrijke vondst. Op het terrein zijn frag menten en scherven van Romeinsch aarde werk en andere voorwerpen te voorschijn ge komen, waaruit af te leiden is, dat ook dit ge deelte der stad in de eerste eeuw en later door de Romeinen bewoond is geweest. Deze- ontdekking is van groot belang, daar hier door het Zuiden, buiten den muur van het plm. 300 jaar na Christus gebouwde Romein- sche Castellum, er een woonplaats in dien tijd en in de eerste en tweede eeuw is geweest Naar men meent, ligt de zuidelijke muur van het Ustellum in de noordelijke helft van de St. Brniardusstraat. Resten van dezen muur zijn aldaar nog niet gevonden. Wel van den westelijken en noordelijken kant. Door deze ontdekking kan men aannemen, dat de Romeinsche stad of nederzetting zich in de eerste eeuw na Christus van de Hel poort tot in de omgeving der Stadhuisstraat uitstrekte. Door de vondsten, in de laatste jaren te Maastricht op zoowel praehistorisch als op Romeinsch gebied gedaan, kan men de vroege geschiedenis dezer stad uit een geheel ander oogpunt bekijken, dan tot voor- eenige jaren liet geval was. Meer en meer blijkt, dat Maastricht niet door de Romeinen is gesticht, maar dat deze streek reeds lang bewoond was, toen de Romeinen er kwamen. Dit is te vens af te teiden uit het vinden van aarde werk uit de Donaukultuur, te Caberg-Maas- tricht. een der oudste culturen van ons land en midden-Europa. EEN VROUWELIJKE INBREKER. Te Haarlem is een vrouw uit IJmuiden ge arresteerd, die in 18 woningen te Haarlem bleek te hebben ingebroken. Werd zij door de bewoners betrapt, dan vertelde zij dat de straatdeur open had gestaan en dat zij waar schuwen wilde. In 13 gevallen hebben de be woners de inbreekster herkend. ER WORDT STIL LEED GELEDEN Hoe de crisis woekert bij hen die eens zeer rijk waren. Zij, die het einde rekken. Er wordt in Den Haag veel stil leed gele den vertelt een Haagsche briefschrijver van de Nieuwe Arnhemsche Courant, en hij geeft als voorbeeld de leegstaande huizen van men- schen, die ééns zeer rijk waren. nen, schilderijen en bibelots, aan tafelzilver en juweelen. Alles wordt besnuffeld ook wat er bin nen is gedragen uit andere inboedels, of meubelmagazijnen niet met de bedoeling te koopen, doch om de nieuwsgierigheid te bevredigen en de sensatie te ondeigaan van door anderen verloren weelde. Wie goed kijkt in die luxe-wijken ziet ech ter nog wat anders dan veel leege woningen. Die ontdekt in ee-. hoekje van een raam een papier, waarop bescheiden gedrukt of ge schreven staat: appartementen te huur met of zonder pension. Of hij ziet, dat een deel van de villa niet bewoond is. De eigenaars hebben een vlucht van kamers gesloten, om vermindering van belasting te krijgen. Dat zijn menschen, die nog een poging doen het einde te rekken. Tragische gevallen. De directrice van een meisjesschool riep een van de leerlingen, zeventien jaar oud, op een morgen het was juist in de dagen voor Sinterklaas, van hevige kou bij zich in de spreekkamer. Er waren klachten gekomen over het slechte werken van het kind dat an ders behoorde tot de ijverigen en vluggen Het meisje zei niet veel. en stond vlak bij de verwarming en keek naar den grond. De di rectrice pakte haar wat harder aan. En toen, onder erbarmelijk snikken, kwam het groote woord er uit: in veertien dagen was er thuis geen kachel aan geweest en in veertien dag.