DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Qeme&ntecadm ^zooutcicuil Tlieum SCHERMERHORN. EGMONDBINNEN. EGMOND AAN DEN HOEF. NOORDSCHARU OUDE. OUDKARSPEL. SCHAGEN. WARMENHUIZFM - TEXEL. Jan Weyert Pr. te Enkhuizen en den 21-jarigen chauffeur Corn. v. d. S., even eens aldaar Deze beide heeren, thans in voorarrest, stonden dan heden terecht wegens diefstal van schapen ten nadeele van den caféhouder P. Scheringa en den veehouder C. Leeuw te Oosthuizen en den schilder C. Moeyes te Oterleek. De schapen werden door den slager opgevangen, de chauffeur hielp 'n hand je en vervolgens werden de gestolen dieren per gehuurden luxe auto deftig naar Enkhuizen vervoerd, teneinde al daar den weg van alle vleesch verder voort te zetten. De agent Ubbels te Enkhuizen had argwaan gekregen door de verdachte teekenen, die de huur-Essex van den chauffeur vertoonde en was zoo op het spoor van de veedieven gekomen. Door den heer S. Ruiter was de auto verhuurd, maar zelf stond hij geheel buiten de zaak. In den auto waren door den heer Ubbels schapenuitwerpselen en wolharen aangetroffen en aar. zijn activiteit moet alle hulde worden ge bracht. De officier noemde het feit zeer ern stig, waarop een geduchte straf moet worden toegepast. Dit was de eenige ma nier om dat steeds toenemende kwaad te keeren. Gevorderd werd tegen slager Sr. 2 jaar en 6 maanden en tegen den chauffeur v. d. Z. 1 jaar en 6 maanden. Mr. Thomas opponeerde voor Jan Pr. ageerde hoofdzakelijk tegen de zware strafmaat, die pleiter niet in het belang achtte voor den verdachte en stelde voor een gecombineerde straf het het zwaartepunt op het voorw. gedeelte. Mr. Verdoorn, raadsman van den chauffeur, beriep zich op het uitsteken de rapport van den heer Wiggers, waar mede hij zich geheel kon vereenigen. Voorts verzocht pleiter een onmiddellij ke invrijheidsstelling. De officier wees echter dit alles on voorwaardelijk af op grond van het ern stige misdrijf en het recht op bescher ming van den eigendom. De invrijheids stelling werd eveneens niet toegestaan. WIE ZICH VAN DE SCHAPEN VOORDEEL VERSCHAFTE. De 35-jarige zwaar loopende slager Arend de H., te Enkhuizen, thans geïn terneerd, was de „dritte in bunde". Hij slachtte de door Prins en v d. Zande ge stolen schapen en adverteerde dol goed koop schapenvleesch uit de „crisissla gerij" in de Enkhuizen Courant. Hij kreeg nu ook zijn deel van de misère die het riskante bedrijf van gestolen scha penslachter en heler van wederrechter- lijk verkregen goed kan opleveren. Te gen hem werd gevorderd 1 jaar en 6 maanden gev. Mr. Dwars van Hoorn noemde zijn cliënt de dupe van Prins, stelde voor een voorw. veroordeeling of een voorlich tingsrapport. doch dat er een bedrag van 25 000 zoek is Spr. wees op het buitengewoon laakte \an deze daad. waardoor zulk een groot bedrag aan behoeftigen en aan weezen wordt ont trokken. Spr. zeide zich te verwonderen over dit appèl, daar de rechtbank zulk een milde straf voor een dergelijk feit oplegde, en dit waar het reclasseeringsrapport ongunstig luidt. Verdachte hield van grootdoenerij en hier zijn naar spr.'s meening geen motieven om een voorwaardelijke straf op te leggen Volgens het bestuur van de kerkelijke ge meente heeft verdachte geen intensief berouw. Spr. betoogde, dat den verdachte geen voor waardelijke straf toekomt en hij tot 1 jaar ge vangenisstraf dient te worden veroordeeld. Mitsdien verzocht hij vernietiging van het vonnis der rechtbank en tot veroordeeling van den verdachte tot 1 jaar onvoorwaarde lijk. Arrest 5 Febr. a s. POGING TOT DOODSLAG. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J. Th. M. v. d. H., chauffeur te Weert, die terecht stond wegens poging tot doodslag. Met een zwaar beladen luxe-auto uit Roosteren komende, had hij gepoogd den Belgischen tolbeambte L. Housen te Maeseijck tegen den grond te rijden. De rechtbank te Roermond had verd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Het hof heeft in hooger beroep dit vonnis beves tigd. MISHANDELING VAN ZIJN GROOTOUDERS. De wever H. C. G. te Zeelst (gem. Veldho ven) was door de rechtbank te 's-Hertogea bosch veroordeeld tot l1/? jaar gevangenis straf erzake dat hij op 9 Sept. 1933 zijn 75- jarigen grootvader en 70-jarige grootmoeder Gooskens-Couwenberg met een knuppel op het hoofd had geslagen en ernstig had mis handeld. Verdachte vond die straf te hoog en kwam in beroep. Volgens hem had de grootvader eerst met een stok geslagen, wat deze even wel ontkende. De advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft bevesti ging van het vonnis geëischt. FASCIST MET BEZEMSPELD. Van rechtsvervolging ontslagen Op 9 October van het vorige jaar heeft de 19-jarige fascistische monteur P. J. Z. gecol porteerd met het weekblad van den Algemee nen Nederlandschen Fascistenbond in de Fahrenheitstraat te Den Haag. Z. was ge kleed in een zwart costuum met een zwarte pullover en dito das, terwijl hij om de pet een oranje-blanje-bleu band droeg en op di borst een bezemspeldje. Het dragen van oranje-blanje-bleu is niet strafbaar en, vo! gens verd., droeg hij het speldje onopvallenc Ook voerde Z. aan, dat het uniform van zijn partij niet zwart, maar bruin is. Naar de meening van den ambtenaar van het O.M., kan het bezemspeldje worden ge kwalificeerd als een „opzichtig onderschei dingsteeken", dat, volgens art. 435 A van het Wetboek van Strafrecht, verboden is. Spr, eischte een geldboete van 25 bij niet-beta ling te vervangen door 10 dagen hechtenis Overwegende, dat de bewezen verklaarde feiten niet vallen onder de strafbepaling van art. 435 A van het Wetboek van Strafrecht, ontsloeg de kantonrechter verdachte van rechtsvervolging. VERDUISTERING VAN 12.000. In hooger beroep heeft voor het gerechtshof te Den Haag terecht gestaan de 42-jarig« tuin der W. v. d. B. te Rotterdam, die door de rechtbank aldaar wegens verduistering van een bedrag van 12.000 ten nadeele van de herv. diaconie te Kralingen is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden onvoor waardelijk. Verdachte had, naar hij bekende, in den loop der jaren zich bovengenoemd bedrag toegeëeigend ten nadeele van de armen en weezen van de diaconie te Kralingen. Mr. J. A. de Visser, die in deze zaak requ sitoir nam, zeide, dat weliswaar de tenlaste legging spreekt van een bedrag van 12.000, toeslag ook wordt vergoed door het Rijk De voorziiter antwoordde, dat alleen steun trekenden een reductie krijgen. Ook zeide de heer Oostwouder, dat de lei ding bij de brandspuit te wenschen over laat. De voorzitter antwoordde, dat hn zijn aan dacht hieraan zal schenken en de opper- brandmeester de manschappen maar theorie moet geven. Hierna sluiting. Maandag vergaderde de raad. De voorzitter wenschte in zijn opening m deze eerste vergadering in 1934 de leden en hunne gezinnen het beste. De heer De Groot dankte den voorzitter en wenschte ook hem en zijn gezin namens den raad het beste toe Spr. hoopte, dat in 1934, ondanks de moeite volle tijden, de gemeente haar zelfstandig- ïeid nog kon behouden. Mededeeling werd gedaan van de navol gende ingekomen stukken: Van Ged. Staten een bericht, dat de beslis sing van de begrooting van 1934 is ver daagd. Van de commissie tot wering van school verzuim het jaarverslag over 1934. B. en W. stelden voor in verband met ont vangen schrijven van Ged. Staten eene pen sioensbijdrage van BA te verhalen op de gemeente-ambtenaren. Het schrijven ging vergezeld van een schrijven van den Bond van Gemeenteambtenaren om deze bijdrage op 4 te stellen, aangezien het vorige jaar de jaarwedden reeds met AA zijn ver laagd. Wethouder Los was er voor de pensioens bijdrage van BA te heffen van de jaar wedden van burgemeester, secretaris en ont vanger; van de overige wedden zou hij 5 bijdragen willen heffen. Het voorstel van weth. Los werd niet on dersteund en kwam derhalve niet in behan deling. De heer de Groot was er tegen den ge meentewerkman, wiens salaris het vorige jaar met 100 werd verminderd, thans de pensioenpremie te doen betalen, wat voor hem weer een vermindering van 1O0 ten gevolge heeft. De heer Mantel