Agenda Aai&tecdamsche 35 mts ^Binnenland WeetbecicAt Stad en Omgeving. van Woensdag 24 Januari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. De Kar- Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Een jaloersch moederhart (dram.); tweede hoofdnummer Met het vangnet door Afrika (expeditiefilm). Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer mummie (avonturen), hoofdrol Boris loff. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer On sterfelijke liefde (rom.), hoofdrollen Norma Shearer en Frederic March; extra nummer Ontvangst nieuwe burgemeester. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 25 januari. 2.30 uur, De Unie, jaarvergadering afd. Ned. Vereeniging van huisvrouwen. Tweede 'uitvoering Jonker's koorklassen. 8 uur, Wapen van Munster, alg. verg. Alktn. IJsclub. 8 uur, Parkzalen te Hoorn, opvoering re vue Stoppen we? Nee!! door Hoorn's Revue gezelschap. 8 uur, dancing Harmonie, vergadering Dageraad, spreker Constandse. 8 uur, doopsgez. kerk, spreker ds. J. M. Leendertz, voor „Hans de Ries", over Goethe's Faust (met lichtbeelden.) 7.30 uur, café De Zwaan te Heerhugo- waard, vergadering s. d. a. p., spreker Paul Kiès. Vrijdag 26 januari. 8.15 uur, handelsschool, voor de volks universiteit, lezing over „Onze waterbouw kundigen en hun wereldwerken" door een oud-gezagvoerder der Rott. Lloyd. de zeilvaart is gestremd had DE NIEUW INGEVALLEN VORST. Vormt een ernstige bedreiging van de scheepvaart op het IJselmeer. De nieuw ingevallen vorst beteekent voor de pas vrijgekomen scheepvaart op het IJsel meer een zwaren tegenslag. Aan het nog ronddrijvende oude ijs hecht zich nieuw ijs vast en volgens mededeelingen uit Urk, Sta voren, Enkhuizen en Amsterdam, was heden morgen het geheele meer reeds met grondijs bedekt. Voor de visscherij levert dit groote NEDERLANDSCH SCHIPPER IN ENGELAND BEBOET. E. M., de schipper van een Nederlandsch motorschip, is te Penzance aan de kust van Cornwallis beboet met 226 shilling wegens het smokkelen van 3% L. alcohol van stan daardsterkte. De alcohol werd gevonden in een vaatje in zijn kajuit, waarop Gedistil leerd water geschreven stond. Het vaatje be- i;w ionavpr M zeide niet moeilijkheden op en De veerdienst Enkhuizen—Stavoren hedenmorgen nog geen vertraging. De post boot uit Urk kwam een kwartier te Iaat in Enkhuizen aan, de gezagvoerders rapportee ren, dat zij op de geheele route door ijs ge varen zijn. Zoolang de temperatuur niet verder daalt en de wind zwak blijft, zullen de stoombooten hun diensten kunnen onder houden. Een kleine daling der temperatuur I "-v zal echter aanstonds stremming van alle ver- ongeveervijf liter jenever, keer op HehN>n geweten te hebben dat er jenever in het vaat- het IJselmeer tengevolge hebben. je zat SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Hedennacht werd onder de gemeente Krui- ningen bij Hansweert een Brabantsche vrachtauto aangehouden door de rijkspolitie in samenwerking met de gemeentepolitie. De auto bleek geladen te zijn met 1000 K G suiker en 40 K.G. margarine. De auto en de lading werden in beslag genomen. De inzit tenden van den auto zijn later op den avond door de politie op vrije voeten gesteld. LEENING ENSCHEDE NIET GOEDGEKEURD. Het door den gemeenteraad van Enschedé op Maandag j.1. genomen besluit tot het aangaan van een 5 geldleening van 2lA millioen gulden, welke leening zou worden overgenomen tegen een koers beneden pari door de Amsterdamsche bank N.V. en de Rotterdamsche bankvereeniging