-n had het gezin geen warm eten gehad. Er kon 's avonds eenvoudig niet gewerkt worden. Het bed was de eenige uitkomst in de kou en in het donker. En nog niet lang geleden had dit gezin in weelde geleefd. De vader wilde rr'et bedelen, zooals hij het noemde, bij een ander comité. Op Sinterklaasavond is er toen thuis be zorgd een groot pak. Met erwten en boonen en sjiek en boter en worst en vleesch. Daarvoor behoefde geen dank gezegd te worden. Want de gever had zijn naam ge- ïeim gehouden. Nog een.... geval. Ook historisch, he laas. Drie oude jonggezellen leefden er goed van. Geld verdiend in Deli. Flink geld ver diend. Zij namen hun natje en hun droogje, ïn ze hadden met hun drieën schik in het leven. Toen kwam de klap. Tabak- en rubberaan- deelen brachten niets meer op. Geen rente. Het kapitaal moest aangesproken worden. Verkoopen, met verlies natuurlijk. Er waren menschen, die hun verweten, dat zij hun por tefeuille niet verstandig verdeeld hadden. Na tuurlijk, aan dergelijke opmerkingen ont breekt het dan nooit. Wat wisten deze onge trouwde Delianen van verdeelen? Ze hadden hun tantièmes verdiend in aandeelen van de maatschappij, waarbij ze in dienst waren. Ze ïadden hun geld belegd in die maatschap pijen. Safer was er niets op de wereld Een van de drie liep op 'n donkeren nacht iet water in. De tweede kreeg een zware ziekte. En met welbehagen schikte hij zich in die beproe ving. Het lichaam mócht geen weerstand bie den. Verglijden in den dood, dat was nu voor hem het mooiste. De derde werd opgesloten in een krank zinnigengesticht. En daar fantaseert hij van geweldige rijkdommen. Van de milliarden, die hij gedeponeerd heeft bij banken. Het is heusch geen goedkoop, dus smake loos fantasietje. Het is waarheid. Het is gru welijke werkelijkheid. Er wordt nu veel, heel veel stil leed gele den. UITVOER SCHAPENVLEESCH NAAR BELGIE. Mededeelingen van hel vleesch- export-bureau te Nijmegen. Naar aanleiding van een artikel in de pers met betrekking tot den uitvoer van schapen vleesch naar België, hebben wij ons om in lichtingen tot het Vleesch-export-bureau te Nijmegen gewend. Men deelde ons daar mede, dat men uit den aard der zaak zich niet wenschte te be geven in een polemiek met een of anderen ex porteur, die zich, door een of meer door het bureau, in het belang van den betrokken ex port in het algemeen getroffen maatregelen, terecht of ten onrechte in zijn belangen (door nem maar al te zeer vereenzelvigd met die van de Nederlandsche schapenfokkers -houders) geschaad achtte en Noch ans achtte men het nuttig, eenige in het artikel geuite beweringen, welke wellicht tot onjuiste gevolgtrekkingen aanleiding zou den kunnen geven, recht te zetten. p n\18u--is'-dat, vleescll-export-bureau (V E.B.) bij circulaire d.d. 8 Juni 1933 geldelij- ken steun in uitzicht stelde voor poghwen om „nieuw afzetgebied voor schapen en'of schapenvleesch te vinden in landen waai- expSrt plaateTa.rf" S'Kh,S «W» Onder de hier bedoelde landen kon Beloïë aarheen teen reeds belangrijke hoeveelh flV.?.ha5en €"/?f schapenvleesch uit land werden geëxporteerd, worden gerekend. ons uiteraard niet Dat voor den export derwaarts groote partij ingevroren schapenvleesch du" geen steun kon worden verleend laat viru Hierdoor reeds voldoende verklaren 1 vb hoeft derhalve, voor buitenstaanders i ingewijden, ook maar eeniïe verk n0ch wekken. ge verHazing te kwartaal van 1933 maandeirv %ei laatste van 200.000 K.G schanenv!e« t invoer toeliet, het V E B. gedEie f.