zeide, dat dan het salaris toch nog boven de loonen in het vrije bedrijf staat. Het voorstel-de Groot werd ondersteund door den heer Oostwouder. De voorzitter bracht in stemming het voor stel van B. en W. om BA te heffen van alle gemeenteambtenaren, wat werd aange nomen met 5 tegen 2 stemmen (de Groot, Oostwouder). De voorzitter deelde mede, dat op advies van Ged. Staten B. en W. voorstellen doen tot wijziging van de gemeentebegrooting 1934. Ged. Staten kunen goedkeuren een in schrijving uit het grootboek te verkoopen a 2500, doch niet van f 6300. Bovendien moet uit het G.E.B. een winst groot 800 op de begrooting worden gebracht. In verband hiermede hebben B. en W. de begrooting slui tend kunnen krijgen door verlaging en ophef fing van eenige posten, mede op advies var. Ged. Staten, zoodat geen beiastingverhoo- ging noodig is. De grootere ontvangsten bedragen samen 4115.84; de mindere uit gaven 4034.05. Z h.s. werd goedgevonden de begrooting aldus te wijzigen, waardoor werd ingetrok ken de verkoop van het grootboek groot no minaal 6300 en werd besloten tot den ver koop grootboek 3000. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. voor verwarming van den moter van de brandspuit is aangekocht een öenzine- kacheltje a 19.50, die een uur brandt van 1 L. benzine. Mede deelde hij mede, dat hij het gemeen teland in gebruik bij de wed. A. Laan heeft verhuurd aan den heer P. Kluft voor hetzelf de bedrag, welke huurder heeft verzocht hei land te mogen scheuren. Algemeen werd de verhuur goedgevonden maar om het land van bestemming te doen veranderen daar was men tegen. Rondvraag De heer Mantel zeide, naar aanleiding van een vraag door den heer Plugboer in de vorige vergadering gedaan, om aankoopen voor het G.E.B. door bemiddeling van de be trokken vaklieden te doen, dat hem in de ver gadering van de lichtcommissie is gebleken, dat het bedrijf deze rechtstreeks van den groothandel voordeel iger betrekt en dat aan vaklieden geen korting wordt toegestaan. Dit zou tot schade van het bedrijf lijden. De heer de Groot zeide, dat hij het wen schelijk zou achten, dat B. en W. aan den Inspecteur der D. B. een herschatting zou willen verzoeken voor de huurwaarde der perceelen, welke zijn geschat in een tijd, dat deze veel hooger stonden dan thans. De voorzitter beloofde bij den inspecteur te onderzoeken of de mogelijkheid hiervoor be staat. Ook vroeg de heer de Groot of reeds een werkobject is gevonden voor hen, die 65 jaar zijn en van de werkverschaffing uitgesloten De voorzitter antwoordde, dat hij door be middeling van het bestuur van den Eilands polder voor deze menschen een werkobject heeft gevonden. De heer Broersen vroeg of de gemeente opzichter de werkverandering heeft aan vaard. De voorzitter antwoordde, dat deze in be roep is gegaan bij Ged. Staten. De heer Oostwouder zeide, dat de diaconie 10 reductie heeft gegeven op de huur van de landerijen; hij vroeg of de gemeente dir ook doet, daar dan ook het Burg. Ambest. reductie kan geven. De raad was algemeen tegen het verleen en van reductie, daar de landerijen het vorige jaar zijn gehuurd. Ook vroeg de heer Oostwouder of de huur- Het jachtveld. De jachtopziener J. Diemeer, die in April 1933 als zoodanig naar Castricum vertrok heeft zich thans weer in het Jacht huis alhier gevestigd als jachtopziener van de duinen van het Waterleidingbedrijf De gebroeders Castricum zijn beiden weer aangesteld te Castricum, Jac. Castricum werd door de Provincie aangesteld als jacht opziener over alle provinciale jachtvelden, Jn. Castricum tot jachtopziener in de duinen van de combinatie Haitema. Het Vogelenwater. De provinciale villa in het Vogelenwa ter, vroeger eigendom van de familie Scheur leer, wordt ingericht tot een Gezondheids oord. De boerderij, naast de villa, die destijds door het gemeentebestuur van Egmondbin- nen onbewoonbaar werd verklaard, wordt gewijzigd en zal binnenkort weer bewoond worden. De Hoeverweg. Maandagmorgen heerschte er bij het z.g. Langenhek al eenige bedrijvigheid met het oog op