N.V., heeft niet de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Overijsel kunnen verwerven. Dit college oordeelde, dat rente en koers te ongunstig moesten worden geacht. De geldleening was in hoofdzaak bestemd voor den aanleg van haventerreinen. GEVOLGEN VAN MIST EN GLADHEID. Een zware mist en bovendien gladheid den weg zijn hedenmorgen oorzaak ge\ van een aantal ongevallen op den Haarlem mer- en Muiderweg. Bij het Kruithuis is een motorrijder door achteropkomenden auto aangereden, •an est EEN HONDERDJARIGE. Mej. wed. De Vos te Colijnsplaat herdacht Maandag den dag, dat zij 100 jaren geleden geboren werd. Hoewel zij blind en doof is, mag zij zich toch in een goede gezondheid verheugen. Uit verschillende huizen was de vlag uitgehangen en des avonds werd haar ten serenade gebracht. STAKING EN BOYCOTACTIE ONDER ARTSEN. In verband met de te Utrecht gerezen moei lijkheden tusschen de Nederlandsche maat schappij tot bevordering van de geneeskunst en een bij de Landelijke federatie tot bevorde ring van het ziekenfondswezen aangesloten ziekenfonds is dit laatste fonds ten slotte overgegaan tot aanstelling van eigen artsen en tot de opening van een eigen apotheek. Als strijdmiddel daartegen hebben de plaat selijke artsen, leden van de afdeeling Utrecht en omstreken van de Nederlandsche maat schappij tot bevordering van de geneeskunst besloten de leden van aat ziekenfonds in de toekomst niet meer ook niet als particulier patiënt te behandelen en met ae artsen, verbonden aan dat ziekenfonds geen colle giaal verkeer meer te onderhouden. Op ver zoek van de hoogleeraren, controleerende geneesheeren en andere ambtenaren zijn deze van dit weigeren van geneeskundige hulp en van die boycot vrijgesteld „voor zoover hun ambtelijke plichten hen daartoe noodzaken". Bovéndien is nog de beperking gemaakt, dat de artsen de betrokken ziekenfondsleden slechts hulp zullen verleenen in noodgeval len en met de artsen van het fonds geer. an der contact zullen hebben dan het belang van een BRivxvj/uvWIw I waardoor hij slipte. Met een gebroken linker arm en linkerbeen werd hij opgenomen. Op den Muiderstraajweg werd de bestuur- d^paÏÏënt ^itd^ukkdijreisdit. Van elk geval rtwvvoacf mtof Hp tre der van een handkar door een auto aange reden. De man liep daarbij inwendige kneu zingen op en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Ook hier werd de aanrij dende auto door een volgenden aangereden. De eerste auto kreeg daarbij zeer belangrijke schade. Zoowel voor als achter werd de wa gen ingedrukt. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 434 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Relchsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm Acc, Nederl. Ford Afgesl. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. i i Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber i Deli Bat. Rubber i Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber i SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Vorige koers lOU/s 102 100 471/4 453/4 483/4 1041/4 31Vs 20i/„ 58 IV16 1693/4 2501/2 841/4 289/16 §101/16 2öi%6 2'VIO 4'/l6 351/4 45/10 613/10 25'/a 178 98Va 71 225/8 14.50 12972 6 1251/2 1533/4 1767/s 1023/4 1U/8 6/10 Union Pacific Wabash §Noteering per 50, •Exdividend. fExclaim. 