ï a' °"S land den November en December loaa r maan" dan omstreeks 50 000 Kr. n!e* meer Bcjgii - In werkelijkheid konden d rtea aanmerking k„,„enfc ficaten bekomen tot zoodanige hoeveelheden als zij zelf wenschten, mits zij slechts de voo' den invoer in België vereischte vergunning afgegeven door de Belgische regeering kon den overleggen. Dat gedurende het vierde kwartaal Van 1933 een aanzienlijk kleinere hoeveelheid schapenvleesch uit ons land naar België k geëxporteerd dan het kwantum, door de Bek gische regeering voor invoer toegestaan moet dus geenszins geweten worden aan het niet verleenen der voor den uitvoer uit Ne derland vereischte certificaten, doch veeleer aan andere omstandigheden, welke tenslotte hebben geleid tot de tijdelijke stopzetting van den uitvoer. Deze maatregel is genomen in volkomen overeenstemming niet alleen met de organisa tie van de betrokken Nederlandsche expor. teurs, doch ook met den Nederlandschen landbouw. Met grond mag dus worden betwijfeld of de belangen van de belanghebbenden door dezen maatregel zouden zijn benadeeld. KORTE BERICHTEN. Te Velp is Zaterdag in den ouderdom van 42 jaar overleden de heer A. C. P. paré( arts, generaal-majoor b. d. De buitenlandsche persvereeniging j„ Nederland heeft Zaterdag haar jaarvergadering gehouden in het Carlton-hotel tc Amsterdam. (Niet officieel) 5de klasse, 6de HJst Trekking van Dinsdag 23 Janaart 1334 Hooge Prijzen 1000.— 5383 13130 14091 18750 20168 400.— 3619 11520 16087 18361 200.6102 6353 12298 12503 13371 100.— 5216 5270 5623 6627 7625 8308 8808 11359 12351 12757 15547 16230 18184 20341 Prijzen van f70.—. 7 126 194 223 248 321 358 577 624 626 690 713 753 789 896 958 1117 1190 1218 1448 1459 1681 1721 1839 1914 1928 2017 2035 2135 2275 2325 2445 2476 2506 2611 2705 2742 2905 3012 3200 3255 3292 3375 3698 3714 3736 3752 3759 3813 3875 3980 4023 4227 4284 4351 4525 4602 4634 4721 4929 5008 5121 5181 5459 5478 5538 5675 5901 5961 6169 502 850 1511 2127 6361 7368 7984 8966 9653 6531 7406 7995 9026 9690 6568 7423 8010 9070 9729 6638 7470 8043 9255 7532 8321 9291 6750 6812 7608 7718 8479 8660 9319 9411 3370 3830 4562 5187 6183 7017 7758 8812 9533 9819 10276 10496 10503 10571 10628 10645 10654 10772 10820 10932 10933 10957 10966 10984 11178 11198 11213 11292 11315 U382 11379 11507 11631 11683 11787 11828 11883 12069 12167 12191 12318 12339 12349 12614 12749 12770 12813 12822 12887 12908 12932 13066 13084 13110 13159 13170 13364 13504 13693 13822 13864 13971 13986 14118 14365 14415 14487 14543 14548 14557 14567 14645 14806 14840 14868 14889 15042 15183 15204 15283 15325 15379 15432 15468 15544 15554 15572 15590 15920 16112 16138 16224 16243 16268 16369 16540 16562 16668 16752 16828 16838 16845 16997 17045 17222 17358 17402 17719 18005 18105 18111 18305 18368 18372 18415 18725 18839 18999 19009 19051 19154 19256 1S258 19341 19480 19650 19686 19699 19730 19801 20065 20277 20336 20384 20590 20608 20669 20679 20700 20713 20737 20808 20836 20838 20892 14 399 619 838 1072 1305 1478 1520 1636 1892 2101 2308 2529 2802 3170 3363 3651 3857 4265 4497 4796 5065 5230 6392 5411 5766 6189 6365 6575 6786 7080 7331 7494 7744 7937 8199 8563 8870 9008 9209 9515 9823 63 414 650 879 1086 1360 1485 1526 1651 1948 2129 2315 2538 2816 3188 3374 3686 4032 4268 4549 4836 5086 5251 5444 5794 6192 6371 6588 