den te verbeteren Hoeverweg. De heeren Hermes en de Moei, die het maken van de onderbaan hebben aangeno men, begonnen reeds met het wegnemen van zoden uit het land van mevr. de wed. Gr. Hopenlijk zullen nog eenige werkloozen uit deze gemeente hier aan tewerk worden gesteld. Onderling Hulpbetoon. De vereeniging „Onderling Hulpbetoon" hield Maandagavond in „Concordia" d jaarlijksche alg. vergadering. Een 80-tal personen was aanwezig, alsmede eenige ver tegenwoordiger van de Oudkarpelsche ver eeniging. De voorzitter, de heer J. Kuiper, opende de vergadering met een woord van welkom, op den slechten toestand wijzende, waarin men thans verkeert. Ook de financiën gaan achteruit Spr. hoopte, dat het spoedig beter mag worden en dat hij op dezelfde voet met het geheele bestuur mocht samen werken. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het aantal volle leden 176 bedraagt en 74 leden voor de resteerende 20 Vier bestuursvergadering werden gehou den. Er is weer zeer aangenaam samenge werkt, al heeft de kas een gevoelige veer moe ten laten. Men moet echter trachten het ge leden verlies weer in te halen en vol moed het jaar 1934 ingaan. Dit verslag werd on der dankzegging vastgesteld. De heer P. van Dijk bracht het financieel verslag uit over het jaar 1933. De ontvang sten hadden f 3154.84 bedragen. De uitga ven 3161.37. Onder de uitgaven is een be drag van 2668.75 begrepen voor uitkeerin- gen aan zieken. Er zijn 400 uitkeeringen ge daan met een totaal aantal ziekendagen van 2157. eHt bezit der vereeniging was op 1 Januari 1933 4788,12, per 1 Januari 1934 f 4046.37, alzoo een achteruitgang van 741.75. Het verslag van den penningmeester werd vastgesteld, nadat de commissie van onder zoek bij monde van den heer Schermer had gerapporteerd, dat alles in orde was bevon den. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de heeren K. de Vries en P. van Dijk met 75 stemmen herkozen. De heer Jb. Bruin had bedankt als be stuurslid, tfelk bedankje door den secretaris, den heer D. Kansen, werd toegelicht. Bij de hierna gehouden stemming werd de heer D. Bruin Jbz. met 69 stemmen gekozen De aftredende adviseur, de heer J. Hee man, werd bij acclamatie herkozen. Het bestuur stelde voor, het bodeloon on gewijzigd te laten, waartoe men met alge meene stemmen besloot. Eveneens stelde het bestuur voor het zie kengeld op het zelfde bedrag te laten en a's de reserve tot 3500 terugloopt, naar bevind van zaken te handelen en een kleine wijzi ging aar. te brengen. De heer J. Lindeboom vroeg hoeveel men in de laatste 3 jaar achteruit was gegaan. De penningmeester antwoordde, dat het bezit der vereeniging vóór 3 jaren 6400 was, waarna de. heer Lindeboom opmerkte, dat net bestuur dit dan goed in oogenschou'A behoort te nemen. De voorzitter zeide, dat de uitkeenng zoo hoog mogelijk wordt gehouden tengevolge van de slechte tijden. Men wil het nog een half jaar aanzien, en zal men dan verder zien. De heer G. IJff, Oudakrspel, dankte voor de uitnoodiging en deelde mede, dat de heer Vinke uit Broek op Langendijk morgen een uiteenzetting zal houden over de herverzeke ring, waar spr. de bestuursleden voor uit nood igde. De voorzitter vond de kosten van herver zekering, n.1. 10 van de bruto ontvang sten, te hoog. Spr. was er voor het geld in de gemeente te houden en zich zelf te redden. De vereeniging zal steeds aan z'n verplich tingen tegenover de leden voldoen. Spr dacht, dat er van een betaalde gulden f 0 80 terug komt, waar de heer G. IJff tegen op kwam. Broek op Langendijk heeft dit jaar het dubbele terug ontvangen van wat er is betaald. De voorzitter deelde mede, dat de kas een goede uitkeering heeft, in vergelijking bij die van de zij den bond aangeslotenen. Daarna volgde sluiting onder dankzeg ging voor de samenwerking. De leden behoe ven zich nog geen zorgen te maken over de kas en ligt het in de bedoeling van het be stuur, om zoo spoedig het maar mogelijk is, de uitkeering weer op 12 gulden te brengen. Uitgaande van de organisatie Mobilisatie voor den Vrede werd