10213/46 43 337/s 301/2 2-7.6 9 85/8 45 1231/2 22 114V» 1381/g 42 18/a 76 27/io pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 102 102 100 pl.m. 2.00 47/2 32 313/4 2 1681/4 253-4 84'A 252 7a «37S IVie 83 i/4 29 iO;-18/io 1013% 10] 13/46 283/16-» 24-7.0 49/io 367)6-1 28'-13/16 25/itf 4» Vs 2813/46 2'6A< 75/10 I 77s 180-7» 180 1/2 129 6 126 1781 1/ 10U/4 12 17.6 65/s 178 7» 6H<Vi 1116/16 J 1021 3 1031 7 pl.m. 2.15 waarin zij in contact'zijn geweest met de ge neesheeren of verzekeren moeten zij ter be oordeeling van de fatsoenlijkheid daarvan direct mededeeling doen aan de afdeelings raad, blijkbaar zonder het recht te hebben zich op hun beroepsgeheim te beroepen. En ten slotte zullen ze eventueele inkomsten als gevolg van dat contact met die geneeshee ren en met die verzekerden dus het ho norarium voor hulp in noodgevallen moe ten storten in de „strijdkas". VAN EEN BOUWWERK GEVALLEN. Gisteren is bij den bouw van de loods der Jaarbeurs op het Vredenburg te Utrecht een werkman, die in de hoogte, staande op een der balken, bezig was, uitgegleden. Hij kwam met zijn hoofd op de schutting terecht en viel vervolgens op straat, waar hij bewusteloos bleef liggen. Zijn linkerbeen was gebroken en hij had een hersenschudding. Per auto van den ge neeskundigen dienst werd het slachtoffer naar het St. Anthoniiis-gasthuis vervoerd. afdeelingen Amsterdam, Almelo, Haarlem, Coevorden, Oostvoorne, Gieten, van het Huis I ter Duin en bovendien van tal van particu lieren. Treffend was het, dat twee jongetjes uit Amsterdam, die vroeger in het koloniehuis verpleegd geweest zijn, per fiets naar Bergen waren gekomen, om de begrafenis bij te wo nen. Overeenkomstig den wensch van den over- edene werd er aan de groeve niet gespro ken. MOEDERS, PAST OP UW KINDEREN. Nauwelijks heeft de vorst de grachten en singels in haar ijzeren greep te pakken en is al wat water is met ijs bedekt, of roekelooze, vaak onwetende kinderen trachten de sterkte I - van dat ijs te onderzoeken. I naar waarnemingen, ven-icht in den morgen Hl UcU IJ O v Op ons redactiebureau werd in den loop van den dag driemaal melding gemaakt van kinderen, die door het ijs gezakt waren. De ouders mogen dus, vooral in dit eer ste ijsstadium hun kinderen wel waarschu wen zich voorloopig niet op het ijs te begeven. van 24 Januari. Meedegedeeld door het Kon. Nederl. Mef Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 782,1 mM. te Breslau. Laagste barometerstand 737.5 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 25 Januari: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelii- 1I«, lloVtf Hmi/Altff' HtAm.V I» WIELRIJDER AANGEREDEN. Gistermorgen werd een wielrijder ter wjnd; nevelig tot licht bewolkt; weinig of hoogte van de Vierstaten door een geen neerslag; matige vorst des nachts; vrachtauto aangereden, welke hem ach- overdag om het vriespunt. Weeroverzicht. In de algemeene drukverdeeling kwant nog weinig verandering. De hooge druk handhaafde zijn kern over Duitschland, Po. len en de Randstaten; bij IJssland vertoont zich een nieuw vrij krachtig ontwikkeld mi- nimum, dat zijn weg wel weer via de Noor- sche zee en Lapland Oostwaarts zal nemen. Van belang voor den weerstoestand ten on- zent zijn de barometerdalingen over Spanje en Zuid Frankrijk, die een aanhouden van den Oosten- of Zuidoosten wind-toestand verzekeren. In Duitschland is de temperatuur vrijwel niet veranderd; het gebied van matige vorst heeft zich thans in ons land tot E>en Helder uitgebreid, in Zuid-Engeland en Noord-Frankrijk zijn de temperaturen even eens gedaald. Langs de Iersche, Schotsche en Noorsche kust waait het krachtig tot stormachtig uit Zuidwest tot Noordwest, opstuwing van de vochtige luchtmassa's te gen het Noorsche hooggebergte brachten daar zwaren neerslag. (Kinn 42 mM.) Overigens is het rustig weer, hier en daar nevelachtig. Er is ten onzent nog weinig verandering te wachten. 