6828 7104 7383 7524 7806 7339 8261 8622 8893 9052 9220 9520 9832 65 443 660 891 1087 1368 1491 1560 1652 1980 2114 2343 2541 2943 3223 3386 3731 4152 4317 4648 4877 5097 5261 5462 5865 6260 6441 6644 6848 7115 7396 7541 7846 7963 8294 8642 b907 S089 9243 9645 9838 Nieten 143 156 182 303 395 467 494 513 518 603 675 702 745 829 saa 919 928 969 1041 1051 1096 1128 1165 1204 1264 1378 1401 1408 1418 1420 1493 1498 1508 1512 1518 1563 1580 1626 1631 1633 1671 1685 1691 1855 1675 1981 2084 2090 2095 2100 2154 2190 2235 2277 2297 2401 2406 2466 2474 2519 2555 2581 2602 2783 279a 2953 2973 2978 3074 3138 3257 3259 3307 3325 3327 3469 3528 3598 3623 3646 3785 3787 3801 3815 3819 4182 4184 4216 4218 42 J8 4318 4384 4407 4413 4466 4650 4666 4677 4728 4764 4887 4979 4989 4990 5021 5112 5148 5188 5220 5221 5288 5300 5317 5334 5390 5574 5578 5631 5738 5740 5924 5938 5945 6037 6154 6264 6286 6292 6320 6323 6486 6491 6535 6550 6563 6650 6655 6657 6674 6690 6859 6958 6989 7033 7036 7149 7173 7196 7275 7278 7401 7402 7449 7464 7474 7590 7596 7639 7678 7739 7859 7880 7898 7913 7933 7S86 8025 8036 8073 8075 8330 8339 8418 8510 8543 8716 8760 8804 8830 8866 8912 8937 8948 8971 8999 9092 9125 9131 9156 9181 9272 9305 9320 9376 9425 9646 9660 9669 9740 9749 9911 9972 10002 10020 10077 10142 10152 10212 10245 10305 1UU11 XKJOOV IVWJ 10651 10662 te735 10771 10814 10830 -1®11 10919 10942 10980 11039 11044 11089 11079 11126 11138 11246 11257 11328 11356 11357 ,\«i 11421 11429 11483 11515 11527 11571 ,,n?n ÏJS5 11642 11706 l1756 11786 11792 11820 lino, J 11967 12017 12019 12034 12045 12048 12062 12079 1-2123 12138 12139 12183 12222 12252 J?269 12267 Ï2271 12280 12330 12348 12378 12426 12490 12523 12555 12574 12600 12601 12611 12653 12726 12784 12787 12789 12794 12844 12860 12894 12910 12914 12919 12927 12938 12982 13014 13044 13052 13057 13088 13108 13129 13205 13223 13262 13268 13374 13491 13509 13520 13660 13670 13688 13701 13702 13704 13707 13715 13723 13740 13743 13745 13798 13803 13818 13824 13855 13862 13879 13889 13928 13943 13944 13951 13970 14013 14093 14097 14113 14121 14141 14177 14192 14214 14274 14327 14381 14521 14568 14674 14767 14768 14797 14838 14860 14922 14939 14968 14973 14994 15034 15117 15131 15243 15248 15261 15276 15324 15434 15495 15511 15515 15524 15562 15563 15643 15666 15687 15692 15709 15737 15764 15800 15834 15835 15840 15846 15853 15887 15903 15923 15959 15975 15980 15985 15998 16046 16089 16115 16137 16148 16257 16265 16443 16447 16473 16504 16553 16635 16723 16735 16750 16792 16816 16844 16883 16886 16909 16951 16958 16972 17000 17004 17079 17085 17321 17369 17412 17439 17443 17546 17553 17582 17321 17369 17412 17439 17443 7546 7553 7582 17620 17736 17759 17779 17787 17839 17873 17918 17930 17960 17991 18036 18089 18110 18165 18190 18204 18205 18252 18283 18322 18339 18357 18401 18479 18557 18657 18679 18717 18764 18781 18791 18795 18897 18929 18952 18975 18979 18986 18995 19021 19042 19102 19105 19135 19139 19141 19168 19186 19204 19290 19317 194ig 19453 19479 19509 19563 19592 19690 19696 19765 19776 19803 19873 19895 19914 19917 19974 20005 20041 20066 20136 20181 20182 20231 20233 20260 20353 20359 20370 M0380 20526 20579 20617 20641 20675 20695 20729 10804 20880 20905 20921 20987 Veibeteringen ae kl 5e lijst: 4518 m. e. 4518 met i 70; 16759 m. z. 16790.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8