door de afdeeling Lan gendijk op Zondagmiddag een openbare ver gadering gehouden in „Concordia". De voorzitter K. Koopman deelde mede, dat de aangekondigde spreker ds. Padt door ziekte verhinderd is. Over „De waanzin der volkeren" sprak de heer C. D. Wesseling, secretaris van de r.k. volkspartij, die herinnerde aan Kerstmis toen geheel de christenwereld zich opmaakte om het kerstfeest te vieren en aan den vooravond werd opgeschrikt door de groote treinramp in Frankrijk. Bij dit alles kwam de herinne ring naar boven aan Verdun in den wereld oorlog, toen ook de treinen met de gewonden werden vervoerd. De nieuwste statistieken van den wereld oorlog geven aan, dat gemiddeld 16721 slachtoffers per dag vielen en een treinramp in vergelijking hiermede is een kleine gebeur tenis. Ook werd de menschheid opgeschrikt door de groote mijnramp en dezer dagen door de geweldige aardbeving in Britsch-Indië, waar duizenden slachtoffers zijn gevallen. Is het mogelijk, vroeg spr., als voor al deze ge beurtenissen medelijden gevoeld wordt er toch nog menschen zijn, die er niet tegen op zien om een nieuwen oorlog voor te berei den? Wij hebben in ons land de huldiging van de Pelikaan gehad, in Frankrijk een lucht- ramp 10.000 legervliegtuigen zijn gereed om vernietiging tot stand te brengen. Het eene land wil niet voor het andere onder doen en zoo zien wij dat groote vliegdemonstraties als van Balbo en anderen hebben plaats ge vonden. Al deze tochten geven veel te denken ook voor ons kleine Nederland, dat nooit te gen al deze groote landen zal op kunnen. De nieuwste kanonnen opgesteld in Coblenz of in Brussel kunnen onze steden als Utrecht en Amsterdam in een minimum van tijd plat schieten. Spr. haalde de vredesboodschap aan van Artnur Henderson aan de kerken gericht, waarin wordt opgeroepen alles te doen om het oorlogsgevaar te keeren Volgens jhr. Loudon, onzen afgevaardigde naar de ontwa peningsconferentie, is gezegd, dat mislukking van die conferentie een nieuwen oorlog be- teekent. Het gevaar is in het verre Oosten te zoe ken, waar Japan-zoekt naar expansie gelijk Duitschland in 1914. Amerika maakt zich klaar voor een treffen in den Stillen Oceaan door bewapening met nieuwe oorlogssche pen. Ook Engeland blijft niet achter, alsmede Rusland, voor welk land Litwinof met ver schillende landen niet-aanvalpacten heeft af gesloten. Overal maakt men zich klaar, zie ook naar Frankrijk met zijn versterkingen aan de Oostgrens. Het verdrag van Versail- les heeft in Duitschland de nat.-soc. aan de macht gebracht en dit land heeft te Geneve den eisch gesteld van ontwapening of gelijk heid van bewapening. Wat zal er uit dezen chaos te voorschijn komen? Wij zullen onze neutraliteit hier niet meer kunnen handhaven en zoo zien wij, dat ook in ons land een nieu we oorlogsgeest wordt voorbereid. Overal wordt op bezuinigd maar op het militairisme het minst, de generale staven regeeren op het oogenblik ook in Nederland. Uit een der nieuwste boeken, den oorlogs roman „Naar Parijs", las spr. een fragment voor waarin de barbaarschheden van den oorlog zeer scherp tot uiting komen. Spr. zal geen dienstweigering propageeren maar voor iemand die dit uit zuivere motieven doet, heeft spr. het diepste respect. De gas- en bacteriologische oorlog zal er een zijn van ratten en andere dieren, die be smetting zullen overbrengen. Waarom en voor welk ideaal? Wij moeten, zeide spr., ons niet laten ont moedigen, wij strijden voor een goed doel. Wat zouden 300 miiiioen r.k. alleen wal kun nen doen als zij het woord van hun Verlosser zouden propageeren en verder de millioenen christenen? Op dit gebied kunnen wij één zijn en actie voeren, invloed uitoefenen op het parlement enz. Tegen natuurrampen is niets te doen, maar tegen een oorlog wel. Door dring u toch goed van dit alles. Met het uit spreken van een vredeslied eindigde spr. zijn mooi uitgesproken rede. (Applaus.) Na de pauze sprak over „Nationalisme, fascisme en vredede heer PDekker, die evenals de vorige spr., de bedreigingen van een nieuwen wereldoorlog naar voren bracht. Het nat.