168 1/4 252 1/4 83Vs 28?-i5/a6 25/10 71/4 42 21/4 91/4 Ï271/* 22 117 141 76-/2 21/4 129 117 178% lli3/i0-2 2-/4 1293/4 117 DUITSCH—NEDERLANDSCH TRANSFERVERDRAG. Een verhooging van 50 tot 70 pci. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt.: Van bevoegde zij-de wordt medegedeeld, dat men het bij de thans ongeveer een week durende Duitsch-Nederlandsche transferbe sprekingen, welke op het einde van de vorige week voor een paar dagen waren onderbro ken, in principe eens is geworden. Alleen de lijst der goederen, welke voor den Zusatzex- port van Duitschland naar Nederland in aan merking komen, moet nog worden opgesteld De overeenkomst, welke spoedig zal worden gesloten, zal in de verlenging van het be staande Duitsch-Nederlandsche transferver drag voorzien, met dit verschil, dat de basis voor het bepalen van het transfer en de Duit- sche Zusatzexporten van 50 tot 70 pCt. det rentebedragen zal worden verhoogd. WAARSCHUWINGEN VAN DE ZIJDE DER POLITIE. De burgemeester van Overschie waar schuwt een ieder, alvorens zg „emaille- foto's" te bestellen bij den fotograaf Johan van Werven, geboren te Rotter dam, 8 October 1882, wonende te Over schie, zich tot hem., burgemeester, te wenden om inlichtingen Zij, die foto s stelden en niet hebben ontvangen, worden verzocht hiervan kennis te geven. Tegen van Werven werd reeds bij herhaling in de dagbladen gewaar schuwd Hij handelt met zijn echtge- noote (spreekt met Duitsch accent) in bijna geheel Nederland. De commissaris van politie te Apel doorn geeft hun, die in relatie wenschen te treden met de N. V Bouw- en Exploi tatie Mij. „Lado" ,e Aoeldoorn, Brink laan 61, directeur C. Hoekstra, in over weging zich om inlichtingen tot hem te wenden. terop reed. Zijn rijwiel werd vernield. Door de politie werd procesverbaal op gemaakt. AUTO-BOTSING. Gistermiddag had op het Ritsevoort een aanrijding plaats tusschen een luxen auto en een vrachtauto De aanrijding werd veroorzaakt door het stoppen van den luxen auto, waardoor de vrachtauto er tegen aan reed. Door de politie werd procesverbaal -opgemaakt. BRANDSTICHTING. In den vroegen morgen van 7 Januari brak in een leegstaande woning van M D. te St. Pancras brand uit. Het vuur breidde zich tengevolge van den hevigen wind aanvankelijk snel uit, do:h het ge lukte de brandweer, die spoedig ter plaatse was, den brand meester te wor den voordat het geheele perceel vlammen opging. De politie stelde naar de oorzaak van den brand een onderzoek in. Gisteren is daarop door de Rijksveldwacht overge gaan tot arrestatie van D. Hij is naar Alkmaar overgebracht en ingesloten in het Huis van Bewaring. DE SCHIPBREUK VAN DE OAKFORD. De slachtoffers worden Zaterdag naar Engeland vervoerd, De burgemeester van Texel meldt ons, dat het stoffelijk overschot van de tien slachtoffers van het Engelsche schip de Oakford Vrijdag a.s. door de bemanning van de reddingboot Eier- land" naar Oudeschild zal worden over gebracht. Op het haventerrein ter plaat se zullen de kisten met eenige plechtig heid overgezet worden aan boord van een vaartuig van schipper Henkes. Dit motorvaartuig zal de omgekomen ieden der bemanning naar Amsterdam ver voeren en Zaterdagmiddag zullen de kisten worden ingescheept op een der Engelsche booten naar Londen. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 4.58 uur licht op. en PROLONGATIE Vorige koers I pCt. Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMS1ERUAM. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1 NIET OFFICIEEL 100 Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.551/4 '•551/4 7.78 7.778/. 58.92 58.70 9 753/4 9 76 34,65 3464 48 16 48 14 00 00 00.00 34 75 34 75 40.15 40 25 39.05 39 20 13.05 13.05 TERAARDEBESTELLING A. C. BOS. Onder zeer groote belangstelling is heden middag te Bergen het stoffelijk overschot van den heer A. C. Bos, administrateur van het Centraal Genootschap voor kinderherstel- lings- en vacantiekolonies, ter aarde besteld. De lijkauto werd gevolgd door een tienta volgauto's, waarin gezeten waren deputaties uit verschillende plaatsen van ons land. On der de aanwezigen merkten wij o.m. op de hoofdbestuursleden van het Genootschap, ai deelingsbestuurderen, een deputatie van Zie kenzorg uit Amsterdam, enz. enz. In het sterfhuis sprak ds. v. d. Kieboom een troostend woord tot de familieleden. De lijkauto was dicht omhangen met kran sen, w.o. van het hoofdbestuur, van het per soneel van het Genootschap, van de rijwiel padvereeniging Noordkennemerland, van de PROPAGANDA-VERGADERING VAN PATRIMONIUM. De gisteravond gehouden Propaganda-verga- dering van Patrimonium is schitterend geslaagd. De kleine zaal van de Harmonie was reeds ge heel gevuld, toen de voorzitter, de heer P. Rij- tema, met lezing van Psalm 104, gebed en gemeenschappelijk gezang de vergadering opende. Hij heette allen welkom en zag in de talrijke opkomst een aanmoediging voor het bestuur om op den ingeslagen weg voort te gaan. De zang van het Dubbelkwartet viel, blijkens het herhaalde applaus, zeer in den smaak der vergadering. De komische voordrachten van de heeren A. C. Monster en W. H. Jansen brachten een opgewekte stemming teweeg, die nog verhoogd werd door de keurig uitgevoerde aefeningen en standen van de gymnastiek- vereeniging Advendo, onder leiding van den heer Nol. De bevallige bewegingen van 5 jonge dames en haar rythmische dansen wek ten ieders bewondering. Het hoofdmoment was de opwekkende rede van den heer J. Hollander van 's-Gravenhage, den 2den voorziter van het Verbondsbestuur Hij stelde de vraag: „Wat staat gij daar ledig?" Spr. achtte het geen gemakkelijke taak om in een tijd als dien wij beleven, een opwekkend woord te spreken. Alles is donker om ons heen op allerlei gebied. Met geweldige moeilijk heden hebben de volkeren en hun leidslieden te kampen. Verwarring en verwildering zijn de typische kenmerken van het wereld- en het nationale beeld. En wat staat gij dan nog ledig? Niet allereerst richt spr. zijn vraag tot de werkloozen, tot de steuntrekkers, waaronder zooveel jonge mannen. Zij kunnen niet. Neen hij bedoelt anderen. Patrimonium staat te midden van den strijd, waarin het van Gods wege een roeping te vervullen heeft. Vele verleiders willen ons volk met schoon klinkende leuzen in het beloofde land voeren doch geen menschelijke wijsheid kan ons uit het moeras redden. Wat afvalt van den hoogen God, moet vallen. Patrimonium roept terug tot de Wet en het Getuigenis, tot het Woord van God, tot de na tionale tradities. Twee gedachten bezielen het daarbij: Er staat geschreven en er is geschied Daarmede staat het Verbond tegenover den geest van dezen tijd, waarin de mensch slechts een ideaal hier beneden najaagt en juist daar door de wereld in een chaos heeft herschap Nu komt Patrimonium tionaal, in den grond zijn ze anti-nationaal, wijl ze niet rekenen met het „ar is geschied". Patrimonium wil den opbouw. Er is gebrek aan principieel denken en handelen. Vaak hebben onze menschen te weinig weerstandsvermogen. Ze klagen mee. Patrimonium werkt bij het licht van Schrift en Historie mede aan de prin- cipiëele scholing van dit en het volgende ge» slacht. Op dit terrein moeten alle belijders elkander vinden, ongeacht stand of staat. We moeten tezamen tegen den stroom des verderft oproeien. De maatschappelijke vraagstukken zijn van een geweldigen omvang. Dr. Kuyper heeft het reeds geprofeteerd, dat de strijd zou gestreden worden op maatschappelijk terrein. Patrimonium heeft tot taak en roeping, nu het minder moet worden en men niet wil, te wijxen op het woord: Qe mensch zal bij brood alleen niet leven. En staat gij nu werkeloos tegen over dit beginsel? Nu er aan alle kanten werk is? Waarom u onthouden? Waarom u niet ge ven aan dezen arbeid, aan dezen mooien arbeid van nationale beteekenis? Patrimonium is christelijk sociaal en daarom nationaal. Wij handhaven de beproefde begin selen onzer vaderen. We willen het vaderlijk erfdeel bewaren. En dan danken wij God voor het bezit van Patrimonium en van de christe lijke vakbeweging De hand aan den ploegl Niemand achte zich te hoog voor dezen arbeid. Ieder besteede gaven en krachten ten nutte van heel ons volk. Al krijgen we de massa niet mee, laten wij schouder aan schouder staan in de slagórde. Niet ledig blijven staanl Zij dit de vrucht van dezen benauwenden tijd. De voorzitter, den spr. dankend, riep hem een hartelijk „Tot weerziens!" toe. De heer W. H. Jansen hield nog een warm pleidooi voor den onlangs opgerichten cursus voor handenarbeid. Ds. C. von Meijenfeldt eindigde, na het uit spreken van een ernstig en schoon slotwoord over Hof en Stad", met dankzegging. en roept ons volk terug ~rvi,o VU1K ie tot het Woord Gods. Dan alleen zal heil zegen ons deel zijn als we wandelen naar d Wet des Heeren. Ook de historische woorden worden ten voll door Patrimonium erkend. Nieuw opgekon en groepen mogen zich tooien met den naam na- FEESTAVOND BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Voor een bijkans geheel belette groote zaal van de „Harmonie" heeft de afd. Alkmaar van den Bond voor Staats- pensionneering gisteravond een feest avond gehouden. Nadat een strijkje er de juiste stemming in gebracht had, opende de heer H Bruin, voorzitter der afd Alkmaar .dezen avond met een hartelijk woord van welkom, waarna bij er vervolgens op wees, welk mooi doel de Bond voor Staatspensicnneering steeds voor oogen houdt en hoe de ouden van dagen, die thans voor al hun harde werken .wanneer zij op een leeftijd ge komen zijn, dat ze niet meer kunnen, door-den Staat onverzorgd het laatste gedeelte van hun toch al zoo moeilijk leven, door moeten brengen. Wal worden rnillioen en millioencn weggesmeten, om zoonoudig jónge levens uit elkaar te ruk ken, maar aan hen, die het toch het eerst noodig hebben, de oudjes, wordt niets gedaan. Op een onlangs in dezelfde •aal ga- houden vergadering, had Ir Musseri vc'- teld, dat de regeering 1 milliard gulden aan Rusland geleend had en vele mil- lioenen aan andere landen, maar dat wij voo onze oudjes slechts met 9 millioen geholpen wordt, wil men niet hooren. Spr besprak in dit verband ook nog verschillende actue le gebeurteni«sen, waarvan de bladen melding hadden ge maakt en waar vaak zeer duidelijk een hoogen leeftijd wordt beschouwt, als iets

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2