-soc is overal aan de orde, ook bij de links georiënteerde soc. groepen, wat spr. een infectie noemde. Het nat.-soc. is niet af komstig van het kapitalisme, alhoewel er ge bruik van gemaakt wordt. Met den oorlog in 1914 was de leuze „te gen het Pruisische militairisme en tegen het Russische barbarendom", waarmede men het Russische barbarendom waarmede men het volk tot oorlogvoeren bracht. Het was een roes en de ontgoocheling bleef dan ook niet uit. Geestelijke en zedelijke verwildering was het gevolg. In Italië was het in 1918—1920 met die mentaliteit zoodanig gesteld, dat het volk zijn eigen regeering niet meer vertrouw de met gevolg den opmarsch naar Rome waardoor het fascisme zijn intrede deed. In Duitschland werden de leiders der soc.~dem. door de revolutie van het volk verrast en in- plaats van een soc. was het meer een burge lij ke revolutie. De grondslagen van het maak. schappelijk stelsel werden niet aangetast en mede door het verdrag van Versailles zijn al le illussies van het Duitsche volk te niet ge gaan. Als men in nood verkeert is men ge neigd te luisteren naar hen die zeggen te kunnen helpen en zoo is het ook in Duitsch land gegaan met Hitier, die in de eerste plaats de jeugd tot zich wist te trekken. De S.A.- en S.S.-troepen bestaan hoofdzakelijk uit jeugdige personen. Het resultaat is, dat met alle mooie leuzen nog niets bereikt is. Men zegt dat de werkloosheid verminderd is, doch dit is moeilijk na te gaan, daar de statistieken niet betrouwbaar zijn. De perg is gemuilkorfd, zoodat men weinig te weten komt. Wel is gebleken, dat de loonbelasting verminderd is, wat bewijst dat de toestand ver van rooskleurig is. De boycot tegen de groote warenhuizen en de coöperaties is stop gezet, de betrekkingen in deze corporaties zijn nu vervuld door nat.-soc., dat is de eenige verandering. Spr. wees nog op het gevaar van de mee ning, dat men militairisme met militairisme bestrijden moet, zooals dit door prof. Ein- stein en ook reeds door sommige soc.-dem. wordt voorgestaan. EHt is een infectie van de soc. beweging. Wij moeten nu vast houden aan het beginsel van geen man en geen cent voor het militairisme. De toestand is critiek. iederen dag kan de oorlog uitbreken en de middelen er tegen die onze aandacht vragen zijn de militaire dienstweigering enz. (Ap- plaus.) Met een woord van dank volgde sluiting. Door den visscher Kieft, is in het Geest- merambacht een goudvisch gevangen ter grootte van ongeveer 20 c.M. lengte. Dit is hem in zijn 60-jarige visschersloop- baan nog nooit overkomen. De heer E. Rus alhier slaagde voor het Mercuriusdiploma. T ZAND. Met het maken van de nieuwe ijsbaan is men thans zoover gevorderd, dat Dinsdag 23 Januari 1934 de bemalingsinstallatie zal worden geplaatst door de fa. Zwart alhier, waarna een aanvang kan worden gemaakt met de bemaling van het terrein. Het grondwerk is Maandag gereed geko men De heer C. Roozendaal Nz. alhier !s ge slaagd voor het examen voor Belastingcon sulent, afgenomen door den Bond van Be lastingconsulenten te Leiden. Toen verschillende melkleveranciers van de boterfabriek de Eendracht ontdekten, dat telkens melk uit hun bussen ontvreemd was, werd van dit geval aangifte gedaan bij de politie, aan wie 't mocht gelukken, den melk rijder V. op heeterdaad te betrappen toen hij voor zijn woning melk uit verschillende bus sen schonk. 67. Piet liet zich dat zoo maar niet welgevallen en deed alle moeite om zich los te wringen. Het werd een formeele worstelpartij en al draaiende en wente lende waren ze vlak bij een der ezels gekomen. Bij een krachtige poging van Piet om los te komen, botste een der mannen zoo hard tegen een zak aan! dat deze scheurde en alle w ijn op den grond stroomde. 68. „Ezel", hoorde Piet opeens achter zich roepen, en het dier, waar ze tegenaan gevallen waren, begon op het hooren van zijn naam een van zijn lievelings liedjes to balken en met zijn achterpooten in de lucht te slaaa

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6